Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:36:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Igen azt tudom, hogy Benett meg a vizes koreai gyermek jók mellé, de nekem igazából csaj osztag kellene, vagyis az lenne az ideális, még a hatékonyság feláldozásával is. Xiangling-et én is olvastam, meg meg is volt a másik accounton. De még van két hely csak csajoknak ;] :R
Ezért utáltam mikor Diluc jött ki első 5 star-nak, mert mindenki mondta milyen mákos vagyok én meg azt éreztem, hogy " juhé még egy kolbász a csapatba jeee...... :W "

(#12002) vakablak93 válasza Scarletiel (#12001) üzenetére


vakablak93
őstag

"vizes koreai gyermek" :DD , " juhé még egy kolbász a csapatba jeee......" :DDD
És én még azt hittem én utálom a fiú karaktereket :D

Geo papa helyére esetleg Noelle? Nyilván nem ér fel Zhonglival de ha minden áron csajt akarsz akkor ő az és Geo Shielder mint az öreg.
Én pl őt használom mert más nincs, és elvagyok vele, elég jól véd azért a kis padavan.
A hülyegyerek helyére passz, én is dobnám ki a fenébe ha lenne más. :U

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#12003) F34R válasza vakablak93 (#12002) üzenetére


F34R
nagyúr

Yelan :DDD de minek freeze team mikor van Melt is. ;]

(#12004) vakablak93 válasza F34R (#12003) üzenetére


vakablak93
őstag

Hülyegyerek alatt Benettet értettem, a kezdetektől melt csapatot építettem magam is köré.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#12005) F34R válasza vakablak93 (#12004) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha nem kell a Heal akkor support Mona Noblesse vagy Tenacity settel es Dragon catalystal.

(#12006) vakablak93 válasza F34R (#12005) üzenetére


vakablak93
őstag

Kössz a tippet, nem nem kell a heal. Arra jó Noelle is bőven.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#12007) Scarletiel válasza F34R (#12005) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Az a baj, hogy valami heal forrás kellene, amúgy Noelle nekem nem tetszik, igazából Barbara is menni fog a levesbe amint lesz helyette más. 3 dolgot nem bírok a játékban:
1. Pasi karakterek
2. Chibi karakterek
3. 14 évesnek kinéző karakterek.
Szóval igen problémás nekem partyt kreálni tudom. Én is ezért lőttem el az összes primot első accounton, mert jajj hátha dob valami értelmeset. Diona vagy 4x esett, Sayu vagy ki a búbánat vagy 3x Rosaria meg a legvégén gondolom kegyeletből. :W

(#12008) emiki6 válasza vakablak93 (#12002) üzenetére


emiki6
veterán

Shieldnek még Tankfei (shieldre és healingre optimalizált C4 Yanfei) lehet opció és vele pyrot is lehet aplikálni, bár jó kérdés, hogy mennyire működne jól. Freeze teambe meg nem feltétlen kell shield, csak heal.

Régóta agyalok, hogy hogyan lehetne Bennet és XQ nélkül kompetens csapatot építeni. A meta szerint az egyik jó opció Eula, mert ő nem igazán tudja kihasználni azt a két karaktert. Bár az Ayaka/Shenhe/Mona/Kazuha csapat is jónak tűnik.

Scarletiel: A Morgana team-ben van egy ganyu meg egy mona, de cserébe van egy diona és venti is... Sok sikert egy jó Ganyu main hölgy team kialakításához, kelleni fog. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#12009) Scarletiel válasza emiki6 (#12008) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Köszi xD :R

(#12010) F34R válasza Scarletiel (#12007) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor neked sosem lesz jo csapatod... Abysst gyurod? Mi az hogy elbactad a primot? volt ketszazezer es a seggere vagtal? :DDD

(#12011) vakablak93 válasza emiki6 (#12008) üzenetére


vakablak93
őstag

;] Ennyi erővel akár Beidout is berakhatnám palyzsnak.... :DDD
Az igazság az hogy már kipróbáltam, fura mód meglepően jól működött :DDD

