Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

tudtok arra valami megoldást, hogy van egy gmailes email cím, amire egy "ősöreg" telefon+telefonszám kombó volt beírva mint "validálási eszköz" és a tulajdonosa már rég nem használja se a kártyát se a telefont és ugye így nem engedi beléptetni a gmail a levelezési rendszerébe ill. bármely más lehetőséget választana, úgy mindig abba fut bele, hogy vagy a telefonszám vagy a készülék szükséges lenne a validáláshoz

van erre valami megoldás? vagy a gmail üf-nak kellene írni ez ügyben?

köszi

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#9652) Grave_444 válasza zsolt19900 (#9651) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az alsó opciót válaszd, hogy 3-5 nap alatt töröljék a telefonszámot stb és akkor simán jelszóval be tudsz majd lépni. A másodlagos vagy az ott megadott e-mail címre kapsz majd levelet.

(#9655) G@ben


G@ben
addikt

Mostanában furcsa a levelezésem. Nem tudom, hogy a gmail miatt, vagy a másik fél a hibás, de hátha tudtok segíteni.
Asszonnyal szoktam levelezni, ő céges emailről ír, de egy ideje néha átteszi a leveleimet nála a spamekbe, de csak az első reggelit, utána már nem, illetve ami nagyobb gond, hogy ő az én válaszaimat azonnal látja, én az övéit néha azonnal, néha csak sok óra késéssel. Megérkezik a levél, és látom, hogy már több órája elküldte. Tegnap egy levélfolyamból az egyik válasza kimaradt, ami 9,5 óra után érkezett csak meg, míg a többi a "szokásos" 2-3 óra késéssel megjött, azaz előbb kaptam meg a később írt válaszokat, mint azt. Egész eddig a spam miatt azt gondoltam, hogy nála van a hiba, de most kaptam mailt másik helyről, ami 1 nap késéssel érkezett meg. Azt hiszem, mindkét helyen outlookot használnak, én sima böngészőt.
Illetve a ph-s téma értesítések mostanában többször is megjöhetnek, azaz kapok értesítést, elolvasom az új hozzászólást, majd egy idő után ismét kapok értesítést ugyanarról a témáról, de nincs új hozzászólás.
Ez a gmail miatt lehet, vagy máshol kell keresni a hiba okát?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9656) pilóta


pilóta
nagyúr

Üdv!

Rákattintottam, hogy a pdf fájlokat mindig az acrobat nyissa meg. Ez sajnos azzal jár, hogy már nem is lehet egyszerűen lementeni, csak letölti valahová és megnyitja. Szeretnék visszatérni az eredeti állapothoz, vagyishogy le tudjam menteni, ahová akarom. Hol tudom ezt állítani?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9657) pilóta válasza pilóta (#9656) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na megvan, nem a gmail beállításokban van, hanem a Chrome beállításaiban.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9658) janos1988


janos1988
addikt

Hali.

Frissített a thunderbird, azóta nem tudok belépni az egyik gmail-es címemre. Hülye google meg olyan kérdést tesz fel amire fingom nincs mi a válasz, mert én nem állítottam be ilyet. Hiába adom meg mikor lett a fiók létrehozva, az utolsó (és persze helyes) jelszót, az alternatív címre küldött kódot, valamiért ez mind kevés neki. Tiszta hülye. Mit lehet tenni ilyenkor?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9659) janos1988 válasza janos1988 (#9658) üzenetére


janos1988
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9660) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

- Érdemes alternatív mail címet megadni? (Két lépcsős azonosítás bekapcsolva két mobil szám megadva)
- Honnan tudom meg, hogy mikor hoztam létre a fiókom? (Még sose kellett, de itt többször olvastam, hogy szükség volt rá)

(#9661) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

A céges tableten be kellett jelentkeznem a Google fiókomba hogy le tudjak tölteni pár offline Google maps térképet. Eddig ok, viszont így a Gmail levelezésem is belépett. Sima Gmail.com és ott az egész. A kérdésem innentől egyértelmű. Hogy tudok belépve maradni úgy, hogy a Gmailhez ne lehessen hozzáférni legalább egy jelszó nélkül?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9662) TigerCat válasza KubanitoS (#9661) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az összes Google szolgáltatás egyetlen fiókból érhető el. Szerintem sehogy...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9663) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Egy érdekes dolgot találtam, a kimenő leveleim között egy a gmail által automatikusan generált levelet, ami ránázésre valami leiratkozáshoz kellett...
Bár nem derül ki belőle, hogy miről iratkoztam le, nem zárom ki, hogy valóban én voltam, de ez az eljárás nekem újdonság, hogy a gmail generál ilyesmihez bármiféle levelet, ha pedig valami google szolgáltatásról iratkoztam volna le, arról kicsit bővebb információ is lenne... :F
Találkozott már valaki ilyesmivel, létező dolog ez, vagy valami "turpisság"?

