Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) tibcsi0407 válasza somogy (#850) üzenetére


tibcsi0407
félisten

GB mondta. A DPD velem nem hajnlandó ilyen ügyeket intézni. Nem én vagyok a megrendelőjük,hanem a GB. A csomagról nem mondanak semmit csak, hogy várjak.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#852) hpsafl válasza sicc33 (#798) üzenetére


hpsafl
tag

Nekem a legjobb eddig a 3 vagy négy nap, de volt már 7 nap is.

(#815) Lucho777: a direkt rosszul címzés az miért jó?

(#837) Surda-: nem kell magad leb@szva érezni, de tudok olyan webshopot, ahol külön ajánlják a nyomkövetést, de az akkor is a vásárló döntése marad, hogy kéri-e.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#853) SSlyTR válasza tibcsi0407 (#849) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

aztabüdöskur#@életbe

(#854) sanzi89 válasza tibcsi0407 (#851) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem pont ugyanez a szitu, csak a GB tud tenni bármit is a csomag előre vagy hátra mozdításáért. És ettől félek én igazán...

u.i.: Az augusztus 9-ei rendelésemre azt mondták, hogy várjak október 9-ig (Paypal-on nyitottam a refund kérelmet, nem szarakodok én már velük...), a szeptember 2-es EU-ből jövő telefonra pedig azt mondták, hogy 3-5 nap... Na, erre leszek én kíváncsi, de kivárom az 5 napot, utána ha semmi előre mozdulás indul a Paypal refund. A topikot törlöm a kedvencek közül, és leírom objektíven a történetemet a 4 rendelésemmel kapcsolatban a PH-nak, és javasolni fogom nekik a topik/webshop tiltását.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#855) tibcsi0407 válasza sanzi89 (#854) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért tiltatni egy komplett topikot negatív élmény miatt nem biztos, hogy fair.
Az igazat megvallva az elkallódott csomagról nem tehet a Gearbest. Nekik kell megtanulni kezelni az ilyen helyzeteket, de ez főleg a DPD hibája pl. esetemben. Tisztán látszik a trackingből, hogy feladták, és a második beérkezési pontban tűnt el. Ez pedig már a DPD sara.
Dátum Időpont DPD elosztó központ
Csomag helyzete
27.08.2015 23:32 Best (NL)
A küldemény beérkezett az elosztó központba
27.08.2015 17:32 AMSTERDAM (NL)
A küldemény beérkezett a feladó depóba
27.08.2015 16:04 AMSTERDAM (NL)
A küldemény átvéve a feladótól
24.08.2015 06:00 DPD adatközpont
A megrendelési adatok továbbitva a DPD felé.

https://utdetailing.hu/

(#856) sanzi89 válasza tibcsi0407 (#855) üzenetére


sanzi89
addikt

Több száz kínai rendelésen túl vagyok már, soha, semmivel és senkivel nem volt ennyi gondom, mint a GB-vel. eBay-en feketén-fehéren ott van a postázás legkésőbbi dátuma, 1 napot késik, megy az üzenet, jön a refund. Nincs mellédumálás, ködösíts, terelés. Ez az ami NINCS meg a GB-ben, amit velem szemben idáig a legutolsó kis kínai is betartott.
Engem nem érdekel, hogy mi a gond. Vettem egy telefont, kifizettem, jogosan várom el, hogy a kereskedő által megígért határidőn belül megkapjam a terméket, amit kifizettem. Ha BÁRMI gikszer van, a GB-nek AUTOMATIKUSAN el kellene kezdenie a probléma orvoslását, és nem NEKEM kellene telefonálgatom, e-mail-eznem úgy, hogy a GB-nél csak hülyének néznek...
Ha a DPD tök egyértelműen megmondta nekem a telefonban, hogy a csomag NEM FOG TOVÁBB MENNI, akkor a GB mit szarakodik itt azzal, hogy várjak 5 napot? Ja, hogy ők már csesznek felvenni a kapcsolatot a futárszolgálattal, amivel kapcsolatban állnak. Ezt pont leszarom...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#857) tibcsi0407 válasza sanzi89 (#856) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én értem ezt. Én is haragszom rájuk, de azért a topikot nem záratnám be, mert kiszúrás lenne olyan fórumtársakkal, akik megelégedéssel vásárolnak onnan. Egyébként az ügy ellenére én továbbra is rendelek tőlük, mert tetszenek az árak. Ezt a problémát is meg fogjuk oldani, igaz, hogy bosszantó, de nem feltétlenül az ő saruk.

