Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) dat válasza Tommmmka (#946) üzenetére


dat
senior tag

Vezérlőpult, Enegriagazdálkodások, Asztali...

(#952) lujo2 válasza dat (#951) üzenetére


lujo2
csendes tag

Igen nyertél! Nem tudtam, h a Power Managment nevű programot kellett felteleítenem és ez meghozta a várva várt sikert.

(#953) LML


LML
tag

Sziasztok.

Pár napja vásároltam egy Amilo A1640 notit. (15.4 Wide, 3000+Sempron, 512DDR 60Gb Hdd, dual layer DVDRW stb...)

A gyári Xp home ot legyalultam, és prof ment a helyére.
A driver CD nincsen nálam (még nem kaptam meg), a drivereket a FSC oldaláról leszedtem, viszont a programokat nem leltem sehol. ( az összes driver megvan és hibátlan)

Viszotnt volt egy olyan progi rajta, ami a touchpad görgetést vezérelte (most csak le és fel megy a kurzor), valmint a Caps lock és társai lenyomása esetében kiírt egy figyelmeztetést. Na ezt a cuccost nem találtam meg.

Ezeket honnan tudnám letölteni? Esetleg valaki akinek ilyen notija van, el tudná küldeni nekem?

A hangkártyához nincs esetleg valami program (equalizer stb), mert a fsc oldalán csak a driver van fent, nincs ehhez valami program?

Minipci hely ugye nincsen ebben a tipusban? Mert én alul lebontottam amit tudtam (hdd takaró, procc takaró, és az usbs rejtett hely takaró), de én nem találtam benne minipci helyet ahova a wlant tudnám tenni.

Én a wlan kérdést egy Xmicro mini USB adapter szétszedésével és a panel elhelyezésével oldottam meg a rejtett helyre (pont befér, és 3k volt nem 15k mint a fsc gyári megoldása).

Alapvetően elégedett vagyok a Notival, előtte Gericom Bellagio volt pár napig, attól sokkalta jobb.
Gyorsabb, szebb a kijelzője, jóval tovább bírja az akkuja, sokkalta többcélú mint a gericom volt. Idővel egy turion procit teszek majd bele, de egyenlőre elég a sempron is bőven.
Játszani még nem próbáltam rajta, majd ma este nézek egy 3dmark ot.

A segítséget előre is köszönöm

(#954) gabaa válasza LML (#953) üzenetére


gabaa
csendes tag

Szia!

Hol is van ez az usbs rejtett hely takaró? :) Mutass már légyszi egy képet erről az xmicrós megoldásról, lehet én is megcsinálom.

toshiba satellite - fusi amilo a

(#955) gabaa válasza LML (#953) üzenetére


gabaa
csendes tag

Egyébként a problémádra nem tudok megoldást sajnos. Én azt az xp homeot használom, amit hozzá adtak. Márciusban vettem, azóta az az oprendszer van rajta. Semmi problémám nem volt eddig. A drivereket rendszeresen frissítem netről. Egy bugot tudok mondani: a borland cpp builder össze szokott nekem veszni a kijelzővel és időnként nagyon mókásan az 1280x800-as felbontást 800x1280-ra cseréli, tök jól néz ki és vissza lehet csinálni újraindítás nélkül, de zavaró lehet :)

toshiba satellite - fusi amilo a

(#956) gabaa válasza LML (#953) üzenetére


gabaa
csendes tag

felraktam neked a driverdévédén található sound és touchpad drivert és, hogy mik vannak még a dévédén

[link]
[link]
[link]

toshiba satellite - fusi amilo a

(#957) phanfantom válasza gabaa (#956) üzenetére


phanfantom
senior tag

Ezen a gépen van wireless? Azt írták, hogy van, de én nem tudom összehozni a wireless routerrel vagyis nem találom magát a wlan hálókártyát. Nem értek nagyon hozzá, de a drivers&utility cd-n ugye ott a wlan, azt szépen lementem, de nem csinál semmit, hiába nyitom meg az exe. fájl kiterjesztést. Vagy valamit rosszul csinálok vagy egyáltalán nem is alkalmas wlan-ra?

