Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ezt a hibát hogyan lehetne javítani? :R
mail üzenetküldéskor jelenik meg. :F
[link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9102) TigerCat válasza makoss (#9101) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem ez ellen nem sokat tehetsz. Megesik néha...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9103) makoss válasza TigerCat (#9102) üzenetére


makoss
addikt

Nem olyan néha, már sűrűbben sajnos. :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9104) EmberXY válasza makoss (#9101) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Okozhatja ezt több minden is akár: [link]

Up the Irons!

(#9105) makoss válasza EmberXY (#9104) üzenetére


makoss
addikt

És pontosan mi?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9106) EmberXY válasza makoss (#9105) üzenetére


EmberXY
addikt

A cikk több lehetséges tippet felsorol, amik megoldhatják a problémát.

-böngésző frissítés a legújabb verzióra
- cookie, cache törlés
- bővítmények kikapcsolása, majd a böngésző újraindítása
- Labs alkalmazások kikapcsolása (ha van ilyen, vagy egyáltalán van még Labs)
- vírus ellenőrzés
- kipróbálni 1-2 alkalommal, hogy a vírusirtó kikapcsolása mellett is fennáll-e, mert lehet, hogy a vírusirtó okozza, esetleg azt is lecserélni

Ezeket javasolja, hátha megoldódik, valószínűleg több minden is okozhatja, nem egyértelmű rögtön, hogy mi.

Up the Irons!

(#9107) makoss válasza EmberXY (#9106) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9108) EmberXY válasza makoss (#9107) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs mit, sok sikert a megoldáshoz.

Up the Irons!

(#9109) Zola007


Zola007
veterán

Naptárban tudok létrehozni olyan listát,v agy emlékeztetőt egy adott napra, amihez nem tartozik időpont vagy intervallum?
Pl. egy elvégzendő teendő, amit mindegy mikor csinálok meg vagy egy bevásárlólista?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9110) Sanyi.mTs válasza Zola007 (#9109) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nekem még 4.1 alatt többször volt, h beírtam egy "feladatot" időpontra és ha nem tudtam elvégezni, akkor a naptár jelzés még 3 nap után is ott volt a status baron, ha nem töröltem onnan. 5.x óta úgy tapasztalom, hogy a naptár bejegyzés jelzése eltűnik a jelzett időpont után. így email értesítést is beállítok, így az olvasatlan email jelzi a hátramaradt teendőket.

(bevásárló) listára a keep-et ajánlanám

(#9111) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Adott egy domainhez tartozó email cím, ami a tárhely szolgáltató által át lett irányítva a google szerverire, szóval ezt az email címet használom évek óta a gmail kliensen keresztül. Két napja viszont nem érkeznek meg a bejövő levelek, ráadásul úgy, hogy a küldő nem kap hibaüzenetet. A tárhelyem nem telt be, levelet tudok küldeni, a tárhely szolgáltató azt mondja forduljak a google-höz, de sejtésem sincs mit, merre, hogyan, stb...

Lenne esetleg valakinek ötlete, hogy hol lehet a gond, illetve hol tudnék elérni valami google illetékest akivel magyarul tudnék a nyűgömmel zaklatni?

Előre is köszönöm!

www.smart-bus.hu

(#9112) TigerCat válasza -Solt- (#9111) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha átdobták a leveleket, akkor nem a Google-nél keresném a hibát. Aliasként van beállítva, maximum rosszul vitték be a Gmail-es címed. Ha mégsem, akkor a szolgáltatód kérd meg, hogy ideiglenesen irányítsák másik címre. Hátha...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9113) -Solt- válasza TigerCat (#9112) üzenetére


-Solt-
veterán

Az egyik megrendelőmhöz most befutott egy hibaüzenet a kézbesítési hibáról, ez állt benne,

DNS Error: 7180669 DNS type 'mx' lookup of smart-bus.hu responded with code SERVFAIL

Final-Recipient: rfc822; smartbus@smart-bus.hu
Action: delayed
Status: 4.0.0
Diagnostic-Code: smtp; DNS Error: 7180669 DNS type 'mx' lookup of smart-bus.hu responded with code SERVFAIL
Last-Attempt-Date: Fri, 08 Sep 2017 05:50:51 -0700 (PDT)
Will-Retry-Until: Sun, 10 Sep 2017 05:09:11 -0700 (PDT)

Ez mond esetleg valamit neked?

www.smart-bus.hu

(#9114) TigerCat válasza -Solt- (#9113) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, ezt a szolgáltatódnak továbbítsd. Helyreteszik a dolgot.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9115) -Solt- válasza TigerCat (#9114) üzenetére


-Solt-
veterán

Akkor zaklatom őket, köszönöm!

