Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, olyat szeretnék kérdezni hogy gmailben hogyan lehet az összes rios@prohardver.hu-s emaileket átirányítani egy másik mappába hogy ne zavarjanak? annyira sok jön hogy elveszlik köztük a rendes emailem.

(#9152) kispx válasza gergo5991 (#9151) üzenetére


kispx
addikt

beállítások -> szűrők

létrehozol egy újat, feltételként az e-mail címet adod meg. Utána kiválasztod, hogy lássa el a megfelelő címkével és archiválja (a beérkező levelek címkét nem fogja rátenni.)

(#9153) gaara01


gaara01
tag

Sziasztok!

Hogy tudok egy feladót blokkolni? Már hónapok óta spameli a fiókomat. Hogyan tudom kiirtani az életemből???
:W :W :W
Nem érdekelnek az ilyen pénzes baromságok, 101% hogy nem regisztráltam ilyen nyomorúságra!

(#9154) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni, mert kicsit feszült lettem, hogy nem tudok megoldani egy teljesen egyszerű problémát.
Gyermekemnek Google fiókot, alapvetően Gmail-t kellene használni az iskolában.
Van neki korábban létrehozott fiókja, mert azt adtuk meg a tabletjén.
Ha a suliban be akar lépni, akkor a Google megakadályozza a belépést, mert ismeretlen eszközről történik, és jóváhagyást kér a tabletjén.
De az nincs nála. Sőt nálam sincs.
A fiók biztonsági beállításainál látom az eszközt, ahonnan próbálkozott és tudom is engedélyezni, de lehet, hogy következő alkalommal másik géphez fog ülni. Akkor onnan megint nem fog tudni belépni.
Biztosan jó ez a védelem, de hogy a pokolban lehet kikapcsolni?
Tényleg van ilyen baromság a Google-nél, hogy ha van egy fiókom és hozzá egy jelszavam, akkor azt nem tudom bármikor, bárhonnan használni? A saját fiókommal eddig soha nem tapasztaltam ilyet.
Ja, és a kétlépcsős azonosítás nincs bekapcsolva a fiókján.
Kérlek, javasoljatok valamit, mert az előző órán ott üllt szegény, nem tudta használni a fiókot, és ha nem jövök rá a megoldásra, akkor a következő órán is csak bambán nézhet maga elé, megszégyenülten, mert a többiek kigúnyolják.
Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#9155) nfsu17 válasza gaara01 (#9153) üzenetére


nfsu17
veterán

ott van a képen:
továbbiak > ehhez hasonló üzenetek szűrése
ott lesz a feladó. xy@spam.hu
jobb alul: szűrő készítése a keresés alapján:
és kipipálod pl., hogy: törlés

(#9157) Dluinet válasza #20749568 (#9156) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a kívánt levelet megnyitod > továbbiak (gomb fent középen) > ehhez hasonló üzenetek szűrése > szürő készítés keresés alapján > átirányítás ide (gomb)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9159) bango válasza darkengurry (#8899) üzenetére


bango
tag

megoldódott?

én ráadásul napi szinten használom a fiókomat asztali gépről is (ugyanazokról) és nem enged be, ellenőrző kódot meg nem tudom minek küld (másik címre) ha azzal se enged be.

a telefonon még működik oda meg küldtek egy figyelmeztő emailt (tehát oda ahonnan kizártak) hogy vkinek megvan a jelszava és most próbált meg belépni

tehát még szólnak is nekem arról hogy engem nem engednek be :F

egyelőre nem tudom mi a megoldás

(#9160) KisTücsök válasza KisTücsök (#9129) üzenetére


KisTücsök
addikt

Erre valakinek valami ötlet? Még mindig ugyanezt csinálja nekem. Másik böngészőből is ugyanúgy szar.

