Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) epinephrin válasza walterrobi (#9999) üzenetére


epinephrin
csendes tag

MW2, Dirt2-t próbáltam eddig. Gond nélkül mentek. Jó kis ár/érték arányú gép ez. Ha picit visszaolvasol, akkor találsz jópár véleményt még róla.

(#10002) donnied


donnied
csendes tag

sziasztok.
van egy kis problémám.
van egy 15 hónapos pa 3553-am.eddig kitünően müködött.
Op rendszer nélkül vettem és xp nem ment rá igy Vistát kaptam.sikerült benyalnom pár trojai virust,és 4 napja win 7 et tetettem rá.Megtalált minden drivert tök klasszul fut a gépen.
de!!
most olyat csinál hogy mikor bekapcsolom nem történik semmi.sokadjára történő ki-be kapcsolás után ha mákom van bekapcsol,és akkor már semmi baja. full fekete a képernyő
a ventillátor megyeget de nem történik semmi.
még addig sem jut el hogy eggyáltalán boot-olhasson.
ha tud valaki ebben segiteni hohgy mi lehet az oka kérem segitsen.

köszönöm

(#10003) csurak


csurak
csendes tag

Van egy Pa 3553-asom. Nem sokkal a garanciális idő után alaplapcserét állapított meg az egyik márkaszerviz, kemény 99000Ft-os számlaajánlattal. Ez már a második egyébként, az első alaplapcsere még garanciálisan törént. Elég bosszús vagyok, kicsúszok a gariból erre másodszor is behal a gép, 100eFt-ból meg már új notit tudnék venni.

Tudna valaki adni egy címet, vagy emailt, ahol méltányossági panasszal tudnék élni? Az FS magyar honlapján nem találom a panasz bejelentőt, az angol oldalon megtaláltam, de az oldal persze hibás... :(

(#10004) aracsim válasza BlueAthlon (#9200) üzenetére


aracsim
csendes tag

Sziasztok. FS Pi3560 gépem van, és felraktam rá az XP3-at. Integrálni kellett az XP-be az intel chipset 5-ös fajtáját és fel is települt. Fenn van minden driver, de a VGA ez a GT 240M szemétkedik. Felkiáltójeles az eszközkezelőben és nem állíitható a felbontás csak 1280x720-ig, a monitor fajtája alapértelmezett, és nem állítható, az NVidia menű se települt be a helyére.
Az Nvidia oldalról szedtem le XP-hez a 195.62 számú drivert.
A sebessége meg olyan most is, mintha semmi driver nem lenne fenn, lassan görgeti az oldalt.
Meg lehet ezt oldalni? Win7 volt fenn azzal működött, de maradnék inkább az XP.-nél.

Minden napom állandó küzdelem. Evés előtt az éhséggel küzdök, utána meg az álmossággal.

(#10005) aracsim válasza aracsim (#10004) üzenetére


aracsim
csendes tag

Az adapter ismeretlen és a tulajdonságaibe az ütköző eszközöknél ez van
Be/kimeneti tartomány 03B0 - 03BB-t a következő használja:
PCI szabványos PCI-to-PCI híd
Be/kimeneti tartomány 03C0 - 03DF-t a következő használja:
PCI szabványos PCI-to-PCI híd
Memóriatartomány 000A0000 - 000BFFFF-t a következő használja:
PCI szabványos PCI-to-PCI híd

Szerintem a PCI express foglalat nincs installálva rendesen.

Minden napom állandó küzdelem. Evés előtt az éhséggel küzdök, utána meg az álmossággal.

