Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) sanzi89 válasza hpsafl (#1149) üzenetére


sanzi89
addikt

Igazából 9 dollárt így is kért a GB szállítás jogcímen, innen pedig már tökéletesen lényegtelen, hogy 9 vagy 11 dollár a futár.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1152) hpsafl


hpsafl
tag

SUNREE CC2 LED-es kemping lámpa, és power bank kupon: SUCC2 ár: 38.59$
SUNREE CC3 LED-es kemping lámpa, és power bank kupon: SUCC3 ár: 44.39$
A kettő között az akku kapacitás a különbség a CC3 javára.

Mai akciók 23:00-ig.
Árakat sajnos nem írhatok (kérlek ti se írjátok ki a fórumra nyilvánosan), de a linkre kattintva, és az oldalt frissítve az akciós árak jelennek meg.
XTAR VC4
Olight SR Mini Intimidator
Xtar MC1
Nitecore MH20
Olight S15

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#1153) azbest válasza hpsafl (#1149) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem ugyanaz a dpd, legfeljebb változott a dizájn, vagy régiónként más a dizájn.

A francia wiki szerint 1984-2015 közt a bal oldali, most már pedig a jobb oldali a logójuk.

(#1154) beg
az biztos, hogy eredetileg kínából jönnek a cuccok, de inkább valószínű, hogy fél áron (beszerzési áron) hozzák be az eu-ba. Aztán az eu lerakat teszi rá a hasznát. Ami raktáron van, azt látni, hogy napokon belül feladják hollandiából és a dpd az akinél elakad annak, aki problémázik. Persze, ami nincs raktáron, annál látszik a logban, hogy csak ragszámot foglaltak, de nem került még átadásra.
Valamijük az uk-ban is van, mert nekem meg onnan jött a táp dugó adapterem.

[ Szerkesztve ]

(#1154) beg válasza hpsafl (#1149) üzenetére


beg
veterán

Nem tudsz. Gondolom azért dolgozik a dpd-vel, amiért más webshop is, (csak ott euro line-nak, euro express-nek meg egyéb francnak hívják):

Így jut el kínán keresztül áfamentesen a cucc. Nem tudom hogyan és miképp csinálják, de egy ideje működik. Gyanítom, hogy konkrét lerakata sincs, eu warehouse sincs, ezért a sok idő amiket itt olvasni. Konkrétan azért ilyen olcsó "eu warehouse"-ból, mert igazából kínából küldi a 9 dolláros felárért DPD-vel, áfamentesen. Ennyi.

Ha tényleges eu áruház lenne és hivatalosan az unión belül a behozatalkor fizetnének áfát (ahogy a valós eu warehose-os boltok), akkor nem tudnának kínai áron eu árakkal dolgozni.

Csak hát várható volt, hogy ez sem tart örökké és ez a módszer azért valljuk be nem túl őszinte és nem túl fehér.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1155) hpsafl válasza sanzi89 (#1151) üzenetére


hpsafl
tag

Így is nézhetjük, de ha azt veszed az egy 22%-os árnövekedés, ami azért nem kevés arányaiban, bár a szolgáltatás minősége miatt bőven megérné.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#1156) SSlyTR válasza hpsafl (#1155) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

És a kamu csomag biztosításról mi a véleményed?
Szerintem az egész GB kínálatában nincs 500 eurót meghaladó termék. Ha azt is belevesszük akkor már 11 USD felett jár a szállítás ára.

(#1157) hpsafl válasza SSlyTR (#1156) üzenetére


hpsafl
tag

Azt nem tudom, hogy hogyan működik, de azzal együtt már tényleg több.

A nagy kérdés az az, hogy le lesz-e cserélve a dpd, vagy legalább megkeresik-e a felelőst, és hogy mikorra oldják meg ezt megoldás biztos, hogy lesz, csak az ideje kérdéses)?

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#1158) Vertigo18 válasza hpsafl (#1152) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az S15-ös brutális leárazás!

Megéri megvenni vajon???

