Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Üdvözlet.

Talán valakinek lesz valami tippje, nekem megállt a tudományom.

Múlt héten vettem egy Amilo A1650G-02 laptopot. Kisebb zavarok után egészségesnek ltátszik, nincs is vele semmi gond, ám ha be akarok lépni a videokártya tulajdonságaihoz (maga az ATI beállítólapja) akkor kékhalál. A hibaablak szépen el is meséli hogy a driver okozta a gondot, végtelen ciklusba került.
A géphez adott drivert újra feltettem, nincs változás. Szedtem le újabbat a FuSi oldalról (ez se könnyű, ez a tipus nincs is az oldalon, csak az athlonnal szerelt sima 1650-es) feltettem, úgy tűnt rendben van, aztán megint kékhalál.
A furcsa az, hogy nem következetesen csinálja, egy reboot után (vagy bekapcsolás persze) tökéletes, csak később szórakozik. Az újabb driverrel egész este piszkáltam (5-6 órát kb.) de semmi baja nem volt, viszont kikapcsolás előtt még egyszer rá akartam nézni - PUFF :(


Egy másik kérdésem az lenne, mennyire specifikusak a FuSi driverei és programjai, pl. ha egy 64-es XPt akarok feltenni. Mert az oldalon még csak frissebb drivert se láttam, pedig a catalyst azóta verziószámot is lépett...

[Szerkesztve]

(#1252) Rosszfiú válasza Csepy (#1250) üzenetére


Rosszfiú
csendes tag

elvileg kapnod kellett vele garanciapapírt, és annak a hátoldalán vannak pesti szervizek és a telszámai.
Na elvileg ezeket felhívod és x összegért x ideig plusz garit kapsz rá.
ennyi az én tudományom e téren.
csáó

(#1253) yanid


yanid
csendes tag

FuSi M6453G 1.86 Dothan 1Gb ram 80Gb sata hdd x600 13.3 tft tud valaki valami infót erről a gépről? Most vennék 1et de nem találok róla semmit a fórumokon

(#1254) Rosszfiú


Rosszfiú
csendes tag

Halihó! Kérnék nagyon sürgős segítséget!

Van 1 fuji laptopom amilo l 1310g
1.6-os mobil celeron procival és a sima működése 58-59fok a procinak pár %-os igénybevétel esetén. Sokallom de nemtom ezeknek a mobiloknak mi a normális és mit bírnak ki.
Ha vki szaki tudja lécci írja meg mihamarabb h ez jó e vagy nem.
a válaszokat köszi előre is

[Szerkesztve]

(#1255) vakondka


vakondka
őstag

Sziasztok,

Vettem egy L7300-at karácsony előtt és tegnap tudtam (volna) először kipróbálni a WLAN-t.
Ugyanis egyáltalán nem megy...felraktam a legújabb drivert és akkor se :(
Az új driver felrakott egy kis utility-t is,ami szépen mutatja, hogy ''térerő 0, zaj:70%''.
Persze ráraktam egy külső USB-s eszközt és azzal OK a WLAN...
Bármi ötlet :R

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1256) OliApa válasza vakondka (#1255) üzenetére


OliApa
aktív tag

WLAN kapcsoló be van kapcsolva?

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1257) vakondka válasza OliApa (#1256) üzenetére


vakondka
őstag

KAPCSOLÓ ???
LÉGYSZI ÁRULD EL, HOGY HOL VAN :F

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1258) vakondka válasza vakondka (#1257) üzenetére


vakondka
őstag

Megtaláltam a manualban : Fn+F2 ...
Működik !!! Köszönöm szépen a tippet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :R :R :R :R :R
ugyanakkor szégyen, hogy én erre nem jöttem rá... :U

[Szerkesztve]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1259) morfondőr válasza Meglivorn (#1251) üzenetére


morfondőr
őstag

Szia!
Próbálj meg innen letölteni catalystet, hátha ezekkel megy: [link]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1260) OliApa válasza vakondka (#1258) üzenetére


OliApa
aktív tag

Nem Te voltál az egyetlen! ;)

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1261) deep1980


deep1980
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem ,kaptam egy notebookot (FUJITSU SIEMENS Amilo A1650G 01)
és valami normális vírusírtót szeretnék ,hozzá ,volt a csomagban egy Norton internet security 2005 nevű progi ,de azt hallottam ,hogy a norton vírusírtók eléggé ''lassítják '' a gépet.
Az asztali gépemen a Kaspersky 5.0.388 as van fent és meg vagyok vele elégedve.

