Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) kekegsm válasza d900t (#1424) üzenetére


kekegsm
őstag

Mit jelent számodra a komoly gép? Én nem találtam semmi olyat az Amilokban, ami nem felelne meg számomra mint üzleti célú erőgép...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1502) macikos


macikos
addikt

Hello!

Valaki, akinek Amilo Pro V2030, Amilo L7310 vagy Acer 2413 van, nem tenne fel néhány képet a kijelzőről? Fontos lenne.

Köszönöm.

(#1503) phanfantom válasza macikos (#1502) üzenetére


phanfantom
senior tag

Küldtem privit és képet.

(#1504) gabor88 válasza kekegsm (#1501) üzenetére


gabor88
tag

akkor valami ilyesmi géped van? [link] Az athlon64 akkor kb hasonló mint a Turion nem? 64bites, tehát viszi az XP prof 64bites verzióját meg a leendő 64bites Vistát...

Jónak tűnik ez a gép, jó lenne aha találnék sulinetben :U

(#1505) tahoman


tahoman
tag

Elég vicces, de egyben idegesítő dolog is történt velem. Egy röpke (de később annál borzalmasabb) percre hagytam magára az Amilo-mat, ami elég volt egy csaj ismerősömnek, hogy besurranjon a képernyő elé és vadul ellenőrizni kezdje az emailjeit. Ez még önmagában nem is lett volna gond, csakhogy ezt egy teli talpas pohár narancsdzsúz társaságában tette. Amint észrevette, hogy én is észrevettem ezt a kis szemtelenségét már pattant is volna fel a gép elől, csakhogy a kis traveller egerem zsínórjában megakadt a pohár talpa, így a dzsúzt egyenesen a billentyűzetre öntötte.

Meglepően jól fogadtam, végülis úgy szüreteltem a pénzt, amiből vettem. Annyira nyugodt voltam, hogy az már most bánt. Úgy tudom, hogy nem túl olcsó a javíttatása ebben az esetben a gépnek és nem is garanciális. Két alternatíva merült fel: 1. kifizeti (ami marha kínos), nagy ár azért a pár email-ért, 2. törleszti természetben.

Szárítottam a masinát (nem hajszárítóval, csak a puszta levegőn), de így is gázos lett a billentyűzet. Olyan, mintha az összes gomb bergadt volna. A kérdésem a következő:

1. Tud-e valaki olyan helyet, ahol megjavítják nekem, vagy vigyem vissza arra a helyre, ahol vettem és küldessem fel velük a szervízbe?

2. Lehetséges, hogy kiszárad a billentyűzet idővel?

3. Szerintetek két hét múlva tudok majd vele dolgozni, mert kellene?

4. Pécs közelében van Fujitu-Siemens szervíz (sztem nincs, de én nem bizti, hogy jól tudom)?


(A másik, hogy lehet, hogy vkit lefokoznak idővel, mert én 'tag' voltam, bár ez annyira nem izgat)

[Szerkesztve]

(#1506) kekegsm válasza gabor88 (#1504) üzenetére


kekegsm
őstag

Hasonló, csak gyorsabb proci, dupla memória, 100GB winyó, és a videokártya 256 dedikált+256 Hypermemory.

meg kivülről már az újabb fajta burkolat, úgy néz ki, mint [link].

Ja, és van hozzá távírányító... :DDD

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1507) kekegsm válasza tahoman (#1505) üzenetére


kekegsm
őstag

Szerintem szerviz, SZÜV nincs véletlen pécsen?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1508) kekegsm válasza gabor88 (#1504) üzenetére


kekegsm
őstag

Csak ajánlani tudom, nagyon jó gépezet!

De ez is nagyon jó:
[link]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1509) kekegsm válasza kekegsm (#1508) üzenetére


kekegsm
őstag

eg ez is, bár ez Acer:
[link]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1510) phanfantom válasza tahoman (#1505) üzenetére


phanfantom
senior tag

Pl: a fujitsu a szüv-höz (is :F ) tartozik és ha jól tudom a vidéki kirendeltségek felküldik pestre, tehát nem helyben csinálják meg, szóval ha felviszed pestre gyorsabban kész
Aztán ha változott valami vagy rosszul tudom, akkor elnézést.

(#1511) gabor88 válasza kekegsm (#1509) üzenetére


gabor88
tag

Télleg jó! Sőt az acer olcsónak is tűnik.. de mikor az ember talál egy jót mindig kiderül hogy nem sulinetes :((( ez a baj...

