Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) HIJ válasza OliApa (#1900) üzenetére


HIJ
őstag

2x80 Gb HDD? Az egyik külső?
A kiterjesztett garit azt csak újonan lehet megvenni hozzá ugye?

HIJ

(#1902) kekegsm válasza Azrael (#1890) üzenetére


kekegsm
őstag

Nekem A1667Gex van, mondjuk a legbrutálabb változat, de jó gépek mindenképpen, én nagyon meg vagyok vele elégedve. Milyen konfigurációban nézted?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1903) kekegsm válasza Niczo (#1891) üzenetére


kekegsm
őstag

Én mondjuk csak 5 hónapja használom a gépet, de napi 24 órát megy, abből 8-10 izomból használva, a maradék csak letöltés meg SETI. Semmi gondom nem volt vele eddig, egyedül egy SP2 hiba (limited connection... a wirelessnél), de az mindenfajta gépnél előfordulhat, amin SP2 van, úgyhogy nem sorolható ide most.

Teljesen meg vagyok vele elégedve. Coolerpad nekem is kellett, de istenem, melyik gépnek nem kell hűtés 35fok melegben???

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#1904) Vajar


Vajar
csendes tag

Sziasztok!

Garancia kibővítésrő érdeklődnék. Tudom, hogy olvastam már valahol, de nem találom.
Ha pl én veszek a metróban egy Fuji gépet, és mondjuk ki szeretném bővíteni az 1 év garit 2 vagy 3 évre, azt hogy tudom megcsinálni?

(#1905) Azrael


Azrael
csendes tag

Hali!

Ezt a konfigot néztem ki. [link]

[Szerkesztve]

(#1906) Reverting


Reverting
őstag

Udv! Nemrég vásároltam egy Amilo PI 1505 gepet... Ugyhogy majd irogatok ide. :) Esetleg van valakinek valani tapasztalata ezzel a vasal? Ha esetleg van rolla teszt valahol azt is szivesen vennem...
[link]


[Szerkesztve]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1907) Pi 1505


Pi 1505
csendes tag

Sziasztok

Egy PI 1505 -ösöm van, a következőket szeretném kérdezni:

- ha becsukom, automatikusan energiatakarekos uzemmódba kapcsol, hogy lehet kilépni ebbő a módból? Fn+F1 csak bekapcsolja az energiatakarékos üzemmódot, ha újra megnyomom az Fn+F1 kombinációt nem kapcsolja ki.
- a videokártyája 945 GM Express típusu, hogyan vagy milyen lejátszó programmal lehetne beállítani, hogy a filmek full képernyős módban menjenek, a felbontás 1280X800 pixel
- express cardos, milyen eszkoz rendelkezik ilyen csatoloval ?

Feri

(#1908) OliApa válasza HIJ (#1901) üzenetére


OliApa
aktív tag

Igen, külső volt, de már betettem a DigiDice-ba. :)

A kiterjesztett garit azt csak újonan lehet megvenni hozzá ugye?

Hát ezt nem tudom . . . :F

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1909) OliApa válasza Vajar (#1904) üzenetére


OliApa
aktív tag

Ott a boltban, vásárláskor vehecc hozzá még 2 évet. Simán megéri. Havi 3 korsó sör egy jobbfajta teraszon. . . :DD

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1910) gsxr1000


gsxr1000
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy Amilo K7600 laptopot igen olcsón.A gond az hogy a dvd combo drive halott benne.(dvd olvasó cd író tipusa: SBW-242B) A windows-t sikeresen letöröltem róla mivel újra akartam húzni usb-s DOS boottal külső olvasóról.De mivel nem látja a DOS az USB-s eszközt így cumiztam egy jó nagyot mert most nincs op rendszer és nem is fogok tudni telepíteni amíg nincs hozzá működő belső optikai egység.Ebben kérném a segítségeteket!Használtan szeretnék venni hozzá ideiglenesen egy bármilyen optikai egységet amivel lehet telepíteni.Újra még nincs pénzem mert elég borsos áruk van.(20-25e)
Minden megoldás érdekel.Számom: 06-20-979-90-59 Előre is köszönöm!! Üdv.
.

(#1911) jocy66 válasza HIJ (#1901) üzenetére


jocy66
csendes tag

A vásárlástól számitott 1 hónapon belül lehet utólag garancia kiterjesztést vásárolni a gépekhez.