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#12012) vakablak93 válasza emiki6 (#12008) üzenetére


vakablak93
őstag

Nyilván mindenki máshogy játtszik, én Ganyuval épp annyira bennt vagyok a sűrűjében legtöbbször mint Hu Taoval, nekem oda kell a palyzs, hogy ne csapjanak agyon a mobok amíg feltöltődik a kövi lövés :)

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#12013) F34R válasza vakablak93 (#12012) üzenetére


F34R
nagyúr

Jatsz ugy mint a Kinaiak :DDD likeapro

(#12014) Scarletiel válasza F34R (#12010) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Ja nem cseppet sem erről van szó, se nem hardcore nem vagyok se nem volt bődületes primom, csak amikor volt már 160 egyből ment a wishelés sokszor nem is a limited bannerből, hanem csak úgy. Aztán erre gondoltam. :R

(#12015) vakablak93 válasza F34R (#12013) üzenetére


vakablak93
őstag

Ezt nem tudom mit jelent, de valamiért úgy érzem jobb is :D

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#12016) F34R válasza vakablak93 (#12015) üzenetére


F34R
nagyúr

Mondjuk ugy ahogy lesoloznak egy abysst. :D
Azon beszoktam sirni :)

(#12017) vakablak93 válasza F34R (#12016) üzenetére


vakablak93
őstag

Leszólózni valamelyik karival az Abysst? Hát nem leszek kínai egyhamar. :DDD

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#12018) F34R válasza vakablak93 (#12017) üzenetére


F34R
nagyúr

Olyat is lattam aki C0 karakterrel csinalta :DDD

(#12019) vakablak93 válasza F34R (#12018) üzenetére


vakablak93
őstag

És még azt hittem én vagyok beteg mikor berakom Dionát DPS-nek és nekimegyek a bossnak vele, de látom kispályás vagyok nagyon. :Y
C0 karival leszólózni az Abysst.... Még valami C6 Hu Taoval vagy hasonlóval, de C0-án?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#12020) Shiro válasza Scarletiel (#12007) üzenetére


Shiro
senior tag

Nem vagy egy könnyű eset. :DDD
Pár nem túl fiatal lány quartett:

Morgana (freeze): Ganyu, Mona, Jean, Shenhe. Elég szépen körbe buffolják egymást.

Az alvó tengeri sárkány felébredt és még nem itta maga a kávéját team: Kokomi, Yelan, Beidou, Sara.

Frozen Thorn.: Rosaroa, Yun Jin, Shinobu, Sara. (Remélem Yun Jin és Shinobu még határeset)

(#12021) slimG


slimG
tag

3.0 pletyka:
állítólag átdolgozzák a hydro resonance-t és +healing% helyett +25% maxHP lesz. Hu Tao még betegebb lesz, Yelan és XQ helye betonbiztos lesz akkor vele. HT-Yelan-XQ-Kazuha már most is táp.

e-mailre nem válaszolok, PMben írj mindenképp

(#12022) F34R válasza vakablak93 (#12019) üzenetére


F34R
nagyúr

[link] pl..

(#12023) emiki6 válasza Scarletiel (#12009) üzenetére


emiki6
veterán

Átolvastam a kqm guideot [link] , Shiro jót írt.
Ganyu, Jean, Mona és Rosaria jött ki a guideból, de Shenhe is jó kell legyen, csak gondolom le van maradva a guide.
Shenhe guide: [link]

Hatékony meltet hölgyekből nem hiszem, hogy össze lehet rakni, csak kompromisszumosat. Valami xinyan-os / tankfei-es lehet meg a legnőiesebb, de oda kell egy kazuha, esetleg sucrose teríteni a pyrot. Negyediknek meg valaki aki jó resonance-et ad (cryo vagy pyro talán?).
Én ventit és sucrose-t is ki nem állhatom, azért szereztem egy kazuhát, de xinyan is iritál... :D

Ganyut amúgy be lehet tenni Ayaka mögé/mellé is, egy monát kell még hozzácsapni (vagy kokomi,bár nekem ő nem szimpi), meg még valakit, mondjuk Shenhét, vagy talán Jeant.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#12024) F34R válasza emiki6 (#12023) üzenetére


