Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) TigerCat válasza emeron (#9950) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, legtöbb esetben elegendő, de céges környezetben kell az Office.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9952) Rokababa


Rokababa
csendes tag

Sziasztok!

A fő Gmail-es email címemnél, amit mindenhez használok, és kb. 8-10 éve hoztam létre, teljesen elfelejtettem a biztonsági kérdéseimet. Nem belépési problémáról van szó,mert sosem kérte őket, de ne szeretném,ha ebből valaha is probléma lenne. Másodlagos email és másodlagos telefonszám, a számom, illetve másodlagos email is van megadva...

Meg tudom a kérdéseket úgy változtatni,hogy ne zárjam ki magam a fiókból? Egyáltalán nem emlékszem a régiekre.

Köszönettel: Rókakaba. ( Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!)

(#9953) gyulaszu válasza Rokababa (#9952) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Helló,
nekem épp a minap jött ki egy eMail a másodlagos eMailemre, hogy növeljek a biztonsági szintemen.
Ezen a linken lehet végrehajtani.
Nekem itt fel van sorolva az eredeti kérdés is.

Hátha akkor eszedbe jut amit adtál válasz is...

[ Szerkesztve ]

gyulaszu

(#9954) Rokababa válasza gyulaszu (#9953) üzenetére


Rokababa
csendes tag

Nagyon kedves vagy, köszönöm. Sajnos így sem emlékszem rájuk, hasonló kategoriájúak és színvonalúak, mintha pld. Barbie vagy Bratz baba lenne...Sajnos nem emlékszem, 10 évesen mit szerettem jobban 10 éves korom körül :) Ennyire azért nem bugyuta kérdések, de kb. ilyenek.

(#9955) gyulaszu válasza Rokababa (#9954) üzenetére


gyulaszu
senior tag

De neked nem írja ki az alábbi linken az aktuális kérdést sem?
Én ha oda kattintok a mellette levő i-re, akkor ezt is írja:
"Az erre a kérdésre adott válasza segíthet a Google-nak az Ön személyazonosságának ellenőrzésében. Ha nem emlékszik a válaszra, távolítsa el a biztonsági kérdést a Google-fiókjából."
Akkor inkább töröld és adj meg újat...

gyulaszu

(#9956) Rokababa válasza gyulaszu (#9955) üzenetére


Rokababa
csendes tag

De igen, így már működik, nem kattintottam az Info részre először...Nagyon hálás vagyok, nagyon szépen köszönöm! Kellemes ünnepeket!

(#9957) pixta78


pixta78
senior tag

Sziasztok!
Évek óta küldök excel mellékleteket a céges e-mailról privát gmail-re. Eddig hamar át ért, pár hete azonban csak kb 1 nap mire meg jön! Tegnap óta viszont spamba kerül, ahova eddig nem ,persze késéssel!
Tudtok segíteni?
Tudtommal nem állítottam el semmit. Android alkalmazàst használok főleg, esetenként win 10. köszi

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#9958) G@ben


G@ben
addikt

A telefonomon a google naptárat le szeretném cserélni másik verzióra, hogy újabbra, vagy régebbire, azt még nem tudom, kísérletezgetek, hogy melyik jó, de a lényeg, hogy a benne lévő jegyzeteket semmiképp nem szeretném elveszíteni. Szinkronizálva van a géppel, de nem szeretnék olyan bakit, hogy felteszek egy régi, üres naptárat a telefonra, majd úgy szinkronizál, hogy a gépről is töröl mindent.
Ki lehet-e menteni a jegyzeteket valamilyen formában egyszerűen, hogy a megfelelő dátumhoz mentse le, és szükség esetén könnyen vissza tudjam tölteni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9959) TigerCat válasza G@ben (#9958) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mindent le tudsz menteni a fiókbeállítások oldalon.
https://takeout.google.com

Szerk.: Betettem az összefoglalóba is...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9960) G@ben válasza TigerCat (#9959) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi, meg is van! Nem ismertem ezt a lehetőséget. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9961) G@ben válasza G@ben (#9960) üzenetére