(#1912) jocy66 válasza Vajar (#1904) üzenetére


jocy66
csendes tag

Kinézel egy FS szervizet és fölhívod telefonon őket.Mindent eltudszintézni E-mailen is csak ne csússz ki az 1 hónapból!

(#1913) Vertike


Vertike
csendes tag

Nem nem! A garancia levélben benne van, hogy 90 napig lehet garanciabővítést venni!!!!!!

Vertigo [ Fujitsu- Siemens Amilo L1310G -> 1,6 GHZ 512 RAM 60GB HDD <- ]

(#1914) DiXoN008 válasza Pi 1505 (#1907) üzenetére


DiXoN008
tag

Hali!
- a készenlétti módot a kövképpen lehet kikapcsolni: Vezérlőpult -> Energiagazdálkodás -> Speciális és ott van egy olyan hogy amikor lezárom a hordozható számítógép tetejét ezt állítsd a Nincs műveletre és OK
- hmm. Ha arra gondolsz hogy a szélesvásznú monitoron ott a két fekete csík oldalt akkor BSPlayer és O betűvel bekapcsolod az autómata Pan-scant
- Hát leginkább itthon még semmilye Express Card-ot nem lehet kapni, de TV tuner már létezik egy 1-2 külföldi oldalon lehet kapni nem túl olcsón.

(#1915) Pi 1505 válasza DiXoN008 (#1914) üzenetére


Pi 1505
csendes tag

Köszi a választ.
Az nem lenne gond, hogy bekapcsol a készenléti mód, arra nem jöttem rá mivel tudnék kijönni belőle, az Fn+F1 kombinációra nem történik semmi.

Feri

(#1916) DiXoN008 válasza Pi 1505 (#1915) üzenetére


DiXoN008
tag

Az még egyszerűbb a készenleti módból is a bekapcsológombbal lehet visszahozni. Egyébként azóta nem kapcsoltad be mert akkor már csak újra bekapcsolásért vagy kikapcsolásért is a bekapcsolót nyomtam volna.

(#1917) HIJ


HIJ
őstag

Na milyen sokan rávetették magukat erre a pi1505re :) Az egyik ismerősöm is most vett, de a videókártya gyanúsan keveset művelt 3DMark05 be (460 pont) Megerősítené ezt nekem egy boldog pi1505 tulaj?

HIJ

(#1918) DiXoN008 válasza HIJ (#1917) üzenetére


DiXoN008
tag

Hát az az eredmény igen reálisnak tűnik nagyonis. Miért te milyen eredményt várnál egy integrált videókártyától, még akkor is ha az egyik legújabb? Anno a GMA900 sem tudott többet most a 950 éppen annyit fejlődött amennyit tudot.

(#1919) HIJ válasza DiXoN008 (#1918) üzenetére


HIJ
őstag

Azért egy 1000 vártam, amiket írtak róla az intel.com -on.Bár a sajátjukról jót vagy mégjobbat ... Viszont írtak valami upgrade lehetőségről is, annak még nem néztem utána, esetleg erről valaki tud bővebbet?

HIJ

(#1920) HIJ válasza HIJ (#1919) üzenetére


HIJ
őstag

Na hova tünt a sok 1505 tulajdonos :F

HIJ

(#1921) fler


fler
tag

Sziasztok!

Olyan dolgot tapasztaltam az AmiloPro v2045-ösön, hogy csak lestem.
Ha 220-ról üzemeltetem a notit, akkor ha nem használom úgy a procit beáll 798 Mhz-ra, ha használom felmegy 1729, majd ismét vissza. Ez ugye természetes, mert hát maga a proci tudja.
Na és ami elképesztő: Ha kihúzom a 220-ból és aksiról megy a noti, akkor egyből felugrik a proci 1729-ra és ott is marad végig. Soha nem megy alacsonyabb órajelen, csak ha visszadugom a 220-ba!!!!!!!!!!!! :Y
Így persze a hűtő is pörög állandóan, mert 51 foknál magasabb a cpu hőmérséklete, még akkor is ha nem csinálok semmit:(

Tud erre valaki okosat mondani???

