Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Hory válasza RudiG (#1050) üzenetére


Hory
aktív tag

1437, egyertelmuen. Jocskan erosebb a videokartyaja (az x600 majdnem az abszolut low-end a nem integraltak piacan), tobb ram is van mellette. A gep ramjat meg barmikor bovitheted kesobb, ha keves lenne. Kijelzo is nagyobb, szoval egyertelmuen az elso.

(#1052) RudiG válasza Hory (#1051) üzenetére


RudiG
tag

Sajna változotta terv. Sulinet nem játszik...pontosabban lehet sulinetes, csak nem megyek vele semmire. A lényeg az lenne, hogy kedvező részletfizetési lehetőség az adott legyen (ez a saturnba és mediamarktba pl lehetséges).
Még mindig vívódom a FS M1437G és M6453G között.
Ma már (azaz szombaton) filmet is néztem a kisebb kijelzős (14'') M6453G-n és nem volt olyan vészes, a kijelzője végülis széltében nem jelentősen kisebb mint a másiknak (15,4''), mégis félek, hogy megbánom, hogy a másikat kellett volna venni (nagyobb kijelző, erősebb videókari,multimédiás lehetőségek)...
A video kari persze nem baj, ha jó, de nem akarok rajta túl sokat játszani.Viszont az AUDIO megoldásukról nem sikerült teljesen pontos információt szereznem, pedig az érdekelne.

üdv, én <~ˇ^ˇ~> ASUS-A6VA rullz >>*1.73 centrino . X700 . 2x512 DDR2 . 80GB 5400rpm .

(#1053) RudiG


RudiG
tag

bocsi a helyesirásért, kicsit kóma vagyok:)
Ti hol vettétek a gépeket? Ahogy elnézem mindenkinek aránylag nagy a procija az M1437G-sek közül. Jó dolog ez a masina? M6453G -ben kevés az az X600 SE?

üdv, én <~ˇ^ˇ~> ASUS-A6VA rullz >>*1.73 centrino . X700 . 2x512 DDR2 . 80GB 5400rpm .

(#1054) OliApa válasza RudiG (#1050) üzenetére


OliApa
aktív tag

Én is az M1437G-re voksolok! Ilyet gyapálok, tökéletes. Mellette szól többek között a széles kijelző is.

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1055) RudiG válasza OliApa (#1054) üzenetére


RudiG
tag

Köszi a segítséget!

Igen, mostanában én is inkább azt képzelem az asztalomra. Bár ki tudja hogy lesz ez még...
M6453G-nek is széles a kijelzője (csak 2,5 cm-vel keskenyebb).

De ezt mindenképp megnyugtató hallani, hogy tökéletes. Bár gondolom a másikkal sincs több gond:)

Meg sajna ilyen jó hiteles helyeken nem nagyon kapni ilyen nagy procival meg sok rammal:(

üdv, én <~ˇ^ˇ~> ASUS-A6VA rullz >>*1.73 centrino . X700 . 2x512 DDR2 . 80GB 5400rpm .

(#1056) G. Armani válasza RudiG (#1055) üzenetére


G. Armani
csendes tag

hi,
nem akrok belszolni de télleg a m1437 az 1 cool gép minden tekintetben!
jahh és nem akrok reklámotcsinálni de sztema legtöbben a notebook.hu nál vettük a gépet és asszem ottis van részletfizetési lehetőség..
üdv..

$ Fujitsu-Siemens M1437G - Pentium M 760 2 GHz /2MB - 512 MB DDR2 RAM - 15,4''TFT WXGA GlareTYPE - ATI X700/128MB - 80GB HDD /8MB - 8xDVD+-RW DL $

(#1057) RudiG válasza G. Armani (#1056) üzenetére


RudiG
tag

Köszi a hozzászólásokat! Most már meg vagyok róla győződve, hogy az amilo M1437G kéne, valszeg ez is lesz a holnapi nap folyamán, ha sikerül hozzájutnom. Viszont mindenhonnan azt hallom, hogy a FS-ek szétesnek 1 idő után. Ez az új szériákra mennyire igaz? Ahogy látom nektek semmi problémátok. Mondjuk az egyik srác beszámolt pár érdekes dologról az Amilo A1667G-jélvel kapcsolatban. Igazság szerint nagyon tetsziik a gép. Valszeg a kisebb procival venném, remélem nem bánom meg.
A mai nap folyamán viszont felmerült egy nem elhanyagolandó alternatíva, az ACER 5024WMLI ami az usanotebooknál 309k.


