Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) bobace válasza KubanitoS (#8906) üzenetére


bobace
őstag

Elég régi a hsz, de talán mást is érdekelhet a válasz, vagy észrevétel.
Több embertől olvastam, hogy a PA2548 (aka PA 2548) laptopon szaggatási gondjai vannak. Minő véletlen nekem is. A venti felpörgéséből, leállásából lehet hallani mikor van a gond. Ja én XP-t használok, de fent van a gyári Vista és a Win7 is, de azok alatt nem nagyon használom terhelve, szóval csak XP alatt van tapasztalat. Felraktam egy kis figyelő progit, ami nézi mikor hány Mhz-en fut a proci. Ebből ki is derült, hogy a gép saját magának veszi vissza az alap 2000Mhz-ről 800Mhz-re a sebességet. Valószínűleg hűti magát. A ludas program pedig az AMD processzor driver. Sajnos XP alatt nem lehet energiagazdálkodást használni, hogy mindig 2k legyen az órajel, neme veszi be a bele, csakúgy mint ahogy a külső programokat sem erre a célra. Úgyhogy lehet választani. Játék előtt uninstall a proc drivert, és nincs szaggatás. Nem tudom hűtésnek mennyire tesz jót mondjuk. Vagy nincs uninstall és akkor 20mp-enként 5 mp szaggatás.. Vagy fel sem rakja az ember. Ez is jó megoldás, ha akksiról nem nagyon használja a gépet, mert csak oda kell a driver, hogy ne zabáljon annyit a gép és tovább bírja. Én ritkán használom akkuról mégis fent van a driver, tekintve hogy még ritkábban játszok. Olyankor ha nagyon idegesít uninstall, reboot, játék, install :DDD A gyári Vista alatt gondolom be van építve a driverekbe a proc driver is, mert ott külön nem rakja fel, ott nem tudom mi a megoldás, viszont energiasémás progik biztos jobban mennek. XP alatt meg nem megy a Fn keyek többsége,mert ahhoz nincs driver, de minden máshoz igen.

Amúgy nekem most egy éves a gép, eddig nem volt semmi baja, minden része hibátlan, az oprendszer így 1 évesen már elbírna egy reinstallt, csak lusta vagyok hozzá, mert túl sok a program fent, és 1 hét se lenne rá elég... Lehet ettől szaggat ;]

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#9002) brutaka


brutaka
tag

Sziasztok!
Lett egy új noteszgépem, névszerint Fujitsu Siemens Amilo Pa 3553.
Ebben egy Hybrid Ati rendszer van kiépítve, egy jól dolgozó AMD procival.
A kérdésem az lenne, hogy akáehol olvastam utána, mindenhol azt láttam, hogy a Windows 7 nem támogatja a hybrid rendszereket, és folyton újra kell indítani, hogyha egyiket vagy a másikat akarjuk használni.
Kérdéseim:
Ez valóban így van? Tényleg nem tudja rendesen használni ezeket a windows?
Mit takar az, hogy folyton ujra kell indítani? Az egyiket engedélyezni és a másikat letiltani, és ígytovább??

A segítségeket előre is köszönöm!

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#9003) Lui04 válasza brutaka (#9002) üzenetére


Lui04
aktív tag

Hali!
A W7 tényleg nem támogatja, mert az Microsoft szerint instabillá válhat tőle a rendszer. A folyton újraindítást meg értsd úgy, hogy ha az integráltat akarod csak használni, akkor le kell tiltani Bios-ban a másikat vagy fordítva.

(#9004) brutaka válasza Lui04 (#9003) üzenetére


brutaka
tag

Akkor szerinted mi éri meg jobban?
VIsta-val használni, ami eszi rohadtul a gépet, és az kihasználja a hibrid rendszert
VAGY
windows 7 és letiltani az alaplapra integrált kareszt?

Játszani is szeretnék vele, mondjuk COD4 vagy ilyesmi. (Ha ez számít 2 giga memó van mellé meg AMD X2 es [azthiszem] Turion 2Ghz)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#9005) Lui04 válasza brutaka (#9004) üzenetére


Lui04
aktív tag

Állítólag a Vista jobban bánik az akksival, mint a W7:[link]
Teljesítményben pedig egyértelműen jobb a hybrid crossfire: [link]
Bár azt nem tudom, hogy a hetes mennyivel lenne gyorsabb a mindennapi használat során, de ha nekem kellene választani, akkor maradnék a Vistánál.