(#958) cecko13


cecko13
tag

nekem is amilo van most vettem...lásd aláírás

(#959) gabaa válasza phanfantom (#957) üzenetére


gabaa
csendes tag

Egyes tipusokban van. Ha elöl a jobb alsó sarkában van egy gomb ami átkapcsolható, akkor van. Nekem csak a helye van ott.

toshiba satellite - fusi amilo a

(#960) phanfantom válasza gabaa (#959) üzenetére


phanfantom
senior tag

A jobb alsó sarokban semmiféle gomb, még csak a helye sincs. Ez is a 1640-es, nem értem miért reklámozták akkor így. Direkt ezért nem vettem bele wireless hálókártyát. Mindegy, megvagyok nélküle, mert a router mellett van használva kábelesen. Jobb oldalt a helye megvan a hálókártyának. Nem tudsz erről a típusról egy magyar leírást a neten?
A kézikönyve sem pontosan ehhez a típushoz van, ezt sem értem miért nem pontosan az a1640-eset adták hozzá:)

(#961) gabaa válasza phanfantom (#960) üzenetére


gabaa
csendes tag

A magyar honlap enyhén szólva is gyatra, de a nemzetközin megvan angolul, de csak egy easy guide. Egyébként amit hozzá adtak, az jó. AX640 -nek szól a user manual, ami az A7640est és A1640est is lefedi, szóval olvasgasd.

toshiba satellite - fusi amilo a

(#962) phanfantom válasza gabaa (#961) üzenetére


phanfantom
senior tag

Magyarul jó lenne:)
Most akkor neked sincs wlanod? Az a1640-esben ezek szerint mégsincs?

(#963) G. Armani válasza Tommmmka (#935) üzenetére


G. Armani
csendes tag

hi üdv. a Fujisok körében,, ha már illen gépet vettél megdobnál mindekt 3dmark és everest teszttel csak a kíváncsiság kedvvéért, jah és mennyit bír a mbile athlon akkura?
thx

jó gépnyúzást mindenkinek

$ Fujitsu-Siemens M1437G - Pentium M 760 2 GHz /2MB - 512 MB DDR2 RAM - 15,4''TFT WXGA GlareTYPE - ATI X700/128MB - 80GB HDD /8MB - 8xDVD+-RW DL $

(#964) d900t


d900t
senior tag

Gondoltam, hátha érdekes:

[link]

(#965) OliApa válasza d900t (#964) üzenetére


OliApa
aktív tag


Brutális! :Y

http://velemmivan.blogspot.com/

(#966) Dr. Akula válasza d900t (#964) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jól hangzik. Mit tud egy ilyen x1400 az x700-hoz viszonyítva? Most nézem csak hogy ez már duál magos Jónás procis. Kemény! Bár attól tartok ennek már folyékony nitrogénhűtés kell. ;) Az XP Home tud 2 magot (vagy 2 procit) kezelni?

[Szerkesztve]

(#967) xedos válasza d900t (#964) üzenetére


xedos
addikt

Erre kiváncsi leszek!
Pillanatnyilag nem sok info van az X1400-ról :(
De a Dual Core-os proci sem sámli!
Az ára meg kifejezetten baráti! Jó kis játék gép lenne, de a játékok nem tudják kihasználni a DUAL Core-t! Akkor meg minek? Ahol jó, oda meg nem kell ilyen erős videokártya.
CAD-es tervezéshez az LCD felbontása kicsi...
Ahol a
Olyan mintha ''felvágásra'' találták volna csak ki...

(#968) dat válasza xedos (#967) üzenetére


dat
senior tag

pont ezt akartam írni de megelőztél...:)

(#969) Dr. Akula válasza xedos (#967) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Minek? Hogy rendesen multitaskolhass. Teljesítményveszteség nélkül futtathass kétszer annyi alkalmazást. Természetesen ennek ára is van, 50W-os procifogyasztásról lehet hallani. Igaz az egyik mag kikapcsolható, de kérdés milyen alapon kapcsolgatja majd be a gép, hányszor fogja feleslegesen is beüzemelni (vagy fordítva: akkor se ha kéne).

Sztem notiknál a 64 bitnek több értelme lenne mint a duál magnak (persze legjobbegyütt a 2), nem világos miért ezt erőlteti az intel, mikor a 64 bittel még mindig adós.

(#970) G. Armani válasza OliApa (#965) üzenetére


G. Armani
csendes tag

Kíváncsi vaok meddig bírja az akkija, mer x700 is rendesen zabález meg... :D
Mondjuk lehet csak a irigység becél belőlem.. :D :D :D :D

$ Fujitsu-Siemens M1437G - Pentium M 760 2 GHz /2MB - 512 MB DDR2 RAM - 15,4''TFT WXGA GlareTYPE - ATI X700/128MB - 80GB HDD /8MB - 8xDVD+-RW DL $

(#971) Tommmmka válasza G. Armani (#963) üzenetére


Tommmmka
senior tag

hát everestet nyomatok de 3dmark 2k3 v.miért hibát dob---de emellett minden game tökéletesen megy... ki érti ezt!