Most ezen agyalok...esetleg van valakinek vm ötlete :F ?

üdv, én <~ˇ^ˇ~> ASUS-A6VA rullz >>*1.73 centrino . X700 . 2x512 DDR2 . 80GB 5400rpm .

(#1058) RudiG válasza OliApa (#915) üzenetére


RudiG
tag

Nem akarja véletlen az én áfámat is lenyelni 1 cég:)?

üdv, én <~ˇ^ˇ~> ASUS-A6VA rullz >>*1.73 centrino . X700 . 2x512 DDR2 . 80GB 5400rpm .

(#1059) Hory válasza RudiG (#1057) üzenetére


Hory
aktív tag

Az se rossz - rajtad mulik, melyiket akarod. Nagyjabol ugyanazt tudja.
Szerintem menj oda, nezd meg, tapizd meg, szand ra az idot, es amelyik jobban tetszik, azt vidd haza.

Az F-S szeteses meg eleg nagy baromsag - egy olyan cegrol beszelunk, ami mar tobb, mint 3 eve van a piacon, es ad 3 ev garit a noteszaira - ergo ha tenyleg olyan szar lenne, mar tonkrement volna. Ezzel szemben eppenseggel o arulja a legjobb notikat, nagyon is prosperal.

Amugy ha nem tul draga, vedd meg te is a 3 ev garit - jol fog az jonni. 3 ev alatt valszeg lesz 40-50 penznyi javitanivalo rajta, szal tokmindegy, hogy most vagy kesobb fizeted-e ki, viszont igy nyugodtabban alszol, es -ami szinten fontos- a garis noteszt eladni nagysagrendekkel konnyebb es jobb feltetelekkel lehet...
(pl. 2.5 ev mulva latsz egy sokkal jobbat, van is ra penzed, akkor enyhen szolva jobb aron lehet eladni egy fel evig gyari garis notit, mint egy 2.5 eves gari nelkuli leharcolt darabot)

(#1060) Dr. Akula válasza RudiG (#1058) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De, mindegyik arra vár. ;)

(#1061) Dr. Akula válasza bajzso (#1046) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Inkább a 02-est!

(#1062) vbencus


vbencus
csendes tag

emberek!
megvettem életem első notiját! MA! MOST!
FS m3438.... igen-igen, a 17''-osat.....
hát, nagyon állat....

üdv mindenkinek, Bence

(#1063) Hory válasza vbencus (#1062) üzenetére


Hory
aktív tag

Akkor irhatnal rola. Kijelzoje egy normalis asztali tft-ehez viszonyitva, ventik zaja idle es terheles alatt, stb, stb...

(#1064) justaboy


justaboy
tag

Hi mindenki!
Látom nagyon megy a téma az m1437G-ről.. én is azt néztem ki magamnak.. persze a 2.0Ghz es változatot! ;]
De most,h megláttam a duo-s fujit... háát.. elgondolkoztam...
[link]
Ezek után tényleg gondolkodóba estem.. talán érdemes várnom februárig.. ''csak'' egy 20assal drágább a nettója,s minden tekintetben veri az m1437est..
Még a proc sebessége érdekelne.. az az 1660 Mhz az darabonként van? Magyarul közel összeadódik a 2 mag sebessége?
Világosítsátok fel sötét elmém! :D
Minden használható hozzászólásnak örülök! Ugyanis nem kevés pénz fog kirepülni kezeim közül.. :F

jah.. utólag még az akksiról vmit... vajon mennyit bírhat ez a ketyere? és az m1437 mennyit bír? Fontos nekem ez is...

[Szerkesztve]

Fu-Si M1437G 15.4'',Pentium M750,1GBDDR,80GbHdd,X700/128Mb

(#1065) OliApa válasza justaboy (#1064) üzenetére


OliApa
aktív tag

Az M1437G akksim 2:45-3:05-öt bír. A Pi 1536 biztosan kevesebbet. Meg a hypermemory mit takar? Nincs saját memóriája?

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1066) justaboy válasza OliApa (#1065) üzenetére


justaboy
tag

Hi!
HyperMemory.. annyit tesz,h van benne 128 mb beépített és 512 ig tudja használni a rendszerét.. de azt is hyper gyorsan!:))
A tiédben osztott az x700-as?
A 3 óra nem rossz.. max veszek egy nagyobb akksit bele!:)

Fu-Si M1437G 15.4'',Pentium M750,1GBDDR,80GbHdd,X700/128Mb

(#1067) xedos


xedos
addikt

Nyitottam egy noti winyó tesztes topicot.
Ha gondoljátok, akkor várom az eredményeket...
[link]

(#1068) OliApa válasza justaboy (#1066) üzenetére


OliApa
aktív tag

Franc tuggya! De kell az nekem? :)

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1069) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hi all.

