Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) G. Armani válasza Trisz (#996) üzenetére


G. Armani
csendes tag

Osztom Oliapa véleményét télleg tutko a gép.. :D

$ Fujitsu-Siemens M1437G - Pentium M 760 2 GHz /2MB - 512 MB DDR2 RAM - 15,4''TFT WXGA GlareTYPE - ATI X700/128MB - 80GB HDD /8MB - 8xDVD+-RW DL $

(#1002) OliApa válasza Tommmmka (#1000) üzenetére


OliApa
aktív tag

Nekem 5460-at dobott 3DMark2003-ban. CPU score: 860. Nálam is az 5.10-es van fent. Én minden drivert frissítettem, még a BIOS-t is. Soha sem tudni, mitől döglik a légy . . . :)

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1003) Csepy válasza Tommmmka (#1000) üzenetére


Csepy
senior tag

Lenne egy pár kérdésem. Ugyan én az 1667G 02-t néztem ki Turion procival, így gondolom, a htés is sokkal halkabb lesz mint a tiédben.

1. Állandóan megy a venti, vagy, ha netezel pl akkor nem?
2. Mennyit használ a ''ventillátor'' gomb. Allítólag a leghalkabb üzemre állítja a gépet.
3. Mennyit megy akkuról a gép.
4. Milyen a hangcucc ami benne van (a hangchip típusa érdekel. Minőségre valszeg nem olyan jó, messe nem, mint az Audigy2 ZS-m, az biztos, de... gondolom valami realtec cucc van benne. Egy típusszámot megköszönnék.)
5. Mennyire hallható a vinyó seekelése.

Asszem, egyenlőre ennyi. A válaszaidat előre is nagyon szépen köszönöm.

Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#1004) Tommmmka válasza Csepy (#1003) üzenetére


Tommmmka
senior tag

hát alapon használva a venti pörög de csak nagyon minimálisan
vinti gombot nem próbáltam mert nekem nem gond ha megy a venti.
akkuról olyan 1,5-2 órát megy a64-nek hála
ac97-es hangkodek eléggé szépen szól
a vinyó meg szinte néme semmit se hallani belőle

(#1005) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

biost-honnan tudok frissíteni?

(#1006) yanid


yanid
csendes tag

ha vki segitene . fusi notebookot akarok veni de nem tudom mi a külömbség a sempron athlon64 ill turion procik között. melyik mellett érdemes döntenem és miért?

(#1007) Csepy válasza yanid (#1006) üzenetére


Csepy
senior tag

Mindenképp a Turionost vedd, ha engedi a pénztárcád. FuSi-ben azt hiszem csak MT-34 és 37-es van, amik 1800MHz/2000MHz (2800+/3000+-os s754-es órajalek asztali procikban), viszont csak 25W-ot esznek MAX! Nem 89W-ot, meg 65W-ot, mint a Mobile A64 és Sempronok. Ergo:
1. Hosszabb akku-idő
2. kevesebb hőtermelés --> sokkal halkabb hűtés (gyakran teljesen passzív mód)

Turionnal az Amilo A 667G 02 és 03 modellek vannak szerelve.

(Én a 02-est fogom venn ;))

Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#1008) OliApa válasza Tommmmka (#1005) üzenetére


OliApa
aktív tag

A FuSi honlapján van XP-s BIOS exe is, egyszerűen elindítod windows alatt és kész! :C

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1009) mryocee


mryocee
csendes tag

Hali Mindenkinek! Tudom hogy ne ide való, de azért remélem elfér :DDD

Nekem van egy eladó m 1425öm, 1 GB ddr memóval. 280kért, még nincs 1 éves. ELég jól megy a kicsike. Ha vkit érdekel akkor írjon mailt.

Haai!

(#1010) dat válasza mryocee (#1009) üzenetére


dat
senior tag

Elég baj ha ráadásul tudod hogy nem ide kellene írnod.. Apró vagy hardver piac...

(#1011) mryocee


mryocee
csendes tag

Csak azért merészeltem megtenni, mert itt vannak azok az emberek akiket ez a márka konkrétan érdekel. A piac igazából ahogy észrevettem nem egy noti paradicsom :(

Haai!

(#1012) karmoss


karmoss
csendes tag

Amilo tulajok! Föleg 1667, de lehet más is.

Minek kell történnie, ha megnyomom a ventillátor gombot (Silent Mode) ?

