Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) morfondőr válasza HIJ (#1950) üzenetére


morfondőr
őstag

Nézd a jó oldalát: lesz egy új géped! :C
Igazából én is rettegek, ha szervizelni kell valamit, mióta egy videokártya miatt szívtam 2 hónapot, mire kicserélték. Addigra hozták meg az újat. És az nem is notis volt, hanem 9550Xt kari.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1952) HIJ válasza morfondőr (#1951) üzenetére


HIJ
őstag

Ja, csak cseréljék is ki ... A garos szervíz az mindig gyanús :Y Ingyen van az alkatrész és az ügyfél úgysem sem tudja, hogy kilett-e cserélve vagy sem.Na jó ez már összeesküvés elmélet szagú.Pláne hogy megkérdeztem, hogy milyen vinyóra cserélik, ha cserélik (mert azt olvastam, hogy ezek a fujitsu vinyók ami az enyémben is volt, nagyon melegedő fajta) és asszonnya Samsungra.Azt meg csak észreveszem :U

HIJ

(#1953) Titoo válasza Reverting (#1937) üzenetére


Titoo
tag

Hi!

Én is egy Pi1505 vásárlásán gondolkodom, de a FSI-ről elég rossz kép alakult ki bennem miután olvasgatom a topicot. Kinek ez kinek az száll el, és a szervíz is gázos, szóval nem tudom mi legyen. A másik esélyes egy PA1510, de hát ez a siemens dolog.....
Pi1505-ön COD2-vel lehet például élvezhetően játszani? A váz mennyire stabil, nem recseg ropog, még nem jutotam el megnézni egyet élőben.
* Ja, és az aksi mennyit bír? Mondjuk filmnézéssel.
Kösz a válaszokat.

[Szerkesztve]

(#1954) Titoo


Titoo
tag

Még valami : A siemens honlapról töltött adatlapon a Pi 1505-ben levő gma950-ről azt írják hogy up to 128 mb, de az intel honlapon up to 256 szerepel, most melyik a valós adat?

(#1955) Reverting válasza Titoo (#1954) üzenetére


Reverting
őstag

Nem recseg, jatekra nem hasznalom, eddig semmi furat nem produkalt nalam. Mindenel lazan boldogult, a billentyuzet nem nagyon tetszik ( az 1-es gomb kornyeke mint ba akarna esni) Napi 20 h megy :) ha valami van most jojjon ki:) 128M a gma950...
ekm egy kicsit csalodas a kulso, szival eleg puritan, de a belbecs a lenyeg:) ami eddig megfeleloen teljesitett. Egy ragasztott nevert nem fizetek +100e...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1956) Titoo válasza Reverting (#1955) üzenetére


Titoo
tag

Köszi az infót.
Nekem sem a külső lenne a lényeg, sőt nekem tetszik is a gép, inkább mint egy IBM, az a lényeg hogy megbízhatóan menjen, hosszútávra venném, 3-5 év legalább. Ez idő alatt ne menjen tönkre, ne essen szét, ne kopjon el.


Pa1510-ről találtam egy tesztet, x1100 sem jobb mint gma950: [link]

[Szerkesztve]

(#1957) Reverting válasza Titoo (#1956) üzenetére


Reverting
őstag

Lehet egy dell inspiron 6400 jobban jarnal, 3ev gari, be kisebb a memory, 260e most a photo hall-ban... De az nekem meg nagyon nem tetszett...

[Szerkesztve]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1958) Titoo válasza Reverting (#1957) üzenetére


Titoo
tag

Mondjuk ha erre megveszem a 2 év garanciabővítést ugyanott vagyok.
Akkor meg csak az számít hogy melyik a tartósabb.

(#1959) HIJ válasza Titoo (#1958) üzenetére


HIJ
őstag

Hát szerintem nemnagyon futna rajta a COD2... De cáfoljatok, ha nem így van.Külsőre is csak addig szép, amig mellé nem teszel egy felsőbb kategóriás fusit... pl nálam a 1437 mellet kifejezetten szegényesnek néz ki.Körvonalaiban stimmel, viszon egykis kerekítés itt, egykis sarok lecsapás ott nagyon sokat tud számítani.

