Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Dufresne


Dufresne
addikt

Most egy Amilo Pro v2045-öt van szerencsém nyúzni a munkában és teljesítménnyel nagyon meg vagyok elégedve kijelzője is kielégítő minőségű. Viszont a design sztem siralmas és a touchpad is túl érzékeny véleményem szerint.
Multimédiás képességeket nem teszteltem, mert táblázatkezeléshz, word-höz és nethez nincs szükség rá igazán:D

(#1552) Zolikácska


Zolikácska
csendes tag

Sziasztok

Ismételten lenne egy kis gond ....

AMILO 3438G 2x80GB csak a recovery WINDOWS HOME megy fel a gépre .

Én szeretném a WINDOWS PROF. használni de nem tudom telepíteni . Minden formában probáltam - particionálássa a nélkül stb .

Megköszönném ha valaki rendelkezik olyan dologgal ami megoldaná ezt a problémát .

köszönöm

(#1553) chz78 válasza Zolikácska (#1552) üzenetére


chz78
csendes tag

Szia!

Windows Xp Professional SATA merevlemezre történő telepítésénél a sata vezérlőt integrálni kell a telepítő cd-re. Magam nem vagyok a téma szakértője, de remélem ez a link segít:
[link]

Nekem is ilyen gépem van, nagyon meg vagyok vele elégedve egy dolgot kivéve. Az infra port csak a hozzá adott távirányítóval működik együtt, telefonnal vagy más eszközzel nem.

[Szerkesztve]

(#1554) DiXoN008 válasza sghc_toma (#1542) üzenetére


DiXoN008
tag

A lagging issue csak egy bizonyos alaplapfajtánál jön elő. Ha a P71EN0 alaplap van a gépedbe az ciki, mert ennél van a hiba, de mivel nvidiás ezért jó mert az nvidiás gépeknél megoldották a hibát driverrel/biossal annyit nem olvastam róla mert nekem a 1437G-be P50EA0 jelzésű alaplap van így nincs ilyen akadási problémám nekem.
De a belinkelt fórum valóban hasznos, én is pár napja találtam meg a módját, hogy még többet ki tudjak hozni a gép aksijából a powerplayel majd ha még más nem olvasta volna akkor megoszom majd itt holnap csak most kicsit fáradt vagyok már.

(#1555) kekegsm válasza Zolikácska (#1543) üzenetére


kekegsm
őstag

Próbáld azt, hogy kiveszed az egyik blokkot, nézd meg milyen lesz. Ha rossz az időzítés (tehát nem azonos a két blokk időzítése), akkor nagyságrendekkel visszaesik a teljesítmény (asztaliban láttam, amikor ez a visszaesés 80%!!!!!!!!! volt).

Ha ez a gond, akkor a NEM gyári memóriát próbáld eladni, és vegyél helyette egy ugyanolyat, mint a gyári. Teljesen ugyanolyat! vagy add el mindkettőt, és vegyél egy 1Gb-s blokkot, és később tudsz bővíteni is ebben az esetben.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1556) morfondőr válasza DiXoN008 (#1554) üzenetére


morfondőr
őstag

Szia!

Nagyon örülnék, ha meg tudnád osztani velünk, hogyan bírtad működésre a powerplay-t!! :R
Sajnos én egyátalán nem tudok németül, ezért nem tudok magam utánaolvasni. Éppen most gondolkodom rajta, hogyan tudnám az akkuidőt megnövelni, mert szükség lenne rá!

Egyébként mekkora a legnagyobb akksi, ami belemegy egy Amilo M1437G-be? Mert még akkucserébe is gondolkodom.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1557) DiXoN008 válasza morfondőr (#1556) üzenetére


