Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) randras_83


randras_83
addikt

Sziasztok!

Kéne némi infó hátha valaki már járt így. A történet röviden : rendeltem még nyáron egy xiaomi bt hangszórót, ami meg is jött szépen, ám nem kapcsolt be. No para, leveleztem a gearbest ügyfélszolgálatával, ok küldenek cserét. Na és itt jön a móka a cseredarabot megfogták a vámon, ma kaptam levelet a postától. Ilyenkor mi a szitu, mert jelen esetben nem fizettem érte mi alapján akarják vámolni? Vagy ilyenkor az eredeti termék vásárlási adatai adják az alapot? Egyáltalán mit küldjek nekik...

Köszi!

https://www.flickr.com/randras83/

(#752) WOT-H-A-C válasza randras_83 (#751) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez sajnos ilyen, Mivel vissza nem küldtél semmit(és nem töltöttél ki CN22 es formanyomtatványt) így sajnos befogják vasalni az áfát rajtad...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#753) Dluinet válasza WOT-H-A-C (#752) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az volt a kérdés, hogy mi alapján határozzák meg az összeget.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#754) WOT-H-A-C válasza Dluinet (#753) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az eredeti rendelés, PP számla, Banki átutalás, alapján... Mint mindíg.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#755) Szirtimorc válasza Dluinet (#753) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ha csak nem használtan vetted itthon, és már nem tudod felvenni az eladóval a kapcsolatot (pl. a megszűnt olx...). Mert akkor ugye a vámpapír maradhatott nála, és biztos becsületesen befizette a vámot. De a visszaküldésről legalább a postapapírnak meg kéne lennie, ha nincs CN22.

[ Szerkesztve ]

(#756) randras_83 válasza WOT-H-A-C (#754) üzenetére


randras_83
addikt

Sejtettem... Visszaküldés nem volt,nem kérték. Mondjuk szállítással együtt az előzőért 26$ fizettem szóval annyira nem vészes a dolog. Bár az vicces hogy 2k ha a postán akarom vámkezelni.

https://www.flickr.com/randras83/

(#757) hpsafl


hpsafl
tag

Szeptember 12-én és 13-án akciók lesznek 15:00-tól 22:00-ig.
Árakat sajnos nem írhatok, de a linkre kattintva az akciós ár jelenik meg (esetleg egy frissítés kellhet, az előzmények miatt).

Xtar H3 Warboy
Xtar VC2 Plus
Olight S20R
Nitecore TM16
Olight M3XS-UT
Samsung ICR18650-26FM 4db

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#758) Surda- válasza tibcsi0407 (#666) üzenetére


Surda-
őstag

Na, a július 27i rendelés továbbra sem érkezett meg, két tickettet is nyitottam már egy hete,de arra se jött válasz,úgyhogy paypallon disputeot nyitottam.
Azthiszem nálam gearbest parkolópályára is kerül.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#759) tibcsi0407 válasza Surda- (#758) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én szerdáig várok, utána nálam is megy a PP case.

https://utdetailing.hu/

(#760) freezer922


freezer922
aktív tag

Lusta vagyok vissza olvasni :D Ti EU raktárból rendelve nem kaptátok meg eddig a megrendelt dolgaitokat vagy kínaiból?

(#761) Surda- válasza freezer922 (#760) üzenetére


Surda-
őstag

Én kínából.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#762) krisztianAMG válasza Surda- (#758) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nekem július 20-i rendelés kallódik valahol. Tovább már én sem várok, kezdek reklamálni.

(#763) Surda- válasza krisztianAMG (#762) üzenetére


Surda-
őstag

Te jó ég...
Elég türelmes vagy :D
Arra számíts,hogy a" 24 órán belül válaszolunk " szöveg csak marketing.
1 hete nem válaszolnak.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#764) jozsi252 válasza hpsafl (#757) üzenetére


jozsi252
veterán

Xtar H3 Warboy árára kíváncsi vagyok mennyi lesz. Bár a 10-15 munkanapos postára adási idő miatt valószínű hogy nem rendelném, de ha jó áron lesz akkor talán.

