Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Vangelis válasza SGC (#350) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem állandóan bene van.... soha nem villog az töltés lámpa:F

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#352) SGC


SGC
tag

Melyik Amiloval nyomulsz?

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#353) Vangelis válasza SGC (#352) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A7620

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#354) Vangelis válasza Vangelis (#353) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát más infó nem kell?:F

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#355) SGC


SGC
tag

Mire gondolsz?
A laptopodra? Megnéztem a neten, majdnem ua. mint az enyém, csak 40 helyett 60 GB vinyóval és AMD Celeron helyett. Nagy vonalakban ennyi a különbség...
Ja, és az akkudban Li-Po zselé helyett szilikonimplantátumot töltöttek véletlenül, ezért nem világít soha a töltésjelző leded. :Y

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#356) Vangelis válasza SGC (#355) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem 40es toshiba vinyó van benne, és Barton igen, meg dvd író.

És 4000es akksi.
Nem villog, már így megyen rég óta, hogy benne van:F, kivegyem?

Meg most néztem hogy ezekben sima mezei ddr ram van , legalábbis külsőleg annak tünt:F

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#357) _seth_ válasza Vangelis (#356) üzenetére


_seth_
veterán

Ha sima ddr van benne és nem sodimm akkor szeremcséd van mert olcsóbban és rugalmasabban tudod bővíteni, igaz a sodimm árak is nagyon lementek :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#358) Vangelis válasza _seth_ (#357) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem szedtem ki, mert sietve raktam össze, csak kifujtam a port belőle..meg venti tisztítás.
majd keresek egy képet a sodimm ramról.

[kép]

Ha erre gondoltál, akkor nem iylen azt hittem jobban hasonlít a mezei ddr re:D, ennyire láma azért nem vagyok.

akkor sima ddr kell bele.....:örülök.



[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#359) SGC


SGC
tag

Sima, egyoldalas NDK való bele, ami jó is meg rossz is :U

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#360) Vangelis válasza SGC (#359) üzenetére


Vangelis
nagyúr

NDK?? Ezt hogy is érted? jó is rossz is?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#361) SGC


SGC
tag

NDK = DDR :C

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#362) _seth_ válasza Vangelis (#358) üzenetére


_seth_
veterán

Pont a múlt héten vettem az enyémbe 256 MB 400 MHz-es Kingston Value SoDIMM ramot :) Akkor valóban szerencsés vagy :) Én raknék bele annyi ramot amennyit csak lehet :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#363) SGC


SGC
tag

Te mivel nyomulsz?
Akkuval, vagy anélkül használod otthon?
Minden FS-ben ''normál méretű'' (nem mobil) processzor és memória kell, vagy csak a D sorozatba? Nem tudjátok véletlenül?

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#364) _seth_ válasza SGC (#363) üzenetére


_seth_
veterán

Tőlem kérdezed? Nekem Gericom notim van :)

Ált sodimm ram kell a notikba aminek az is az előnye, hogy kevesebbet fogyaszt valamint a gyártók lehúznak vele minket :)

Nekem pl normál S478-as procik mennek a notimban (533 fsb-ig de a 3.0C is megy vele ami 800mhz fsb-vel rendelkezik viszont csak 1.5ghz-en ketyeg és sokat eszik) szal gyárilag asztali p4 2.66 volt benne de lecseréltem egy mobil 3.06 ghz-es p4-re :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#365) Vangelis válasza _seth_ (#364) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem socket 462 es a foglalat de mobil barton 2600+ van benne 2000Mhz en, és sima mezei ddr 512Mb os 333Mhz es, de még egy ilyen szerintme bele fog kerülni.
Lehet hogy többet fogyaszt de olcsóbb:DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#366) _seth_ válasza Vangelis (#365) üzenetére


_seth_
veterán

Kétségtelenül könnyebb és olcsóbb is fejleszteni, pl 512-es sodimm ram az 13-14K sima ddr lassan a fele :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#367) Vangelis válasza _seth_ (#366) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah bele is tolok még 512 :D(garival gondolom nem lesz gondja:?)

