Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Revoltec.de válasza Vangelis (#699) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

Elég sokmindenre persze.De lehet tudnék bele olcsón valami nagyobbat.Ezért érdekellne a dolog.De nemhogy adatlapot nemtalálok erről a notiról, de még az új biosban sem volt egy readme hogy mit is tartalmaz:F

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#702) Vangelis válasza Revoltec.de (#701) üzenetére


Vangelis
nagyúr

mobil bartonban full elég a 2600+...ember ne árj nagyobb procira:).... ezt hidd el.

Adatlap meg nincs sehol....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#703) d900t válasza Vangelis (#694) üzenetére


d900t
senior tag

látod-látod, milyen jól sikerült eladni :)

(#704) Vangelis válasza d900t (#703) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem azért vettem hogy elqadjam:O...csak jó üzletnek igérkezett a csere , de buktam egy csomót.....sötttttt már vissza is sírom_:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#705) Revoltec.de válasza Vangelis (#702) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

Ok, de akkor is kíváncsi lennék a géppel kapcsolatban pár dologra.vagy notebooknál ez egy álltalános dolog hogy ennyir 0 az információ róluk?Vagy csak ennél a tipusnál van ez így:F

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#706) Revoltec.de válasza d900t (#703) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

Jól sejtem hogy neked alapjában ''rosz'' a véleményed erről a márkáról?konkrétan erről a tipusról ha megkérlek megírnád a véleményedet.Érdekellne komolyan:Rmik a gyengéi, erősségei ha vannak?neked mi a szimpatikus, unszimpatikus benne,Jó, és rosz megoldások stb.A te saját vélemyényedre lennék kíváncsi:R

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#707) Vangelis válasza Revoltec.de (#705) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát ha volna könyve abban bene van pár dolog, de egyébként nem sok minde van ról:)...a lényeg hogy müx:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#708) SGC válasza Revoltec.de (#675) üzenetére


SGC
tag

Szia, nekem Uniwilles Amilo D7830-am van (2,8 Celeron, 512 RAM, Ati Mobility Radeon 9000 64 MB, 40 GB Toshiba HDD; 2 különböző desktop-memóriával: 256 MB PC2700 volt gyárilag, került mellé 256 MB PC3200 és simán 1üttműködnek:) )
Mivel kizárólag asztalon használom (ágyon, kanapén, fotelben nem ''fetrengek'' vele), a meleg napokon 1xűen a gép alá teszek 4 db műanyag qpakot (egész pontosan a koffeinmentes Night & Day kv kb. 4 cm magas tetejét). Meredeken hangzik, és nagyon hülyén néz ki, de a venti ritkábban indul el, tehát hatásos volt a ''légkamra'' létrehozása a noti alatt :)
A hőfokról nem tudok mit mondani, fél órája kapcs. be, 1ébként + nem nagyon nézem, de pár óra múlva ráqkkantok, és megírom.
Leírást ne a Fujinál keress, hanem a Google-val ;)
A BIOS tényleg csak ennyi; új driver pedig nemigen lelhető fel...

[Szerkesztve]

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#709) Revoltec.de válasza SGC (#708) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

értem köszi:R
Kereshetek én mindennel akkor sem találok semmir:B

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#710) SGC válasza Revoltec.de (#709) üzenetére


SGC
tag

Ha gondolod, emilben szívesen átpasszolom a pdf-eimet... Nem sok, de talán okosabb leszel valamivel :F
Itt viszont találsz teszteredményeket, peterkeT hősies és önfeláldozó munkájának eredményeképp: Bővebben: link

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#711) Vangelis válasza SGC (#710) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Micsoda táblázat még nem is láttam, és én is rajta vagyok:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#712) Revoltec.de válasza SGC (#710) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

megköszönném:R

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#713) SGC válasza Revoltec.de (#712) üzenetére


SGC
tag

6 emil ment
remélem ki tudsz ókumulálni belőlük valamit
:))

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#714) Revoltec.de


Revoltec.de
csendes tag

:R

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#715) d900t válasza Revoltec.de (#706) üzenetére


d900t
senior tag

Rosszul sejted. nincs alapvetően ''rosz'' véleményem. Valamennyit érdemes volna visszaolvasnod, mert rossz a kérdés.