DiXoN008
tag

Hali! Remélem érthető lesz, mert sietek és gyorsan írom. :)
[link] Ennek a linknek az első hsz idézetében találtam rá a megoldásra.
Amibe kb annyi van, hogy a jól ismert linkről: [link] leszeded a 6.2 (álítólag a 6.4-gyel is müködik de majd erről készöbb). Naszóval leszeded, felteszed újraindítást kér újraindítód, majd a Start menü -> Futatás pontjánál beírod a services.msc -t. Ekkor bejön a Szolgáltatások ablak itt keresel egy olyat, hogy ATI Hotkey Poller és ennek a tulajdonságaiban az indítás típúsát letiltva -ra állítod, majd újraindítod a gépet. Miután újraindítod a gépet már müködik is a Powerplay, csak kicsit érdekesen :)
Na ha a 6.2-t töltöd, le akkor müködnek a frekvencia állítások, csak nem úgy ahogy kéne tehát ha a Optimal Preformancon van az nem biztos hogy 350/300-on megy. Az Everestel nézheted a frekit hogy is van és csak húzogatni kell jobbra balra a dolgokat és Apply-zni hogy állítgassa. A 6.4-gyel állítolag meg jó csak ott az Enable Powerlplay van megfordítva de nekem nem úgy tünt mert mindig 105/120-ment ha be volt kapcsolva és 350/300-on ha ki. De annyit nem próbáltam, mert nekem jó a 6.2 és ott 105/120-on van hálózatról meg akksiról is és beállítottam hotkey-t a powerplay be ki kapcsolására.
Ebben még az a jó, hogy így a Silent gomb is müködik nem úgy mint sok más progival hogy összeakad meg lefagy.
Esetleg még felraksz egy RMClock Utility-t és a feszekkel is spórólhatsz. Én is majd ki fogom próbálni ha vége a vizsgaidőszaknak végre :DDD
Egyébként ha az akksiról megtudsz valamit azt beírhatnád majd ide is.

Ja azt el is felejtettem írni hogy így 2:40 percet bírt úgy, hogy a fényerő kb a felénél volt beállítva, a silent mode-ot valahol 3/4 és fél táv között kapcsoltam be és rátoltam 2x 8M-es SuperPi tesztet és végig ott voltam mellette és nyúztam meg zenét hallgattam. Majd aztért még próbálok belöle többet kihozni, mondjuk azt a 3 órát megpróbálom megcélozni

[Szerkesztve]

(#1558) kekegsm


kekegsm
őstag

Ismeritek ezt?:

[link]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1559) sghc_toma válasza kekegsm (#1558) üzenetére


sghc_toma
senior tag

dátumot nézted? 2004-es. a Notebook Hardware Control ebből fejlődött ki. kicsit többet tud...

in asm we trust

(#1560) Zolikácska


Zolikácska
csendes tag

Sziasztok

Az után érdeklődnék , hogy tud e valaki ajánlani 79.11-es VGA drivertől frissebbet .

Probáltam többet is nem nagy sikerrel !!!!!! Nvidia 6800GO 256MB

köszönöm

(#1561) morfondőr válasza DiXoN008 (#1557) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszi szépen a segítséget!!! :R
Hétvégén rávetem magam és kipróbálom. Jelenleg nekem nem sikerül 2 óra 10 perc körülinél többet kihoznom az akksiból, ami nagyon idegesít! Gondolom nem csak a powerplay-el van gondom, de majd megnézem tüzetesen!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1562) kekegsm válasza sghc_toma (#1559) üzenetére


kekegsm
őstag

Nekem a NHC nem műxik rendesen, sokszor lefagy, vele együtt a gép is. Valamint volt már olyan, hogy nem engedte bekapcsolni a gépnek a fan-t, majdnem megsütötte...

Mondjuk ez csak Amilo-n jött elő..

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1563) kekegsm válasza morfondőr (#1561) üzenetére


kekegsm
őstag

nekem a1667g-ex van, rekordom 2 óra 25 perc volt, de semmi mást nem csináltam vele, mint hagytam állni magában...

Mondjuk amikor GRAW-al játszottam a reptéren, várakozás közben, akkor is bírta 2 órát, szóval hajtva se csökkent radikálisan az üzemidő.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1564) morfondőr válasza kekegsm (#1563) üzenetére


morfondőr
őstag

Hm! Én még nem próbáltam meghajtani akksiról. Féltem, hogy elsírom magam, amikor 20 perc után megáll. De most ki fogom próbálni! :DD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1565) Lyra_pro válasza kekegsm (#1563) üzenetére


Lyra_pro
csendes tag

Az nekem is meg van. Amilo 1650G Turionos. Közben filmnézés fülesen, USB-s egér, weblap fejlesztés....... A 3 éves Chilligreen is bir még egy órát. AMD 2000+ mobile procival, de csak netezésre használva. :C

Aki mer az nyer. Tehát aki merít az nyerít?

