Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) KubanitoS válasza bajzi89 (#11000) üzenetére


KubanitoS
veterán

Olvass egy kicsit a hozzászólásokban, gyakorlatilag szinte csak erről a gépről van szó. Nekem konkrétan semmi bajom nincs vele, hibátlanul működik és hűvös is. Viszont ha venni akarsz, akkor ne halogasd a vásárlást, mivel állítólag nem egyszerű már beszerezni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11002) bolzano válasza cigam (#10999) üzenetére


bolzano
csendes tag

:)) nem legális de profin aktiválja magát és frissít is, jópár laptopon a környéken ez fut..:-D

és nem talál hibát az FTSDeskUpdate sem. az Fn gomb + a hozzá rendelt funkciók nem működnek perpill.

újratelepíteni nem szeretném, inkább levadásznám a hiányzó drivert.
hát ha más nem akkor Helpdesk :))

(#11003) bolzano válasza bajzi89 (#11000) üzenetére


bolzano
csendes tag

én nagyon meg vagyok vele elégedve (SA3650) nem hangos, nem túl meleg. ha ölben akarod használni akkor a szellőzőnyílását véletlenül sem takarhatod, nem kell mondanom miért.
a külső vga csodát művel, de erről írtam pár kommenttel felljebb. ha komolyan venni akarsz,
ezt ajánlom, itt a legolcsóbb, itt vettem de sztem perpill már sor áll.
üdv.

[ Szerkesztve ]

(#11004) bajzi89


bajzi89
csendes tag

Köszönöm az infokat! Örülök neki, hogy nincs gond a hűtéssel kicsit féltem tőle. Beszéltem már az eladóval, sajnos várni kell rá, de remélem megéri. :R .

(#11005) pcguru1


pcguru1
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segitséget kérni,van egy fujitsu siemens amilo xi2550 tipusu gép szeretném megnézni hogy hány orát bir az akksija.Tudnátok nekem küldeni egy képet amikor ezt kiirja mert én sehol nem találom.ssSürgös lenne Köszi :R

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#11006) Fleed válasza pcguru1 (#11005) üzenetére


Fleed
aktív tag

Ezzel biztos menni fog.

bajzi89: Nekem nagyon bevált a gép, viszont van egy dolog amit egy tesztben sem láttam, hogy az anyaghasználat nem a legjobb. Billentyűzet hullámzik, a bekapcs gombnál meg rendesen hajlik. Sajnos a gép melegszik, mert AMD proci van benne, de ha bekapcsolod a silent mód ot, akkor nem vészes (sajnos ilyenkor viszont már egy-két durvább oldallal meggyűlik a baja ). Játék közben viszont elég csúnyán tud melegedni. Remélem hosszabb távon nem jön elő valami típus hiba (bő 1 hónapja használom). Ja még annyi, hogy a 9 cellás akku kb másfél centire kilóg, így az ajándék tokba csak nehezen fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#11007) pcguru1 válasza Fleed (#11006) üzenetére


pcguru1
őstag

Szia!

Köszi a progit de még mindig nem vágom mit kell nézni és hol,esetleg egy képet nem tudnál küldeni hogy milyen a gép kijelzöjén.Akkor már én is tudnám hogy mit is nézek.Köszi :R

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#11008) Fleed válasza pcguru1 (#11007) üzenetére


Fleed
aktív tag

Sztem elég egyértelmű a program. Ha letöltötted, gondolom van vmi readme szövegfájl, amibe leírja, hogy kell elindítani. Gondolom eszköztárból kell előhozni ( nekem nincs telepítve).
[link] Így néz ki, letod olvasni, hogy hány %on áll az akku, mennyi időt tud menni még, a legalsó pedig az akku elhasználódását mutatja.

