Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) tobias40 válasza tobias40 (#29899) üzenetére


tobias40
veterán

Ha vkii érdekel egy jó teszt a Xiaomi Smart Mi Air Purifier-ről itt található!
Ettől még érdekel az egyéni vélemény/tapasztalat is,akár PÜ-ben is..

(#29902) anadroid válasza vittorio7 (#29868) üzenetére


anadroid
senior tag

A jegyeitek elintézését ne felejtsétek el minősíteni! Arra is jár pont.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#29903) tobias40 válasza anadroid (#29902) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem nem engedi a csillagokat "bejelölni" és emiatt nem tudom zárni a ticket-et..
Van több is ilyen,volt amit tudtam,nem értem mi lehet a gond....

(#29904) dugesz77 válasza tobias40 (#29901) üzenetére


dugesz77
őstag

Elég sok tapasztalat összegyűlt róla a "Milyen légtisztítót vegyek?" topikban.

(#29905) Lucho7


Lucho7
tag

Sziasztok, pendrivokat nézegettem a gearbesten, lenne egy kérdésem, amelyiknél nincs odaírva hogy támogatja a win10 et azt egyáltalán nem lehet használni win10 alatt? Vagy felismeri?

(#29906) cidalain válasza Lucho7 (#29905) üzenetére


cidalain
veterán

szerintem nem. semmi ilyesmi nem változott a win 10-nél.
annyi max, hogy az a pendrive még azelőtt lett megtervezve, hogy a win10 létezett volna, és így nem került rá az adfatlapra. utólag meg nem módosították.
semmi olyasmiről nem tudok, hogy egy pendrive menne minden win verzión, kivéve a 10-esen.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#29907) Lucho7 válasza cidalain (#29906) üzenetére


Lucho7
tag

Köszi! Én is ezen voltam, mert csak filmezéshez kellene nagyobb pendrive pontozva van ami jó árba van, meg néha "lomokat" vinni rajta

(#29908) vittorio7 válasza anadroid (#29902) üzenetére


vittorio7
őstag

Köszönöm!
Eddig ez sokszor kimaradt.
Akkor minősítek!😁

[ Szerkesztve ]

(#29909) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Június 20-ától szerencsekerék és kapura rugós játék

[ Szerkesztve ]

(#29910) McCsaplak


McCsaplak
tag

Sziasztok!

Rendeltem GB-ről 39.99-ért egy Xiaomi Routert. Eredeti árán $46.99, de volt rá kupon. Persze nem jól választottam a szállítást, és megfogták a vámon. Egyelőre levelet nem kaptam, a posta nyomkövetőjében látszik hogy "Küldemény kiválasztása hatósági eljárásra, postai árubejelentés". Kérdésem, hogy akkor ez még belefér ugye a 10€ -s áfa és vámmentességbe? ha a meghatározott közteher (áfa, vám) mértéke nem haladja meg a 10 €-nak megfelelő összeget, akkor azt nem kell megfizetni a 2017. évi CLII. törvény 162.§.(5) bekezdése alapján.

Másik kérdés, hogy ahogy olvastam kelleni fog majd "bizonylat", "számla" a vásárlásról. Ezt hogy tudom GB-ről leszedni, hogy el is fogadják?

(#29911) bul07 válasza McCsaplak (#29910) üzenetére


bul07
nagyúr

[link]

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya azt a tájékoztatást adta, hogy júniusban 43,44 $-ig adómentes a küldemény.

Arra hogy erre hogy kell hivatkozni nem tudok segíteni, de valamelyik fórumba láttam bemásolva ilyen hivatkozási szöveget de hogy hol

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29912) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Szia!

49.99$ az 32€ nagyjából.

bul07: Na ezt nem tudtam. :B

[ Szerkesztve ]

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#29913) ACE- válasza zsolti72837 (#29912) üzenetére


ACE-
addikt

Érdekes lenne ha 50$ az 32€ lenne...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29914) haris válasza McCsaplak (#29910) üzenetére


haris
őstag

A gb emailben küldte a számlát amikor megvetted.
Mint ahogy a paypal meg a kifizetési igazolást.
Ezeket küldd be email-ben amikor sms-t kapsz a postától. Mellékletben írj egy kérvényt és kérd a küldemény vámmentesként való kezelését az említett tv-re hivatkozva

(#29915) Silent77 válasza McCsaplak (#29910) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Szia!