(#1566) DiXoN008 válasza morfondőr (#1564) üzenetére


DiXoN008
tag

Lehet ezt a maxon hajtást én is kipróbálom majd igaz veled hasonlóan én is félek hogy elég hamar vége lenne az akksimnak. :U
Hát én is ezelött 2:00 - 2:10 körüli időket futottam vele, viszont volt olyan hogy nem kapcsoltam be a silent mode-t és prog órám volt és notin dolgoztam és 8-tól 10-ig volt órám és 9:50-kor a noti akksija úgy döntött hogy az órának most vége van :DDD

[Szerkesztve]

(#1567) DiXoN008 válasza DiXoN008 (#1566) üzenetére


DiXoN008
tag

Nem is olyan rossz többet bír mint 20 perc :DDD Minden fullon ment a proci 1,86 GHz-n a Powerplay-t kikapcsoltam így a GPU 350/300-on ment és így a BatteryMon szerint 1:15 percet ment volna és 54-t ment is és 30%.nál hagytam abba és dugtam vissza a tápra. Meg hogy azért ne csak úgy menjen ment a BF2 közbena fényerő a max fényerőtől 2x FN+F8 -ra volt véve (jobban nem tom mondani).

(#1568) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Mi a véleményetek a következőről?
Fujitsu Siemens Amilo A1650G
- 15,4'' crystal view kijelző
- AMD Sempron 3400+
- 512 MB DDR
- 80 GB HDD
- WLAN, FireWire
- ATI Mobility Radeon x200 VGA
- 4.1 kártyaolvasó

Kb. 200-250.000 között keresek gépet. Nagy ritkán szeretnék játszani is vele, de nem tudom, hogy a proci és a VGA kari elfuttatja-e pl a NFS Underground-ot. Szerintetek?
Főleg a VGA kártyáról várom a véleményeket...

(#1569) Niczo


Niczo
senior tag

Halihó!
Fu-Si Amilo A1667G EX vásárlásán gondolkodom.
- 15,4'' WXGA kijelző
- AMD Sempron 3100+
- 512 MB DDR
- 80 GB HDD
- ATI Mobility Radeon x700 VGA
Akinek esetleg ilyen van irhatna róla véleményt. A 3D-s teljesítmény nem érdekel, azt látom a specifikációkból. Ami érdekel stabilitás, melegedés, zajosság, a gép általános minősége és tapasztalatok.
Bár láttam Turion 64-es gépet is hasonló árban, csak abban x200-as vga volt. Ez nekem nem tűnik túl jó párosításnak. A 3100+ az x700-al szerintem összességében jobb teljesítményű lehet. Ha valaki másképp gondolja ne tartsa magába...
Amúgy megér ez a gép 240k bruttót?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1570) nagzi


nagzi
csendes tag

Hi!
Én is vásárlás előtt állok, és nagyon kacsingattam az A1667G EX-re, de eddig csak rosszat hallottam róla. Állytólag nagyon melegszik, nem túl megbízható, és nem sokáig bírja.
Engem ezek eléggé elbizonytalanítottak.
Eddig úgy álltam hozzá, hogy inkább legyen 333MHz-es DDR memória és X700 grafika, de lehet mégis az osztott grafika és 533 DDR2 lesz.
Ja, max 250k-t tudok rászánni, és így sajnos ezek közül kell választanom. Ti mit ajánlanátok nekem? Nem játékgépet keresek, de azért ne haljon meg, ha egy egyenest rajzolok a paint-ben :)
Az osztott memós grafi mit tud teljesíteni?

(#1571) kekegsm


kekegsm
őstag

Mindharmotoknak:

x200 : nem jatekra valo. NFS UG2 elment rajt, de nem egy leanyalom. NFSMW eselytelen.

Mindharmotoknak ajanlom az A1667G-t, nekem is olyan van, csak az mA64-3400 procival. Nagyon jo, mindenkinek csak ajanlani tudom. Es nem melegszik jobban, mint akarmelyik eddigi notebookom, es nagyon jo a teljesitmenye. a FarCry maximumon megy szaggatas nelkul, a CoD2-nel is csak aprosagokat vettem le, NFSMWal is csak azert nem jatszom, mert feltem, hogy tonkreteszem a billentyuket, nincs kulso keyboardom.

