Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) morfondőr válasza piadex2 (#1650) üzenetére


morfondőr
őstag

Szerintem a legegyszerűbben a Prime95-el tudod megnézni, hogy a kemény terhelést mennyire bírja a géped, vagy az új Everestben van már stabilitás-teszt, esetleg, ha erősebb a vga, akkor 3DMark.
Hirtelen ennyi jutott eszembe!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1652) kekegsm válasza morfondőr (#1651) üzenetére


kekegsm
őstag

Yes. Mi hardveres tesztelőket használunk, ami USB/Expresscard sloton csatlakozik

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1653) LCD


LCD
csendes tag

FSC AMILO 1650G LAP-TOP-ban hogyan lehet RAM-ot cseréni?
A 2 db. 256-os RAM-ot szeretném 2 db 512-re cserélni, csak nemtudom, hogy hol kell szétnyitni a gépet. Az alján lévő két ablakot leszedtük, de ott nem volt RAM.
Talán az egész alsó rész le kell szedni hozzá?
Aki csinált már RAM cserét légyszi segítsen!
Kösz.
Fecó

Asus A7N8X-E Delux, AMD Athlon XP 2500+ 2033Mhz (11x185), 1024Mb Kingston RAM, Hitachi 160Gb, Club 3D GeForce 6600GT, Samsung SyncMaster 913v (19'' LCD)

(#1654) Niczo


Niczo
senior tag

Hali!

Megvettem a Metro akciós FuSi Amilo M1437-es notit. Most rakom fel rá a cuccokat. Nagyon szép a kijelzője, igaz kicsit tükröződik. A tapipad mellett azért melegszik szépen. Főleg a jobb oldalon (lehet itt az x700). Majd még írok a tapasztalatokról. Ja, az ''í'' a space mellett van balra. Kicsit szokatlan.
Most néztem meg az Everesttel az órajeleket, de az x700 max órajelen megy mindig. Ehhez kell egy külön szoftver, hogy leszabályozza az órajelét? Így már érthető hogy melegszik.

[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1655) Boyfish


Boyfish
senior tag

hi srácok kitörtem véletlenül az egyik billentyűt a bill-ből, hol tudok szerezni, kis fekete tartóműanyagot hozzá... Amilo D7850-es gép

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#1656) Boyfish


Boyfish
senior tag

hi srácok használ valaki ilyen laptopot?
Amilo D 7850
3066mhz 512mb
9200 vga

mi róla a vélemény?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#1657) Gus válasza LCD (#1653) üzenetére


Gus
aktív tag

A billentyűzet fölötti műanyaglapot le kell pattintani, a billentyűzetet kivenni. Alatta egy fém burkolat van, amin van két csavarral lezárt ''ablak''. Na azok alatt vannak a RAM-ok. Ha még nem csináltál ilyet a műanyagot könnyen eltörheted, úgyhogy óvatosan... , vagy szerviz!

(#1658) Niczo


Niczo
senior tag

Hali!

Megszívtam ezzel az uj notival. :O Visszavittem ma a metróba. Nem műkszik a távirányítója, ráadásul néha eccerűen lejjebb veszi a kijelző fényerejét. Ilyet a régi notim nem csinált. Ráadásul nincs több, talán kedden jön uj szállítmány. Mázli hogy még nálam van a régi notim.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1659) oviktor válasza Niczo (#1658) üzenetére


oviktor
tag

Hello!

Én is ilyen notit akarok venni,vagyis már vettem volna is ha lett volna.Te melyik metroba vetted? Én az M3-as melettibe voltam és azt mondták hogy már elfogyott, felhívtam az ügyfélszolgálatot és ott meg azt mondták hogy még meg sem érkezett ide, a hét elejére várják :F Milyenek voltak az első benyomások róla?

[Szerkesztve]

Viktor

(#1660) Sárpac válasza Niczo (#1654) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Üdv !

Mennyi volt??