Ja itt van sulinettel de 6al drágább szval naon megéri.. [link]

Na csak keresnem kellett: [link]
elfogadható ár, de ilyen kva nehéz?? :O

[Szerkesztve]

(#1512) gabor88 válasza gabor88 (#1511) üzenetére


gabor88
tag

Nah az uccsó link rossz, nem bruttó ár...


[Szerkesztve]

(#1513) kekegsm válasza gabor88 (#1511) üzenetére


kekegsm
őstag

Itt a brosura:
[link]

4,5 kg az a komplett doboz sulya. toltovel, kezikonyvel, lemezekkel, hungarocellel, nejlontasakkal, matricaval a dobozon.

3 kg gep maga

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1514) kekegsm válasza gabor88 (#1511) üzenetére


kekegsm
őstag

Mondjuk en inkabb egy kis penzt raszannek, es 1db 1Gb memoriablokkal vennem...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1515) gabor88 válasza kekegsm (#1514) üzenetére


gabor88
tag

Jha találtam 307ért 1gb ramos cuccot, [link] , csak az a gond hogy úgy álltam neki a notebookkeresésnek hogy max 230at szánok rá, meg minden...
De ez már csak így szokott lenni.. egyetemre kellene, nemtom CADhez kell-e ilyen videókari, gondolom nem, de ha Vistában gondolkodom kell 1gb ram, az bizt.
Ejj, segítsetek, megéri? Hjajj de nehéz manapság notebookto venni... :))

(#1516) gabor88 válasza gabor88 (#1515) üzenetére


gabor88
tag

Ja és ez érdekes, jó oldal: [link] bocs hogy a fujitsu fórumba linkelek ilyet de így adódott a vásárlás menete...

[Szerkesztve]

(#1517) kekegsm válasza gabor88 (#1515) üzenetére


kekegsm
őstag

Ha CAD-ra hasznalod, akkor meg gyujtoges sokat, es ilyet:[link]
vegyel.

CAD/DCC alkalmazasokban sokszor olyan teljesitmenyu, mint a hagyomanyos gepek.

Arat nemtudom, kb 2800€ +ado, szoval 1 milla korul lehet...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1518) gabor88 válasza kekegsm (#1517) üzenetére


gabor88
tag

LOL ez teccik :> majd szólok ha meghozta a postás, de lehet hogy a lomisoknál keresem

[Szerkesztve]

(#1519) kekegsm válasza gabor88 (#1518) üzenetére


kekegsm
őstag

Lomisoknal ilyet nem talalsz....

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1520) Gus válasza tahoman (#1505) üzenetére


Gus
aktív tag

1, Mindenképp szervizt igényel a probléma.
2, Ha ki is szárad a cukortól mindig ragadni fog.
3, Nem, két hét alatt nem jön meg hozzá az alkatrész ti. a billentyűzetet ilyen estben cserélni szükséges.(többnyire)
4, Úgy tudom van szerviz Pécsett. Pl: 7623 Pécs, Mártírok u. 42. Tel: (72) 516-516 Fax: (72) 516-529 E-mail: info@mmcomputer.hu ... Gyártói szerviz szerződések. Fujitsu Siemens. Lásd. GUGLI
Ja.... és én is tag voltam, most meg látod mi vok. Változott a pontozás sajna. De lesz***m!

(#1521) Shuta


Shuta
csendes tag

Sziasztok.
Végogolvastam a fórumot de a Fujitsu-Siemens Amilo Pro V2040-ről nem sokat találtam.
Van vkinek ilyen gépe?
Előszőr a v2045-öst néztem ki de végülis lefaragtam az igényemet, az x300-as nem éri meg a -2h akisidőt.
Minőségre milyen a v sorozat?
Mennyire melegszik?proci,vinyó?
Venti hangja?szabályozható?
Aksi tényleg 5órát bír vagy ez a max idő?
SATA vinyóhoz kislemezt vagy cd-t adnak?
Honlapjukon egész szép drivergyüjtemény van:)
Intel Graphics 900 grafikus megjelenítő van benne,ez mire elég?(nem game-re kell)

Válaszokat köszi.
Ha meglesz a kicsike beszámolok a tapasztalataimról.

Egyél RIZST! - 1 milliárd kínai nem tévedhet :D

(#1522) Gus válasza Shuta (#1521) üzenetére


Gus
aktív tag

Szerintem az az 5 óra aksi idő erősen marketing adat. Hibernálás állapotban talán tud annyit. ;)

(#1523) kekegsm válasza Gus (#1522) üzenetére


kekegsm
őstag

Vagy kikapcsolva... :P

Szerintem egy 3 órás üzemidő az teljesen jó. Majdnem mindenkinek elég, akinek meg nem, az úgyis felkészül egyéb cumókkal (tartalék akksi, autós töltő, stb.)

