Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37451) -=Sziszi=- válasza MPowerPH (#37449) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Ha már KERS, akkor a nagy fesz megpörkölt valamit.

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#37452) Oliverda válasza Njördli (#37447) üzenetére


Oliverda
félisten

Pilótafülkét sem láttam még füstölni. Füstölt kolbász rulez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37453) MPowerPH válasza -=Sziszi=- (#37451) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lehet. :U Egyel több meghibásodási tényező a Ferkánál ez a KERS, így is gond van a megbízhatósággal, és még itt van ez is. :W Versenyen ha gond van, ki lehet iktatni csak úgy simán?

Don't Tread On Me

(#37454) -=Sziszi=- válasza MPowerPH (#37453) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Erről egy mérnököt kérdezz, de ha úgy füstöl mint most, akkor vége.

Üdv Szisz

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#37455) hunnylander válasza MPowerPH (#37449) üzenetére


hunnylander
őstag

A BBC közvetítésben azt mondták, hogy a KERS aksik hevültek fel.

Versenyen, ha ugyanígy el kezd füstölni, Kiminek akkor is ki kell majd ugrani. Ha nem oldják meg a problémát, muszáj lesz kiiktatni a KERS-t a verseny alatt, kivéve, ha akkor hűvös lesz az időjárás.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#37456) zed1983 válasza MPowerPH (#37453) üzenetére


zed1983
őstag

Az lenne jó ha egy gombnyomásra ki lehetne iktatni, akkor remélhetőleg nem lenne gond utána vele :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#37457) MPowerPH válasza hunnylander (#37455) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, akkor az szép. Az aksik ott vannak elől? Nem is tudtam. :(
Jah, akkor a KERS hűtésével van megint probléma. :W Teszteken is azzal szenvedtek végig, mert mindig túlhevült. És onnan ismerős is nekem ez a fülke füstölés, mintha már előfordult volna ilyen a Ferrarival. :U

zed1983 Amúgy szerintem biztos ki lehet, alapvető biztonsági követelmény kellene hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37458) hunnylander válasza zed1983 (#37456) üzenetére


hunnylander
őstag

Na és ha felforrósodott, az a kiiktatás pillanatában nem lesz egyből hideg.

www.HunnyF1.com

(#37459) zed1983 válasza hunnylander (#37455) üzenetére


zed1983
őstag

Látszik, hogy van mit fejleszteni rajta...mint anno notebookoknál, csak már nem emlékszem milyen gyártmányú volt, igaz itt a KERS-nél egy kicsit gyorsabb idő intervallum között töltődik és ürül ki az aksi :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#37460) zed1983 válasza hunnylander (#37458) üzenetére


zed1983
őstag

Persze az is lehet, hogy nem ilyen egyszerű letiltani, lehet meg kell bontani a burkolatot és le kell húzni a csatikat :U
És nem mondtam azt, hogy ezáltal azonnal lehűl és azt sem, hogy menet közben kell kikapcsolni ;)
Mellesleg "szegény" Kimi-nek nem nagyon akar összejönni egy futamgyőzelem... :(((

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#37461) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Laps under 1.37s

Massa 5
Kimi 11
Hamilton 6
Kova 4
Webber 10
Vettel 14
Button 7
Rubens 8

Laps under 1.36s

Massa 2 (laps 10 and 12 of a 13 lap stint)
Kimi 2 (laps 12 and 13 of a 15 lap stint)
Vettel 2 (laps 2 and 4 of a 13 lap stint)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37462) JJános válasza Motion_Blur (#37461) üzenetére


JJános
addikt

Szépen szerepeltünk. :C

Na jó a Ferrari is. :D

2007-05-06 óta itt!