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1661) oviktor válasza Sárpac (#1660) üzenetére


oviktor
tag

Hali!
Nem nekem szólt a kérdés de azért válaszolok 235k :)

Viktor

(#1662) Niczo válasza oviktor (#1659) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

Én a szombathelyi metroba vettem.
A benyomások: kijelző nagyon szép (még nem volt ilyen tükröződős tipusum) a fekete tényleg feketének néz ki. Nagyon jó a kontrasztja, viszont ahogy már mondtam tükröződik. Időm sajna még nem volt megszokni, pedig könnyű lenne, nekem tetszik. Billentyűzete mint az előző FuSi-mé bár a kiosztáson variáltak (nekem az előző gépemé is tetszett, pedig sokan gagyinak titulálják a FuSi billentyüket)
Sajna melegszik eléggé, különösen a tapipadtól jobbra. Ebbe az x700 lehet a ludas, az előző notim integrált vgas volt.
A hűtőventillátora rendkívül halk! Most jöttem rá hogy az előző-jelenlegié ehhez képest milyen hangos.
LG DVD-íróval szerelik, elég hangos és rezonálva pörgeti a lemezeket. Lehet hogy egyedi nyűg, ha kedden meglesz az új megirom az milyen (az L7300-asom QSI kombó meghajtója mindenesetre sokkal kultúráltabban pörgeti a lemezt)
A tapipad igen érzékeny, ezen lehet hogy állítgatnom kellett volna.
A kijelzőt nem lehet egyujjal kinyitni, elég erősen tartja, le kell fogni a gépet nyitáskor.
Néhány teszteredmény defaulton (semmit nem állítottam rajta):
3DMark2001: 15.909 pont
3DMark03: 4.830 pont
3DMark05: 2.040 pont
Lehet némi finomhangolással többet is ki lehetett volna hozni belőle.
Amúgy elég stabilnak tűnt, a tesztekben nem hibázott.
Összefoglalva: ha hibátlan darabot fogsz ki, biztos elégedett leszel (mondom ezt 2 nap után) a hangos dvd olvasó ami nem szimpi, pedig az LG mint márka bejön. A tapipad körüli melegedés még amit meg kell szokni.
Az ár tényleg 235k.
Nálam a pénztáros monitora 335k-t jelzett, de 15 perc, 4 alkalmazott futkosása, meg a metro katalógusba megjelent cikkszám nem létezése után, az ebédszünetemet jó 20 perccel elbukva el tudtam hozni a gépet

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1663) kekegsm válasza LCD (#1653) üzenetére


kekegsm
őstag

[link]

Innen toltsd le a manualt, 68. oldal

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1664) kekegsm válasza Niczo (#1658) üzenetére


kekegsm
őstag

Arra vigyazz, hogy csak a PowerCinema kezeli a taviranyitot!

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1665) oviktor válasza Niczo (#1662) üzenetére


oviktor
tag

Thx a választ :R, remélem holnap már megérkezik valamelyik Pesti Metroba is és akkor azonnal megyek és megveszem.Majd akkor figyelek az árára, velem is volt már olyan hogy drágábbat mutatott ki mint amennyi az újságba volt de csak pár ezer forinttal de megoldották.
Sok sikert a notihoz, remélem minnél előbb kapsz egy másikat :))



[Szerkesztve]

Viktor

(#1666) Niczo válasza kekegsm (#1664) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

Nekem a PowerCinema sem kezelte a távirányítót. Persze csak a Linux alapuval próbálkoztam. Találtam a Driver CD-n windózost is, de a telepítésnél azt irta ki hogy csak Fujitsu-Siemens gépre telepíthető. Érdekes módon én pont egy olyanra próbáltam, de ez sem jött össze :O

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1667) kekegsm válasza Niczo (#1666) üzenetére


kekegsm
őstag

Linuxon nem tudom, azon még nem próbáltam, az az igazság, megvan a partició csinálva, de nem volt időm szórakozni vele...

Win-es fent volt már alapban a gépen, azon működött, meg a PowerDVD-ben is. Aztán levettem a Cinemát, és most a DVD-ben se müxik...

Nembaj, úgyse használom, elötte ülök, amikor filmet nézek, elérem az egeret meg a billentyűket... A távirányító helyet adtak volna bele inkább egy EC-s TV-tunert...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1668) LCD válasza Gus (#1657) üzenetére


LCD
csendes tag

Kösz a segítséget!

Valóban ott vannak a memóriák, ahol írtad. Sikerült szétszednem anélkül, hogy összetörtem volna valamit. A bibi csak az volt, hogy az új RAM-ok nem illettek be a slotba: az érintkezők között lévő szünetjel 1mm-el odébb volt. Visszavittem a RAM-okat a boltba (szerencsémre visszavették), az eladó szerint DD2 RAM-jaim vannak a gépemben. Összeraktam a gépet, Üzemel !
A gépkönyv szerint 256, vagy 512 RAM megy egy slotba: 1GB RAM /slot-al próbálkozott már valaki?
Mennyire érzékeny az eltérő RAM-okra: Pl. 1GB és 256 MB ?