Kérdés ,hogy a notebookra melyiket érdemesebb használni.

Szerintetek? :F

(Bocs ha esetleg off lenne a kérdés)

köszi ,sziasztok :R

(#1262) Blyan válasza deep1980 (#1261) üzenetére


Blyan
félisten

Én a Symantec Client Security Corporate változatát vagyok kénytelen hasznáni (igaz, semmilyen probléma nincs vele), de a saját felhasználásra NOD32-t tudom ajánlani. 1 évre 9750+áfa (ha diák vagy, akkor csak 4875+áfa). (persze leszedhetsz egy próbaváltozatot is, aztán majd eldöntöd, hogy megveszed/megokosítod/eldobod)

[link]

Egy kis reklám.

A NOD32 a legutóbbi, Novell Netware platformon végzett Virus Bulletin teszteken ismét 100%-os minősítést szerzett, így összesen már harminchárom díjjal büszkélkedhet a termék.

[Szerkesztve]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1263) deep1980 válasza Blyan (#1262) üzenetére


deep1980
csendes tag

ok. köszi ,megnézem ezt a Nod 32-t remélem jó lesz. :R

hali.

(#1264) PoLizei válasza deep1980 (#1263) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Az egyik számítógépes magazinban mindig van egy kód, amivel az adott hónapra aktiválhatod a NOD-ot! Ezen a fórumon inkább nem írom le, hogy melyikben ;)

P*L****

(#1265) PetyAAA


PetyAAA
csendes tag

Hi...! én azt szeretnem kerdezni... holnap jon az uj notim: FUSI 1310g.. 2*256mb ddr333 rammal.. ezt le is szeretnem cserelni benne... a ddr400at tuti hogy tamogatja a chipsetkeszlet.. de talan lehetseges hogy a dd2-t is? a chipsetkeszlet nem Xpress200, hanem ATI RC410MB + SB400.. ha tudtok errol valamit.. plz irjatok :)

(#1266) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Lenne egy notebook-ram eladós-cserélős ajánlatom! Akit érdekel itt megtalálja: [link]
Azért ide írom, mert a csere elsősorban FuSi gépeknél menne szerintem!
Előre is üdvözlöm az érdeklődőket! :))

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1267) Cuceritor


Cuceritor
csendes tag

Kicsit röhögök. Óvastam itt ho' FuSi igy, meg ho' úgy. Vettem. Minek? VAn benne xhéccáz!!! Az meg meinek? Én nem trom. Eddig Chilito powerbook-on nyomtam, teljesen megfelelt. Web, PHP , etc, kivinni ügyfélnek, közben egy kis AGE. 3 éves a noti, soha semmi baja nem volt. 2000+ Athlon 256 mega 32 MB Savage pro VGA. Csak kicsi lett a TFT. Amikor az ember 10-35 file-al dolgozik egyszerre akkor kicsit macerás a sima 15-ös tft. Legyen hát WXGA. Most vettem egy FuSi A1650-est. Sztem nem rossz gép, bár szerintem ergonómialiag pocsék. De ez a munka, és nem kell szeretni. Azé kiváncsi vok, hogy melyik embör használja ki a sokat emlegetett X700-at... Ez mekkora parasztság......

szigno

(#1268) morfondőr válasza Cuceritor (#1267) üzenetére


morfondőr
őstag

Például én nagyon meg vagyok elégedve az x700-as kártyával a notimban! Minden játék megy rajta full baállításokkal, persze az 1Giga ram is szükséges ehhez, meg nem árt ha pentium vagy turion proci van celeron meg sempron helyett!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1269) OliApa válasza Cuceritor (#1267) üzenetére


OliApa
aktív tag

Azé kiváncsi vok, hogy melyik embör használja ki a sokat emlegetett X700-at... Ez mekkora parasztság......

Hát én egy jó nagy sültparaszt lehetek! Nem Age of Empire I -et jáccok. :Y :Y :Y

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1270) xedos válasza Cuceritor (#1267) üzenetére


xedos
addikt

Nem kéne idejönni és hülyeségeket beszélni! Legalább értelmessen írjál!
Neked nem kell ilyen erős VGA! Nekem és sokunknak igen!

(#1271) rozsdani válasza Cuceritor (#1267) üzenetére


rozsdani
csendes tag

Hi!

Ergonómiai problémákkal egyetértek különben a vas jó!

X700....akinek KELL vagy kihasználja miért ne!!? :F
Az hogy mire az megin más kérdés és azt iigy TE nem tudhatod..... :(


na mind1

cs

(#1272) efte válasza DiXoN008 (#1229) üzenetére


efte
csendes tag

Sziasztok!

