Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) hzx0


hzx0
aktív tag

Megérkezett Budapestre. Talán ma meg is kapom.

(#1502) atala válasza sicc33 (#1500) üzenetére


atala
addikt

Ha első vásárló a gearbes-nél akkor talán megírja, hogy megkapta a csomagot. Ha jól emlékszem én is megírtam. Nálam minden rendben ment, leszámítva, hogy a hétvégével együtt 4 napot ültek rajta a feladásra várva, és csak hétfőn adták oda a DPD-nek. Viszont csütörtökön már a kezemben volt a telefon. Tehát a rendeléstől számítva pont egy hét-re kaptam meg. (EU raktár)

(#1503) Turbobacsi válasza hzx0 (#1501) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nagyjából "együtt" utaztunk :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1504) Outlander válasza atala (#1502) üzenetére


Outlander
őstag

Hétvégén nálunk is csak extrában van a dpd, akkor is csak szombaton...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1505) k55301


k55301
újonc

Sziasztok! Lehet, hogy kicsit elhamarkodtam, de tegnapelőtt rendeltem GB-től egy telefont. Erre a fórumra csak utána találtam rá, remélem nem lesz gond. PayPal fizetés megvolt, expedited shipping + insurance is EU warehouse-ból. Olvasgatva a korábbi hozzászólásokat, nem állok túl pozitívan a dologhoz, de egy-két dolgot nem értek. A GB-n a shipping leírásnál DHL szerepel és nem DPD. Nem értem, hogy ők hogy kerülnek képbe. A másik pedig az, hogy ha a GB bizonyíthatóan átadja a terméket (akár késéssel is) a futárszolgálatnak, de az nem érkezik meg, akkor miért a GB-nél kell reklamálni? Lehet, hogy valamit félreértelmeztem a korábbi hozzászólások olvasásakor, de nekem ezek a dolgok nem tiszták.

(#1506) kobipeti válasza k55301 (#1505) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Nyugalom, most módosítottak a szállításon, és behozták a DHL-t is, ha úgy rendelted meg, akkor azzal jön. Volt fennakadás és beragadt csomag a DPD-nél, de most inkább a megérkezett csomagok a jellemzőek. A TN-ből megtudod hogy ki szállít, sajnos van egy hét is mire aktív lesz a TN, plusz a nemzeti ünnep sem tesz jót a rendelésnek.

[ Szerkesztve ]

(#1507) ottobacsi válasza atala (#1502) üzenetére


ottobacsi
tag

Nálam is pont így zajlott le!

(#1505) k55301
Azért a feladónál kell reklamálni mert ő van kapcsolatban a futár céggel, és csak ő tud bármit is intézni a csomag érdekében.
A címzettnek szinte semmilyen infót nem adnak ki.

(#1508) Sas madár válasza k55301 (#1505) üzenetére


Sas madár
őstag

Én a korábbiakat olvastam még is tervezem a rendelést tőlük,de nem döntöttem biztosra.
Vannak akiknek most is rendben megjönnek a csomagjaik.
Nekem a gondom,hogy nem jelenik meg az oldalukon mennyi db van még az EU raktárban.

Ettől függetlenül a kérdésedre te ilyenkor a GB-vel vagy szerződében ezért csak vele tudsz értekezni a szállító pedig szintén csak a GB-vel van kapcsolatban mert ő a megbízó ő indítja a csomagot.
Ezért a szállítás ideje alatt csak a GB-nek ad felvilágosítást a csomagszállító.

Szerk..Ennyien vagyunk én is kérdezek.

Mennyire megbízható az oldalon ha fent van egy termék az EU raktárban akkor abból van is?
Vagy jelöli valahol a még rendelhető db.-számot csak én nem találtam meg?

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1509) k55301


k55301
újonc

Köszönöm a gyors válaszokat. Őszintén szólva a DHL-nek jobban örülök. Remélem a legjobbakat és mindenképp jelzem, hogy hogyan áll a folyamat.

(#1510) tibcsi0407 válasza Sas madár (#1508) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem is, ha visszajött a pénz vagy a Paypaltól, vagy tőlük, akkor megint megrendelem a telefont, ha nem az újraküldést választják, mert verhetetlen az ára így is náluk.
Tisztában vagyok vele, hogy nem szándékosan okoztak bajt és a DPD sara, egyedül az a szomorú, ahogy a helyzetet kezelik, de az új szállítási lehetőségek miatt nagyon valószínű, hogy ezt is megoldották már. Egyszerűen páran rosszkor rendeltünk.

k55301

Most pár napig biztos nem tudják majd Neked feladni, mert ünnep van Kínában talán okt 7-ig. Szóval ne aggódj, ha egy darabig nem mozdul a csomag.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1511) qzole válasza Sas madár (#1508) üzenetére


qzole
csendes tag

Sziasztok!