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1159) hpsafl válasza Vertigo18 (#1158) üzenetére


hpsafl
tag

Szerintem megéri egyre beruházni, főleg ha az S2/S2+/C22C túl nagy lenne EDC felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#1160) Vertigo18 válasza hpsafl (#1159) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mia tököm az az "EDC felhasználás"? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1161) atala


atala
addikt

Egyébként az itthoni DPD se sokkal jobb. Rendszeresen küldök vele csomagokat. Heti 5-10 db-ot. A múltkor nem jöttek felvenni a csomagot. Rájuk szóltam, azt mondták a központban balesetet szenvedett a futár a kocsival. (még sajnáltam is), és holnap felveszik a csomagot. Másnap várók őket, semmi. Hívom őket, válasz: "A futárnál nem volt ott a címke, és már amúgy sem tud visszajönni, mert már messze jár a lakhelyemtől."
Lemondtam azt a pár csomagot, feladtam mással.

Legközelebb kérdezem a futártól, hogy hogy van a baleset után. Kiderült aznap nem Ő volt, semmiről nem tudott. Nem is volt baleset, kamuztak ezerrel.

(#1162) hpsafl válasza Vertigo18 (#1160) üzenetére


hpsafl
tag

Every Day Carry. Aki S15-öt vesz, az általában azért veszi ezt, mert minden nap hordja magával, és a mérete miatt ez felel meg a legjobban, meg az elemeket is sokkal jobban hasznosítja mint a többi 1AA-s lámpa.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#1163) Vertigo18 válasza hpsafl (#1162) üzenetére


Vertigo18
addikt

:R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1164) TaaT


TaaT
veterán

Nekem a 14.-ei rendelésem másnap shippedre váltott, de a tracking azóta sem él. :) Netherland post registered.

Give them hell Ukraine!

(#1165) L4mie válasza atala (#1138) üzenetére


L4mie
veterán

szóljatok, ha elmozdul valakinek valamije Bestből, már túl sokat frissítgetem a DPD-t :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1166) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Na, ma nyitottam egy dispute-ot a PP-n, hátha így picit komolyabban vesznek.

(#1154) beg

Szerintem kifizetik az ÁFÁ-t, csak kisebb árra, mint a valós. A weboldalon letöltött számla kb a fele annak, mint amennyit fizettem a telefonért. Kb a felár a kínai shophoz képest annyival több lehet, mint a befizetett vámkötelezettség.
.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1167) Lucho777


Lucho777
csendes tag

Amióta nemzetközi színpadra nyitott a dpd, azóta jöttek elő a bajok....ki tudja mi a baj, de valami nem kóser náluk, úgyhogy most aki tudja kerülje őket, az a biztos, a többieknek meg kitartást, a paypal veletek van, és azokat is megértem akik türelmetlenek!...

(#1168) thefreeman válasza hpsafl (#1149) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Szerintem azt mond meg nekik, hogy kezdetnek az is jó lenne ha nem néznék teljesen hülyének a vásárlókat. Az első pár levelemre mindig csak elküldték a csomagkövetést amit én is láttam és, hogy várjak egy két napot mert megfog érkezni. Aztán, hogy az időjárás és még pár dolgot felsoroltak ami befolyásolhatja a szállítás időtartamát. Szerintem ők pontosan tudják, hogy mi a helyzet ha megírnák, hogy igen tudjuk gáz van de már dolgozunk rajta szerintem mindenki nyugodtabb lenne.

(#1169) maroni válasza thefreeman (#1168) üzenetére


maroni
aktív tag

Szia!
Ez biztos így van de amennyiben elismernék a dpd elkeverte a csomagot a többség azonnal full refundot kérne!
Nem mondanák majd megoldják két hét múlva!
Nekem két rendelésem volt tőlük egy mlais telefon kínából azt ugyan nem adták fel időben , de kb 40 napra megjött ugyan nem volt rajta jó a rom nem működött rendesen, de írtam nekik a problémát és korrektül intézték! Jóváírtak 30$ a GB pénztárcába!
Ezt felhasználtam egy chuwi tabletre eu-ból kb két hét alatt jött meg az is járt az osztrákoknál is!
Ezt azért írtam velem korrektek voltak!
Amikor a telefont rendeltem még nem szállítottak EU-ból hozzánk!
Kitartás mindenkinek és remélem elrendeződik!
(A telót megvámolták kb 14-be fájt)
Üdv Mároni

(#1170) wentworth válasza neil_mullen (#1013) üzenetére


wentworth
tag

http://forum.zwame.pt/threads/gearbest-topico-geral.908031/page-20

Itt lehet csemegezni. Atlagba max 5 napon belul elindul a tracking a bestbol. Szal nem természetes

Vi10 32G Q32G221510...