HIJ

(#1960) FTeR


FTeR
addikt

a metro akciózni fog a héten és az újságban találtam egy FS Xi1546-ot 335,988HUF-ért.
abban nem vagyok biztos, h ez is akciós ár, mindenesetre az akciós újságban van.
minden tetszik rajta, kivéve a procit, ami CoreDuo 1,6 (T2300). ezeel az a bajom, h nem core2 duo és nem 2gigás.
notebook.hu-n van ez: [link]
ebben x1800 helyett Go7600. 444eHUFért.

megéri +1eHUF-ot a különbség?
arra is gondoltam, h megvárom a dx10es karival szerelt pédányokat, mert nem fél évre veszek notit.

már többszor lehűtöttem magam, mert nincs fölöslegbe ennyi lóvém, de ki tudom gazdálkodni.

igazából egy DTRrel lennék felhőtlenül boldog, mert egy ilyen noti melett már nem akarok fenntartani egy asztalit is.

szal a kérdés: a felsoroltak ellenére szerintetek megéri a metrós noti? laptop.hu: [link] (csak itt 2gigás a proci és egy harmincassal drágább is mint a C2D-s a notebook.hu-n)

(#1961) FTeR válasza FTeR (#1960) üzenetére


FTeR
addikt

a speckó szerint az 1526 és az 1546 között 2 külnbség van, előbbiben nvidiaval szerelt, utobbiba meg atival +HD kijelzővel (ami 2 felbontást is kínál szemben a másikkal).
mindkettőből elméletileg van C2D és CD is, 1,6-2g-ig.
ahogy az árakat nézem az ati+HD 30eHUF pluszt tesz rá (ha nem vesszük figyelembe a forgalmazók haszonkulcs különbségét. sajna nem sikerült összehasonlítanom).
az 1,6 és a 2g között meg kb 100eHUF.
az, h CD vagy C2D nem sokat számít.

egyiknél sincs ideális párosítás, mert notebook.hu-n 1526osból van C2D, laptop.hu-n 1546osból van CD (asszem a 1547es a C2D).

(#1962) oviktor válasza FTeR (#1960) üzenetére


oviktor
tag

A MERTO-nak csak akkor hidd el hogy lesz ilyen noti ha már ott vagy az áruházba és a kezeidbe fogod mert csak itt a fórumon is jártunk egy páran úgy hogy onnan akartunk venni és nem érkezett meg a szállítmány közben mégis volt az áruházakban meg hasonlóak... :)
Az 1 év garit azt sztem majd jobban jársz ha kibővíted 1 kicsit
A noti nagyon jónak néz ki én is láttam az újságban. Sok szerencsét a vásárláshoz :))

Viktor

(#1963) FTeR válasza FTeR (#1960) üzenetére


FTeR
addikt

a különbség +100eHUF akart lenni

(#1964) FTeR válasza oviktor (#1962) üzenetére


FTeR
addikt

pont az a bajom, h nem biztos, h meg akarom venni :)
a CD sántít a metrós megoldásban.

nem hiszem, h a +100eHUF megérné azt a +0,4gigát, de az a helyzet, h a megahertzek alakalulásábna már teljesen elvesztettem a fonalat.

egy 1,6os C2D hányas athlonxp-nek lehtne megfeleltetni, leszámítva, h 2 magos?

(#1965) FTeR


FTeR
addikt

a C2D 64bites?
eddig azt hittem az, de kezdek elbizonytalanodni. mert x86-nak írják, miközben támogatja a EM64T megoldást, ami nálam némi képzavart okoz.

[Szerkesztve]

(#1966) jocy66


jocy66
csendes tag

Elég furcsa dolgokat kezdett csinálni a notim mostanában (Amilo pro V2045) ,
van úgy,hogy látszólag semmi előzmény nélkül fogja magát és ujra indul ilyenkor kiirja,hogy a rendszer súlyos hiba után állt helyre.Most is a nortonnal csináltam egy teljes rendszer ellenőrzést és pukk.
Mi lehet a hiba mert az utóbbi napokban kezdte de már naponta többször is megcsinálja.
Van valami ötletetek,vagy szerviz?!

(#1967) rollab


rollab
tag

Sziasztok,

megláttam egy Amilo Pi1505-ös gépet, ezzel kapcsolatban kérdezek.

Jó, szép, tetszik. Mennek rajta 1280x720-as (gyakorlatilag 720p) HDTV-s cuccok? Nem akad? Azt hiszem duo proci van benne. A DVD, Xvid, DivX lejátszásokkal gondolom rendesen elboldogul.

Milyen programok vannak hozzá? Az XP megvan telepítő CD-velm, vagy csak rajta van?

