Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) qwertly válasza nfsu17 (#9799) üzenetére


qwertly
addikt

Köszönöm,így már működik :R .

(#9802) margithid


margithid
veterán

A gmail úgy összességében mennyire biztonságos?
Volt már arra példa, hogy feltörték? Nem ügyféloldalról, hanem központilag értem.
Azért ha a kettős azonosítás be van kapcsolva, akkor elég biztonságos ügyféloldalról.

(#9803) G@ben


G@ben
addikt

Amióta megújult a gmail, azt csinálja, hogy elolvasok egy mailt, majd visszalépek a fő oldalra, akkor az olvasott mail nem lesz vastagon olvasatlannak jelölve, de mivel nálam úgy van beállítva, hogy az olvasatlanok felül vannak, így a már elolvasott is ott marad elég sokáig, ha nem frissítek rá. Volt már fél óra is, és ez elég zavaró. Hogy lehetne ezt megoldani rendesen?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9804) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!

Pár emberkének szeretnék gmail fiókot regisztrálni, ügyfélkapu miatt, eddig flottul működött 2 hónapja csináltam naponta 2-3-at. Ma reggel is csináltam egyet, a következő óta azonban ez fogad, bármilyen címet szeretnék csinálni, az irodában bármelyik gépen. Nem szeretném magyarázni miért van szükségem a telefonszámukra, ezt a lépést nem lehet valahogyan kiiktatni?

(#9805) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!

Nálam is jelentkezik újabban az a probléma, hogy belépek, betölti a fiókot, majd rögtön visszadob a bejelentkező oldalra és kezdhetem elölről. Másodjára már rendben belép, de azt jelzi, hogy 2 másik helyen van nyitva a fiók. Vagyis 2 helyett rögtön 3-szor léptet be. A részleteknél az látszik, hogy ugyanaz az IP mindhárom helyen, vagyis csak én használom a fiókot.

Ez mitől lehet? Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Üzemzavarnak kicsit durva, még ha az is.

Up the Irons!

(#9806) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Azt meg tudna mondani valaki nekem, ha mindig ugyan arrol a nyamvadt laptoprol lepek be a gmailbe, akkor miert mondja nekem hetente, hogy uj eszkoz es irjam be amiket ker. Nem sok ido, de idegesito. Koszonom

(#9807) kispx válasza Bendegúz98 (#9806) üzenetére


kispx
addikt

Sütiket törlöd? (vagy valamelyik kiegészítő törli a sütiket?) Esetleg inkognitó módban használod a böngészőt.

(#9808) Bendegúz98 válasza kispx (#9807) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Igen sutitorles van. Nem szeretjuk az edesseget.

(#9809) TigerCat válasza Bendegúz98 (#9808) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez lesz az oka. Esetleg használj direkt erre a célra egy böngészőt, amit nem törölgetsz, vagy kliens alkalmazást (emclient, thunderbird, stb.)...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9810) Bendegúz98 válasza TigerCat (#9809) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

és (#9807) kispx :R

(#9811) Nohab21


Nohab21
újonc

A gmail fiókot arra használom, hogy jegyzeteket írok bele úgy, hogy mindig saját címet írok bele a cím mezőbe és a szöveget így írom be. Az első után már csak a válaszra megyek és írom. 50-60 után megint nyitok egy újabb levelet. Tudom, hogy ez egy kicsit fura, de nekem az így kell. 2% a tárhely foglaltságom.
Valamiért nagyon nagyon belassult. Keresem az okot, de nem találom, hogy mi ez a lassúság. Melyik beállításnál keressem a hibát?

(#9812) TigerCat válasza Nohab21 (#9811) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kikapcsolt beszélgetés nézettel is lassú?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9813) Nohab21 válasza TigerCat (#9812) üzenetére


Nohab21
újonc

Azt nem néztem. Lehet, hogy fontos a Chrome incognitoban gmail-ezek.

(#9814) Nohab21 válasza Nohab21 (#9813) üzenetére


Nohab21
újonc

A Beállítások is nagyon lassan töltődik be 5 másodperc. Egy másik fiókomban ennek töredéke alatt betölt.
??????

(#9815) rushty


rushty
senior tag

A fiókokat hogy lehet dinamikusan váltogatni? Egy ideje nem találom a hozzáadása, de még a kijelentkezés se nagyon vagy sokára. Mobileszközön főleg.