(#716) Revoltec.de válasza d900t (#715) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

Viszaolvastam elég sokat.és más hasonló topicokat is.De ám legyen.Igazad lehet.Rosz a kérdés:RViszont mint hozzáértőnek akkor is kíváncsi lennék a véleményedre erről a tipusról.Úgygondolom sokat segítene notebook-os pályafutásom kezdetén.
Köszönöm:R

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#717) d900t válasza Revoltec.de (#716) üzenetére


d900t
senior tag

Milyen tipus. A fu-si egy márka. Saját gyártásán -fujitsu- kívül négy kinában gyártó tajvani illetőségű beszállítója van, melynek termékei 90%-át köszönheti. Ebből következően típushibákról értelmetlen beszélni; a drágább gépei igényesek, az olcsóbbak khm.. kevésbé.

(#718) SGC válasza d900t (#717) üzenetére


SGC
tag

Ezek szerint az Amilom olyan, mint régen a szovjet termékek (pl. Zsiguli v. színes tv)?
Ha kifogtál 1 jó szériát, soha nem hibásodott meg; ha mellényúltál az üzletben, állandó szervízjárat? :F

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#719) Revoltec.de válasza d900t (#717) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

Konkrétan az én gépem tipusára gondoltam Amilo 7620.mivel pár hete szereztem, és semmit nemtudtam ezidáig a notikról, ezért bátorkodtam megkérdezni a véleményedet.Amit írtál egy ''általánosság''. Ezt a tényt gondolom minden márkára el lehetne mondani.Attól hogy esetlegesen, és sok esetben igaz is a dolog.De ettől én még nemtudtam meg semmi konkrétumot az én masinámról.persze te sem tudhatsz mindent, értem én ha erről van szó.De én csak egy olyan ember véleményére, esetleg szakmai is lettem volna kíváncsi egy konkrét tipussal kapcsolatabn, aki nálamnál már biztosan több gyakorlati tapasztalattal rendelkezik a notebook.ok terén:R

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#720) Shalala válasza OliApa (#691) üzenetére


Shalala
senior tag

Na ez jo, hogy automatikusan felemeli a fordulatszamot ha magas a homerseklet.
Amugy, hogy tetszik? Jatekot probaltal mar rajta? En meg nem.

(#721) SGC


SGC
tag

Na, lassan 6 órája üzemel 1folytában:

Érzékelő típusa Maxim MAX1617A
Érzékelő elérés SMBus 4Ch

Hőmérsékletek
Alaplap 46 °C (115 °F)
CPU 54 °C (129 °F)
TOSHIBA MK4025GAS/a 22 °C (72 °F)
TOSHIBA MK4025GAS/b 46 °C (115 °F)

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#722) OliApa válasza Shalala (#720) üzenetére


OliApa
aktív tag

A Chrome-t, de minimumom szaggat, az AOE III demo meg éppen játszható 1280x800-ban, ha minden lebutítva. Nem veszem észre a 64 vagy 128 MB videómemória közötti különbséget sem. Az UT 2004 jól fut közepes beállításon.

A gari elbírja ha én teszek bele plusz memóriát?

http://velemmivan.blogspot.com/

(#723) bajzso válasza SGC (#721) üzenetére


bajzso
tag

Szia!

Érdekelne az a progi, amivel mérni lehet a processzor hőmérsékletét.
Meg tudnád mondani honnan lehetne letölteni és mi a neve?

bajzso

(#724) SGC válasza bajzso (#723) üzenetére


SGC
tag

A neve Everest Home Edition (freeware progi, magyar nyelvet is beállíthatsz)
Letölthető: Bővebben: link
Jó hőfokmérést! :)

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#725) Shalala válasza OliApa (#722) üzenetére


Shalala
senior tag

Szerintem nem jar garivesztessel ha teszel bele mem-et.
Felbontast lehet allitani jatekoknal? Vagy hogy van ez az lcd monitoroknal?
Tehat mi van ha en 800*600-ba akarnek jatszani ? :)