Up the Irons!

(#9664) TigerCat válasza EmberXY (#9663) üzenetére


TigerCat
nagyúr

iOS alatt van ilyesmi, szerintem ez is rendszer szintű leiratkozás.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9665) mazza


mazza
tag

Sziasztok!

Kérdésem, hogy lehet-e 'régebbiek' és 'újabbak' nyilakat varázsolni az 'olvasatlan üzenetek elől' postaládatípusnál, mint amilyenek vannak az alapértelmezett típusnál is?

KÉP A 'minden más' sorából hiányzik nekem.

[ Szerkesztve ]

(#9666) KubanitoS válasza TigerCat (#9662) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm a válaszod! Majd csinálok akkor egy noname gmail fiókot és használom azzal.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9667) TigerCat válasza KubanitoS (#9666) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Legegyszerűbb megoldás, igen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9668) EmberXY válasza TigerCat (#9664) üzenetére


EmberXY
addikt

Utánaolvastam egy kicsit, ha jól értelmezem, ez valami "plugin" jellegű megoldás, amit a gmail támogat, így könnyebb megoldani a leiratkozást a hírlevelek küldőinek... Hogy mennyire elterjedt, azt nem tudom, de én most először vettem észre, hogy van ilyen.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#9669) Rokababa


Rokababa
csendes tag

Sziasztok!

Bekapcsoltam ma a kétlépcsős azonosítást a fiókjaimban. A gépemről belépve viszont nem kérte a kódot, a jelszó után egyből bejelentkezett. Be lehet valahogy állítani, hogy kérje a gépemről is, ne jelentkeztessen be csak a jelszóval? Köszönöm szépen!

(#9670) TigerCat válasza Rokababa (#9669) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lépj ki, töröld a sütiket és ne jelöld be, hogy később beengedjen erről a gépről.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9671) bryant56


bryant56
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy be lehet-e valahogy állítani valami beállítással, hogy ha több email címem van, melyik legyen az alapértelmezett?
Tudom, hogy ha kilépek mindből és elsőnek abba jelentkezek be, amelyiket alapól akarom, akkor az lesz az alap, de én azt szeretném, hogy az legyen az alap, amit én beállítottam és ne az, amelyikkel elsőnek beléptem.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#9672) TigerCat válasza bryant56 (#9671) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezek szerint van más is. Szerintem ne több fiókot használj, hanem alias címeket egy fiókban, a többit meg irányítsd rá arra az egyre. Ha jól értelmezem... Nekem így mennek a céges címeim.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9673) bryant56 válasza TigerCat (#9672) üzenetére


bryant56
aktív tag

"Ezek szerint van más is." - Ezt nem értem. Mire írtad ezt? :F

Tudom, hogy van lehetőség egy fiókból irányítani az összeset, de én jobban szeretem a külön fiókokat. És szerintem biztonságosabb is.

Tehát, akkor a kérdésemre a válasz az, hogy nem lehetséges, amit szeretnék.

(#9674) G@ben


G@ben
addikt

Ha két gmailes címem van, és a másodikat hozzáadtam az első fiókhoz, hogy az elsőbe belépve is tudjam olvasni a másodikra érkezett leveleket, akkor új levél írásánál ki tudom választani, hogy melyik címről küldje el, de ha a másodikra érkezett levélre válaszolnék, akkor csak az első fiók címét ajánlja fel. Ezt meg lehet változtatni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9675) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
Freemail topicban is kérdeztem már, de eredményre nem juottunk.
A Gmail elsődleges címem mellett, egy freemail-est használok másodlagosnak.
Erről szerettem volna e-mail-t küldeni, de Androidon (8.0), Gmail appon keresztül.

Nos, SMTP beállításra van szükségem.
Milyen paraméterek hazsnálatával tudom beállítani a Freemail fiókhoz az SMTP adatokat, mondjuk a Google SMTP adatival? Nem sikerül. Hogyan kell paraméterezni?
Vagy valakinek van tapasztalata egyéb, akár nem Google szerver belövéséhez?