F34R
nagyúr

Noibol Ganyuval a legjobb csapat, Ganyu, Xiangling, Sunfire Jean burstje, meg mondjuk Mona buffnak.. Sajnos ettol jobb nem lesz ha feminista vagy :DDD

(#12025) emiki6 válasza F34R (#12024) üzenetére


emiki6
veterán

De sángling nem tűnik felnőttnek (Yanfei meg csakcsak,xinyan meg határeset), így nem hiszem, hogy megfelel a kollégának. :D Meg kellene neki egy pyro battery, nem? Vagy azt meg lehet oldani ER artifact kompromisszumokkal?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#12026) F34R válasza emiki6 (#12025) üzenetére


F34R
nagyúr

Ganyunak ugye nem kell... Xianglingnek meg ott a BiS 4* The Catch, Jean-t megintcsak lehet buildelni ugy hogy egy ER Sands legyen neki.
Az meg hogy ki felnottesen nez ki, ki nem inkabb hagyjuk. Az ne jatszon ezzel a jatekkal.

(#12027) Scarletiel válasza F34R (#12026) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Meh akkor bocsi, hogy játszok :D Magát a gamet szeretem, de ha nem tudok szimpatizálni pár karakterrel az miért baj? Mármint van 20 másik amelyik meg jó lehet. :U

(#12028) F34R válasza Scarletiel (#12027) üzenetére


F34R
nagyúr

Mar eleve hogy csak nokre korlatozod, rengeteg jo male karakter van. Legtobb jo noi karakter pedig gatcha banneres.. de ha copni akarsz hajra ;]

(#12029) emiki6 válasza F34R (#12026) üzenetére


emiki6
veterán

Dehogy nem, hisz semmi sem kötelező, így bármit lehet. :D

Persze ettől a waifu team még lehet múló ábránd, ami beáldozható praktikusságra. De jó kihívás is waifu onlyban játszani. :D

Ahogy nővekszik a karakterek száma, úgy lesz majd egyre könnyebb válogatósnak lenni.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#12030) xeon forever válasza emiki6 (#12029) üzenetére


xeon forever
addikt

Ámen atyám! :R
Abysson kívül én is szeretek velük játszani.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#12031) F34R válasza emiki6 (#12029) üzenetére


F34R
nagyúr

A valogatast a primogem mennyisege hatarozza meg, ez nem ugy van hogy kell oszt az meg is van. ugye nincs 100% gatantalt pity sem.

(#12032) kill_switch


kill_switch
senior tag

Azért látszik, hogy műküdik a gatcha rendesen... mikor akarok egy karaktert, van, hogy simán rá kell verni 180primo-t, hogy megkapjam... most nem kellett se Kazuhase se Klee... egyik sem volt meg, de nem is hajtottam rájuk... 0-tól indultam, 50-50 előtt... Heizou-t akartam, hogy kipróbáljam... 20-ból ki is esett. Tetszett, jó vele játszani, mondom akkor jöhet még pár constellation, az sose rossz, baj nem lehet, messze még az 5 csillag... következő 20-ból 0 Heizou, jött Kazuha... Na mondom jól van, nyilván most kapok early win-t, de legalább meg lett ő is (pokémon hozzáállás működik azért). Gondoltam átmegyek a Klee bannerre, nehogy már most mákoljak be még egy közeli win-t és megint Kazuha jöjjön, mert c1 végképp nem kell belőle. Klee banner, 20 pull, Klee jött, Heizou-nak meg továbbra sem esett constellation... Szóval 0-ról indulva 60 pullból 2x is beadott egy 5 csillagost, ráadásul mindkettő banner karakter. :)) Asszem most minden szerencse elillant a francba, lenulláztam magam. :DDD De legalább most van pár új karakter akivel lehet foglalkozni.

(#12033) emiki6 válasza kill_switch (#12032) üzenetére


emiki6
veterán

Valszeg ha nem pörgetsz, akkor csak kárba megy a szerencséd.
Mondok mást, lehet kleet 11-edikként kaptad és kazuhát 31-edikként.
A data szerint 1-20 ig jobb oddsok vannak, mint 21-75-ig bármikor, aztán 76 környékén peak-el es 90-ig csökken. Relatív nagy esélyed van, hogy egy 5 csillagos után hamar megint húzol egyet, persze ahhoz mázli kell, ahogy ahhoz meg nagy balszerencse, hogy csak a 90-edikre kapd meg.