(#9161) ACE-


ACE-
addikt

Skacok, Outlook-ot használok IMAP-al. Az istennek sem tudom beállítani, hogy amikor az Outlook-ban törlök egy levelet a Beérkezettek közül, akkor a Kukába kerüljön. Oda is kerül, de egyben megjelenik az archiváltak között is... de én nem akarom hogy archivált legyen, hanem törlődjön 30 nap után a kukából. Mit kell beállítani?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#9162) bango válasza bango (#9159) üzenetére


bango
tag

megoldodott. alaposan osszekutyulodott, masik gmail cimemmel is kizartak meghozza azzal amivel a biztonsagi kodot eloszor ki akartam kerni, de egy masik telefonon a bongeszoben jott az ertesito, egy gombbal: Te voltal az aki megkiserelt belepni? yes\not. YES! innentol kezdve a masik cimem beengedesi gondja is megoldodott.

(#9163) unknownerror


unknownerror
tag

Sziasztok!

Adott egy Outlook 2016. (de mindegy is)

Éjjel fél 1-kor még syncelt IMAP-on a Gmail-lel. Ma már nem megy.
telnet-tel nem is válaszol az imap.gmail.com 993.
másik gépről se.
ping.eu/port-chk-n se

Valami globál gond lehet?

(#9164) ACE- válasza unknownerror (#9163) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam műkszik, szolgáltató gond lehet... telnettel hiába próbálkozol a 993-as portra, mert nem támogatja az SSL-t.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#9165) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Ez mit jelent, nem teljesen értem? Tudok angolul, meg tudok fordítgatni, de nem értem pontosan milyen irányelvek változtak, és ez mit jelent. Ez nekem már túl jogi. Bocsánat ha hosszú lesz.

"Hello Administrator,

We are sending you this message because your organization is operating G Suite account xxxxxxx.org, and the G Suite Data Processing Amendment currently governs how we process personal data on behalf of your organization, and/or according to our records, your organization is established in the European Economic Area or Switzerland.

On May 25, 2018, the most significant piece of European data protection legislation in 20 years will come into force when the European Union's (EU) General Data Protection Regulation (GDPR) replaces the 1995 Data Protection Directive. We know that preparing for this regulatory change is a priority for many of our customers. It is a priority for us, too.

Today, we are pleased to roll out version 2.0 of our Data Processing Amendment (DPA), which has been specifically updated to reflect the GDPR.

How opting in to DPA version 2.0 works

If you opt in to DPA version 2.0, the updated terms will take effect with the GDPR on May 25, 2018. If you opt in before May 25, you will benefit from DPA version 1.6 until then.

Details Google is required to obtain from you

The GDPR requires Google to maintain records of certain information, including the contact details of your EU representative (if your organization is not established in the EU) and Data Protection Officer (DPO), where applicable.

What you need to do

Sign in to the Google Admin console.
Go to Company profile > Profile.
Opt in to DPA version 2.0.
In the Legal & compliance section, enter details for your EU representative and DPO as needed.
You might need to click Show more to see Legal & compliance.
Click Save.

Where to find information or direct questions

Further information regarding Google Cloud and the GDPR is available on our Cloud GDPR website. If you're also a Google Cloud Platform (GCP) customer, you will receive a separate communication concerning the rollout of updated terms for the relevant GCP products to reflect the GDPR. You might also receive similar communications concerning any other Google products you are using.

If you have any questions, sign in to the Admin console and contact Google's Cloud Data Protection Team.

Sincerely,

The G Suite Team

--

FAQ

Why are you rolling out DPA version 2.0 now? Why aren't you waiting until May 25, 2018?

Google is committed to GDPR compliance and to helping its customers with their own compliance journey. We are rolling out DPA version 2.0 well in advance to facilitate your compliance assessment and GDPR readiness when using G Suite services.

DPA version 2.0 takes effect on May 25, 2018, but what happens in the meantime?

DPA version 1.6 will apply in the meantime.

My company already opted in to an earlier version of the DPA. Do we need to opt in again to benefit from the new terms?

Yes. Earlier versions of the DPA don't mention the GDPR. DPA version 2.0 specifically addresses GDPR changes. For more information about the GDPR and how you should begin preparing for it, see the Cloud GDPR website. You can opt in to version 2.0 in the Google Admin console (see directions above).