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#368) _seth_ válasza Vangelis (#367) üzenetére


_seth_
veterán

Sztem nem, max ha le ban ragasztva vagy hasonló gyárilag de nem szokták a ddr ajtót leragasztani :) Nekem már csak augusztusig garis ezért nem érdekelt nagyon viszont össz 256mb rammal kezdett túlságosan lassú lenni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#369) Vangelis válasza _seth_ (#368) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem van ragasztó rajta:D tehát mehet a móka:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#370) SGC


SGC
tag

Elég hamar rájöttem, hogy a gyári 256 MB csak netezéshez elég, valamint hosszútávon olcsóbb a plusz memória, mint az állandóan swapoló wincseszter :((( , ezért visszavittem a notebook.hu-ba memcsit rakatni bele (én nem vagyok az az otthon mindent szétszedő fajta, mint 1-2 haverom), és ott tudtam meg, milyen szerencsés vagyok :DD a normál méretekkel. (Most KIZÁRÓLAG laptop-alkatrészekről van szó!!!) ;]
Eredetileg 1 db 256 MB-s Samsung PC2700 volt benne, és ekkor került még mellé még 1 db 256 MB-s PC3200, mivel 1oldalasban nem kaptam még 1 ugyanolyat. :( Ez van.
A CPU egy 478-as Celeron 2800 MHz; a videokártyám a FS által akkoriban preferált 64 MB-s Ati Mobility Radeon 9000. A winyó 40 GB-os Toshiba Ultra-ATA/100, 4200 RPM, 8 MB puffer.

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#371) Vangelis válasza SGC (#370) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jó az a 9000 es radeon szépen elmegyen vele minden:D, nekem is 512 van, és végülis most még midenre elég. A vinyónk meg egyforma.

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#372) SGC


SGC
tag

Mekkora swap-filét készít a Windowsotok?
Nekem eddig stabil 402 MB volt (360-712 MB volt megadva határértékeknek, de arra nem emléxem, hogy én adtam volna meg ezt az értéket), ám a 7 közepén levélírás közben közölte, hogy túl nagy a virtuális memória alsó 6ára :U Akkor átállítottam 256-512 MB-ra; és lőn: beállt 268 MB-ra :P
Varázslatos dolgok ezek, elvbarátaim...

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#373) SGC


SGC
tag

Jó kis net-sebességmérő; az IP címedet is kiírja:

http://www.abeltronica.com/velocimetro/pt/?idioma=uk&newlang=uk

ADSL-em van dinamikus IP-vel, de már a 2. hete nem változik, ''hála'' a routernek :P

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#374) sunone


sunone
aktív tag

amilo 7405 512 ram 715-ös processzor gyári előtelepített rendszer.

..gyárilag fel vagyon rá mászva egy norman nevű antivírus, de frissíteni nem tudok, mert a netes authentikációnál ledob a szerver, reg kódot kér. és az ami nincs.
valami info?

(#375) SGC


SGC
tag

Nekem ugyanígy volt. Letöröltem a Normant (ki sem próbáltam), és a NOD32-t használom helyette: kicsi a hardverigénye, de nagyon megbízható! Ha még nem NOD-oztál, dobj 1 mailt, szívesen segítek.

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#376) sunone válasza SGC (#375) üzenetére


sunone
aktív tag

sajnálom a normant, kipróbáltam volna..., meg végülis kifizettem vagy mifene!

Más:
Továbbra is amilo 7405
Az F2-re csak valami nagyon alap BIOSt ad fel, semmit se lehet szinte állítani, van valahol egy advenced menüsor? A leírások elég soványak ezügyben....

(#377) SGC válasza sunone (#376) üzenetére


SGC
tag

A laptopokban nagyjából ennyi a BIOS :DDD

A Normannal kapcsolatban még valami eszembe jutott: nincs a mellékelt CD-n/DVD-n vagy a csomagban valahol reg. kulcs hozzá?

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#378) sunone


sunone
aktív tag

megvan a Norman serial, az FS hotline segítségével:
c:\Norman\NVC\RELEASE\relnotes.htm -fájlban van egy link, amivel lehet igényelni kódot...

(#379) MasOyama válasza sunone (#378) üzenetére


MasOyama
őstag

Légyszi írj nekem egy emailt. Már probáltam neked írni, de visszadobta a levelem. Olyan notebookod van amit most akarok venni, és ezért szeretnék veled beszélni.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#380) Tsabee


Tsabee
csendes tag

Hali!