Még szerencse, hogy ez megjött, mert simán leráznának...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#9116) -Solt-


-Solt-
veterán

Megvan a megoldás, az MX record változott, aki esetleg hasonlóba futna bele itt a leírás: [link]

www.smart-bus.hu

(#9117) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Nézegettem minap a Google beállításokat és a következő eszközöket sorolta fel, mint fiókomhoz hozzáférő eszközök. Ezek közül is a bekeretezett a lényeges.

Volt korábban Windows Phone-om, de több, mint egy éve eladtam már. Amíg használtam, szinkronizált a fiókommal, de eladás előtt mindent töröltem, illetve gyári állapotra állítottam vissza, ezért számomra érthetetlen, miért van a listában, főleg pár nappal ezelőtti hozzáféréssel.
A listában szereplő többi eszköz: PC, Windows 10-el, Posta app szinkronizálja a leveleket és a naptárat. Másik a telefonom, Google accounttal használva, 3. pedig mikor a céges gépről léptem be gmail-re.
A kérdés igazából, hogy a Windows Phone mit keres itt? Előfordulhat, hogy valamilyen módon hozzáfér a régi telefonom az accounthoz, vagy (amit valószínűbbnek tartok) a Windows 10 miatt érzékel valamit WP-nak? Mondjuk a dátum akkor is érdekes, mert a fentebb írtak szerint a Posta app folyamatosan szinkronizál, friss dátumot kellene mutasson, ezzel szemben mindig 2-3 nappal ezelőtti az utolsó használat ideje. Jelszó változtatás már volt.

.

(#9118) Zola007 válasza Sanyi.mTs (#9110) üzenetére


Zola007
veterán

köszi, de nem akarok külön programot felrakni, mert így is annyi fölös adminisztrációs dolog van az életben
próbálom egyszerűsíteni :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9119) Oldman2 válasza 426os (#9117) üzenetére


Oldman2
veterán

Sajnos az eladott/megszűnt készülékek nem törölhetőek innen, max. elrejthetőek a Beállításokban. Ez legyen a Play Áruház legkisebb baja...

(#9120) 426os válasza Oldman2 (#9119) üzenetére


426os
őstag

Csakhogy ez nem a Play Áruház (android eszközkezelő). Ott tudom, hogy a valaha használt összes készülék megjelenik (mondjuk most pont nem találom azt a listát, de abban több eszköz is van). Inkább az zavar, hogy miért mutat két nappal ezelőtti utolsó használatot.
"Eszközök, amelyek aktívak voltak fiókjában az elmúlt 28 napban, vagy most be vannak oda jelentkezve."

.

(#9121) Oldman2 válasza 426os (#9120) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan hol érhető el ez az infó?

Próbáltam megkeresni, de nem találtam...

(#9122) 426os válasza Oldman2 (#9121) üzenetére


426os
őstag

[link] és itt "Eszközök áttekintése"

.

(#9123) Oldman2 válasza 426os (#9122) üzenetére


Oldman2
veterán

OK, megvan.

Ez szerintem egy BUG, nekem is ott van jó pár hónapok óta eladott készülékem, amiről ezek szerint nem a Google elvárásainak megfelelően lett eltávolítva a fiókom.

Viszont, ha rákattintasz ezekre, ott megjelenik egy Fiókhozzáférés eltávolítás gomb.

Katt rá, aztán eltűnnek végleg.

Nálam is most került eltávolításra 4-5 ilyen eszköz.

(#9124) 426os válasza Oldman2 (#9123) üzenetére


426os
őstag

:N [kép]
Mondjuk érdekes a Laptopomnál az Internet Explorer is. Nincs IE a gépen, csak Edge. Ha azzal belépek, akkor az Edge-ként jelenik is meg (kipróbáltam, csak a screenshot még előtte készült). Ráadásul az IE hozzáférésének időpontja eléggé egybeesik a Windows Phone-éval.
Nekem is egyre gyanúsabb, hogy bugos a rendszer.

.

(#9125) 426os válasza 426os (#9124) üzenetére


426os
őstag

Az IE-t megfejtettem. Töröltem a W10 Posta appból a fiókomat, majd újra hozzáadtam. Amikor be kell lépni a fiókba a hozzáférés engedélyezése miatt, akkor azt a böngésző ablakot IE11-nek látja a Google.
Viszont a Windows Phone-ra még nem találtam megfejtést.

.