(#37463) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Massa nyilatkozat a kérdéses difi-ről

Savanyú a szőlő ;]

[ Szerkesztve ]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#37464) PazsitZ válasza hunnylander (#36170) üzenetére


PazsitZ
addikt

[link]

- http://pazsitz.hu -

(#37465) Motion_Blur válasza PazsitZ (#37464) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én leginkább Alonso nőjében tudnám elképzelni magam. Persze a többi is jöhetne :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37466) hunnylander válasza PazsitZ (#37464) üzenetére


hunnylander
őstag

Na ettől aztán végképp összeomlok. A kizárás, pontvesztés, rossz autó még elment, de ez így már sok. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#37467) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Vettel nyilatkozat:"Nagyon meleg van az overallban, és függetlenül attól, hogy milyen keményen készültél, az első etap mindig kellemetlen meglepetés, bár utána könnyen hozzá lehet szokni. Amikor visszatérsz a boxba, az az érzésed, mintha zuhanyoztál volna. Szerencsére tartok ott egy zacskó szárazjeget, amit a golyóim mellé teszek, hogy legalább azokat hűthessem." :DDD

(#37468) proof88 válasza Dragbajnok (#37467) üzenetére


proof88
addikt

Akkor Kiminek is a golyóinak hűtését nem oldották meg, ami megpörkölte ott a pilótafülkében a dolgokat. :D

(#37469) pappnet


pappnet
csendes tag

"It has become clear from discussions with Dave last night and through into this morning that during the stewards meeting after the Australian Grand Prix, he was not entirely full and truthful in the answers he gave the stewards," said Whitmarsh.

mintha tegnap azt mondta volna, hogy ok nem hazudtak, most meg a srac kirugasaval kvazi elismerik, hogy megis

ezzel szerintem le is lehet zarni ezt a temat

Trulli szavaival elve "kiderult az igazsag"

(#37470) Oliverda válasza proof88 (#37468) üzenetére


Oliverda
félisten

Kimi-be be van építve a jég. Az oviban biztos lehel hűtő volt a jele.

pappnet: Tegnap napközben nyilatkozta ezt. Most pedig azt mondta hogy "last night and through into this morning".

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37471) zed1983 válasza hunnylander (#37466) üzenetére


zed1983
őstag

Hamilton kóstolgatás felsőfokon... :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#37472) !Overdose! válasza Oliverda (#37470) üzenetére


!Overdose!
őstag

:C

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#37473) zed1983 válasza Oliverda (#37470) üzenetére


zed1983
őstag

Az biztos, a whisky-t sem jéggel kéri, hanem a jeget kéri whisky-vel :DDD

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#37474) sekli válasza Dragbajnok (#37467) üzenetére


sekli
addikt

hát meglátjuk majd, hogy a Torro Rosso légkondis KERS-se, vagy a Ferrari hagyományos megoldása jelent nagyobb előnyt... Szerintem még mindig jobb, ha gyorsabban mész, még ha picit melegebb is van... :)

[ Szerkesztve ]

(#37475) JJános válasza proof88 (#37468) üzenetére


JJános
addikt

:DDD Kemény! Így dél táján. :DDD

Zed: :K

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#37476) ronaldo válasza PazsitZ (#37464) üzenetére


ronaldo
őstag

A brit bulvárlapoktól meg "szakmai" lapoktól már kiütéses leszek... Értem én, hogy minden nemzeti média elfogult, de amit ezek néha összehoznak :) Nekem ég az arcom. :B

(#37477) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Azon tűnődöm, hogy a McLarennek meddig engedik még, hogy folytassák a kisded játékaikat? Kémbotrány, tavalyi sorozatos büntik, idén már az első futamon nekiálltak hazudozni...

https://www.coreinfinity.tech

(#37478) lacos001


lacos001
senior tag

Ilyenkor pénteken van még szabadedzés vagy majd csak holnap,nem vagyok már teljesen tisztába a sok szabállyal.........?

(#37479) zed1983 válasza lacos001 (#37478) üzenetére


zed1983
őstag

Na ezt én is szeretném tudni és azt is hogy mikor is tudnak fejleszteni ugyanis be van tiltva az idény közbeni fejlesztés, tehát pénteken lehet fejleszteni, vagy csak szombaton? :F

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#37480) Motion_Blur válasza sh4d0w (#37477) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Visszaesők :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37481) #70869248 válasza sh4d0w (#37477) üzenetére


#70869248
törölt tag

Eléggé megdöbbentem így visszaolvasva a topikot..
Valami piszkosul nem stimmel az FIA és a McLaren között, és most nem a döntés jogosságát vitatom, hanem a 'kettejük' közt fentálló helyzetet, már amennyire ezt kivülállóként le lehet szűrni.
Gőzöm nincs miért próbáltak meg bármit is takargatni, amikor nyílvánvalóan rájöhetnek, és rá is fognak jönni...elég meghallgatni a rádióbeszélgetést.
Ezt nem értem,..szvsz ha már valaki keverni akarja, akkor legalább tudjon játszani.

