Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) luciferc válasza d900t (#650) üzenetére


luciferc
őstag

na akkor mesélj, mi a leggyengébb eleme ennek a modellnek. kíváncsian hallgatom.

(#652) dat válasza d900t (#650) üzenetére


dat
senior tag

Ha jól emlékszem akksi témában volt már nekünk vitánk, mert szted nem létezett 6 cellás akksi az adott modellhez (Clevo m360). És mégis volt...

Úgyhogy bár te vagy a kereskedő, csak óvatosan az ilyen ''biztos hogy nincs'' kijelentésekkel :)

(#653) d900t válasza luciferc (#651) üzenetére


d900t
senior tag

A meghibásodási aránya.

(#654) d900t válasza dat (#652) üzenetére


d900t
senior tag

Rosszul emlékszel. A vita tárgya az volt, hogy az M360H modellhez nem létezik 8 cellás aksi. Ezt a megállapításomat arra alapoztam, hogy a 360C-hez 6 és 12 kapható, a 360H adatlapja is ezt állította. Kiderült azonban - hála neked -, hogy a 360H-hoz, olyan 8 cellás aksi kapható, melynek cellái kisebbek, ergo a 6 cellással megegyező kapacitást biztosítanak.

Amennyiben nem hisztek nekem Fujitsu ügyben, akkor érdemes fsc kollégát bántani a kérdéssel, mert ő elsőkézből ad információt számotokra.

Az L7300 adatlapjával kapcsolatban még a következő hozzáfűzni valóim vannak.

1.)A modell nem WXGA-s, mert az az L1300-as modell. A Fujitsu esetében az 1-gyel kezdődő modellek 15.4'' wide, a 7-tel kezdődők pedig 15.1'' 4:3.

2.) Combo meghajtóval egyáltalán nem rendelhető.

Más adatlapokon található SXGA+ kijelző, de azok esetében is egyszerűbb úgy kell tekinteni, hogy nincs.

(#655) d900t válasza luciferc (#649) üzenetére


d900t
senior tag

kishazánk ''szánalmas'' kereskedői csak azt tudják forgalmazni, amit a ''szánalmas'' fujitsu-siemens mo. kft forgalmaz.

(#656) d900t válasza dat (#652) üzenetére


d900t
senior tag

''Úgyhogy bár te vagy a kereskedő, csak óvatosan az ilyen ''biztos hogy nincs'' kijelentésekkel ''

Nem állítottam, hogy biztos nincs. Azt állítottam, hogy a fusi németországban ilyen barebone-t nem tart raktáron. Meg kell rendelnie a tajvani beszállítójától - FIC - és kivárni, amig megérkezik. A minimális rendelési mennyiség úgy emléxem 2K; ezt nevezik projektnek.

(#657) dat válasza d900t (#654) üzenetére


dat
senior tag

respect... a vita tárgya tényleg nem a cellák száma volt, hanem hogy szerinted nem létezik 4400-as akksi ehhez a modellhez.

A mondanivaló igazából az lett volna, hogy akkor is halál biztosan állítottál valamit, ami mint később kiderült tévedés volt. Ezért írtam hogy óvatosabban....

(#658) dat válasza d900t (#656) üzenetére


dat
senior tag

:R

(#659) d900t válasza dat (#657) üzenetére


d900t
senior tag

Igen, de a végeredményen abban az esetben mindez semmit nem változtatott, ugyanis az a bizonyos 8 cellás aksi, csak másfélszeres kapacitást biztosított a 4 celláshoz képest a kisebb feszültsége miatt. Sőt, a kapacitása még a 6 cellásnál is picivel kisebb volt. A Clevo annak idején azt a magyarázatot adta, hogy átmenetileg a beszállítójuk nem tudott a listán szereplő 6 cellást szállítani, igy bevásároltak 8-asból.

[Szerkesztve]

(#660) dat válasza d900t (#659) üzenetére


dat
senior tag

Ebben igazad van, de most nem ez volt a lényeg, hanem ez Bővebben: link

''Egyébiránt 4400mAh-a aksi a 360-as szériához sosem létezett.''

Az ilyen kijelentésekkel bánj kicsit finomabban, mert elismert szaktekintély vagy itt a fórumon notebook témakörben, és legtöbben adunk a véleményedre, de mint az ábra mutatja, te is tévedhetsz.

(#661) Vangelis válasza d900t (#656) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Neked mi a fene bajod van a fujikal???

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#662) d900t válasza Vangelis (#661) üzenetére


d900t
senior tag

100-ból 5-6db L7300-as jön vissza 3 napon belül. Egyébként semmi.
Az éves statisztikát nem ismerem, de el tudom képzelni.