My company already opted in to G Suite Model Contract Clauses (MCCs). Will those remain in force if we opt in to DPA version 2.0?

Yes. If you previously opted in to G Suite MCCs, they'll remain in force whether or not you opt in to DPA version 2.0.

What is a data controller? What is a data processor?

A data controller determines the purposes and means of processing of personal data. A data processor processes personal data on behalf of a data controller. G Suite customers will typically act as the data controller for any personal data they provide to Google in connection with their use of G Suite. Google is a data processor and processes personal data on behalf of the data controller when the data controller is using G Suite.

What are my obligations as a customer and data controller?

Data controllers are responsible for implementing appropriate technical and organizational measures to ensure and demonstrate that any data processing is performed in compliance with the GDPR. Controllers' obligations relate to principles such as lawfulness, fairness and transparency, purpose limitation, data minimisation, and accuracy, as well as fulfilling data subjects' rights with respect to their data. You can find guidance related to your responsibilities under the GDPR by regularly checking the website of your national or lead data-protection authority under the GDPR (as applicable), as well as by reviewing publications by data-privacy associations, such as the International Association of Privacy Professionals (IAPP). You should also seek independent legal advice relating to your status and obligations under the GDPR, as only a lawyer can provide you with legal advice specifically tailored to your situation.

What is a Data Protection Officer or DPO?

A Data Protection Officer (DPO) is the person designated, where applicable, to facilitate compliance with the provisions of the GDPR. The GDPR defines the criteria and the conditions under which a DPO must be designated.

What is a Customer EU Representative?

A Customer EU Representative is the person designated, where applicable, to represent customers not established in the EU with regard to their obligations under the GDPR."

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9166) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok.

Gmailes email címet lehet úgy törölni ,hogyha levelet írok rá ,az jöjjön vissza ez a cím nem található? :U

(#9167) EmberXY válasza Gedeon31 (#9166) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Lehet, hogy túl egyszerű logika mentén járok, de szerintem ha egy fiókot törölsz, onnantól kezdve az e-mail cím is megszűnik, vagyis mindenképp valami hasonló hibaüzenet fog visszajönni, mivel a levelet nem sikerül kézbesíteni.
Vagyis ez a jelenség eleve a törlésből adódik szerintem, az, hogy "hogy törlöd", szerintem mindegy, de javítson ki valaki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#9168) Gedeon31 válasza EmberXY (#9167) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm ilyenre gondoltam szintén ez lehet.

(#9169) pinnacle válasza pinnacle (#9141) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Telekomnál azt mondták, azért nem jön meg a hívás a Googletől, mert telefonszám nélkül jön be, ezt nem továbbíthatják, SMS-t lehet hívásazonosító nélkül is továbbküldeni, azért Telekomos számot jelez, mert ők küldik. Más szolgálatónál sem jön meg a kétlépcsős hívás? Egyébként régebben, amíg működött, USA számról jött a Gmail hívás, valahogy szólni kellene a Google-nek, hogy állítsanak be telefonszámot. Ezt hol lehet jelezni nekik?

[ Szerkesztve ]

(#9170) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Ismerőseimmel GoogleFotóknál szoktunk megosztani közös albumokat, képeket.

Hogyan lehet beállítani, hogy értesítést kapjak, akár e-mail formájában, ha valaki új képet tölt fel az albumba?
Általában GMAIL-re lépek be és akkor a jobb felső sarokban az alkalmazásoknál szoktam kiválasztani és navigálni a GoogleFotók oldalra.

köszönöm.