Letöltöd az Egyszeri import vámkezelési megbízás-t Kitöltöd amit tudsz.
Ki kell nyomtatni, aláírni, utána vagy lefényképezed, vagy scan, és visszaküldöd.
Ha nincs meg a mail a vásárlásról, paypal képernyőmentés, Gb odaláról is képernyőmentés a vásárlásról.
Nem kell megvárni a levelet, küld el minél gyorsabban, mert lehet 1 hónapot ülnek rajta.
A törvényt max beleírod a levélbe, én nem szoktam.
Fizetni nem kell semmit.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29916) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Volt már aki bebukta a priority Line/Europe registered szállítást és mégis kellett tréfát fizetni?

Köszi

2ezerrel olcsóbb mint a eu express és mivel a termék 50 dodo nem érné meg a ráfizetést.

Köszi

(#29917) haris válasza szabi__memo (#29916) üzenetére


haris
őstag

Szerintem manapság az a jellzőbb, hogy azt is megpróbálják megfogni, ami érték alatti mint hogy átcsúszik valami.
Én nem kísérteném a sorsot, különösen, hogy csak a vámeljárás díja 2500ft és minden sarc (áfa+vám) csak ezután jön.
De te döntesz.
+2000 az egyik oldalon,
+Kb 6500ft a másikon ha megfogják (50$ + szállítási díj) x dollár ft árfolyam x 0,27 áfa+2500 ft eljárási díj

[ Szerkesztve ]

(#29918) air válasza haris (#29917) üzenetére


air
nagyúr

Ráadásul 3000Ft az eljárási költség.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29919) haris válasza air (#29918) üzenetére


haris
őstag

Pláne.
Akkor rosszul tudtam. De szerintem nem érdemes rizikózni. 50$ eléggé vámhatár feletti

(#29920) w.miki


w.miki
veterán

Szeretném töröltetni a Gearbest account-omat, és minden rólam tárolt adatot (user, pp, cím, email, vásárlások) a szerverükről, a GDPR (General Data Protection Regulation) alapján.
Hogyan tudnám ezt megtenni náluk? Van valami sablon levél, ami alapján ez már valakinek sikerült?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#29921) cidalain válasza w.miki (#29920) üzenetére


cidalain
veterán

Asszed' a GDPR-t komolyan veszi a kínai?
Hát nem. Tojik bele az adataidba.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#29922) Beni2360 válasza w.miki (#29920) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem tudom mi a rendelet Kínában, de itt pl 5 évig lehet tartozást követelni és a dokumentumokat meg a 11.évtől lehet megsemmisíteni. Gondolj bele a büntető kodexbe és egy átvilágításból eredően visszamenően le tudnak csekkolni, hogy esetleg miket rendeltél a cégtől. Nem fogják törölni a vásárlásaidat, szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29923) w.miki válasza cidalain (#29921) üzenetére


w.miki
veterán

Meg kell próbálnom, mert a régi regemmel már nem enged rendelni. Tartozásom nincs.
Aki sikeres GB ügyintézésben, és tud dörgedelmes írást fogalmazni, segíthetne benne.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#29924) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Xiaomi Mi Band 3-at milyen postával rendeljem meg, hogy a vámon átjöjjön és ne kelljen semmit fizessek(vám, meg ilyenek)?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#29925) vittorio7 válasza anadroid (#29902) üzenetére


vittorio7
őstag

Múlt héten lezártam egy jegyet, minősítettem. (pozitívan)
De, nem kaptam rá pontot. Most nyissak egy jegyet, hogy a jegylezárás/minősítésre nem kapok pontot? :DDD
(Na erre már én sem vagyok képes.)