A másik amit vastagon nem értek, hogy miért kellett Hamilton-ra rászólni...azt alapvetően nem értem, adva van egy szitu amire reagálni kell...a szabályokat alkalmazva, Trulli kicsúszott kész-passz bukta a pozíciót...ha most arról lenne szó, hogy az FIA megbüntetné ezért Hamilton-t akkor jogosan lehetne pampogni, hiszen nem volt a pályán-előzni meg csak ott lehet.
De nem, ott valamiért el kellett engedtetni Trulli-t, ami rossz döntés volt, majd belekeveredni egy nyílvánvaló vesztes vitába..én mit mondtam-ő mit mondott..hisz a rádióbeszélgetés rögzítve van.
Ez valahogy olyan amatör.

Ez mellett piszkosul sajnálom Hamilton-t, mert a pályán teljesített ahogy kell, és gondolom nem ő neki kellett rábeszélni Dave Ryan-t hogy mit mondjanak.
Ez egy őszület, és nem frankó...

[ Szerkesztve ]

(#37482) D@ni88


D@ni88
addikt

mikor lesz holnap a futam? magyar időbe persze? mert 10:40re van kiírva RTL-re. de gondolom nem élő...

(#37483) Njördli válasza D@ni88 (#37482) üzenetére


Njördli
tag

Holnap nem lesz futam,majd vasárnap ;]

Pedig elvileg akkor lesz élőben ha minden igaz, 11-re mondják a kezdést.

(#37484) Motion_Blur válasza D@ni88 (#37482) üzenetére


Motion_Blur
félisten

De élő. Időmérő és futam is 11h00-kor kezdődik (helyi idő szerint17h00)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37485) zed1983 válasza Njördli (#37483) üzenetére


zed1983
őstag

de gonosz ;]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#37486) pappnet válasza Oliverda (#37470) üzenetére


pappnet
csendes tag

jaja, ezelőtt szentül hitte, hogy ők az igazat mondták

(#37487) hunnylander válasza #70869248 (#37481) üzenetére


hunnylander
őstag

Ez mellett piszkosul sajnálom Hamilton-t, mert a pályán teljesített ahogy kell, és gondolom nem ő neki kellett rábeszélni Dave Ryan-t hogy mit mondjanak.

Még jó, hogy feldobod ezt a verziót, én már hallom is, hogy az antik ezt szajkozzák. :DDD

Most őszintén, egyértelmű Ryan felfüggesztése, övé volt a felelősség, még ha a pilóta kreálná is a hazugságot, Ryan azért megy velük a meghallgatásokra, hogy felügyelje őket felelősséggel. Nem ezt várná az ember egy rangidős vezetőbeosztású felelős embertől, vagy ennyire számított volna az az egy pont? :(

Annak tudatában, hogy a rádióbeszélgetés a stewardok rendelkezésére áll és hogy Lewis már tudhatta, hogy mit nyilatkozott a médiának, teljesen feldolgozhatatlan, hogy ilyen megoldást válasszanak. Ryant még megérteném, ha ő nem tudott volna Lewis korábbi nyilatkozatáról, és ha pl. Ryan tudhatta, hogy a hangfelvételeket szinte soha nem hallgatják meg a stewardok, nade Lewis hogy felejthette el percekkel korábbi egész világnak szétkürtölt szavait, amikor követte Ryan instrukcióit? Csak úgy tudom elképzelni, hogy annyira gyerekesen engedelmeskedet, hogy akkor is azt tette amit kértek tőle, ha ez ellent mondott a logikájának.