Kikapcsol a venti? Megy tovább a venti?

Én annyit tapasztalok hogy kigyullad az indikátor, mást nem. MT-37es processzorom van.

(#1013) Tommmmka válasza karmoss (#1012) üzenetére


Tommmmka
senior tag

elméletileg lejjebb veszi a procc, meg minden sebességét és kikapcsol egy idő utána.. legalábbis a használatiban ez van... nálam egy 21 fokos szobában kapcsolt ki mikor olyan 40 fok van akkor pörög végig (mondjuk nekem a64 van benne)

Télleg egy 3dmark 2k3 pontot tudnál mondani nekem?

(#1014) LML


LML
tag

Akit érdekel kb féláron új, eredeti, nagykapacítású Fujitsu-Siemens akku, az kattintson a linkre:
[link]

Elképzelhető, hogy lesz még egy eladó ugyanilyen kondíciókkal, mert haver is készül eladni a 1640-ét. (Együtt rendeltük az akkukat)

(#1015) arpeen2


arpeen2
senior tag

2x ment el..

[Szerkesztve]

(#1016) arpeen2


arpeen2
senior tag

Sürgős segítség kellene nekem adott egy Amilo M6453G amin ugye gyakorlatilag van PCMCIA foglalat, amibe most hívott haver hogy a T-Mobile-nál van éppen és ahoz hogy mobilon netezhessen adnának vmi kártyát (gondolom csak PCMCIA lehet) de a T-M-es gyerek aszondja nem megy bele a kártya, mert nem is bele való ????????!!!!!! Most haver sík ideg hogy sz@rt vett, segítsetek már lécci, létezik hogy többféle PCMCIA foglalat van? Vagy milyen kártyát akarnak azok a f@szok belerakni ? Vagy én vagyok ekkora láma ? Sürgős lenne köszi...

(#1017) Tommmmka válasza arpeen2 (#1016) üzenetére


Tommmmka
senior tag

Hát most jött be egy új szabvány az e-card tulajdonképpen ez a pcmcia foglalat továbbfejlesztett változata de sajnos nem kompatibilis a sima pcmcia-val. Szal lehet h. igazuk van! :(

(#1018) arpeen2 válasza Tommmmka (#1017) üzenetére


arpeen2
senior tag

Nos úgy néz ki hogy ez a sz@r mivel mást nem tudok rá mondani a korunk egyik legnagyobb átverése hiszen hiába jó a teljesítménye se infraportot, se pcmcia portot nem tartalmaz 350k-ért. Amit én pcmcia-nak hittem az valami univerzális kártyaolvasó.

(#1019) xedos válasza arpeen2 (#1018) üzenetére


xedos
addikt

Nem akarlak mínősítni, de ha úgy veszel notebookot, hogy nem nézed meg mi van benne, akkor érhetnek meglepetések.

Amenyibben viszont az eladó tájékoztatott félre, akkor reklamálj borítsd rá az asztalt!

Van olyan noti amiből pl a tv kimenetet is kispórolták!
Amúgy kollégám FuSiján sincs infra...
Amúgy a fene essen a FuSi-ba! Én 1667G-1437G és 3438G gépeken gondolkozom...
Mindegyikben csak ez az új fajta express card megy bele! Pedig bőven belefért volna még egy PCMCIA is!!!!!

(#1020) arpeen2 válasza xedos (#1019) üzenetére


arpeen2
senior tag

Az az igazság hogy a franc sem nézte hogy egy ilyen alap dolgot kispórolnak belőle ez a helyzet, de hálistennek sikerül a bolt osztályvezetőjével beszélni és mivel vasárnap lett véve, még visszacseréltethetem egy másikba. Sejtem melyik márka lesz az amelyiket nem választom ezek után.

(#1021) Klacus69


Klacus69
tag

M1437G ről srácok kattinthatnátok pár képet és linkeljétek be. Szeretném megnézegetni otthoni környezetben :) becsukva nyitva oldal..
thanks

(#1022) xedos válasza Klacus69 (#1021) üzenetére


xedos
addikt

Tessék: ez itt a paradicsom:
[link]

(#1023) Tommmmka válasza xedos (#1019) üzenetére


Tommmmka
senior tag

1667g 01-et melegen tudom ajánlani nem kell félni az e-cardtól szerintem mostantól arra is kihoznak mindent ami picimacis.