G@ben
addikt

Na még egy kérdés, ami miatt az egész cserét csináltam: most a legfrissebb van fent telefonon, jobb, mint a régi abból a szempontból, hogy ha rábökök egy hosszabb jegyzetre, akkor végre végig tudom olvasni a teljes szöveget, nem csak fent van 3 sor, viszont ha szerkeszteni akarom, akkor még mindig a régi kis ablak van, ahol szintén 3 sort látok, és így elég nehéz szerkeszteni egy hosszabb szöveget. Alul megvan az összes olyan lehetőség, amiket nem használok, azaz hely felvétele, mások meghívása, stb, ezeket nem lehet eltüntetni, vagy valamilyen módon megoldani, hogy szerkesztésnél is a teljes szöveget lássam egyszerre, ne csak 3 sort? Vagy ez itt már off?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9962) TigerCat válasza G@ben (#9961) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Erősen. De egyébként nem tudom sajnos... Wunderlist a barátom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9963) G@ben válasza TigerCat (#9962) üzenetére


G@ben
addikt

Elnézést, megkeresem a topikját. :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9964) pixta78 válasza pixta78 (#9957) üzenetére


pixta78
senior tag

Erre valaki?
Hogy tudom a spam filtert levenni partnerről?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#9965) TigerCat válasza pixta78 (#9964) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Létrehozol egy szabályt a feladó email címére, hogy soha ne legyen spam.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9966) pixta78 válasza TigerCat (#9965) üzenetére


pixta78
senior tag

Csak kéretlent lehet spamba tenni, fordítva nem, nem teszi lehetővé a szűrő Chrome-on. Sem az App-ban.

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#9967) TigerCat válasza pixta78 (#9966) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Márpedig nekem legalább 10 különböző szűrőm van, ami arra hivatott, hogy ne kerüljön Spam-be a levél. Feladó, tárgy szerint szűrve. Webes felületen állítottam be.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9968) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Nem találom droid alatt hol lehet egyedi hangot adni a maileknek. Korábban megvolt, de most nincs. Friss telefon. Kivették?

(#9969) pixta78 válasza TigerCat (#9967) üzenetére


pixta78
senior tag

Webes felület:
Szűrő létrehozás,
Cĺm megadás, köv.lépés,
Csak tiltani lehet, kukázni, átirányítani stb .
Olyan lehetőség, hogy a beérkezőbe menjen, nincs.😕

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#9970) Viper26


Viper26
nagyúr

Nincs már éves plan storage bővítésre? :F

Pixel 7 | FR955

(#9971) gyulaszu válasza Kolondrum (#9968) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nekem (8.11.25.22448671) alatt megvan itt:

gyulaszu

(#9972) Kolondrum válasza gyulaszu (#9971) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hang, rezgés rész nekem nincs
[link]
Ugyan ez a verzió van fent nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#9973) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
A kétlépcsős azonosításra használt androidos "google hitelesítő"-t át lehet költöztetni másik telefonra valami egyszerű módon?
Vagy minden érintett oldalon ki kell kapcsolni és az új telóval újra aktiválni?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9974) Kolondrum válasza gyulaszu (#9971) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sőt másik telefonon sincs ami neked. Why???

(#9975) gyulaszu válasza Kolondrum (#9974) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Passz...

gyulaszu

(#9976) Kolondrum válasza gyulaszu (#9975) üzenetére


Kolondrum
félisten

Más appba sincs,nem gmail hiba. Általános értesítési hang van csak. Mindenre egy. Menni fog a levesbe a xiaomi.

(#9977) gyulaszu válasza Kolondrum (#9976) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Pedig én is Redmi-n vagyok (MIUI Global 10.1.1.0)

gyulaszu

(#9978) Gézengúz válasza gyulaszu (#9977) üzenetére


Gézengúz
addikt

RN4-en szintén van.

(#9979) Kolondrum válasza gyulaszu (#9977) üzenetére


Kolondrum
félisten

8.12.27
Ne aggódj a stabil sem jó feltétlenül. A gyorstöltés (csak qc2.0) esetén látszat a gyorstöltés. Mérve annyi sincs mint az 5v 2A. Ugatom hónapok óta a feedback-ban, mi fórumban, de csak nem foglalkoznak vele. Persze hogy hogyan nem jó annak is leírása van.
Érinti a stabilit is, meg van egy rakás fsg, pl a téma áruház vs. régió állítás. De nem is húzom fel magam. Nekem a mivel kizárólag szoftveres bajaim vannak, amiket ők idéznek elő. Huawei felé nézelődök már, hogy ott kb mi felel meg az itteni Redmi Note szériának.

[ Szerkesztve ]

(#9980) pixta78 válasza TigerCat (#9967) üzenetére


pixta78
senior tag

Valóban a Win 10-en Gmailban beállítottam, hogy milyen címet ne tegyen SPAM -ba!
Köszi!!!
Már csak az lenne a kérdésem ,hogy amit kb 2 hónappal ezelőtt át jött céges mail-ről 10 perc alatt, az miért jön át mostanában 1 nap alatt???
Több kollégám jelezte ugyan ezt a problémát.....