Az egész történet elképesztően bűzlik a valószerűtlenségektől. Azt elfogadom, hogy Lewis képes hazudni és hazudott is már élete során és most is hazudhatott, de ettől még az egész történet részleteiben hihetetlenül valószerűtlen. :N

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#37488) Henkei válasza sh4d0w (#37477) üzenetére


Henkei
tag

Ne jatszd mar a fejed.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#37489) zed1983 válasza Henkei (#37488) üzenetére


zed1983
őstag

sztem nem ez volt a célja :N

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#37490) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Majd elfelejtettem: az normális, hogy a Kubica-Vettel incidens után szabadon repkedett két kerék is a pályán? Ha jól tudom ez Senna óta (vagy a monza-i pályabíró halál óta?) nagyon komolyan szabályozva lett és kerék elvileg nem szabadulhat el.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37491) hunnylander válasza zed1983 (#37489) üzenetére


hunnylander
őstag

Mondjuk nekem se tetszett, tavaly mi rosszat csináltak? És most őszintén az F1-ben olyan ritka és meglepő, hogy ferdítenek, sumákolnak, csalnak, hazudnak pontokért? Na ne már, ennyire naívak ne legyünk. Akkor miért van most is egy komoly tárgyalás kitűzve. Profánul fogalmazva ilyen komoly csapatok, mint Renault, Ferrari, BMW gondolják 3 csapatról, hogy csalnak és meg is tették a jogi lépéseket, továbbá azt is szeretnék, ha betiltanák a csalásaikat.

Ok, nem szép dolog amit a McLaren tett, de isszák is a levét, de azért ne essünk már át a ló túloldalára, és ne álszenteskedjünk már.

(#37490) Motion_Blur: Nekem is feltűnt, és nem normális, remélhetőleg az FIA technikai szekciója (Jo Bauer) felhívta rá a figyelmüket, hogy javítsák ki a hibákat ezügyben.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#37492) wildrain válasza hunnylander (#37487) üzenetére


wildrain
addikt

Csak úgy tudom elképzelni, hogy annyira gyerekesen engedelmeskedet, hogy akkor is azt tette amit kértek tőle, ha ez ellent mondott a logikájának.
Ugyanez derül ki a rádióbeszélgetésből is. Elmondja, hogy mi történt (Trulli szélesen vette a kanyart) és minden kétsége ellenére amint azt mondják neki, hogy engedje vissza a Toyotát, már meg is teszi. Ha egy kicsit a sarkára állt volna, és aktívan vitatkozik, akkor megúszhatták volna ezt az egész balhét. Sajna jó csapatjátékosként megbízott abban, amit az öreg rókák mondtak a pitből, és így mindannyian jól megszívatták magukat (akkor először, aztán a meghallgatáson másodszor).

(#37493) Oliverda válasza hunnylander (#37491) üzenetére


Oliverda
félisten

Hamilton: Mindenkitől elnézést kérek

Legalább beismerte és elnézést kért nem úgy mint egyesek a múltban...

Ezt a Ryan közlegény pedig már nem menti meg senki.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37494) sh4d0w válasza #70869248 (#37481) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Simán el tudom képzelni, hogy a FIA-nak tele a tudata a McLarennel, gyakorlatilag 2007 márciusa óta annyi rossz fát tettek a tűzre, hogy hűha.

Jelen esetben abban sem vagyok biztos, amit Whitmarsh állít, nevezetesen hogy nem tudták, hogy a stewardok nem hallották a beszélgetést Hamilton és a box között. A Hamiltonra rászólás meg nekem úgy tűnik, hogy előbb helytelenül értelmezték az SC mögötti haladás szabályait, majd amikor erre rájöttek, elszaladtak Whitinghoz, hogy Trulli szabálytalan volt (erre persze semmi bizonyíték nincs és gyanítom, ha van is, örökre páncélszerkényben marad). Valsz Hamilton és a McLaren megtarthatta volna a pozícióját, ha nem akarják átverni a sportfelügyelőket, hiszen a Toyota nem fellebbezett Trulli büntetése miatt. Ekkor legfeljebb erkölcsi vesztesek lettek volna a wokingiak, lévén gusztustalan dolgot csináltak, de nem akartak becsapni senkit (úgy értem Trullin kívül); most még ezt sem mondhatják el magukról, a sorozat első versenyéről kizáratták magukat, és azt is sejtem, hogy jó sok szimpatizánst (és néhány jövőbeli szponzort) veszítettek.