(#1922) kd


kd
tag

nem tud valaki valami bontót ahol kapok tft kijelzőt? fujitsu siemens amilo D6820 :F

JAJA DE MI HAJCSA

(#1923) AMD Power


AMD Power
titán

Klublogóval díszített noteszgépekkel készült az angol bajnoki szezonra a Fujitsu Siemens Computers

[link]

Liverpool! :R

(#1924) Pi 1505


Pi 1505
csendes tag

Pi 1505 teszt

SuperPi, (2M-es teszt) 1min 26sec

(#1925) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Hali
Tudja valaki hogyan lehet kikaocsolni a ventiket filmnézéz közben esetleg szabályozni hogy mikor kapcsoljon be?
gépem:Amilo 7620

[Szerkesztve]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#1926) HIJ válasza Pi 1505 (#1924) üzenetére


HIJ
őstag

Köszi. Igazából egy 3DMark05 -re gondoltam, de közben találtam egy tesztet és tényleg csak 500 körüli a teljesítménye ennek a karinak.Hihetetlenül gyengusz.

HIJ

(#1927) Reverting


Reverting
őstag

A pi 1505-2 nél az 58 fokos proci hőfok nem tul magas? Mert nekem nagyo stabilan ennyi, más hasonlo notiknál is ilyen értékü?

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1928) HIJ válasza Reverting (#1927) üzenetére


HIJ
őstag

Kissé magasnak tűnik terheletlenül.Kb 50-52 körül kéne járkálnia...

HIJ

(#1929) Reverting válasza HIJ (#1928) üzenetére


Reverting
őstag

Azert kerdezem... :))
Esetleg a tobbi pi tulej is megnezhetne nekem...
Everest-el neztem termeszetesen.

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1930) OliApa válasza Reverting (#1929) üzenetére


OliApa
aktív tag

A lenti konfig nekem is 50-52 C°-on jár alaphelyzetben. Sajnos pont az a hőfok (52), amikor a II. fokozatra kapcsol a venti. Így aztán hol kicsit felpörög, hol visszaáll. Nem vészes, de csendes környezetben, labilis lelkiállapotban, vájt füllel, éhgyomorra okozhat némi tünetet . . . :Y

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1931) Reverting


Reverting
őstag

Jo ez az everest:)? mert most kb 20 min aku hasznalat alatt meg mindig 35 fokos....

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1932) Reverting válasza OliApa (#1930) üzenetére


Reverting
őstag

Azt vettem eszre h aku nelkul 58-ra all be a ho, es akuval pedig 51-re, mindez atlagos hasznalat mellet. Net-rol valo toltogetes es zene hallgatas kozbem. :DD

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1933) OliApa válasza Reverting (#1932) üzenetére


OliApa
aktív tag

Na megnézem majd akkuval én is. . .

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1934) HIJ


HIJ
őstag

Nos úgy néz ki, hogy nálam meg alaplap csere lesz.Ma felhívtam őket és azt mondták, hogy megrendelik és 3-15 nap mire megjön, szóval ráérek...

HIJ

(#1935) Reverting válasza HIJ (#1934) üzenetére


Reverting
őstag

Mert mi van vele? Milyen tipus?

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1936) HIJ válasza Reverting (#1935) üzenetére


HIJ
őstag

FS M1437G.
[link]

HIJ

(#1937) Reverting válasza HIJ (#1936) üzenetére


Reverting
őstag

Renelem hamar rendbe hozzak, es remenykedem h az enyemen is hamar kijonnek a nagy hibak, vagy soha:))) :U

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1938) Vajar


Vajar
csendes tag

Helló mindenkinek.

Köszönöm a garibővítéssel kapcsolatos hozzászólásokat. Valószínűleg én is veszek hozzá +2 év garit. Még így is jó árban lenne a noti. Már csak az a probléma, hogy nem kapok sehol olyan amit kinéztem FS Amilo xi1546. A metróban volt akciós, de a miskolciban már nem volt mire odaértem :O . Most nézelődök más metrókban is. Metrón kívűl máshol nem is láttam eddig.
A garival kapcsolatban még 1 kérdés. ha én megveszem a kibővítést xyz boltban, akkor ha neadj' isten gond lesz vele, akkor oda kell vinni a gépet, vagy ez országos szintű? Próbáltam utánaolvasni, de nem igazán találtam róla infót. Esetleg valakinek valami javaslat, hogy melyik szervíz korrekt miskolcon, vagy pesten? Mert ahogy olvastam 1-2 embernek meggyűlt a baja a szervizesekkel. Sajnos nekem is van rossz tapasztalatom velük, igaz nem notival kapcsolatban.