(#9006) brutaka válasza Lui04 (#9005) üzenetére


brutaka
tag

a hybrid crossfire csak annyit jelent hogy ha szükség van rá az erősebb VGA dolgozik nem? tehát pl játszok akkor csak az erősebb megy. ugye?

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#9007) Lui04 válasza brutaka (#9006) üzenetére


Lui04
aktív tag

Nem :)
A hybrid cf lényege, hogy az integrált és a diszkrét vga ereje összeadódik. Ha nincs szükség a kettő erejére, akkor az diszkrét vga lekapcsol és csak az integrált hajtja a gépet.
Pl.: ha filmet nézel,akkor csak az integrált fog dolgozni, de ha játszol akkor a 2 együtt

Ez azért jó, mert így üzemidőt takaríthatsz meg, hiszen ha csak a gyengébb megy, nyilván kevesebbet is fogyaszt a gép.

(#9008) brutaka válasza Lui04 (#9007) üzenetére


brutaka
tag

De a Vista val kapcsolatban vannak fenntartásaim, de állítólag van driver Windows 7 re (nemrég mondta egy srác), hogy lehessen használni a dupla VGA-t!

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#9009) Lui04 válasza brutaka (#9008) üzenetére


Lui04
aktív tag

Erről még nem hallottam. A Vistától meg nem kell tartani, teszi az a dolgát rendesen.

(#9010) brutaka válasza Lui04 (#9009) üzenetére


brutaka
tag

Most hallottam tegnap, de majd kiderül. A vista val az a bajom hogy baromira lassú rendszer :/

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#9011) leviske válasza schulzz (#9000) üzenetére


leviske
veterán

Nincs mit. :R Remélem jó lesz. ;)

MINDENKI: Kezeim közé kaparintottam egy Amilo Pa 1510-es notebook-ot. Veszek bele valósznűleg ramot és vinyót, de nem ez a lényeg. A gyártói oldal nagyon megkavart...a chipset driver résznél írják, hogy VGA - MXM - ATi Radeon X1300-X1400-X1900.

Ebből most hülye dolog arra asszociálni, hogy MXM kompatibilis a noti? A szétszedett állapotban (képeken néztem, google-n) nem nagyon láttam MXM foglalatot és maga a noti is IGP-s.

Bár gondolom ebben az esetben sem lehetne bele pakolni HD2-es, vagy HD3-as kártyákat, HD4-ről meg nem is álmodom (azokat nem is kapni...), de az az X1900 sem jönne feltétlenül rosszul.

[link] >> Azonosító szám: Pa 1510 >> Microsoft Windows Vista > Windows Vista >> Chipset

A leírás sem szolgál túl sok plusz információval. :F

Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

(#9012) brutaka válasza leviske (#9011) üzenetére


brutaka
tag

Szia!
[Itt minden információt megtalálsz]
Nem MXM es kártya van benne. Ez 99% :)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#9013) leviske válasza brutaka (#9012) üzenetére


leviske
veterán

Ezeket tudtam eddig is. :) És azt is írtam, hogy tisztában vagyok vele, hogy IGP van benne, tehát ebből fakadóan elvileg felesleges lett volna belerakniuk egy MXM slotot. Ezért nem is értem a gyártó oldalát... Mert gondolom nem véletlen vannak kirva a kártyák nevei. :F

Bár annyiból téved is esetemben a linkelt oldal, hogy ehhez Vista járt :), de ez nem változtat a specifikációkon, tehát nem ez a lényeg.

(#9014) brutaka


brutaka
tag

Abban segítsen nekem, valaki ha 64 bites Windows 7 et akarok használni akkor honnan kerítsek Ati Radeon HD 3470 X2 drivert ?:)))
Kezd idegesítővé válni a dolog :/

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#9015) brutaka


brutaka
tag

Valaki Help Please!
FS AMilo PA 3553 asom van.
Van benne egy 3200 as Ati és egy HD 3470 es. Le akarom tiltani a 3200asat, hogy a gép a HD 3470 eset használja, mert a windows 7 nemtámogatja ezt a 2 videokártya dolgot.
Ha letiltom azt írja ki hogy nem talált videokártyát és rögtön visszaesik a felbontás is 1024x768-ra. Mit csináljak ezzel, hogy menjen rendesen???