Az A és M sorozat sokkal jobb, igényesebb.

(#663) luciferc válasza d900t (#659) üzenetére


luciferc
őstag

na most már kíváncsivá tettél. milyen modell (fsc közül, illetve akármilyen gyártótól), ami szerinted már (vagyis a legolcsóbban) normális?

(#664) d900t válasza dat (#660) üzenetére


d900t
senior tag

Utálom önmagam ismételni, úgy látszik oda a meggyőzőerőm :))

voilá:

Bővebben: link

jól látható, hogy 4cellás 2200mAh, és 6 cellás 4400mAh a választék. Átmeneti jelleggel egy rövid ideig - kb. 2 hét - 8 cellás aksival váltották ki a hiánycikknek számító 6-os, de ez az előny kapacitásban nem mutatkozott, tehát tekinthetjük úgy, hogy a két aksi ekvivalens.

(#665) d900t válasza luciferc (#663) üzenetére


d900t
senior tag

Az A és az M szériát jelenleg a Wistron gyártja. Ez a gyár az Acer csoport tagja, mely az Acernek a Travelmate szériát gyártja. Ezen felül az AMILO Pro és a LifeBook még ennél is jobb vételnek számít.

A szabály mit sem változott : kis pénz, kis foci.

(#666) Vangelis válasza d900t (#662) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem A-s széria volt és nekem semmi gondom nbem volt vele, nagyon szerettem és megint be mernék nevezni egybe.

de az említett toshibán gondolkodom:

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#667) d900t válasza Vangelis (#666) üzenetére


d900t
senior tag

Ez igazából nem jelent semmit. A szerződéses gyártók folyamatosan változnak.

(#668) Vangelis válasza d900t (#667) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A 76xx sorozat már régóta egy gyártó mkezéböl jön elméletileg, és kiváló minöségüek.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#669) luciferc válasza d900t (#662) üzenetére


luciferc
őstag

és milyen hibákkal mennek vissza azok az L7300-asok? illetve milyen a hoszabb távú megbízhatóságuk?

(#670) dat válasza d900t (#664) üzenetére


dat
senior tag

Nem értem miért írod ezt. Nem azt volt a gond, hogy a két akksinak milyen a teljesítménye egymáshoz képest, hanem hogy te anno full tutira kijelentetted, hogy 4400-as akksi márpedig nincs. Pedig van.
És az, hogy nagy magabiztossággal kijelentessz valamit, mi pedig elhisszük, elvégre ezzel foglalkozol, aztán néha néha mégsem úgy van ahogy állítod.Ez pedig ront a hitelességeden. Egy egy közbeszúrt ''szerintem'', vagy ''amennyire én tudom'' hozzátételével hihetőbb maradhatna jópár kijelentésed. (A ''sohasem volt'', ''biztosan nincs'' helyett..)

(Lassan szétoffoljuk a topicot... Vangelistől elnézést érte, de muszály tisztázni a dolgot :) )

(#671) Vangelis válasza dat (#670) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tölem miért kellene elnézést kéreni, ha nincs igaza nics igaza, nyomjátok az OFF okat:)

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#672) d900t válasza luciferc (#669) üzenetére


d900t
senior tag

A világon mindenfélével. A hosszabb távú megbízhatóságról nincsenek ismereteim, mert nem vagyunk márkaszerviz.

(#673) d900t válasza Vangelis (#668) üzenetére


d900t
senior tag

Az még Uniwill gyártmányú volt. Desktop ramos, Gericom Hummer őrület. kiváló minőségű , khmm. Hát ha te mondod.............. :)
Nekem mondjuk pont nem ez a jelző jutott róla eszembe.

Mondjuk a te egygépes statisztikád biztos hitelesebb :))
A lényeg az, hogy túladtál rajta.;)

(#674) Vangelis válasza d900t (#673) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah de meg is bántam:(..... hát hogy ez egy gépes az tuti, de jól szolgált:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#675) Revoltec.de


Revoltec.de
csendes tag

Szevasztok.
van nekem egy notim.FSC Amilo76xxx nemtom még hányas pontosan.Csereberéltem.A gond az hogy semmit nemtudok róla sajna.megtartanám ha nemnagyon gagyi, mert szövegszerkesztésre a melómhoz bőven elég lenne.Kérdésem az lenne hogy.70-75 fokos a proci benne, a winyó meg 40-45.ez normális vagy valami gáz lehet.bocs az asztali gépem után picit sokallom ezeket az értékeketA másik problémám pedig az hogy minden notinak ilyen puritán a Bios-a? mert ebben aztán semmit nem lehet szinte állítaninem is épp tuningolni akarnám cak hát mégisúgytudom ez desktop Ram-os még-333mhz-n szalad.Van benne most 256 m.de volna bele nagyobb, több memóriám csak azok 400-asak.Szerintettek lekezeli, és mennek majd 333mhz-en vagy vadásszak 333-asokat bele.Egyébként nincs, nemtudtok valami linket ahol ezeknek és hasonló dolgoknak utánajárhatnék,mert az FSC odalán nemsokminden van.Előre is thx a segítségeteket