(#726) OliApa válasza Shalala (#725) üzenetére


OliApa
aktív tag

Jaja. Már szétszedtem, le is fényképeztem. A WLAN egy miniPCI slotban van, a vinyó fedelét is leszedtem, könnyű cserélni. A RAM is jó helyen van. Jó a hőelvezetése is, minden ezt a célt szolgálja, a műa fedél is fém belül. És olyan jó új szaga van! :)

Viszont az új AMILO 1645-ös notebookba több RAM-ot szeretnék. Ezért eladnám a benne lévő (4 napos) 2x256-os modult és vennék 2x512-est. A RAM PC2700 DDR 333 MHz SODIMM. Minden megoldás érdekelne. Van egy hibátlan Hitachi 30 GB notebook HDD-m és egy vadi új USBx2 PCMCIA kártyám is

http://velemmivan.blogspot.com/

(#727) OliApa válasza Shalala (#725) üzenetére


OliApa
aktív tag

Persze, hogy lehet állítani. De a legszebb azért a natív felbontásban, azaz 1280x800-ban. Az újabb játékok már támogatják. A Warcraft III-at is feltettem, 1024x768-ban fut, teljes képernyőn, alig láthatóan kissé lapítva. Kipróbáltam 800-nál nagyobb függőleges felbontásban, akkor meg az egérrel scrollozott fel-le a menüben. Érdekes volt. Majd he lesz több tapasztalatom, (Heroes 3) akkor leírom. E lenti laptopomon a BIOS-ban tudtam beállítani, hogy ha kisebb a felbontása egy alkalmazásnak, akkor kitegye teljes képernyőre vagy hagyja natívban. De a FS-nél egyszerűbb BIOS-t életemben nem láttam... :(

http://velemmivan.blogspot.com/

(#728) ByB


ByB
addikt

Leginkább grafikai tervezésekhez és prezentációkhoz kellene a gép. Van itthon egy masszív asztali masina, nem ezt szeretném kiváltani... De egyetemen nem árt néha munkával elütni az unalmasabb előadásokat! Amellett pedig filmezéshez és netezéshez használnám, játék kizárva!!!

Amilo 1437G notiról kérnék véleményeket, méginkább pedig tapasztalatokat?!

Általános - Bővebben: link

Adatok - Bővebben: link

Kép - Bővebben: link

Egyetlen gyenge pontot találtam rajta, az pedig a kijelző, bár ez is csak nézőpont kérdése, de a WXGA (1280x800) nem túl meggyőző!

(#729) Shalala válasza OliApa (#727) üzenetére


Shalala
senior tag

Hat a biosban tenyleg szinte semmit nem lehet allitani. Viszont pont emiatt gyanus nekem, hogy ennek is van rejtett resze, mint nehany normal alaplap biosanak.
Errol tud valaki vmilyen infot?

(#730) bajzso válasza SGC (#724) üzenetére


bajzso
tag

Köszönöm szépen!

bajzso

(#731) SGC válasza bajzso (#730) üzenetére


SGC
tag

nye za sto :D

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#732) Revoltec.de válasza Shalala (#729) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

Ebben bízom én is.Rengeteget keresgettem már ilyen +tunning'' Biosokat de még nem találtam sajna:O

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#733) OliApa válasza Revoltec.de (#732) üzenetére


OliApa
aktív tag

Biztosan nem véletlenül... :) Talán azért, mert annyira ki vannak hegyezve a teljesítmények a hűtéshez képest, hogy megsülne benne egy pár dolog ha megtolnánk.

http://velemmivan.blogspot.com/

(#734) OliApa


OliApa
aktív tag

Találtam az A1645-ösben egy USB csatit a HDD mellett, eltakarva egy kis fedlappal. Ha egy Bluetooth-t beletennék (éppen belefér) akkor nyilván állandóan menne bekapcsoláskor, nem? Jó lenne, ha lehetne kapcsolni a windózból...

http://velemmivan.blogspot.com/

(#735) Revoltec.de válasza OliApa (#733) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

Ebben nagy valószínűséggel igazad van:R
De azért mondjuk pl:Jó lenne esetleg a memóriáimat rendesen beállítani.Mondjuk 2-helyett 1-T, stb.Ennyitől még nem sülne meg semmi.Szerintem:D