Lassan minden nap nyithatnék egy jegyet, mert megint nem jött meg egy értékelésemre a pont. :D
Nem tudom, hogy mi van a GB-vel, szép lassan átszokunk a joybuy-ra, ott legalább a pontokkal sem kell szenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#29926) Digitalpimp válasza Beni2360 (#29922) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azért ez így általánosságban nem igaz. Pl. az adók módjára behajtható tartozásokat is már csak 4 évig hajtja a NAV, ami max. egy fél évvel kitolódik, ha elkezdték az eljárást. Meg maga a tartozás nem évül el, hanem csak a behajtási jog. A dokumentumok, számlák, szerződések, hangfelvételek stb. megőrzésére megint más-más időintervallumok vannak megadva, akár még szolgáltatásonként eltérően is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#29927) kinaicuccok válasza zsolti72837 (#29924) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Jöhet regisztrált holland postával, az ingyenes és ha biztosítást is dobsz rá 1.8 dollárért, még mindig az áfahatár alatt vagy. (37 euro, kb 43 dollár alatt akkor sem kell fizetni, ha megfogják)

[ Szerkesztve ]

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#29928) viktorhu válasza Digitalpimp (#29926) üzenetére


viktorhu
veterán

A kínai adószabályokat nem ismerem, adatvédelem viszont nincsen - nemcsak Kínában, hanem a legtöbb Európán kívüli országban kb. úgy használják az adataidat, ahogy akarják.

Egyébként az eredeti kérdésre visszatérve: simán lehet második accountot létrehozni, és onnan rendelni.

(#29929) Beni2360 válasza Digitalpimp (#29926) üzenetére


Beni2360
félisten

1986-tól - 2013-ig vállalkozó voltam és mellette könyveltem is, tehát sajna tudom, hogy meddig kel őrizni a dolgokat. lehet, hogy azóta 5 évről 4 évre csökkent mivel tavaly kaptunk utoljára levelet a NAV-tól már az idén nem. De a könyvelési doksikat meg a számlákat még őriznem kell. A régieket már tüzelem a cserépkályhába. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29930) zsolti72837 válasza kinaicuccok (#29927) üzenetére


zsolti72837
őstag

[kép]

Ha a hollandot rádobom akkor nem kell fizessek semmit? (áfát se)? :)

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#29931) tobias40 válasza viktorhu (#29928) üzenetére


tobias40
veterán

Persze a másik accounthoz új számlaszám(kártya szám) kell mert azt tuti figyelik,sztem.. :U

[ Szerkesztve ]

(#29932) air válasza zsolti72837 (#29930) üzenetére


air
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29933) viktorhu válasza tobias40 (#29931) üzenetére


viktorhu
veterán

Milyen kártyaszám? Fizetéskor lépsz be a paypal accountodba.

(#29934) kinaicuccok válasza zsolti72837 (#29930) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Igen, ha alatta maradsz 37 eurónak fizetéskor. Vagyis a szállítási díj és a biztosítás is beleszámít. Így felesleges lesz az eu express. Ha vámolják, csak beküldöd a papírokat és elengedik a díjat. (egész pontosan: nem kell megfizetni a 10 euronal kisebb vámterhet, ebből jön ki a 37 euros vásárlási összeg)

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#29935) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Két "nemörülök" tapasztalat GB-tel kapcsolatban:
1. a refundnál levonódott a megbeszélt értékből a Paypalnak fizetendő díj (rákérdeztem, még nincs reakció)
2. a kinézett méretű és színű cipőt kifizettem majd 1 hete, de csak paid státusza volt. Rákérdeztem, hogy mikor adják fel, erre az a válasz, hogy már nem árusítják, válasszak másikat. Nem találtam a gyereknek megfelelőt, így refundot kértem, de fel volt használva 2.64$-nyi pont is. Kíváncsi vagyok azzal mi lesz. Természetesen kifizetni csak úgy tudtam, hogy volt még készleten...
Magánvéleményem: kezd egyre megbízhatatlanabbá válni a GB :( , csalódott vagyok, pedig saccra 1000 dollár feletti értékben rendeltem már tőlük.
Nem a Paypal díj összege, vagy a pontok a kérdés, hanem a kereskedői hozzáállásuk.

