Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) mobileman válasza sanzi89 (#1300) üzenetére


mobileman
aktív tag

Én is pont ugyanitt, ugyanezzel a metódussal vagyok, az igaz, hogy elküldte a papalnak a trackingot, de az viszont nem normális, hogy hosszú ideje egy helyben áll, ami egyértelműen csomag elveszést jelent. Azt a paypal is látja, hogy Hollandia- Mo. viszonylatban nem tart hetekig a szállítás egy futárcégen keresztül!

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#1302) sanzi89 válasza mobileman (#1301) üzenetére


sanzi89
addikt

Nagyon remélem... :(((

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1303) Atesz0142015


Atesz0142015
csendes tag

Sziasztok, én presale vettem egy telefont.Valaiki csinált már ilyet.Közben out of stock lett de én még akor rendeltem amikor még volt elővásárláson szabad db. 16. járt le és még midnig Processing van.Írtam nekik azt válaszolták nézzem meg h van e raktáron(nyílván msot már nicns:))
Mi a tapasztalat ilyenkor addig kell várni amíg nem jön nekik készlet és akkor a processing átvált akkor látom h feladták?
Üdv. Attila

(#1304) tibcsi0407 válasza sanzi89 (#1300) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mikori a rendelésed?

https://utdetailing.hu/

(#1305) Atesz0142015 válasza tibcsi0407 (#1304) üzenetére


Atesz0142015
csendes tag

Augusztus vége,szeptember eleje de úgy gondoltam h mivel elővásároltam így az időszak után egyből feladják majd, de ezek szerint majd valamikor ha lesz készleten akkor feladják,legalábbis énezt vettem ki a levelükből ,ileltve azt hogy nem valami kedvesek és szinte hülyének nézik az embert :D

(I have checked the stock availability and I'm extremely pleased to inform you that we have the items that you ordered in stock.

We kindly ask that you wait for 3-5 business days more before you receive the tracking no. for the shipment. )

[ Szerkesztve ]

(#1306) tibcsi0407 válasza Atesz0142015 (#1305) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha visszaolvasol, akkor ne lepődj meg ezen :D

https://utdetailing.hu/

(#1307) sanzi89 válasza tibcsi0407 (#1304) üzenetére


sanzi89
addikt

Szeptember 2.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1308) tibcsi0407 válasza sanzi89 (#1307) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aham. Már arra sem mondhatja senki, hogy még megjöhet szerintem.

https://utdetailing.hu/

(#1309) sanzi89 válasza tibcsi0407 (#1308) üzenetére


sanzi89
addikt

8-adika óta egy helyben áll.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1310) tibcsi0407 válasza sanzi89 (#1309) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Normális esetben Bestből lesz egyből BP, aztán a végleges cím, nem részleteznek minden országot és útvonalat.
Így most a GB nyert egy kis időt a PP-nél. Persze gondolom ők is tudják, hogy nem fog megérkezni. Viszont a PP-nek jó ügyfele lehet a Gearbest, mert egy vagon pénzt keresnek rajtuk. Üzlet..

https://utdetailing.hu/

(#1311) tahepa


tahepa
senior tag

Szept.06. rendelés ma futott be a kezembe.
A nyomkövető szám csupán a feladás tényét közölte , további adatot nem
...ja és Kínából jött a cucc...
Egy aug.14.-i rendelésnek (3 dodó) se híre-se hamva...

(#1312) Outlander válasza tahepa (#1311) üzenetére


Outlander
őstag

Majd jöhet a revjúh... :) :R

Bár r11-et veszek, ha veszek... de szinte egyáltalán nincsen smartwatch revjúh, így jó csinál valaki.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1313) tahepa válasza Outlander (#1312) üzenetére


tahepa
senior tag

Holnap , napvilágnál készítek pár fotót a cuccról , tartozékról stb és pár mondatban leírom mit tapasztaltam eddig ezzel a nagyon drága (~5000 pengő) készülékről.

Találtam egy ilyen topikot....