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#736) OliApa válasza Revoltec.de (#735) üzenetére


OliApa
aktív tag

Hát ja!

http://velemmivan.blogspot.com/

(#737) Revoltec.de válasza OliApa (#736) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

:R

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#738) Füly


Füly
tag

Örömteli bejelenteni valóm van: Újra müxik a laptopon.
Pár oldallal hátrébb írtam, hogy mi volt a baja. Nagyon halvány volt a kijelző, alig lehetett látni, vmint a lap is megperzselődött...
Elvittem szervízbe (Fujitsu-Siemens szakszervízbe..), ott egyből a lapra fokták a bajt,de mondták, hogy beszámítják új laptopba..Itt az volt az érdekes,hogy nem mondták meg, hogy mennyiért számítják be hanem előbb mondjam meg, hogy mennyiért akarok újat venni..
Nem vettünk újat, hanem megprobáltuk megcsinálni, ezért érdeklődtem itt is, hogy tudtok-e vmit. Végülis Mongi által megtudtam, hogy az inverter felelős a fényerőért és valszeg azzal lesz a baj. Vettem egy másik szervízbe egy invertert haza hoztam beraktam és tök jól megy azóta is a laptop..
Egyszerűen vicc, hogy a szakszervízbe simán legomboltak volna rólam egy csomó lét mert ugye bagoért beszámították volna a laptopot, ahelyett hogy azt mondja valszeg rossz az inveter, cseréljük ki nézzük meg, ha meg nem tudja, hogy az inverter lehet a ludas akkor ne legyen szakszervíz..
Jah mellesleg a szervíz ahol lehúztak volna a Jagelló úti szakszervíz..oda se megyek többet..

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#739) dat válasza Füly (#738) üzenetére


dat
senior tag

Gondolhatod, hogy ők meg utána kicserélték volna az invertert és használt cuccként jó áron eladták volna a gépet.... Ráadásul mindez egy szakszervízben, nem is valami pince-sufni-műhelyben.
Szemétláda banda. Magyarország 2005....

(#740) OliApa válasza Füly (#738) üzenetére


OliApa
aktív tag

Mennyibe került az iverter? Mert olyan 40 rugó körül mesélnek . . . :(

http://velemmivan.blogspot.com/

(#741) Füly válasza OliApa (#740) üzenetére


Füly
tag

Bruttó 8737 Forint volt szal kilehet bírni. Egy másik Fujitsu-Siemens Szervízben rendeltem meg a Frangepán utcában..Itt legalább megmondták, hogy valszeg az inverter a ludas..Igaz ide már nem vittem az egész laptopot csak magát a tft-t meg az invertert, hogy teszteljék le, nem tudták letesztelni de legalább mondták, hogy ha nincs fényerő akkor inverter a ludas..

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#742) OliApa válasza Füly (#741) üzenetére


OliApa
aktív tag

Tök korrekt.

http://velemmivan.blogspot.com/

(#743) fsc válasza Füly (#741) üzenetére


fsc
tag

Szia, kérlek, hogy a negatív és a pozitív tapasztalatodat cégnévvel együtt írd meg, így sokkal könnyebb tenni valamit!

Köszi

(#744) Shalala


Shalala
senior tag

Tudja valaki, hogy az a1645-os notebookban levo wifi kartya az tudja-e a wpa titkositast?

(#745) Füly válasza fsc (#743) üzenetére


Füly
tag

Szia,
Ahol a negativ tapasztalatom volt az az Aksys kft volt a Jagelló úton. Mint irtam bevittem szétkapták látták megégett egy kicsit a lap akkor egyből mondták, hogy valszeg ezért lesz, de beszámítják másik gépbe..Nem mondták meg mennyiért számítják be hanem azt mondták előbb mondjam, hogy mennyiért akarok venni..Szvsz simán tudniuk kellett volna, hogy a marha halvány a képe a tft-nek akkor az inverterrel van a baj...

A másik hely a Szüv Kft volt Frangepán utcában, itt megkértem,hogy teszteljék le a tft meg az invertert azt mondták sajnos nem tudják, de ha nincs fényerő akkor az inverterrel lesz a gond. Megis rendeltem náluk, pár napon belül megjött és azóta müxik a cucc (kopp..kopp..kopp).