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#676) Vangelis válasza Revoltec.de (#675) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem is 7620 as volt, mire vagy kiváncsi?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#677) dystopia válasza Revoltec.de (#675) üzenetére


dystopia
tag

400-as memóval mennie kell. A 75 fok nem használ a gépednek, elvileg bírnia kell, gyakorlatilag majd meglátod. A 75 fokos procihőfokból láthatod, hogy a géped nem tuningra termett (jobb hűtőt sem tudsz rá tenni), szóval a biosa tényleg puritán, de így talán nem sütöd meg a masinát 1 óra alatt.

Lüke, én vagyok az APUd!

(#678) Revoltec.de válasza dystopia (#677) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

Értem.Zavar egy picit ez a magas hőfok, de ha normális akkor ok, hiszek nektek:RYS-tech venti van benne 70x10mm-es.netezés közben kb 10 percenként kapcsol be kb, 1-2 percre.ez jó arány-értéknek mondható?viszont ha jól láttam a vga-hoz is van benne egy pici kerek venti.Na az szörnyű gáz.olyan hangja van mint valami traktornak.lehet valahol ilyen ventit vennei,járt már valaki hasonló cipőben?Kissé izgulok hogy meg ne álljon.mert biosban nem láttam olyat hogy esetleg lekapcsolná magát túlmelegedés esetén stb:B

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#679) Revoltec.de válasza Vangelis (#676) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

:))
Mik a tapasztalataid, véleményed róla.Érdemes megtartani, vagy meneküljek tőle,te miért adtad el,Vga mit bír,Lehet vele valamennyire játszani?Eléggé kezdő vagyok még notebook ügyekben:B

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#680) Vangelis válasza Revoltec.de (#679) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem semmi gondom nem volt, vele, szerettem nagyon

nem tudom a tiédben miylen vga van:F.. nekem mobil radeon 9000 64Mb volt és 7000pontot adott 3dmark 2001 ben.

konfig:
mobil 2600+ barton
512ddr/333
vga emlitett
dvd iró
szokásos portok FW is volt rajta
15ös lcd
stb

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#681) Revoltec.de válasza Vangelis (#680) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

Jaja, az enyémben is ilyen a vga.Akkor amennyit én játszok, bőven elég lesz:D
Idáig nekem is szimpi, bár igaz még sosem volt notim, ezért még kissé furcsa.pl bios, nemnagyon lehet állítgatni, stb.De majd megszokom:Dneked mondjuk netezés közben milyen sűrűn kapcsoltak be a ventik?próbálok csak infokat gyüjteni hogy jó boltot csináltam e:D

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#682) d900t válasza Revoltec.de (#678) üzenetére


d900t
senior tag

szerintem tiszta egy merő retek belül. Feltehetően ki kell piszkálni halott német katona csontvázát a ventilátorlapátok közül és máris megoldódik a probléma :))

(#683) Revoltec.de válasza d900t (#682) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

Én is erre gondoltam de képzeld full tiszta volt belül:DDD Ventit már cserélhették benne mert látszik a zxugorcsövezés:D, de legalább márkás és csendes van benne.csak mondom a vga ventije a gázos.De az nagyon.Viszont ugynéztem azért akármilyen mezeit nemtudok bele tenni sajna.De eddig ennyi a max gondom vele.:D

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#684) dat válasza Revoltec.de (#681) üzenetére


dat
senior tag

Az attól függ mennyit fizettél érte :D

(#685) Vangelis válasza d900t (#682) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Azért kapcsol néha a venti, de takarítás sokat segit hidd el:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#686) Revoltec.de válasza Vangelis (#680) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

közben itt olvasgatok, és most látom hogy a tiéd nemnagyon szerette a ''midenféle'' nyers dvd-ket?Milyeneket írtál te vele?Szeretnék tanulni más hibáján, nem a sajátomon:DD

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#687) Revoltec.de válasza dat (#684) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

olyan 90k körül van nekem.Sok???

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#688) dat válasza Revoltec.de (#687) üzenetére


dat
senior tag

Sztem nem...

(#689) Revoltec.de válasza Vangelis (#685) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

Kollega, most kérdeznék pár amatőr jellegűt:BF3-on van egy elem szimbólum.Erre még nemsikerült rájönnöm mi célt szolgál:BF4-en pedig ha jól veszem ki, akkor egy monitor/notebbok szimbólum.Ez akkor használandó ha külső monitorral akarom használni?