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#9981) janesart


janesart
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy ma tapasztaltam hogy ha küldeni akarok levelet, Pc röl, és mobilrol is az a hiba hogy az elküldött levelet rögtön áthelyezi a kukába és nem küldi el! Az elküldött üzeneteknél sem jelenik meg! Több email címre próbáltam és mindegyiknél ugyan az a hiba! Nem találkoztam még ilyennel pedig több mint 15 éve használok gmailt!
Kerestem a beállítások között nem e elállítottam valamit de nem találtam! Van ötletetek? Van reset alaphelyzetbe állítás a gmailnél?

(#9982) Jarod1


Jarod1
addikt

sziasztok ! kérdés: Gmail -es naptárban miért jelennek meg duplán egyes bejegyzések(mobilon duplán látom)
gépen viszont nem látni webes felület( névnapok duplázódnak)

(#9983) TigerCat válasza pixta78 (#9980) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez ismert bug, sajnos nincs rá megoldás....
:(

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9984) TigerCat válasza janesart (#9981) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jellemzően akkor csinálja, ha már van törölt levél azonos szálon, akkor sajnos kukába kerül az új elküldött. Ma szembesültem vele én is, pedig kikapcsoltam a beszélgetési nézetet. Esetleg lődd ki, hátha megoldja.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9985) janesart válasza TigerCat (#9984) üzenetére


janesart
tag

Azt vettem eszre hogy elkuldi a levelet, de azonna a kukaba rakja! Tobb emailcimre is kiprobaltam mindnel a kukaba landol, nem az elkuldotteknel van! Valami szuro lehet vagy nem tudom! szurok kozott nem talaltam olyat hogy minden elkuldott levelet toroljon es rakjon a kukaba!

(#9986) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Ha valakit letiltok az alábbi módszerrel: https://support.google.com/mail/answer/8151?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=hu

Akkor, ha ír nekem a delikvens emailt, akkor fog visszajelzést kapni, hogy mailer daemon, vagy elküldöttnek jelzi neki vagy mi?

Én azt szeretném, ha arról az emailről írnak nekem, én letiltom, én ne is lássam és automatikusan mailer daemont küldjön vissza. Hogy lehet ezt megoldani?

Ne legyen abban a hitben, hogy egyáltalán olvasom is.

[ Szerkesztve ]

(#9987) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#9986) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja de ez nem jó, ez spam mappába teszi... Nekem olyan kell, hogy ne is kapjam meg még véletlen se tudjam elolvasni.

(#9988) EmberXY válasza Atomgeszi (#9987) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Attól tartok, ez nem lehetséges. A rendszer mindenképpen kézbesíti a levelet, ha a címzett alkalmas annak fogadására (vagyis gyakorlatilag ha létezik, elérhető, és esetleg nincs olyan csatolmány a levélben, ami túl nagy vagy esetleg tiltott formátumot tartalmaz, stb).
A spam mappán kívül talán megoldás lehet még az, ha szűrőt állítasz be az adott feladóra, ami beérkezéskor rögtön a kukába dobja a levelet, de visszajelzés ekkor sem lesz, illetve lényegét tekintve nem sokban különbözik a spam-es megoldástól.
Más ötletem nincs, ha mégis lenne rá megoldás, az engem is érdekelne...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#9989) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, Gmail problémánk adódott.

Kolleganő csatolni szeretett volna egy fájlt csatolni , de nem sikerült. Firefox böngésző

Azóta azt írja, ahogy belépnénk gmailbe, hogy Sérült tartalom hiba

A(z) https://mail.google.com/mail/u/0/ oldal hálózati protokollsértést tapasztalt, amely nem javítható.
A megtekinteni kívánt oldal nem jeleníthető meg, mert az adatátvitel közben hiba történt.
Lépjen kapcsolatba a webhely üzemeltetőjével, és értesítse a problémáról

Volt már cache törlés, ccleanert futattam... Google Chrome-ban megy, Firefox böngészőt frissítettem.

Google-ban csak gyakorikérdéses találatokat találtam...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9990) Graphics válasza Graphics (#9989) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerk.: Közben meg sikerült varázsolni a dolgokat, még mindenhol egyszer sütitörlés, és utána jó lett, meg gyorsítótár is újra.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9991) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Üdv!