FS laptoppal senki nem megy a szaharába nyaralni...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1524) gabor88 válasza kekegsm (#1517) üzenetére


gabor88
tag

Kösz a segítséget, de nem a FS-t vettem meg, hanem Acer Aspire 5024-et, de hiszen azt is te ajánlottad ;) :R holnap jön meg :) 1gb rammal.. remélem nem fogok csalódni. Bár ahogy a teszteket olvastam biztos nem..

(#1525) macisejt


macisejt
csendes tag

Szevasztok!

Erről kérném ki a véleményeteket: [link]

Nekem ezen nagyon tetszik, hogy csak 14''-es, de mivel marha sokat fogok rajta wördöt meg ekszelt használni lehet, hogy az egy nagy minusz lenne... hát, ki kell próbálni...

Milyen az M-es sorozat szerintetek? Van valami tapasztalatotok ilyen masinákkal?

Mindegy mennyi zselét keversz a fürdőmedencébe, nem fogsz tudni járni a vízen.

(#1526) bio


bio
csendes tag

hali

van egy amilo a 7600-as gépem aminek az akksija meghalt, és a combó is félig...dvd lemezekkel nem foglalkozik,amúgy minden más teljesen jól müxik rajta....
további főbb paraméterek:
athlon xp-m 2000+ proci
256 ram
20gb vinyó
15'os tft
radeon igp videókártya
kérdésem:ilyen betegen szerintetek mennyit kóstálhat ha eladom?
esetleg érdemes lenne pl akkut venni hozzá és ugy megpróbálni?sztem amennyibe kerül egy akksi annyival nem vinnék el többért.
mi a véleményetek?

előre is thx :R :R :R
ui.:esetleg ha vkinek kell szóljon

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#1527) kaktusztea


kaktusztea
tag

Erről mi a véleményetek?
[link]

Egész új modell, és nagyon jónak tűnik. Már majdnem elköteleztem magam mellette, csak még kicsit bizonytalan vagyok. :U

(#1528) Dufresne


Dufresne
addikt

Ma kapott apám ben a cégnél Amilo Pro v2045-öt és hát főleg a tok nagyon nem szép, mellőz minden normális designelemet és a bill színe is iszonyat nem illik bele az összképbe. A touchpad is elég gyenge szvsz...át kell állítanom, hogy csak egérmozgatására reagáljon, lenyomásra nem, mert baromi érzékeny, mondjuk érékenységet még nemigen állítottam, de meglepett, hogy ennyire rakoncátlan. Hiányolom a bekapcs gomb mellől a funkciógombokat, mint pl hangerő, meg készenléti állapot pl.
Amúgy viszont tűrhető sebességű és viszonylag hangtalan gép, szóval ezzel a részével semi gond hála istennek.
Viszont a hozzá adott wifi vezérlőprogram néha érdekes dolgokat produkál...

(#1529) t-jay


t-jay
tag

Tegnap sikerült vennem egy AMILO M3438G notit.A gondom viszont az,hogy szeretném frissíteni a VGA(6800go) driverét de sehol nem találtam meg hozzá a legfrissebb drivert :F
Az nv hivatalos oldalán lévő legfrissebb meghajtó pedig nem akar feltelepedni rá inkompatibilitási hibára hivatkozva.Vagy egy esetleges vga bios update után mennek fel csak a 80.as nv driverek?Ha valaki tudna küldeni linket,linkeket ahonnan le lehet cibálni ezt az jó lenne. :U

Előre is köszönöm!

Üdv!

GIGABYTE GA-Z77X-UD5H; INTEL Core i7-3770K; CORSAIR Hydro Series H100; CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866Mhz CL9; MSI R7970 3GB Lightning; OCZ Vertex 4 128GB SSD; WD 3TB 7200rpm 64MB SATA

(#1530) macisejt válasza kaktusztea (#1527) üzenetére


macisejt
csendes tag

Szerintem nem egy rossz darab, bár egy kicsit nehéz. Ha lenne 100 ezerrel több lóvém én is valami hasonlót vennék. :DDD Mondjuk az az 1 év garancia nekem szűkösnek tűnik, azt kibővíteném. Biztos ami biztos.

Mindegy mennyi zselét keversz a fürdőmedencébe, nem fogsz tudni járni a vízen.

