Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36851) Oliverda válasza PazsitZ (#36850) üzenetére


Oliverda
félisten

Én folyamatosan figyeltem a köridőket és Hamilton nem lassult odáig a lággyal mint pl. a Ferrari-k.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36852) hunnylander válasza PazsitZ (#36850) üzenetére


hunnylander
őstag

Pedig korrekt. A McLaren megcsinálta a tervezett taktikát, a Ferrari eltolta. A McLaren akkor jött be cserélni amikor még nem vált csigává, a Ferrari meg azért jött be cserélni a tervezettnél hamarabb, mert csigává vált.

Már olvastam Massa nyilatkozatát, nem tudták magukat tartani a tervezett etaphosszhoz. Majd szóljál, ha erre utaló jelet és nyilatkozatot találsz a McLarentől és aztán mosolyogjál. ;)

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#36853) venember83 válasza Oliverda (#36851) üzenetére


venember83
nagyúr

Lehetséges, hogy nem volt az üzemanyagkülönbség miatt olyan nehéz a McLaren? Mert lehet, hogy a McLaren eleve akkorra tervezte az első tankolást, amikor az végülis megtörtént, a Ferrari meg reménykedett, hogy tovább bírja szuperlágyon, de előre kellett hozni a boxkiállást a gumik teljesítményének csökkenése miatt. A helyzeten pedig tovább rontott a több üzemanyag, hamarabb elkoptak a szuperlágyak.

(#36854) hunnylander válasza venember83 (#36853) üzenetére


hunnylander
őstag

Pont ez a taktikai hiba. Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér, és csak olyan hosszú etapot tervezz amit a lágygumi kibír. :D

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#36855) Gyusz válasza -=Sziszi=- (#36830) üzenetére


Gyusz
őstag

Már 2006-ban is látszott Kimin, hogy valami nem klappol nála. Mondjuk az autó sem volt az akkori Ferrari és Renault szintjén, de ha nem hibázott volna annyit, akkor szerintem bemákolhatott volna egy futamgyőzelmet. Aztán 2007-ben zseniális kezdés után csak autózgatott egy jó pár futamig, majd az USA Nagydíj körül magára talált (bár a győzelemre a következő versenyig várni kellet). Tavaly meg az elbénázott ausztrál futam után jöttek az eredmények, majd egy kiadós pechsorozat után a Német Nagydíj körül totálisan elvesztette a fonalat.

Az időmérők a McLaren-es korszakban jobban mentek neki, még az utolsó évében is (bár akkor sokszor könnyű autóval küldték ki), 2006 óta viszont szerintem többet hibázik, ráadásul általában elég rosszkor. Én mondjuk mindig is szurkolni fogok neki, és bármennyire is hiányozna, remélem tudja majd, hogy mikor kell abbahagynia.

(#36856) JJános válasza venember83 (#36848) üzenetére


JJános
addikt

A humorod a régi! :C

Hunny: Azt a kömondást módosítottam, bár nem rád vonatkozik!
" Addíg nyújtózkodj, amíg pofán nem váglak! "

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#36857) copin válasza hunnylander (#36840) üzenetére


copin
őstag

Tudom hogy nem tetszik, de ez van, meggyőzni nem tudsz az ellenkezőjéről. Már ismerem az itteni regényedet. [link] :N

(#36858) joey04


joey04
titán

jó kis kezdet volt ez a futam :R
Ferrari nagyon elbénázta...hiába ez már nem az igazi, annak vége van azzal, hogy a nagy hármasból már senki nincs ott
Az egyik csodálatos tag viszont ismét villantott: fantasztikus csapatot hozott össze, briliáns taktikával, ahogy tette ez a Ferrarinál is. Szép volt Brawn GP!!
Vettelre mérges vagyok. Nagyon kedvelem őt, de nagy hülyeséget csinált szerintem...
Hamiltonnak szokás szerint szerencséje volt.