https://utdetailing.hu/

(#858) SSlyTR válasza tibcsi0407 (#857) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Én úgy látom, hogy a topicnak van létjogosultsága. De inkább a 0. hszben le kellene írni, hogy olcsó, de sok gond volt. Ha valaki EU-ból rendel lehet megkapja egy hét alatt, de lehet nagy szopás is. És mindenki ennek tudatában rendeljen. Mikor beleolvastam az EU rendelésről nem találtam ennyi negatívumot. Ha olvastam volna egy ilyen thread.et, tuti nem innen rendelek. Inkább rászánok még 10ezer forintot és magyarból, másnapra, garival stb. Ez a pár nap idegeskedés elkerülése bőven mégér ennyit. Csak a GB-től lehet ennyiért megrendelni ezt a telót. Nem találtam más EU boltot/raktárat.

(#859) Lucho777 válasza hpsafl (#852) üzenetére


Lucho777
csendes tag

Én ott csak kérdeztem, hogy vajon mi lehet a gond azoknál akiknek gond van a csomaggal. Mondom nekem eddig 1 tn es rendelésem volt kínából, az megjött..de nekem nagyon az jön le hogy a dpd a ludas...később írtam is!:-)

(#860) tibcsi0407 válasza SSlyTR (#858) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem a DPD-nél van valaki, aki felelőssé tehető a csomag eltűnéséért. Ez elég egyértelmű. Ezért nem lehet a Gearbestet támadni, Ők nem tehetnek róla. Korrektek az áraik, nekem a shippinggel sem volt eddig bajom. A telefonhoz a tok pl két hét alatt megérkezett kínából.

https://utdetailing.hu/

(#861) SSlyTR válasza tibcsi0407 (#860) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Hát a telefonban mondott nekem olyat a csajszi, hogy a határokon lehet nehezebben kelnek át a kamionok a menekült helyzet miatt. De azért ez is csak kifogásnak hangzik.
Szerintem senki se olyan hülye, hogy TN-es csomagot lopjon. Simán utol lehet érni kinél tűnt el. Szerintem nem magyarország. Itt tűnnek el sima csomagok, amin semmi követés nincs. Ez nagyon gáz lenne egy ilyen nagy cégnek.

(#862) tibcsi0407 válasza SSlyTR (#861) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pedig más oka nem lehet, mert látszik, hogy nem egyedi eset.

https://utdetailing.hu/

(#863) erik365 válasza sanzi89 (#854) üzenetére


erik365
aktív tag

De melletted még 100 embernek, megérkezett minden. :U
Nekem is volt, hogy nem jött meg 30nap után valami, de ezért jó a paypal.
Fogtam refundoltattam, nem sírtam.

1.4 T-jet M32

(#864) sanzi89 válasza erik365 (#863) üzenetére


sanzi89
addikt

A sírásomnak egy célja van: a lehető legtöbb embert eltántorítani attól, hogy egy forintot is a GB-né költsön el.

Kb egy hónapja két Olight lámpa miatt szívtam napokat a GB-vel. A telóval adtam még egy esélyt, de már tudom, hogy rosszul döntöttem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#865) Lucho777 válasza tibcsi0407 (#862) üzenetére


Lucho777
csendes tag

Csak elég egy kamiont kipakolni....:-) de mivel nem egyedi eset és főleg a dpd sek a bajosak akkor az nem véletlen, hacsak nem valaki elővette már a dpd t, ugye kínából ha ő hozta a csomagot akkor átcsusszant ezen a vámos részeken a dolog....