(#10006) RBJ válasza aracsim (#10005) üzenetére


RBJ
addikt

legalább 64 bites xp t raktál fel ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10007) cigam válasza aracsim (#10004) üzenetére


cigam
félisten

Akkor miért olyan laptopot veszel amin csak a Vista és W7 támogatott?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10008) sowi válasza cigam (#10007) üzenetére


sowi
őstag

regota nem olvastam a topikot, a 32bites windows7 fenyeroszabalyzas megoldodott mar vagy meg mindig x64 kell hozza?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10009) akyyy


akyyy
senior tag

Mennnyire nehéz mxm2-es videókarit cserélni? nézegettem külföldi oldalakat, de ott pont az én tipusomra nem találtm leirást, amikhez meg igen, ott ragasztóztak, ilyesmi.

Nagyon macverás, egyedül ne fogjak hozzá, vagy elég egy csavarhúzó is és az én tudásom?:D

(#10010) Lajkó válasza akyyy (#10009) üzenetére


Lajkó
őstag

Próbálj meg youtube-on, vagy valami videómegosztó oldalon nézelődni. Ott kiokosodik az ember izibe! ;)

sowi: Nem tudom, hogy milyen géppel próbáltad, de nekem 3560-nal minden gond nélkül ment a 64bit-es driverekkel minden (beleértve a fényerőszabályzást is).

(#10011) epinephrin


epinephrin
csendes tag

Üdv!

Pi3560 tulajok: érdekelne, hogy nektek a régebbi videókártya driver van fent ami a Fujitsu honlapjárol elérhető(Version: 8.16.11.8691)? Mert eddig nekem a frissebbik nvidia honlapról letöltött volt fent, amivel ugye nincs FN+fényerőállítás. Ma felraktam ezt a régebbit és valahogy "teltebbek" a színek, vmiért az újabb "nvidiás" olyan fakóbb volt. De ez addig felsem tűnt, mert ahhoz voltam hozzászokva. Más tapasztalt ilyet? Amugy lefutattam egy 3DMark06-t és kisértetiesen ugyan annyi (6500 körüli) értéket kaptam.

Más: A wifi-t ugye ki-be lehet kapcsolni az FN+F1 kombinációval. Viszont én mikor megvettem a gépet kikapcsoltam, mert itthon egyenlőre csak wired net van. Hétvégén kapcsolom be egy ismerősnél, beis kapcsol a led, de hálózatot nem "lát". Az eszközkezelőben kellett bekapcsolni a "Radio on/off: enable"-re. Akkor látott is mindent. De utána kikapcsoltam csak az FN+F1-el a wifi-t, majd a gépet is kikapcsoltam így. Utána bekapcs gép, FN+F1 bekapcs wifi, és megint nem volt bekapcsolva a wifi és megint eszközkezelőböl kelett bekapcsolni. Ilyen tapasztalata volt másnak is? Esetleg driver frissítés segitene ezen?
Fujitsu honlapon 2 driver is van:
AW-NE104 miniCard WLAN IEEE802.11 b/g/pre-n
másik:
WN6600R 13ch. miniCard WLAN IEEE802.11 b/g/"Draft n"
Melyiket érdemes?

(FS OSD Utility amúgy fentvan)

Huh kicsit hosszúra sikeredett, remélem érhető voltam!

Köszi előre is a válaszokat!

(#10012) smatte


smatte
tag

Még egyszer, hátha valamelyik tulaj vagy szakértő megszán: 4800 mAh-s az akksi, ugye? 2400-ast már mobilokba raknak...:)
Helytálló a leírás, hogy 2-3 órát bírja egy töltéssel felhasználástól függően?

(#10013) HZoli87 válasza smatte (#10012) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, simán bír Wi-Fi-vel 3 órát, kis böngészéssel. Szerintem az olcsóbb és a drágább verziók is az erősebb akkuval kerülnek forgalomba. (itt a fórumban szerintem mindenkinek ilyennel van szerelve a gépe)

epinephrin: VGA-hoz a gyári drivert érdemes használni, mert a hivatalos ugyan feltelepül a gépre és látszatra jól is működik, de nem támogatott a Fujitsu részéről. Nézdd meg, hogy milyen WLAN modul van a gépdeben, mert az enyémben például Realtek, és a gyári honlapon nincs hozzá driver. Érdemes a DeskUpdate programot használni, automatikus driver telepítő program.