(#1531) Gus válasza t-jay (#1529) üzenetére


Gus
aktív tag

Innen próbáltad már?
[link]
;)

(#1532) Johns


Johns
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy problémám remélem valaki tud valami értelmes választ adni. Egy hete vettem egy AMILO A1655G notbookot, tudni kell hogy van melette egy Athlon 64-es asztali gépem is, a problémám az hogy mér első bekapcsolásnál feltünt hogy kicsit magas a proci hőmérséklete, alpból 58 fok, terhelésnél felmegy akár 85-re is, az lenne a kérdésem hogy ez természetes e- ezeknél a gépeknél / Turion 64 van benne / vagy ez már tényleg sok , az asztali gépem már rég elfüstölt volna ettől a hőfoktól. Lehet hogy ebből fakadóan irja ki a videokarit is elég gyakran hibának. Akinek volt már hasonló tapasztalata v. meg tudja mondani hogy mi az üzemi hőmérséglete az illyen prociknak, vagy csak hozzá tud szólni ehhez a problémához az irjon.
Thx :O

(#1533) Gus válasza Johns (#1532) üzenetére


Gus
aktív tag

85 fok az nagyon sok! Mivel kicsi a belső légtér, nem, kizárt, hogy a VGA chip is azért hibázik mert melege van, de ha jól emlékszem ez osztott VGA memóriás modell, és a mem. modulok is tudnak hibázni ilyen melegben. Megy a ventillátor? Hallassz valami zajt?
Lehet, hogy nem indul el a venti. Vidd szervizbe! Hosszútávon biztosan nem hasznos ez az állapot.

(#1534) Barton válasza Johns (#1532) üzenetére


Barton
senior tag

ASUS A6U 5050 - MT30

800 MHz-en böngészés közben 40-44 C venti max. 2100 RPM
1600 MHz-en teljes terhelésen 60 C környékén venti max 2700 RPM

(#1535) macisejt


macisejt
csendes tag

Van valamilyen jó/rossz tapasztalatotok a fusi szervízzel? Gyorsak? Lassúak? Bénák? Olcsóak? Drágák? Gyakran sétáltatjátok a vasat feléjük?




[Szerkesztve]

Mindegy mennyi zselét keversz a fürdőmedencébe, nem fogsz tudni járni a vízen.

(#1536) Johns válasza Gus (#1533) üzenetére


Johns
csendes tag

Valamennyier értek azért hozzá, kb 12 éve foglalkozom gépekkel , de ez az első laptopom. A venti amugy megy de érdekes modon csak 58 foktól kapcsol és folyamatosan emeli a fordulatot. Amugy van olyan progi ami megmutatja a fordulatszámot is. Az a baj ha visszaviszem 3 hét mulva jön vissza, de akkoris az lessz. Amúgy a biosfrissités után is ugyanez tapasztalható.

Azért kössz az infót. :F

(#1537) Gus válasza Johns (#1536) üzenetére


Gus
aktív tag

Hát igen, a három hét szinte biztos, ha szervibe kerül.
A hűtő radiátor elporosodása miatt szokott extrém melegedés előfordulni. A kis rézlemezkéken kialakul egy sűrű szövetszerű anyagréteg a porból és az gátolja a hűtő levegő áramlását. Sűrített levegő csodákat tesz ilyenkor. Nálad nem valószínű ez a probléma, mivel írtad, hogy új a készülék. Esetleg azt megnézheted, ha szét mered szedni, hogy a proci hűtőtönkje és a proci közül nem felejtették-e ki a hővezető pasztát. Sajnos más ötletem nincs, talán másnak több lesz...

(#1538) Gus válasza macisejt (#1535) üzenetére


Gus
aktív tag

Lassúak? Igen
Drágák? Garancia idő után aranyáron kapsz mindent.
Gyakran séta? Sokkal gyakrabban mint azt általában szeretné az átlag pógár.

(#1539) macisejt válasza Gus (#1538) üzenetére


macisejt
csendes tag

:(((

pedig már majdnem vettem egyet... Lehet hogy akkor mégis ibm.. akármilyen ronda legyen is :(((

Mindegy mennyi zselét keversz a fürdőmedencébe, nem fogsz tudni járni a vízen.

(#1540) papparap


papparap
csendes tag

Sziasztok!

Ellopott Fujitsu Siemens Amilo L1310 HG M370-es Notebookom visszavásárolnám!