Én úgy látom, hogy azzal hogy te hamarabb kaptad, azzal más később. Azzal, hogy megnyerted az 50/50-et, azzal más elvesztette. Szóval nem magadtól vetted el a sikert, hanem mástól. Hogyha ez vígasztal. ;]

Erről jut eszembe, a lottó egy közösségi finanszírozás arra, hogy valakit milliomossá tegyenek. :DDD

Nekem a második 10-ben, pityben 33-adikként jött kazuha egy 74-edikként "vesztett" keqing után. Utána még 30-at kellett pörgessek, mire lett egy heizou-m.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#12034) kill_switch válasza emiki6 (#12033) üzenetére


kill_switch
senior tag

A data szerint 1-20 ig jobb oddsok vannak, mint 21-75-ig bármikor, aztán 76 környékén peak-el es 90-ig csökken.

Ezt még érteném is, ha nem most fordulna elő kb először megjelenés óta... :D Mennyi is, lassan 2 év? :Đ

(#12035) emiki6 válasza kill_switch (#12034) üzenetére


emiki6
veterán

Rng... 2k wish és 10M wish más mintázatot fog kiadni. Az egyéni tapasztalat és az abból levont következtetések csak hiedelemek, általánosan csak pár csillag az égen. 🤷‍♀️

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#12036) slimG válasza emiki6 (#12035) üzenetére


slimG
tag

paimon.moe oldalon lehet számmisztikát elemezni, érdekes adatok vannak.

e-mailre nem válaszolok, PMben írj mindenképp

(#12037) Shiro válasza kill_switch (#12032) üzenetére


Shiro
senior tag

Oké nehezen kiszámítható, de az a része, hogy akár 180 wish-re is szükséged lehet a kiszemelt ötcsillagoshoz, a gyakorlatban igen csak téves berögződés.
Persze ha azt olvasod, hogy 0,6% esély, 90-nél garantált 5 csillagos és így is csak 50%-eséllyel lesz a kiszemelt, úgy persze könnyű eme rémképet látni, de hosszútávon a valóság ennél jóval kedvezőbb.

A 0,6% a gyakorlatban kb 0,8% környékén van.
A 74. húzásnál 6% az esély. Ezt követően minden húzás esélye további 6%-al növekszik.
Jelenleg kb 150 ezer regisztrált Kazuha és Klee húzásból mindössze csak 5 jutott el a 90-ig.
Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy messze nagyobb eséllyel kapsz dupla 5 csillagost, minthogy csak egyszer is a 90. húzásig.

Az 50% annyit hogyha elveszted, akkor a következő az garantált. Statisztikailag 3-ból 2 ötcsillagosnak a kiszemeltnek kell lennie.
Ha ehhez hozzá vesszük hogy a legtöbb 5 csillagos a 75. és a 80. húzás között esik, amiből azt lehet mondani, hogy kb 110-120 húzásonként kapsz kiemelt ötcsillagost.
Ha pedig ehhez hozzá veszed, az olyan eseteket is, hogy a 20. húzásra megkaptad Klee-t, az jön ki, hogy hosszabb távon kb. 60 húzás jelent egy 5 csillagost a és minden 90-100 húzás kímélt lesz.

Külön érdekesség, hogyha megveszed a Velkint és a BP-t akkor egy patch alkalmával kb 90-100 húzásra van elegendő primogemet tudsz összegyűjteni.

Az eddigi 16 patch alkalmával 19 kiemelt karakter jelent meg, ami annyit jelent, hogyha kezdettől fogva játszol, és veszed a velkint, BP-t akkor elvileg csak 3 karakternek kellene hiányoznia. Pesze ehhez még hozzá kell tenni, hogy ennyi idő alatt összejön vagy 800 starglitter, ami további 160 húzást jelent.