Nyugodt szivvel tudom ajanlani, szerintem most a legjobb ar/ertek aranyu gep a piacon.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1572) kekegsm válasza Niczo (#1569) üzenetére


kekegsm
őstag

Ha a 3D nem erdekel teged, akkor neked eleg az eggyel lejjebb levo hozzaszolasban szereplo gep is, gyorsabb proci.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1573) sssent válasza nagzi (#1570) üzenetére


sssent
senior tag

Nem játékgépet keresek, de azért ne haljon meg, ha egy egyenest rajzolok a paint-ben
Ha nem akarsz játszani, akkor felesleges x700-al tépáznod az akkuidőt, és fűtened a szobát. Nem tudom mennyire irónikusnak szántad a paint-es példát, de mivel sokan komolyan rá szoktak ilyesmire kérdezni, ezért leírom: a painthez, photoshophoz, video-editáláshoz a legeslegratyibb integrált vga is tökéletesen megfelelő, lévén ezeknek semmiféle 3D-s számítási igényük nincs, csak cpu-t és memóriát igényelnek.

(#1574) Niczo válasza kekegsm (#1572) üzenetére


Niczo
senior tag

Félreértettél. Az x700 3D-s teljesítményével tisztában vagyok azért nem érdekelt róla más véleménye. A többi szempont amit leírtál az nem derül ki a specifikációkból, az ami érdekelt.
Köszi a beszámolót, azt hiszem nekem is egy ilyen lesz a befutó.
Azt esetleg tudja valaki, kapható-e sulinetbe, ha igen hol?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1575) kekegsm válasza Niczo (#1574) üzenetére


kekegsm
őstag

:U Bocsi, tényleg, nem olvastam elég figyelmesen...

Egyébként ha valaki A1667g ex-et vesz, annka ajánlom inkább, hogy költsön rá picit többet, és a mA64 vagy Turion procival vegye, nagyon megéri. Tudom, a pénz nagy úr, de ismerősnek a velem egyforma gépét, csak abban a 3100 Sempron van, összehasonlítottuk az én mA64/3400-al, és brutális, 40% különbség volt.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1576) kekegsm válasza kekegsm (#1575) üzenetére


kekegsm
őstag

annak, nem annka...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1577) atlagenber


atlagenber
csendes tag

Sziasztok!

Egy FS Amilo L1310G-m van. A Wlan-nal kapcsolatban lenne két kérdésem.

1. Be lehet-e állítani, hogy a wlan kártya a Windows XP Home indításakor automatikusan bekapcsolódjon és utána csatlakozzon be a hálózatba? (Jelenleg csak a wlan kézi bekapcsolásával tudom ezt elérni.)
2. Ha rendszergazdaként jelentkezek be akkor be tudom kapcsolni a wlant (kézzel) viszont ha sima júzerként akkor hiába nyomkodom a gombot. A júzer is használni akarná pedig a wlant.

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#1578) morfondőr válasza DiXoN008 (#1557) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszi szépen a segítséget, most már nekem is megy a Powerplay!! :R :C

Más: nem tud valaki olyan progit, amivel lehet szabályozni/bekapcsolni a noti ventijét? Ami tudja az amilo m1437g-jét! Mert ebben a nyári dög melegben nagyon fűt a gép, és kényelmetlen gépelni rajta! A venti meg 50 fok fölött kapcsol be, ami sok nekem!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1579) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!

A NHC képes szabályozni az AMILO M1437G ventillátorát? Mert ha igen, akkor kipróbálnám, de ha nem, akkor nem szeretném összekavarni vale a rendszeremet! Olvastam, hogy ebben a tekintetben korlátozott a kompatibilitása.
Előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1580) sssent válasza morfondőr (#1579) üzenetére


sssent
senior tag

szerk: elnéztem, bocs.

[Szerkesztve]

(#1581) Coyote2000


Coyote2000
őstag

SZERINTETEK?

FSC Amilo A1655G VS FSC Amilo M1437G ?

A1655G: AMD Turion64,
L2 cache 0,5 MB,
1,8MHz,
400 FSB
1GB RAM,
ATI Radeon Xpress 200M
238.000 Ft

M1437G: Intel Centrino 1,86
L2 cache 2MB
1,7GHz
533 FSB
512MB RAM
ATI Radeon X700
288.000 Ft

Minden másban megegyeznek. Szerintetek megéri azt a 40k többletet? Képkezelésen és hangvágáson kivül néha játszanék is vele, NFS Underground 2 fusson el rajta, CoD2 ne akadjon ha lehet... DVD-íráskor ne haljon meg az Explorer :)

(#1582) Niczo


Niczo
senior tag

Hali!