[ Szerkesztve ]

(#1314) havri1 válasza sanzi89 (#1300) üzenetére


havri1
félisten

Ugyan nem olvastam el minden hsz-t ezzel kapcsolatban, így a pontos hátteret nem tudom, de szerintem elkapkodtad a claimet PayPalon.
Beleírtad az első üzenetbe, hogy a DPD -nél érdeklődtél, mely lepasszolt azzal, hogy kizárólag a feladó reklamálhat az ügyben?
Mennyit vártál a csomagra?
Talán még lehet segíteni az ügyön.

havri

(#1315) sanzi89 válasza havri1 (#1314) üzenetére


sanzi89
addikt

Törölhető.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1316) sanzi89 válasza havri1 (#1314) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem tudom, mégis mire kellett volna még várnom? Minden határidőt, amit a GB kért bőven kivártam. Végül a GB legjobb megoldása a 70 dollár visszaadása. Szerinted ha a GB azt hinné, hogy a csomag bármikor is megérkezik, akkor felajánlana 70 dollárt? Innen egyértelmű, hogy én a csomagot soha nem fogom megkapni.
Természetesen leírtam az üzenetbe minden infót, köztük ezt is.
A csomagra szeptember 2-a óta várok EU-s raktárból, 5-7 napos ígért szállítási idővel.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1317) thefreeman válasza sanzi89 (#1316) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Nálam ugyanaz a sztori ami nálad. Én is szeptember 2. rendeltem Redmi 2 Pro-t és 8. óta áll Best-ben. Nekem még nem ajánlottak semmit engem csak arra kérnek, hogy még várjak. Én esélyesnek tartom azt is is, hogy a telefon igazából Kínából jön csak Hollandiában valahogy kijátsszák a vámot. Ma már rá is kérdeztem a GB-nél de még nem válaszoltak. A DPD-nek is írtam hétfőn válaszoltak, hogy rákérdeznek de azóta sem jött válasz. Szerintem jövő héten már én is bevonom a paypal-t. Ennyi idő alatt már Kínából is megérkezhetett volna.

(#1318) L4mie válasza thefreeman (#1317) üzenetére


L4mie
veterán

nekem EU-WH-ból 6 munkanap alatt megjött a telefonom.
szóval nálatok komoly bajok vannak :S

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1319) thefreeman válasza L4mie (#1318) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Szerintem is bajok vannak én is napi szinten levelezek velük. De szerintem az lehetséges, hogy van olyan telefon ami van raktáron és van olyan ami nincs és azt megrendelik Kínából. Olyant még nem olvastam hogy Xiaomi Redmi 2 Pro megjött volna bárkinek is.

(#1320) tibcsi0407 válasza thefreeman (#1319) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor nem lenne a trackingnél, hogy átvette a DPD és Amszterdamból Bestbe szállították. Megkapták a csomagot és elhagyták/ellopták, kb ennyi a történet

https://utdetailing.hu/

(#1321) somogy válasza thefreeman (#1317) üzenetére


somogy
tag

Nálam is, szeptember 2. rendelés, 8. óta Bestben. Szerintem a Kínából való küldés sem álja meg a helyét, mert azóta már jópáran rendeltek és már rég megkapták. Nekem válaszolt a Holland DPD, megmondta, hogy nem fog tovább menni a csomag, ezért a feladó vegye fel a kapcsolatot velük. A GB először várjak 23.-ig.Vártam, ma válaszoltak, hogy rendszer hiba volt náluk és nem vették észre, hogy már három levelet írtam nekik. :W Ja és természetesen azt írták, hogy várjak 30.-ig, de semmi konkrét dolgot nem mondanak. Ma meginditottam a PayPal vitát én is.

(#1322) bul07


bul07
nagyúr

Nekem most Kínából jön DPD-vel (Doogee X5 60$+szállítás)
23án délután jött a email hogy fel lett adva
És ma jött sms a DPD-től hogy
Értesítjük, hogy a DPD Hungária Kft. az Önnek szóló nemzetközi küldeményt 2-5 munkanapon belül kézbesíti az Ön részére.

