Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) vittorio7 válasza slezakimi (#28542) üzenetére


vittorio7
őstag

Nekem G-W 16-ból így jött a telefon. Trèfa mentesen.
Mèg a vásárlás napján feladták. Ès egy hètvège is beleesett a szállítási időbe.

Viszont nagyon gyatra csomagolásban küldtèk.

[ Szerkesztve ]

(#28552) KisApám


KisApám
addikt

A XIAOMI YEELIGHT mennyi ideig kellene, hogy bírja a világítást?
Az enyém most halt meg, 1,5 hónap után!!! :(((
(A leírásában meg ez áll: "Ultra long lifetime of up to 11 years" - persze... :( )

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#28553) Flashy válasza KisApám (#28552) üzenetére


Flashy
veterán

hát ez így azért elég hülye kérdés, van aminek meg lehet előre mondani hogy meddig fog működni? 1-2 hónapnál illene tovább, de a 11 év valami elméleti maximum számítás lehet, ha napi átlag X órán át világít ideális körülmények között. nekem eddig még mindegyik működik, pedig van amelyik mozgásérzékelővel rengetegszer kapcsolgat ki-be több hónapja. egyébként IP-címet se kér, resetre sem reagál, vagy egyenesen el is füstölt? próbáld megreklamálni, persze videót nemigen tudsz róla készíteni hogy nem működik (esetleg egy olyat ahol 5x fel-le kapcsolod és nem történik semmi), de ha elég érthetően leírod, illene az előnyödre dönteniük.

(#28554) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Gearbest "biztosítás" tapasztalatok.

- Bontva hozta a DPD a csomagot. Szólt a futár, h baj van. Átnéztük kb a fele cucc hiányzott.
Én hülye átvettem. A futár hivatalos formában lekönyvelte a hibás átadást. (Fényképek, PDA-jában megfelelő rublika.)

A GB-nél indítottam a reklamálást.
Húzták vonták majd egy hónapig, nem akartak fizetni.

A Papypal segít, gondoltam.
Elöször ott is a Gerabesttel kellett tárgyalni a PP felületen.
Ott már ajánlottak 30% kártérítést. Plusz befenyítettek, h ez fel fog kerülni a kartonomra, a következő reklamálásaim elbírálásánál figyelembe lesz véve.
Nem fogadtam el, kértem PP döntést az ügyre.

A GB újraindítatta az ügyet, egy új témakörben, mert az előző megnevezése nem volt jó nekik.
Itt már kezdett gyanús lenni, h cumika lesz.
A GB megint kapott 30 napot az újraindítással a reagálásra.
Új ajánlatuk 75% bánatpénz volt.
- Mint utólag kiderült, ezt el kellett volna fogadni.

A kért PP döntés nem várt eredményre vezetett.
Hiába volt "GB biztosításom 16$", hiba ítélt a GB meg részleges kártérítést (DPD hibás teljesítés bizonyított), a Paypal átírányított a rendőrségre, és a feljelentésről kapott dokumentumokkal tudom majd folytatni a reklamálást.
Csak ilyen dokumentum feltöltő gomb látszik a PP-os folyamat ábrán, vagy zárhatom az ügyet.

Nekem annyi ebből a tanúság, h nem szabad biztosítási pénzt fizetni a Gearbestnek. Valamint tilos bontott, hiányos csomagot átvenni.
Ha van más alernatíva a Gearbestet, és a DPDt is kerülni kell.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#28555) Turbobacsi válasza andrisbandi (#28554) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

inverz GB biztosítás tapasztalat: microsd nem jött meg időben (belga postás csomag), ticket nyitás, újraküldték regisztrált postával

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#28556) sysrq válasza andrisbandi (#28554) üzenetére


sysrq
őstag

Kerülni kell a GB-t és DPD-t? Ez a kettős a legegyszerűbb költség csökkentő megoldás (áfa), sérült doboz átvételét kell kerülni, a bontottat meg semmiképen. Azzal csak a szívás van. Mondjuk ez bármelyik szolgálatra igaz.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#28557) Krogoth válasza andrisbandi (#28554) üzenetére


Krogoth
senior tag

Bontva hozta a DPD a csomagot.
Kb a fele cucc hiányzott.
Én hülye átvettem.

Sérült, hiányos mégis átveszed??? :W :C

(#28558) elszabi válasza Krogoth (#28557) üzenetére


elszabi
tag

Krogoth: Mert valószínűleg bízott a GB korrekt hozzáállásában. A biztosítás erről is szólna, hogy sérült csomagot újraküldenek. Ne legyünk már Tékozló Homár, ahol mindig a vevő a hülye. :( Persze hibázott, de jóhiszeműen. És papír is van a sérült csomagról.

Amúgy én sem szoktam soha biztosításért fizetni. Lenyúlásnak tűnt mindig is.