Persze hozzá kell tenni, hogy 1-2 karakter így is kimarad, és a fegyver bannerről nem beszéltünk.

A fentieket a paimon.moe statisztikáéi alapján írtam, kiegészítve a saját tapasztalataimmal.

Húzásaim 2.0-tól 2.8-ig:


ui. Igen vettem kristályt is.

(#12038) emiki6 válasza Shiro (#12037) üzenetére


emiki6
veterán

A paimon moe szerint 50/50-et az esetek 50-52%-ában nyerik meg az emberek (kari banneren). Ez amúgy a legszembeötlőbb és meglepőbb adat onnan.
Jobb 50/50-re számítani és kellemesen csalódni, hogyha belekerülsz a többlet 1-2%-ba. :K

Vicces, hogy nagyobb az esély elsőre kihúzni egy ötöst, mint pl 84-től 90-ig összesen, szóval ja, a 90 erős túlzás.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#12039) F34R válasza Shiro (#12037) üzenetére


F34R
nagyúr

Ebben nem csak welkin van. meg nagyon nem igy van nalam atlagban 80 ra jon egy otcsillagos, kb 5-6 szor volt kivetel (Kazuha, Hu Tao, Ganyu, Itto, Yelan; majdnem mind elott standard banneres 5* ) Ha meg nem huzok minden banneren megrosszabb a statisztika. Pokemonvadaszok nem erdekelnek ;]

(#12040) xeon forever válasza F34R (#12039) üzenetére


xeon forever
addikt

Ebben a legdrágább quest item van. ;]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#12041) F34R válasza xeon forever (#12040) üzenetére


F34R
nagyúr

Ebbol kellene valami jol arusitott 4* :DDD

(#12042) kill_switch válasza Shiro (#12037) üzenetére


kill_switch
senior tag

Nyilván nem az a jellemző, hogy 90-re adogassa a karaktereket, de ha számol az ember, akkor úgy jár legjobban, ha mindig a legrosszabbal számol, onnan csak nyerni lehet. Statisztika ide vagy oda, nálam már volt olyan. Sőt, ha nagyon úgy akarnám számolni, akkor vehetném több alkalomnak is, mert többször is kellett 9x 10-es pullt tolni valakire, de ez nem lenne teljesen igaz, mert azt ugye adhatta 82-re is akár, de ott már nem számolgattam vissza, a gombot 9x kellett megnyomnom. :D
A welkin/BP párost nem tudom mikor kezdtem venni, de biztos nem az elején, mert akkor még volt tartalom és ömlött a reward. :D De tény, hogy ezek a karakterek hiányoznak már csak: Albedo, Tartaglia, Hu Tao, Kokomi,
Ez volt az a 6 karakter, akit nem bántam, hogy nincsenek a gyűjteménybe, most már csak 4 maradt. :DDD

(#12043) Mike válasza kill_switch (#12042) üzenetére


Mike
veterán

Remélem is, mert Kazuha c2 eléggé hasznos

(#12044) F34R


F34R
nagyúr

Jo akkor sorban 5* : Xiao, Shenhe, Tartaglia, Kokomi, Yae, Venti, Klee, Yoimiya, Ayato, Albedo
Standardbol 5* : Diluc
4*: Kuki Shinobu es Heizou
Nah ezek mind hianyoznak.

(#12045) F34R


F34R
nagyúr

chasm.exe [link] :D

(#12046) xeon forever válasza F34R (#12045) üzenetére


xeon forever
addikt

:C Látom megfőtt az agyad neked is. :D

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#12047) Sordoran válasza xeon forever (#12046) üzenetére


Sordoran
addikt

Ha már megfő az agyunk, csináljuk már végig, teljesen. ;] Teljes videó ITT!

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#12048) emiki6 válasza Sordoran (#12047) üzenetére


emiki6
veterán

Ez ám a shitpost. :D Btw az egy Chika Dance a végén? :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#12049) F34R válasza emiki6 (#12048) üzenetére


F34R
nagyúr

Pedig ez a csavo egy phenomenon :D

(#12050) Sordoran válasza emiki6 (#12048) üzenetére


Sordoran
addikt

És valóban, az. :DDD

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.