Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

Rendeltem egy drónt, de elkapkodtam a döntést és meggondoltam magam. Kínából szállítódik, egyszer majd megérkezik.

Hogyan tudom a rendelést visszamondani és a termék árát visszakapni? Kártyával fizettem egyébként. Gondlom a oda vissza szállítási költséget fizetnem kell.

Csinált már ilyet valaki? Előre is köszönöm!

(#28502) elszabi válasza qpakcovboy (#28501) üzenetére


elszabi
tag

45 napig meggondolhatod magad és visszaküldheted nekik. A postaköltséget azonban valóban neked kell állnod. Viszont a PP visszatéríti neked utólag.

[link]
[link]

szerk: persze megpróbálhatod itthon is eladni. ha nem valami nagyon ismeretlen dolgot rendeltél, akkor biztos akad rá vevő hirdetési oldalakon.

[ Szerkesztve ]

(#28503) qpakcovboy válasza elszabi (#28502) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Sajnos nem PP-n küldtem a pénzt. Illetve madár voltam, mert a kínai raktárból rendeltem és tartok tőle, hogy vámot és ÁFA-t is kell fizetnem, viszont ha a csomagot visszaküldöm, akkor nem tudom azt sem hogy ezt hogyan igényelhetem vissza. Ebben van esetleg tapasztalata valakinek?

(#28504) qpakcovboy válasza elszabi (#28502) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Igen a második lehetőség az hogy meghirdetem bontatlanul. Mivel népszerű ezért lehet meg is veszik, de jobban értékelném ha csak visszaküldeném és csak a postaköltséget buknám.

(#28505) atee_13


atee_13
őstag

Xiaomi napszemüveget vett már valaki? Érdemes lehet rajta elgondolkozni?

(#28506) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Abban az esetben ha nem veszem át a csomagot, akkor visszamegy a feladónak, aki ismét megpróbálja majd elküldeni, ha fizetem a költségét?

(#28507) cidalain válasza qpakcovboy (#28506) üzenetére


cidalain
veterán

megvetted, kifizetted, így a vámosok is meg fognak találni. nincs kibúvó, azt is ki kell fizetned.
ekkor már elköltöttél egy valag pénzt pluszban (27% áfányit legalább). lemondhatsz róla, ekkor elköltesz még egy valagnyi pénzt mert visszaküldöd kínába, ami drón esetében biztosan 10 rugó fölött lesz. ők ezt megkapják 1-2 hónap után. na a drón ára csak akkor jön vissza a számládra. (az ideposta, a visszaposta, az áfa, és a vámeljárás díja bukó szerintem, plusz hozzávetőlegesen 2 hónapig pénzed sem lesz)

ennél még az is jobb, hogy meghirdeted itthon. ha népszerű ahogy írod, és jó áron vetted, lehet meg is veszik hamar annyiért amennyiben neked van áfástul. nincs bukó, és hamar pénzednél vagy.

legközelebb előbb gondolkodj, aztán rendelj. van jogod elállni természetesen, de nem olyan egyszerű, lásd ahogy fent írtam.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#28508) qpakcovboy válasza cidalain (#28507) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Igen, ettől tartottam én is. Ez van, tanulópénz.... Remélem itthon el tudom adni értelmes áron.

(#28509) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Illetve ugyan ezt a terméket meg tudtam volna rendelni Lengyel, vagy Brit raktárból és gondlom így nem is jönne rá VÁM+ÁFA.....

(#28510) Silent77 válasza qpakcovboy (#28509) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Ha eu express szállítással vetted, akkor szerencséd lesz, azon nincs plusz költség.
Ha nem, akkor sajnos lesz rajta.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28511) qpakcovboy válasza Silent77 (#28510) üzenetére


qpakcovboy
őstag

EMS Express szállítással jön. Egyébként egy 240 dolcsis drón, aminek a súlya 5,2 Kg. Rendeltem hozzá két akksit is, ami EU Registered szállítást kapott.

(#28512) qpakcovboy válasza Silent77 (#28510) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ahogy nézem ez expeditet shipping és a Magyar Posta hozza.

(#28513) retesz147 válasza qpakcovboy (#28511) üzenetére


retesz147
addikt

Az sajnos VÁMolós lesz...

Xiaomi 13 eu dev...

(#28514) qpakcovboy válasza retesz147 (#28513) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én is úgy vélem. Bár még abban bízhatok, hogy nem szedik ki és átcsusszan.

