Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5881) Josi


Josi
aktív tag

151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról
A Magyar Köztársaság Polgári Törvénykönyvéről szóló 1959. évi IV. törvény (Ptk.) 248. §-ában foglaltakra figyelemmel a Kormány a következő rendeletet alkotja:
1. § (1) A Magyar Köztársaság területén fogyasztói szerződés [Ptk. 685. § e) pontja] keretében értékesített, a rendelet mellékletében felsorolt új tartós fogyasztási cikkekre (a továbbiakban: fogyasztási cikk) e rendelet szabályai szerint jótállási kötelezettség terjed ki.
(2) Semmis az a megállapodás, amely az e rendeletben foglaltaktól a fogyasztó hátrányára tér el. Az érvénytelen megállapodás helyébe e rendelet rendelkezései lépnek.
(3) A jótállási kötelezettség teljesítése azt terheli, akit a fogyasztói szerződés a szerződés tárgyát képező szolgáltatás nyújtására kötelez (a továbbiakban: forgalmazó). A jótállási jogokat a fogyasztási cikk tulajdonosa érvényesítheti, feltéve, hogy fogyasztónak minősül (a továbbiakban: fogyasztó).
(4) Ha a gyártó a fogyasztási cikkre az e rendeletben foglaltaknál kedvezőbb jótállási feltételeket vállal, a jótállás alapján a forgalmazót megillető jogok a fogyasztói szerződés teljesítésének időpontjában átszállnak a fogyasztóra.
2. § (1) A jótállás időtartama egy év.

(2) A jótállási határidő a fogyasztási cikk fogyasztó részére történő átadása, vagy ha az üzembe helyezést a forgalmazó vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdődik.

Felhivnám a figyelmeteket a vastag részre.
A garjegyre csak azt kell irni, hogy 1 év kötelező jótállás és + x év gyártói garancia.
És ettől kezdve nincs kötelező pénzvisszaadás ha nem tudsz adni ugyanolyant. A gyártó (vagy nagyker) felajánl valamit, amit a vevőnek el kell fogadnia. (ez természetesen az 1. évben nem igaz)
Érdemes egyes gyártók garanciáztatási szabályát elolvasni.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#5882) Mr X válasza Josi (#5881) üzenetére


Mr X
veterán

Ebben hol szerepel, hogy más terméket el kell fogadnia a fogyasztónak?

(#5883) sasa311 válasza Josi (#5881) üzenetére


sasa311
veterán

Ez természetesen baromság, amit írsz. Tudni kéne értelmezni a jogszabály szövegét.

Az 1 év kötelező jótállás mondat elég triviális, nincs is mit magyarázni rajta. Ezt csupán azt jelenti, hogy 1 évnél kevesebb garit akkor sem lehet adni, ha piros hó esik.
A (4)-ből pedig nem tudom hogy bányásztad ki, hogy bármit kötelező jelleggel el kéne bárkinek fogadnia. Ez a bekezdés pont azt jelenti, hogyha a gyártó pl. 3 év garanciát vállal a termékre akkor azt az importőr / nagyker / kisker köteles lenne továbbadni. De azon már rég túljutottunk, hogy ezt az estek nagyrészében leredukálják 1 évre.

A hibás teljesítés résznél nézelődj, azt javaslom.

És nem érdemes semmiféle gyártónak semmiféle feltételeit elolvasni. A Magyar Köztársaság rendeleteit kell elolvasni és minden kereskedésnek betartani. Máskülönben a termék nem forgalmazható itthon, ennyire pofon egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5884) stol válasza Mr X (#5882) üzenetére


stol
addikt

Szerintem, az 1év utáni gyártói garanciális (ha így árusítja a kisker) feltételek között olvasható.(termék mellé mellékeli a gyártó minden esetben.)

[ Szerkesztve ]

(#5885) stol válasza sasa311 (#5883) üzenetére


stol
addikt

"És nem érdemes semmiféle gyártónak semmiféle feltételeit elolvasni. A Magyar Köztársaság rendeleteit kell elolvasni és minden kereskedésnek betartani. Máskülönben a termék nem forgalmazható itthon, ennyire pofon egyszerű."

Tehát, az IT eszközök 90+%-a? :DDD

(#5886) Mr X válasza stol (#5884) üzenetére


Mr X
veterán

Nem olvasható ilyen. A kiemelt rész csak annyit jelent, hogy ha a gyártó többet vállal, mint 1 év, akkor azt biztosítani kell a fogyasztónak. Vagyis ha a gyártó 3 év garit vállal a termékére, akkor a nagykernek-kiskernek is ennyit kellene biztosítania a fogyasztó felé.

(#5887) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Szerintem az lenne a legegyszerübb ha lennének gyártói boltok itthon.
Pl az asus csinálna egy diszkont boltot. Nem lenne kisker, nagyker minden kutyafüle. Gyártói bolt lenne. A cucc is olcsóbb lenne, meg baj esetén nem kellene végig járni a kisker (adott esetben szerviz), nagyker, gyártó útvonalat. Helyben lenne nekik a szerviz is. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#5888) stol válasza Gyuri27 (#5887) üzenetére


stol
addikt

Az Acernek van Miskolcon márkaboltja.
Viszont, az ott vásárolt terméket is ugyanúgy az Acer márkaszervizek javítják.