Nézd meg a GT4-es oldalt! Ha van kedved, csatlakozz! http://ballor.hu/gt4/

(#1968) rollab


rollab
tag

még valami

raktátok már ki a képét nagy LCD moncsira? milyen úgy? a vidkártya képes kiadni 1280x1024-es (lcd-s) képet? vagy marad a 1280x800 (mert így ugye nem lesz jó a képarány)? a Si1520-as az tartalmaz DVI-t, azzal szebb, stabilabb lenne a képe (Samu 173p moncsim van, DVI-on hajtom)

Nézd meg a GT4-es oldalt! Ha van kedved, csatlakozz! http://ballor.hu/gt4/

(#1969) HIJ válasza jocy66 (#1966) üzenetére


HIJ
őstag

Egy xp reinstall nemártana, ha utána is csinálja, akkor lehet hardvergond is.Ekkor javaslok egy memtestet.

HIJ

(#1970) jocy66 válasza HIJ (#1969) üzenetére


jocy66
csendes tag

Tenkjú! Megpróbálom a leirtakat,memtest progit tudsz linkelni!? /csak,hogy ne keljen keresgetnem mert még nem használtam :) /

[Szerkesztve]

(#1971) Gus válasza jocy66 (#1970) üzenetére


Gus
aktív tag

Pl:
[link]

(#1972) Palcso


Palcso
csendes tag

Üdv.

Most beszéltem a Serco szervízzel (0612722140) a + garanciáról.
Nagyon kézségesek voltak összefoglalva:
-a vásárlás után 3 hónapig kérhető a + gari
- lehet +1 éves 20.000 + 20% áfa (24.000)
- +2 év 28.000 + áfa (33.600)
- minden olyan szervízgaranciára érvényes amire az 1 éves Fujitsu garancia érvényes.

Ennyi
szerintem 24 hónapra nem olyan sok, havi bruttó 1400 Ft

(#1973) HIJ válasza Gus (#1971) üzenetére


HIJ
őstag

igen pl...

De arra figyelj, hogy ez egy iso.Ezt egy CDRW -re firkáld ki és hagyd bebootolni róla a masinát.Aztán a menüben válaszd ki az 5 passt (asszem [C] ->[1]->[3]->[5] billentyű komb.).Álatlában az, ha végig fut 10 x akkor nagy baj nincs.Ha hibát ad akkor kezdhetsz imádkozni, hogy csak RAM legyen ne alaplap.

HIJ

(#1974) HIJ válasza Palcso (#1972) üzenetére


HIJ
őstag

kérdés: akkor is lehet, ha a gép már járt már gariban náluk?
Majd megkérdezem őket, ha felhívnak a gépemmel kapcsolatban

HIJ

(#1975) FTeR válasza jocy66 (#1970) üzenetére


FTeR
addikt

sztem előbb a memteszt és utána a reinstall.
de futtathatnál egy full gép terhelési tesztet is.

(#1976) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Hali! Notebook-ot szeretnék venni, de igazából nemtudom mit is kell nézni. Annyit olvastam hogy a siemensek talán a legjobb ár/értékű laptopok és néztem a FUJITSU SIEMENS Amilo pi 1536-ot. Szerintetek érdemes kiadni érte 300 ezer forintot vagy van ennyiért jobb is talán? Köszi a válaszokat.

(#1977) FTeR válasza Sur1G (#1976) üzenetére


FTeR
addikt

tegnap néztem át az össze gyártó összes termékét.
a FuSi a legolcsóbb és csak neki vannka higend gépei. de mindenki szerint nagyon gagyi. rossz az anyaga, karcolódik/kopik, recseg, a bill behajlik, stb. törékeny és könnyen elromlik.

szerk: másik topik: [link]

[Szerkesztve]

(#1978) jocy66 válasza FTeR (#1975) üzenetére


jocy66
csendes tag

Olyanokat irtok itt amit még soha nem csináltam!
Hogyan kell a full gép terhelési tesztet?
A memtest már megvan.

(#1979) FTeR válasza jocy66 (#1978) üzenetére


FTeR
addikt

vannak rá programok. pc/notebook stress test címen keress rá.
msnek van saját memtesztje, érdemes lehet azt is kipróbálni. [link]

(#1980) HIJ válasza FTeR (#1979) üzenetére


HIJ
őstag

Jézusom, ne vezesd már félre szegény embert mindenféle stressztesztekel. :) A memtest és prime mindent kiszűr (általában). Talán még egy merevlemez smart ellenőrző progi és ennyi szerintem már kiszűri a hardverhibákat.De a nagyobb ütközéseket a memtest is tökéletesen megmutatja.A Prime95 pedig a proci instabilitását mutatja.