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#9016) brutaka


brutaka
tag

probléma megoldva... köszi a segítséget..

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#9017) TB


TB
tag

Sziasztok!
Olcsó notebookot keresek internetezésre!Találtam 100k-ért egy Amilo Li 3710-est!
Szerintetek megéri?Valaki használ ilyet xp-vel?Támogatott oprendszerek között csak a vista van :((

(#9018) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

Van kötetetek olyan, aki a FuSi gépek mestere? :)

Egy gyors javítás miatt kérdezem, eltörött belül a hálózati kábel dugasza..,nem tudom tölteni. :O
Bp. volna jó személyesen. :K
Ha vki tud segíteni -nem leszek hálátlan- dobjon egy PÜ-t.

Köszi.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9019) brutaka válasza TB (#9017) üzenetére


brutaka
tag

Szia!
Én ezért nem adnék ki 100.000et, inkább mást ajánlanék neked, ha már Fujitsu :)
Ne törődj azzal, hogy nem támogatott az oprendszer, az előző laptopomnak sem volt támogatott oprendszere az XP mégis voltak hozzá driverek! (Persze ez nem minden esetben van így...)
Használtat vagy újat akarsz?

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#9020) TB válasza brutaka (#9019) üzenetére


TB
tag

Szia!
Újat akarok mindenképpen!Pontosabban az ismerősömnek lesz,csak én megyek el vele megvenni meg én telepítem fel a rendszert rá!Ezért nem akarok rosszat venni neki meg szívni a driverekkel!Szinte csak net-re kell,ezért gondoltam,hogy bőven elég valami olcsó,de ha nagyon megéri,biztosan rá tudom beszélni úgy 120 000-ig.Te mit ajánlanál?Esetleg más márkát?

(#9021) brutaka válasza TB (#9020) üzenetére


brutaka
tag

[Itt nézz körül, itt tuti találsz valami neked valót!]

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#9022) ChuckyOsb


ChuckyOsb
aktív tag

Sziasztok.
FuSi li1705-be hol találok használt procit? nagyobbat mint az eredeti.

(#9023) runner 125 válasza runner 125 (#9018) üzenetére


runner 125
nagyúr

Senki?! :F

Köszi.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9024) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Szisztok!
A lifebook topic halott, így remélem itt tudtok segíteni!

Lenne egy ilyen notim:

FUJITSU SIEMENS LIFEBOOK C1110

Tulajdonságai
-CPU típusa Mobile Intel Pentium M 725, 1600 MHz 2mb L2!
-Alaplapi lapkakészlet Intel Montara-GM i855GM
-Videokártya Intel(R) 82852/82855 GM/GME Graphics Controller (64 MB)(integrál)
-Hangkártya SigmaTel STAC9766/67- AC'97
-SAMSUNG MP0603H (60 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)
-512mb memoria
-Wlan

ehez kellenenek driverek, de sehol sem lelek, esetleg ha valaki linkel kisegitene!

Köszönöm!

üdv :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#9025) Lui04 válasza N-vidi-A (#9024) üzenetére


Lui04
aktív tag

Hali!
Hangkártya:[link]
Videókártya: [link]
Wlant nem írtad milyen típusú, de gondolom ez az: [link]
Lan: [link]
Touchpad: [link]
Chipset: [link]
A procit csak felismeri meg a hdd-t.
Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#9026) N-vidi-A válasza Lui04 (#9025) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Örök hálám, 1000 köszönet!!!
Este ki is próbálom! :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#9027) chepavel


chepavel
aktív tag

Hi Mindenki!

Van egy lerongyolt Fujitsu-Siemens L6810-es laptop, és lenne egy másik, L7310GW. A konkrét kérdés, hogy a 6810-esből passzol a billentyűzet a 7310-esbe? Sajnos a 7310-es gép még nincs nálam, csak hétfőn kerül hozzám, de úgy szeretnék már nekifogni a szétszedésnek, hogy tudom, h nem fölösleges..:)

Ebben tud valaki esetleg információval szolgálni?