(#5889) Gyuri27 válasza stol (#5888) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az a jó. Nincs mutogatás. A kisker a szervizre vagy a nagykerre, a nagyker a kiskerre vagy a szervizre, a szerviz a gyártóra és mindenki mindenkire.
Telóknál müködik szépen azt tudom. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#5890) stol válasza Gyuri27 (#5889) üzenetére


stol
addikt

Ezért szeretem én is a külső futárgaros termékeket.
Legoroszabb esetben is csak cserepapírral jön hozzám. :K
Nincs ettől kényelmesebb a usernak, minthogy viszik-hozzák.

(#5891) sasa311 válasza stol (#5890) üzenetére


sasa311
veterán

Na ja - én is azzal vettem a család összes monitorját. Ha elromlik még csak a boltig sem kell visszamenni, hanem eljön érte a futár és viszi.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5892) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali
Van egy Hp Pavilion dv6 1130eh gépem. Most jár le majd a 2 éves garija egy hónap múlva. Gondoltam meghosszabbítom. Megkérdeztem a Hp ügyfélszolgálatát e-mailben. Azt válaszolták hogy csak a vásárlást követő 3 hónapban lehet ilyen venni hozzá. Ez honnan kellett volna tudnom? Ki a ménykü vesz garanciakiterjesztést mikor még új szaga van a cuccnak?
(Nem kérek gúnyos, jellemzően magyar hozzáállású hozzászólásokat. Mikor már megvettem akkor már elvolt döntve hogy majd bővítem a gariját, ha még megvan a gép.
Tudom, fogyasztói társadalomban élünk, vegyek 2 évente újat. :W )
Válaszokat előre is köszönöm.

(#5893) stol válasza bocsika (#5892) üzenetére


stol
addikt

Így zárják ki, hogy a gari vége előtt épp meghibásodott terméket gar. kiterjesztéssel garanciáztasd.
Valszeg a belső füzetébe be van vésve englisül, meg a hp support lapon is olvasható ez.

Ez nem magyar, hanem gyártói kikötés.

[ Szerkesztve ]

(#5894) Mr X válasza stol (#5893) üzenetére


Mr X
veterán

És érthető is, hisz egy ilyen majdnemlejártagari jellegű esetben könnyen lehet trükközni.

(#5895) stol válasza Mr X (#5894) üzenetére


stol
addikt

Ha már trükközni akar az ember, akkor ne a vége előtt kezdje 2 hónappal...
De ez egy másik sztori... ;]
...hanem ne dátumozza a garlevelet...

(#5896) Mr X válasza stol (#5895) üzenetére


Mr X
veterán

A vevőre értettem. :)

(#5897) Josi válasza Mr X (#5882) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem ebben van.
Ez a kötelező garanciáról szól. Viszont a kötelezőn túli időben a gyártó dönti el milyen feltételekkel adja a többlet jótállását.
Pl olvasd el a Kingston feltételeit.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#5898) Josi válasza sasa311 (#5883) üzenetére


Josi
aktív tag

Neked sem ártana értelmezni.
Vásárlás előtt tanulmányozd a gyártó garanciális feltételeit, és utána vásárolj.
Mert nem a magyar állam mondja meg a gyártónak, hogy a kötelező jótálláson felül mi a feltétel a többletgaranciánál, hanem a gyártó dönti el.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#5899) Mr X válasza Josi (#5897) üzenetére


Mr X
veterán

Ha a gyártó úgy köti ki, akkor persze. De ha csak annyit mond, hogy teszem azt 7 év garancia, akkor nem érvényes az, hogy mást adhat helyette. Minden azon múlik, hogy mik a megállapodás alapjai.

(#5900) Josi válasza Mr X (#5886) üzenetére


Josi
aktív tag

Igen, csak mondjuk a 2. 3. évben nem azok a feltételek mint az elsőben.

Pl Kingston garanciális feltételei:
Kingston gyártmányú termékekre vonatkozó garanciális feltételek.

Élettartam garancia :
ValueRam, HyperX és Kingston rendszer specifikus memóriák, Flash memória kártyák (pl.:Secure Digital(SD),Compact Flash, MultiMediaCard, SmartMedia), Linear Flash, különböző memória bővítő kártyák, hálózatiadapterek, routerek, hubok, switchek (tápegység, és hűtőventillátorok kivételével).
5 év garancia :
USB Memóriák, és PC kártya olvasó (PC Card Reader)
3 év garancia:
DataPack PC Card merevlemez
2 év garancia:
Solid state PC kártya (PCMCIA)
1 év garancia:
TravelLite USB kártya olvasó, és USB bővítő kábel bölcsővel.

Ezek a garanciális feltételek csak eredeti, végfelhasználó által kötelezően bemutatott számlával érvényesek.A garanciális feltételek más személyre nem átruházható.
Ekkor csak a jogszabály által kötelezően előírt garanciális feltételek érvényesek.
Az egy évnél idősebb termékek cseréjénél az új kicserélt termék garanciája az eredeti számla garanciáját viszi tovább, vagy 90 napig, amelyik a hosszabb.
A Kingston fenn tartja a jogot, hogy amennyiben nem tud ugyanolyan terméket adni, mint amilyet megvásároltak akkor újabb, esetleg nagyobb teljesítményűt adjon cserébe.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.