Én nagyon gondolkodom ezen a 17''-os gépen, konkrétan: [link]
Tudnátok mondani egy véleményt? Mi az ami szóba jöhet ellene? VIA chipkészlet nem gázos? Sajna nem értek hozzá, de valakitől valamikor hallottam, hogy inkább intel-es chipkészletű legyen, azon sok múlik (de vajon mi?).
Ha megnyugtattok, holnap megveszem...

thnx!
TBee

Máj presösz: FuSi Amilo A3667G-02: Turion64 ML32 1.8GHz/1GB/100GB/X700

(#1273) morfondőr válasza efte (#1272) üzenetére


morfondőr
őstag

Ha Turion procit akarsz, akkor nem kapsz inteles chipkészleteset, mert az csak intel procikhoz van. Egyébként régen (5-6 éve) mérföldekkel rosszabb volt a via az intelnél. Azóta állítólag fejlődött, de én félnék venni viás lapot! Ezt esetleg az tudja megmondani, akinek van és tapasztalata, hogy milyen! Én az intelemmel meg vagyok elégedve, mind az asztali gépemben, mind a notimban! Bár hozzá kell tennem, hogy intel chipseten kívül még mással nem volt dolgom!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1274) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hát az én notimban VIA chipset van...nemtom szerintem nem olyan vészes kicsivel hoz kevesebbet mint az ATI chipes notik (4-5%)

(#1275) Gergeli válasza efte (#1272) üzenetére


Gergeli
tag

Én is ezzel szemezek, az asztali gépemet akarom teljesen kiváltani. Sokat utazom, és kell az erős gép (PS, DTP). Ár/értékben szerintem nagyon jó a gép, egyedül a videokártya sok bele nekem.

Ha már megvetted, mesélhetnél róla.

Keresek régi processzorokat

(#1276) efte válasza Gergeli (#1275) üzenetére


efte
csendes tag

Mesélnék én szivesen, de még mindig nem érkezett meg a szállitmány. Ugyhogy 5percenként frissitem a honlapjukat...

Máj presösz: FuSi Amilo A3667G-02: Turion64 ML32 1.8GHz/1GB/100GB/X700

(#1277) Csepy


Csepy
senior tag

Hát, sajnos nagyot kellett csalódnom a FuSi 1667G 07 típusú notimban. Ennyi hibát még gépben nem láttam. Nekem is a hírhedt Philips sdvd8431-s változatból jutott. Persze nem is írt meg semmilyen lemezt sem. És ez csak egy volt a sok gond közül, ami volt vele. Visszaküldtem a notebook.hu-nak, csináljanak vele, ami akarnak. Egész segítőkészek voltak.

Elmentem a mediamarktba és vettem egy Sony VAIO-t, br.299.951.--ért és baromira meg vagyok vele elégedve. Sokkal jobb minőség, közel azonos teljesítmény és csak 10k-val volt drágább.(És made in Japan)

Szóval, ha most kellene döntenem, nem vennék FuSi notebookot, annyi szent. Megjegyzem, ez saját vélemény.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#1278) sbazsi válasza Csepy (#1277) üzenetére


sbazsi
veterán

mindenkinek lehet sz@r napja. (lásd szar a fusi, jo a sony :U)

Neked viszont kellemes napod! :D

[Szerkesztve]

(#1279) Mr. Saint válasza burkusdió (#26) üzenetére


Mr. Saint
csendes tag

''Így utólag még valamit: a Fujitsu-Siemens konfigok,bármilyen alap teljesítményűek, nagyon jó minőségűek...''

Kivétel az optikai egység :O

A Windowsnak lelke van, mint a nőknek. Ezért szeretem :-)

(#1280) dat válasza Mr. Saint (#1279) üzenetére


dat
senior tag

Reagálni egy másféléves hozzászólásra, ez se semmi :D

(#1281) OliApa válasza dat (#1280) üzenetére


OliApa
aktív tag

Naés? Most jött rá . . . :)

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1282) Mr. Saint válasza csibor (#890) üzenetére


Mr. Saint
csendes tag

Szia!

Az én gépem bírja a kb 3 órát így egy évesen is. Természetesen energiatakarékos módban. Ami azt jelenti, hogy a memória sebességét viszi le. A proci ua. sebességen mocorog.