HIJ

szerk.: a videotesztre pedig a 3DMark05 tökéletes.De állítólag a FuSi kiadott a szervízeinek egy teljes hardverteszt CDt.

[Szerkesztve]

(#1981) FTeR válasza HIJ (#1980) üzenetére


FTeR
addikt

nem vettem észre, h írtad a primeot.
stress teszt arra jó, h szimuláljon szitukat. azis vezethet eredményre...

(#1982) tgr


tgr
tag

sziasztok!

laptop vásárlása előtt állok, egy hp nx8220 ast néztem ki, esetleg egy fu-si amilio m1437g ami még esélyes, csak azt nem tudom, melyik a megbízhatóbb, mert 3-4 évig nem akarok bajlódni vele. eddig azt hallottam, a hp az megbízhatóbb, de jó a fu-si is annyira??
tgr

(#1983) morfondőr válasza tgr (#1982) üzenetére


morfondőr
őstag

Szia!
Nekem egy amilo m1437g-m van, ezért csak erről tudok nyilatkozni. Teljesen meg vagyok vele elégedve, egyedül az akkuidő rövid kicsit (2-2.5 óra). Mondjuk a dizájn lehetne kicsivel jobb, meg hát az egész gépház műanyag, de már több mint fél éve használom és semmi baja. Viszont van pár emberke itt a fórumon, aki szervízbe hordja, szerintem ki kell fogni! Amúgy szervizestől is hallottam már, hogy rengeteg amilo-t visznek vissza, de ugye ebből is elég széles a paletta, az m1437g már kicsit közelít a felsőbb kategóriákhoz.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1984) jocy66 válasza HIJ (#1980) üzenetére


jocy66
csendes tag

No lefuttattam a memtestet és az #5 teszt ment 52-szer és 6 hibát hozott ki a 13. 23. és 27. pass-ban. A kérdésem már csak az, hogy ezt miként kell értelmezni és mi mit jelent?!
MSN-en tudsz esetleg ebben segíteni?!

(#1985) HIJ válasza jocy66 (#1984) üzenetére


HIJ
őstag

Pontos kiértékelést a RAMos topicban [link], de szerintem ez havi 1 kékhalál.A prime95 próbáld még ki, mert ez még lehet a proci hibája is.

HIJ

(#1986) Vajar válasza FTeR (#1960) üzenetére


Vajar
csendes tag

Helló!

Én is erre a metrós xi1546-ra vadászok már vagy egy hónapja. eddig mindig azt a választ kaptam, hogy majd lesz. Pedig ez már a második, vagy a harmadik akció :O . Mindegy. Azért még próbálkozok velük.
Más helyen magyarországon nem is nagyon láttam ezt a verziót ugyanilyen kivitelben, de kint is kb 330-340k-ban van.
Szerintem nem ér meg 100k többletet a core2duo, de ez csak az én véleményem. Nemtudom mikor tudjuk majd kihasználni a 64bitet, meg a többi okosságot. Szerintem 2-3 évig még elleszek ezzel a ''sima'' coreduo-s procival is. az asztali gépem procija kb 4 éves (xp1700@2100mhz+radeon 9800 pro) és azért még tűrhetően mennek rajta a játékok, meg úgy általában minden. mondjuk nemtom notikban ez hogy megy. Sose volt még nekem.
Az x1800 és a go7600 közül én az x1800 ra szavaznék, de ez megin csak az én véleményem. itt találtam tesztet [link] nemtudom mennyire hiteles. Mondjuk pont az x1800 nem nagyon volt tesztelve, de ami eredmény van, az majdnem duplája a go7600-nak.
Vaj

(#1987) jocy66 válasza HIJ (#1985) üzenetére


jocy66
csendes tag

No alakul a molekula!
Letesztelve kükön külön az egyik hibás mig a másik tökéletesen működik.
Szervíz -- mehetek cserélni!

(#1988) PLacc válasza tgr (#1982) üzenetére


PLacc
senior tag

Nem akarom a jelenlévőket megbántani, de egy HP business class notit (Mg váz, új ára 400-500k...) ne hasonlítsunk össze egy Amilo-val... :(

[Szerkesztve]

(#1989) Gus válasza PLacc (#1988) üzenetére


Gus
aktív tag

Sajnos ez a HP már nem az a HP/Compaq ami legendás volt megbízhatóságáról, minőségéről, strapabíróságáról. Ismerősöm cégénél 8 db 8220-asból már 5 megjárta a szervizt, volt amelyik már többször is, pedig még csak fél évesek. Alaplap, akkumulátor, DVD RW hibákkal voltak javítva. Persze az amilóknál feltétlenül jobbak, de az egy év gari ezeknél is istenkisértés. Feltétlenül meg kell venni a garancia kiterjesztést is hozzá.