(#1171) somogy


somogy
tag

Harmadik levelemre végre kaptam választ a Holland DPD-től, hogy ott van elakadva a csomag, vegyem fel a kapcsolatot a GB-vel. Írtam GB-nek,hogy vegyék fel a kapcsolatot a DPD-vel.Elsőre az volt, hogy várjak 21.-ig.Vártam, rájuk írtam megint, most a cím egyeztetés kértek, de a arra nem kaptam választ, hogy mint mondott a DPD, hogy miért van elakadva a csomag.

(#1172) 5-ös kezelő válasza hpsafl (#1149) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ne sajnáld, én kértem sima postával. Nem izgulok, ajándék ló :D

(#1173) békön5


békön5
csendes tag

Sziasztok,
az általam kiválasztott telefon a Gearbestnél a legolcsóbb (EU raktárakat nézve szállítási költséggel együtt akár 80 dolcsit is megspórolhatok), de az utóbbi pár száz hozzászólást visszaolvasva kicsit elbizonytalanodtam. Ahogy olvastam, a DPD-vel vannak gondok, de a FAQ oldalon kismillió más szállítást is ír. Akkor az EU-ból történő szállításnál csak a DPDt ajánlja fel? Mindenképpen nyomkövetéssel szeretnék rendelni. Ha már nagy nehezen megjön a csomag, akkor minden rendben? Bontatlan, nincsen rátelepítve semmi malware?

[ Szerkesztve ]

( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)

(#1174) sicc33


sicc33
aktív tag

A második rendelésemre is megkaptam a TN számot. Az viszont nem értem, hogy miért ragasztják le a vámáru-nyilatkozat cimkéjét.

(#1175) sanzi89


sanzi89
addikt

Nos, zárult a GB-vel a szerencsétlenkedés. Ez az utolsó és végleges álláspontjuk:

"Dear XY,

Thanks for your reply.

As you know because you haven't purchased any insurance during the check-out, so we are unable to get compensation from the shipping company.
The shipping company is actually responsible for this loss which is sadly beyond our control.
I have consulted our supervisor and we can refund $70 on your payment account. That is the best way we can take.
We sincerely apologize for any inconvenience that may have been caused.

Thank you for your understanding.

Best Regards
Alston
Gearbest Customer Service
http://www.gearbest.com/"

Remélem a Paypal másképp dönt és 2 hét idegeskedésen kívül nem bánja majd 70 dollárom is... Indítom a Claim-ot.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1176) freezer922 válasza békön5 (#1173) üzenetére


freezer922
aktív tag

Ugyan a kérdésed első részére nem tudok válaszolni, de nekem még egy zenfone 2 úgy jött meg tőlük, hogy már ww-s rom volt rárakva noha a telefon cn verzió. Hogy ezt most mikor és hol rakták rá nem tudom, de ezen kívül nem tűnt bontatlannak. Noha persze a doboz kinyitható enélkül is és a telefon használható a kis műanyag fóliával amibe tekerve volt :x

De ezen kívül nekem még szerencsére a dpd-vel is minden rendben volt :D Ami azért vicces mert itt van akinek velem egy időben jött a telefonja (percre pontosan xD) és valahogy az enyém nem veszett el :x mákom volt.