Persze én legközelebb messzire elkerülöm a FS-t. Amilo L7300-am van, jelenleg a szervízben csücsül, és vá5rja, hogy megjavítsák az optikai egységét, ami igen csak szar volt benne. :( Bersze anyagban sem valami hú de erős. :(((

Az év második felében tervezgetem lecserélni, valami komolyabb gépre: IBM T43, Dell Insprion D5x0, HP nc6220, Asus M9A körül nézelődöm. Persze függ, attól is, hogy szoftveremért mennyi fizetést fogok kapni. :DD

Én most így visszagondolva őszintén lebeszélnélek róla. Gond, hogy a memóriát sem lehet egyszerűen cserélni, talán a HDD-t igen, mert azt hiszem, az alulról lehet, de a memhez le kell kapni a billt, és még egy kicsit csavarozgatni. :Y

Ha bármi kérdésed van vele kapcsolatban keress meg, akár mailben is.

[Szerkesztve]

A Windowsnak lelke van, mint a nőknek. Ezért szeretem :-)

(#1283) DiXoN008 válasza morfondőr (#1259) üzenetére


DiXoN008
tag

Hy all!
Lenne egy nagy problémám ezzel a driverrel kapcsolatban, úgyan jobb a driver, de van vele egy nagy problémám, hogy a Powerplay beállítások a hálozatról frankón jól működnek, ha az optimális teleptartamra megyek, akkor visszaveszi a GPU órajelét 105 MHz-ra, de ha akksiról megy a noti akkor az istenért sem akarja visszavenni az órajelet, és a silent módra sem váltóztat a frekin. Valaki tapasztalt valami hasonlót a driver-rel, mert ha akksiról megy úgysem kell nekem a nagy grafikai teljesítmény, inkább a hoszabb akksiidő.

(#1284) DiXoN008


DiXoN008
tag

Ja meg még valami. Ha akksiról megy a noti ki kellene írni hogy kb mennyi idő van vissza az akksiból, nekem ezt miértr nem teszi meg?

(#1285) opr


opr
veterán

Hello.
Van még valakinek amilo a 1630-asa? ha igen, azt szeretném kérdezni, h neki stabil-e az usb-je? Nekem kb. 10 percig jó, utána hát utána meg elromlik, feltéve h egeret dugok rá, ami elég gyakran előfordul, lévén ps/2-es port nincs ezen a ... laptopon...
ja igen, oprendszer: winfos xp prof. sp2.


bővebben:
[link]

thx.

[Szerkesztve]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1286) DiXoN008


DiXoN008
tag

Na szórakoztam egy kicsit, de sem a 6.1, sem a 6.2-vel nem müködik a Powerplay aksiról. Úgyhogy most visszakerült a legújabb gyári driver, mert ez legalább visszaveszi a GPU-t 209 MHz-ra. De még jobb lenne, ha müködne a Powerplay, mert azzal elvileg 105 MHz-re lehet visszavenni a GPU-t. És kéne a hosszabb aksiidő amikor aksiról használom, mert igaz így (a 6.2-vel 351 MHz-n) is kibírta a 3 óra prog. gyakorlatot, de éppenhogy meg kicsit le is csaltunk belőle. De jó volna azért ha még tovább bírná és full fényerőn használhatnám, nem visszavéve azt.

(#1287) dr_ace


dr_ace
aktív tag

hali!

most lettem figyelmes erre a gépre notebook.hu-n: [link]
nagyon vonzóak a paraméterei de kicsit aggódom hogy minőségileg mi a helyzet a géppel. átfutottam néhány friss postot (nincs időm végigolvasni a topikot) és láttam hogy panaszkodtak egyesek az amilo-k optikai meghajtóira. konkrétabban melyik gépeknél szokott ilyen baj lenni és mennyire gyakori ez? a belinkelt gépnél is lehet rá számítani? meg úgy egyáltalán mi a véleményetek a gépről?

update: ez az egyik lehetséges rivális: [link]
vélemény? esetleg van más tippetek ebben az árakategóriában? (max 180-185k)

[Szerkesztve]

(#1288) morfondőr válasza dr_ace (#1287) üzenetére


morfondőr
őstag

Nekem egy Amilo M1437G-m van de semmi gond nem volt eddig a meghajtóval, igaz csak 2-3 hónapos!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1289) Furymaxx


Furymaxx
tag

hali
nekem egy d7830-am van, érdekelne hogy van e rejtett bios beállítás, vagy tényleg színte semmit sem tudok állítani? :F

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#1290) dat válasza Furymaxx (#1289) üzenetére


dat
senior tag

Úgy nagy általánosságban nem nagyon lehet szinte semmit se állítani a notik BIOSában, úgyhogy ennyi az annyi....