[ Szerkesztve ]

(#10014) epinephrin válasza HZoli87 (#10013) üzenetére


epinephrin
csendes tag

WLAN: Ralink 802.11n Wireless LAN Card
Ilyet nemtaláltam Win7 64bit alá a Fujitsu honlapján, gondolom akkor marad http://www.ralinktech.com/ ?

(#10015) HZoli87 válasza epinephrin (#10014) üzenetére


HZoli87
veterán

Próbáld ki a DeskUpdate programot, ha nem talál hozzá frissebb drivert, mint ami a gépeden van, akkor jöhet a Ralink holnapja. Érdekes, akkor csak az enyémben van Realtek WLAN? :DDD

(#10016) epinephrin válasza HZoli87 (#10015) üzenetére


epinephrin
csendes tag

Desktop update-t lefutattam, hangkártyát frissítette, de WLAN-t nem. Akkor marad a Ralink site. Köszi a segítséget!

Amugy a színek másnak is élénkek? Pl.: piros, sárga. Vagy csak én látok szarul? :D

(#10017) HZoli87 válasza epinephrin (#10016) üzenetére


HZoli87
veterán

Én csak a gyári drivert használtam eddig, így nincs viszonyítási alapom, de szépek a színek. :)

(#10018) smatte válasza HZoli87 (#10013) üzenetére


smatte
tag

:R

Egyébként érdekes, hogy minden leírásban a kisebb akksi szerepel...na mindegy

(#10019) zolo77 válasza epinephrin (#10016) üzenetére


zolo77
csendes tag

Hi!
Ebbe én is belefutottam, a programok telepítése/törlése -ben nézd meg hogy hány Nvidia driver van telepítve.Nekem kettő volt,letöröltem mindkettőt,majd deskupdate-tal megkerestettem a frisseb gyárit és újra jó lett a fényerőállítás is meg a színek is.Ha nem ez a gondod,akkor passz.Egyébként nekem is Realtek a Wlan,és tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#10020) epinephrin válasza zolo77 (#10019) üzenetére


epinephrin
csendes tag

A legfrissebb Fujitsu-s VGA driver van fent. A fényerőbeállítással nincs gond. Színek vannak, csak valahogy "erősek", de van egy ilyesmi az nvidia driver szinbeállításánál, hogy: digital vibrance. Ez +79%-n volt, most levettem 40%-ra és jobb lett. Amúgy csak egy driver van fent a telepített programok között.

(#10021) Tomtailor85 válasza csurak (#10003) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Hello! Nekem ugyanez a tipusú gépen van ez a Pa3553 és én is ugyanigy jártam kb 1,5 hete meg se nyikkan a gép elvittem szervizbe azt mondták alaplap hibás. A gépre 1 év garancia van most a gép 1 éves és 2 hónapos. Felhivtam a Fujitsu-Siemens ügyfélszolgálatot de ott azt a választ kaptam, hogy miért nem vettem hozzá plussz garanciát de az a szépséghibája ahonnan vettem Euronics ott nem közölték velem, hogy van ilyen lehetőség. Nekem is vmi 100 ezer Ft-ról beszélgettek az alaplap cserével! :S
Hova tudnánk menni ezzel?? Mert látom nemcsak nekem van ilyen problémám ezzel a géptipussal. Minden segitséget, jótanácsot megköszönök. Üdv: Többet nem veszek Fujitsu terméket az biztos!