(#9126) mckay


mckay
aktív tag

ha gmailbe veszek fel egy külső (sajatdomain.hu) fiokot, es beallitom a gmailben az smtp-t is, akkor a cimzett tutira nevem@sajatdomein.hu cimrol kapja?
es a return-path is az lesz?
es az elkuldott levelek mappában gyulnek majd a levelek, vagy a külső fiok fogja gyujteni?

de legfokepp a return-path miatt aggódom
sok évvel ezelőtt próbáltam utoljára a gmail.com/outlook.com felületén beállítani levelezést, de mindig az lett a vége, hogy a @sajatdomain.hu helyett áttevődött a levélfolyam @gmail.com vagy @outlook.com címre...

köszi minden infót előre is
:R

(#9127) TigerCat válasza mckay (#9126) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen. Minden céges fiókunkat így használjuk, senki nem látja az eredeti Gmail címet. Arra figyelj, hogy vagy mindig az adott címről írjanak, vagy válasz arról, amelyre érkezett.

Elküldöttben lesz az összes.

Ha nem bénák, azaz önhatalmúan nem állítják át küldéskor, nem lesz gond.

Fontos még, hogy a Gmail nem ad kimenőt, tehát a saját SMTP-det kell beállítani.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9128) harry3


harry3
őstag

Időnként kapok félrevezető Getresponse-os emaileket(Apple, PayPal). Már nagyon idegesít, mivel az email címem nem publikus,semmire sem vagyok feliratkozva. Lehetséges, hogy automatikusan generálják és pont valós az email cím?

(#9129) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Pár napja a gmailem böngészőből elég lassú. Lassan is tölti be a leveleket, lassan is lehet törölni. Ha közben nézek streamet, akkor az meg olyankor sokszor megakad. Ezt eddig még sosem tapasztaltam. Nem változtattam semmin pedig. Másnál is előfordult már a jelenség?

(#9130) mckay válasza TigerCat (#9127) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi!
:R

(#9131) mckay


mckay
aktív tag

Uhh, segítség!
:O
Teljesen beragadt a levelezésem, nem lehet nekem küldeni, azt mondja, hogy ...over quota.
Nosza, beléptem webes felületen, és tényleg 15,03GB / 15,00GB a foglaltság.
Nosza, nem is kell több, töröltem mind a 9GB adatot a lokális gépemen a GDrive mappából (úgyis megvan azon kívül is).
Nem gyógyult meg.
:F
Nosza, beléptem újra webes felületen, sehol semmi fájlom, ahogy vártam is, csak a Kuka mappában van a sok fotóm, nosza töröltem onnan is.
És még mindig 15/15 a foglalt!
(Ebből 1 a levelezésem, 9 a drive, 5 pedig valami Google Fotó, ez utóbbit nem is annyira értem.)
:W
De legfőképpen az a kérdésem, hogy mit tehetek még azon kívül, hogy töröltem a fájlokat, lokálisan is, majd pedig weben a kukából?
:Y

(#9132) mckay válasza mckay (#9131) üzenetére


mckay
aktív tag

Na, most már csökkent a foglaltság, 11/15
Úgy látszik idő kellett a szerverparknak.
Node én 9-et töröltem!
:(
De legalább már megy a levelezés...

(#9133) mckay válasza mckay (#9132) üzenetére


mckay
aktív tag

Hm, nem csökken tovább.
Pedig a leveleim 1GB, az a bizonyos Google Fotók meg 5GB. Az együtt 6GB.
De azt írja ki, hogy 4GB van a GDrive-ban.
Holott az üres!
:Y
Most mindenkit megkímélem egy képernyőfotótól, de higyjétek el, hogy a webes felületen nincs egy árva fájl vagy mappa sem a Saját Meghajtó rovatban és a Számítógépek rovatban sem. Sőt, a Kuka rovatban sem.
Egyedül a Tárhely bővítése rovatra ha ráhúzom az egeret (nem kattintok), akkor felugrik egy miniablak, ahol a GDrive mellett van egy kis kék (i) betű, és ha arra kattintok, akkor látom néhány videómat, fotómat.
Ez hogy lehet?
:F

(#9134) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ez szerintetek mi lehet? Ez fogad már napok óta ha belépek Gmail-re.

Live-Die-Respawn

(#9135) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Gmailben (tehát a levelező részben) feltöltött profilkép törlésről lenne szó. Pontosabban törölni szeretném, de nem találok semmilyen google-alkalmazásban (mail, drive, stb.) ilyen opciót, csak másik profilkép feltöltése lehetőséget. (Kínomban néztem végig mindent...)
Lehet úgy törölni gmail profilképet, hogy nem rakok fel semmit helyette?
Valaki, please, help. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9136) TigerCat válasza Weareus (#9135) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fiók szerkesztése menüben lehet.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9137) EmberXY válasza Weareus (#9135) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Elméletileg a profilbeállításokban meg lehet adni, a "Személyes adatok" --> "Magamról" opciót kiválasztva előjön az, hogy mit láthatnak rólad. Ott középen ha rámész a profilképre, előjön a módosító menü, ahol kiválaszthatod, hogy melyik legyen, vagy tölthetsz fel másikat, DE legalul ott egy opció, hogy "Nincs Fotó", véleményem szerint ha ezt kiválasztod, akkor előbb-utóbb lekerül a profilkép, nem azonnal, mert mire minden helyről törli, meg össze-vissza szinkronizál, annak idő kell, de gondolom pár nap max.