Június 1-én az Ó utcában ellopták a Fujitsu Siemens Amilo L1310 HG M370-es Notebookom, melynek hollétének kiderítésében minden segítséget szívesen fogadok, a masinát akár vissza is vásárolom!!!
Előre is köszönöm...E-mail: andyvazul@hotmail.com


[Szerkesztve]

(#1541) Zolikácska


Zolikácska
csendes tag

Sziasztok :R

Minap jutottam hozzá egy Fujitsu Siemens 3438G-hez / 1 hónapos /. Ez a model alapból 512MB RAM-mal volt szerelve a gazdája rakatott bele + 512MB RAM-ot .

Szóval van benne 1GB . Ez elött volt egy ugyan ilyen kondicióval bíró gépem / csak gyengébb VGA-val / és hatalmas különbség van a kettő között .

A Fujitsu Siemensnek valami borzasztó a teszteredményei nagyon lehengolóak . :F

Az lenne a kérdésem ez adódhat abból , hogy a két memória nem egyforma

Kingmax KSBC28F-A8SG4-SBE

Hyundai HYMP564S64P6-C4

Ez a két memória van benne . Mind a kettő DDR2-es . Nem tudom pontosan hány memoria slot van a gépben / szerintem 4 / , elképzelhető , hogy azon kellene variálni ???

Azt se tudom , hogy ezek a gépek kezelik e DUAL-ban a memoriát ????

Iszonyat lassú ...... ennek többet kellene tudni . :Y

Előre is köszönöm :R


(#1542) sghc_toma válasza Zolikácska (#1541) üzenetére


sghc_toma
senior tag

fúú, hát ha tudsz németül, nézd meg ezt a fórumot: [link]
én a ''lagging issue'' miatt néztem végig az egészet, és ha jól emlékszem, volt vmi teljesítmény-probléma is. asszem VGA BIOS-t kell upgrade-elni..

in asm we trust

(#1543) Zolikácska válasza sghc_toma (#1542) üzenetére


Zolikácska
csendes tag

Hi

Köszönöm de sajnos nem tudok németűl ....... a másik , hogy soha nem upgrade-tem VGA BIOS-t . :F

A memoriákról mi a véleményed ???

(#1544) sghc_toma válasza Zolikácska (#1543) üzenetére


sghc_toma
senior tag

én is szótáraztam, meg google fordított angolra. élvezet volt végigrágni magam rajta :D ha lesz egy kis időm, megnézem ezt a VGA BIOS-dolgot.
memókról meg az a véleményem, hogy sztem nem ők okozzák a bajt. ha két modul nem szereti 1mást, akkor valszeg el sem indul a gép. futtass le egy memtest-et, vagy az everest-nek a memória-tesztjeit. ha memókkal van gond, akkor az itt kiderül.

in asm we trust

(#1545) sghc_toma válasza sghc_toma (#1544) üzenetére


sghc_toma
senior tag

bocs a dupla post-ért, pont lejárt az öt percem :B

új BIOS: [link]
régi BIOS: [link]

letöltöd, kicsomagolod, és futtatod a .bat file-t. ha vmi gáz van az új BIOS-szal, tedd vissza a régit!

in asm we trust

(#1546) Zolikácska válasza sghc_toma (#1544) üzenetére


Zolikácska
csendes tag

Aidával megnéztem . Hát közel a felét hozza annak amit tud . :F

De megköszönném ha megnéznéd azt a VGA BIOS dolgot , mert már ott jár a dolog , hogy a 3dmark 2001 nem fut le a gépen !!!!!!!!!!!!!!!! / újraindult /

(#1547) Zolikácska válasza sghc_toma (#1545) üzenetére


Zolikácska
csendes tag

Valami van a linkkel mert nem akarja leszedni .......

(#1548) sghc_toma válasza Zolikácska (#1547) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nálam műxik ( firefox-om van ); próbáld meg úgy,h jobb gomb->mentés másként.

ja, és ha ennyire szarok aida eredményei, akkor érdemes lenne kipróbálni a gépet csak az egyik rammal.

[Szerkesztve]

in asm we trust

(#1549) Zolikácska válasza sghc_toma (#1548) üzenetére


Zolikácska
csendes tag

Hi

MSN ???? az enyém befree@jobmail.hu

köszi

(#1550) macisejt válasza Zolikácska (#1549) üzenetére


macisejt
csendes tag

Az nem lehet, hogy a két memória frekvenciája nem azonos? Úgy tudom, hogy akkor működnek együtt, csak bődületesen belassítják a rendszert. Amúgy valamelyik topicban bocolgatták ezt a témát, onnan rémlik.
Meg van notebook mod topic, én ott kérdeznék

Mindegy mennyi zselét keversz a fürdőmedencébe, nem fogsz tudni járni a vízen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.