(#1291) dr_ace válasza morfondőr (#1288) üzenetére


dr_ace
aktív tag

kösz a választ
többiek? másnak nincs tippje?
másik topikban azt mondják óvakodjak az amiloktól meg kerüljem el őket ti meg azt mondjátok semmi baj velük... most akkor? :F

(#1292) Csepy válasza dr_ace (#1291) üzenetére


Csepy
senior tag

Mindenkinek más-más tapasztalata van velük. Nekem rossz. Mióta VAIO-m van, semmi gong. kopp-kopp.:DDD

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#1293) morfondőr válasza DiXoN008 (#1286) üzenetére


morfondőr
őstag

Szia!
Nekem is pont ugyanez a bajom a 6.1-es driverrel! A Powerplay nem akarja visszavenni a vga órajeleit, ha akksiról vagyok, ami nagyon zavaró, mert kb. fél órával kevesebbet megy így a gép. Sikerült esetleg megoldani valamit az ügyben?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1294) DiXoN008 válasza morfondőr (#1293) üzenetére


DiXoN008
tag

Hát sajnos nem :( , így én visszatértem a gyári driverre, mert az legalább 209 MHz-ra visszaveszi és mostanában inkább az akksiidő kell.

(#1295) tundra


tundra
tag

Üdv

Ma nézegettem egy Amilo L7310-es notit egy boltban, és az árához képest külsőleg egész korekt gép volt. Kértem hogy kapcsolják be, de nem volt feltöltve az akkuja. Kíváncsi lettem volna a proci hűtő hangjára, mivel van egy Pentium M-es gépem, ami ha kell nagyon csendes tud lenni. Szóval az Amiloban egy 1500-as Celeron M van, ami biztosan elég erős, csak hát a hangja.
A gépen nem találtam ''csendes üzemmód'' gombot, mint a komojabb FS gépeken. Ezt a lehetőséget nem is tudja még szoftveresen sem(esetleg BIOSból)?

(#1296) tundra válasza tundra (#1295) üzenetére


tundra
tag

:))

(#1297) Shadowfax válasza tundra (#1295) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nos, én lebeszélnélek erről a notiról... Amilokból ez a leggázosabb sorozat (L).
A kérdésedre válaszolva: nyilván hangosabb lesz a ventije (a Pentium M-esedhez viszonyítva), mivel Celeron M-ről van szó, állandóan a maxon pörög a procija (nincs benne Speedstep) - jobban melegszik, ergo állandóan megy a venti.

Az egyébként kissé fura, hogy azért nem kapcsolták be a gépet, mert nem volt feltöltve az aksi. :F Konnektor nem volt a közelben? :U

(#1298) tundra válasza Shadowfax (#1297) üzenetére


tundra
tag

Nem akartam a bekapcsolást annyira forszírozni, mert bár segítőkész volt az eladó, de láthatóan nem volt otthon a (notebook)témában.

Az FS gépeknek van csendes üzemmódjuk(gombal aktiválható), amikor is alacsonyabb órajelre vált a processzor. Ez a lehetőség pedig a Celeron M-es gépeken is megvan. Valószínűleg ott az alaplapi órajel frekvenciát csökkenti.
Ott ahol nézzegettem ezt a notit, volt olyan Celeron M-es Amilo modell is amin volt ilyen gomb(asszem FAN feliratú).
A PentiumM is tud hangos lenni, ha nagyon pörög, de általában nincs szükségem a nagy sebességre. Tehát ha az Amilo a Celeronnal is tud egy lassú/csendes üzemmódot, akkor majdnem olyan mint a PentiumM. Viszont az L7310-esen nincs ilyen gomb, ezért kérdeztem, hogy szoftveresen azért elérhető e ez a lehetőség.

(#1299) dat válasza Shadowfax (#1297) üzenetére


dat
senior tag

''ergo állandóan megy a venti. ''


Ne is haradgudj de ez marhaság. Bár nem Fusim, hanem Clevo-m van Celeron-M-mel, de átlagos használat mellett a venti csak nagyritkán pörög fel, kb 20 másodpercre. Egyébként full csendes a gép. Elhiszem hogy pentium-m -mel még ennyit sem kellene mennie, de azért nem olyan rossz kompromisszum az a celeron-m.

(#1300) Shadowfax válasza dat (#1299) üzenetére


Shadowfax
addikt

Igazad van, hülyén fogalmaztam (korán van még :DDD ). :B Azt akartam írni, hogy átlagos használat mellett talán többet megy a venti egy Celeron M-es proci esetén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.