Up the Irons!

(#9138) Weareus


Weareus
addikt

Köszi mindkettőtöknek. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9139) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a GMAIL-es leveleimet átirányítani egy céges email címre, viszont amikor megadom ezt a címet a beállításoknál, azt írja, hogy rossz a megadott cím. Van valami tippetek ezt hogy lehetne megoldani?

(#9140) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Mivel nem találtam Google működő topikot itt kérdezem.
Újra indítottam telefonomat és egy felugró ablakban ez fogad:

"Telefonszám igazolása
Úgy látszik, megváltozott a telefonszáma."
stb stb

Nem változott a számom. Mi ez és miért dob ilyet a Google?

(#9141) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Tapasztaltatok már olyat, hogy nem jön meg a kétlépcsős hitelesítő hívás? Nekem régebben a Blue Mobilnál az SMS nem jött meg, most a Telekomnál új telefonnal Samsung J5 2017, viszont a hívás nem jön meg.
Telefonos azonosítás kellene. Ha külföldön ellopják a telefont, Telekomtól kérhetek hívásátirányítást, így meg tudom változtatni a Google jelszavamat, az SMS-t viszont nem tudják átirányítani. Lehet az LTE-s telefonokkal van ilyen probléma? Xiaomi Note 4-en sem jött be a hívás. S Advance, S3 Neo-val meg nem volt gond.
Kipróbáltam minden beállítást, de semmi változás. Gondolom az sem számít, hogy milyen APN-en vagyok. Mondjuk a hívás nem is interneten jön.
Más nem tapasztalt ilyen hívás elakadást?

[ Szerkesztve ]

(#9142) kidnou


kidnou
senior tag

Olyan gondom van hogy elfelejtettem az egy fiókom jelszavát. A kapcsolt fiókra kérek új jelszót, szépen meg is jön az ellenőrző kód amit beirok és el is fogad. Következő lépésben viszont azt irja hogy nem tudta ellenőrizni hogy az én fiókom e. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#9143) sajog159


sajog159
aktív tag

Üdv,
(vagy inkább iPhone topiknál kérdezzem?)

Valahogy nem találom a Beállításokban…
Hogy lehet a válaszoknál kikapcsolni, hogy ne menjenek a válaszommal együtt az előzményeket? Tehát, csak a válaszom menjen el.
A kérdésem igazából iPhone GMailre vonatkozik

(#9144) TigerCat válasza sajog159 (#9143) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Próbáld a gyári Mail app-ben. Ott személyre szabható... Én azzal használom, bevált évek óta.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9145) sajog159 válasza TigerCat (#9144) üzenetére


sajog159
aktív tag

Arra gondolsz, hogy PC kinyitom a Gmailt és ott a Beállításokban? Talán vak vagyok, de nem találom... Általános fejezetben?

[ Szerkesztve ]

(#9146) TigerCat válasza sajog159 (#9145) üzenetére


TigerCat
nagyúr

iPhone-on gondoltam.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9147) sajog159 válasza TigerCat (#9146) üzenetére


sajog159
aktív tag

Ja, felfogtam: Iphone saját maijeben.
Ezt valahogy még nem nagyon használtam.
Értem, kösz

(#9148) pinnacle válasza pinnacle (#9141) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek mi lehet a probléma? Nektek mindig megjött az ellenőrző hívás? Most be akartam lépni egy régen használt fiókba, persze, hogy nem jött meg a hívás. Google-től kértem visszaállítást, nekik is leírtam, hogy valami gond van a hívásokkal.

(#9149) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Üdv!

Egy cég kapott (a WIX-től) 6 db gsuite-os accountot. Többet nem akarnak venni és a domain elhordozták egy hazai tárhelyszolgáltatóhoz. Ennél a szolgáltatónál kéne még emailcímeket létrehozni. A probléma az, hogy a DSN beállításoknál megadtuk a gsuite MX rekordjait, így az új emailcímek is ott keresik a leveleket (persze ezeket már nem lehet felvenni a gsuiteba).
Vajon meg lehet adni alternatív MX rekordokat is a DNS szerkesztőben? És ha igen akkor hogyan kell beállítani a prioritást?
Na? :-)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.