(#28515) retesz147 válasza qpakcovboy (#28514) üzenetére


retesz147
addikt

Igen, ebben lehet bízni, de hát nagy csomag, drága...ha átcsúszik, akkor adj fel lottót, vagy vegyél postán kaparóst :))

Xiaomi 13 eu dev...

(#28516) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Gearbest Easter Game (Napi 1 tojás üthető.)

(#28517) atee_13 válasza -secret- (#28516) üzenetére


atee_13
őstag

megosztással az összes törhető

(#28518) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!
Olyannal találkoztatok már, hogy egy adott termék megrendelhető a kínai mellett az EUs warehouse-okból (spanyol, francia és lengyel) is, de miután feladtam a rendelést a lengyel warehouse-ban, és kifizettem a terméket, másnap ír a support, hogy bocsi, de nem tudják küldeni...(?)
Napok óta levelezek velük, mert azt nem hajlandó megírni, hogy MIÉRT nem tudja küldeni, csak azt, hogy nem megy, állítólag egyik EUs warehouse-ukból se.
Ezt írta a support: ""it was always returned back to us if we shipped your order with the original shipping method".
Alternatívaként a kínai warehouse-ból DHL-es küldést ajánlottak fel (mondtam, hogy köszi, de nincs kedvem + 100 USD ÁFA-t és vámot fizetni + vámkezelési ktsg), vagy visszatérítést.

A szóban forgó termék egyébként ez.

Most megrendeltem a spanyol warehouse-ból is, hátha csak a support a béna. Max visszatérítik azt is. :F

PS: még egy kérdés - a kínai warehouse-ból a "Priority Line" küldés ÁFA mentes? (mert ott csak ez az egy opció van, EU express nincs)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28519) cidalain válasza x64 (#28518) üzenetére


cidalain
veterán

Gb profilodban a neved cimed nem tartalmaz ekezetes karaktereket?
Paypal-nal sem tartalmaz olyat a cim, ugye?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#28520) x64 válasza cidalain (#28519) üzenetére


x64
aktív tag

A nevemet a Gearbest profilomban ékezetes karakterekkel írtam, de ez eddig (8 rendelés) nem okozott gondot. Paypalnál ékezet nélkül van minden, és a név-cím egyezik a gearbestessel.

Mindenesetre megírom nekik, hogy ezt módosítsák, hátha úgy jó lesz.

Köszi!

(#28521) vegyszer válasza cidalain (#28519) üzenetére


vegyszer
addikt

Én spanyol honból vettem a Xiaomi DashCam - et. És az ékezet, és hosszú cím bekavart. De legalább előre hívott a futár, hogy mikor jön. Gyakorlatilag a negyedik munkanapon át is vettem...

Ma meg meglepett a posta, a 10-én rendelt duplo kompatibilis golyópálya minden egrecíroztatás nélkül (8$ volt, de egy kiló, és majd A3 mappa méretű) ma megjött.
:R majdnem sebesség rekord.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#28522) ulaci78 válasza DjTaRsY (#28291) üzenetére


ulaci78
csendes tag

Szia! Nem jött meg a csomagod azóta sem? Én is rendeltem a múlt héten ugyanígy Gw5-ből, ugyan kisebb értékben.

(#28523) DjTaRsY válasza ulaci78 (#28522) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Nem érkezett meg. Nem is várom már... Továbbra is: "2018-03-01 09:00 Item sent abroad"
Fasttech-ről az OBS Engine már megjött viszont félelmetesen hamar, Gigabuy-ról Europe Express szállítással már úton alá a mod, de nincs trackingem, a Zeus pedig GB-ről kínából Netherland Post Registered: "The item is pre-advised", szóval még valahol a hajón.

(#28524) ace22 válasza cidalain (#28453) üzenetére


ace22
tag

Tegnap egy pillanatra azt hittem, megint jött a Mikulás. Az aláírós, registered csomagom ott hevert a lábtörlőmön. :-(

Még mindíg nem tudom, a postás után hamar értem haza, vagy talpig becsületesek a szomszédok és az arrajárók. :-)

(#28525) cliath


cliath
csendes tag

Sziasztok. Első rendelésem volt a Gearbest-ről, amit 23 napja rendeltem,fizettem,de a mai napig nem adták föl! Ez itt normális???