jó kis idény lesz, várom Malajziát. :K

(#36859) gV válasza Gyusz (#36855) üzenetére


gV
őstag

Az időmérők a McLaren-es korszakban jobban mentek neki, még az utolsó évében is (bár akkor sokszor könnyű autóval küldték ki), 2006 óta viszont szerintem többet hibázik, ráadásul általában elég rosszkor.

most azért az időmérője jól sikerült 1.5kg nehezebb kocsival alig 1 tizeddel maradt el Felipe idejétől, persze az elvárás sokak szerint az lenne h ennek ellenére gyorsabb legyen, én viszont a tavalyi évből kiindulva azt mondom ha mindig egál közel teljesít (suly/idő arányban) vele az jó

(#36860) kdave9 válasza hunnylander (#36849) üzenetére


kdave9
tag

Hamilton idejei kb 1 körrel voltak eltolódva Massához képest, így 1 kör szenvedést spórolt el, hogy ugyanakkor jöttek be. Akkor Piquet volt mögötte, aki csak a 10 körben volt gyorsabb a nehéz autóval, így nem volt látványos a lassulás

[ Szerkesztve ]

-H-U-N-T-E-R-

(#36861) -=Sziszi=- válasza Gyusz (#36855) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

"Tavaly meg az elbénázott ausztrál futam után jöttek az eredmények, majd egy kiadós pechsorozat után a Német Nagydíj körül totálisan elvesztette a fonalat."

Aztán az utolsó két futamra feltámadt, mert leszedték a sok fejlesztést ami miatt nem feküdt neki a kocsi. Látni lehetett, hogy más a kocsija mint Massanak.
Eddig azt nyilatkozta Kimi, hogy sokkal jobba érzi magát az idei gépben, ezért mindenképp jobb évet jósolok neki mint a tavalyi.

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#36862) Barthezz2 válasza Pompi (#36843) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

ááá tök jó! :) thx :R

Everybody lies.

(#36863) hunnylander válasza copin (#36857) üzenetére


hunnylander
őstag

Videót linkeljél arról, amivel vádaskodsz. Csak Massát láthattuk brutálisakat fékezni SC alatt, és az is elsődlegesen a gumik melegítéséért volt. Trulli még csak nem is utalt ilyenre Hamiltonnal kapcsolatban.

Trulli egyébként ott szúrta el az egészet, amikor Lewis előtt ment át a célvonalon. Addig körökig láthattta (az SC mögött sétakocsikázva, tehát volt ideje átgondolni, nem kellett kapkodni versenyszituk miatt), hogy Lewis mögötte van és a rádión is elmondják a pozícióját és hogy ki van mögötte.

Ha Trulli igazat mond, hogy Lewist csak azért előzte mert azt hitte, hogy az lerobbant, akkor vissza kellett volna adnia a pozíciót, miután látta, hogy ilyenről szó sincs.

Trulli büntetéséért nem lehet Lewis a hibás, Trulli és a csapata ezt csakis magának köszönheti.

El kellene olvasniuk a technikai szabályzatot: hajlékony szárny.
El kellene olvasniuk a sportszabályzatot: SC alatti előzés.

Majd alkalmazni se ártana. Addig nagyon tudom sajnálni őket, de hogy az ő baklövéseiket más nyakába akarod varrni az pofátlanság.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#36864) 7Heads Drago válasza (#36841) üzenetére


7Heads Drago
veterán

[Race Lap Analysis]
Ez alapján Hamit az első 1,32 -es körre után be is hozták, de a Ferrarinál miért kellett várni két kört...
Hami is ment egy lassú kört!
Szerencsétlenkednek a Ferrarinál. És ez mind amiatt van hogy a Mester elmenetelével nem volt aki összetartsa a csapatot.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#36865) válasza 7Heads Drago (#36864) üzenetére



addikt

Mert a Ferrarinal egyre töketlenebbek.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#36866) Gyusz válasza gV (#36859) üzenetére


Gyusz
őstag

A mostani időmérőn szerintem is jól teljesített, csak kár, hogy ma a rajtnál beragadt Rosberg mögé. Bár a végeredményt ismerve ez mindegy, mondjuk pont lemaradtam a falon tett látogatásáról.