Hát fogyaztás olyan 1,5-2 óra használattól függ!

CS: source maxon simán megy, Quake 4 1024*768 high, Most wanted 1024*768 medium (a legtöbb játékhoz ram kéne kevés az 512 ezért swappol a vinyo)
Far cry szintén 1024*768 high very high-hoz ram kellene.
Sudeki max graf mind felbontás mind mindet.

ma este próbálom ki a cod2-t meg az AoE 3-at


Max órajel 2000mhz min amire még speedswitch xp-vel le tudom vinni az 320mhz (így még nem néztem akkuidőt)

[Szerkesztve]

(#972) G. Armani válasza Tommmmka (#971) üzenetére


G. Armani
csendes tag

Hmm az elég kellemes én nekem is hasonlo, maj ha megvan everest írj..
Mondjuk rammal én is ígyvaok kevés az a 512, asszem a mikulással lezsírozok még 1 512eset. :D

$ Fujitsu-Siemens M1437G - Pentium M 760 2 GHz /2MB - 512 MB DDR2 RAM - 15,4''TFT WXGA GlareTYPE - ATI X700/128MB - 80GB HDD /8MB - 8xDVD+-RW DL $

(#973) G. Armani


G. Armani
csendes tag

épp nézegettem bazz, sehol se találtam infot ati X1400 asról amit a D900t linkelt be gép..
még az ATi honlapján sem.. vlkinek van vlmi jo linkje izzítsa be mert érdekel a dolog..

$ Fujitsu-Siemens M1437G - Pentium M 760 2 GHz /2MB - 512 MB DDR2 RAM - 15,4''TFT WXGA GlareTYPE - ATI X700/128MB - 80GB HDD /8MB - 8xDVD+-RW DL $

(#974) OliApa válasza G. Armani (#970) üzenetére


OliApa
aktív tag

Ekkora teljesítményhez szuffla kell. Asztaliban 650-es táppal no problemo. Nade noteszben? Jó lenne majd kézbevenni akkor . . . :)

http://velemmivan.blogspot.com/

(#975) G. Armani válasza OliApa (#974) üzenetére


G. Armani
csendes tag

Oliapa rátapíntott a lényegre :D

$ Fujitsu-Siemens M1437G - Pentium M 760 2 GHz /2MB - 512 MB DDR2 RAM - 15,4''TFT WXGA GlareTYPE - ATI X700/128MB - 80GB HDD /8MB - 8xDVD+-RW DL $

(#976) Csepy


Csepy
senior tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de miért csak DDR333-at lehet beletenni (én egy 1667G 02-vel szemezgetek, 320k) és szerettem volna kicsrélni a benne lévő RAM-ot 2 db 512MB-os DDR400-as SO-DIMM-re. DE a manual iszt írja, hogy PC2700-as RAM való bele. Namost ez a VIA K8T890-re épül, nehogy már ne tudja a 400-as RAM-ot kezelni. Hisz így lenne szinkronban a Turion külső 200-as órajelével, nemde?
Szóval, van, aki ilyen notiját DDr400-al hajtja? Nem szeretnék fölöslegesen kidobni 20ezre RAM-ra, hogy aztán ne tudjam használni...

Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#977) xpike


xpike
tag

Léci segítsetek, elég nagy lamer vagyok :DDD de ez a kérdésből is nyilvánvaló lesz:
surföltem a neten de nem találtam hirtelen infót...

szóval mit jelentenek ezek, illetve miért emelik ki leírásoknál:

-FSB533
-S-ATA (a winchinél)
-i915GM
-shared memory graphics(GMA900) upto 128 MB
-V92 Modem
-supports max. 2 GB DDR2 SDRAM PC533
-2x 256MB DDR2 533MHZ RAM (itt a MHZ érdekel hogy mit takar...)

előre is nagyon köszi, :R
D.

(#978) dat válasza xpike (#977) üzenetére


dat
senior tag

-FSB = Front Side Bus, ''minél nagyobb annál jobb''
-SATA = Serial ATA (a legtöbb vinyó (P)ATA, ez a szabvány nem olyn rég kezdett terjedni. Elvileg gyorsabb mint az ATA)
-I915GM = Alaplapi chipset, reltaíve modern
-shared memory graphics(GMA900) upto 128 MB = A videokártyának nincs saját memóriája hanem a rendszermemóriából foglal le magának maximum 128 megát. Irodai célokra megfelel, mai játékokra nem alkalmas, ellenben keveset fogyaszt.
-V92 Modem = szabvány, nincs jelentősége. Normál modem.
-supports max. 2 GB DDR2 SDRAM PC533= maximum 2 giga ramot pakolhatsz bele, ddr2 pc533 típusúakat. 533Mhz a memória sebességét jelöli. 533 az jó :)

Ha valamit tévedtem valaki javítsa ki..