Írok egy szösszenetet jelenlegi (mások által) sokat szidott csúcs notimról :D
Akinek kell használja fel :DD
Tipus: FuSi L7300 (Cel.1.5GHz, 256MB, 40GB, DVD/CD RW, S3 UniChrome Pro IGP)
Az akksi üzemideje netezés alatt 2-2,5óra körül van. A gépkönyve is ennyit ír. Érdekessége hogy 4300mAh-ás akksival szerelték. A neten mindenhol 2200mAh-st olvastam.
Előnyei:
- eddig hibátlanul üzemel (1,5 éve)
- occsóba került (br. 150k a Metróba)
- Colin 2 kiválóan fut rajta, meg persze a Worms 2D-s részei is :DDD
- szériába van benne WLAN is!
Hátrányai:
- ahogy üzemmeleg lesz, néha ropog a burkolata
- a vinyó néha kattanik egyet, ennek okáról fogalmam sincs, de amúgy jól műkszik
- a ventillátor elég gyakran kapcsol be, és viszonylag jól hallhatóan dolgozik
- win xp-t nem adtak hozzá, csak egy live linuxot
Nekem ez a gép meglepően jól bevált. Remélem még sokáig húzza (optimista életszemlélet)
Ha valakit érdekelnek egyéb részletek, szívesen válaszolok.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#1583) tjhooker464 válasza Coyote2000 (#1581) üzenetére


tjhooker464
őstag

Ha cod2 zöl akkor mindenképpen a második gépet vedd meg. itt egy teszt az első gép vidkarijáról.

[link]

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#1584) Coyote2000 válasza tjhooker464 (#1583) üzenetére


Coyote2000
őstag

köszi. De vajon az X700 mennyivel jobb? És a proci? 40.000 Ft a különbség...

(#1585) tjhooker464 válasza Coyote2000 (#1584) üzenetére


tjhooker464
őstag

Klasszisokkal jobb az x700. Itt nézd meg [link]

Ha több kérdésed van a vga val szerintem itt jobban tudnak segíteni [link]

A proci ugyan olyan de ha érdemben akarsz játszani akkor az x700 at veszed. :)

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#1586) gabaa


gabaa
csendes tag

Lenne egy szervizes kérdésem. Van két fusi amilo a1640esem, és az egyik megadta magát, úgy hogy nincs semmi kép indítás után. Felpörög meg minden, de nem lép tovább csak abban a helyzetben befagy, kép nélkül, de a venti hűt. Nemrég volt mindkettő szervízben burkolatrepedéssel. Azóta a gari már ugrott. Szerintetek vigyem szervízbe, vagy lehet hogy csak elmozdult benne valami és elég ha szétszedem és belenézek.

Előre is köszönöm a választ.

toshiba satellite - fusi amilo a

(#1587) kekegsm válasza Coyote2000 (#1581) üzenetére


kekegsm
őstag

az Xpress200M-el a COD2 kb 4-5 frame per PERC sebességgel dolgozik. Tapaszatalat, ex laptopomról. Használhatatlan az újabb 3D-s játékokhoz. NFS UG1 még ok alacsony beállításokon, a kettőt, már butitva is szagatva viszi, MostWanted esélytelen.

X700 mindenképpen.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1588) kekegsm válasza gabaa (#1586) üzenetére


kekegsm
őstag

Hát, igazából nemigen van rá esély, hogy csak elmozdult valami...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1589) atlagenber válasza atlagenber (#1577) üzenetére