(#1177) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, nemrég rendeltem tőlük, ma adták fel, 10 dolcsiért, de a számlán amit letölthetek tőlük azon 5 szerepel, ez miért van, jopofaság, ha vámolni kellene , ez mondjuk érték alatti.
Más, ha drágáb cuccot rendelek megvámolják, áfázzák, vagy átcsúszik, én lassu szállitással vettem ingyen postával, köszi

[ Szerkesztve ]

(#1178) azbest válasza sanzi89 (#1175) üzenetére


azbest
félisten

Itt írja a dpd oldala, hogy 520 euro biztosítás alapból van minden küldeményükön [link]
Érdemes lehet linkelni a claimhez.

(#1179) Outlander válasza sanzi89 (#1175) üzenetére


Outlander
őstag

Jó lenne látni a többi hszt is, mert így számomra teljesen értelmetlen hogy csak a felét akarják refundolni, illetve értem,hogy miért... De mi alapján? Mire hivatkoznak? Tracking ha van, mit mutat utoljára?

Paypal claimodra kíváncsi leszek.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1180) Outlander válasza azbest (#1178) üzenetére


Outlander
őstag

Nem minden csomagon, csak a "dpd kompatibilis" csomagokon, ami gumiszabály... + nem tudod h milyen csomagban vannak leszerződve... az egy dolog h te mit látsz mint magánszemély, de cégesként megannyi lehetőség van...
Nem mellesleg, van ott még pár kitétel ha elolvasod rendesen.

Lásd, vaterafutár, sima mpl, üzleti mpl, postacsomag... mind más, mégis ugyanott van, egyik oclsóbb , másik többet tud, stb stb...

Lásd2: emag... minden a dpd-vel jön, de mindenen van csomagkövetés, biztosítás is csak x összeg felett.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1181) tibcsi0407 válasza azbest (#1178) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Up to 520 Euro.

https://utdetailing.hu/

(#1182) sanzi89 válasza Outlander (#1179) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem vetted a fáradtságot, hogy visszaolvas, összegyűjtöm neked. Még esetleg valami, amivel kiegészítsem?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1183) Outlander válasza sanzi89 (#1182) üzenetére


Outlander
őstag

Nem tudok rá mit mondani.. :(

Claimold a kotsogoket... én tavaly a focalprice-al jártam ugyanígy.. ott a paypal a javamra döntött , svéd posta volt ugyanígy elakadva.

Sok sikert...

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1184) kobipeti


kobipeti
aktív tag

Szerencsés vásárláson vagyok túl: 8 nap alatt jött meg a telefon eu raktárból, a hirhedt dpd-vel, minden gond és probléma mentesen!

22.09.2015 13:21 xxxxxxxxxxx (HU) Kézbesítve
22.09.2015 07:18 xxxxxxxxxxx (HU) Kiszállítás alatt.
22.09.2015 06:00 xxxxxxxxxxx (HU) A kiszállítást végző kirendeltségen
17.09.2015 18:57 AMSTERDAM (NL) A küldemény beérkezett a feladó depóba
14.09.2015 20:04 DPD adatközpont A megrendelési adatok továbbitva a DPD felé.

(#1185) Outlander válasza kobipeti (#1184) üzenetére


Outlander
őstag

Mit rendeltél amúgy, ha szabad tudni? Köszi.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1186) freezer922 válasza kobipeti (#1184) üzenetére


freezer922
aktív tag

Nekem is ugyan ez volt még mielőtt ez a sok szar történt volna.
Lehet az egészet csak pár DPD-s intézte el, amiről már szó volt itt. Pár pont magyar dolog lehet simán csak "eltűnt" :D Ha nem egy teherautónyi.

(#1187) L4mie válasza kobipeti (#1184) üzenetére


L4mie
veterán

Ami nálad érdekes, hogy nem járt Best-ben a csomagod :F

22.09.2015 00:42 Best (NL) A küldemény beérkezett az elosztó központba
21.09.2015 17:39 AMSTERDAM (NL) A küldemény beérkezett a feladó depóba
21.09.2015 16:55 AMSTERDAM (NL) A küldemény átvéve a feladótól
17.09.2015 18:02 DPD adatközpont A megrendelési adatok továbbitva a DPD felé.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1188) atala válasza azbest (#1178) üzenetére


atala
addikt

Azt azért nem tudhatod, hogy milyen szerződés kötött a dpd a gearbes-el. Lehet, hogy nagyon olcsón szállítanak nekik, de nincs rá biztosítás, csak ha külön fizetnek.
Ezt sajnos nem is fogod tudni kideríteni, mert a szerződésről egyik fél sem fog infót kiadni.

