Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) botond87 válasza novger (#12000) üzenetére


botond87
csendes tag

Mostani gépemben is 8600M GS video kártya van rendszer teljesitmény minösitése 4.9.
pedig ez is megy már majd két éve.

(#12002) Bloodrayne2 válasza novger (#12000) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Nekem Acer Aspire 5520G-m volt és abba 8600GS vga volt benne és nekem tökéletesen ment,sose volt vele gondom :)

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#12003) botond87 válasza Bloodrayne2 (#12002) üzenetére


botond87
csendes tag

Biztosan te is rendben tartottad.Illik néha a hütését kitakarítani,a megfelelö hütés nagyban befolyásolja az élettartamát.

(#12004) Bloodrayne2 válasza botond87 (#12003) üzenetére


Bloodrayne2
tag

igen,teht kiporoltam és újra pasztáztam és hűtőpad alatt volt mindig,ami megtámasztja a laptopot és alatta két venti van,tiszta hideg volt alatta :)

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#12005) novger válasza botond87 (#12003) üzenetére


novger
tag

Köszi a megnyugtató válaszokat :)

(#12006) botond87 válasza novger (#12005) üzenetére


botond87
csendes tag

Nincs mit.ez az igazság.

(#12007) Diablo18 válasza RBJ (#11989) üzenetére


Diablo18
senior tag

nagyon gyors
vele a laptop

(#12008) nyercse


nyercse
csendes tag

Sziasztok nekem FS amilo pro v3505-ös gépem van és ugye az elcd nek nincs háttérvilágítása nem lehet hogy a fénycső ment tönkre?

válaszokat előre is köszönöm.

(#12009) xcds válasza nyercse (#12008) üzenetére


xcds
őstag

De, lehet. Vagy az inverter. Esetleg még szalagkábel.

(#12010) nyercse válasza xcds (#12009) üzenetére


nyercse
csendes tag

invertert nem rég vettem bele.
meg van egy ismerős aki úgy ahogy ért hozzá és az aszt mondta hogy a képernyőbe van valami megtörve az meg csak a fénycső lehet mert az lcd nek semmi balya.

(#12011) xcds válasza nyercse (#12010) üzenetére


xcds
őstag

Hát ha biztos vagy benne, hogy az inverter és a szalagkábel jó, akkor kizárásos alapon tényleg fénycső.

(#12012) zizoupro


zizoupro
csendes tag

2 éve vásároltam egy Fujitsu Siemens Amilo Pa3553 notit.
Azóta 4 ! x lesz alaplapos. Legutóbbinál, egy full új alaplapot kapott ( nem a régit , áll. új fejlesztés , és egy teljesen új , korszerűbb karit ) . 2 qrva hónapot bírt.
Holnap ismét viszem szervízbe, egyetemista létemre ez a hobbim, hogy minden alkalomnál mikor beutazok Zegre , elkúrjak 4500 ft-ot.
SOHA AZ ÉLETBEN NE VEGYETEK FUJITSU SIEMENSEST.
" Csak " egy 12 ezer forintos hűtő teker alatta mindig. Ez sem elég.....
Kajak felgyújtanám ezt a faszszopó gépet most már .
Olyan idegállapotok uralkodnak, rajtam , hogy kimentem és kivágtam az egyik fát a koli előtt.
ÓVA INTEK ETTŐL A TETVES MÁRKÁTÓL MINDENKIT !
Nem utolsó sorban, a rohadt gyárban is tudják , hogy egész széria hibás, és az istennek se rendelnék be a gépeket.... De felmegyek pestre és felgyújtom a székházukat ! :W :W :W :W

(#12013) HZoli87 válasza zizoupro (#12012) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam van egy 6 éves (Pa1510) és egy 2 éves gép (Pi3560, mondjuk ez már Siemens nélküli), nincs velük semmi probléma. A régi masina 1x volt szervizben (még garanciás volt, alaplapot cseréltek benne), ennyiben ki is merült. Fujitsu Siemenst pedig maximum használtan tudsz venni ...

Ha új gép vásárlásán fogom törni a fejem, az alternatívák között biztosan ott fog szerepelni az olcsóbb Lifebook szériák.

[ Szerkesztve ]

(#12014) szpal17 válasza zizoupro (#12012) üzenetére


szpal17
őstag

Ha nem ad képet akkor nem biztos, hogy alaplap baja lesz...

Vedd le az alját, vedd ki az alaplapi elemet...zárd rövidre egy csavarhúzóval...tehát az elemtartó mindkét részén érjen hozzá a csavarhúzó.
Ha ez a hiba akkor a jobb oldali usb portokkal lesz a gond...nézd meg, hogy jól állnak-e.

Kicsit lazábbak az usb-k jobb oldalon és könnyen bele lehet dugni fordítva, rövidra zár és nincs kép...

Próbáld ki...hátha.

Egyébként semmi baj nincs a márkával.