(#866) tibcsi0407 válasza Lucho777 (#865) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kínából tuti nem a DPD hozza. Ők átveszik Hollandiában és kiszállítják.

https://utdetailing.hu/

(#867) sanzi89 válasza sanzi89 (#864) üzenetére


sanzi89
addikt

Na, a GB szó nélkül zárta mindkét Ticket-tet, amit nyitottam... :Y
És a mai napig azt hazudják az oldalukon, hogy 2-5 nap alatt megérkezik a cucc... Nekem az 5 nap volt, mire feladták.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#868) SSlyTR válasza sanzi89 (#867) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Ez alapján, ha valaki 15 napja várja a csomagját, akkor jogosan reklamálhat paypal-on keresztül?

(#869) sanzi89 válasza SSlyTR (#868) üzenetére


sanzi89
addikt

Szerintem jogosan, kérdés mit gondol erről a Paypal. Én még 5 napot várok - ahogy kérte a GB - utána elindítom Paypal-on a refund folyamatot.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#870) Lucho777 válasza tibcsi0407 (#866) üzenetére


Lucho777
csendes tag

A tinydeal en az europen express az dpd futár, és átcsúszik a vámon eddig....

(#871) tibcsi0407 válasza Lucho777 (#870) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem elég logikus a működése. Elküldik egy EU címre, pl Hollandia, ott pedig újrafeladják. Így EU-n belül lett feladva hozzád.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#872) Lucho777 válasza tibcsi0407 (#871) üzenetére


Lucho777
csendes tag

Igen ám, de ha kínából jön a cucc akkor az áfát valahova ki kell fizetni, de a tinydealos rendelésnél kínából hozzák, mégsincs semmi...lehet kaptak valami vizsgálatot kitudja mi van a háttérben..

(#873) tibcsi0407 válasza Lucho777 (#872) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Kínából küldött termék számlájára először kisebb árat írnak, így kevesebb vámot fizetnek az EU-ba lépve. Gondolom oda küldik, ahol kisebb az ÁFA, mint itthon.
De szerintem ezt ne feszegessük tovább a nyilvános topikban. Örülni kell neki, hogy van ilyenre lehetőség.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#874) Silent77


Silent77
Topikgazda

Sziasztok!

Biztos volt már róla szó, de érdemes 15 centért netherland postal kérni?
:R
2,40 dolláros termékről van szó. Ha nem gyorsabb, nem kérem. :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#875) maroni


maroni
aktív tag

Sziasztok!
Ma reggel a csomag 10,30kor Magyarországra került kb mennyi idő a kiszállítás? ( DPD)
Köszi Mároni :)

[ Szerkesztve ]

(#876) Lucho777 válasza Silent77 (#874) üzenetére


Lucho777
csendes tag

Az nem csak plusz 15 cent lesz mert annál automatikusan megy a tn is 1.99 ért!

(#877) Silent77 válasza Lucho777 (#876) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Köszi, nem kell. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#878) numarkboy válasza maroni (#875) üzenetére


numarkboy
csendes tag

Nekem másnap hozta ki a futár. De a kiszállító depó is a késmark u. volt, és pestre hozta ki

(#879) maroni válasza numarkboy (#878) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszi a választ akkor holnap- holnapután várhatom! :R

(#880) hpsafl válasza Silent77 (#874) üzenetére


hpsafl
tag

Én összeszednék egy nagyobb rendelést, és kérnék trackinget.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#881) hpsafl


hpsafl
tag

Mai akciók 22:00-ig.