Amúgy az van írva ehhez a lámpához, nem csak Gearbest-en, de Xtar oldalán is, hogy 1000 lumenen 2.9h keresztül tud világítani. Amit én kizárt dolognak tartok, meg szerintem más is. Van esetleg valakinek infó erről hogy valójában mennyi lehet, illetve mennyi idő múlva lép vissza, stb.? BLF CPF teszteket keresgéltem, de egyelőre még nem találtam.

iPhone 13 Pro Max

(#765) Lucho777


Lucho777
csendes tag

Nekem tn es csomagom megjött időben, de ami tn nélküli olcsó cucc, az még sehol, igaz az első holland postai, a másik meg kínai...de nem türelmetlenkedek, ez az átka a kínai vásárlásnak!! Ha már nagyon nem akar bejönni paypal case és ennyi, persze csak ha nem írnak, de ha nincs tn akkor ők se tudnak mit kezdeni, a tn es meg úgyis megjön valamikor....:-)

(#766) tibcsi0407 válasza freezer922 (#760) üzenetére


tibcsi0407
félisten

EU. A DPD elb@szta valahol a csomagot.

https://utdetailing.hu/

(#767) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!

Nekem egy kis segítség kellene aki rendelt a Garbestről, én ugyan is most először, és lenne egy olyan kérdésem, hogy rendeltem egy tabletet. Megadtam a cimet, milyen szállítási mód legyen, és a végén kérte ugye a bankártya adatait. Kitöltöttem az egészet, és az elküldés gombra kattintottam. De ezután nem történt semmi. Később kaptam egy levelet, hogy a szállítási infók, mennyi $ meg köszönik a rendelés, és a My order menüben lehet ellenőrizni az egészet. De ott meg olyan van, hogy Waiting for payment. Egy kártya van mellette, és és egy visszanyil ha jól látom. De a számlámról nem vont le semmit sem. Tudna valaki ebben valamit irni még, hogy kell csinálni valamit, mert ez igy másabb mint az Alliexpressen, ott le is vonta egyből a számláról az összeget, itt még kell csinálni valamit?

Előre is köszönöm.

(#768) krisztianAMG válasza Surda- (#763) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Sokszor rendeltem már tőlük, semmivel sem volt gond. A pénzemért nem aggódom, azt a legrosszabb esetben is a Paypal visszaszolgáltatja, és tisztában voltam azzal, hogy kínából rendelek. A komunikációjuk olyan amilyen, de a jó áraikért ez elnézem nekik. ;)

(#769) bul07 válasza Lucho777 (#765) üzenetére


bul07
nagyúr

Nincs semmi gond a Kínai rendeléssel más eladótól szépen jönnek a küldemények, nyáron tartják a max 20-23napos szállítási időt, ősszel és télen más, akkor a szeptember végi október elejei nagy ünnep miatt drasztikusan is megnőhet a szállítási idő utána meg karácsonyi nagy roham.
Aztán Kínai újév(feb. 8.) az is nagy ünnep
De általában jönnek szokott időben

Gearbest-től viszont nem, nekem is van 2db lámpa rendelésem július 26-i dátummal, mindjárt meg is nyitom a paypal-on az ügyet (vagy holnap) elég volt nem várok többet
Van még 4db augusztus 13-is de azok még megjöhetnek mert csak 18-án adták postára, de én már arról is letettem, és az árát se fogom visszakérni mert 4x0.1$ volt legyenek boldogok vele (nem ér annyit hogy a paypal lása a sok refundot)

EU Gearbest más tészta mert közel van és európai postával mennek(bár itt a magyar szokott a lassú lenne)

De ellen példa első rendelés tinydeal.com-ról egy 290Ft-os telefon töltő augusztus 26-án fizetve és szeptember 9-én (szerda) meg is érkezett, Non-Registered Air Mail postával
Ezek fényében nem kérdés hogy bátran vásárolok továbbra is tőlük

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#770) jozsi252 válasza bul07 (#769) üzenetére


jozsi252
veterán

Alapból ott kezdődik a gond hogy 3-5 munkanap amire Postára kerül a termék. Ami ha hétvégére esik, akkor az pont 1 hét. Szóval alapból a megszokott 20-30 nap környékét megtolja még 1 héttel. Ez is lehet hogy lassabban jönnek meg a csomagok.