Revolut meghívó pü-ben

(#9816) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Múltkor megpróbáltam munkahelyről belépni a Gmail-re, de nem sikerült. Azóta ezt írja ki böngészőben:
Figyelmeztetés: A Google az Ön jelszavával végrehajtott, gyanús fiókbejelentkezést akadályozott meg.

Ez már legalább egy hete volt, ki lehet valahogy kapcsolni?

.

(#9817) kali válasza Troy. (#9816) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Belépsz a Google fiókodba, ott a Bejelentkezés és biztonság -> Eszköztevékenység és biztonsági események, majd a Legutóbbi biztonsági események vagy a Legutóbb használt eszközök szekcióban eltávolítod, vagy pedig megerősíted, hogy te voltál az.

(#9818) Troy. válasza kali (#9817) üzenetére


Troy.
addikt

Ez már megtörtént.

.

(#9819) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Sziasztok! Gmailben angol nyelvű levelet, hogyan tudok leforditani? :R (ez nem műxik)[link]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#9820) Dluinet válasza Black_Raven (#9819) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak akkor működik a fordítás, ha a szöveg, szövegként van.
Ha képként van beillesztve a szöveg, akkor nem tud fordítani.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9821) Black_Raven válasza Dluinet (#9820) üzenetére


Black_Raven
veterán

Köszi, az volt a gond.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#9822) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

Most ismerkedek a gmail szolgáltatással. Létrehoztam egy fiókot, és megadtam (meg kellett adnom) hozzá egy telefonszámot is. Ok, gondoltam a létrehozáshoz kell. Hát nem. Ahányszor be akarok lépni az email felületre, állandóan ellenőrző kódot köld a megadott telefonszámra. Értem én, hogy biztonság, de... Ez egyszerűen sokszor hasznáhatatlanná teszi az email funkciót számomra, mivel:
- nincs állandóan mellettem a telefon, kivétel munkaidőben,
- ha nem is sűrűn fordul elő, de le szokott merülni,
- és a rendszeresen előforduló eset, hogy olyan helyen vagyok, ahol nincs térerő.
És ilyenkor mi van? Nem olvashatok email-t?
A kétlépcsős azonosítást elvileg letiltottam.
Ami érdekes, hogy ez az ellenőrző kód kérés csak akkor van, a Chrome alól próbálok bejelentkezni. Internet Explorer esetében ez nincs (?).

Szerk: most az IE is kérte :-(

[ Szerkesztve ]

(#9823) Black_Raven válasza Zwodkassy (#9822) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nemrég csináltam én is egy negyedik fiókot, de én nem adtam meg a telefonszámot, kérte de nem muszáj megadni.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#9824) Sanyi.mTs válasza Zwodkassy (#9822) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Bejelentkezéskor állítsd be, hogy megbízható az adott gép, utána csak jelszót kér. És ha komolyan gondolod azt a mail címét, akkor állítsd vissza a 2 lépcsőst.

(#9825) rushty válasza kali (#9817) üzenetére


rushty
senior tag

Hogy lépek ki?

Revolut meghívó pü-ben

(#9826) Zwodkassy válasza Sanyi.mTs (#9824) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ja, igen! A gépet meg is kellett adnom, mint megbízható eszközt. Ennek ellenére telefonozni akar ☹️

(#9827) Zwodkassy válasza Sanyi.mTs (#9824) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Komolyan gondolom az emailt? Hmm. Egy ismerősöm azért szakított az akkori informatikus barátnőjével, mert az feltörte a Gmail fiókját. Persze erre csak hetekkel később jött rá teljesen más okán 😂

(#9828) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, segítsetek. EMUI 8.0.0. :
A gmail üzenetek nem ébresztik fel a telefont, a képernyőt.
Csak akkor látom, ha a telefonhoz érek és feloldom a képernyőt.
Megnéztem : be van mindenhol kapcsolva, mégsem ébreszti fel, nem jön értesítés a bejövő emailről, csak ha
a telefon képernyő fel van oldva, ébresztve. :W
Mi lehet ennek az oka?

HEEEELP. :R

.:. bl4ze .:.

(#9829) Black_Raven válasza bl4ze (#9828) üzenetére


Black_Raven
veterán

Mert nincs neted a kijelző kikapcsolása után.:) Mobilhálózat>Haladó>Mobilhálózat mindig aktív.(ugye az adatmegtakaritó nem aktív?)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#9830) kali válasza bl4ze (#9828) üzenetére


kali
legenda

Ez az opció aktív?
Beállítások -> Alkalmazások és értesítések -> Értesítések és állapotsáv -> Az értesítések bekapcsolják a képernyőt: Be/Ki

(#9831) bl4ze válasza Black_Raven (#9829) üzenetére


bl4ze
veterán

Van netem, wifin lóg a telefon, mégsem jön az értesítés. Csak ha feloldom a képernyőt. :(

kali : be van természetesen kapcsolva.