(#979) Tommmmka válasza dat (#978) üzenetére


Tommmmka
senior tag

:R jól beszélsz :R

(#980) Dr. Akula válasza Csepy (#976) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Belerakhatod. Nekem egy 1 GB 333-as + egy 512-es 400-as DDR van a notimban, teljesen jó. Az előzőben is vegyesen voltak a ramok.

(#981) xpike válasza dat (#978) üzenetére


xpike
tag

ezer hála :C
az FSB-t nem értettem 100%-ra, ezért megnéztem: ''A CPU ezen az adatvezetéken keresztül kommunikál az operatív tárral. Ez alaplaponként változóan, 66, 100 vagy 133 MHz-es órajel-frekvencián történik.... ''
egyébként a ''FSC AMILO Pro V2040 notebook PM 740 1.73G 512M60G XPP'' notit nézegetem, ehhez kellett. Ez egész jó ajánlat a piacon szerintem mostanság ahogy nézem...

(#982) Tsabee


Tsabee
csendes tag

Hali!

Én is beneveztem egy FuSi M1437-be!
Nagyon kezesbárány,viszont van 1 észrevételem!Ha hosszab ideig használom akkor melegszik a gép,de fizikailag érezhető módon.A touchpad mellett jobbra érezni a legjobban ahol azért picit zavaró,mert pont ott van a kezem.Ez másnál is így van vagy csak nekem nem klappol valami?
Kb. olyan érzés,mintha egy melegebb teáscsészét szorongatnék,ami hidegebb napokon nem is olyan rossz :D

(#983) Tommmmka válasza Tsabee (#982) üzenetére


Tommmmka
senior tag

nálam is ez van csak nekem 1667g-m van ne tarts tőle no problem ahol teljesítmény ott meleg is van :D

(#984) leslie.hun


leslie.hun
csendes tag

Az amilo Pi tényleg szuper, de kiváncsi vagyok valyon az x1400-as kártya belemenne-e egy 1437g-be. Másszóval, ha valaki nem tud várni februárig mert most kell a gép, de később szeretné a videokarit fejleszteni, akkor az x1400-zal ez megoldható-e?
Ha esetleg valaki tud valami konkrétat, azt megköszönném. :)

(#985) DiXoN008 válasza Tommmmka (#983) üzenetére


DiXoN008
tag

És hangra milyen az 1667G, mert a hő nem igazán zavarna engem is de a hang annál inkább. Nos ilyen tekintetben mi van vele? Ja és írtad, hogy 3 nap suliba 4 nap otthon ebből gondolom h fősulis vagy te is és ha XP prof kéne akkor nézd meg ezt[link] a fősulisok 3000 HUF-ért igényelhetnek eredetit.

(#986) Hory


Hory
aktív tag

Nem kell hanyattvagodni a yonah-tol. Az anandtech-en most volt egy teszt, es bizony eleg sokat fogyaszt (dothan/turionhoz kepest - a cikkben is egy ketmagos A64-hez hasonlitjak a fogyasztasat, hmmm), teljesitmenye meg csak multitaszknal jon elo. Jatekban meg ott sem.

Ennek egyik oka, hogy a fogyasztas csokkentese erdekeben most mar 2 procira oszlik el a 2 mega l2 cache, raadasul 10 helyett 14 orajel a kesleltetese. Persze az intel hadoval architekturalis ujitasokrol, de a tesztek ezt nem igazoljak.

Osszessegeben nem erdemes varni ra.

Nekem az ati-val meg az a bajom, hogy a linuxos drivere egy okadek hanyas bughalom. Ati nalam kizarva, ilyet en az eletbe tobbet soha!
A windowsos drivere se jobb: az mondjuk nem fagy, csak a control panelhez behuzza a memoriaba a komplett .net runtime-ot. -50 mega ram, +50 mega swap, koszi!

[Szerkesztve]

(#987) G. Armani válasza Tsabee (#982) üzenetére


G. Armani
csendes tag

Nyugi eza kézmelegítő funkcó. Foggd fel extrának mint a jobb kocsikban az ülésfűtés.. :DD
1ébkénn természetesen nálam is ott melegszik.