(#11009) pcguru1 válasza Fleed (#11008) üzenetére


pcguru1
őstag

Köszi sikerült :R

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#11010) LorD_ARmES


LorD_ARmES
tag

Fujitsu Sa 3650. Fel van telepítve a lunch manager 1.5.6 (legfrissebb, hivatalos, driver updaterrel, hivatalos windows 7-tel, ami X64 prof) amivel a gond: telepítés után frissen működött a dvd kiadó gomb. Windows update után viszont lehalt.
A hiba nem a készülékben van, mert windowson kívül (értsd bios) működik. Valami illesztőprogram frissülhet? Próbáltam kompatibilitást a manager programjain, de semmi.
A gyári vistán működik, ezen is, de csak az első windows update-ig. Manager újratelepítés sem segít, csak a lemez kiadás nem megy. Most sidebaron gadgettel oldottam meg.
És igen, szegénykének az anyaghasználata siralom.com, de az a 7900pont 3D Mark 06-ban kárpótol :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=LorD_ARmES

(#11011) Fleed válasza LorD_ARmES (#11010) üzenetére


Fleed
aktív tag

Na igen, ez típus hiba. :(( Nekem is ugyan ez a történet, csak 32 biten. De ez gáz, mert nekem azt mondták x64 windows ban nincs gond vele. Nekem is talán pont a launch manager után halt be. Annyira nem zavartatom mondjuk emiatt magam, mert jobb klikk-->kiadás helyettesíti. De ha valaki talál rá megoldást, az szóljon nekem is. :)

(#11012) bolzano


bolzano
csendes tag

nektek minden oké az eszközökkel (SA3650?
csináltam képet ,(#10994) nálam ez a bibi, az Fn gomb nem tudja működtetni a funkciógombokat.
amúgy a jó a gép de azért ez mehetne...:-D
ti hogy álltok vele?

(#11013) LorD_ARmES válasza bolzano (#11012) üzenetére


LorD_ARmES
tag

Először erre tessék: Link Gyári szám a laptop alján. Azzal kikeresed a géped, win 7 x64 drivereket, majd feltelepíted. Nem igazán szeretem ezt a fusi software update-rt. Nem tudja telepíteni a bluetooth-hoz a feature packot. Fent van, kézzel, de ő akkor is azt mondja, hogy nincs.
A funkciógombokhoz a Tools-ból a Launch Manager 1.5.6 kell. Ha feltelepíted, a dvd kiadó gombon kívül minden működni fog. Az ismeretlen komponensek pedig a VGA kártya elemei, gondolom. Vga, hdmi kimenet, egyebek.
Ha egyáltalán nem tudod mi-mire való, ajánlott az automatikus software használata.
Deskupdate névre hallgat, automatikusan megoldja a problémáidat.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=LorD_ARmES

(#11014) Fleed válasza LorD_ARmES (#11013) üzenetére


Fleed
aktív tag

Erről a Deskupdate ről nem is hallottam még. Ez felrak minden szükséges drivert magától? Vagy mire jó?

(#11015) LorD_ARmES válasza Fleed (#11014) üzenetére


LorD_ARmES
tag

Igen, megkeresi a gépedhez szükséges illesztőprogramokat a Fujitsu-nál és automatikusan telepíti.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=LorD_ARmES

(#11016) LorD_ARmES


LorD_ARmES
tag

FuSi SA 3650-be ILYEN ramok elindulhatnak CL5ben? Azt írják EeePC ben próbálták sikertelenül, de abban alapból csak 1GBos modulok mennek elvileg. Vagy van lehetőség software-es ram időzítés állításra?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=LorD_ARmES

(#11017) Bloodrayne2


Bloodrayne2
tag

Hali!
Nekem semmi bajom nincs a Fujikkal én megvagyok elégedve velük!Neekm az Amilo Pi3553-as tipus tetszik nagyon jó a kinézete meg sztem a tudésa is jó :) főleg a 2 vga-s módja :)

[ Szerkesztve ]

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#11018) anatomy


anatomy
csendes tag

Hello

Nekem van egy amilo pa2548-om és tegnap reggel óta nem bírom működésre bírni. Mikor bekapcsolom pár másodperc után 3 sípolás valamint semmi kép. Valakinek ötlet mi lehet a gondja, baja?

előre is köszi

(#11019) Fleed válasza anatomy (#11018) üzenetére


Fleed
aktív tag

Asztali gépnél ez azt jelenti hogy a ram vagy vmi hardver elszállt. Ha garis akkor szervíz.

