Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) sanzi89 válasza sanzi89 (#1048) üzenetére


sanzi89
addikt

Egy Xiaomi Redmo 2 Pro telefonnal.

Privátban várom a többi GB-s károsult/átvert adatait, történetét. Felveszem a Ph-val a kapcsolatot, hogy töröljék és tiltsák a topikot, ugyanis

A GEARBEST TUDATOSAN KÁROSÍTJA MEG A FELHASZNÁLÓKAT ÉS MEGPRÓBÁL LELÉCELNI A PÉNZZEL. EZ NÁLAM KIMERÍTI A CSALÁS FOGALMÁT!!!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1052) L4mie válasza sanzi89 (#1051) üzenetére


L4mie
veterán

a topic törlésével, tiltásával pont az ellenkező hatást fogod elérni, nem lesz semmi, senki aki figyelmeztesse a veszélyre a felhasználókat.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1053) Vertigo18 válasza sanzi89 (#1051) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos egyre több az ilyen példa, ez igazán sajnálatos... :(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1054) bul07 válasza L4mie (#1046) üzenetére


bul07
nagyúr

Leghamarabb szerintem jövőhéten kedden kaphatod meg , már ha nem akad el és nem küldik föld körüli útra ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1055) peestike válasza sanzi89 (#1051) üzenetére


peestike
senior tag

gondolom, hogy valóban nagyon bosszantó a dolog.
a paypal csak nem fogja annyiban hagyni az ügyet....
egyébként múltkor nézegettem az ebay-t, 250+ rendelésem olyan 6-8%-a nem érkezett meg,
sarkítva a dolgot: gyanítom, ha nyígok a PH-nak, akkor biztos bezárják az ebay topikot is.... :U

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1056) kobipeti válasza sanzi89 (#1051) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Most komolyan Te kivel vagy? Mert ha velünk akkor eszedbe nem jut töröltetni ezt a topicot, az egyetlen helyet ahol tájékozódni lehet a megbízhatóságtól, vagy a problémákról, így legalább az idelátogató tudja mire számíthat, olvashat róla eldöntheti mit akar, milyen lehetőségei vannak a reklamációra, van-e magyar kapcsolat stb..!

(#1057) Vertigo18 válasza kobipeti (#1056) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért érthető a kifakadása...

Legfeljebb a módszer, amit választana nem megfelelő mindenkinek.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1058) kobipeti válasza kobipeti (#1056) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Vertigo18: Az addig rendben is van, sőt egyetértek, de azzal mit érünk el, ha nem tájékozódhatom. Felháborodni lehet, és megoldás is kell, a közös fellépés is kell, de ha bezárjuk ezt a topicot, milyen fórumon is lesz összeszedve a károsultak névsora?

[ Szerkesztve ]

(#1059) sanzi89 válasza peestike (#1055) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem 4 GB-s rendelésemből 4 nem jött meg, ez 100%.
eBay-en 114 rendelésből 5 nem jött meg, de 1 üzenet után visszakaptam a pénzem szarakodás nélkül.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1060) kobipeti válasza sanzi89 (#1059) üzenetére


kobipeti
aktív tag

A Paypal nem rendezte a szóbanforgó ügyeket?

(#1061) Shinnokina válasza Outlander (#1044) üzenetére


Shinnokina
tag

Nem kamu. Nekem tőlük jött a Redmi2 pro, minden papírja megvan, magyar nyelvű útmutató, garanciapapír, másnap hozta a futár, facebookos promóciós kóddal ingyenes volt a szállítás.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#1062) sanzi89 válasza kobipeti (#1060) üzenetére


sanzi89
addikt

Kettő esetben visszaadta a GB a pénzt, mivel 2 hét alatt a postázásig se jutottak el. Természetesen végig rendelhető/raktáron lévő termékről beszélünk, ami mint utólag kiderült rég nem volt nekik, de rendelni, fizeti lehetett. Ott is volt minden, hogy csak kupont tudnak adni, várjak még, stb. A harmadikra várok lassan 2 hónapja, de az kínai rendelés, Paypal még vár. A negyedik esetben ma nyitottam Paypal ügyet.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1063) Shinnokina