ÜDV mindenknek !

Fecó

Asus A7N8X-E Delux, AMD Athlon XP 2500+ 2033Mhz (11x185), 1024Mb Kingston RAM, Hitachi 160Gb, Club 3D GeForce 6600GT, Samsung SyncMaster 913v (19'' LCD)

(#1669) Gus válasza LCD (#1668) üzenetére


Gus
aktív tag

Gratulálok. Általában nem szeretik a nagyon különböző modulokat az alaplapok kezelni. Tapasztalatom szerint fucsa, megmagyarázhatatlan lefagyásokhoz, stabilitás problémákhoz vezethet sok esetben. Legyen benne sok örömöd! :)

(#1670) Niczo


Niczo
senior tag

Hali!

Metrós Amilo M1437-es notivásárlásom végkifejlete: ismét pénzemnél vagyok.
Sajna a várt szállítmány nem érkezett meg. A metrósok azt mondták helyettesítő termék lesz helyette. Sikerült kihúzni belőlük hogy az egy A1667-es lesz. Egy napra rá már konkrét konfig infót is mondtak. Tehát feleannyi ram (csak 512), Pentium M helyett pedig Athlon proci (de nem Turion). Mindez ugyanabba az árba. Körülnézve a neten ezt a gépet olyan 250k-ért megkapom, míg a M1437-es leginkább 330k körül van. Mivel ez már közel sem olyan jó vétel így, ezért a pénzt kértem vissza. Nem is problémáztak, a helyettesítő terméket a vásárló nem köteles elfogadni. Nagyon korrekten viselkedtek, tehát egy szavam se lehet (igaz a végére már 7-8 aláírás volt a számlámon mire visszaadták a pénzt)
Így ismét notinézőbe vagyok, nem kapkodok, a megszokott FuSi L7300-am még mindig a kezem alatt van, most is arról írok.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1671) tbs


tbs
addikt

No, szívok...

Amilo pi 1536, vagy miacsöcs. Winxp sp2 orosz verzió install.

Nem ismeri az intel satát benne. Sebaj, nincs flopi drájv sem... Preparálunk winxp boot cd-t. De az istennek nem megy... (Egy sil satát már üzemeltem be így, nem a cd matatás a probléma.)

Nem tudna valaki kisegíteni egy telepítés idejére egy usb-s floppy-val itt újpesten..?

(Vagy jó tipp is jöhet.)

Kvázi sürgős. :DDD

(#1672) tbs válasza tbs (#1671) üzenetére


tbs
addikt

Megvan. A doksik nem a notebook által használt pci device azonosítót adják meg... :( Némi ollózgatás az unattend.txt-ben és a txt*.sif-ben, jó device/üzemmód azonosító beírása, és már ismeri is a winxp install cd a vinyót... :DDD

Elvileg most megy az install. :D

(#1673) tbs válasza tbs (#1672) üzenetére


tbs
addikt

Korai öröm volt: fájl kopi után kékablak - restart akárhányszor... Nem fog ez menni.

Vki..?

(#1674) tbs


tbs
addikt

Right. Reggel gond nélkül lement az install ugyanazzal a lemezzel. :F Meleg..?!?

Köszönöm a figyelmet. :DDD

(#1675) Gus válasza tbs (#1674) üzenetére


Gus
aktív tag

Nocsak, mire nem képes egy pihentető alvás! :D

(#1676) Vertike


Vertike
csendes tag

Hááát... Német cég ide oda, elrepedt a L1310G-s laptopom kijelzőtartó csavart borító műanyag, vihetem szervízbe. Tuti anyaghiba, remélem hamar cserélik..

Vertigo [ Fujitsu- Siemens Amilo L1310G -> 1,6 GHZ 512 RAM 60GB HDD <- ]

(#1677) tbs válasza Gus (#1675) üzenetére


tbs
addikt

Jaja, alvás, de inkább meleg. Estére megint elkezdett nyüglődni rajta a win. (10-5 percenként, majd bootolás közben kékablak. Ma reggel megint hibátlan...) Szabad ilyet egy notebooknak..?