(#11020) bolzano válasza LorD_ARmES (#11013) üzenetére


bolzano
csendes tag

köszi, felteszem amit mondtál. a hdmi, vga minden műxik amúgy. írpm majd a fejleményt..:-D
köszi

(#11021) anatomy válasza Fleed (#11019) üzenetére


anatomy
csendes tag

Ez a rossz, hogy a gari már nem él... :O

(#11022) adika333


adika333
csendes tag

:O Nagyon szomorú vagyok,most jöttem a szervizből és egy másfél éve vásárolt gépről kiderült hogy alaplap hibás és felháborító,hogy már a jótállás csak egy évre szól,és kb 60.000 Ft-ba kerülne a javítás ! kis keresetű hölgy vagyok,tényleg csak hobby szinten használom,nem hozom viszem a gépet.1300000 Ft-ba került,és ennyit bír ki ? Azt mondják ez a kapitalizmus,nem az az érdeke a gyártónak hogy sokáig használják ! Én pedig nem nyugszom bele hogy a nehezen összespórolt pénzen vásárolt gépet ezután nem tudom használni ! Mit tanácsoltok ?

(#11023) Egorov válasza adika333 (#11022) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nemrég az én gépem is behalt, szintén alaplap hiba. Igaz 3 éves volt. (Pa1538) Valaki írta is nemrég, hogy már rég tönkre kellett volna mennie. Hát bejött. :DDD
Most már Dell tulaj vagyok, 3 év garancia van rá. :K

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#11024) Tamás24


Tamás24
tag

Sziasztok!

van egy 1556-os amilom. Mostanában minden okés vele, mióta elvégeztem a rézlap moddot a vidkarin már csak átlag 41-50 fokos, ajánlom mindenkinek.

A gondom az hogy a jobboldali képernyőtartó zsanér szerintem túl erősre van húzva és félek hogy idővel eltörik. Nem tudja valaki hogyan lehet lazítani rajta? Nem szeretném látni hogy valami baja lesz. THX
Tamás

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#11025) adika333 válasza Egorov (#11023) üzenetére


adika333
csendes tag

És publikus mennyiért cserélték ki ? a csere után ujból ketyeg a jótállás ?

(#11026) Egorov válasza adika333 (#11025) üzenetére


Egorov
aktív tag

Az előző hozzászólásomban írtam, hogy most már Dell gép tulajdonosa vagyok.
A FuSi-t nem volt értelme megjavíttatni, mert nem volt már rá garancia, illetve nem is akartam, mert a végén megint alaplaphibás lett volna. No meg hát drága is. Sajnos az enyém az a modell volt, ami mindenkinek többször lett alaplaphibás.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#11027) Tamás24 válasza Egorov (#11026) üzenetére


Tamás24
tag

sziasztok!
Olvastam a pa1538-as alaplapi gondotokról. Utána néztem és ezt írják:

Ezekben a gépekben gyári hibás volt az alaplap! Ezt a gyártó is elismerte, csak nem publikálta eléggé. A videó chip-nél elenged a forrasztás ezért néha érintkezik, néha nem. Ha felkeresed a márkaszervizt, garancia időn túl is, ingyenesen cserélik a gépben az alaplapot!!!!!

nemtudom ez mennyire igaz, de ha ilyesmi a gond hogy hol indul hol nem. Valamint hogy beindul csak képet nem ad, minden jónak tűnik egyébként stb...
Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#11028) Egorov válasza Tamás24 (#11027) üzenetére


Egorov
aktív tag

Ezt válaszolták a szakszervizben:

Amennyiben meg van minden papírja a gépnek( számla, gar.jegy) és 3 éven belüli akkor a következő a helyzet:
1. külső illetve belső fizikai sérülések nem lehetnek.
2. szakszerűtlen javítás nyomai nem lehetnek.