Amúgy Aliexpressről eddigi rekordom

2015-03-27 13:41
Küldemény postai átvétele / Item accepted

2015-03-28 10:48
Célországba elküldve / Item sent abroad

2015-03-29 08:01
Célországba elküldve / Item sent abroad

2015-03-31 07:54
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2015-03-31 17:28
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery

2015-04-01 13:41
xy posta, Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

iPhone 13 Pro Max

(#771) bul07 válasza jozsi252 (#770) üzenetére


bul07
nagyúr

De valami nagyon nem kerek a Gearbest-nél , mert más Kínai eladók hogy tudnak időben szállítani , még egy kicsi ebay-es eladó is rendesen küldi
Akkor Gearbest miért nem?
Vagy mibe más az ő szállításuk, extra olcsón akarják megúszni és olcsóbbnál is olcsóbb postát használnak(Gondolok itt a van hely belefér dologra, ha meg nincs akkor meg egy héttel később indul, jó tudom ilyen biztos nincs )

És nem csak itt olvasni hogy lassúak hanem a Külfőldi rendelések fórumba is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#772) Silent77 válasza bul07 (#771) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Ebay is lassú, nekem is van júliusi rendelésem ami nem jött meg.
Júliusba volt valami, mert nagyon lassan jöttek a cuccok. Augusztus viszont rekord idővel.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#773) Lucho777 válasza bul07 (#771) üzenetére


Lucho777
csendes tag

A gearbestnél a feldolgozás tényleg lassú... Vagy nincs nekik valósan készleten, vagy kevés ember dolgozik a raktárban, vagy csak kevésszer mennek a csomagokkal a postára, avagy mindez egyben...:-) egy dolog tetszik náluk, hogy lefényképezik a csomagot...habár azt is lehet csak maguk miatt a paypalon ha vitázol, ők feladtak címszóval....

(#774) jozsi252 válasza bul07 (#771) üzenetére


jozsi252
veterán

Azt olvastam én is külföldi fórumokba hogy nagyon lassú GB. BLF-en van talán ilyen dealer feedback topic ha jól emlékszem.
Most ami nekem nagyon jó lenne, az a Xtar H3 Warboy. 30$-os ára iszonyat jó!
De nem merem megrendelni, mert "Ships within 10-15 business days", meg után egy hónapos szállítási idő jó esetbe. Nem ér ide soha :)

Lehetséges hogy a jó árak állnak a háttérbe, cserébe viszont a Postán van spórolás.

iPhone 13 Pro Max

(#775) Wendelke


Wendelke
senior tag

Rendeltem GB-ról az akciós Samsung of ICR18650 - 26FM 3.7V 18650 2600mAh akksit. Kíváncsi vagyok, hogy mennyi idő alatt ér ide.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#776) WOT-H-A-C válasza Wendelke (#775) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

LGHE4 en én is gondolkodom, olcsobb a 2 db mint FT-n. A hozzászólásoknál már rá kérdeztek, hogy authentic-e az akksi és a válasz igen volt. Lehet bepróbálom.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#777) Tombi


Tombi
senior tag

Ha már az országba érkezett és idézem:
Meg lehet valahogy gyorsítani a folyamatot és pontosan hol lehet a csomag?
csütörtökig jó lenne átvenni

08-09-2015 09:44 The item is being processed by customs
08-09-2015 09:09 The item has been processed in the country of destination
05-09-2015 15:32 The item has arrived in the country of destination

[ Szerkesztve ]

(#778) WOT-H-A-C válasza Tombi (#777) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ferihegyen van a vámon. Meggyorsítani nem tudod, ha vámeljárás alá vonják, akkor majd értesítenek, ha nem akkor valószínű hétfőn megkapod.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#779) Tombi válasza WOT-H-A-C (#778) üzenetére


Tombi
senior tag

Köszi, bizom benne az a pár kis dolog nem akad fenn.