Jól érzem, hogy ebből gari lesz? :DDD

(#1678) HIJ válasza Niczo (#1670) üzenetére


HIJ
őstag

Hmm.
Ez érdekes. Én is ezt a notit vettem volna, de nekem nem mondták, hogy 512 ram lesz a 1667 be.Csak annyit, hogy ugyanazok a paraméterek csak 100as vinyó.Akkor valóban nem olyan jó üzlet ez.Még jó hogy nem mentem el még érte (bár még nem is biztos hogy megérkezett...).
Látom akkor nem én néztem félre a számokat :) Nemvéletlen hogy nem jött ilyen noti ennyiért...

HIJ

(#1679) HIJ válasza Niczo (#1662) üzenetére


HIJ
őstag

Most olvastam csak visszább.Lehet, hogy csak valami oltári hiba volt ennek a gépnek az ára?Márcsakhogy neked is ilyen érdekesen jött ki a vásárláskor az ár, mostpedig ez a rejtélyes ''nem tudta behozni a szállító'' szöveg.A helyettesítő gép meg azonnal a saját árkategóriájában van :Y

mindenesetre érdekes :U

HIJ

(#1680) kekegsm válasza HIJ (#1679) üzenetére


kekegsm
őstag

Lehet, hogy egyszerűen a prospektus készítője elírta az árat, aztán valamit ki kell találniuk gyorsan, ha nem akarnak nagyot bukni...

Én korábbi Dell D610-embe vettem úgy DVDRW-t, hogy elírták a boltban az árat, 120€ helyett 12€...

De hősiesek voltak, pár perc vita után elismerték a hibát, nekem eladták ennyiért, de azonnyomban átárazták az összeset...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1681) HIJ válasza kekegsm (#1680) üzenetére


HIJ
őstag

De ez érdekes, hogy nekem aztmondták, hogy nem volt és nem is lesz.De a kollega vásárolt egyet... Tehát volt is, csak valahogy lekerült a polcról
''A változtatás jogát fentartják''
Pedig nem lett volna rossz
Pláne, hogy ennek a terméknek/árnak a hatására döntöttem el, hogy veszen notit.Mostmár nem hátrálok meg.- túlságosan beleéltem már magam-
:(((

HIJ

[Szerkesztve]

(#1682) Niczo válasza HIJ (#1681) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

A metroba nálunk állítólag 3db volt. Én vittem el a másodikat, utánam jött 2 perccel egy másik emberke, akinek a harmadik kirakati példány maradt. Lehet hogy ő szerencsésebb volt vele. Igaz nincs statisztikám hogy a háromból mennyit vittek vissza. Egyet biztosan :O
Amúgy kicsit változtattam igényeimen a noti iránt, így jó eséllyel egy integrált vgas verzió lesz belőle. Sokat olvastam itt a PH fórumait, és szinte mindenki azt mondja hogy egy ennyire erős-melegedő vgas noti bizony nem valami tartós-megbízható cucc. Végiggondolva hogy egyre kevesebbet játszom (meg arra nekem ott az asztali) inkább egy ilyen megoldás lesz.
Tehát a célom egy nem melegedő mobil (valszeg PentiumM-es), ami jó minőségű, és nem lenne baj ha az üzemideje 4 óra körül lenne (meg persze még itt a Sulinet is).
Még kutatok...


[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1683) HIJ válasza Niczo (#1682) üzenetére


HIJ
őstag

közben én felvettem a kapcsolatot közvetlen a Fehérvári metróval (ennyit a közponi kék számról) és kiderült, hogy nekik van még egy ilyen gép ami kb 1 hetet ment a polcon.Fogtam magam és elmentem érte, eddig minden ok.Legalább már tesztelve lett a metróban, bár gyanusan tele volt pakolva mindenféle cuccal a nod32 től az office ig.Még a videó kodekek is fentvoltak, szal valaki elég intenzíven használta ezt a motyót.Remélem nem lesz gond vele.

Valóban elég jól melegszik a taccsolópad körül meg úgy általában.Énis direkt azért néztem Pentiumos notit, hogy az úgysem melegszik annyira, viszont most épp 59 fokos a proci és 50 a vinyó.Azért ez már egy kicsit sok nemde?

HIJ

(#1684) OliApa válasza HIJ (#1683) üzenetére


OliApa
aktív tag

Nem.