Köszönet,
zsoltip

U.i: Az, hogy mobilszolgáltatóit használjak, nem szerentém, mert akkor különféle paraméterezés kell a különböző számaimhoz használt készüélkeken. Egy félét szeretnék, amit minegyiken be tudok állítani.

(#9676) TigerCat válasza zsoltip (#9675) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gmail-ben a beállításoknál kell konfigurálni és a Freemail SMTP szerver adatai kellenek hozzá. Ha ott beállítod, mobilon az alkalmazásban is megjelenik majd.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9677) kispx válasza TigerCat (#9676) üzenetére


kispx
addikt

A freemailnek nincs smtp szervere.

(#9678) TigerCat válasza kispx (#9677) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt nem tudtam. Nem használom. :N Saját célra vettem SMTP-t, azzal mennek a beállított alias címek. Pörfekt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9679) zsoltip válasza TigerCat (#9676) üzenetére


zsoltip
őstag

Igen, ahogy az előttem szóló is írja, nincs a Freemail-nek SMTP-je, ezért is szeretném másik szerveren, pl., Google-lel beállítani. :U

(#9680) TigerCat válasza zsoltip (#9679) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Harmadik fél kell hozzá, pl. az internet szolgáltatódé, de beszéltem a UPC-vel, ők Gmail-ben nem engedik. Telepített Thunderbird-ben igen, azonban csak ha fixen, azon a kapcsolaton használod. Nyilván nem véletlenül... Tehát, van olyan szolgáltatód, akit tudsz használni erre a célra? A beállítás nem ördöngösség amúgy.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9681) zsoltip válasza TigerCat (#9680) üzenetére


zsoltip
őstag

Telenor (magán), Voda (melós), UPC (home). :)

(#9682) TigerCat válasza zsoltip (#9681) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bármelyiket-bármelyik alias címhez hozzáadhatod, szóval ez nem lesz gond. Keresd ki az adatokat és add hozzá egyesével a küldő fiókokat annak megfelelően, hogy melyiket-mivel küldöd. A varázsló egyértelműen végig visz a folyamaton. Meg is kell erősíteni, ezért már érdemes előre átirányítani abba az egy fiókba mindet, amelyet majd használni akarsz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9683) G@ben válasza G@ben (#9674) üzenetére


G@ben
addikt

Erre valaki?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9684) TigerCat válasza G@ben (#9683) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Válasz küldése arról a címről, amelyre érkezett. Ez nem segít? Alias címekkel működik. Más ötletem sajnos nincs.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9685) G@ben válasza TigerCat (#9684) üzenetére


G@ben
addikt

Az alias cím az, ha hozzáadok a meglévő fiókomhoz egy másik címet?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9686) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Nemrég feltörték az email címem. Ez még nem is lenne nagy gond, de hozzá volt kapcsolva a Google Play áruházhoz a bank kártyám is amivel mikro tranzakciókat hajtottak végre [link]. KB 230.000Ft értékben mire észrevettem és le bírtam állítani őket. Az elkövetők Hongkongból és Tajvanból származnak.
Sajnos minden biztonsági értesítést és funkciót kikapcsoltak. Szeretném ezeket visszakapcsolni, csak nem tudom mit, hol keressek.
Jelszót azonnal változtattam. Bank kártyát tiltattam és rendőrségi feljelentést is tettem. (tudom semmit nem ér csak kellett a bankomnak)

A Play áruházból mikor vásároltak/megterhelték a kártyámat nem jött se sms, se email se semmi.
Illetve email jöhetett, mert egy Mozilla Firefox kiegészítő értesített, hogy gond van, de levél nem érkezett.

Milyen beállításokat ellenőrizzek?
A telefonomon csak ujjlenyomat segítségével lehet vásárolni. Szeretném ha böngészőn keresztül is kódot kérne minden tranzakció után. Hogy tudom ezt beállítani?

Köszönöm a türelmet előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9687) TigerCat válasza G@ben (#9685) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen. Beállítások, fiókok résznél. E-mail küldésre erről a címről. Itt felveszed amit szeretnél használni és kész is. Előtte irányítsd ide a leveleket. Én így használom 3 másik címmel.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9688) G@ben válasza TigerCat (#9687) üzenetére


G@ben
addikt

Meg is van! Eddig a válasz az eredeti címről volt beállítva, most átnyomtam arra, hogy válasz arról, ahonnan érkezett. Köszi! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9689) TigerCat válasza G@ben (#9688) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs mit!