Én is most rendeltem előszőr Gearbesttől, eddig úgy tűnik, minden rendben, tegnap érkezett a csomag Best-be.
Én hétfőn hajnali 0:10-kor adtam fel kb a rendelést Xiaomi Redmi 2 Pro-ra, EU raktárból. Reggel amikor néztem az oldalt akkor már azt írták az EU raktárra, hogy out of stock. Azután találtam rá erre a fórumra, és kezdtem el izgulni, de másnap már úton volt a csomag, szóval lehet tényleg enyém volt akkor az utolsó, és nem kamuznak. Én egyébként fizettem rá shipping biztosítást.

Kicsit zavaró egyébként, hogy a tracking oldalon a value az pont a fele annak amit fizettem. Nem tudom, hogy mit akarnak elérni azzal, hogy ezt nem adják meg pontosan, lehet, hogy összefügg azzal, hogy mindenkinek azt mondják, hogy a rendelés értékenek a felét fizetik vissza amikor eltünt a csomag?

(#1512) hzx0 válasza k55301 (#1509) üzenetére


hzx0
aktív tag

Én rá is kérdeztem mailba a 3szálitási modra amit lehet választani eu-bol. Vissza lapozol pár oldalt meg is találod. Én is expedited shippinget fizettem mégis Dpdvel küldték. Lehet a legolcsob szálitási modnál is Dpd-vel jön. Azért gondolom már megcseszteték a Dpd-t a sok elveszet csomag miatt. Az a Dpd-nek is érdeke hogy ne legyen sok elvesztett csomg. Ketönknek is megérkezet Pesti elosztoba rendesen ma reggelre.

(#1513) L4mie válasza atala (#1502) üzenetére


L4mie
veterán

nekem is gond nélkül megjött egy telefon és egy dashcam is, csak az én ízlésemnek picit lassan eu-n belül....dashcam szerintem Kínából jött mert 2.5 hét volt telefon 8 nap alatt ért ide. ettől független megjöttek, nem úgy mint a Redmi 2 Prok a kollégáknak.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1514) sanzi89 válasza sanzi89 (#1422) üzenetére


sanzi89
addikt

Újabb fejlemény:

Dear XY,
We wish to apologize for any inconvenience for not replying you sooner.
We are so sorry for the inconvenience.

As we mentioned above, we can process the refund for you after you closed the case.

If you do not agree with it,we have to wait for paypal's result.

We apologize again for any inconvenience caused.
We look forward to hearing from you.

Best Regards
Chantal
Gearbest Customer Service
http://www.gearbest.com/

Magyarul: Csak akkor refund-olnak, ha zárom a Paypal ügyet. Ha nem tetszik, várjam meg a Paypal döntését. Hát mocskos kedvesek, mondhatom. Kb a szarnak egy pofon...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1515) SSlyTR válasza sanzi89 (#1514) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Varj vele. PayPal szerinted nekik itel? Ird meg esetleg, hogy akkor zarva lesz ha mar a szamladon van a penz.

(#1516) jansky1


jansky1
senior tag

Borítékra értéknek mit szoktak ráírni? Azt amit fizetsz, vagy csökkentenek valamennyit?

(#1517) L4mie válasza sanzi89 (#1514) üzenetére


L4mie
veterán

rendelt valamit, nem kapta meg, az hogy a dpd hibája vagy a gearbesté az a vevő szempontjából halálmind1, nem jött meg a kifizetett termék, az áruház nem hajlandó vagy csak nagyon nehezen intézkedni utánajárni a dolgoknak, csak megy a várjál várjál várjál, nem tudom miben reménykednek, hogy egy Best-Budapest táv ami 2 nap alatt megvan normál esetben, 2-3 hét alatt nem jön meg akkor hirtelen előkerül, nem fog.
Szóval szerintem a paypal ha értelmes akkor visszaküldi a pénzed, és jól mondja SSlyTR, ha rajta van a számládon a teljes összeg zárod a claimt. /vagymit/

szvsz.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1518) Vertigo18


Vertigo18
addikt

3 termékem vár augusztus 23 óta... Szerintetek is érdemes lenne lassan lépnem?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1519) Outlander válasza Vertigo18 (#1518) üzenetére


Outlander
őstag

Ha rád vár, akkor már hetekkel ezelött... igen... :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1520) Vertigo18 válasza Outlander (#1519) üzenetére