(#9171) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok! A sokéves email fiókom akarom kitakaritani. A feleségemmel történő levezeseimet akarom kiszűrni, arhiválni, majd a maradékot törölni. Több százezer levélről van szó. Hogy tudom megoldani?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9172) Indyke


Indyke
csendes tag

Sziasztok

A céges gmailes levelezésben megjelent az a hiba, hogy mindenki látja a többiek által elküldött leveleket is. Outlookot használunk, minden gépre a saját gmail fiók van beállítva, ami a főfiók alcímeinek felel meg. A bejövő stimmel is ami az adott címre jön az oda is érkezik meg. Viszont bármelyikről küldünk levelet azt mindenki megkapja a cégen belül....idegesítő. Amíg a kimenő szervernek nem a gmailt használtuk addig ilyen probléma nem volt, de a szolgáltató hibájából kénytelenek vagyunk ezt nyüstölni.

várom az ötleteket

köszi

(#9173) kidnou


kidnou
senior tag

Mire jó a biztonsági email cim ha az oda elküldött jeszó kód visszaigazolását megköszöni, de kiirja hogy nem tud azonosítani? Menjenek a fracba....

(#9174) Nikaré


Nikaré
őstag

Folytatom a kérdést, más szöveggel.

Mire jó a gmail, ha nem működik rendesen?
Mobil alkalmazásban írok egy levelet több címzettnek. Megkapják, válaszolnak. Nálam nem jelez vissza, csak akkor, ha belépek pl. érkezett 4 válasz. Látom a fejlécnél. De, ha megnyitom akkor csak az általam elküldöttet látom. Asztali gépen megnyitom, ott minden rendben. Jó válaszolok onnan, elküldöm látszik is mobilon, sőt ekkor megjeleníti az eddig érkezett válaszokat. Ezek után megint nem látszik mobil alkalmazásban az érkező válaszok.
Nincs semmi mókolás a telefonnal, eddig működött rendesen.
Nem megbízható!
Most eltávolítottam Play -en keresztül, úgy néz ki működik.
Tanulság, ne frissíts.

(#9175) EmberXY válasza Nikaré (#9174) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is csak böngészőn keresztül használom, mobilon és asztali gépen is, tapasztalataim szerint az alkalmazás rengeteget zabál, és minél frissebb a verzió, annál átláthatatlanabb, böngészőben sokkal kényelmesebb.

Up the Irons!

(#9176) TigerCat válasza Nikaré (#9174) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó. Bár nekem a gyári Mail app - Gmail fiók kombó bejön Mac-en és iPhone-on is. Bár újabban hajlamosak meghülyülni azok is...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9177) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Nekem is az a gondom, hogy nem jön értesítés, ha már régóta nem volt feloldva a telefon. Mindegy, hogy wifi, mobilinternet, vagy automatikus váltás. Feloldás után egyből megjön. Alkalmazás hibája, mert a WhatsApp megjön. Olyan mintha alvóba menne, pedig beraktam a nem optimalizált alkalmazások közé.

Másnak is ez a gondja.

(#9178) Nikaré válasza TigerCat (#9176) üzenetére


Nikaré
őstag

Ó, hát épp az egyik levél válaszolóm írta, azt is, hogy: "bocs majd valaszok bovebben, de valami nem oksa a telommal, tobbek kozott eltuntek az ekezetek, majd irok"
Telefonja - iPhone :)
Nem tudom merre tart a fejlesztések iránya, de bosszantó ami mostanában tapasztalható.

(#9177) pinnacle
Én is már próbálkoztam mindenféle beállítással, engedéllyel, valahogy mégsem jön össze!

[ Szerkesztve ]

(#9179) pinnacle válasza Nikaré (#9178) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Jó lenne ha olyan is beírna, akinek gond nélkül működik. Talán kiderülne, milyen hálózat, beállítás, telefonnal megy. Ha ilyen nincs, akkor viszont addig kellene jelezni a Googlenek a hibát, amíg nem csinálják meg. Súgó alján lehet visszajelzést küldeni.

(#9180) Mariann294


Mariann294
őstag

Sziasztok!

Kaptam 2 furcsa levelet. Ha megnézem a részleteit akkor azt látom hogy nem is én vagyok a címzett hanem más. Hogy került hozzám mégis???