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#690) Vangelis válasza Revoltec.de (#686) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Megnézem miket tudtam vele irni, de nem tudom a tiédben milyen dvd pörkölö is van? ha ricoh akkor mmeg tudom mondani.
A szombólumra most hirtelen nem emlékszem, de megnézhetem nekd:)

a másik aigen a laptop lcd,külsö , és kombó gomb, de ha esetleg megmondod mi van a gombon akkor segítek

és 90k. ért vetted azt a masinát????

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#691) OliApa válasza Shalala (#640) üzenetére


OliApa
aktív tag

Megvettem én is pénteken az A1645-öst.
A ventikapcsoló kb. megfelezi a ventillátor f.számot. Ha alacsony, akkor leállítja, ill. alig forog. Semmi baja nem lesz ha úgy hagyod, mert ha elér egy bizonyos hőfokot, úgyis elindul. Nekem 60 C°-on kapcsol be. Ha akkor megint megnyomod, akkor egy újabb, magasabb fordulatra kapcsol. Tehát csendesebb (tkp. hangtalan) és egy kicsit melegebben jár, de kárt nem teszel vele. Ha egy alkalmazás felnyomja a hőfokot, lazán felpörög, nyomhatsz bármit. :) De jó ötlet. Netezés közben kinyomva a venti, 52 C°-on van a proci. Ha meg a elindítom, akkor 44-en.

[Szerkesztve]

http://velemmivan.blogspot.com/

(#692) Revoltec.de válasza Vangelis (#690) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

megköszönném a segítségedet.igen ricoh van benne.műxik is kafán csak nem akarok ha nemmuszály lemezt rontani vele.és ja olyan 90-ben van nekem.csereberébe játszott plusz fizettem is még rá egy picit.miért?Remélem nem sok?Bár már b@hatom ha igen:O:(:((:(((

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#693) OliApa


OliApa
aktív tag

Azért vmilyen visszajelző LED jelezhette volna, ha kikapcsolt állapotban van a gép és még rajta van a 220-on . . .

http://velemmivan.blogspot.com/

(#694) Vangelis válasza Revoltec.de (#692) üzenetére


Vangelis
nagyúr

)0k ért ingyen volt én ano 300k ért vettem ugyanezt:O:O


ricoh lemezeketet szoktam vel irni (+ ost) mivel a minuszos lemezeket nem irja.


Ilyet pl: traxdata: RITEK-R02-01 talán ezt szerette 2,4 -4x sebesség
és a RICOHJPN-R01-02 ez pedig ridisc

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#695) Revoltec.de


Revoltec.de
csendes tag

Everestben észrevettem egy kis gondot:F
a max támogatott AGP sebesség 8x-os.de csak 4x-esen megy a ''kártya''
Ez most egy állatalános jelenség, esetleg ennél a tipusnál?Vagy valahol valamit belehetne, betudnék állítani hogy 8x-os legyen.kissé megvagyok most kavarodva:FVIA legújabb drivereit tettem fel, és a legújabb Bios is már fent van.na nem mintha olyan frissek lennének:(((

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#696) Revoltec.de válasza Vangelis (#694) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

köszi:R
viszont én közben megírtam egy TDK - -os újraírhatót vele:Flestem is:Yde ezkszerint ezt is tudja.pedig gyártó honlapján is aztírják hogy no minusz:))

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#697) Vangelis válasza Revoltec.de (#696) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hmm, érdekes, ..felettébb érdekes., tuti hogy olyan iró van abban?!
mi a tipus száma?!

az agp-t meg xard le elég a 4x es. de elméletileg tudnia kellene a 8x at is, esetleg a bisozban lehet hogy be lehet állítani.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#698) Revoltec.de válasza Vangelis (#697) üzenetére


Revoltec.de
csendes tag

8160DVD+RW.
Ricoh.
sajna a legújabb bios is tök ugyanaz mint az előző volt.Igazából nem is értem mit váltosztattak rajta.Legalább is látható jele nincs.Arra már rájöttem hogy 2 G-ig mehet majd bele memória.De azt nemtudom hogy procit meddig lehet bele max nyomni,nemtudod véletlenül?

Egy haverom megkért hogy adjam el a hardvereit.Ezért valszeg mindíg újonc maradok:-))

(#699) Vangelis válasza Revoltec.de (#698) üzenetére


Vangelis
nagyúr

2600as barton vajon mire nem elég:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#700) Vangelis válasza Revoltec.de (#698) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Az a minuszos dolog megírása érdekes inkább a számomra:F

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.