3200+ procc elég erős és a VGA problémám is megoldotta a biosfrissítés.

szal nagyon erős gép. 300k-ért több mint meggyőző.

(#1024) Spada


Spada
tag

hello. az m1450g típusról mit tudtok mondani? van valakinek?
Fujitsu amilokról jót/rosszat, érvet/ellenérvet is szívesen várok.

(#1025) mower válasza Spada (#1024) üzenetére


mower
tag

na ez engem is erdekelne. ezt vizsgalgattam ma du mm-ban :) kivulrol nekem nagyon tetszik, de 1-2 tapasztalatot en is szivesen olvasnek :)

(#1026) OliApa válasza Tommmmka (#1023) üzenetére


OliApa
aktív tag

EC-s tv tunert a laptop.hu-nál januárra ígértek (analóg-digit combo). De még nem hallottam róla, hogy vmi megjelent erre az új szabványra. De hát minden újdonság így kezdődik. Még az év eleji cikkek is, mint hamarosan megjelenő szabványról értekeznek, így jó érzés, hogy már benne van a gépben. :) Mivel az USB és a PCI-Express csatlakozást támogatja, akkor majdan egy bitang videókártyát is be lehet tenni a noteszba ezzel a kártyával? Addig is jó távkapcsolótartónak . . .:)[link]

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1027) xedos válasza OliApa (#1026) üzenetére


xedos
addikt

Jó az új technológia támogatása, csak....
Minden normális cég az átállás elején úgy csinálja, hogy támogatja mind az új, mind a régi technikát. Egyszerűen nem értem, miért hagyták ki a PCMCIA-t!
Bőven belefért volna a notiba! Ráadásul pillanatnyilag semmit sem lehet kapni az újhoz!!! :O

(#1028) OliApa válasza xedos (#1027) üzenetére


OliApa
aktív tag

Hát, a notikban a mm2/$ ár nem kevés. Valószínű, hogy egy nagyot akartak lépni. Azért egy ilyen [kép] kis kütyübe sokminden beleférhet ma már.

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1029) mower


mower
tag

senkinek nincs ilyen notija (#1024) ? ugy altalaban jok ezek a fusik? vagy konkretabban az amilo m szeria? koszi

(#1030) morfondőr válasza OliApa (#1028) üzenetére


morfondőr
őstag

Szervusz!
Látom olyan notid van, amilyet én is szeretnék venni! Egy olyan kérdésem lenne, hogy mobil catalystet honnan lehet letölteni, mert ami az ATI oldalán van, az 1MB körüli és nem hinném, hogy egy teljes driver-csomag beleférne ebbe az adatmennyiségbe! Egyébként jófajta gép ez a M1437G?
Előre is köszi a választ!!!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1031) vbencus válasza cecko13 (#958) üzenetére


vbencus
csendes tag

sziasztok,

pont ilyet szeretnék én is beújítani, Ceckó. Csak bizonytalan vagyok,nehéz meghozni az első végleges döntést. Teljesen kezdő vagyok. Minél többet tudok az egészről, annál tanácstalanabb leszek, és az eleve eldöntött paraméterek is mnegkérdőjeleződnek.
Például centrino/turion64 proc, 15,4/17'', nvidia6800/atix700. Lehet h kapok majd érte :o), de eredetileg acert szerettem volna, aztán láttam hirdetni oylan fusit mint a Tied zavarba ejtő áron... sajnos külsőre nem tűnik olyan meggyőzőnek és masszívnak mint egy acer, asus, v toshiba...

Szóval:
milyen tapasztalataid vannak hangra, hőre, teljesítményre, a kijelző mérete és felbontása, tükröződése-csillogása /ettől kicsit tartok. Ez egy kicsit túl nyitott kérdés, de már így is hosszú lett. :B

köszönöm bárki segítségét,
vbencus

(#1032) G. Armani válasza vbencus (#1031) üzenetére


G. Armani
csendes tag

Szóval ugylátom eléggé megnőtt az érdeklődés a m1437 széria után ezért amugyis meg általában leírom h tökéletes széria és igaz amilo tehát belépkategóriás a FUJI.. hivatolos megnevezése de minőségben felette van az olcsobb Fusiknál.. (tapasztalat)

Amugy meg én is notiban előként vettem a Fusit és hasonlo dolgokon filoztam. Kijelző sztem 1értelmű 15,4 naogyon bejön wide, a 17 mindennapi cipkedésre meg akkuidő miatt sztem nem a legjobb. Turion v. Dothan?? örök kérdés bár sztem az a dothan elég jo választás nekem bejön notiban maradnék intel... és az x700 is belépő szintű mostani gamekhez... Amugy meg hidd el van olyan masszív mint 1 ACer és árba meg sokkal jobb..