(#780) Surda- válasza Lucho777 (#773) üzenetére


Surda-
őstag

Igen,az enyémet is lefotózták,kérdés,hogy ilyenkor mi van?
Én készséggel elhiszem,hogy feladták,de nem kaptam meg, ilyenkor paypal hogy tesz igazságot?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#781) Lucho777 válasza Surda- (#780) üzenetére


Lucho777
csendes tag

Attól még lehet hogy nem kapod meg...de szerintem csak magukat teszik ezzel vonzóbbá, hogy tényleg elküldik nem csak kamuznak...a paypalnál nem tudom mi a döntő, vagyis mi alapján döntenek...ha kicsit nagyobb összeget rendelek akkor én kérek tn t akkor nem lesz vele gondom, meg ha csak pár apróság akkor veszek még valamit hozzá, megkérdezem olyankor a családot nem e kell valakinek valami, aztán máris nagyobb az összeg, és akkor tn t kérek...:-) ha meg ilyen 5-6 dolcsi akkor nem éri meg a tn, de a webshopnak se hogy ne adja fel, ennyiért nem éri meg nekik a negatív viszajelzés, jobb megtartani a vevőt mint újjat keresni!....ha tényleg nem jön meg a csomag, álltalában a paypal visszatéríti, mert a vevőt szolgálja ki, és gondolom van valami jutalékromlás is ha valamelyik kereskedővel csak a baj van...de első írni az eladónak, aztán paypal, sokszor már az eladóval egyezségre jutsz, ha nem akkor a paypalnál inkább te állsz előrébb...

[ Szerkesztve ]

(#782) jozsi252 válasza Surda- (#780) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha van tracking az alapján látszik hogy át lett-e véve a csomag.

iPhone 13 Pro Max

(#783) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Nemtom, ti mit csináltak rosszul, nekem nem egészen két óra alatt válaszoltak a ticketre. :D Fél kető körül küldtem el az üzenetet, 03:01:40-kor már jött is a szokásos válasz: 45 munkanap, utána resend, vagy refund.

(#784) bul07 válasza krisztianAMG (#783) üzenetére


bul07
nagyúr

Válaszolni nekem is válaszoltak
De nekem azt írták hogy várjak szep 28-ig
Idézem:
Your order has been shipped out on 2015-07-28,therefore your delivery deadline will expire on 2015-09-28.

Na persze, most az előbb paypal-on meg is nyitottam az ügyet

És észrevettem egy érdekes dolgot
Két lámpa rendelve külön fizetve mert két címre ment, és az egyik fizetésnél nem Gearbest-nek ment a fizetés

Egyik:
Business Name:GearBest (The recipient of this payment is Non-U.S. - Verified)
Email: support@gearbest.com

Másik:
Name: li pengzhen (The recipient of this payment is Non-U.S. - Verified)
Email: payment.mini@gmail.com

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#785) 5-ös kezelő válasza bul07 (#784) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

SK98 rendelésnél nekem is vmi Amanda részére ment, meg is ijedtem, h kamu oldalra tévedtem. De megjött minden. Kicsit furcsa a kékes műanyag bevonat a lámpán - a többi vastag alu nekem, - ez könnyített.

(#786) bul07 válasza 5-ös kezelő (#785) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem lehet hogy ez is olyan mint a Amazon, hogy vannak kisebb eladók akik Gearbest-en keresztül is árulnak, csak itt nem jelzik hogy külsős áru

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#787) krisztianAMG válasza bul07 (#784) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Van egy adott limit, hogy mekkora forgalmuk lehet mail címenként/év. Gondolom ez miatt osztják több címre.

Majd írd meg, hogy mi lett az ügy kimentele.

[ Szerkesztve ]

(#788) hpsafl


hpsafl
tag

Nekem Paypalon volt ilyen. Újra fizettem, és akkor levonta.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#789) Dapro


Dapro
senior tag

Van gearbesten pontom, amire azt írja ér valamennyi dollárt, tudok csak arra vásárolni?

szerk: közben látom is nem engedi csak max pár %át a vásárlásnak

[ Szerkesztve ]

(#790) Kozy10 válasza Dapro (#789) üzenetére


Kozy10
tag

max 30% :K

(#791) wentworth


wentworth
tag

Vettem egy telefont GB-ről. Telefonszámot ügyesen elírtam. A GB-nél nyitottam Ticketet, még aznap, a rendelésem utána irtak 3 órával, a ticketet pedig azonnal nyitottam.
A válasz: Sajnáljuk, apologize, stb stb, etetés, és nem tudjuk modositani a telefonszámot , mert már kinyomtatásra került a feladószelvény.
Ja bocs, mondom akkor refund. Sajnos azt sem tudnak... a megrendelésem folyamatban van, legyek türelemmel.