Turbobacsi: Biztosítás nélkül is így jártam. Többször is...

[ Szerkesztve ]

(#28559) Krogoth válasza elszabi (#28558) üzenetére


Krogoth
senior tag

Én még akkor se veszem át, ha magyar boltból rendelek, nálam ez alap és számomra furcsa, hogy valaki a sérülés és a hiányos termék mellett is átveszi.

Erre mondják, hogy tanulópénz :)

(#28560) davenport válasza Krogoth (#28559) üzenetére


davenport
aktív tag

Magyart én sem biztos hogy átvennék, de az 1-2 hét alatt megfordul. Viszont pontosan azért vetetem fel a futárral a jegyzőkönyvet hogy legyen nyoma. Úgy tűnik hogy ez sem véd meg, és valóban a csomag visszautasítása marad.

No money, no honey.

(#28561) DrDante666


DrDante666
tag

Sziasztok! Egy OnePlus 5T vásárlását tervezem EU Express szállítással. Visszaolvasva azt láttam, hogy ezeket a csomagokat nem a posta, hanem a DPD kézbesíti Magyarországon. Vajon náluk is van lehetőség átkérni csomagpontra? Csak keveset vagyok fix címen és hirtelen mást sem tudnék megbízni az átvétellel.

Szerk.: Bár ahogy elnézem a DPD Pickup pontok csak csomagfelvételt végeznek, kézbesítést nem.

[ Szerkesztve ]

(#28562) agroman válasza davenport (#28560) üzenetére


agroman
senior tag

attol hogy visszautasitod a csomagot, meg lehet hogy ugyanez lesz a vege a szarakodasnak.
szoval annyira ne hibaztasd magadat.
a PP es a GB is ha eppn olyanjuk van akkor egy szar, szemet lehuzo bagazs.
barmelyik oldalon is vagy pl. a Paypalnel.

------

(#28563) anadroid válasza DrDante666 (#28561) üzenetére


anadroid
senior tag

Egyes depókban át lehet venni.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#28564) DrDante666 válasza anadroid (#28563) üzenetére


DrDante666
tag

Köszi, akkor erre rákérdezek.

(#28565) davenport válasza DrDante666 (#28561) üzenetére


davenport
aktív tag

Van ahol át tudsz venni, ne csomagpontot, hanem depót keress. + saját tapasztalatból mondom, hogy írásban kommunikálj velük, mert a karácsonyi telefonomat lebeszéltem velük depo kézbesítésre (futárral és ügyfélszolgálattal is), de valamit elnyomtak és megtagadott átvétel + visszaküldés kombó lett belőle.

No money, no honey.

(#28566) x64 válasza cidalain (#28519) üzenetére


x64
aktív tag

Új fejlemény, hogy a második megrendelésemre sikerült elküldeniük a csomagot a spanyol raktárból GLS-sel. Az első megrendelést refundolták, plusz kaptam 100GB pontot.
Mivel az ügyintéző, "Chipo", korábban bizonygatta, hogy egyik európai raktárukból se tudják nekem elküldeni, holott az oldalukon mindegyikből meg lehetett rendelni Mo-ra, ezért rákérdeztem, hogy akkor végülis mi volt a probléma. Az ékezetes karakterek a nevemben?

A válasza:
"Your parcel has been shipped out and is on its way, it is not the reasons by the special characters in your name or Polish warehouse . it is for the shipping company . I contacted the shipping company many times about it . yesterday they dealed with it . so we can ship your order out ."

Csak én érzem úgy, hogy ez mellébeszélés? A lengyel raktárból UPS-szel küldték volna, a spanyolból GLS-sel, a franciából elvileg DHL-lel. Mennyi az esélye, hogy a háromból egyik futárcég se tud megbírkózni elsőre ezzel a roppant bonyolult feladattal?

(Négy napja még ezt írta: "We have it in stock , however, there is no shipping method to ship your order . I tryed it many times . Howver, it was always returned back . so we have to ship it out from China warehouse .", hétfőn meg ezt: "It was always returned back to us if we shipped your order with the original shipping method, so we have to ship it out from China warehouse.")

[ Szerkesztve ]

(#28567) x64 válasza agroman (#28562) üzenetére


x64
aktív tag

Paypalnál egyébként a buyer protection egyáltalán nem terjed ki a motorizált járművekre - így elvileg az elektromos rollerekre, illetve egykerekűekre sem.

"What’s not covered with PayPal Purchase Protection
- Real estate
- Motorized vehicles
- Custom-made goods that are significantly not as described
- Industrial machinery
- Prepaid cards
- Items that violate our policies
- Anything bought in person (not over the internet)
- Send Money transactions to friends or family
- Disputes filed more than 180 days after the purchase for item not received and significantly not as described claims
- Unauthorized transaction claims reported more than 60 days after the transaction date of the transaction
Items that were described accurately by the seller"

[ Szerkesztve ]

(#28568) lupus_l válasza x64 (#28566) üzenetére


lupus_l
aktív tag

GLS autóval szállít Európán belül, UPS és DHL viszont repülővel. Akkumulátort tartalmazó csomagokat biztonsági okok miatt sűrűn visszadobják a repülős szállításnál.