Szal aki bárki ilyen gépet akar venni annak nyugodt szívvel ajánlom.. :D

$ Fujitsu-Siemens M1437G - Pentium M 760 2 GHz /2MB - 512 MB DDR2 RAM - 15,4''TFT WXGA GlareTYPE - ATI X700/128MB - 80GB HDD /8MB - 8xDVD+-RW DL $

(#1033) OliApa válasza morfondőr (#1030) üzenetére


OliApa
aktív tag

Szia!

Csak ajánlani tudom! Csendes, gyors, kitűnő teljesítményű! A kijelző ragyogó, tkp. minden mai játék full beállításon natív felbontásban tökéletes, tehát a teljesítményével egy darabig nem lesz gond. Az akksi netezés közben 3 órát bír (2:45-3:10). Nem recseg-ropog, ExpressCard-os, ami esetleg ma hátrány, de tavasszal előny lesz

Üdv!

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1034) OliApa válasza morfondőr (#1030) üzenetére


OliApa
aktív tag

Ja, és a távkapcsoló tök jó, DVD-zéshez el sem kell indítani az oprendszert.

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1035) xedos válasza OliApa (#1034) üzenetére


xedos
addikt

Nekem-targa-MSI-m van! Ott valami linuxal oldják meg a windows nélküli lejátszát.
A FuSi-nál hogy van?

(#1036) OliApa válasza xedos (#1035) üzenetére


OliApa
aktív tag

Szintén. :) Egy linuxos CyberLink lejátszó, képnéző, intéző, stb. töltődik be kb 15 mp alatt. XP alól kell telepíteni (92 MB asszem) és a távkapcsoló médiagombjával bootol. Egérrel, bill.-el vagy a távkapcsolóval kezelhető. Praktikus. :C

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1037) zs73


zs73
csendes tag

vettem nemreg egy amilo a 1655g (turion mt32 vel, 1G rammal, ati X200 as videokartyaval)
nagyon jo kis gep szinte mindenben, egyedul a hutese nem tetszik.
a proci maga 25w, ami ha jol tudom kevesebb mitn a legujabb pentium M esek.
szoval a procihuto le van takarva egy muaynag lappal, amit szerintem nem szabadna, szoval ha belelendul, nagyon zug, de szinte semmit nem fuj.

nem lehet ezt valahogy megjavitani? vagy jobb hutoto beetenni? esetleg van oylan szoftver amivel le lehet venni a fordulatot? Nekem jobb lenne ha inkabb sose allna le, de nem porogne oylan nagyokat...

(#1038) AMD Power


AMD Power
titán

Teljes funkcionalitást nyújt a Fujitsu Siemens legújabb ultrahordozható noteszgépe


[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1039) vbencus válasza G. Armani (#1032) üzenetére


vbencus
csendes tag

Köszönöm.
Mondjuk Ceckó gépére gondoltam, m3438g, 1,9/1024/go6800-256/2*80.
Ja, és 17''.
Négyszáz bruttó.
Úgy érzem, ha praktikus lesz meg fogom szeretni úgyis. Azért a 256 bites vga elég nyomós érv :)

Különben eszem ágában sincs a hipermemóriás pi-re várni.... persze, majd veszek külső ramos vgát, aztán, leszívatom vele a rendszerramot....
A turionon viszont valóban elgondolkoztam, drukkolok az amd-nek, mint nem hozzáértő, eddigi infóim alapján elsőre maradok az intelnél.
üdv

(#1041) zs73 válasza karmoss (#1012) üzenetére


zs73
csendes tag

nekem 1665g mt32 essel van, de a 'Silent Mode' azt csinalja, hogy kevesebbet megy a venti, mert 70 fokig engedi a procit. Meg visszaveszi 50% ra a throttle-t. AMi valami oyalsmit jelent, hoyg a proci csak minten masodik orajelre csinal valamit.

nekem ezzel egyutt is kaki a hutese. A tiednek jo? nem porog tul hangosan?