(#10022) akyyy


akyyy
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy hiába vettem meg az mxm2-es VGA kártyát, nem fogjuk tudni beletenni a notiba. El lehet ezt valahol adni? Mennyire viszik az emberek? Meg mennyit kérhetnék érte? :(((

(#10023) akyyy válasza akyyy (#10022) üzenetére


akyyy
senior tag

Nem cserélhető a kártya :(((( óóó hogyaza. :W

(#10024) tomsics


tomsics
senior tag

sziasztok
megtudnátok nekem mondani hogy milyen videókártya bővithetőségre van lehetőségem a pa2548-asommal?Úgy értem hogy mxm hányas?Mert láttam páran árulnak mxm2-es videokarit(elöttem szóló is,neked milyen notiba nem jó?).Na szóval az mxm2-es az jó bele??
köszi

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10025) cigam válasza tomsics (#10024) üzenetére


cigam
félisten

Miből gondolod, hogy mxm-es? Merthogy az adatlapja meg sem említi.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10026) _seth_


_seth_
veterán

Fusi Amilo Pi1536-os notim van és ha lehajtom a kijelzőt nem mindig kapcsolja le van amikor ugyanúgy világít tovább de ha lehajtom és még kicsit meg is nyomom van teszek valamit a kijelzőre aminek van egy kis súlya lekapcsolja szóval van valami érzékelő benne ami nem jól működik már, gari már nincs a gépre.

Ötlet? Találkozott már valaki ezzel a hibával? Megoldás rá esetleg?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10027) nadiagi


nadiagi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Li3710 gépem. Eddig vin7 volt rajta, de le lett cserélve Linuxra, most nem megy routeren keresztül (máshogy se) a netem! Tud valaki segíteni, esetleg nem kell betű kombinációval bekapcsolni a netet? Ha igen mit az? Az FN+F2 nem működik!

Köszönöm

Nádi

(#10028) sowi válasza Lajkó (#10010) üzenetére


sowi
őstag

pi3560, windows7 32bit, ha letoltom a fujitol a 64bites vga drivert akkor kozli, hogy nem megfelelo az oprendszer es nem telepul fel

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10029) cigam válasza sowi (#10028) üzenetére


cigam
félisten

Mi ebben a meglepő?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10030) tomsics válasza cigam (#10025) üzenetére


tomsics
senior tag

nem tudom hogy milyen azért kérdem,akkor ezek szerint nem is lehet bőíteni??
szerinted 32 vagy 64 -es win-7et rakjak rá?
köszi

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10031) cigam válasza nadiagi (#10027) üzenetére


cigam
félisten

Sajna linuxra nincs launch manager. Azt ellenőrizheted, hogy mikori a BIOS, mivel csak az 1.05-ben állították be azt, hogy bekapcsoláskor automatikusan kapcsoljon be a wifi is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10032) cigam válasza tomsics (#10030) üzenetére


cigam
félisten

Hát te írtad, hogy 32bites W7 van a gépen. Arra persze hogy nem megy fel a 64bites driver.
Mivel a FS ezen a modelen csak x64-et támogatja, tegyél fel rá 64bites W7-et.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10033) nadiagi válasza cigam (#10031) üzenetére


nadiagi
csendes tag

Szia!

Köszi a választ!

Sajnos Linux ügyben kezdő vagyok, fogalmam sincs, hogy hol tudom megnézni, hogy mikori a Bios-om? Ha régebbi, mint 1.05, akkor a gépen hogy tudom bekapcsolni a netet?

Üdv.

Nádi

(#10034) Lajkó válasza cigam (#10032) üzenetére


Lajkó
őstag

Bármily meglepő (vagy nem), nekem minden további nélkül felcsusszantak a 64bites driverek a 32bites seven-re...
Egyébként mindenből a (Fusi oldalán található) legújabbat raktam fel.