Árakat nem írhatok, de a linkre kattintva, és az oldalt frissítve az akciós ár jelenik meg.
Nitefighter BT21
Nitecore HC50
Klarus CH4S
DQG SPY

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#882) Silent77 válasza hpsafl (#880) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Nem kell tőlük semmi.
Ez 2 pár X12 lapát.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#883) agyarka


agyarka
aktív tag

Lassan 100-as nagyságrendű kínai vásárlással úgy vagyok, hogy tudomásul veszem, az olcsóságnak ára van. TN és csomagok szinte 100% ban megjönnek, a nélküliek 90% körül.
A PP refund határidejét nem véletlenül emelték meg. A GB 50 munkanapos szállítási határidőt adott meg legutóbb, ehhez képest 40 nap alatt megjött, amiből majdnem 20 napot nem mozdult az EU ban, és vámolás után a magyar posta még 2 napot szüttyögött. Biztosan jöhetett volna gyorsabban, de még így is majd 1 hónappal hamarabb megkaptam mint a megadott határidő. Ennek inkább örülök, és feleslegesen nem bosszankodom.

(#884) Lucho777


Lucho777
csendes tag

Hát igen már én is csak tn ezek, csak akkor ha olcsó a cucc, keresek még valamit hozzá:-) mert ilyen 2-3 dolcsis cuccra tényleg nem éri meg, max jön amikor jön, ha meg nagyon kell akkor tényleg tn, mert az 50 nap sok ha valami kell...

(#885) azbest


azbest
félisten

Fura, jött egy zavaros automata levél, hogy feladtak valamit britt postával egy már réges-régen eu-ból megérkezett chuwi tablet kapcsán ... hmmm közben ahogy nézem... számlákat is lehet letölteni a rendelés mellől most már.

És nocsak, a második nyomkövetés melletti számlán charger címszóval egy Pb0110101 sku szerepel. Rákeresve a sku numberre egy us-eu átalakító dugó az [link]

Ez komoly, nem is reklamáltam, hogy nem volt ilyen benne, mert azt hiszem nem is írt ilyet a leírás és most úgy néz ki, hogy utólag royal maillel küldenek egyet. :R

[ Szerkesztve ]

(#886) bul07 válasza agyarka (#883) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezt a 50 munkanapot te hol láttad kiírva?

Mert ha a terméknél a Shipping & Payment fülre kattintasz a leghosszabb szállítási idő 25 munkanap ez 35naptári nap, na jó adjuk hozzá az általuk ígért max 5napos postára adást, és megkapjuk hogy 40-ik nap után lehet reklamálni és biza nekik nem mindenfajta kifogást kellene keresni hanem bocsánatot kérve szó nélkül visszatéríteni
És ha meg tömegesen történik akkor vizsgálják felül a rendszerüket mert valami nem stimmel.

Simán lehet hogy csomagolás címzés után sokáig tartogatják a csomagokat hogy olcsóbbra jöjjön ki a postázás(egybe sokat kevesebbért adnak fel).
Mondjuk hetente egyszer vagy még ritkában adják fel az összevárt küldeményeket.

Amúgy a PayPal-on megnyitott ügyre hamar válaszoltak be is másoltam ide , de az arra adott válaszomra még semmi mert leírtam nekik hogy a lámpa oldalán a szállításnál sehol nem szerepel az általuk sűrűn emlegetett 45 business days, ha ki lenne írva akkor igen tényleg lenne hivatkozási alapjuk

Várok még pár napot és rábízom a paypal-ra nem tehetek mást

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#887) bul07


bul07
nagyúr

Szerintetek ez mit akar jelenteni:

Sorry again, now in order to make up it, we can give you a coupon of full, when you make a new order you can use it instead payment, is it acceptable?

A fordító nem hoz igazán értelmes fordítást. Ezt kaptam a paypal-on a megnyitott ügynél.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#888) tibcsi0407 válasza bul07 (#887) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én úgy értelmezném, hogy kapsz egy akkora értékű kupont, mint a vásárlásod volt, tehát paypal helyett azzal tudsz fizetni.
Azért ezzel érdemes vigyázni, mert arra már nem nagyon lehet dispute-ot nyitni szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#889) SSlyTR válasza bul07 (#887) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Szóval levásárolhatod kupon formájában. Én nem élnék ilyen lehetőséggel, adja vissza a pénzedet és ott költöd el, ahol jónak látod.