:R

(#9181) Oldman2 válasza Mariann294 (#9180) üzenetére


Oldman2
veterán

Mert pl. a BCC mezőben szerepelt a Te emailcímed (Titkos másolat)

Körleveleket így kellene küldenie mindenkinek, én rendszeresen kapok olyan körleveleket, amik fejlécében olyan "sima" címzetteket is látok, akikhez igazából semmi közöm. Ha ezek BCC-be kerültek volna, megvalósulna a személyes adatok (emailcímek) általánosan elvárt védelme.

(#9182) Mariann294 válasza Oldman2 (#9181) üzenetére


Mariann294
őstag

Értem. Köszi :R

Hát nekem épp ez volt a problémám, a címzett tök idegen volt, azthittem téves email, csak el nem tudtam képzelni hogy. De így már tiszta. :R

(#9183) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Kapott már valaki hasonló emailt?

Nem tudom hogy ez vírus, spam, vagy micsoda...

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#9184) EmberXY válasza TomMusic (#9183) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Ez egy valós e-mail, egy másik fiókot (amiről szól a levél) társítottak a meglévő fiókodhoz. Ez akkor szokott megtörténni, ha új fiókot regisztrálsz és a google beazonosítja, hogy az a fiók is a tiéd, kvázi összekapcsolja a kettőt (vagy akármennyit).
Ha valami hiba folytán mégsem a tiéd az említett fiók, akkor a levél alján lévő link segítségével tudod megszüntetni a társítást.

Up the Irons!

(#9185) TomMusic válasza EmberXY (#9184) üzenetére


TomMusic
őstag

Akkor nem kamu mail.
Már meg is tettem ami a levélben is van, köszi! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#9186) EmberXY válasza TomMusic (#9185) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs mit. Én is kaptam ilyet, amikor regisztráltam egy másik fiókot, speciel ott stimmelt a dolog, de előfordulhat, hogy valahol félrenyúlnak és valójában nincs kapcsolat a két fiók között, ez legyen az ő bajuk.

Up the Irons!

(#9187) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Volt egy Android telefonom, amit már nem használok, helyette iPhonera váltottam. Viszont ha egy idegen számítógépen akarok belépni a Gmail fiókomba még mindig a régi Samsungra akarja küldeni a biztonsági kódot, vagy számot amivel be tudok lépni (pedig a sim kártya az új telefonban van) Újrahúzni, kijelentkezni a google fiókból nem szeretnék a Samsungból. Mit tudok tenni, hogy az új rendszerre jöjjön a biztonsági beléptetés? (Vagy ne jöjjön végső esetben semmi)

Ahogy nézem itt a Gmail beállításokban a kétlépcsős azonosítás offon van, végképp nem értem már...

[ Szerkesztve ]

(#9188) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Sziasztok! Volna egy olyan gondom, hogy ha kapok email-ben pl egy 1 oldalas táblázatot, megnyitom majd a jobb felső sarokban lévő nyomtatási ikonra kattintok, megnyílik egy nyomtatási ablak, de már 2 oldalra akarja kinyomtatni. Ahogy látom fektetett A4 lapra nyomtatna, állóra nem lehet állítani, így meg ugye nem lehet kinyomtatni.
Ha társítom a doksit a Google Docs-al, rögtön látszik a fektetett nyomtatási mód, beállítom Állóra, rendben is lesz, de a nem lehet kinyomtatni csak .pdf-ben menteni, hiába adtam a nyomtatót a Google Cloud Print-hez oda meg csak a számítógépről tudok feltölteni. Az lenne a kérdésem hogy ez valóban ilyen elfuserált, vagy linux alatt nem működik, esetleg valami egyéb. Előre is köszönettel.

(#9189) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy régi véglegesen törölt gmail leveleket hogyan lehet visszakeresni, ha lehet egyáltalán?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#9190) TigerCat válasza Nerazim (#9189) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha kukába helyezted és azt is ürítetted, sehogy. z archivált levelek megjelennek az összes levél alatt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9191) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!