atlagenber
csendes tag

Az #1577-re senki? [link] :F

(#1590) DiXoN008 válasza kekegsm (#1587) üzenetére


DiXoN008
tag

Nemár hogy az X200 ilyen szar?
Haveromnak egy Asus gépe van típust nem tok, de részleteket igen Cel 1,5 GHz, 512 Ram, i865G, Intel Extreme Graphics 2 és ő NFSU2-zött és meglepödtünk mert a NFS MW meg gyorsabban futott, jó tény, hogy nem úgy mint az én X700-asomon, de anno az adott gépen az MW jobban futott. Egy másik haveromnak meg egy másik HP gépe ő lazán jáccik az NFS U2-vel már elég jó beállításokkal ilyen notin: [link]
Igaz X200-ast nem láttam még, de nem hiszem hogy az Intel megoldásaival szemben ennyire rossz lenne.
Az alap kérdésre visszatérve, az viszont tény hogy X700 ha jáccani akarsz, de akkor ott a melegedés, én is anno azt választottam, aztán rájöttem hogy már nem is jáccok igazából annyit, szóval most lehet egy kisebb duálprocis notinak jobban örülnék, na jó nem mert néha azért egy BF2- tolok. De mielött notit veszel gondold át többször, én ha már ennek tudatában vennék notit azt a funkciót hogy játékgépként a notit nem vettem, bele többen írták is hogy nem arra való és én is rájöttem.

Egy más kérdés a 1437,1667 tulajok és hasonló parammal rendelkező géptulajok felé. Nektek nem ''izzad'' jobban a notitok ebben a melegben mert én már lassan féltem mert a 27-28 fokos levegő nem igazán hűtheti dolgokat úgy ahogy kéne, elgondolkozok egy coolpad félén vagy valami házi gyártmányon a nyárra :DDD

(#1591) Coyote2000 válasza DiXoN008 (#1590) üzenetére


Coyote2000
őstag

Nekem is Asusom van,Cel 1,5 GHz, 512 RAM, i82852/82855 videóval, és NFSU is felejtős, az NFSU2-t és MW-t megpróbálni sem érdemes, CoD butítva, CoD2 minimális beállításokkal élvezhetetlen szinten fut el.
Akkor asszem az X700 mellett döntök.

Most nekem is CPU 57C, alaplap 52C, nemtom mennyire jó dolog ez... és minimális igénybevétel van csak. Állítólag FSC gépek még jobban fűtenek... :F

(#1592) #64791808


#64791808
törölt tag

Üdv, most vettem egy Amilot apámnak, 3438 ha jól tudom.

17'' LCD Glare
Dothan 2M 1,73
1G DDR2-400
2x80G HDD
Többi sallang

1., A gép összerakási minősége gáz, nyekereg, nyikorog

2., A billentyűzet jobb felül be akar esni a gépbe

3., Másik, pont ilyen kiépítettségű nem FuSi géppel összemérve azonos feltételek mellett tetűlassú

4., Egy második tápegységre egy hónapot kellett várni, amiről annyi a véleményem, hogy ha a fél kezem a seggemben van, és fejen állok, egy hónap alatt akkor is megszerzem közvetlenül a siemens-től, tehát a magyarországi szervízhálózat NULLA. Elég sok notiszervíznél és disztribútornál megfordultam, de ezeknél a notebook.hu is jobb.

Az én Clevo D900T-m sokkal jobban össze van rakva, és sokkal jobb minőségérzetet kelt, pedig a Clevo igazán kommersz notebook márka.

Félreértés ne essék, én nem mondom, hogy a FuSi gépek szarok. Azt viszont mondom, hogy az, amit én vettem, az kalap szar, és azt is kijelentem, hogy a hazai szervízhálózat a bányászbéka segge alatt van

Ennyi

Üdv

(#1593) #64791808 válasza Coyote2000 (#1591) üzenetére


#64791808
törölt tag

az én clevomban a processzor alapon 56 fokos, ha megzavargászom, akkor 75, mondjuk p4 prescott.

A notebook hűtési rendszerek elég jól át vannak gondolva, tehát ha a gép biztonságát félted, nem látok okot az aggodalomra.

Ha meg profi cucc kell, négy betű: D E L L :D

(#1594) kekegsm válasza #64791808 (#1593) üzenetére


kekegsm
őstag

Nézd, nekem ez a mostani a 9. laptopom, emellett dolgoztam másik kb 50-el, és szerintem nagyon jók a FuSi-k. A Dellnek szuper a minősége, de ha az ár-érték arányt nézed, akkor jobb a Fujitsu.

Mindegyiknek megvan a maga herótja. Én dolgoztam olyan Clevo-val, amibe asztali ppocit tettek... Az igazi asztalit, nem egy mobil változatot!

Azonkívül nagyon sok márka használja a távol-keleti gyártók barebone notebookjait, pl Gericom... Vackok.

Ha csúcsminőséget akar valaki, akkor Sony. Csak baromi drága, és nem egy sprinter egyik sem.