[ Szerkesztve ]

(#12015) jocek13


jocek13
tag

sziasztok van egy amilo pr v3405 ös kütyüm sajna az akksi behalt ami nagyon nem zavar mert szinta csak otthon használom de ha valakinek elfekvőben valami értelmes áron annak örülnék :C :R

(#12016) juhasz.p válasza jocek13 (#12015) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Esetleg itt nézz szét...

http://www.notebook-alkatresz.hu/hu/fujitsu_siemens/amilo_pro/fujitsu_siemens-amilo_pro-v3405

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#12017) jocek13 válasza juhasz.p (#12016) üzenetére


jocek13
tag

köszi

(#12018) taktib


taktib
csendes tag

Üdv !! Pa 1510 hez keresnék hibátlan alaplapot!! Ha esetleg tud valaki üzenjen !! Kössszzz !! TT

(#12019) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Van a családban egy FuSi A1667G típusú noti még. A mai nap folyamán feltoltam rá a Win7-et.
Viszont; a proci 800Mhz-en kotyog, a régi 2,0 Ghz helyett. Illetve egyszerű nincs hang. :F

Nagy nehezen egy AC'97-es driver felment rá, amitől már az eszközkezelőben (előtte ott volt a felkiáltójel) is helyeselte a driver-t.

Mi lehet a megoldás a két problémára?

Köszönöm!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12020) runner 125 válasza runner 125 (#12019) üzenetére


runner 125
nagyúr

Update: Bios-t felfrissítettem 1.02-ről - a legfrissebb - 1.06c-re. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12021) Bloodrayne2 válasza runner 125 (#12020) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Ha driverekkel van a gondod,akkor használj Driver Geniust :)

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#12022) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Hali!

Egy kis segítséget kérnék. Adva van egy FS Amilo Pi 1536 amiben tönkrement a 120 gigás hdd. Beletettem egy Samu 160-ast, de Xp telepítéskor nem ismeri fel. Honnét tudnék leszedni hozzá satás meghajtót, amit nLite-al becsomagolhatnék? (Vista, 7 nem játszik, adva van az Xp-s matrica a hátoldalán)

Üdv

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#12023) Bloodrayne2 válasza ChRiS_RS (#12022) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Helló!

Már leszedhető a Torrent oldalakról a legfrissebb XP telepítő,az összes satás driverrel

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#12024) runner 125 válasza Bloodrayne2 (#12021) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia,

Leszedtem azt is köszi, de vissza kellett tennem az XP-t.

Sajnos ezekben a gépnek annó valamiért úgy megbuzerálták a proci driver-ét, h alap esetben 800mhz-en megy az AMD3200+-os proci és egy bizonyos driverrel érhető el, h 2,0ghz-et is hozzon. Noh ezt a driver-t egyszerűen az sem találta meg, - s én sem. Így dög lassú volt Win 7 alatt, ráadásul folyamatosan fagytak is programok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12025) fireman808


fireman808
csendes tag

Helló Mindenki! Van egy érdekes problémám. Egy Fujitsu Pi3560 boldog tulajdonosa vagyok immár több, mint 2 éve. Pár hónapja egy érdekes hiba ütötte fel a fejét a touchpadon. Egyik pillanatról a másikra meghülyült, majd visszaállt normális módban, de következő indulás után már hibásan maradt. Konkrétan az a baj, hogy a bal oldali gomb átvette a jobb oldali gomb szerepét, az utóbbi pedig semmilyen funkciót nem mutat. :F Próbálkoztam driver letörléssel, majd újra felrakással, aztán a Windows újratelepítésével, majd BIOS frissítéssel. Az egér - tulajdonságoknál már mindent megnéztem, állítottam, de semmi. Mindig külső egeret kell használnom, ami egy kicsit idegesítő! :W Tud valaki valamilyen tanácsot, vagy segítséget adni?

AZ EMBER TUDATLANNAK SZÜLETIK, NEM BUTÁNAK. BUTA CSAK AZ OKTATÁSTÓL LESZ.

(#12026) Bloodrayne2 válasza fireman808 (#12025) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Helló! meg lehet szokni,am ha a touchpadra kettőt nyomsz,akkor olyan mintha a bal oldali egérgombot használnád :)szal úgy is lehet használni

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#12027) fireman808 válasza Bloodrayne2 (#12026) üzenetére


fireman808
csendes tag

Sajna, nem. :( Az is úgy reagál, mintha a régi jobb egér lenne. Csak kijelöl.

AZ EMBER TUDATLANNAK SZÜLETIK, NEM BUTÁNAK. BUTA CSAK AZ OKTATÁSTÓL LESZ.

(#12028) Bloodrayne2 válasza fireman808 (#12027) üzenetére


Bloodrayne2
tag

érdekes :F

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#12029) ivelegi


ivelegi
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Kérem, hogy aki tudja, hogy lehet életre kelteni az ahci módot Esprimo mobile v6555-ön windows 7-ben, írja meg.

Nvidia mcp79 sata controllerről van szó.

Előre is köszönöm.

István

(#12030) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet azt megcsinálni egy Amilo gépnél hogy minden egyes bekapcsolásnál a wifit is bekapcsolja? Hiába kapcsolom ki bekapcsolt wifivel mikor betölt az xp újra fn+f3-mal be kell kapcsolni.