(#29936) sepsi0 válasza pn4hvq (#29935) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Ez a cipő, ami elfogyott a mostani akciós Onemix volt?
Nekem is egy hete paid és semmi változás.
Nálam is ez a rendelés lesz a választó vonal, ha rosszul kezelik, akkor vége a Gearbest-nél a pályafutásnak.
2 csomagot feladtak, 2 SMS-t kaptam, de csak az egyik csomagszám él, gondolom a másik majd eltünik... Paypal majd megoldja.
Kezdenek érdekesek lenni, direkt nem írok ticketet.

(#29937) pn4hvq válasza sepsi0 (#29936) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A gyerek ezt nézte ki magának piros fekete színkombinációban.
Ráadásul a 36-os helyett (ami amúgy is nagyobb méret lenne, mint most kéne) a legközelebbi méret 39-es más színben...

(#29938) Silent77


Silent77
Topikgazda

Új mail cím kell csak, nyugodtan csinálhat bárki másik acc-ot. Nem érdekli őket.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29939) Silent77


Silent77
Topikgazda

Garanciális probléma esetén, nem Kínába kell küldeni a terméket, hanem Spanyolba. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29940) w.miki válasza Silent77 (#29938) üzenetére


w.miki
veterán

csak a postázási cím, meg a paypal ugyanaz marad, szóval ugyanúgy nem tudok rendelni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#29941) pn4hvq válasza w.miki (#29940) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Szerinted folyamatosan keresik a vásárlói adatbázisukban az egyező szállítási címeket és paypal accountokat? :F
Nekem is van két falhasználóm náluk ugyanazzal a szállítási címmel és paypal címmel.

(#29942) Ferike81 válasza w.miki (#29940) üzenetére


Ferike81
senior tag

Szerintem nem a cím miatt. Nekünk ide a céghez legalább 5 embernek jön kínai cucc. Mivel munkaidőben jár a postás ezért ez van megadva szállítási címnek. A PayPal fiók inkább gyanús. :K

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#29943) Silent77 válasza w.miki (#29940) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Pedig mennie kell, hacsak nem a paypal-od tiltották le.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29944) w.miki válasza Silent77 (#29943) üzenetére


w.miki
veterán

márpedig paypal-ból elég macerás lenne újat csinálni :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#29945) Silent77 válasza w.miki (#29944) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Dobj már pm-et, írd le mi történt.
Megpróbálok segíteni visszaszerezni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29946) beg válasza Silent77 (#29945) üzenetére


beg
veterán

A vásárlásokhoz képest nagy arányú és/vagy indokolatlan refund miatt szokták szűrni a PP accot GB-nél. Például.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#29947) sepsi0 válasza w.miki (#29944) üzenetére


sepsi0
őstag

Én simán csináltam 2db paypal fiókot. Multkor nem engedte a biztonsági adatokat módosítani kb egy hónapig, ezért csináltam egy másikat, még a régi is él. Ha lejár a 180 nap védelem, akkor megszüntetem a régi paypalt.
Elvileg nem lehet, de működik, nem az én hibám miatt volt szar a paypal.... mielőtt megköveznétek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#29948) viktorhu válasza w.miki (#29940) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt honnan veszed? Nekem is van 2 accountom.

(#29949) Ferike81 válasza Ferike81 (#29900) üzenetére


Ferike81
senior tag

Egyik szemem sír a másik nevet. 84 nap után befutott a csomagom. 80 nap a föld körül, + 4nap mire a kézbesítő ideért a zöld kocsiva. Bár inkább fordítva. :DDD
A szép az egészben, hogy 06.09.-én full refundot kaptam. Mi a teendő Gearbest-nél ilyenkor? Szegény Pamelának kiettem az agyát, hogy 100% refundot kérek, erre most megjön a csomag. Az ebay-n már jártam így, de ott az eladónak írtam (azt mondta egészséggel használjam), itt a supportnak kell?

Silent77 kollega! Mit mondasz?

A legszebb az egészben, hogy tegnap berendeltem az Ebay-n. Áákcijós vót. :D De nem baj, mert kell így is.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#29950) Silent77 válasza Ferike81 (#29949) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Nekem most futott be 7x napra egy. :C Maradt a jó statom.
Szerencsére még nem nyitottam. Mostanában várok akár 80 napot is ha nem olyan sürgős.
írj a supportnak, a többi rajtuk múlik. Tavaly simán azt mondták tartsd meg, most nem biztos. :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.