(#28526) -secret- válasza cliath (#28525) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nyiss ticket-et, hogy mivan.

(#28527) cliath válasza -secret- (#28526) üzenetére


cliath
csendes tag

Nyitottam,de csak a szokásos kínai kamuk.

(#28528) bazsimano válasza cliath (#28527) üzenetére


bazsimano
őstag

milyen szokasos kamuk?
en ha 2-5 napon belul nem "inditjak" el akkor mar nyomom is oket...nem kell ennyit varni, ha el sem indul...
irjad meg, hogy ugy volt megjelolve hogy azonnali szallitas...hogy "raktaron" volt es hogy ne szorakozzanak...

(#28529) fery02


fery02
addikt

Látom közben törölve lett a legutóbbi hsz-om, amiben említettem figyelmetlenségből a fb-os magyar oldalt.
Nem gondoltam akkor valamiért, hogy reklámnak számít, mivel elég egyszerűen rá lehet keresni, de értem persze, hogy nem ez a lényeg itt.
Elnézést mégegyszer!

További kérdéseim lennének:
1. Nem lehet valamit csinálni az app-al, hogy időnként ne állítódjon át az ország South Korea-ra és vele együtt a valuta is?

2. Kb mikor lehetett ez a globális ár emelkedés GB-nél és kb mennyi százalékkal? Ezek mondjuk valószínűleg hülye kérdések, de hátha valaki "benfentesebb".
Látom magam is, hogy mindennek emelkedett az ára, pl a fehér Mijia toll is kuponozva már csak 2$-ra tud lemenni, miközben régebben kuponozott 1$ árakon vettem őket sorra.

A couponsfromchina oldalon is hiába van már ott a termékek mellett a legutolsó, "legalacsonyabb ár" oszlop, ha nem nyomnak az egészre egy reset-et.
Mivel ugye az áremelések miatt legtöbb minden már sose fogja újra túlszárnyalni azokat a korábbról feljegyzett legalacsonyabb árakat, azok ott már csak szinte valótlan információknak fognak szerepelnia továbbiakban.

3. Szeretnék rendelni majd egy Xiaomi okos mérleget (persze már az újabb, "4 fém pöttyös" típust).
Ha találok rá jónak kinéző kupont, akkor az ár emelések miatt kb hány százaléknyi pluszt érdemes a kuponozott árból képzeletben levonnom, hogy tudjam jó vétel-e vagy nem?

4. Honnan tudhatom, hogy pontosan mennyi pontot veszítek majd el március végén? Nem emlékszem már természetesen, hogy mely pontokat szereztem november óta és azt sem tudom persze, hogy ha használunk el pontot, akkor elsősorban a november előtti vagy utáni pontokból használ a rendszer vagy esetleg véletlenszerűen.

Köszönöm!

(#28530) spammer válasza fery02 (#28529) üzenetére


spammer
veterán

4., My points, Date Received oszlop
szerk: a számolás része passz.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28531) cidalain válasza fery02 (#28529) üzenetére


cidalain
veterán

nekem nem csinál ilyet az app.
kb karácsony körül volt az áremelkedés, de lehet hogy 2018-cal jött az is. kb 10-20%-ot emelkedtek az árak, de egy csekély értékű terméknél ez több is lehet (lásd Mijia toll)

azt veszíted, amit 2017 október 30 előtt gyűjtöttél ha jól emlékszem. My points részén elkezded összeadogatni visszamenőleg, és ha eljutottál addig ahány pontod most van, és a dátum ennél újabb akkor nem veszik el semmi. sajna nincs olyan megoldás ami egyből kiírja. számolni kell mindenképpen.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#28532) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Ma jött meg a Xiaomi Light Weight Sneakers with Intelligent Chip - 43 BLACK A cipőm de nincs benne intelligent chip.

Ticket vagy rögtön dispute menjen? Mit ajánlotok?

(#28533) Silent77 válasza m4rk.89 (#28532) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Egyértelmű, hogy ticket.
Ugye a kosárba benne volt az ingyen a chip mikor rendelted?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28534) m4rk.89 válasza Silent77 (#28533) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Nem volt benne, mivel régebben mindig magától tette be melle a kosárba es a termek címe is egyértelműen leírja hogy WITH CHIP.

Ennyi akkor, fizethetek érte pluszba?