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1685) atlagenber válasza HIJ (#1683) üzenetére


atlagenber
csendes tag

Milyen programmal méritek a hőmérsékletet? Nem nagyon vagyok jártas ebben a témában. Én a motherboard monitort próbáltam, de nem ismerte fel a gépem. (FuSi L1310G))

(#1686) Niczo válasza HIJ (#1683) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

Remélem te jobb példányt fogtál ki mint én. Az 5400-at forgó vinyók jobban melegszenek, az enyémre ha jól emlékszem az NHC-t raktam fel, sipolt is gazdagon mivel 55 fok fölé sikerült a vinyónak melegednie (56 fokos volt pontosan). Az 50 fok még nem gáz, a régi fusim 4200-as vinyója is 40-44 fokos szokott lenni.
Persze egy asztali gépbe nem melegszenek így. Nekem asztali gépbe 2 db 7200-as fordulatú van, 36-37 fokosak ebbe a melegbe (ha terhelem talán 40 is lesz)
Sajna ennél a gépnél hozzá kell szoknod ehhez a radiátor funkcióhoz. Télen tecceni fog :D

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1687) jocy66


jocy66
csendes tag

Sziasztok tanácsot szeretnék kérni !
Memóriát szeretnék bővíteni a gépemben /FSAmilo Pro V2045/ jelenleg 2x256 van benne és szeretném kicserélni 2x512 DDR2 533Mhz-re. A kérdésem milyen tipust ajánlotok és,hogy van-e valami egyéb amire figyelni kell a vásárlásnál,hogy dualban menjen továbbra is.

(#1688) HIJ válasza Niczo (#1686) üzenetére


HIJ
őstag

Értem.Azért az akksiján lehetett volna még csiszolgatni.... Tényleg 2-2,5 óra.És van valami progi, amivel esetleg lehet még valahogy spórolni a kraftal?Mondjuk a kímélő funkció leveszi a procit 650Mhz -re, de lehet a videókártyát is lejjebb kéne húzni :U
Eddig minden ok 1 db kékhalálon kívül...

HIJ

(#1689) HIJ válasza atlagenber (#1685) üzenetére


HIJ
őstag

Én konkrétan EVEREST -el , aminek a trial verziója letölthető innen : [link]

HIJ

(#1690) oviktor válasza Niczo (#1686) üzenetére


oviktor
tag

Csao!

Legalább van 1 ember akinek sikerült lecsapni a notira!Én személy szerint 1 hétig harcoltam a metrosokkal hogy mikor lesz már noti de utánna azt mondták hogy az M3-as mellett metroba összesen 6db érkezett és első nap délelőtt el is vittek :O
Utánna kérdezősködtem a helyettesítésről de nekem nem azt mondták amit nektek, nekem ilyet mondtak Fujitsu-Siemens Amilo Pi 1556, ez sem lenne rossz ha ebben is X700 lenne.

Viktor

(#1691) HIJ válasza oviktor (#1690) üzenetére


HIJ
őstag

Akkor szerencsésnek mondhatom magam :B
Először nekem is azt mondta a hölgy, mint helyettesítő terméket, de aztán a kollega javított.Közvetlenül kell itt kérdezősködni, mert a központban nemsokmindent tudnak.Látod nálam is úgy volt, hogy a központ azt mondta, hogy nem is volt... Erre mégiscsak volt, csak többet már nem tudtak hozni és egyszerűbb ezt mondani.Mondjuk az enyém is gyanús, mert nagyon sokminden van fent rajta, nomeg a István-tanya cégnév nagyon furán hangzik, mint metros mintagép... Sztem ez már visszavitt gép.De eddig nemvolt vele gond.

HIJ

(#1692) oviktor válasza HIJ (#1691) üzenetére


oviktor
tag

Most hívtam az ügyfélszolgálatot hogy van e már valami mert már vagy 6 napja nem érdeklődtem és még mindig ninics semmi, mondtam hogy milyen helyettesítőt mondtak nekem és még arról se tudott :C , csak tudnám hogy akkor minek van ügyfélszolgálat. :F Már 2szer voltam fenn a metroba.Elsőnek az akció kezdete utáni napon, másodjára meg 1 héttel később és nem volt 1 darab se még elfekvő sem.
Sok szerencsét a notihoz neked legalább sikerült megkaparintanod egyet, bízzunk benne hogy nem lesz semmi baja mert ha visszaviszed akkor tutira nem fogsz már ilyet a kezedbe kapni hacsak nem lesz javítható

Hali

Viktor

(#1693) Niczo válasza oviktor (#1690) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

Megnéztem ezt a FuSi Pi1556-os notit a honlapján. Hát ha felétek ez a cserecucc, akkor igen jól járnál vele. Core Solo v. Duo és Nvidia Go 7600-as vga? Ha ez igaz nem szabad kihagyni ennyiért! Persze kérdés hogy lesz vajon ebből valami a metroba még ebben az évtizedben? :D

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1694) oviktor válasza Niczo (#1693) üzenetére


oviktor
tag

Hello

Már én is rájöttem hogy jó noti. Én mikor kerestem ezt a tipust akkor valami integrált vga-sat találtam, de tegnap már énis olyat találtam mint amit te is mondtál.De szerintem nem lesz semmilyen cserecucc :O

Viktor

(#1695) kekegsm válasza Niczo (#1693) üzenetére


kekegsm
őstag

Yes, ez reggelire megeszi az M1437-et, meg még négy tojást hozzá sűrű kakaóval...