Beérkezik hozzánk, majd bevizsgálásra kerül.
A gyártó elbírálja a méltányossági javítás lehetőségét és jóvá hagyja azt.
A készülék javítás alá kerül kb.2-3 hét.
A költsége szállítás nélkül 7200Ft+áfa.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#11029) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok.

Kérdésem az lenne, hogy egy Fujitsu Siemens Amilo Xi 2428 notebookot szeretnék venni, de elvileg a cpu melegedős, mi az a hőfok ami még tűrhető?

Alapon 50-55 körül van, terhelve 70-75 max.

Ez még nem gond?

üdv :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#11030) cigam válasza N-vidi-A (#11029) üzenetére


cigam
félisten

Megfelelő értékek. Arra figyelj, hogy amikor tartósan nagyon terheled, ne legyen benne az aksi. 50 fok feletti hőmérséklet nem tesz jót se az aksinak, se a winyónak (bár utóbbiak bírják 55-60 fokig) Persze ez a CPU maghőmérséklete, és nem következik belőle hogy a többi eszköz is ilyen meleg belül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11031) N-vidi-A válasza cigam (#11030) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Rendben, köszi, valahogy így sejtettem Én is, azért jobb volt egy hozzáértőtől megkérdezni.
:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#11032) moonguru


moonguru
őstag

Sziasztok és/vagy kellene egy HIBÁS FS Amilo Xa 1526 vagy pa 1538 alaplap illetve kapcsolási rajz!

A kollégámnak kéne hogy megjavithassuk az ő Xa 1526-os gépét!

Az U1 IC mellett kisebb égésnyom található...

Köszönök minden segítséget!

Ui:

A Vatera most nem játszik...

Persze nem ingyen gondoltam az alaplapot!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#11033) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok! Van egy V3405-ös laptopom. Régebben nagy sikerrel használtam a deskupdate programot, amivel egyszerre minden drivert feltelepíthettem, azonban mostanában, nem igazán akar együttműködni! Mi lehet a gond? XP-t használok egyébként. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11034) cigam válasza Yahoo (#11033) üzenetére


cigam
félisten

Valószínű amikor működött, akkor Vista volt a gépen. XP- nem megy. Így jártál ...
[link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11035) Yahoo válasza cigam (#11034) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Tuti nem, sosem használok Vistát, nem is elég a gépem hozzá.
Azért ez elég furcsa Fujiéktól, dehát, akkor marad a manuális.

[ Szerkesztve ]

(#11036) cigam válasza Yahoo (#11035) üzenetére


cigam
félisten

?? Milyen konfig? Merthogy 3405-ön a Vista és az XP támogatott.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11037) Yahoo válasza cigam (#11036) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Pontos típus Amilo Pro V3405 és 1,86 CPU, 512 RAM, 945 chipset, 60 HDD

(#11038) cigam válasza Yahoo (#11037) üzenetére


cigam
félisten

Simán elfut rajta. Persze nem azt mondom cseréld, le de elpöfög. Talán a memcsi kellene bővíteni, amit az XP is megkösöznne. (Egészen véletlen van eladó memcsim :) )

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11039) Yahoo válasza cigam (#11038) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Hát amire nekem kell, arra megfelel így is teljesen, egyébként lassan csereérett lesz. Nem igazán vagyok Vista párti, bár ez lehet az én együgyüségem, talán inkább már win7.

(#11040) cigam válasza Yahoo (#11039) üzenetére


cigam
félisten

amire nekem kell, arra megfelel így is teljesen,

És ez a lényeg nem?! (Jaja ha már váltás, akkor az aktuálisra)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11041) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Amilo Pa3553 laptopom van. Az 1 éves garancia 3 hónapja lejárt. A töltőm (ADP-90SB AD, 20V/4,5A) két napja bemondta az unalmast. A LED nem világít, töltést nem ad, ezt műszerrel bemértem. Javítani gondolom nem lehet, tekintve, hogy nem szétszedhető darab.