Az általános fülön, az aláírás résznél mindegyiknek tudsz egyedi aláírást is adni. Automatikusan illeszti az adott címhez, de legördülő menüből is kiválaszthatod.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9690) Predator2 válasza Predator2 (#9686) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki ?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9691) TigerCat válasza Predator2 (#9690) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kétfaktoros belépés aktiválása segít, de nem használok Droidot, sem a Play áruházat, így arról sajnos nem tudok érdemben nyilatkozni, de gondolom beállítható, hogy minden tranzakció előtt jelszót kérjen, mint iOS alatt. Illetve talán még a kártyalimit is korlátozható a bankfiókban.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9692) #77646080 válasza TigerCat (#9691) üzenetére


#77646080
törölt tag

gondolom beállítható, hogy minden tranzakció előtt jelszót kérjen, mint iOS alatt.

Igen. :K

(#9693) Sanyi.mTs válasza Predator2 (#9690) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"Szeretném ha böngészőn keresztül is kódot kérne minden tranzakció után. Hogy tudom ezt beállítani?"

ha már böngészőben beléptek a fiókodba, akkor minek kérjen (a rendszer) még egyszer kódot? ugyanazt kellene megadni, mint amivel beléptek a fiókba.
mobil esetén kicsit más, mert a telefont másik mintával/kóddal kell feloldani, a play-be belépve és vásárolva kell megadni a mail cím jelszavát.

German_TD
böngészőben is? mert mobilon biztos, h be lehet állítani az app-ban.

[ Szerkesztve ]

(#9694) KubanitoS


KubanitoS
veterán

A klasszik Gmail felületet vissza lehet állítani, vagy kénytelen leszek hozzászokni ehhez a csilivili, túlbonyolított izéhez?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9695) nfsu17 válasza KubanitoS (#9694) üzenetére


nfsu17
veterán

nem :U

(#9696) KubanitoS válasza nfsu17 (#9695) üzenetére


KubanitoS
veterán

Vaksi vagyok... :W

Ezer hála! :R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9697) Predator2 válasza Sanyi.mTs (#9693) üzenetére


Predator2
addikt

Minden egyes tranzakció/vásárlás után kérjen egy megerősítő kódot, mint pl a bankok.
Ha bankban csinálom az úgy néz ki, hogy belépek a felhasználónév jelszó kombóval, majd ha bármilyen tranzakciót csinálok akkor küld egy kódot a telefonomra amit be kell írnom. Ezt szeretném megvalósítani a Google Play áruházban is.

Kétlépcsős azonosítás, hogy néz ki a valóságban?

Használok egy Gmail értesítő alkalmazást (Firefox-ban), az működne így? Minden egyes Gmail fül megnyitásnál kódot kérne mint a bankok, vagy 1 gépen 1x kér?

Üdv

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9698) KubanitoS válasza Predator2 (#9697) üzenetére


KubanitoS
veterán

Kétlépcsős azonosítás, hogy néz ki a valóságban?

Használok egy Gmail értesítő alkalmazást (Firefox-ban), az működne így? Minden egyes Gmail fül megnyitásnál kódot kérne mint a bankok, vagy 1 gépen 1x kér?

A kétlépcsőz azonosításhoz kell egy okostelefon / tablet. Arra le kell tölteni a Google Hitelesítőt, majd beállítani mindent. A végeredmény az lesz, hogy XY gépen ha be szeretnél lépni a google fiókodba, beírod a felhasználóneved és a jelszavad, a rendszer ekkor kérni fog egy plusz kódot is.

Ezt a véletlenszerűen generált kódot pedig a Google Hitelesítő programon keresztül tudod megnézni a saját telefonodon / tableteden. Magyarán ha meg is szerzik a jelszavad, a plusz kód nélkül nem fognak tudni belépni. Azt meg csak te fogod látni, mivel az eszköz a te birtokodban van, nem pedig a sárgáknál. Otthoni gépen be tudod állítani, hogy ne kérje a plusz kódot folyamatosan, csak a legelején egyszer.

Amúgy ez nem újdonság, már évek óta elérhető funkció, csodálkozom is, hogy nem hallottál még róla.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9699) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

A kétlépcsőz azonosításhoz kell egy okostelefon

Én inkább az sms-es verziót használom. Belépésjor küld egy sms-t és azt a kódot kell megadni jelszó után.

(#9700) x_o_n válasza Predator2 (#9686) üzenetére


x_o_n
veterán

L.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.