.:. bl4ze .:.

(#9832) Black_Raven válasza bl4ze (#9831) üzenetére


Black_Raven
veterán

Akkor már csak egy marad, (gondolom a wifi Mindigre van állitva)Alkalmazások és értesitések>Alkalmazások>Beállitások>Speciális hozzáférés>Optimalizálás mellőzése>Gmail engedélyezve
És újra kérdezem: az Adatmegtakaritó KI, van kapcsolva?

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#9833) kali válasza bl4ze (#9831) üzenetére


kali
legenda

Az is engedélyezve van a Gmail beállításaiban, hogy a lezárási képernyőn értesítéseket jeleníthessen meg?

(#9834) bl4ze válasza Black_Raven (#9832) üzenetére


bl4ze
veterán

Adatmegtakaritó KI : persze.

Megnéztem és a Alkalmazások és értesitések>Alkalmazások>Beállitások>Speciális hozzáférés>Optimalizálás mellőzése>Gmail engedélyezve - itt nincsen a gmail.
Viszont ha megnézem az "összes alkalmazások" alatt ott nem találom a gmail-t, hogy hozzá adhassam. :Y

Az akku optimalizálás "automatikus" nem "kézi". "Kézi"-re állításnál az van, hogy befolyásolhatja az üzenetek érkezését. Szóval nem "kézi"-n van.

kali: hogyne. alap. :)

.:. bl4ze .:.

(#9835) Black_Raven válasza bl4ze (#9834) üzenetére


Black_Raven
veterán

Összes alkalmazásra koppintasz és a listában kikeresve engedélyezed. Az akkumulátornál pedig a"kézi" beállitásra állitod, különben kilövi a futó appok közül. Ezek után tuti működni fog, mert nekem is műxik.:)

Ezek után ellenőrizhető az akkumulátor használatnál!

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#9836) bl4ze válasza Black_Raven (#9835) üzenetére


bl4ze
veterán

Kézi beállítás megvan az akkumulátornál : pipa.

Az összes alkalmazásnál nincsen a listában a Gmail a "G" betünél. Ez mitől lehet?
Csak a "sima" E-mail-t látom, Gmail nincsen az összesnél.... :(
Hová tűnt onnan ? :Y :(

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#9837) Black_Raven válasza bl4ze (#9836) üzenetére


Black_Raven
veterán

És nem a G betünél, hanem a végén?:) ott kell lennie..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#9838) bl4ze válasza Black_Raven (#9837) üzenetére


bl4ze
veterán

Sehol, hidd el végig néztem : több menüben sem látom a Gmailt.
Telefon újraindítás is megvolt : kézi kezelésben van, akku használatban látszik mint "Futó" de nem tudom az ajánlott menüben is mellőzésre állítani, mert nincsen egyszerűen ott a listában az "összes" alatt, csak a rohadt sima Huawei(?) e-mail app. :W :Y :Y

.:. bl4ze .:.

(#9839) Black_Raven válasza bl4ze (#9838) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szar az élet.:D Mert nálam alapértelmezett kliens a Gmail.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#9840) bl4ze válasza Black_Raven (#9839) üzenetére


bl4ze
veterán

Ott nálam is, ez van szintén : Gmail az alapértelmezett.
Viszont ott az optimalizálás mellőzésénél NEM látszik, sem a G betűnél sem a lista végén.
Sem neve, sem a Gmail ikon - tényleg, hidd el. Nem értem egyszerűen. 1-1 beállítás menüben nem szerepel, már más menüben is feltűnt ez tegnap. (nem tudom hol, de feltűnt)
Mit lehet tenni, hogyan tudom az optimalizálás mellőzni ha a listában nem tűnik fel? ? ? Agyam eldobom.
Az akku már "kézin" van, noha oda van írva figyelmeztetésként, hogy hatással lehet az email kézbesítésben vagy mi.

.:. bl4ze .:.