(#12031) ChRiS_RS válasza tototos (#12030) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

BIOS-ban - ha van rá mód - engedélyezd az induláskor a wifit.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#12032) ChRiS_RS válasza Bloodrayne2 (#12023) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Esetleg egy ennél tisztább megoldás? :F

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#12033) Voda2 válasza Peti567 (#9054) üzenetére


Voda2
tag

A rebballozásról még nem hallottatok? Most csináltam 2db ilyen fuji 2528at, az egyiken még nvidia chip csere is történt. És mindegyik megy! 15k-ért javítható, ha grafikus chip nem kell.

ASUS-PC P5KPL-AM E5200 Wolfdale 2GB Kingmax 1066MHz Chieftec 500W SATA II 500GB Gigabyte HD4550 GDDR3 HDMI Fujitsu X19 TFT Samsung SH-S182M LS DVD-RW 5MBit xDSL Win 7 Ultimate

(#12034) Malibuuu


Malibuuu
csendes tag

Sziasztok!

El kellene egy kis segítség.

Hoztak egy Amilo Pro V2055-t XP újratelepítésre, mivel a valódi előny nem érvényesítette. Érdekes módon a fentlévő XP csak a Wlanon keresztül volt hajlandó a netre kúszni, a sima hálózati ikon sárga felkiáltójeles volt. Gondoltam nem foglalkozom vele és újraparticionálás után feltelepítek egy normális XP-t. Minden rendben egészen addig amíg a telepítés a hálózatot akarja beállítani, ott lefagy. Már többször többféle XP-vel, WIN-7 próbálkoztam, az eredmény ugyanaz. a Biosban nem tudom letiltani a Lan-t. :W Valami tipp ?

[ Szerkesztve ]

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#12035) ChRiS_RS válasza Malibuuu (#12034) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

LAN csatlakozó lábai nem érnek véletlenül össze? (már láttam ilyet)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#12036) Malibuuu válasza ChRiS_RS (#12035) üzenetére


Malibuuu
csendes tag

Nem rossz tipp amit említettél, nagyító+elemlámpa segítségével megnéztem...nincs zárlat...

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#12037) Bloodrayne2 válasza Voda2 (#12033) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Helló!

sztem mindenki halott róla,csak tudod,ebben mai helyzetben nem mindenkinek van rá pénze, hogy megcsináltassa a laptopot,igaz megérné,de úgy is megadná magát,nem offként szánom,félre értés elkerülése végett :R :R

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#12038) Malibuuu


Malibuuu
csendes tag

Sikerült feltenni egy másik gépről Ghostolt képfájlt, el is indult, LAN ikon szintén felkiáltójeles, a modem driver feltelepítése után már el se indul, csak pattog a hangszoró :O :W :O

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#12039) ChRiS_RS válasza Malibuuu (#12036) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Hm, akkor passz. Esetleg a modemet is nézd meg eképpen. Más tippem nincs, szerintem hardveres hiba.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#12040) Malibuuu válasza ChRiS_RS (#12039) üzenetére


Malibuuu
csendes tag

Sajnos egyértelmű...megadta magát az alaplap....

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#12041) szpal17 válasza Malibuuu (#12040) üzenetére


szpal17
őstag

Modemet le kell húzni az alaplapról, vagy kiszedni a modem kártyát. Lan-t letiltani ha lehetséges...
Egy szétszedést megérhet a dolog.

(#12042) MarciB


MarciB
csendes tag

Nekem is van egy Fujitsu-Siemens Pa 1510 laptopom, 6 éve hibátlanul működik, pedig ez is kapott hideget-meleget, bár mostanában teljesen véletlenszerű időközönként az LCD háttérvilágítása kikapcsol, csak újraindítással lehet megoldani a problémát, erre nem tudtok valami megoldást?

(#12043) MarciB


MarciB
csendes tag

kiegészítés:
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#12044) baderoli


baderoli
tag

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Van FS Amilo Pro V2055, volt rajta egy xp ami működött, szerettem volna 7est tenni rá,de a telepítés lefagy, utána vissza akartam tenni az xp-t de az is lefagy. Hasonló tapasztalat? Esetleg valami használható ötlet? Üdv!

(#12045) ChRiS_RS válasza MarciB (#12043) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

:( Sajnos erre semmi tippem.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#12046) ChRiS_RS válasza baderoli (#12044) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Mikor fagy le? Meddig jutsz el a telepítéskor? Mit ír ki? Segíts még egy kicsit, hogy jobban képbe kerüljünk.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#12047) Bloodrayne2 válasza baderoli (#12044) üzenetére


Bloodrayne2
tag

próbáld meg másik winyóval

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#12048) baderoli válasza Bloodrayne2 (#12047) üzenetére


baderoli
tag

már próbáltam, ugyan ugy lefagy

(#12049) baderoli válasza ChRiS_RS (#12046) üzenetére


baderoli
tag

az xp-vel álltalában 6% ig, vagy meg sem formázza a lemezt,a 7tel a fájlok másolása után fagy le.

(#12050) Bloodrayne2 válasza baderoli (#12049) üzenetére


Bloodrayne2
tag

esetleg memória csere még :)

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.