Mit tudok csinálni? 30/xxx-xxxxX
Egy számmal többet irtam. A futár keresni szokott telefonon? Ha nincs otthon senki, hagy érdesitőt a háznál és 2.jára ingyen kijön vagy az fizetős?

Vi10 32G Q32G221510...

(#792) jozsi252 válasza wentworth (#791) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért nem kell ennyire túlparázni.

Ha EU-ból rendelted, akkor a DPD fogja kiszállítani. Ha a nyomkövetésen látod hogy a csomag Magyarországon van a kiszállítást végző depónál, akkor felhívod a DPD-t, bemondod a tracking numbert, majd az ügyfélszolgálatosnak mondod hogy a futárt hívja fel a telefonszám módosítás miatt, ha esetleg nem venné át a csomagot senki, akkor az új számon hívjon fel.
Ennyi az egész :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#793) wentworth válasza jozsi252 (#792) üzenetére


wentworth
tag

Világos. Köszi. Már irtam Emailt, hogy várni fogom, egyszer beérkezik az országba. Viszont előző futáros GB-es eseteket elnézve, érdekes kör lesz nekem is. Majd csak alakul valahogy :) De a support etetése, nálam is meglátszott. Le is zárták a ticketemet ennyivel :D
Érdekes, eléggé szarik a vásárlóira a GB.

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#794) bul07 válasza wentworth (#793) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen mondjuk ezt ők is megírhatták volna hogy ha látod hogy beérkezett az országba vedd fel a kapcsolatot a futár céggel

Amúgy nekem azt mondta a DPD ügyfeles hogy a futár alapból nem telefonál náluk

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#795) krystman válasza wentworth (#791) üzenetére


krystman
őstag

A DPD futárral rendelted, akkor ha itthon van már, és épp hozzád szállítják ki aznap, akkor szoktak sms t küldeni, de ha emailt is megadtál, akkor azt is küldenek aznap.

(#796) sanzi89 válasza sanzi89 (#735) üzenetére


sanzi89
addikt

Szóval így áll a telefon rendelésem:

08/09/2015 01:27 Best (NL) In transit.
07/09/2015 17:10 AMSTERDAM (NL) In transit.
07/09/2015 16:04 AMSTERDAM (NL) Received by DPD from consignor.
02/09/2015 21:01 DPD data centre

6 napja semmi sem történt, EU-s raktárról. Kezdjek aggódni? :(((

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#797) Surda-


Surda-
őstag

Na, érdekes Paypalos reklamálásomra rögtön írt a gearbest.
Úgy látszik,ha pénzről van szó rögtön van ráérő munkatársuk.
Várjak még, 45 munkanapig, ami még két hét kb, aztán vegyem fel velük a kapcsolatot.
Hát utána én már csak a pénzt fogom visszakérni az tuti,mert mindennek van határa.
Júliusban megrendelek valamit és októberre ér ide?
Csak már érne..

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#798) sicc33


sicc33
aktív tag

Sziasztok! Mennyi ideig tart náluk a "processing" ? Múlt hét hétfő óta nem változott a státusza a megrendelésemnek. Még mindig feldolgozás alatt. Aggódjak?

(#799) ottobacsi válasza sicc33 (#798) üzenetére


ottobacsi
tag

Nálam minimum 1 hét volt eddig mindig, aztán kb. még 1 mire a tracking élni kezdett.

(#800) sicc33 válasza ottobacsi (#799) üzenetére


sicc33
aktív tag

Hát ez nem túl bíztató :( . Egyéb webshopból rendelve ez az idő pár nap volt mindössze.

Live Chat segíthet meglódítani a folyamatot? Mert inkább rendelek máshonnan és visszakérem az összeget. Már ha egyáltalán ez lehetséges még.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.