Előre is kösz.

(#1939) HIJ válasza Vajar (#1938) üzenetére


HIJ
őstag

Egyértelműen a kiterjesztett gari is az országos szervízhálózatba érvényes.A FuSi honlaján pedig ottvannak a szervízcímek.Legalábbis a pestiek, vidéken meg az ügyfálszolgálat mondja meg, ha felhívod őket.
[link]
Nálam most elég érdekes karakterekkel jelenik meg az oldal, de lehet hogy a leány állított el valamit :Y

HIJ

(#1940) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Újabb érdekes jelenséggel találkoztam! Ha hibernálom a gépet, és utána bekapcsolom, nem reagál a silent gombra! Hiába nyomogatom, semmi sem történik! Egyéb esetben ilyen még nem fordult elő! Más találkozott már ilyennel?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1941) DiXoN008 válasza morfondőr (#1940) üzenetére


DiXoN008
tag

hmm megnéztem igaz én nem szoktam hibernálni, néha jó ha eltünnek a csúfságok a memóriából :DDD
De csak ezért kipróbáltam én is és most miközben írom azt hittem igazad van, de csak az elején nem akart működni. Most is kipróbáltam most jó szóval nekem müködik hibernálás után is a silent gombom, csak kicsit várni kellett.

(#1942) Vajar válasza HIJ (#1939) üzenetére


Vajar
csendes tag

Kösz szépen.
Nálam is furák a karakterek az oldalon. Az én főnököm már letépte volna a fejemet egy ilyenért. mindegy. Majd jól megtelefonálom a szervizeket. Mostmár csak kapjak notit. Egy helyen igérte a metró, hogy lesz, de ott is csak 3 darabot rendeltek, és ráadásul már 12k-val többen van. Lassan elmegy tőle a kedvem. Mondjuk 347k-sem ennyi: [link]
Na mindegy. Csak lesz valahogy, vagy megunom, és veszek sulinetben egy Toshiba Satellite A100-237 .

(#1943) morfondőr válasza DiXoN008 (#1941) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszi a választ!
Én sem gyakran hibernálom, pont olyan okból, amiért te sem, de aksiról néha jól jön, ha nem kell teljesen kikapcsolni, mert kicsit gazdaságosabb az energie-vel.
Egyébként mennyit vártál? Mert ilyenre nem gondoltam, csak újraindítottam. Aztán párszor még csinálta ezt és beírtam ide.

Egy másik érdekesség! Silent módban a prci 0,8 volton üzemel. Ha így elaltatom (készenlét) és utána felébresztem, felugrik fix 0,99 voltra a feszültség. Ilyenkor az segít, hogy ki a silentből, majd vissza. Itt az idő sem oldja meg, mert több órányi használat után néztem bele az everestbe és láttam, hogy 0,99 van 0,8 helyett, miután aludt a gép. Ilyen tapasztalat?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1944) HIJ válasza morfondőr (#1943) üzenetére


HIJ
őstag

Én akkor jártam így, mikor egyszer shotdown -olt a gépem és utána folyamatosan 0,9 V on működött.Nálam csak bios frissítés segített... De mint tudjuk a gépem úgy volt szar, ahogy megvettem.Attól még ez a hiba jelentkezett nálam is, csak nálam nem szünt meg magától.

HIJ

(#1945) HIJ válasza Vajar (#1942) üzenetére


HIJ
őstag

A vidéki szervízek mind csak leadó pontok.Tehát oda elviszed és ők tovább küldik Pestiába.Ilyen alapján nemérdemes a vásárlást fontolgatni, mert biztos hogy valamelyik pesti cégnél köt ki a noti.

HIJ

(#1946) Vajar


Vajar
csendes tag

Helló!

