Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hát most aztán kakukk lett. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2902) concret_hp válasza tomcsi23 (#2901) üzenetére


concret_hp
addikt

ez? :

Server Error
The server encountered a temporary error and could not complete your request.

Please try again in 30 seconds.

:(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2903) PazsitZ válasza concret_hp (#2902) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nekem se megy már jó fél órája.

- http://pazsitz.hu -

(#2904) tomcsi23 válasza concret_hp (#2902) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az-az, már jó másfél órája. :(

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2905) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#2901) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na, mintha... :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2906) ALI_G


ALI_G
veterán

storno...

[ Szerkesztve ]

(#2907) MichaelSD válasza PazsitZ (#2903) üzenetére


MichaelSD
őstag

A válasz a problémára itt és itt. A mai hír az ügyben.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2908) PazsitZ válasza MichaelSD (#2907) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ha már PH: [link] :D

- http://pazsitz.hu -

(#2909) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Pardon, ha volt már, most nem olvasom végig az előzményeket! :)
A gmail-biblia topikból hozom, talán itt valaki látott már olyat, akinek a szomszédja hallott róla... :)

Tehát: Valaki az imap-et ajánlotta a pop3 ellenében, ha jól értem, különböző helyeken szinkronizált e-mail archívumhoz. Ez engem is izgat, ezért kérdeztem, kérdezném:

Aha, akkor ezt az imapet én is felveszem a térképre! :)
Ha jól értem, ez alkalmas visszamenőleges szinkronizálásra is: azaz a korábbi pst-ket nem kell Thunderbirdön keresztül feltöltögetni - ezt* se csináltam még, de már nagyon szeretném :) -, hanem megy "magától", ráadásul eredeti dátumokkal.** Jól értem?

* Évek óta vágyom egy bárhol elérhető netes mail archívumra, ha ráadásul (több gépre) szinkronizálható, az már kánaán. :) (Mondjuk telefonra még ráér, ha sztenderd lesz a 7-8 GB RAM bennük... ;) )

** Talán az eredeti (topikindító gmail-biblia) cikkben olvastam: a gmail a browserében a fogadás (jelen esetben: feltöltés) dátumát jeleníti meg, noha a levelekben magukban megmaradnak az eredeti dátum.

Ja, ráadásul a Thunderbird-etetést szívesen kihagynám, sosem volt nekem ilyen idomított viharmadaram. :) Ha Outlookból direktben megy, az lenne a legjobb (nekem).

Aztán attól még mehet a kísérleti gmail-offline mód is, azokon a gépeken, ahol nincs levelezőkliens? Nem zárja ki egymást az imappel, ugye?

(#2910) MichaelSD válasza Ba.G (#2909) üzenetére


MichaelSD
őstag

IMAP biztonsági másolásolatra tökéletes. A labelek (címkék) miatt viszont macera. IMAP alatt minden email benne van az All Mail mapában. Minden címke egy külön mappa és abba is benne van az oda tartozó email. Pl.: A munka labeles emailek a All Mailben és a munka könyvtárban is benne. A tapasztalatom az, hogy IMAP alatt a labelek "érdekesen" működnek, mivel az IMAPot nem erre találták ki. Biztonsági másolatra viszont tökélestes. Megy az Kitekintő és Thunderbird alól is.

Az ajánlott megoldás a Google Gears telepítése és az Offline funkció aktiválása. A Gearszel sokkal kevesebb gond van labelek tekíntetében.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2911) Ba.G válasza MichaelSD (#2910) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Nagyon köszi, úgy látszik megint utána kell olvasnom a dolgoknak. Mielőtt végképp a körmömre ég. :) (Bár most vettem észre: suttyomban a chello is megduplázta a mailbox méretét a minap...) :))

[ Szerkesztve ]