Hát kíváncsian várom hogy hogy alakul, azért nem semmi lenne ha gyorsabb lenne mint múltkor Hollandiából, az 7nap volt a feladótól átvéve után

Jelenleg
25.09.2015 20:00 NT (HK) A küldemény beérkezett a feladó depóba
25.09.2015 16:08 NT (HK) A küldemény beérkezett az elosztó központba
23.09.2015 20:22 DPD adatközpont A megrendelési adatok továbbitva a DPD felé.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1323) werszomjas válasza thefreeman (#1319) üzenetére


werszomjas
őstag

Én 09.16-án rendeltem egy Redmi 2 Pro-t, 17-én postázták, 24-én hozta a DPD.
Szóval nekem megérkezett sikeresen és gyorsan.

üdv

(#1324) SSlyTR válasza werszomjas (#1323) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

de itt vagyunk kb 5-6an akinek szept eleje és szept10 között lett rendelve a redmi 2 pro, és még sehol se van Szerintem ez valami trükközés. Valamit elrontanak a címzésen és pl nem tudják továbbküldeni a célországba vagy hasonló.
Lehetséges, amire te rendeltél, addigra megérkezett.
Hát most már lassan összeszedhetnénk egy google táblázatba azoknak a rendelésit, akiknek nem jött meg

Szerk.: itt a táblázat

talán paypal komolyabban veszi, ha látja 5-6 darab redmi 2 pro rendelés kallódik már

[ Szerkesztve ]

(#1325) mobileman válasza SSlyTR (#1324) üzenetére


mobileman
aktív tag

Az semmi, az enyém aug. 13- án lett rendelve EU raktárból, azóta is kallódik....

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#1326) Outlander válasza SSlyTR (#1324) üzenetére


Outlander
őstag

Ennek angolul és tn-nel együtt lenne értelme rendes címmel...
Így max itt a topikon belül egy kis táblázatocska. :U

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1327) SSlyTR válasza Outlander (#1326) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Jogos a felvetésed, de akkor este már ez nekem se esett le, most reggel nekem is ez volt az első gondolatom. Másrészt ez úgymond saját célra készül. Ha kitöltjük 3an, és semmi tendencia nincs benne, akkor kb mindegy. Viszont ha 15en és látszik, hogy 2 típusú telefonnal van a gond, akkor gyanús lesz a dolog.

(#1328) tibcsi0407 válasza SSlyTR (#1327) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Semmi köze az adott telefon típusnak hozzá. Fel voltak adva a csomagok és elakadtak. Ez a DPD hibája, nem tudod összefüggésbe hozni a Gearbesttel.
Viszont a felvetés olyan szempontból nagyon is jó ötlet, hogy ez még akár egy PP claimnél is jól jöhet, ha az email cím is szerepel benne.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1329) SSlyTR válasza tibcsi0407 (#1328) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Hát igen ez az összefüggés annyira hihetetlen mint, hogy a VW és BMW manipulálja a kocsijaik emissziós tesztjét. Várjunk csak...

Szerintem ismernek trükköket.

Kaptam választ is tőlük és ez a legjobb megoldás, amit nyújtani tudnak. Még a menedzserét is megkérdezte. Még az állását is kockára teszi, hogy nekem jobb legyen.
Kivárom a keddet és indítom a PayPal bejelentést. Kedden telik le a 7 munkanap, amennyi várakozást kértek. Nem akarom elsietni. Addig is nézek máshol telefont.

[ Szerkesztve ]

(#1330) tibcsi0407 válasza SSlyTR (#1329) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A BMW-ről kiderült,hogy nem csalt, így nem helytálló. :P

Nem hiszem, hogy a DPD benne lenne ilyen sunyi játékokban. Az, hogy ezeknél a dátumoknál ezek a telefonok voltak Best Buy-ok, megmagyarázza, hogy miért azok lettek rendelve.
Szerintem lehet valaki ott a Best raktárban, aki szereti zsebretenni a dolgokat, erre nincs jobb magyarázat. Kétlem, hogy a Gearbestnek beépített embere lenne ott :D

Mindenesetre, ha nem tölti ki mindenki a táblázatot TN-el és email címmel, akkor a claimnél így nem sokra megyünk. Nem sok értelme van egy eltűnt csomag TN-jét titkolni, az email címet meg végképp nem...