(#10035) richpublic


richpublic
tag

amilo pi 3560 -n hogy fut a crysis és a far cry 2? Intel core 2 duo T6600 , 4gb ram , nvidia geforce gt 260m gddr3

*Xbox kontrollert vennék!*

(#10036) HZoli87 válasza richpublic (#10035) üzenetére


HZoli87
veterán

GT260 jó lesz 240-nek is, Far Cry 2 még csak-csak eldöcög, de Crysis miatt nem érdemes számítógépet venni, főleg nem notebookot. ;)

(#10037) cigam válasza nadiagi (#10033) üzenetére


cigam
félisten

A bios nem oprendszerfüggő. Mikor indul a gép, nyomd le az F2-t(ki is írja alul), és ekkor belép a bios-ba. Itt meglátod, hogy melyik verzió van fent.
Bios-t frissíteni pedig úgy tudsz, hogy a support oldalról letöltöd a cd-s verziót. Amit letöltöttél image, azt kiírod egy lemezre, és arról indítod a gépet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10038) cigam válasza cigam (#10037) üzenetére


cigam
félisten

Ja, azt elfeledtem, hog ha nagyon nemértesz hozzá, inkább vidd be egy fujitsu fészekbe.

Bér meg kell mondjam elég tré a honlapjuk:

A kezdőlap linkre bökve:

Not Found
The requested URL /index_main.html was not found on this server.
Apache/2.2.8 (Ubuntu) PHP/5.2.4-2ubuntu5.10 with Suhosin-Patch mod_ssl/2.2.8 OpenSSL/0.9.8g Server at www.fujitsu-feszek.hu Port 80

A termékek linkre bökve:

EZ AZ OLDAL LEJÁRT
Ez az oldal lejárt. Rövidesen a fooldalra irányítjuk. Elnézést kérünk bármilyen kényelmetlenségért, amit ez okozhat.
Fujitsu

A fórum linkjére pedig bepánikol a böngésző:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10039) akyyy


akyyy
senior tag

Mit tudok csinálni egy xi2428-al, ha nemjó a VGA, és már lejárt a garija? Hol tudnék venni bele belevaló kártyát? Sehol se leltem semmit, mxm2-es kártyát meg hiába vettem.
Ha elviszem egy szervízbe, és megnézik gyári hibás-e, az FS küld bele normális kártyát akkor is ha már nincs gari?

(#10040) sowi válasza cigam (#10029) üzenetére


sowi
őstag

ez: [link]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10041) richpublic válasza sowi (#10040) üzenetére


richpublic
tag

fujitsu amilo pi 3560-t akarok venni de azt irták hogy fujitsu gagyi meghogy 1év után tönkre megy és nem éri meg fujitsut venni hogy semmi képp ne vegyek fujitsut mert ez az "alja"

*Xbox kontrollert vennék!*

(#10042) HZoli87 válasza richpublic (#10041) üzenetére


HZoli87
veterán

Családban van egy 3 éves Fujitsu notesz, és máig tökéletesen működik. Garanciát meg kilehet terjeszteni 2 vagy 3 évre is akár.

(#10043) sowi válasza richpublic (#10041) üzenetére


sowi
őstag

nem gagyi, a legalja az emachines es tarsai, de a regebbi acer travelmatek is egy kalap sz@rok voltak nem is beszelve a HP bizonyos szeriairol amikben futoszalagon csereltem az alaplapokat, teny, hogy nem egy regi IBM minoseg de ennyi penzert teljesen korrekt a 3560

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10044) richpublic válasza sowi (#10043) üzenetére


richpublic
tag

értem köszi meggondolom =D

*Xbox kontrollert vennék!*

(#10045) cigam válasza richpublic (#10041) üzenetére


cigam
félisten

Jajjajjajjaj... azt írja az újság .... eh...

Hány éves vagy, hogy hiszel a mesékben?

Szted nem kínában gyártották mind1iket? Csak a matrica más rajtuk. Minden gyártónak vannak olcsó, közepes és drága termékvonalai. A kedves vevő megveszi a legolcsóbbat, és ő kiabál leghangosabban, hogy milyen gagyi az adott márka. Aztán vannak akik hajlandóak (kicsit) mélyebben a zsbeükbe nyúlni, és használják vidáman éveken át.