Van nékem egy ilyen Fujitsu-Siemens notim és kellenének új gombok, mert lekoptak... Hol szerezhetnék friss gombokat, mert már nem garis...?

[Szerkesztve]

(#1070) Hory válasza justaboy (#1066) üzenetére


Hory
aktív tag

Azert nem valami hyper gyorsan. Gondold el, 128bit * 533MHz, vagyis 4 GB/sec. A notebook ramok mostansag ugy 20-30GB/sec-et tudnak.
Es akkor nem beszeltunk arrol, hogy a pcie se atyauristen, bizony jocskan lassit, plusz a rendszermemoriat a cpu is hasznalja (meg meg egy halom minden).
A hypermemory kvazi ugyanaz, mint anno az AGP-s memoria volt. Tetu lassu, de a semminel tobb (bar nem sokkal). A gyakorlatban nem szamit, hogy van-e vagy nincs.

PS: Aki linuxot hasznal, az az ATI X1000-es sorozatatol tartozkodjon, mert nincs hozza driver (semmilyen).

(#1071) Hory válasza justaboy (#1064) üzenetére


Hory
aktív tag

Az a yonah proci 1.6 GHz, es 2 mag. Namost, a mai jatekok kozul elvetve 1-2 tamogatja a tobb processzort/magot, vagyis kvazi fogsz venni egy 1.6 GHz-es, dothannal lassubb procit. A mai jatekokban eleg gyengen fog muzsikalni. Kesobb persze OK.

Az emlitett F-S-ben egy ATI X1400 van, ami a pipeline-ok szamat tekintve egy GF6600-6800-nak felel meg. Kvazi ma is megkapod ezt a teljesitmenyt - csak emiatt ne varj ra. Csodak nincsenek. :(
(Pl. nezd csak meg az F-S 3438G-t. Ugyanabban az arban van, es azert jocskan kulturaltabb kiepitesu, raid meg 17''-os kijelzo).

Ezzekkel a hibakkal egyutt a pi1536 egy kivalo masina ezert az arert, de nem tobb.

(#1072) justaboy válasza Hory (#1071) üzenetére


justaboy
tag

Hm.. köszi a segítséget... mégiscsak jó dolog,ha mások véleményét is meghallgatom.
Nem néztem a konfigot amit ajánlottál,de eleve kizárt a 17'' miatt.. nekem mindenképpen 15.4'' kell. Kb egy m1437g ami teccik,de egy kicsit lehetne erősebb... fontos,h a játékok jól fussanak.. a videokártyájáról hallottak miatt mondtam le róla többek között... ugyanis az is osztott memós.. vagy tévednék?
További ajánlatokat,s segítségeket várok...

Fu-Si M1437G 15.4'',Pentium M750,1GBDDR,80GbHdd,X700/128Mb

(#1073) OliApa válasza justaboy (#1072) üzenetére


OliApa
aktív tag

Tévecc! :) Nem osztott és minden mai játék tökéletesen fut natív felbontásban. :DD

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1074) sziszo válasza OliApa (#1065) üzenetére


sziszo
csendes tag

Sziasztok!

Én is nagyon gondolkozom egy FS-ben, de engem zavar az ExpressCard. Én az M1450-et néztem ki, de a laptopajánlós topikon lebeszéltek róla az ExpressCard miatt. Mi ezzel a helyzet?

(#1075) OliApa válasza sziszo (#1074) üzenetére


OliApa
aktív tag

Semmi. Az a jövő . . . ;)

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1076) sziszo válasza OliApa (#1075) üzenetére


sziszo
csendes tag

Tudom, hogy az a jövő :B csak azt írták nekem, hogy nem lehet még kapni semmit, amit bele lehetne catlakoztatni...

(#1077) d900t válasza sziszo (#1074) üzenetére


d900t
senior tag

Jövőre már a picimaci zavarna.

(#1078) OliApa válasza sziszo (#1076) üzenetére


OliApa
aktív tag

Ez igaz, nekem is januárra ígértek EC-s digit TV-tunert. De, legalább 3 évre vettem a gépet, és addigra már nem is nagyon emléxünk majd a PCMCIA-ra. :)

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1079) csibor


csibor
őstag

Vettünk a cégnek FS amilo L1300G-ét.Kinek milyen tapasztalata van vele?