(#890) sanzi89 válasza bul07 (#887) üzenetére


sanzi89
addikt

Ne szórakozzanak veled, adják vissza a pénzed és kész, a kuponnal meg menjenek ahova akarnak...
Elsőre engem is megpróbáltak ezzel beszopatni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#891) bul07


bul07
nagyúr

Köszönöm a segítséget , nem is gondoltam hogy kupont akarnak pénz helyet, hanem hogy kárpótlásul adnak még a refund mellé egy jelképes kupont

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#892) SSlyTR válasza sanzi89 (#890) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Most? A redmi pro esetében?

Nekem sem változik semmit :((
11.09.2015 03:25 Best (NL) A küldemény beérkezett az elosztó központba

(#893) tibcsi0407 válasza bul07 (#891) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az mondjuk korrekt lenne.
Ma reggel én is írtam nekik, hogy lejárt az idő. Jött itt nekem az október 21-el az ügyintéző, én pedig elmagyaráztam neki, hogy 5-7 napos szállítási idő mellett ne kelljen már 2 hónapot várni.
Nyitottam még egy ticketet, ha arra nem kapok normális választ, akkor nyitom a Paypal ügyet.

https://utdetailing.hu/

(#894) tibcsi0407 válasza SSlyTR (#892) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ott pár napon belül változhat, valószínűleg fog is.

https://utdetailing.hu/

(#895) sanzi89 válasza SSlyTR (#892) üzenetére


sanzi89
addikt

Neeem, egy régebbi rendelésem esetén, mellyel - csodák-csodájára - szintén gond volt.

@tibcsi0407
Nekem 8-a óta áll Best-ben a telóm. DPD szerint nem fog továbbmenni sehova.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#896) tibcsi0407 válasza sanzi89 (#895) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem 08.27 óta. Szerintem már valaki boldogan használja valahol...
A másik küldeményemet is 5-6 napig Bestben jelezte, aztán csak egyik percről a másikra hívott a futár, hogy itt a csomagom.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#897) Dapro


Dapro
senior tag

Itt az én útvonalam. Chuwi tablet.
Sajnos a futár nem tudta kézbesíteni de pont elértem telón és visszajön.

16.09.2015 07:43 Budapest (HU) Out for delivery.
16.09.2015 05:00 Budapest (HU) At parcel delivery centre.
14.09.2015 23:49 Best (NL) In transit.
14.09.2015 17:18 AMSTERDAM (NL) In transit.
14.09.2015 15:39 AMSTERDAM (NL) Received by DPD from consignor.

(#898) maroni


maroni
aktív tag

Sziasztok! A gearbestnél van valamiGB pénztárca nekem oda írtak jóvá 36$ azt úgy tudod használni mint a pénzt!
Vettem tőlük egy telefont nem volt jó az android 5 ezért írták jóvá a 36$ vagy pp 20-at küldtek volna vissza!
Már le is vásároltam egy WIN-es tabletre és ma meg is érkezett!
ÜDV :)

(#899) SSlyTR válasza tibcsi0407 (#894) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

ezt miből gondolod?

Én hétfőn nem is írok GB-nek, ha nem kapom meg a telót PP-hoz megyek. 2-5 napot ígérnek én 10nél járok.

(#900) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Telefonáltam pdp-vel. Az enyémnek is itt kellene lennie. Hollandiában van kamionon (ahogy hétfőn is), utána néznek és visszahívnak. megkérdezik a holland kollegákat. Megkérdezte a telefonos csaj a csomag tartalmát (érdekes).

Ha eltűnik, elakad vagy bármi gond van a GB-et érdemes csesztetni, én nekik fizettem, pl adják vissza a pénzemet, a többit meg intézzék el ők.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.