$ Fujitsu-Siemens M1437G - Pentium M 760 2 GHz /2MB - 512 MB DDR2 RAM - 15,4''TFT WXGA GlareTYPE - ATI X700/128MB - 80GB HDD /8MB - 8xDVD+-RW DL $

(#988) Billu


Billu
aktív tag

Sziasztok.
Itt a forumba árulnak Sparklan MiniPCI 54mbps-os wireless kártyát, ami állitólag jó az én notimba is: Fujitsu-Siemens Amilio L7300.
A kérdésem az volna, hogy ezt hogy tudnám belevarázsolni a notiba?
Esetleg nincs valakinek belső képe erről a notiról?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#989) G. Armani válasza Billu (#988) üzenetére


G. Armani
csendes tag

Elvileg a haátuljan valamelyik takarólemezt lecsavarod és csak simán beledugod a foglaltba. Nejem a kisebbik takarolemezte kell levenni és a ram mellett van a helye.
Szal könnyen megtalálhatod.. sok sikert

$ Fujitsu-Siemens M1437G - Pentium M 760 2 GHz /2MB - 512 MB DDR2 RAM - 15,4''TFT WXGA GlareTYPE - ATI X700/128MB - 80GB HDD /8MB - 8xDVD+-RW DL $

(#990) Billu válasza G. Armani (#989) üzenetére


Billu
aktív tag

Köszi, de ennek az alján nincs semmi.
Az egész alját kéne leszednem, de nem akkar szét pattanni, feszegetnei meg nem szeretném. bisztos van neki valami kis trükkje. :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#991) G. Armani válasza Billu (#990) üzenetére


G. Armani
csendes tag

Hát ez érdeks, akkor passz pedig vlalhogy tutti le lehet szedni másképp h raknál ramot vinyó meg vlmit? nincs elrejtve vlmi csavar pöcök?

$ Fujitsu-Siemens M1437G - Pentium M 760 2 GHz /2MB - 512 MB DDR2 RAM - 15,4''TFT WXGA GlareTYPE - ATI X700/128MB - 80GB HDD /8MB - 8xDVD+-RW DL $

(#992) Billu válasza Billu (#990) üzenetére


Billu
aktív tag

Esetleg másvalaki?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#993) Tommmmka válasza DiXoN008 (#985) üzenetére


Tommmmka
senior tag

Hát maga a gép nagyon szuper, mivel csak egy fujitsu back to school sulinetes géphez és egy toshibához hasonlítva nagyon jó (pedig toshibában harman kardon hangszórók vannak)

Szal semmi panaszom rá!

(#994) DiXoN008 válasza Tommmmka (#993) üzenetére


DiXoN008
tag

Én nem fogalmaztam pontosan, én a hűtésnek a hangjára gondoltam, hogyha 100%-on megy a CPU, meg a GPU akkor milyen zajos a masina? Ha így sem olyan zajos, mint egy asztali gép akkor tényleg frankó gép lesz ez.

(#995) Tommmmka válasza DiXoN008 (#994) üzenetére


Tommmmka
senior tag

asztalinál lényegesen halkabb szerintem ok.!

(#996) Trisz


Trisz
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Most szeretnék vásárolni egy Fujitsu-Siemens Amilo M 1437G laptopot...

Esetleg akinek ilyen van az mondhatna róla véleményt...jó választás??

Kösz..

Lenovo Thinkpad X201

(#997) Tersius válasza Tommmmka (#995) üzenetére


Tersius
tag

Es mi van akkor a hanggal, ha nagyon nincs leterhelve? Mondjuk netezes alatt. Tud teljesen csendben lenni (kikapcsolt ventikkel ertven ezt)?

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#998) Tommmmka válasza Tersius (#997) üzenetére


Tommmmka
senior tag

asszem azt nem most cs-ztem úgyhogy most be van kapcsolva de megnézem oks?

(#999) OliApa válasza Trisz (#996) üzenetére


OliApa
aktív tag

Nekem 760-as procival van, gyors és csendes. Natív felbontásban minden mai játék szépen fut. Gyönyörő a képe, 3 órát netezhetek akksival, mi kell még? :)

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1000) Tommmmka válasza OliApa (#999) üzenetére


Tommmmka
senior tag

Oli nem tudnál segíteni?

Az a gondom h. a gép alapon nem friss windowssal semmi program nem fut háttérben 5.10-es driver fenn procc maximumon
és 3dmark 2k3-ban min dössze 4750-4780 pont között hoz nem tudom feljebb tolni pedig többet kéne vinnie!!
Nemtom mi gondja lehet :(
(Konfig az adataimnál)

Ja és enyém a megtisztelő ezredik hsz ebben a topikban!

Így tovább! :R :R :C

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.