Vertigo18
addikt

Eredetileg még a Gearbesten volt a 3-ból kettőről kép is. Mármint a nevemre szóló küldeményről. Időközben a képek is eltűntek. a tracking meg semmit sem mutat, visszadob az áru lapjára.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1521) Outlander válasza Vertigo18 (#1520) üzenetére


Outlander
őstag

Trackinget (ha van), ne a gearbest oldalán nézd, hanem az erre való külső oldalakon.
trackitonline, 17track, dpd, gls, dhl, stb stb.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1522) L4mie válasza Outlander (#1521) üzenetére


L4mie
veterán

vagy akár a posta.hu-n, bár az sokszor lassabban reagál mint a fent említettek.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1523) Vertigo18 válasza Outlander (#1521) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sehol nem ismerik fel a tracking numbert. Még a China post is azt írja, hogy át se vették...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1524) Lucho777


Lucho777
csendes tag

Nekem is van egy svéd postás csomagom, de csak a trackitonline ír róla ennyit
24.09.2015 17:08
Posten
Megérkezett a postázóba
Direct Link, PostNord Receiving HUB (DLHUB)
De ez még nem indult el, úgyhogy erre jó sokat várhatok:-(

(#1525) jansky1 válasza jansky1 (#1470) üzenetére


jansky1
senior tag

Erre tud valaki válaszolni, vagy még nem kapott kézhez senki csomagot ? :D

(#1526) Outlander válasza jansky1 (#1525) üzenetére


Outlander
őstag

Annyiszor le volt már írva minden payapallal kapcsolatos fórumban, hogy simán ignorálja mindenki az ilyen jellegű kéréseket..

Konkrétan csak olvasni / keresni kellene.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1527) kobipeti válasza jansky1 (#1525) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Itt tessék olvasni:
link

(#1528) jansky1 válasza Outlander (#1526) üzenetére


jansky1
senior tag

Elnézéseteket, kérem, nem is erre akartam mutatni, hanem arra a kérdésre, hogy milyen értéket szoktak írni a borítékra. Sorry, erre a palypalosra már megtaláltam én is a választ :R

(#1529) Turbobacsi válasza jansky1 (#1528) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nekem úton van egy okosóra (kínából) tőlük: azon konkrétan fél ár van ráírva: 27 dodó helyett 13.5 dodó

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1530) qzole válasza jansky1 (#1528) üzenetére


qzole
csendes tag

Nekem is félárat írtak rá. Redmi 2 pro, 144 USD helyett 72 USD. Bár magát a csomagot még nem láttam, csak a tracking number alapján a http://www.oneworldexpress.co.uk/ oldalon van ez írva.

(#1531) bul07 válasza Vertigo18 (#1520) üzenetére


bul07
nagyúr

Úgy látom nekünk nincs szerencsénk Gearbest-el

Teljen le a 25 munkanap és akkor nyiss ügyet a paypal-on , a Gearbest oldalán felesleges tiketett nyitni mert csak terelnek meg időt húznak
Meg kell írni hogy nem jött meg és refundot kérsz
Ekkor azt kérik hogy várj a vásárlástól számítva 2hónapot
Erre válasz hogy a termék oldalán max 25 munkanapos szállítás van és az letelt így full refundot kérsz

Majd ha a termékek oldalán 40 munkanapos szállítást írnak na majd akkor hivatkozanak 2hónapos várakozásra

Én is hiába vártam 6db rendelésből egy se jött meg, 2nek az árát visszakértem , a maradék négynek az árát meg(amit szoktak ilyenkor mondani)

Egyszerűen hihetetlen hogy amikre nincs nyomon követés az nagy valószínűséggel nem jön meg

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1532) Avicularia válasza hpsafl (#1439) üzenetére


Avicularia
veterán

Opus töltőnek nem adja be a kedvezményes árat, csak a másik háromnak. Elfogyott volna?

(#1533) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok!
Senki nem cáfolt akkor a GB oldalán az eu raktárban nincs feltüntetve,hogy valójában van-e és ha igen hány darab rendelhető egy adott termékből?(jelen esetben is telefon)

Mert ez azért máshol megtalálható és hasznos 3 infó.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1534) Outlander válasza Sas madár (#1533) üzenetére


Outlander
őstag

Itt is, és általában a többinél is kamu... egyedül bangoodnál láttam h nem kamuznak a készletet illetően..