(#1990) PLacc válasza Gus (#1989) üzenetére


PLacc
senior tag

Én épp ellenkezőleg hallottam az új nc/nx szériáról, de ez persze nem személyes tapasztalat. Az viszont igen, hogy tegnap is láttam egy 17''-os csúcs Amilot (DVI, távirányító...), és abban meg a VGA csíkozott már BIOS-ban is.... :(

(#1991) FTeR válasza Vajar (#1986) üzenetére


FTeR
addikt

nem a core2től +100k, hanem az 1,6os helyett 2,0 proci. ebbe még benne van a 2x akkora ram is.

(#1992) FTeR válasza PLacc (#1990) üzenetére


FTeR
addikt

a legtöbb helyen azt mondják, h a szervíz statisztikában nincsenek nagy különbségek azonos kategóriák között.

ha több rossz FuSi-t látsz, abban az is benne van, h többet is adnak el belőle. meg ha látsz egy rossz dell/hp-t, akkor azzal nem igazolsz magadnak semmit. ha egy hibás FuSi-t látsz, akkor elkönyveled, h azért, mert FuSi.

persze az más kérdés, h a házában mennyire könnyen lehet kárt tenni. nekem pl nem ér meg +1-2k ezret, h ne karcolódjon, meg jobban bírja az esést.

(#1993) PLacc válasza FTeR (#1992) üzenetére


PLacc
senior tag

Van igazság abban, amit mondasz, de más márkánál nem igen hallottam olyat, hogy 1-2hónapos gép ventije megzakkan, vagy alaplapot kell cserélni, melegszik, mint atom stb... És ez itt a fórumon elég jellemző sajna.

(#1994) HIJ


HIJ
őstag

Eldobom az agyam :O Most jött vissza gariból a notim és miközben akartam írni, hogy milyen karcosan küldték vissza, shotdownlot egyet :Y Amivel ugye gariba lett adva... Nembeszélve arról, hogy az akksi töltés már megy egy órája és elvileg televolt, mikor rádugtam.Na most aztán igazán mérges vagyok :o

HIJ

(#1995) DiXoN008 válasza HIJ (#1994) üzenetére


DiXoN008
tag

Hmm , hát nagyon érdekes dolgok történnek azzal a notival. ÉS még érdekesebb a szervízbe, hogy ennyit szórakoznak a notival, szinte mindent kicseréltek elvileg és ugyanaz. Egyébként csak shutdownolt simán, nem melegedett jobban vagy valami hátha valamit nem jól raktak össze? Egyébként ez tényleg fölötébb gyanús, majd még írj hogy mi van a notival.

(#1996) HIJ válasza DiXoN008 (#1995) üzenetére


HIJ
őstag

Az akku már rendben van (valamiért nem töltött, kihúztam, vissza és jó lett). Mint utóbb kiderül, hogy csak megrendelték az alkatrészeket, de nem rakták bele, mivel a videókártya és a hűtő rendszer kicserélése után nem volt gond a tesztek során.Még jó hogy a vinyóra vártunk majdnem egy hetet, hogy egyáltalán neki álljanak és kiderült, hogy még csak bele se rakták...
Lehet, hogy reklamáció lesz belőle..
A hűtő az valamivel jobb vagy legalábbis hangosab :) de tény, hogy a tesztek alatt a proci hője nem ment 58 fölé és kézre is hidegebb mint volt. Mind1 a hétvégén még kap lehetőséget.

HIJ

(#1997) HIJ


HIJ
őstag

No nagyon úgy néz kia a dolog, hogy ismét szerviz lesz belőle.Simán netezés közben megáll, de semmi következmény.Tehát utána simán vissza lehet kapcsolni, nemúgy mint előtte.Írtam egy tartalmas mailt a Serconak, nemtudom mit lépnek majd rá :(

HIJ

(#1998) FTeR válasza HIJ (#1997) üzenetére


FTeR
addikt

elég pofátlanok voltak, szal nyugottan ugasd le őket.

(#1999) Gus válasza HIJ (#1997) üzenetére


Gus
aktív tag

Ne a Serconak írj, hanem a Siemensnek. Meglátod sokkal hatásosabb lesz. ;)

(#2000) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Hali

Ez a 2000. hsz.hihihi :)
Tudja valaki hogy egy cserélhető vganak milyen a csatlakozása és hány féle lehet?

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.