(#2912) rii


rii
nagyúr

helll

ismerős belépett munkahelyi - msáok által is használt gépen - a gmail-ra, majd ki akart lépni, és valami olyat írt ki a gép, hogy "..... valaki más be ovlt jelentkezve, és az ön adatainak biztonsága érdekében kiléptettük, jelenkezzen újra be. .... "

ez mi lehetett?
megutdták volna a passwd-jét, és valaki épp be volt jelentkezve?

csak mert az itthoni gépem 7/24 -be megy, és ha munkahelyen is bejelentkezem, ilyet még akkor se láttam ... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2913) MichaelSD válasza rii (#2912) üzenetére


MichaelSD
őstag

Az alján van a kisbetűsben egy olyan, hogy Last Account activity. Details-re click és kiírja.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2914) rii válasza MichaelSD (#2913) üzenetére


rii
nagyúr

köszi amit írtál, hasznos .... és nem elkézpezlhető, hogy aki előtte használta a gépet, az nem lépett ki a gmail-ból, csak bezárta, és amikor a szóban forgó emberke be akarta zárni, akkor jelentkezett ez, hogy más be volt léptetve?

most már jelszó lett módosítva - betű meg szám

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2915) MichaelSD válasza rii (#2914) üzenetére


MichaelSD
őstag

Az lehet, hogy az előző nem, loggolt ki és közbe beloggolt már valahol. Nem tudom. Még nem volt ilyen üzenetem.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2916) attiati


attiati
veterán

Volt valami hír híradóban, hogy adathalászok szereztek gmail jelszavakat.

(#2917) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Véleményetek szerint meg lehet csinálni azt a gmail-ben, hogy az aláírás ne csak szöveg legyen, hanem képet is tartalmazzon?
Azt tudom, hogy levelenként, egyenként be lehet szúrni képet a szövegtörzsbe, de arra van-e lehetőség, hogy ez automatikusan történjen az aláírás részeként?

Köszi!

(#2918) student


student
őstag

mivel a windows live mail topicba nem válaszol senki megkérdezem itt hátha van valakinek hotmailja
nem lehet egyszerre 1 fájlnál többet csatolni levélbe ?? nem tudom hogy jelöljek ki több fájlt a gmail-be lazán ki lehet itt nem engedi? ekkora szar nem lehet. el kellene küldenem egy csomo xls-t, be meg nem tömörithetem.

(#2919) MichaelSD válasza Andris_2 (#2917) üzenetére


MichaelSD
őstag

Szerintem nincs rá lehetőség (szerencsére, bocs :) )

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2920) MichaelSD válasza student (#2918) üzenetére


MichaelSD
őstag

Bocs, Gmail-es topikban miért lenne bárkinek hotmailje?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2921) Antonio


Antonio
senior tag

sziasztok,

Nem akar menni a Gmailem

eddig sose fordult elő
Vista/firefox(3.0.14)

ezt írja ki
Request-URI Too Large
The requested URL /accounts/ServiceLogin... is too large to process.

érdekes de Explorer alatt fut normálisan

valami ötlet hogy mi lehet a baj?

köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2922) Antonio válasza Antonio (#2921) üzenetére


Antonio
senior tag

itt egy link [link]

valaki hozzáértő informatikus kitudná hámozni mi lehet a magoldás?
én nem biztos hogy mindent értek ... (a dátumom rendben van)

nagyon szépen köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2923) Antonio válasza Antonio (#2922) üzenetére


Antonio
senior tag

közbe megjavult

miközben olvastam más oldalon a hozzászólásokat valaki írta hogy simán lépjek be
www.gmail.com -ra megtattem és láss csodát működött (érdekes hogy kapásból az egyik gmailes emailcímmere ugrott kód felhasználó név kérése nélkül de utána már hagyományos úton is ment.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2924) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok!

Most váltottam thunderbird levelezőprogira de a bat levcelezőproginál is az a gondom támadt, hogy 4MB felett semilyen fájlt nem küld el mellékletkén!
Persze böngésző progiból elküldi, de levelező program használatakor nem.
De csak a gmail-os címemnél furdult elő ( freemailnál minden jó).