[ Szerkesztve ]

(#28535) Silent77 válasza m4rk.89 (#28534) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Most is magától rakja, viszont mobil app-ból, vagy mobil nézetből nem működik azt hiszem.
Mindenképp írj nekik, hátha küldenek.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28536) m4rk.89 válasza Silent77 (#28535) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Írtam ticketet, ha nem küldenek akkor megy a dispute, mivel nem felel meg a termek a leírtakkal.

(#28537) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Na néhány nappal ezelőtti telefon fólia problémámra tett nagyot az eladó ment a dispute már jön is a pénzem vissza..... Én rendes akartam lenni, hogy nem tolom rá a dispute-ot, de úgy néz ki már nem lehet anélkül érvényesülni.

Nem tartozik szorosan ide, de azért leírtam, mert itt volt a story kezdete is :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#28538) Krogoth válasza m4rk.89 (#28532) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ezeknél a kinti rendelt méret megfelelt az itthoni méretének?
46=46?

(#28539) -secret- válasza Krogoth (#28538) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem feltétlen. Centire nézd a méretet!

Nike-ból sem ugyanakkora a 42-es mint Converse-ből. (példának)

[ Szerkesztve ]

(#28540) kigyi_23 válasza Krogoth (#28538) üzenetére


kigyi_23
addikt

A standard általam használt cipőméretet adtam meg és jó lett. Vastag téli zoknival próbáltam úgy nagyon kicsit szűkös, de ez normál zoknival tökéletes lesz

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#28541) m4rk.89 válasza Krogoth (#28538) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

43-as az itthon vásárolt skechers cipom es 43-asat rendeltem a xiaomibol is.

Nekem kényelmes mindkettő, nagyon maximum fel szám eltérés lehet.

(#28542) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok!
G-W-16 az EU raktár ugye? Vettem egy telcsit, nem lesz plusz költség remélem :) ?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#28543) bertokl válasza slezakimi (#28542) üzenetére


bertokl
tag

Nem lesz. Minden GW raktár EU-s:

G-W-5, G-W-19 - Cseh
G-W-3, UK-W, G-W-2, G-W-15 - Angol
G-W-6, G-W-9 - Francia
G-W-24, G-W-21 - Német
G-W-8 - Olasz
G-W-4, G-W-10 - Lengyel
G-W-25 - Portugál
G-W-16, G-W-12, G-W-7 - Spanyol

(#28544) slezakimi válasza bertokl (#28543) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm, ez is olyan nyöszösen jön mint az Eu Express?

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#28545) fery02 válasza cidalain (#28531) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm az infókat (neked is spammer)!
Úgy elkényelmesít az app, hogy meg is feledkezek olykor az asztali verzióról, de akkor majd otthon jól átnézem laptopon és számolgatok.:)

Más (ez is kicsit off lesz):
Van a második generációs Xiaomi okos mérlegből két féle típus, egy "normál" és egy "international".
Gondolom a normál az a kínaiaknak szánt lenne ugye?
A kézikönyv nyelvén kívül lenne valyon bármi eltérés a két féle mérleg között?
A normál azért jóval olcsóbb lenne minden esetben (4th buliban is beletartozik most).

[ Szerkesztve ]

(#28546) bertokl válasza slezakimi (#28544) üzenetére


bertokl
tag

Nem, EU-ból nekem egy héten belül megjött minden, miután feladták. (Más kérdés, hogy volt amit több hét után küldtek csak el, de ez még tavaly novemberi raktárkisöprésnél volt.)

(#28547) spiky03 válasza bertokl (#28543) üzenetére


spiky03
veterán

Es melyik raktarbol erdemesebb vasarolni, ha pl a kinezett termek mindegyikben van?
Vagy ahol a legolcsobban kijon az ember?

Van errol mar valakinek tapasztalata?

Koszonom! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#28548) slezakimi válasza bertokl (#28546) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm, remélem hamar postázzák.

:R

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#28549) kigyi_23 válasza spiky03 (#28547) üzenetére


kigyi_23
addikt

Attól függ mennyire sürgős és mennyire számít az ára :D Mindig ezektől függ, de lényegében EU raktár esetén főleg az ár lesz a döntő.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#28550) spiky03 válasza kigyi_23 (#28549) üzenetére


spiky03
veterán

Azert szamit az ar is. :D
De az is,hogy azert egyben erkezzen meg, meg ne hetek alatt.

De akkor nincs negativ tapasztalat az EUs raktarakrol?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.