Belengették már, hogy még jöhetnek szankciók a hazudozás miatt, szerintem egészen biztosan nem ártana nekik egy kis pihenő (amit már a kémbotrány után meg kellett volna kapniuk). Sajnos pénz beszél, ezért ha kapnak is addicionális büntetést, az megint vmi olyasmi lesz, mint a kémbotrány után: gyakorlatilag egy kis ejnye-bejnye némi pénzmaggal megtámogatva, és ezzel a dolog letudva.

Henkei: nem tudom, ki fia-borja vagy, de basszál le.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#37495) hunnylander válasza wildrain (#37492) üzenetére


hunnylander
őstag

Az az igazság, hogy eléggé gyerek személyisége lehet, és erről nem is nagyon tehet, az élsportolók java része lemarad a személyiségbeli fejlődésben, mert nem szokványos a gyerekkoruk és nagyon hajtva vannak a szüleik, edzőik által. Lewisnak is biztosan vannak személyiségjegyei és egyénisége, de ettől függetlenül nagyon gyerekesen és éretlenül viselkedett, nem tudott a sarkára állni, nem tudott önálló döntést hozni. Most leckét kapott az élettől, hogy nem szabad rabszolgaként engedelmeskedni minden utasításnak. Ha már Phil Prewnak, a versenymérnökének határozottan ellentmod, van egy tök szabályos dobogós helye. Nem értem. :( Akármennyre is elbizonytalanodott, de a pilótákkal igenis be van magoltatva a szabálykönyv (része a felkészülésnek), és magától tudta is mi a helyes, és 100%-ra látta is Trullit teljesen a pályán kívül, tiszta sor, hogy egy talpraesett versenyző azt mondja a mérnökének, hogy csitt, teljesen szabályosan megelőztem, bolond leszek visszaadni, ne parázzatok, van egy dobogós helyünk.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#37496) lenox válasza hunnylander (#37491) üzenetére


lenox
veterán

Nem kell am mindent osszemosni, persze, mindenki feszegeti a hatarokat, ha valami elonye szarmazik belole, szal ferdites/sumakolas ha nagyon akarod, csalas az van, de meghallgatason hazudni plane belebukni az nem tul gyakori. Es meg nem isszak a levet, az meg ezutan jon.

Szerk: lehet, hogy nem jon mar semmi kuloben, jo is lenne mar inkabb a versennyel foglalkozni. Bar egy 50k-s penzbunti meg lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#37497) Oliverda válasza sh4d0w (#37494) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt a hülyeség halmazt... Lehet hogy neked sem ártana egy kis pihenő.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37498) Motion_Blur válasza Oliverda (#37493) üzenetére


Motion_Blur
félisten

" "Szeretnék bocsánatot kérni a rajongóktól, akik évek óta támogatnak. Az elmúlt három évben láthatták, hogy milyen vagyok. Nem vagyok hazug, mindig az őszinteségre törekszem. Csapatjátékos vagyok.""

LOL hát láttuk, hogy milyen vagy kedves! És persze igazi csapatjátékos! :R

Azt nyilatkozza hogy nem hazug. De: "Ryan és Hamilton is nemmel felelt arra a kérdésre, hogy kapott-e utasítást a csapattól arra, hogy engedje el Trullit. A csapatrádió jegyzőkönyvéből kiderül, hogy nem egészen így történt"

...

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37499) Oliverda válasza Motion_Blur (#37498) üzenetére


Oliverda
félisten

Jaja, de azért a főszínész parkolókirályt még mindig nem éri utól. Sokat kell még tanulni hogy olyan hitelesen tudjon kummantani mint ahogy a mester tette. :R

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37500) Motion_Blur válasza Oliverda (#37499) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Na végre!!! :C Ezt vártam, gratula :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.