(#36861) -=Sziszi=-

Igen, voltak még év vége felé jó futamai, csak akkor már Massát kellet segítenie... Én is reménykedem egy jobb évben, majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#36867) kdave9 válasza 7Heads Drago (#36864) üzenetére


kdave9
tag

Raikkönen be is jött az első 1:32-es köre után, Massának már csak a következő körben volt helye. Az viszont kérdés, hogy miért nem Massa jött ki elsőnek, ő volt előrébb :F

-H-U-N-T-E-R-

(#36868) hunnylander válasza (#36865) üzenetére


hunnylander
őstag

Én ezt nem így látom, LH, FM és Kimi első etapja tök egyforma, abból a szempontból, hogy hozzávetőlegesen mikor álltak ki, és a köridők tekintetében is.

A probléma csak az lehet, hogy a Ferrarinál ez kényszerűség volt ami elrontotta valamelyest a további tervezett taktikát, míg a McLarennél ilyenre utaló jel nem mutatkozott.

www.HunnyF1.com

(#36869) 7Heads Drago válasza venember83 (#36853) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mert lehet, hogy a McLaren eleve akkorra tervezte az első tankolást, amikor az végülis megtörtént...
Elvileg a 17 körre volt neki is tervezve, mint a Ferrariknak. Csak a Mercinél kicsit hamarabb reagáltak a lassulásra, mint a többiek. Nem kell mindjárt a fellegekbe emelni őket sem. A fellegekbe most a Brawn járhat csak.
[link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#36870) Oliverda válasza copin (#36857) üzenetére


Oliverda
félisten

Bagoly mondja... [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36871) PazsitZ válasza Oliverda (#36851) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem a tényeket vitatom, félreértettétek.

[link]
a sport érdeke kívánta azt, hogy visszavonjuk az óvást Elég gyenge képmutató szöveg :DDD

- http://pazsitz.hu -

(#36872) válasza Oliverda (#36870) üzenetére



addikt

Sry, de valaki tudja, hogy az usernév keresőt hogy kell rávenni, hogy ékezetekkel is működjön?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#36873) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Mi az hogy LH a harmadik? :F :Y :W

Mákostészta.... :N

[ Szerkesztve ]

(#36874) Oliverda válasza PazsitZ (#36871) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennek az lesz a vége hogy betiltják a Brawn, a Williams és a Toyota diffúzorait illtve a Ferrari, Red Bull és Torro Rosso oldalszekrényeit. :DDD

Pá: passz...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36875) venember83 válasza (#36872) üzenetére


venember83
nagyúr

(#36876) venember83 válasza (#36865) üzenetére


venember83
nagyúr

Mert megint elhatalmasodott rajtuk a nemzeti szellem. Anno Schumacher érkezésénél is tele volt olaszokkal az istálló vezetői szinten is, aztán persze hamar le lettek váltva megfelelőbb emberekre, akik jobban értenek az autóversenyzéshez. Montezemolo helyében már rég kirúgtam volna Domenicalit s az egész pitwallos bagázst. Nem mernek, nem tudnak számolni, nincsenek tisztában olyan dolgokkal, amik nyilvánvalók ezen a szinten. A fejétől bűzlik a hal a Ferrarinál. Megfelelő csapatvezetéssel akár ezzel a két pilótával is bajnokok lehetnének, de így csak süllyednek, mint a balta a vízben.

Mod: Bocs a két, egymás utáni hsz-ért. Ha valamelyik modinak nem tetszik, nyugodtan olvassza egybe őket.

[ Szerkesztve ]

(#36877) Pompi válasza (#36872) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nálam működik...

Feel Good Inc.

(#36878) Ijk válasza SzalaiG (#36873) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lehet, hogy 2 hét múlva Hamilton megfogalmazhatja azt a cikket, hogyan lettem 18. helyről egy szar kocsival 1. helyezett ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36879) Pompi válasza Ijk (#36878) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Miért mi lesz 2 hét múlva? ;]

Feel Good Inc.