Izomgépezet.

Még az enyémnél is jobb, bár a procit nem tom, milyen a Pi-ben. Ha duu, akkor szakít.
De a 256-os 7600 megveri az X700-at, még az én 256-os változatomat is.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1696) HIJ válasza oviktor (#1694) üzenetére


HIJ
őstag

Először nekem is ezt mondta valami nagyokos a köpontba, viszont másodjára és harmadjára már a 1667 :( Ezzel énis kiegyeztem volna :U
Csak ez a fene meleg... kímélő üzemmódba 50 fok a proci és a vinyó is.Mennyi ezeknek a max.? Még az 2500+ os mobilAMD -mnek asszem olyan 85fok.Ezek az újabb technológiák merre fele haldnak ilyen hő szempontjából?

HIJ

(#1697) Niczo válasza HIJ (#1696) üzenetére


Niczo
senior tag

Merre haladnak? Amerre a globális felmelegedés. Minden alkatrésznél a nagy teljesítményre gyúrnak, és ahol kraft van ott hőtermelés is van (ezért nem jobb a Core Duo fogyasztása mint a Pentium M-é). Egyre nehezebb lesz választani azoknak akiknek a hordozhatóság a fő szempont. Most nem erre megy az ipar :(

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1698) jocy66 válasza jocy66 (#1687) üzenetére


jocy66
csendes tag

Erre :F még mindig senki semmit nem tud reagálni??

(#1699) Niczo válasza jocy66 (#1698) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

Nem nagyon lehet mit reagálni rá szerintem. Csak azt mondhatom amit már valószínűleg te is tudsz. Lehetőleg márkás RAM legyen pl: Kingston, Kingmax, Micron, PQI. Ja, és két teljesen egyforma modult tegyél bele hogy biztosan együttműködjenek (meg lehet próbálni különböző gyártók moduljait is összehozni, de ilyenkor szoktak jönni a rejtélyes fagyások, hibák) Mivel azt írtad mindkettőt egyszerre cserélnéd, amúgyis adott hogy két egyforma modul kerüljön bele.
Én nemrég bővítettem a FuSi L7300-asomban, gyárilag 256MB DDR2700-as Samsung memó volt benne. Utólag csak DDR3200-as Samsungot kaptam bele, de szerencsére így is jól működik. Ennek ellenére én azt mondom, két egyformát bele.

[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1700) katoca5


katoca5
csendes tag

Sziasztok!

Óriási dilemmába vagyok. Segítsetek kérlek. Kinéztem magamnak 2 gépet és nem tudom melyiket válasszam. Nagy különbség van közöttük árban és minőségben is. Hitelből fogok gépet venni ugyhogy nem mindegy (sajnos). Szóval nagyon kiváncsi vagyok a véleményetekre:

1. Fujitsu Siemens Amilo L7310
Notebook 15,4-os Crystal View kijelzővel, Celeron M380 1,6 GHz, 512 MB RAM, 80 GB merevlemez, kétrétegű DVD-író, WLAN, 3x USB, 56k modem, 10/100 Mbps LAN
199 900 Ft, de igénybe tudnám venni a Sulinet kedvezményt, így: 139 900 Ft lenne 1 év garanciával.

2. Dell Inspiron 6400 - 2
Notebook 15,4-os kijelzővel, Intel Core-Duo T2400, 512 MB DDR2 RAM, 80 GB merevlemez, kétrétegű DVD-író, WLAN, 4x USB, FireWire, Intel 950GMA max. 224 MB VGA, 5:1 kártyaolvasó
249 900 Ft, Sulinet kedvezmény nincs, viszont úgy gondolom, hogy ez egy tuti gép és 3 év garancia van rá.

Csak hát röpke 110 000 Ft különbség van közöttük. Szerintetek megéri ezt a plusz költséget a Dell gép?

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.