Érdemes chaten megkérdezni, de ott is hazudnak. :))

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1535) Sas madár válasza Outlander (#1534) üzenetére


Sas madár
őstag

Hát akkor marad a "remény"..
Igen ez olvasom én is javasolják kérdezz rá,de ott is nagyon rossz az arány a válaszok valódiságát illetően.

Ilyenkor mivel nincs alternatív lehetőség így belevágunk és majd kiderül...csak ez így nem jó.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1536) Outlander válasza Sas madár (#1535) üzenetére


Outlander
őstag

A külföldről való rendelés, már csak ilyen.... Bele kell kalkuláni a rengeteg türelmet és az esetleges, "én nem ilyen lovat akartam" effektust.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#1537) Sas madár


Sas madár
őstag

Legjobban még is az teszik ilyenkor a nemzeti ünnepükön egy héten keresztül a fű se nő de azért előre behirdetnek akciós napokat..??Logikát nem is próbálok keresni,de az biztos ez utólagos magyarázkodásnál megint jó kifogás lesz.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1538) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Na az a helyzet, hogy rendeltem nemetbol egy arut, es a DHL elhagyta.
Ma irtam az eladonak, hogy gyanusan kesik a csomag, pentek ota nem valtozik a tracking.
Utana kerdeztek a DHL-nel es eltunt a csomagom. Valaszthattam, hogy ujrakuldik,de sajna ugyanaz a szin nem volt, vagy visszafizetik az arat. Megirtam melyik szinu kellene (20 euroval dragabb). Mar meg is van az uj TN, es ma kuldik megint.

Nem veletlenul nem OFF ez a HSZ!!! A GB-tol ezt a kiszolgalast csak almunkban varhatnank el.
3-4 ora leforgasa alatt lezongorazni egy ilyen esetet :Y :C Le a kalappal.
Mar csak meg kell erkeznie.

[ Szerkesztve ]

(#1539) daser97 válasza hzx0 (#1501) üzenetére


daser97
tag

Ilyen táblázatot honnan szedtek? Hol lehet nézni, hogy hol tart? V

(#1540) madrac válasza daser97 (#1539) üzenetére


madrac
őstag

én is kérdezni akartam, mert a dpd oldalán tök máshogy mutatja.
én hétvégén rendeltem és azt mutatja tegnap este óta nálam is, hogy Bestben van.
eu raktárból rendeltem expedited shipping-el és dpd-vel küldték. azt nem írják sehol hogy mivel küldik.

[ Szerkesztve ]

(#1541) pimmi válasza bul07 (#1531) üzenetére


pimmi
senior tag

25 munkanapba ez az ünnep beleszámít?

más,
én nem látok dpd szállítást az oldalon, hol van az?
és a készletet hol nézzem, ha nem is okés, köszi

[ Szerkesztve ]

(#1542) daser97 válasza madrac (#1540) üzenetére


daser97
tag

Ugyan ez van nekem ia, csak 4 perccel előbb van a bestnel. Mi az a best?

(#1543) daser97 válasza madrac (#1540) üzenetére


daser97
tag

Elvileg a Best után Bp. következik, nem?

(#1544) madrac válasza daser97 (#1543) üzenetére


madrac
őstag

Igen. Egy Holland város gondolom. DPD elosztó központ.

(#1545) atala válasza madrac (#1540) üzenetére


atala
addikt

Van oldalt egy + jel, arra kell kattintani, és lenyílik egy részletesebb lista.

(#1546) daser97 válasza madrac (#1544) üzenetére


daser97
tag

Onnan ahogy nézegettem két nap kb. nem?

(#1547) madrac válasza atala (#1545) üzenetére


madrac
őstag

melyik oldalon? tracking.dpd.de oldalon nézem, de ott nincs + jel.

(#1546) daser97: elvileg kb. annyi, igen. ha holnap nem hozzák ki, akkor lehet hogy már csak jövő héten. feltéve ha a mostani csomagok nem akadnak el szintén Bestben...

(#1548) daser97 válasza madrac (#1547) üzenetére


daser97
tag

Elvileg akkor valamikor holnap ér Pestre, aztán hétfőn kézhez. Csak munkanapokon dolgoznak, nem?
Csak nem akad el..

(#1549) hzx0 válasza daser97 (#1539) üzenetére


hzx0
aktív tag

http://www.oneworldexpress.co.uk/remote/main/tracking.php?tracking_number=0000000
A 0-ák helyére a tr számot kell irni

(#1550) wentworth válasza hzx0 (#1549) üzenetére


wentworth
tag

Érdekes, mert ott a szállitási időmet nem is számolja tovább 5 napnál. Pedig több eltelt

Vi10 32G Q32G221510...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.