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1331) thefreeman válasza tibcsi0407 (#1330) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Kitöltöttem én is esetleg még a paypal tranzakció ID-t is beírhatnánk.

(#1332) Lucho777


Lucho777
csendes tag

Aki rendelt kínai raktárból bármit az is észrevette, ha tn el rendel akkor gerabestes az email, ha nem kér tn t akkor meg valami li pengzhen az email cím...van akinek megjött innen valami ami tn nélkül volt? Azt írják várjak a feladástól számolva 2 hónapot mikor a shipping methodnál ők 10-25 munkanapot írnak...érdekes a tn es csomga mehjön a tn nélküli olcsóbb cucc sehol 1.5 hónapja...írok nekik és várjak....na ja!

(#1333) tibcsi0407 válasza thefreeman (#1331) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jó ötlet!
Teszek bele egy PP case ID oszlopot is. Ha mindenki nyitott majd, akkor a PP jobban látja a problémát.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1334) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#1333) üzenetére


tibcsi0407
félisten

5-en voltunk összesen? Többre emlékeztem. :)

https://utdetailing.hu/

(#1335) L4mie válasza tibcsi0407 (#1334) üzenetére


L4mie
veterán

páran csak aggódók voltunk, mert miután nálatok kiderült, hogy mizu, rendeltünk telefont.

én most írtam a supportnak, hogy küldjenek már egy eu-s töltőfejet. :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1336) sanzi89 válasza tibcsi0407 (#1333) üzenetére


sanzi89
addikt

Egy kis olvasnivaló. Sitejabber. Van közte Best-es kolléga is, szóval nem magyar specifikus a dolog. Úgy gondolom itt is látszik, hogy a megbízhatatlanabb, kerülendő oldalak közé tartozik, csak az olcsó árak elcsábítják az embert - engem is, pedig a mostani gigaszopás előtt már volt egy szívásom a GB-vel. Tudom nem teljesen releváns, de eBay esetén 75%-os usert már rég kivágtak volna a picsába.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1337) tibcsi0407 válasza sanzi89 (#1336) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem eddig ez az egy rendelés szállt el, a többi rendben megérkezett innen. Szerintem balszerencsések vagyunk.

https://utdetailing.hu/

(#1338) Lucho777 válasza sanzi89 (#1336) üzenetére


Lucho777
csendes tag

Azon az oldalon, elég sok a negatív visszajelzés...ami nem jelent valami jót, főleg az utóbbi hozzászólások szinte mind negatív...igaz hogy álltalában az emberek ezeket jelzik, ha megkapja és minden rendben akkor meg csak örül de nem sokan írják meg....így lehetnek kicsit túlzóak az arányok, de egy biztos gond az van, az ügyfélszolgálat mintha egy pc vel beszélne az ember, lassan válaszolnak, sokáig tart deladniuk a cuccot, stb...

(#1339) SSlyTR válasza somogy (#1321) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

te is beírod magad a táblázatba?

(#1338) Lucho777 : lassan válaszolnak sablon szövegeket

[ Szerkesztve ]

(#1340) werszomjas válasza L4mie (#1335) üzenetére


werszomjas
őstag

Majd írsz hogy mit válaszoltak?

Én is írtam nekik, mert nekem is kínaival jött.

üdv

(#1341) somogy válasza SSlyTR (#1339) üzenetére


somogy
tag

Igen, be írom, csak még ma nem voltam gépközelben és teló sem volt nálam. :)

(#1342) wentworth


wentworth
tag

Beszáltam a táblázatba én is. Aki majd visszakapja a pénzét, irja már meg mit irt a paypal claimba. Milyen infókat, adatokat?

Vi10 32G Q32G221510...

(#1343) tibcsi0407 válasza wentworth (#1342) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Scofield, Te vagy az? :DDD

Nálam így nézett ki:

Dear Paypal,I've bought this phone from the Gearbest more than a month ago. I've bought it from EU warehouse, which means it should be here in 5-10 day in worst case. The item still didn't arrive.I've contacted the DPD shipping company and they said they can't find my parcel, it's lost. I've tried to discuss this with the Gearbest, I opened a lot of ticket in their site but they said they can pay back only the half price. I don't think it's fair.After that I tried to open the dispute here, but they sent me the same answer here.This is why I ask You to solve my case.