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#746) d900t válasza fsc (#743) üzenetére


d900t
senior tag

fsc (lelkes újonc). Ez tetszik :))

(#747) sunone


sunone
aktív tag

féléves amilo 7405-ösöm a bal ''egérgomb'' mechanikailag a végét járja, nyomásra nem érezni a kattanást, csak a képernyőn látom viszont, hogy mekkora benyomásra sikerült kattintanom.
A jobb gomb frankón kattog, az még nem fáradt el, de a bal, nagyon laposan működik...
- valakinek hasonló tapasztalat?
- valami rugó adta meg magát?
- mennyire szervízigényes ennek javítása?
(remélem nem alaplapra integrált kapcsolóról van szó...)
:(

(#748) sunone válasza OliApa (#734) üzenetére


sunone
aktív tag

Hozz létre új hardverprofilt, majd az eszközkezelőben be tudod állítani, hogy melyik profilban melyik hardver induljon el, és melyik nem.
Hálózatos eszközök nálam egy külön profilban ki vannak tiltva (+a hálózatos szolgáltatások...), így ha nem vagyok hálóközelben a windóz nem vakargatja őket feleslegesen (talán gyorsabb is így a rendszer...), rendszerindításkor tudsz választani melyik profilt akarod használni.
l.

(#749) gabaa


gabaa
csendes tag

Ahoi!

Fujitsu Siemens Hardware Upgrade.

Van valakinek tapasztalat bármilyen hardware cseréjével? Főleg a memória érdekelne, szeretném a maximumra bővíteni, de előbb-utóbb sztem a dvd író is megadja magát majd. Memóriáról annyi infót tudtam szerezni, hogy alapból a billentyűzet alatt vannak a gyári modulok, de nem tudom hogy kezdjek neki a szétszedésének. Állítólag van bővítőhely is egyes típusokon az alján az akksi mellett. Minipci WiFi-t is vennék bele, ha tudnám hol kell megnézni képes e fogadni. Külső ide keretet használt már valaki?

My Fujitsu: amilo a1640 amd sempron 3000+, 2x256 333mhz so-dimm ddr, qsi dual layer +-dvd író, integrált osztottmemóriás max 128 sis m760 video, 60 gb winyo

A helpdesk és a support nagyon gyenge, úgyhogy rájuk nem számíthatok, bennetek van minden bizadalmam. :)

Köszönöm.

toshiba satellite - fusi amilo a

(#750) G. Armani


G. Armani
csendes tag


Chao all!

Nagy dilemmák után végre eldöntöttem FUSI gépet veszel kedvező ár-teljesítmény miatt esett e Amilo szériára választásom.

Ezek után jön csak a neheze 2 igen kellemes modellt néztem ki,,

http://www.notebook.hu/notebook/fusi/amilo_a/amilo_a1667g_03

http://www.notebook.hu/notebook/fusi/amilo_m/amilo_m1437g_02

Nagyjábol mind a 2 gép megegyezik fő különbség az egyiket 2000mhz es turion 64 (MT-37) hajtja a másikat Intel Centrino plattformjába tartozo Dothan 2MB caches 2000mhz es intel proci. E 2 noti között tépelődök, őszintén szolva AMD fele hajlok mer 64bit az64 bit, lehet késöbb joljön. Persze semmisem olyan 1xerű mert kicsit tartok a AMDs VIA chipsettől szemben a Intel stabil saját chipsetes gépével Szal plííz help!!!

Ma benézek a notebook.hu ra megnyomkodom a notikat, bár a uj AMD csodabogár csak okt 6tol kaphato, addig hánykolodok 1et.
Egyelőre ugy néz ki okt 6án AMDset veszek de addig még ki tudja milesz.....

Aki hasonlo problémákkal küzd annak mai látogatásom eredményét megosztom!

THX to ALL!!

$ Fujitsu-Siemens M1437G - Pentium M 760 2 GHz /2MB - 512 MB DDR2 RAM - 15,4''TFT WXGA GlareTYPE - ATI X700/128MB - 80GB HDD /8MB - 8xDVD+-RW DL $

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.