Az árral nem csak a teljesítmény, hanem a minőség (, a hozzáadott programokat, és a garancia ideje) is emelkedik. (pl. nem csak 1-2 évet bíró alkatrészekből rakják össze, 2-3 év garit adnak alapbó, stbl)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10046) richpublic válasza cigam (#10045) üzenetére


richpublic
tag

na akkor te mit mondassz mit kéne tennem? :C

*Xbox kontrollert vennék!*

(#10047) cigam válasza richpublic (#10046) üzenetére


cigam
félisten

Megszűrni az infókat.
Pl. a márkafétis hozzászólásokat eleve kiszűrni, akár pro, akár kontra. Nincs olyan hogy x márka űbergagyi, y meg a nonpluszultra.

Pl. Pont a fujitsu pi3560 amolyan best buy mostanság, mert elég izmos vga-val integrálták, de az ára nem nőtt az égig. Viszont ha nem játszól tök felesleges az izom vga, mert csak az árát drágítja a gépnek, és + fogyasztás.

Szóval vegyél elő papírt ceruzát, és írd össze mire használnád. De ez a cetli legyen szemelött hetekig, hogy lásd mi van rajta, meg lehet csak 1 hét után jut eszedbe vmi fontos, ami befolyásolná milyen konfiggal kell rendelkeznie.
Ahogyan pontosodik a lista, úgy fog szűkűlni a megfelelő gépek listája.
Nem utolső szempont a külalak sem. Pl. mostanában elég elterjedt, hogy még a billentyűzet is ujlenyomatgyűjtő fényes anyagból van, és 5percenként polírozni kell, hogy ne úgy nézzen ki mint amin most vacsoráztak. van akinek bejön, van akinek nem. Neked kell eldöntened. Az sem utolsó szempont, hogy tényleg mobil eszköz kell, vagy az esetek 99%-ban az asztalon fog csücsülni. Merthogy az akkumulátoros üzemidő is lehet szempont, és ha nem kell mobilnak lennie, megveheted a kissebb kapacitású aksival. Viszont ha folyton úton vagy vele, érdemes megvenni a nagyobb kapacitású aksival szerelt verziót, esetleg beszerezni egy tartalék akkumulátort, aminek szintén bele kell férnie a költségvetésedbe.

Persze vannak praktikus dolgok is. Pl. 3GB RAM felett csak 64bites oprendszer a nyerő. Hamár oprendszer is szóba került Milyent adnak hozzá? Ha linuxot használsz, vagy van már dobozos windows rendszered, nem érdemes olyan gépet kijelölni, amihez jár windows. Feleslegesen megdrágítja, és abból a 10-20ezerből vehetsz nagyobb procival szerelt gépet, vagy 1 számmal nagyobb winyót. Itt fontos kiemelni, hogy ha XP-t akarsz futtatni (vagy linux-ot), ellenőrizd, hogy támogatott-e. Magyarul a gyártó biztosít hozzá drivereket, vagy linux esetén felismer minden komponenst, és gond nélkül működik) Persze a nemtámogatott gépekre is rá lehet tuszakolni több kevesebb sikerrel, de nem 1xübb egy másik modelt választani, amin tuti működik?!

Érdemes megnézni, hogy azzal jársz-e jobban, ha 1év garival veszed, és vásárolsz hozzá +2 évet, vagy olyant választasz amit eleve 3 évvel adnak.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10048) richpublic válasza cigam (#10047) üzenetére


richpublic
tag

hát figyu nekem maximálisan a játékra kell! de pénzem csak maximum 160.000 van :R

*Xbox kontrollert vennék!*

(#10049) cigam válasza richpublic (#10048) üzenetére


cigam
félisten

Akkor még gyüjtsél, mert a hardcore gamer noti valahol az asus 51ij, msi gt627- környékén kezdődik. de ez inkább 1 másik thread témála: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10050) richpublic válasza cigam (#10049) üzenetére


richpublic
tag

hát figyelj a fujitsu amilo pi 3560 nagyon jó már kikupálódtam :DD :C

*Xbox kontrollert vennék!*

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.