Here is the items link with EU warehouse:http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_181436.html

Here is the tracking site with my tracking number:https://tracking.dpd.de
/parcelstatus?query=05165003362232&locale=en_D2

You can clearly see it's stopped in Best (NL). The shipping adress is correct, because I ordered two phones in one time from them and one of them arrived after ~10 days.This is the story in short version. If you need any more information what can help you out to solve this problem please contact me, and I will try to help ASAP.Thanks in advance!Have a nice day!

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1344) tibcsi0407 válasza wentworth (#1342) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Már nem tudok szerkeszteni. Nálad 10 nap telt el a feladás óta. Szerintem még a jövőhéten bőven megérkezhet, valószínűleg meg is fog.

https://utdetailing.hu/

(#1345) wentworth válasza tibcsi0407 (#1344) üzenetére


wentworth
tag

Scofield :D regi cimem nem modositottam :D

Egyebkent vegulis annyira nem hosszu a case. 1 percen belul el lehet olvasni es megerteni. A lényegét megertik. Viszont mivel Best bol altalaban megerkezett 1-2 nap alatt a Budapesti szortirozo központba ezert gondoltam hogy hasonlo dologba estem bele mint ti.

Mindenesetre akar megjon, akar nem. A vegeredmenyt majd leirom.

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#1346) hpsafl


hpsafl
tag

Bocsánat, hogy így elmaradtam az olvasással, de pár napig csak a privátokra volt időm, azt legalább naponta olvasom.

A táblázat jó ötlet, így a PP is látja, hogy nem egyedi az eset, szerintem viszont hiába EU-s a csomag, a 45 napot így is ki kell várni.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#1347) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Lehet-e a G-ről sima átutalással rendelni, mivel se paypalom, se bankkártyám?

(#1348) ottobacsi válasza Szirtimorc (#1347) üzenetére


ottobacsi
tag

Ha lehet is, én nem tenném...
Inkább valakit kérj meg hogy rendelje meg neked!
Ha elvész a csomag, vagy bármi más geb@sz történik, soha nem kapod vissza a pénzed!

(#1349) tibcsi0407 válasza Szirtimorc (#1347) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tudsz PP accountra utalni is és meg is van oldva a dolog. :)
Hirtelen ezt találtam, de van sok leírás.

https://utdetailing.hu/

(#1350) Tenkes válasza sanzi89 (#1336) üzenetére


Tenkes
csendes tag

Eddig én csak Kínából rendeltem.

Nekem eddig minden megjött. Több dolog TN nélkül (kis értékű dolgok).

Normálisan írtam, ha gond volt (például egy óra 5 napnál tovább volt "processing" státusban. Írtam. Válaszban megírták, hogy nagy a kereslet, később tudják küldeni. Kérhetek mást, vagy ha kivárom kompenzálnak. Kivártam, megjött, irogattam, kaptam 300GB pontot)

Az értékelés-hez kapcsolódó kritika sajnos igaz. Én is írtam világító csapvégről (0,79 USD) 2 pontos kritikát, mert kifolyik mellette a víz, és nem tették közzé. Reklamáltam, az értékelés pontokat megkaptam, de nem tették közzé. Ez valóban nem becsületes dolog.

Tapasztalatom összességében igen pozitív. A gyorsan kiégő LED lámpát (1,75USD) bemondásra szinte azonnal jóváírták a vallet-ben, késésért kompenzáltak, minden megjött a vállalt időben, kevdező szállítással és árral.

Ebay-en igen gyakran hallható hamis eszköz küldésekről itt soha nem hallottam.

Felesleges általánosítani és elvárni, hogy mindenki a te tapasztalatod alapján ítélje meg őket.
Én sem várom el, hogy feltétlenül tőlük rendelj, mert nekem még nem volt rossz tapasztalatom. Szerintem, ha úgy érzed, hogy nem megbízhatóak, rendelj máshol, vagy vedd meg a Media Markt-ban.

ZX81>HT1080>Primo64>Commodore64

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.