Fujitsu Siemens Amilo M1425
Valaki használ ilyen gépet???

Szeretnék róla véleményt hallani,ki mennyire elégedett vele,milyen hangos és hogy szuperál stb,mert a héten kell vennem gépet és nagyon kacérkodom vele!!

Köszi

[Szerkesztve]

(#381) Vangelis válasza Tsabee (#380) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ez a sempron 3000+ os masina?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#382) d900t válasza Vangelis (#381) üzenetére


d900t
senior tag

Nem igazán. Ez egy Radeon 9700-es Centrinos modell.

(#383) sunone válasza MasOyama (#379) üzenetére


sunone
aktív tag

mél ment.
- nd6500A tipusú NEC dvd író: nagyon precíz készülék, simán beolvas olyan princo lemezemet, melyet a NEC3510-es desktop íróm már nem visz. Archiválom ezerrel a régi filmjeimet :)
- a dvd meghajtó pont ott helyezkedik el, ahol alapból benyúlok a gép alá mozgatáskor, ezért ha nem figyelek, recseg-ropog. Utánna már figyelek.
- WiFi 2-3 MBps-os sebességre képes, 100%-os vételi minőség mellett. Rátettem egy plusz usb-s wlan adaptert (dwl120+), akkor felment 5-6 MBps-ra a sebessége. Az RJ csatlakozó bekötése után 80MBps-os sebességet produkált a rendszer. (Negyedik hálókártyát már nem konfiguráltam rá :)
- Akku 2.5 órát bírta, ebben telepítgetések, letöltések voltak.
- a 715-ös proci nem kér sokat, alig hajtja meg a ventillátort, s nekem inkább takarékosnak tűnik, mint erősnek. (3200-as Barton az összehasonlítási alap; 1 megás superpi-t 56 sec alatt csinálta meg)
- a géphez csomagolt szoftverek közül, a néró butított, a Norman vírusírtó 3 hónapos trial, és a works alapból buta.
- 512 ram két részletben figyel a gépben és kis méretüek.
- a merevlemez defrag esetén 40 egyébként 35 C°-os.
Amilo 7405

[Szerkesztve]

(#384) MasOyama válasza sunone (#383) üzenetére


MasOyama
őstag

Köszi megkaptam, de itt is meg tudjuk beszélni, ha fennt vagy itt. :)
1. Milyen negatívumot tapasztaltál a géppel?
2. Hol vetted, és mennyiért?
3. A 3200 barton 56 mp, vagy ez a gép?
4. DVD-t játszottál már le vele? Jól megy?
5. A beépített hangszóroi milyenek?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#385) QwerG


QwerG
tag

Sziasztok!
Nekem egy Amilo D7830-as notim van 2,8-as P4-el. Az lenne a kérdésem, hogy alapból ezekben az amilokban normál asztali S478-as proci van, mert az enyém olyan 50fok körül van általában? És a fő kérdésem az lenne, hogy lehet bele tenni keveset fogyasztó és kevésbé melegedő S478-as P4-et? Ha igen milyet és kb mennyiért?

(#386) sunone válasza MasOyama (#384) üzenetére


sunone
aktív tag

Amilo 7405
Negatív:
nagy méret, kicsit recsegős-ropogós műanyag ház, kisméretű memóriamodulok, 1GB-ig bővíthető, BIOS az átlagnál is gyérebb, monitorozó progik alig futnak rajta, MBM5 sem :(

Pozitív: 200+áfa az ára, ebben az árban ma a legjobban felszerelt gép (90nm-es dothan proci, 512 ram, wifi, oprendszer, dvd író, FireWire port, 3 usb, svideo out, 4400-as aksi). Ami még tetszik: halk üzemmód kapcsoló ( a régi gépemen ilyen nem volt..)

- notebook pont hu-nál vettem, gyors pontos kiszolgálással, semmi okom a panaszra.
- egy darab pixelhiba sincs (még) rajta...
- az asztali barton-é asszem 40sec körül volt, az amilo-é volt az 56sec.
- dvd-t még csak .nrg image fájlból játszottam le, 10 percenként fújt egyet a venti, más kényelmetlenség nem volt közben.
- hangszórói nem hifik, az átlagot hozzák; erősítő, fülhallgató használata ajánlott

(#387) SGC válasza QwerG (#385) üzenetére


SGC
tag

Szia, nekem is ilyen gépem van. Ezekben a FS-ekben a proci és a memória normál ''asztali'' méretűek. Olcsóbb cserélni :DD, ám jobban melegszenek :((. Ez van.
Mikor vetted, hol, és mennyiért?
Én tavaly októberben a notebook.hu-nál 240 ropiért.