Shinnokina
tag

Gyerekek, ez a cég nem semmi... Egyidőben a Gearbestes rendeléssel ebayről is rendeltem másfajta cuccot Kínából (szept 12.), ma megjött. Kínai posta, semmi faxni. A gearbestes rendelésem azóta is "processing". Gondoltam, innen rendelem, ami sürgős, hogy EU raktárból mégiscsak hamarabb megjön, mint közvetlenKínából, hát lópikulát... Az már biztos, hogy én ezektől többet semmit. Marad az ebay. Ott ha gondod-bajod van, 24 órán belül válaszol a kis kínai seller és a filléres rendelésre is ugyanolyan gondot fordít, mint a nagyobb összegűre. Mert ez a business, ha a vásárló elégedett, és visszatér, nem az, ha elküld a halál faxnijára....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#1064) bul07 válasza sanzi89 (#1059) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem
6db Kínai rendelés egy se jött meg - 2refund megvolt a többi összegét meg költsék gyógyszerre
1db EU rendelés megjött csak tett egy kis kitérőt Ausztriába

Ez nagyon rossz arány nincs egy másik oldal ami ennyire rosszul teljesítene, ha ebay-en 6db 0elladásal rendelkező embertől rendelnék bármit a 6-ból 3-4 biztosan megjönne, sima postával

És az meg kimondottam irritáló hogy felróják hogy nem lett kérve nyomon követés plusz pénzért

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1065) sicc33


sicc33
aktív tag

Nekem 3 rendelésem van tőlük (2 hete rendeltem) folyamatban. Kettő feldolgozás alatt, egy TN számmal elküldve. Ha ezek megérkeztek (vagy nem) én sem rendelek többet innen. Egyébként ha TN számmal kéri az ember, már nem is olyan hú de jók az árak.

Ebay sem egyszerű. Vissza kellett küldenem egy rendelésemet, 16.-án átvette a feladó, de refund még nem érkezett.

[ Szerkesztve ]

(#1066) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Én ma is kaptam egy sablon szöveget tőlük.

Thank you for your recent communication.We are very sorry for that situation.
Occasionally, there may be a slight delay before the packages become trackable while they are being logged by the respective shipping company.Unlike DHL or FedEx, standard mail companies cannot promise an accurate shipping duration,so the tracking information is not always up-to-date and updates slowly.About your order,we will urge the shipping agent to update tracking information as soon as possible.
I have checked with the local post office and there may be a slight delay before the online tracking status updates to show the latest result.
We therefore kindly ask that you review the online tracking status 3-5 days later as this should display the correct status.
If there are any additional problems or further queries, please feel free to contact us anytime.
Thank you for your patience and kind support.

Nekem volt biztosítás is rendelve a csomagra akkor vajon könnyebben vissza kapom a pénzt?

(#1067) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Na holland post bevallotta, hogy elvesztették a csomagot:

I have received an answer from the departments about this parcel. They didn’t find the parcel.
Because we didn’t find the parcel you have to contact with the sender. When you say the parcel is lost the sender knows what to do.

Hát most jön a PayPal!

(#1068) thefreeman válasza SSlyTR (#1067) üzenetére


thefreeman
aktív tag

A tiéd is DPD volt? Hova írtál, hogy válaszoltak?

(#1069) atala válasza L4mie (#1043) üzenetére


atala
addikt

A 16.-ait sem adták még fel. Enyém is várakozik az átadásra.
Szerintem valami gubanc lehet kint a GearBest, és a DPD között.

(#1070) L4mie válasza atala (#1069) üzenetére


L4mie
veterán

hát remélem összebalhéztak és a DPD összeszedi magát. Mert eléggé rossz fényt vetnek a gearbestre, a másik ami gáz a boltnál az ügyfélkezelés, de azok meg gondolom kapják az ívet mindenhonnan és sablon üzeneteket küldözgetnek jobbra balra.

ettől még fene a pofájukat.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1071) SSlyTR válasza thefreeman (#1068) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

info@dpd.nl, ott van a tracking állomásnál

(#1072) SSlyTR válasza Shinnokina (#1063) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

csak ebay-en nem lehet eu-s áruházból telót rendelni.

(#1073) sanzi89 válasza SSlyTR (#1071) üzenetére


sanzi89
addikt

Én írtam erre az e-mail címre de a magyar DPD-nek passzolták át a dolgot, aki leírta nekem újra azt, amit elmondtak telefonba, miszerint a feladó tud tenni bármit is az ügy érdekében, én mint címzett semmit.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1074) SSlyTR válasza sanzi89 (#1073) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

rád mindeki pikkel vagy valami :DDD
Nekem a GB se zárta be a ticketemet. Meg is írtam nekik, hogy full refundot kérek. Kíváncsi vagyok mit írnak. Ha felet akarnak fizetni meg stb. akkor paypal lesz. És nem látom azt az eshetőséget, hogy ne nekem adnának ők igazat.