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#9028) N-vidi-A válasza Lui04 (#9025) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Szia!
minden működik, tökéletes, köszi még 1x, fölraktam!
üdv :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#9029) Westdob


Westdob
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni....
VAn egy amilo m1425ös lapim, és arra szeretnék windows 7et tenni, de drivereket nem nagyon találok hozzá. Tudnátok segíteni? Köszi előre is. :R

"KoC(S)ka_CSaje"

(#9030) bobace válasza Westdob (#9029) üzenetére


bobace
őstag

Próbáld vistással, ha van hozzá, nekem azzal megy minden. Nekem két driveren kivül mindent felrakott magától a win7, szóval a Vistások közül is alig kellett valami.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#9031) Lui04 válasza Westdob (#9029) üzenetére


Lui04
aktív tag

Hali!
Elég régi darab, de próbáld meg feltenni először a hetest, hátha felismer néhány dolgot. Aztán, a maradékot próbáld meg [ezzel] felrakni. Ha szerencséd van, megtalálja a dolgokat hozzá.

(#9032) bump3r


bump3r
csendes tag

sziasztok!
Sokáig kerestem google-n de nem találtam választ a problémámra, ezt a fórumot hozta ki de nincs időm sajnos mind a 6000 hozzászólást végigolvasni, nagyon szépen megköszönném ha valaki tudna segíteni, elvileg volt már hasonló probléma itt.

FS amilo 1705 gépem van. A CD/DVD meghajtóval van problémám. Gyakran egyik dvd-t sem olvassa, lehet hallani ahogy többszöri próbálkozásra is bepörög, de aztán leáll. De néha pedig sikerül neki olvasni a dvdket. (egyre ritkább.) Írással ugyanez a probléma, azzal már nem is próbálkozom.

Vettem egy meghajtó tisztító cd-t de semmit sem segített, gondolom más a probléma. Mi lehet a baj? Már nem garis 2 éves gép megkímélt állapotban.

Köszi a segítséget

(#9033) bump3r


bump3r
csendes tag

bocsi, nem találtam a szerk. gombot! Olyanokat is csinált anno, hogy írt dvd-ket üres discnek látott, felváltva a nem olvasásós dologgal. :(

(#9034) cigam válasza bump3r (#9032) üzenetére


cigam
félisten

Elromlott. Megérett a cserére...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9035) loki22


loki22
tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki,hogy jön-e ki és ha kijön mikor az AMILO SA3650esnek új graphic boostere???

(#9036) ChuckyOsb válasza bump3r (#9032) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Szia!

Nekem is ez a problémám ugyan ilyen géppel. Van olyan lemez amit megírok és már meg sem tudom nézni később mi van rajt, mert már nem olvassa be. :((
Nekem másfél éves de a meghajtót alig használtam, igaz ezen oknál fogva is.

Szerintem veszek egy DVD írót és csatlakoztatom USB-vel. Talán olcsóbb mint a csere.

[ Szerkesztve ]

(#9037) bump3r


bump3r
csendes tag

bocsi a hülye kérdésért de egyáltalán nem értek hozzá.. mennyibe kerülhet egy belső dvd író csere?

És még valami... nem használom a gépet csak netezésre és irodai munkára (office, archicad). Akinek van bármi tapasztalata az Amilo 1705 gépekkel kapcsolatban, fogja bírni még (éveket) vagy érdemes eladni/cserélni amíg még lehet?

köszi a választ!!!

[ Szerkesztve ]

(#9038) ChuckyOsb válasza bump3r (#9037) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Notebook DVD írót találtam már neten 10 ezer forintért is újat. De hogy az jó lenne-e hozzá, azt nem is néztem.
Hát nekem a másfél év alatt megy átlagban napi 10 órát. Nem szeretném elkiabálni, de nem nincs gond. Igaz, most viszem majd kitisztíttatni a ventilátort.

Jah, az aksi ami nem bírja sokáig. De nálam ez nem olyan gond, pl.: erdőben még nem használtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9039) ChuckyOsb válasza ChuckyOsb (#9038) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Szerkesztési időn túl. Javítva: Nem szeretném elkiabálni, de nekem nincs vele gond.

(#9040) Katieee


Katieee
csendes tag

Sziasztok!!!

Fujitsu siemens amilo K7600 laptopom van. Eddig minden oke volt vele, de egy honapja elkezdett lefagyogatni, ilyen hangot adott ki: drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Atinstalaltam jo volt egy darabig, utana megint kezdodott elolrol minden...
Ket 256os RAM volt benne, most vetttem bele ket 512es RAMot.