Mit, s hogyan kell beállítanom, hogy 4MB feletti fájlokat is tudjak küldeni!

Köszi! :R :R

(#2925) MichaelSD válasza Garffi (#2924) üzenetére


MichaelSD
őstag

A limit 25 MB. De vannak megkötések.

Ha nem ez a gond ,passz.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2926) Garffi válasza MichaelSD (#2925) üzenetére


Garffi
tag

Köszi, de rátaláltam nagynehezen a hibára!
A Thunderbird-ben az smtp-nél nekem a google smtp címe volt hozzáadva, nem pedig a szolgáltatóm smtp címe. Töröltem a googlét és simán mennek a levelek.
:DD :DD :DD

(#2927) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni gmail fiók Outlook Expressbe törtnő felvételével kapcsolatban.

Beállítottam mindent, ahogy kell, a gmail oldalon engedélyeztem a POP hozzáférést és mégsem működik, ezt írja hibaüzenetként:

A kiszolgáló hibát jelzett. Fiók: '*********', Kiszolgáló: 'pop.gmail.com', Protokoll: POP3, Kiszolgáló válasza: '-ERR Cannot connect to POP server 209.85.135.109 (209.85.135.109:110), connect error 10060', Port: 110, Biztonságos (SSL): Nem, Kiszolgálóhiba: 0x800CCC90, Hibaszám: 0x800CCC90

A következő beállításokat használom:

POP3: pop.gmail.com
SMTP: mail.t-online.hu

Fióknév: felh.nev@gmail.com
Jelszó: jelszó

Bejelentkezés biztonságos jelszó-hitelesítés használatával: pipa be

Mi lehet a gond? :F

(#2928) Blue@X válasza Andris_2 (#2927) üzenetére


Blue@X
senior tag

A POP-nál a 995-ös port kell. Leírás: [link]

(#2929) Andris_2 válasza Blue@X (#2928) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Jó lett! Köszi szépen! :R

(#2930) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Mi áttettük a levelezésünket gmail alá. Az lenne a probléma, hogy ha valaki reggel letölti a leveleket, akkor a többi emberkének már nem tölt le semmit. Thunderbird-öt használunk.

Van erre megoldás? Ellenkező esetben a sz@rnak adtunk egy pofont.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2931) Blue@X válasza V.Stryker (#2930) üzenetére


Blue@X
senior tag

Igen, mert valószínűleg POP-ra van állítva a Thunderbird, és a Gmail-ben pedig a POP-on való letöltés után törli a leveleket (kvázi áthelyezi)
Érdemes IMAP protokollal beállítani a levelezést, így mindenki elérheti, vagy a Gmail-ben állítsd be hogy ne törölje a lekérés után (POP)

(#2932) R


R
aktív tag

...

[ Szerkesztve ]

(#2933) Psytróger válasza V.Stryker (#2930) üzenetére


Psytróger
tag

Még egy megoldás:
A postafiók beállításainál átállítod hogy tartsa meg az üzeneteket X napig a kiszolgálón... Így a több levelező-kliensre is le tudod tölteni ugyanazt a mailt. De az IMAP korszerűbb/jobb megoldás.

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#2934) madster


madster
tag

sziasztok!

Hogyan lehet beállítani, hogy egy adott címről érkező levelek egyből egy adott címkéhez társuljanak? Jó ez a címkézés, de ha egyenként kell minden levélhez címkét adni az nagyon bonyodalmas.

(#2935) ChuckyOsb


ChuckyOsb
aktív tag

Sziasztok! Miért nem küldi el a leveleket a gmail?

(#2936) localhost válasza ChuckyOsb (#2935) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Miért?
Nem küldi el a leveleket a gmail?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2937) MichaelSD válasza ChuckyOsb (#2935) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem elküldi.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2938) Cathfaern válasza madster (#2934) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Beállítások / Szűrők, új szűrő létrehozása, onnan gyanítom már egyértelmű lesz :)

(#2939) MichaelSD válasza madster (#2934) üzenetére


MichaelSD
őstag

Settings / Filter

ott létrehozol egy filtert (szűrőt) amelyikben megadod az adott email címeket és amelyik taget (címkét) adja hozzá.