Szétnéztem a neten, hogy mit tudok tenni. Az új borzasztóan drága(13-20 ezer között), ezt alapból kilőném. A használt gyáriak olcsóbbak (8 ezer körül), de vajon megérik-e az árukat 1-6 hónap garanciával? Az univerzális töltőkről pedig nem nagyon hallok véleményeket. Megbízhatóak vajon?

Találtam emberkét, aki elég olcsón tud töltőket beszerezni. Persze pont olyat ami nekem kell nem tud hozni... Ilyen lenne: 20V/4,5A helyett csak 20V/3,5A kimeneti adatok.
Azt szeretném megkérdezni a szakértő uraktól/hölgyektől, hogy ez megfelelne-e az én akksimnak? Nem gond a kisebb töltőáram? Milyen eltérések megengedettek egyáltalán? A feszültségben gondolom nem lehet eltérni a 20V-tól, de az áramerősség lehet kevesebb (ráadásul ennyivel)?

Köszönöm a segítséget!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#11042) cigam válasza lacibacsi (#11041) üzenetére


cigam
félisten

Az áramerősség nem lehet kevesebb, mivel adott esetben nem csak a töltést kell biztosítania, hanem magának a gépnek az energiaellátását is.
Szóval a feszültségnek (és polaritásnak!) egyeznie kell, valamint az áramerősség minimum a gyári paraméternek megfelelő kell legyen.
A használtak esetén lutri, hogy mit kapsz, mivel nem ismert az előélete (pl.üzemórák száma) Ugyanakkor az univerzális töltők között is nagy a szórás. Vannak épp hogy működő a spec.-t csak papíron tudó modellek, és vannak a gyárival meg1ező minőségűek. Általában ez az árakon is látszik. Univerzális esetén is óvakodni kell a noname gyártóktól. Nekem 1 König volt bő 2 évig bírta. Most ezt választanám:[link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11043) lacibacsi válasza cigam (#11042) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm válaszod! Csak egy kérdés: amit ajánlasz az 5A-t ad. a magasabb áramerősség nem lesz gond?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#11044) cigam válasza lacibacsi (#11043) üzenetére


cigam
félisten

Nem. Az Amper az maximális áramerősség amit gond nélkül kiad magából. Ha csak 3.5A vesz fel az nem jelent problémát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11045) lacibacsi válasza cigam (#11044) üzenetére


lacibacsi
addikt

Danke sün :) !

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#11046) ro_bert17 válasza cigam (#11044) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ez a töltő gondolom gond nélkül jó egy amilo pro v3205-höz is?

(#11047) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Hülye kérdés tudom, de felteszem: az adapterben elméletileg nem lehet semmiféle mozgó alkatrész ugye? Eddig nem rázogattam (miért is tettem volna?), de most hogy elromlott és többször kézbevettem észrevettem, hogy ha megrázom, akkor valami "lötyög" odabent. Tompán, de határozottan mozog valami... Lehet, hogy valami kiolvadt, vagy valamit elengedett a forrasztása? Vagy egy ilyen mozgó valami természetes dolog?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#11048) cigam válasza ro_bert17 (#11046) üzenetére


cigam
félisten

Ha kevesebbet fogyaszt mint 5A, és a megkívánt feszültség beállítható, akkor igen. (3505-öm van, nemtom mennyire más a 3205)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11049) cigam válasza lacibacsi (#11047) üzenetére


cigam
félisten

Nem természetes. Ha valami elszabadult benne, az semmi jót nem jelent.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11050) ro_bert17 válasza cigam (#11048) üzenetére


ro_bert17
őstag

AMILO Pro V3205 Edition Power supply:
"AC adapter 20V/65W Adapter
Rated voltage (AC input) 100 - 240 V
Rated frequency 50 - 60 Hz
DC output 20 V, 3.25 A"

Ergo: jónak kell lennie. Köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.