(#28569) DrDante666 válasza DrDante666 (#28561) üzenetére


DrDante666
tag

Egyébként a garanciális ügyintézés pl. egy ilyen terméknél tapasztalatok szerint mennyire életképes és hogy működik? Addig sejtem, hogy önköltségen kell visszaküldeni.

(#28570) azbest válasza DrDante666 (#28561) üzenetére


azbest
félisten

azon a napon, amikor budapestre ér a küldemény, akkor tudod telefonon módosítani a címet, átvételi helyet. Másnap már a kézbesítőnél van, akkor már lehet, hogy nem éri utol a központból az infó. Előtte meg még nem magyar területen van, azért nem lehet módosítani. Pár hete nekem sikerült így átkérnem másik címre a városomon belül. Szóval figyelni kell követővel és amint budapesten van, azonnal intézni.

(#28571) NORBl


NORBl
aktív tag

Lii 100 és Xiaomi hő, és páratartalom mérőhöz szeretnék kupont.

Tudtok esetleg ?

Jah + dekopírfűrész is kéne, valami frankó ár/érték arányú. :D

(#28572) ace22 válasza NORBl (#28571) üzenetére


ace22
tag

Az aliexpress-en a Lii-100 új, kijelzős változata most $2.80-ért megy.

(#28573) agroman válasza ace22 (#28572) üzenetére


agroman
senior tag

2.30-ert az 5v-os adaptert kapod meg, nem a toltot.
a kijelzos 1-es tolto neve pedig Lii-S1

[ Szerkesztve ]

------

(#28574) FingR86 válasza ace22 (#28572) üzenetére


FingR86
őstag

az csak egy töltőfej ára, a kijelzős lii-100 6.39$
még rendesen felizgatott amit írtál :D

[ Szerkesztve ]

(#28575) x64 válasza lupus_l (#28568) üzenetére


x64
aktív tag

Lehet, hogy ez a megoldás. Amit nem értek, hogy akkor ezt miért nem írják meg. Illetve, hogy akkor Kínából hogyan akarták DHL-lel küldeni?

(#28576) ace22 válasza FingR86 (#28574) üzenetére


ace22
tag

A visszaigazolt megrendelésben "LiitoKala lii-S1 18650 Battery Charger For 26650 20700 18350 16340 14500 LiFePO4 3.7V Rechareable Battery smart charger" áll:

(#28577) FingR86 válasza ace22 (#28576) üzenetére


FingR86
őstag

igazad lehet, mi más termékoldalt néztünk kollégával.
de ilyet én nem látok, gondolom ez is vmi jó kis akció volt csak már kifogyott.

ezt vetted? [link]

(#28578) vandor01


vandor01
őstag

azt mar tudom hogy a LiFePO4 aksit mashogy kell tolteni mint a LIPO kat...
LiFePO4 - > 3,3V -en mukodik!
a kerdesem az mekkora feszig lehet meriteni?
3,0V -ig? vagy akar meg lejebb 2,8V -ig??
:F :F :F

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#28579) ace22 válasza FingR86 (#28577) üzenetére


ace22
tag

Az az. Mostanra megszűnt az akciós ár.

Remélhetőleg a visszaigazolt rendelést nem törlik majd, tévedésre hivatkozva...

(#28580) ace22 válasza vandor01 (#28578) üzenetére


ace22
tag

2.0 V-ig lehet lemeríteni a LiFePO4 aksikat az alábbi táblázat alapján:

Lithium Iron Phosphate Parameters

Nominal voltage 3.2 Volts
Peak voltage 3.65 Volts
Absolute Minimum discharge voltage 2.0 Volts
CV charge voltage 3.65 Volts 100% charge
CV charge voltage 3.5 Volts 95% charge
Charge Temperature 0°-40°C
Discharge Temperature -10°-60°C

(#28581) Pcgamers


Pcgamers
tag

Sziasztok!
Rendeltem magamnak egy Xiaomi Redmi 5 telefont Registered Air Maillel és Belga postával. A mai nap folyamán történt meg a Shipping de ott már DPDUK2-vel. Ez azt jelenti most hogy Uk-n keresztül jön majd DPD-vel Magyarországra ahol a DPD szállítja majd ki?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#28582) kigyi_23 válasza Pcgamers (#28581) üzenetére


kigyi_23
addikt

És, ha nem EU express-el rendelted márpedig amint írtad nem így volt akkor meg is tréfálnak majd.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#28583) Pcgamers válasza kigyi_23 (#28582) üzenetére


Pcgamers
tag

És akkor a számlán lévő árnak a 27% kell majd fizetni? Már Bangoodról rendeltem ennél nagyobb árban kamerát és drónt(az Gearbest) ugyanígy és azon nem volt áfa,remélem ezen sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28584) kigyi_23 válasza Pcgamers (#28583) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ha a DPD hozza akkor csak hatalmas mákkal kerülheted el, nekem mondjuk sikerült több esetben is, de nagyon ritkán nézik be az ilyeneket. Csak az EU express-es DPD-s csomagok nem tréfásak.