Most 2x azt csinalta, hogy szines vonalas kep jott ki a kepernyon...
mi lehet a baj?

Ha tud valaki, kerem segitsen...

(#9041) loki22


loki22
tag

Sziasztok!

Akinek amilo sa3650ese van írja már le légyszíves,hogy a graphic bosteres módhoz muszáj külső monitor, vagy visszaküldi a jelet a notebooknak ????

THX

(#9042) KubanitoS


KubanitoS
veterán

cigam: Egy jó hónapja leírtam a problémám egy laptoppal kapcsolatosan itt és próbáltál segíteni, ezért gondoltam leírom mi történt azóta.

Az általad javasolt tesztprogramokat lefuttattuk, borzalmas fps értékeket láttunk, tulajdonképpen diavetítés volt az egész + a proci tesztnél ( igaz grafnál is)az én laptopom jobb volt, de meglepő módon nem volt hatalmas eltérés az általad adott linkeken tapasztalható teszteknél, magyarán gari kilőve. A probléma azóta sem változott, bele kellett nyugodni a dologba és elfogadni, hogy a két magos laptop olyan lassú, hogy még az egér is szaggat Vista alatt...

Egy jó hete aztán szert tettem egy Windows 7-re, amelyet felraktam az asztali gépemre ezzel leváltva a Vistát és meglepően gyorsabb lett a PC. Ezután faterom laptopjára is felraktam (pápá Win XP ;)) és lassabb nem lett az a gép sem, csak szebb.

Innen jött a nyilvánvaló ötlet: fel kéne raknom haverom gépére is. Nos, tegnap este megvolt a format és hiba nélkül fel is ment a Win 7 és... mintha kicserélték volna a laptopot. Körülbelül 3-szor 4-szer gyorsabb lett a gép (túlzás nélkül), teljesen megtáltosodott, szinte nem hittem a szememnek. Audiosurf legkisebb felbontáson, alap grafikán játszhatatlan volt, most natív felbontáson közel max grafikán szárnyal... Eléggé durva... és szinte most is értetlenül állok a dolog előtt... Valami hatalmas gubanc lehetett a Vistával...

Mindegy, a lényeg az, hogy a gép megjavult. :)

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9043) cigam válasza KubanitoS (#9042) üzenetére


cigam
félisten

Furi...
Mindenesetre köszi, hogy megosztottad velünk a tapasztalatokat!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9044) KubanitoS válasza bobace (#9001) üzenetére


KubanitoS
veterán

Csak most vettem észre, hogy a hozzászólásod nekem (is)szólt. Érdekes dolgokat írtál, majd megosztom a gép tulajával, de szerencsére a Windows 7 megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9045) TIT


TIT
veterán

Az normális,hogy már a második akksi 45 percet bír 1 év után?
Amilo 2727 laptop.

(#9046) cigam válasza TIT (#9045) üzenetére


cigam
félisten

Nem. Cseréltesd ki míg garis.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9047) TIT válasza cigam (#9046) üzenetére


TIT
veterán

Azt mondták fél év van rá mert már egyszer cserélték,a garon meg 1 év van írva!

(#9048) bobace válasza KubanitoS (#9044) üzenetére


bobace
őstag

Közben én is átálltam a 7-esre teljesen. XP-t már be sem kapcsolom. Szerintem is jobb a rendszer, 2-3 inkompabilitási dologba futottam eddig bele, de nagyon szép, gyors, és sokkal kevésbé idegesít mint a Vista. Játékokból a régi XPre telepített Kotor 2-t próbáltam innen indítva. Az ugyanúgy megy.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#9049) cigam válasza TIT (#9047) üzenetére


cigam
félisten

Nem így van, sőt, a cserélt fődarabra (márpedig az akkumulátor ilyen) a cserétől számítva ujraindul a gari. Ajánlott olvasmány: [link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9050) adodaniel


adodaniel
őstag

Hali. Olyan kérdésem lenne, h van egy amilo pa1510-es notim és mostanában olyat csinál néha h megmozdítom és 2-3 másodperenként beakad, de ha kicsit ráütök akkor abbahagyja. Ezt itt a bal alsó sarokban csinálja a bill. alatt. Mi LEhet ez? üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.