(#1080) d900t válasza csibor (#1079) üzenetére


d900t
senior tag

Először kérdezni, utáni lőni. Szerintem most már inkább ne kérdezz ;)

(#1081) csibor válasza d900t (#1080) üzenetére


csibor
őstag

De ilyenkór a legjobb :))

(#1082) mower válasza sziszo (#1074) üzenetére


mower
tag

nagyon jo masina a 1450g, nekem is ilyen van, teljesen elegedett vagyok vele. azt leszamitva, hogy tegnap talaltam egy subpixel hibat :O (1,5 hetes a gep, eddig vagy nem vettem eszre, vagy csak most jott elo, de eddig a 3 ember akinek mutattam egy se vette eszre, szoval annyira nem gaz. de nagyon bizom benne, hogy tobb nem lesz.)

udv

(#1083) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Végre én is csatlakoztam a boldog FuSi m1437g tulajok közé! :))
Szóval nagyon jó kis masina, mindenkinek csak ajánlani tudom! A kijelzője kristály tiszta, gyönyörű képet ad és ahogy méricskéltem, majdnem akkora, mint az otthoni 17''-osom (szélességre ua, csak alacsonyabb 3-4 cm-el). A proci és vga is bőven megfelel! Hangja Silent üzemmódban szinte észrevehetetlen.
Egy kérdésem viszont lenne: próbáltam feltenni rá a WinXP Proffessional-t (sp2) de kiírta, hogy nincs a gépben merevlemez. Gondolom ez a SATA miatt van, de mit lehet ezzel tenni?
A segítséget előre is köszönöm!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1084) justaboy válasza morfondőr (#1083) üzenetére


justaboy
tag

hi!
Mesélj csak a gépedről...
melyik változata? Proci sebessége? ram?
Ha megkérdezhetem.. hol vetted,s mennyiért.... úgy néz ki sikerült visszabeszélni erre a típusra.. korábban is kinéztem már,de nem mertem még megvenni.. gyűjtöm a véleményeket... Tőled is!:)

Fu-Si M1437G 15.4'',Pentium M750,1GBDDR,80GbHdd,X700/128Mb

(#1085) morfondőr válasza justaboy (#1084) üzenetére


morfondőr
őstag

Proci: 1730Mhz Dothan
Ram: 1db 512 ddr2 (bővíthető)
A gépet Kalocsán vettem egy kiskerben 325k-ért. Igazáből nekem nagyon bejön, masszív kis gép és nagyon csendes, ha silent módba rakod (bár ekkor 600Mhz körülire visszaveszi a procit) A játékok is mennek szépen rajta, de még igazán nem tudtam tesztelni, mert az 512 ram kevésnek bizonyul a mai gamékhoz. De az NFS MW elég szépen megy rajta így is. A Far Cry is maxon fut, de néha beszaggat ram hiány miatt. Tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek. A 80 Gb-os merevlemez is szerintem elég jó, persze manapság nincs akkora vinyó, amit ne lehetne megtölteni, de notiba ez is elég lehet.
Ha van még kérdésed szívesen válaszolok!
Pcmarkos és 3dmarkos teszteket is akarok rajta futtatni, de ahhoz újra kéne telepítenem a Wint, mert most elég gánya lett, mert mindent össze-vissza pakoltam föl!
Ehhez kéne segítség, hogy az XP Professional miért nem ismeri fel a SATA vinyót?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1086) justaboy válasza morfondőr (#1085) üzenetére


justaboy
tag

Hi!
Köszi a segítséget... én most láttam,h január 2-tól lesz Szombathelyen a Metro-ban 269es nettó áron ugyanez a gép,csak 1.86 os procival,s 1Gb rammal.. jól hangzik,nem?!:)) A többi meg szerintem minden m1437G -nél ugyanaz.. 80Gb hdd x700/128.. stb..
Erre az xp-s ''hibára'' ha rájönnnél, vagy vki segít,akkor feltétlenül írd meg a nagyérdeműnek (köztük nekem) ugyanis lehet,h nem csak te fogsz ezzel küszködni... szal várom a fejleményeket.
S ha minden jól megy jan 2án én is az m1437g-sek táborába tartozok! :D

Fu-Si M1437G 15.4'',Pentium M750,1GBDDR,80GbHdd,X700/128Mb

(#1087) zsimboj


zsimboj
csendes tag

Sziasztok!