Amúgy +6000HUF+27%ÁFA így jön majd ki a végeredmény.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#28585) Pcgamers válasza kigyi_23 (#28584) üzenetére


Pcgamers
tag

110-ért vettem a telefont,de a számla 50 dolláros ezért bízom a szerencsében

[ Szerkesztve ]

(#28586) kigyi_23 válasza Pcgamers (#28585) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem nincs vám csak áfa, de a kezelési költsége a DPD-nek 6000FT és ez nettó tehát arra is áfa.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#28587) Pcgamers válasza kigyi_23 (#28586) üzenetére


Pcgamers
tag

Értem,köszönöm a segítséget,máskor akkor Express lesz

(#28588) Silent77 válasza Pcgamers (#28585) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Azt a számlát nem fogadják el.
Paypal, vagy banki kell.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28589) kigyi_23 válasza Silent77 (#28588) üzenetére


kigyi_23
addikt

Mindegy, mert 50 dolcsira is rámegy a 6K+áfa csak kevesebbre jön ki valamennyivel, de valóban nem fogadják el.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#28590) Pcgamers


Pcgamers
tag

Még egy kérdés.Máshol olvastam,hogy amikor a Gearbest feladja a csomagot akkor a DPD SMS-t küld. Ez csak a Eu Expressnél van?

(#28591) Silent77 válasza kigyi_23 (#28589) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Azért nem olyan mindegy. :D
6k már áfás ár.
Az se biztos, hogy futár, mivel belgával rendelte.

Pcgamers: Mi a tn?
2 betű 9 szám 2 betű?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28593) Silent77


Silent77
Topikgazda

Pcgamers: Szerencséd lesz, ez úgy néz ki eu express.
Én töröltem, mert tn alapján könnyű címet átíratni.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28594) Pcgamers válasza Silent77 (#28593) üzenetére


Pcgamers
tag

Pedig registeredet kértem.Szerencse és várás

[ Szerkesztve ]

(#28595) slezakimi válasza vittorio7 (#28551) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm, a mai nap nekem is feladták :)
Reméljük ilyen gyors lesz.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#28596) KisApám válasza Flashy (#28553) üzenetére


KisApám
addikt

Tudom, hogy az a 11 évelméleti, mint szinte minden megadott paraméter (főleg élettartam) sok eszköznél.
Az alatt a 1,5 hónap alatt amíg még működött az a Yeelight, napi átlagban 2-3 órát ment csak!
Kívülről teljesen sértetlen, nem látni rajta égés meg miegyéb nyomokat.
Felkapcsolom a kapcsolót, de nem reagál rá. Más égővel műxik a foglalat, a kapcsoló.
A WiFi-s applikáción keresztül sem látható az eszköz (be volt azon keresztül állítva pár színes világítás).
A RESET-et hogy érted?

Videót fogok tudni készíteni a nem működéséről, mert van 3-as foglalatos mennyezeti lámpám, ott látszódni fog, hogy minden OK, kivéve a Yeelight.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#28597) Flashy válasza KisApám (#28596) üzenetére


Flashy
veterán

felkapcsolod a fali kapcsolóval, vársz 2 másodpercet, lekapcsolod, vársz 2 másodpercet, ezt 5-ször. ez neki a reset, ha sikerül, pulzálni kezd a fénye és alapállapotba áll, elfelejti a wifi beállításokat, újra lehet párosítani a Yeelight-tal. ha erre se reagál, akkor biztosan kampec.

(#28598) KisApám válasza Flashy (#28597) üzenetére


KisApám
addikt

Köszi, megnéztem közben, az applikáción belül mutatta videón hogyan kell:
KUKA... :(((
Élt kb. 1,5 hónapot, kb. 130 óra használatot.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#28599) cidalain válasza KisApám (#28598) üzenetére


cidalain
veterán

Ha kuka, szivesen atvennem ingyen, boncolasra, amint lerendezted a garis ugyintezest...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#28600) KisApám válasza cidalain (#28599) üzenetére


KisApám
addikt

Azt én is megteszem... régebben forrasztottam erősítőt, mostanság számítógép egereket, amiknek elkopott a kapcsolója. Nálam alap, ha elromlik valami elektronikai kütyü, irány a boncasztal :DDD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.