(#1075) Shinnokina válasza SSlyTR (#1072) üzenetére


Shinnokina
tag

Nyilván. Accessoriesra viszont tökéletes az ebay. Telefonnál meg inkább keresek akkor magyar forgalmazót és tudom, hogy ha drágább is, itt lesz időre, és nem hetekig kell hajkurászni a pénzem után :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#1076) SSlyTR válasza Shinnokina (#1075) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

hát nem ez volt az ígéret... :W

Én is onnan rendelném ahonnan te, csak jobb lenne fehérben és náluk olyan nincs. :(

(#1077) L4mie válasza atala (#1069) üzenetére


L4mie
veterán

bocsi én is 16.án rendeltem este fél 10 kor :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1078) MiZY


MiZY
tag

Sziasztok!

Harmadikan rendeltem, elvileg EU-bol jon a cucc, legalabbis a PostNord-dal kuldtek. Eddig ennyi info van rola. Kinabol mar majdnem megjott volna a cucc... :/

09/09/15 15:00 Item pre-advice received
10/09/15 11:46 Item received for processing

Valakinek valami info az EU-s szallitassal, ami nem DPD?

(#1079) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Augusztus 9-én rendeltem két xiaomi lámpát, pár napra rá postázták, de még nem kaptam meg, szerintem már nem is fogom :( Ha újraküldést kérek és az se jönne meg, paypalon még kérhetek/kaphatok full refundot?

[ Szerkesztve ]

(#1080) beg válasza dugynok (#1079) üzenetére


beg
veterán

Igen, 180 napig védve vagy.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1081) dugynok válasza beg (#1080) üzenetére


dugynok
senior tag

Azt tudom, hogy paypalon annyi a védelmi idő, csak nem kötnek-e bele, ha a gearbest oldalon jelzem, hogy nem jött meg és ott újraküldést kérek és az se jön meg és utána paypalon nyitok vitát. Szóval egy vásárlás, de két külön ügyintézés nem para?

[ Szerkesztve ]

(#1082) beg válasza dugynok (#1081) üzenetére


beg
veterán

Én visszakérném a pénzt és miközben folyik az az ügy, rendelnék máshonnan vagy akár ugyanonnan. Így legalább elkülönül a két dolog, jobb a békesség.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1083) dugynok válasza beg (#1082) üzenetére


dugynok
senior tag

Gondolkodtam ezen én is.
Köszi a választ

(#1084) ottobacsi válasza MiZY (#1078) üzenetére


ottobacsi
tag

Az szerintem Kínából jön!
És jól sejtem hogy van benne akkumulátor?
Arra számíts hogy minimum 1 hónap mire megkapod.

(#1085) MiZY válasza ottobacsi (#1084) üzenetére


MiZY
tag

Mellekeltek kepet a becsomagolt cuccrol, rajta a cimemmel stb, de nem a legsikeresebben elkeszitett kep, igy a kuldes helyet nem tudtam kivenni.
Amugy nincs benne akksi, automata orat rendeltem. Mondjuk a papiron kvarc (nem mechanikus) ora szerepel, 10 dollar ertekben, szal lehet emiatt szivatnak, amoda a messzi tavolban. :D Csak eleg bosszanto, hogy kb. 2 hete nem mozdult semerre a csomag. Arrol nem beszelve, hogy 1 het alatt sikerult nekik a rendelestol szamitva feladni. Ez mondjuk a legkevesebb a tortenet szempontjabol.
Vagy nem frissitik a nyomkovetes allapotat? Akkor mi a fenenek kertem en ra nyomkovetest?! :D

(#1086) atala válasza L4mie (#1077) üzenetére


atala
addikt

Csoda történt. Ma feladták az enyémet. Most már csak a DPD-n múlik.
Kb mennyi idő, amíg ideér?

(#1087) thefreeman válasza atala (#1086) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Az igazi izgulás csak most kezdődik az enyémet már két hete feladták.

(#1088) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Rendeltem egy telefont EU raktarbol es ahogy latom DHL-el kuldik, ez egeszen hazaig hozza vagy csak az en orszagomig? Hogy lehet ingyenes a szallitas amikor ez nem is posta hanem draga futarceg?:O (3$-t kelett fizetni valmi shipping and handingra de az is nagyon keves)

(#1089) beg válasza SirAlo (#1088) üzenetére


beg
veterán

Ha sima DHL, akkor csak a határig, onnan átveszi a Magyar Posta. A DHL Express amire te gondoltál, hogy drága és végigviszi a küszöbig.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1090) Shinnokina válasza SSlyTR (#1076) üzenetére


Shinnokina
tag

Lesz nekik egy héten belül, lásd a redmi2 pro topikját.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#1091) SirAlo válasza beg (#1089) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ertem, igy se rossz, sokkal gyorsabb igy is mintha a postan jonne vegig :) Amugy vannak meg hasonlo oldalak mint a Gearbest EU raktarral es ingyenes szallitassal?