Csak leírom a tapasztalatokat. Felhívtam a FS infóvonalat. Elmodom, a garanciakiterjesztéssel kapcsolatos dolgot. Erre azt mondja a csaj, hogy csak a vásárlás pillanatában lehet ezt megtenni. Mondom neki, hogy ez biztos, mert én nem így halottam, és elmondom az én verziómat. Kis csend, majd a lány kijelenti, hogy igazam van. Mondom köszönöm. Akkor adna egy miskolci címet ahol ez megtehetem? Persze. Ad egy telefonszámot. Felhívom. Ott ismét elmondom a dolgot. Erre ők ismét azt mondják, hogy ez nem lehetséges, csak a vásárlás pillanatában lehet meghosszabbítani. Én ismét bizonygatom, hogy lehet. Erre azt a választ kaptam, hogy holnapra utánajárnak. Hihetetlen!!!!!
Ezt csak azért írtam le, hogy elrettentő példa legyen. Asszem a végén pestre kell mennem ahhoz, hogy kapjak egy garancia meghosszabbítást. És csodálkozunk, hogy maga a garancia érvényesítéssel is gondok vannak? Azok se tudják, hogy mi újság, akiknek ez lenne a dolga. :(( :o :F .

(#1947) schizoprenic


schizoprenic
csendes tag

Hello!

Amilo Pro V8010-ről van valakinek tapasztalata?

schizo

(#1948) DiXoN008 válasza morfondőr (#1943) üzenetére


DiXoN008
tag

Hmm, nem tudom csak ahogy elindult a gép akkor elkezdtem vadul nyomogatni :) Akkor a lámpa nem éget mondom azért megnézem Everestet is hátha. De minden alapon ment. Ekkor indítottam egy Operát hogy írjak, de mondom megpróbálom mégegyszer és akkor beizzót a silent mode ledje :DDD És a már megkezdett hsz-em kezdhettem átírni.

Na azthiszem amit írsz hogy készenlét után a proci magasabb feszen van, azt azthiszem én is tapasztaltam, de egyébként silent módba én úgy tudom nem 0,8-on hanem 0,764-en kéne mennie. Egyébként én megoldottam ezt a problémát, mert RMClock-ot használom és így 800 MHz-n is 0,748 V-on megyeget stabilan :DDD , és készenlét után sem rakja vissza RMClock miatt a mgasabb feszültségre. Rgyébként csak ajánlom az RMClock-ot, mert a maga egyszerűségével a legjobb mert nem zabál sokat, meg nekem nem is volt jó az NHC, mert a szorzó emelésénél akadozott a gép.

A Notebook downclocking rovatban lévő kérdésedre is itt válaszolok feltettem az új everestet nekem 4%-os elhasználódást ír :( de azthiszem az NHC anno mintha 7%-ot írt volna de még az elején is szóval akkor én már nem éppen a legjobb akksit kaptam annakidején de ez van :((
Egyébként keresgéltem állítólag van nagyobb akksi ehhez a notihoz, de nem hogy azt még ilyet sem találtam sehol, mondjuk gondolom a Fusi-nál akad azért talán ha majd szükségem lenne rá valamikor.

(#1949) morfondőr válasza DiXoN008 (#1948) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszönöm a kimerítő választ! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1950) HIJ


HIJ
őstag

Vicces. Felhívtam a Serco kft a notim miatt, mivel azt mondták kedden, hogy ma érdeklődjek.(És még azt, hogy alaplap lett rendelve és talán megérkezik mára) Közölte velem a hölgy, hogy úgylátja minden megjött csak a vinyó nem.Ekkor már néztem egy nagyot, hogy milyen vinyó, meg milyen minden :F Kapcsolja a kollegát... A kollega közölte velem hogy van 3 jó és 1 rossz híre.A 3 jó az az hogy megjött a videókártya az alaplap és a hűtés.A rossz pedig hogy a vinyó nem.Mondom milyen vinyó?Hát ő azt nemtudja, de megnézi mi a gond.Felolvassa a hibaleírásom és közli, hogy a kékhalál a vinyó miatt volt, a videó terhelés alatti shotdown pedig a videókártya.Mondom nekem mind1, csak jó legyen...

Akkor még mindig nemértem, hogy a hűtés és az alaplap miért lesz cserélve, ha a vinyó és a videókártya a ludas...
Én ebből azt szűrtem le, hogy fogalmuk nincs hogy mi lehet a baja és mindent kicserélnek aminek köze van a jelenséghez...
De legalább nem azt mondják, hogy semmi baja a gépnek ;)

HIJ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.