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#388) QwerG válasza SGC (#387) üzenetére


QwerG
tag

Én most vettem használtam kb 1,5 évesen olyan 160K értékben.
Egyébként nagyon tetszik és minden ok vele, csak néha idegesít a procinak az elég gyakran beinduló ventije.

[Szerkesztve]

(#389) SGC válasza QwerG (#388) üzenetére


SGC
tag

Engem speciel nem zavar :DDD

A hw-d ugyanez?
P4 Celeron 2,8 GHz
Ati mobility Radeon 9000 (64 MB)
40 GB HDD
CD-RW író / DVD olvasó
5 USB 2.0
PCMCIA type I/II
stb.

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#390) Vangelis válasza QwerG (#388) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor gondold el hogy állandóan megyen a venti a gépedben, ezt is hűtnei kell.....
Mi az a gyakran?, esetleg takaritsd ki.

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#391) sunone


sunone
aktív tag

- még nem talátam olyan programot, ami a 7405-ösöm processzorhőmérségetét pontosan kirta volna... Ti mit használtok?

(#392) Eryck


Eryck
csendes tag

Hy All!

Az első notebookom egy Amilo L-6820-as volt, semmi bajom nem volt vele azon kívül, hogy ''félkész'' driverekkel és bios-szal is piacra dobják őket. Most van egy Amilo A-7640-es 512 MB-ra bővített memóriával és semmi gond nincs vele, munkára és netezésre tökéletes. :)

(#393) Vangelis válasza Eryck (#392) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Juj nekem A7620 van,,,,,,,akkor testvérek, csak a tiéd kicsit ujabb..nálam is no gond;)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#394) BFeco válasza sunone (#391) üzenetére


BFeco
aktív tag

MobileMeter (off IBM T41-nél is csak ez látja a CPU hőfokot)
MobileMeter is a system monitoring utility designed for laptop PCs running under the Windows environment. It can show the following information.

CPU clock
CPU temperature
Battery charge/discharge rate
HDD temperature

Bővebben: link
Letöltés:
Bővebben: link

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#395) Vangelis válasza BFeco (#394) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem ez kinai???? a letöltés?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#396) BFeco válasza Vangelis (#395) üzenetére


BFeco
aktív tag

Az angol linkelésű letöltés nem megy, de a kínai (a progi angol) megy.
Bővebben: link
A műkődő link:
Bővebben: link

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#397) Vangelis válasza BFeco (#396) üzenetére


Vangelis
nagyúr

OKé, nekem már meg is volt, de nem irja normálisan a hőmérségleteket:O

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#398) BFeco válasza Vangelis (#397) üzenetére


BFeco
aktív tag

Sajnálom. :((

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#399) sunone válasza Vangelis (#397) üzenetére


sunone
aktív tag

Mobilemeter - nálam 11°-ot ír procihőmérségletre -> értem már miért van a gépen Zanussi Certificated embléma :D

(#400) Lókötő


Lókötő
csendes tag

Hello!

Szeretném figyelmeztetni a kedves fórumtársakat arra, hogy
a gyártók egy modellt elég szabadon kezelnek, és sajnos az üzletben sem mondják el, hogy pontosan mit is vesz az ember.

Azaz sikerült egy olyan FS Amilo 7300-at megvennem, amiben 4 cellás akku van, holott minden (általam ismert) fórumon azt olvastam róla, hogy 8 cellás akkuval adják, és kibír 3 óra használatot is. Ezzel szemben a 4 cellás csak 1.5 órát bír ki, tehát ott vagyunk, mintha egy NEM mobil procisat vettem volna.

Ez a laptop.hu-ban történt, ahol amúgy sem igazán szeretik beleírni a specifikációba az Akku részleteit, megoldják annyival, hogy Li-ion, aztán kész.

Szóval legalább ti ne essetek bele ebb a hibába.

Üdv.

LG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.