Mi a teendő, ha ismeretlen eszközt fedeztem fel az eszközeim között?

A készülék nem elérhető, tehát nem tudom meghatározni a helyét. Viszont látom az IMEI számát, meg azt is, hogy 2017. október 13-án regisztrálták "hozzám". Az aktív eszközök közül már kiszedtem, meg beiktattam kétlépcsős azonosítást a saját telefonszámomra.

Ez milyen anomália lehet, hogy csak úgy megjelenik egy ismeretlen készülék?

;] Zároljam a készüléket? ;]

(#9992) Atomgeszi válasza EmberXY (#9988) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A spam mappa még maradhat is. De olyat nem tud a gmail, hogyha bizonyos email címről jön email, akkor automatikus válaszként menjen mondjuk egy fake mailer daemon amit én szerkesztek meg? Tehát, hogy ez egy automatikus válasz üzenet, csak éppen mailer daemonként álcázva.

[ Szerkesztve ]

(#9993) kali válasza -ZeeZee- (#9991) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Változtass jelszót, azzal kijelentkeztetésre kerül a fiókodból minden eszköz, aztán csak azzal jelentkezel vissza az új jelszóval, amely eszköz valóban a tiéd.

(#9994) -ZeeZee- válasza kali (#9993) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm a választ. Az nem elég, ha kiléptetem? A kétlépcsős azonosítás miatt gondolom ha hozzá akar férni, akkor úgyis nálam lesz a labda.

(#9995) kali válasza -ZeeZee- (#9994) üzenetére


kali
legenda

Elvileg elég, belépni nem tud a második lépcső miatt, de én megváltoztatnám a jelszót, nem örülnék annak, ha valaki illetéktelen tudja esetleg.

(#9996) -ZeeZee- válasza kali (#9995) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Értem. Bár számomra hihetetlen, hogy valaki hozzárendeli a telefonját egy másik, nem hozzá tartozó e-mail címhez. Nem lehet, hogy csak valami google hiba?

(#9997) kali válasza -ZeeZee- (#9996) üzenetére


kali
legenda

Nem lehetetlen, hacsak nem az van, hogy valóban történt korábban bejelentkezés azon az eszközön valamiért - ismerős telefonja és e-mail lett rajta nézve, vagy alkalmazás került telepítésre saját fiókból...stb. -, de azóta már feledésbe merült.
Bár az érdekes, hogy régebbi az első bejelentkezés, aztán jóval később van másik is.

[ Szerkesztve ]

(#9998) EmberXY válasza Atomgeszi (#9992) üzenetére


EmberXY
addikt

Így hirtelen egy trükköt el tudnék képzelni, kicsit morbid, legalábbis nem túl hétköznapi, de talán működhet...

Szóval, az automatikus válasz beállításánál van egy olyan opció, hogy "csak a címtárban található személyek kapjanak választ", vagyis nem minden beérkező levélre megy ki a válasz.
Ha a címtárban csak az adott cím lenne, akkor elméletileg csak neki menne automatikus válasz, valamilyen kreatív szöveggel, ez már részletkérdés, egy ideig bekapcsolva hagyva talán elmenne a kedve a levelezéstől.

Ezzel egy bibi lehet, hogy elvileg az automata választ ha nincs módosítva, akkor 4 naponta max 1-szer küldi ugyanannak a személynek, többször nem, vagyis a leveleit ugyanúgy megkapnád, és a másodikra, ha 4 napon belül érkezik, már nem kapna választ. Más ötlet nem jut eszembe, legalábbis a webes gmail felületen nem nagyon van más opció. Talán levelezőkliensben van több lehetőség is erre, ezzel kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, hátha más fórumtársaknak igen.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#9999) janesart


janesart
tag

janesart
(tag)
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy ma tapasztaltam hogy ha küldeni akarok levelet, Pc röl, és mobilrol is az a hiba hogy az elküldött levelet rögtön áthelyezi a kukába és nem küldi el! Az elküldött üzeneteknél sem jelenik meg! Több email címre próbáltam és mindegyiknél ugyan az a hiba! Nem találkoztam még ilyennel pedig több mint 15 éve használok gmailt!
Kerestem a beállítások között nem e elállítottam valamit de nem találtam! Van ötletetek? Van reset alaphelyzetbe állítás a gmailnél?

(#10000) TigerCat válasza janesart (#9999) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Már volt róla szó, kicsit olvass vissza... Gondolom egyébként javítják. Sajnos nincs reset gomb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.