(#9841) bl4ze válasza Black_Raven (#9835) üzenetére


bl4ze
veterán

Érdekes, hogy nálad látszik, mert kerestem erre, és már más is panaszkodott, hogy "System OS" dolgokat sokszor nem látni az "optimazációs" menüben :

There are other small bugs (or "features" if you will) but this one is big. Gmail and other pre-installed apps like Youtube do not appear in Battery Optimization list. Therefore I assume it is by default optimized. I searched all over the Internet and it seems this is the culprit that Gmail will not push new message after the phone is idle for a while. As soon as I wake up the phone, new messages/notifications will come through - but that defeats the purpose of "notification", why do I have to wake up my phone every now and then? Isn't it the same as I manually check my emails?

.:. bl4ze .:.

(#9842) Black_Raven válasza bl4ze (#9841) üzenetére


Black_Raven
veterán

Talán mert nekem android 8.1 és Emui 8.2 van.:)(a p20 litet 1 hónapja eladtam):D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#9843) bl4ze válasza Black_Raven (#9842) üzenetére


bl4ze
veterán

Ja, aha. Ez EMUI 8.0.0. - nem tudom mikor lesz új kiadás (release) avagy frissítés.
Sajnos akkor éljek ezzel, hogy a gmail üzeneteket akkor látom ha felébresztem a képernyőt?
Mert lássuk be pont nem ez a "push notifications" célja, és értelme.... :Y :F

.:. bl4ze .:.

(#9844) galocza


galocza
aktív tag

halihó,
tudtok esetleg megoldást a gmail frissítéssel együttjárni látszó borzasztó csigulásra? saját gépemen még csak-csak, de munkahelyin és kicsi lassú netbookomon egy szálat lefoglal, és megáll az élet a böngészőben fél-egy percre.
kínomban visszaálltam a html változatra, ami nem jó, de ennél jobb...
köszi, g

(email kliens, másik emilszolgáltató, olyat én is tudok, köszi.)

(#9845) kali válasza bl4ze (#9843) üzenetére


kali
legenda

Nekem is volt EMUI 8.0.0 és a Mate 10 Pro-n nem volt ilyen Gmail probléma.

(#9846) Black_Raven válasza bl4ze (#9843) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nekem nincs bekapxsolva az állandó net alvóban és így is megjön a Gmail. De nem volt gond 8.0-án sem.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#9847) bl4ze válasza Black_Raven (#9846) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam továbbra is csak akkor látom a gmail emailt, ha felébred a képernyő általam
Ez nagyon gáz, csalódás
P20 Lite stock Emui 8.0.0 156 verzió :W :W :W

.:. bl4ze .:.

(#9848) Black_Raven válasza bl4ze (#9847) üzenetére


Black_Raven
veterán

Törlést újratelepitést próbáltad?. Appot letöltötted rendesen, vagy csak instant próbálod? Ez a harmadik Huawei telefonom egymásután, de egyikkel sem volt gond. Nem értem mi ez, mert nálam ment a p20 liten kifogástalanul. Jöttek az emailek mindig, ráadásul CSAK a Gmailt használom, gyári email klienst nem.:(

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#9849) Black_Raven válasza bl4ze (#9847) üzenetére


Black_Raven
veterán

De ugye nem tiltottad le a gyári emailt? mert én letiltottam egyszer, és akkor jelzett a Gmail, csak a kijelző ébresztése után.:)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#9850) bl4ze válasza Black_Raven (#9848) üzenetére


bl4ze
veterán

Annyit tudtam csinálni, hogy Play-ből volt törlés, amivel a "frissítéseket" törölte, most a gyári "szűz" gmail van.
Teljesen törölni ugyebár nem lehet, sajnos. (root nélkül)

Nem, az e-mail app engedélyezve van.

Azt néztem, hogy a "Fiókok" alatt ha a "Google" fiókot nézem akkor pld. most 22:01-kor nézve a Gmail utolsó szinkronizálása 19 óra után volt, azóta semmi :(
Ez valahogyan nem klafa. 2 fiók van a telefonon, illetve a google alatt is, a privát+céges gmail fiók, dual sim ugyebár.
Ez nem zavarhat be gondolom, hogy 2 címet, fiókot kezel a Gmail. Valahogyan ez a szinkronizálás lehet a ludas talán? Mondjuk képernyő ébresztésekor meg rögtön szinkronizál, vagy miért kapom meg akkor az e-mailt? Agyam eldobom, nem értem már....
Cimkék kezelése Nektek be van állítva a Gmail-ben ? Már nem tudom hol áll a fejem, de nem kóser, hogy nem jönnek push gmailek :( :W

.:. bl4ze .:.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.