FSC A1650G-ről tud vki valamit?
[link]

Elég jó gépnek tűnik, de eddig nem találtam semmi tesztet, véleményt róla. Szerintetek mennyiben különbözik az A1667G-től?

Kicsit más: a sima amilo és az amilo pro közt mi a különbség? Technikai és formai különbségeken kívül? Mitől pro?

(#1088) YODA mester


YODA mester
senior tag

Kell gomb.. Érted... :DD

(#1089) Space marine


Space marine
aktív tag

Hali!
Ma este óta én is boldog tulaja vagyok az M1437G-nek!!! :) Én már kb. 2-3 hónapja szemeztem vele, de csak most szántam el magam.... Az ára 307k volt.1 kicsit olcsobban kaptam meg mnt a vásárlóink.... :B A következö pár napban lesz 1 kicsit nyuzva, hogy mit is bir, de amint látom a játékokat viszi.... :D Amugy azt hallotam, hogy a FS kivezeti a piacról és csak a 6453 marad 1 darabig....Szal a metros akcio is valszeg annak tudható majd be sztem.... Lehet, hogy aztán tévedek.....

(#1090) OliApa


OliApa
aktív tag

A Fu-Si győzött. :) [link]

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1091) morfondőr válasza justaboy (#1086) üzenetére


morfondőr
őstag

Sikerült megoldanom a Win-telepítés problémát! Egy segítőkész fórumozó osztotta meg velem ezt a linket egy másik oldalon: [link]
Itt szépen le van írva, hogyan kell a RAID drivert beintegrálni a win telepítő cd-jébe. De ezt csak akkor kell végigcsinálni, ha nem azt a win akarod feltenni, amit adtak a notihoz. Mert az természetesen tartalmazza a drivereket.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1092) Tommmmka válasza morfondőr (#1091) üzenetére


Tommmmka
senior tag

nálam 1667g-re minden gond nélkül felment másik windows
én is csodálkoztam mert szobatársamnál nem ismeri fel a vinyót

(#1093) morfondőr válasza Tommmmka (#1092) üzenetére


morfondőr
őstag

Csak a SATA merevlemezekkel problémázik a win, mert azokhoz kell külön driver, amit az alaplapokhoz szoktak mellékelni floppyn. Csak a notiban ugye nincs floppy, ezért kell ráügyeskedni a drivert a cd-re.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1094) oceanearth


oceanearth
őstag

Sziasztok!

Karácsonyra kaptam egy Amilo L1310G típusú laptopot. Tudom nem egy csúcsmodell, de arra amire én használom tökéletesen megfele, főleg mivel 16:9es képernyője van ezért jó rajta filmet nézni. viszont itt van egy kis bibi, az akksija nem bírja túl sokat ha filmet nézek, olyan 1 filmet tok rajta végig nézni, ami elég halovány. lehet kapni hozzá akksit? nem nagyon kéne gyári, mert az gondolom vagy egy 30rugó, nem tudjátok van-e ehhez a típushoz utángyártott akksi? ha nincs mennyi az eredeti?
tudom google az én barátom, de nem nagyon találtam semmit, képet főleg nem

(#1095) OliApa válasza oceanearth (#1094) üzenetére


OliApa
aktív tag

Keress rá az akkukirály-ra.

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1096) oceanearth válasza OliApa (#1095) üzenetére


oceanearth
őstag

nem találtam. mármint az akkut a kínálatukban

(#1097) rozsdani


rozsdani
csendes tag

Hi!

Van itten egy FUSI 1650G és ilyent produkált hogy egyszercsak semmilyen billentyűzet-re nem reagált!!! :Y -> restart minden OK.... vkinek hasonló?? esetleg ötlet??
nincs vmi gomb amivel lelehet zárni a bill-t ???
köszi

sziasztok

(#1098) xedos válasza rozsdani (#1097) üzenetére


xedos
addikt

Kollégám hasonlóan járt! Külső USB-s billentyűzetre sem reagállt!
Akksit kivette + levette tölőről egy fél órára utána minden OK!

(#1099) rozsdani válasza xedos (#1098) üzenetére


rozsdani
csendes tag

hm....
érdekes,és ez gyakran előfordul/t?? :))
és köszi

(#1100) OddMan


OddMan
őstag

[link] FUJITSU SIEMENS Amilo A1667G

A Mobile AMD Mobil Athlon64 3200+ (1MB L2) proci van olyan teljesítményű, mint egy Intel (prescott) P4 3.2GHz (1MB L2) proci? :U :F
Thx! :R


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.