(#1042) vbencus


vbencus
csendes tag

és az igaz-e hogy....
''...félév alatt lekopik róla a festék'' ?
azér csak nem! :(

(#1043) Dr. Akula válasza szabi6k (#1040) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az ''eredeti driver'' ugye a Catalyst Mobility 5.11? Az én notim ugyan más típusú, de szintén 128 megás x700-as, és tökéletes vele a Quake4 és hasonlók.

(#1044) Xenon01


Xenon01
csendes tag

Hello

Segítséget szeretnék notebook vásárlás ügyben. Én F-S amilo L7300-at szeretnék venni 512 Megával. Nem érdekel hogy fussanak a játékok rajta, csak zenehallgatásra, filmnézésre kell és irodai programokat használnék rajta. Játékra ott van úgy is az asztali gépem.

Szóval nem tudna róla vki vmit mondani üzemidő, fogyasztás..ezen adatokat nem találom, és mennyire gyenge a videókarija?

Segítséget előre is köszönöm.

(#1045) d900t válasza Xenon01 (#1044) üzenetére


d900t
senior tag

A videokártya a lehető leggyengébb, az aksija a lehető legkisebb. Ezért is ez az egyik legolcsóbb masina. A drágább masinák azért kerülnek többe, mert ezen a téren - is - többet nyújtanak.

(#1046) bajzso


bajzso
tag

Sziasztok!

Tegnapelőtt sikerült egy Amilo-t vennem nekem is. 1667G asszem 01-es. AMD Athlon 3200+, Ati X700. Nagyon-nagyon jó kis gép! Gyönyörű a kijelzője! Gyors, szép! Mindenkinek csak ajánlani tudom! Vegyétek!!!

bajzso

(#1047) TudorVigyor válasza Xenon01 (#1044) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Zene és film okés (bár a panel színei nem a legmeggyőzőbbek). Játék felejtős: chipsetbe integrált vga vezérlő (pasziánsz okés ;] )
Az akkun igazából nem spóroltak: ha a 4300mAh-s akku van benne, az szövegszerkesztésre olyan két és fél - három óra. (Jó tudni hogy nem mindegy melyik Office-on nyomulsz, Office 97-et kerülni! - nézzétek csak meg a procihasználatát :Y). Vannak drágább gépek sokkal kevesebb rendelkezésre állással (pl. a CeleronD-s gépek).

[Szerkesztve]

(#1048) Hory válasza bajzso (#1046) üzenetére


Hory
aktív tag

A ventik mennyire hangosak benne? Mennyire melegszik? A kijelzo mihez kepest jo, egy minosegi asztali tft-hez, vagy egy regi crt-hez? Valaszidejerol irnal valamit?
(Amugy kosz! :) )

(#1049) Tommmmka válasza Hory (#1048) üzenetére


Tommmmka
senior tag

ugyanolyan gépem van mint a srácnak szal annyit h. melegedni melegszik de ez nem zavaró legalább fűt egy kicsit a venti hangja minden csak nem zavaró kijelző minősége simán eléri egy tft-jét! Válaszidőre annyit h. cs-zek neten a géppel és semmi különbséget nem vettem észre egy crt-hez képest!

(#1050) RudiG


RudiG
tag

Hali!

Én egy FS M1437G és egy FS M6453 között hezitálok és jelenleg nagyon nem tudom eldönteni melyik is lenne az ideális.

Általános felhasználás céljából venném. Már nézegettem egymás mellett a két gépet órákon át, de dönteni nem tudtam.

- M1437G: 15.4'' kijelző 1280x800, 1.73-as proci, 512 ram, X700 256mb

- M6453G: 14'' kijelző 1280x768, 1.8-as proci, 1024 ram, X600 SE 128 (ez mit jelent? -> Grafik
ATI Mobility™ Radeon® X600 SE
128 MB Hypermemory (shared) mit 32 MB externer DDR1
Video RAM, PCI Express Technologie, Unterstützung für
Smartshader 2.0 & Videoshader Technologie)


A kisebbik jobban tetszik külsőre, de félek, hogy nem nagyon lesz majd rajta élvezhető a filmnézés. A kijelzője (lehet, hogy rosszul volt beállítva), de mintha gyengébb lett volna mint az M1437 -nek...

Tanácstalan vagyok az ügyet illetően, és 20-ig döntenem kéne.
Mi a véleményetek?

üdv, én <~ˇ^ˇ~> ASUS-A6VA rullz >>*1.73 centrino . X700 . 2x512 DDR2 . 80GB 5400rpm .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.