(#1189) kobipeti válasza Outlander (#1185) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Lenovo k3 note, nagyon rendben van a telefon!

Furkoo: Járt Bestbe, csak a nyomon-követésbe már nem írja a dpd oldalán, talán 2 napot volt ott!

[ Szerkesztve ]

(#1190) SSlyTR válasza kobipeti (#1189) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Az én fejemben már az is megfordult, hogy miért csak bizonyos típusokkal fordult ez elő.
Pl redmi 2 pro-val 3an is szívtunk egy héten belül. Szóval lehet nem volt raktáron, csak küldtek valami kamu szart úgy címezve, hogy ne menjen tovább, akadjon el a csomag. (tuti tudnak ilyen trükköt) Majd mikor a vevő észeleli a késést annyit mondanak, hogy várni kell rá. Időt kérnek. Majd újra küldik egy kuponnal ajándékban, mikor lesz nekik raktáron. Legrosszabb esetben is visszafizetik a teljes vételárat, de ha valaki nem elég erélyes, akkor csak a felét.
EZ AZ ÉN FELTÉTELEZÉSEM ÖSSZEESKÜVÉS ELMÉLETEM, csak az eltéved csomagok tartalma alapján merült fel ez bennem

[ Szerkesztve ]

(#1191) Outlander válasza SSlyTR (#1190) üzenetére


Outlander
őstag

Én is ezért kérdeztem a típust a kollegától... :K

Én mlais m52 várok.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1192) kobipeti válasza SSlyTR (#1190) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Elgondolkodtató az irány, na ezért kell a fórum, nyomatékosan mondom nehogy töröltesse valaki!

(#1193) L4mie


L4mie
veterán

Na eszembe jutott valami a sima postás cuccokról csinál a gearbest fotót és ezt a rendelésnél meg lehet nézni, aki megkapta a csomagot DPD-n keresztül és aki nem azoknak volt ilyen fotó?

Nekem az EU-s rendelésnél a DPD-s szállításon keresztül nincs ilyen fotóm. De ez lehet így normális.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1194) SSlyTR válasza L4mie (#1193) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Amikor 1,5 éve kínából rendeltem a hongmit, akkor kértem képeket a telóról a csomagolás előtt és után is. Nem bíztam bennük. Akkor kaptam is képeket. Most viszont sokkal több rendelés után és PP miatt már nagyobb volt a bizalom. Van különbség kíni és kínai között is.

(#1195) tibcsi0407 válasza Outlander (#1191) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itt Mlais M7

https://utdetailing.hu/

(#1196) sanzi89 válasza L4mie (#1193) üzenetére


sanzi89
addikt

A másfél dolláros lámpáról - ami ugyanúgy nem jött még meg, igaz kínából - kaptam képet, a DPD-s csomagról én sem kaptam fotót.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1197) mobileman válasza tibcsi0407 (#1195) üzenetére


mobileman
aktív tag

Szintém Mlais M7 ....

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#1198) hzx0


hzx0
aktív tag

Most rendelnék a Gearbeströl "csak itt kapni eu raktárba a telot amit kinéztem". Vissza olvasva a sok gondot a DPD-vel el is bizonytalanodtam. Lehet választani más szálitási modot eus vasárlásnál? Dhl mondjuk?

(#1199) sanzi89 válasza hzx0 (#1198) üzenetére


sanzi89
addikt

Én kerestem, a postázás kiválasztásánál azt se írják, hogy DPD, csak egy szállítási módot ajánl fel és kész.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1200) hzx0 válasza sanzi89 (#1199) üzenetére


hzx0
aktív tag

Én inkább fizetnék felárat is a Dhl-ér. Live cheten kivártam a 44 elötem levöt, de anyira nem volt képbe az operátor hogy a telo linkjét is elkérte. Az eu szállitora meg azt sem tudta mi az a Dpd.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.