A 17'' notik sokszor recsegnek. (tapasztalat HP, Dell, Acer). Nagy a burkolat, nagy homogén műanyagok.

Melegedés: a márkás notiknál meg van tervezve azért. Múlt héten nálunk sokszor 30 fok is volt a szobában, vigyáznom kellett, hogy az izzadság nehogy belecsöpögjön, de csont nélkül, a szokásos hőmérségleten ment az enyém, pedig 62W az a proci, és egy X700ex a GPU. a legmelegebb része egyébként a winyó, a jobb kezem alatt, de nem veszélyes, IBM melegebb.

Játék: énnekem csak laptop jöhetett szóba (külföldön dolgozok, hazamenetelkor nem akarok cipelni egy nagy gépet persze). De játszani is akartam, ezért kellett.

Igen, a notik nem játékra valók, ha valakinek van rá lehetősége, az vegyen egy jó játékgépet és egy minimál notit. Word-Excel,Skype, ilyesmi azon is gond nélkül fut, nem kell izom. Ha pedig valakinek kell a teljesítmény, az fizesse is meg. (mint pl a grafikus mobil munkaállomások, a FuSi Celsius, a SunMobil, ilyesmi.De ezek már más kategóriák).

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1595) kekegsm válasza DiXoN008 (#1590) üzenetére


kekegsm
őstag

Játékra alkalmatlan az x200, jobb, ha egy Ati 9600-9700-el, vagy egy GF 5600-5800 -el veszed inkább. Olcsóbb, gyorsabb. az X300-at is el lehet felejteni, az X1300-X1400-al együtt, botrányosak. Ugyanilyen az Nvidia-nál a 7300-7400.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1596) kekegsm válasza DiXoN008 (#1590) üzenetére


kekegsm
őstag

Ja, és nagyon játékfüggő is. Ha jól emlékszem, az NFS-ben pl a kb azonos szintű Ati és Nvidia közül az Ati jobban teljesít, a COD2ben már fordított a helyzet. Ki melyik funkciókat használja.

egyébként egyre kevesebbet látni, de az X600 is egy jó alternativa. Alig lassabb az X700-nál, és jóval olcsóbb. (ua a notit Acernál X700/128-al 1299€, X600/128-al csak 1050€ volt a múltkor)

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1597) gabaa válasza gabaa (#1586) üzenetére


gabaa
csendes tag

Felkerestem Ch3wbacca nevű kedves kollégánkat levélben. Nagyon készséges volt és adott egy pár tanácsot. Gondoltam megosztom veletek, mivel bevált és újra működik a notim, köszönet érte.

Egy dolgot megpróbálhatsz: az összes hűtőventit ki kéne fújnod sűr. levvel, hátha
túlmelegedésről van szó. Ramokat megigazíthatod esetleg... Nagyjából
ennyit tud sztem egy egyszerű halandó. Ja mégegy, volt már rá példa
(bár 1000 esetből egyszer), hogy a procit kellett megmozgatni.

toshiba satellite - fusi amilo a

(#1598) morfondőr válasza DiXoN008 (#1590) üzenetére


morfondőr
őstag

Sajnos nekem is igencsak izzad a gépem ebben a melegben! Mindent minimumra véve alig terhelve is megközelíti az 50 fokot. Égeti is a kezem gépelés közben! :(
Megnéztem közelebbről, és úgy látom, hogy elég gyér a pasztázása. Nekiálltam szétszedni, hogy nyomjak egy kis szilikont a hőcső és a proc/vga közé, de nem sikerült levennem a hűtőt. Valaki próbálkozott már ilyesmivel? Ha igen, akkor ossza már meg velünk, hogyan állt neki és milyen eredmény született! Kicsavartam 50 csavart, de nem tudtam kiszedni a hűtőt, feszegetni meg nem akartam! :Y

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1599) Dragon8888


Dragon8888
csendes tag

valaki segítsen nekem!Fujitsu Amilo 3438G-m van!Azt akarom kérdezni hogy hogyan tudnék bele plusz ramot rakni?alulról vagy a billentyűzet alatt van?

(#1600) kekegsm válasza Dragon8888 (#1599) üzenetére


kekegsm
őstag

[link] -et töltsd le, és keresd a ''Memóriabővítés'' szekciót.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.