A helpben leírták részletesen.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2940) ChuckyOsb válasza localhost (#2936) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Volt egy kis hiba üzenet mindig, hogy valami szerver hiba, de már működik. :C

(#2941) Sk8erPeter válasza V.Stryker (#2930) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

IMAP-ra állításon felül még a POP3-mal való megoldás Thunderbirdben:
Eszközök - Postafiók beállításai - Kiszolgáló beállításai - Üzenetek megtartása a kiszolgálón

Sk8erPeter

(#2942) madster válasza Cathfaern (#2938) üzenetére


madster
tag

köszi :)

(#2943) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Egy olyan gondom lenne, hogy van egy Szalacsy nevezetű cég vagy bármi legyen is ez. Mindig küldözgetnek nekem reklámleveleket. Erre írtam nekik, hogy ha a címemet nem veszik le a reklámlistáról feljelentés lesz a vége. Azt a választ kaptam, hogy a mail címem nem található meg az adatbázisokban.

Ha mindenki igazat mond, akkor egy külsős mail címről van átirányítva hozzám a levél. Ezt honnan lehetne kideríteni illetve ilyenkor mit lehetne tenni? Spam mappához állandóan hozzáadom a levelet, de nem oldja meg a gondot. Ja, ennyit látok gmailban: link

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2944) attiati


attiati
veterán

smsellenőrzést kér mostantól a gmail?

Tegnapelőtt még simán létrehoztam több fiókot is enélkül, most meg nem enged tovább. Mitől függ, hogy kér telefonszámot, vagy sem? (mert múltkor is kérte párszor, aztán megint nem)

(#2945) mAtech


mAtech
aktív tag

Üdv!
Tudom, hogy a kérdésem nem a gmail-hez kapcsolódik, de nem találtam más topicot, melybe beírhattam volna.
A kérdés: miként lehet google súgófórumában (webmester központ) létrehozott kérdést teljes egészében törölni? Hiába vagyok az általam létrehozott fórumkérdésnél a szerkesztés legördítő menü inaktív (holott ott benne van a törlés lehetősége).
A tartalma sajnos ütközik bizonyos megállapodással, ezért kérdezem.

Köszi

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#2946) Enjoy


Enjoy
addikt

Sziasztok!

Nővérem megkért, hogy csináljak neki a jelenlegi freemail-es helyett egy gmail-es címet úgy, hogy az eddigi freemail-es leveleit beleimportáljam a gmail-es címbe, ill. az innentől érkező levelek menjenek szintén a gmail-es címre.

Az átirányítás elvileg sikerült, viszont a levelek importálása nem akar működni.
Olyan, mintha nem fogadná el a jelszót, pedig biztos, hogy jó.
Mi lehet a probléma?

► més que un club ◄

(#2947) leviske


leviske
veterán

Lehetséges valahogy az összes (a régebbieket is) levelemet átexportálni a Yahoo, vagy a Hotmail címemre?

(#2948) fasirTTT


fasirTTT
őstag

én 1.nek anno citromailos voltam...nagyon megszoktam (2-3évig csak az)
de jött ez a gmail...és má ase tom h hogyan lettem gíméles, de már 3 címem van ott xD

(#2949) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok.
Csak annyit kérdeznék, hogy yahoo címemről szeretnék file-t küldeni gmail-esre, hogy mekkora lehet a fájl mérete? Kb. 37 mb lenne a küldendő file. Elmenne egybe, vagy csak több email-lel?
köszi

[ Szerkesztve ]

XP

(#2950) Egorov válasza szimcsi (#2949) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szia!

Maximum attachment size:

With Gmail, you can send and receive messages up to 25 megabytes (MB) in size.

Please note that you may not be able to send larger attachments to contacts who use other email services with smaller attachment limits.

Marad 2 email. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.