Édesanyém telefonjára folyamatosan jönnek sms-ek különböző számról, hogy "az ön Google-ellenőrző-kódja:", de vagy napi 50. Már próbáltam jelszót cserélni a gmail fiókon, nem segített, sőt, azóta még több jön.

A vicc, hogy egy legit google kód is visszajött az egyik számról (06/30-344-4201), amikor jelszót változtattam (a biztosnág kedvéért az én gépemről). Találkozott valamelyikőtök ezzel? Spamnek tűnik, de hogy a google tényleg ezen a címen is üzenget, gyanússá teszi.

(#9192) Nerazim válasza TigerCat (#9190) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi, akkor ha végkép törölve lett akkor keresztet lehet rá vetni :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#9193) TigerCat válasza Nerazim (#9192) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, sajnos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9194) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Üdv!
Gmail-ben tárolom a híváslistámat, és az sms-eimet évek óta, ahova az SMS Backup + nevű programmal mentem el. (android eszköz)
Mindig sikerült is visszaállítanom, de most az utolsó telefoncserém után sajnos a híváslistámat a program nem tudja visszaállítani csak részben.
A gmail-ben a call lognál pedig ott vannak a hívások!
Kérdésem az lenne, hogy ezt a híváslistát a drive-ba átinportálni?
Találtam olyan programot a play-en, ami onnan elvileg visszaállítja.
Vagy esetleg ismertek-e más androidos programit, ami a visszaállítást közvetlenül a gmail-ből el tudná végezni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#9195) Katalin2


Katalin2
újonc

Sziasztok
Nos olvasgattam itt nálatok a csonkolt tartalom helyrehozásáról és egyszerűen nem tudom megcsinálni és valóban idegesítő
Engem is zavar ,én is kipipáltam amit itt írnak és semmi változás
Továbbra is úgy küldi a leveleket,csak a 3 pötty rákattintása után jelenik meg az aláírás egészében ,de az ugy baromi ronda és idegesítő
:R :(((

(#9196) Egorov válasza bl4ze (#8944) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szia

Nekem ugyanez a gondomvolt a gmail app frissítése után, kicsit utána olvastam:
- A telefon beállításokban (újra) engedélyezni kell, hogy a gmail app hozzáférjen a névjegyekhez.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#9197) TigerCat válasza Katalin2 (#9195) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyre egyszerűbb és butább, így bénább az egész. Ha nem kliensen keresztül használnám, már rég lecseréltem volna. Nem felhasználóbarát sajnos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9198) Vesporigo válasza TigerCat (#9197) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Melyik kliensen keresztül használod?

(#9199) TigerCat válasza Vesporigo (#9198) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Semmi extra... macOS Mail, iOS Mail
De Windows alatt Thunderbird, Postbox, eM Client a három favorit.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9200) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Tudom már sokszor volt téma és rengeteg embert zavar, de azóta sincs megoldás az ellen, ha valaki nem a megszokott szoftverkörnyezetből akar belépni egy Gmail fiókba, akkor ne gyanúsítgassa a felhasználót és kérjen ilyen-olyan igazolást?
Nagyon felháborító amint másik böngészőből akarok belépni akár ugyanazon a gépen, rendszeren, ua IP-vel! már nem is engedi. Esélyt sem ad, hogy beírjam a jelszót. Nem csak egy adott IP-hez, vagy géphez köti a belépést, hanem a böngésző veziószámhoz is. Nem értem mit képzelnek. Mi köze hozzá ki és honnan akarja használni a saját fiókját, ha elsőre megfelelően beírja a jelszót? Ráadásul az emberek többsége többféle eszközt használ. Hibás jelszó megadása esetén megérteném ezt a viselkedést és hasznosnak tartanám, de így (főleg akinek több mail címe is van) nagyon idegesítő.

Olyan érzésem van, mintha egy adott fiókot csak egy adott (általuk beregisztrált) eszközön használhatnék és persze mindig ugyanazon a helyen, mert sokszor egy másik IP is zavarja. :N

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.