(#1092) ottobacsi válasza MiZY (#1085) üzenetére


ottobacsi
tag

Én 2-án rendeltem 2db akkut és hozzá egy töltőt, a töltőhöz 9-én kaptam számot, ezt valami Beishiseng logistics nevű kínai postával adták fel:

10-Sep-2015 03:36 PM Departed Warehouse to Sort Facility.
10-Sep-2015 07:19 PM Shipment picked up.
11-Sep-2015 03:36 PM Departed Sort Facility to HUNGARY

Az akkukhoz pedig 12-én kaptam számot, ezt pedig postnord-al adták fel pedig 1 rendelés volt.

9/16/2015 9:15 AM Direct Link, PostNord Receiving HUB Item received for processing

Gondolom akkujuk épp nem volt raktáron, a töltőt feladták, az akkukat meg akkor amikor lett nekik.

Ja és volt 2db 10 centes rendelésem is, az egyik 08.14es a másik 09.07es, de mind a kettő ugyanúgy áll mint a töltő.

A következőket csak összehasonlítás képpen:
1-én rendeltem egy C8-as lámpást az intl-outdoor.com-ról
2015.09.11
23:00
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2015.09.15
15:51
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

3-án pedig a lámpáshoz egy filléres tokot az ebay-ről ami ma érkezett meg!

[ Szerkesztve ]

(#1093) thefreeman válasza SirAlo (#1091) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Valószínű, hogy jobban jártál mintha DPD-vel küldték volna, hátha lecserélték a DPD-t és áttérnek a DHL-re vagy a DPD-nél szerintem még a sima posta is jobb lenne.

(#1094) azbest válasza azbest (#885) üzenetére


azbest
félisten

Lehidalok, az Royal Maillel feladott us-eu átalakítót a GLS hozza ki.

Elég kalandos, hogy UK posta - Német GLS - hu GLS úton jött. Egyébként telefonszámot nem írtak rá az okosok, a futár meg valami olyasmit mondott, hogy visszafordítanák, ha kétszer nem sikerül kézbesíteni. De gondolom kicsit rá is játszott a kézbesítő, hogy többször keresett már... mert első alkalom volt :)


Nem tudom mibe fájhat egy ilyen postázás, de elég komoly, hogy kérés nélkül küldtek egy átalakítót utólag az eu rendeléshez.

[ Szerkesztve ]

(#1095) SirAlo válasza thefreeman (#1093) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Amugy itt Gearbesten ha kinai raktarbol vasarolsz az ugyanolyan lassan jon meg mint ebayrol pl. ? Vagy onnan is valami futarceggel kuldik Magyarorszagra?

(#1096) atala válasza thefreeman (#1087) üzenetére


atala
addikt

Csesszék meg. Mi a jó szart utaztatják annyi ideig? Hamarabb meg jön Kínából egy csomag mint Európából.
Ha nem lenne áfa akkor biztosan nem rendelnék EU raktárból.

(#1097) tibcsi0407 válasza SirAlo (#1088) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na ez jó hír. Ezek szerint rengeteg panasz érkezett a DPD-re (nem csoda) és reagálnak is rá.
Ha megoldják ezt a problémát, számomra továbbra is az elsőszámú webshop marad.

https://utdetailing.hu/

(#1098) thefreeman válasza atala (#1096) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Nem tudom én sem szerintem ajánlott levélként vagy akár sima levélként is itt lett volna egy hét alatt, és ez elméletileg gyors posta kellene, hogy legyen.

tibcsi0407 Szerintem is jó ha lecserélik a DPD-t akkor ha ez biztos lesz valószínűleg megpróbálkozok azzal hogy küldjék el még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#1099) ottobacsi válasza SirAlo (#1095) üzenetére


ottobacsi
tag

Sokkal lassabban mint az ebay-ről...
Fentebb írtam is.
Minimum a duplája, sajnos...

(#1100) tibcsi0407 válasza thefreeman (#1098) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekik ez így nagy ráfizetés, mert így vagy úgy, de az összes vásárló visszakapja a pénzét. Most biztos megy a fight a DPD-vel, mert egy ilyen "baki" mellett nem lehet csak úgy elmenni.

https://utdetailing.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.