(#36880) válasza venember83 (#36876) üzenetére



addikt

Az a baj, hogy nincs egy ember most a Ferrarinál, akit határozottan tud döntést hozni kritikus helyzetekben azonnal.
Ehelyett fogják a fejüket és vakaróznak körökig, mire rászánják magukat valamire. Ez már nem először fordul elő. Kéne valami keménykezű, határozott és nem mellesleg értelmes ember a managementbe.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#36881) Oliverda válasza (#36880) üzenetére


Oliverda
félisten

Ron Dennis :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36882) proof88 válasza (#36880) üzenetére


proof88
addikt

De amúgy pilóta nem dönthet? Miért kell mindig a késlekedő csapatra várni?
Pl. Kimi érzi, hogy ez így nem jó, beszól rádión, h "elegem van a hülyeségetekből, köv körben kimegyek, addigra legyetek készen, és kérek kemény gumikat!". Tavaly a brit futamon, amikor szakadt az eső, akkor is még több körig kint marasztalták mindkét ferkát, mint kellett volna. Akkor is Kiminek be kellett volna szólnia rádión, hogy "köv körben bemegyek, adjatok esős gumikat, különben baj lesz!". :DDD

(#36883) válasza Oliverda (#36881) üzenetére



addikt

Tőlem még Briatore is jöhetne, csak szünjön meg ez a langyos poshadás.

szerk: szólhat a pilota is, de azért a boxból sokkal jobban átlátják a versenyt. Tisztában vannak a többiek poziciójával, köridejeivel stb. Ne ezen kelljen már filozni a pilótának verseny közben.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#36884) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Nincs valakinek videója a rajtról ahol látszódik, hogy Kova lökte-e neki Barichellót a többieknek?

Csak mert ő ezt állítja. Ebben az esetben ezért nem hibáztatható, később meg Kimihez épphogy csak hozzáért az nem volt szinte semmi.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36885) hunnylander


hunnylander
őstag

Időjárás-előrejelzés, Sepang

Érdekesnek ígérkezik.

www.HunnyF1.com

(#36886) válasza !Overdose! (#36884) üzenetére



addikt

Nem a legjobb, de hirtelen ezt találtam

hunny: ez nem időjárás :F

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#36887) hunnylander válasza (#36886) üzenetére


hunnylander
őstag

Bocsi. :B

Ezt akartam linkelni.

www.HunnyF1.com

(#36888) bambano


bambano
titán

nem tudom, volt-e már itt szó ilyenről, de engem kifejezetten érdekelne az a pillanat, amikor megjelenik egy honda szponzori logó a brawn kocsikon:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36889) Korcsii


Korcsii
őstag

ehh, az időmérő alatt akartam írni, hogy ezek az első szárnyak de szépen le fognak törni.. sőt le is írtam, csak nem küldtem el...

sajna ötösöm nem lett a lottón, de ez bejött...

a végeredmény szép lett :)

(#36890) adman válasza !Overdose! (#36884) üzenetére


adman
tag

itt van 2 kép, amin látszik hogy Kovi igen közel volt, majd fityeg az első szárnya

(#36891) bdav válasza adman (#36890) üzenetére


bdav
őstag

kérdés hogy mi volt az eredeti eseménysor:
1. Kova meglöki Barit -> Bari meglöki Webbert ->...
2. Bari meglöki Webbert -> Bari lelassul -> Kova belerohan hátulról

én a 2.-ra szavaznék a futam közvetítés által adott képsorokból (elsősorban Bari belső kamerája miatt, ha Kova hátulról belemegy, akkor annak valami látható jele szvsz kellett volna hogy legyen), de nem vagyok 100% biztos benne.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#36892) AMD Power válasza SzalaiG (#36873) üzenetére


AMD Power
titán

Szeretem a mákos tésztát. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36893) válasza bdav (#36891) üzenetére



addikt

Nekem is a második valószínűbb az emlékeim alapján. De mérget én sem innék rá.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#36894) hunnylander válasza (#36893) üzenetére


hunnylander
őstag

Hogy őszinte legyek, nekem nagyon az jött át, hogy Rubenst csak a 'Szűz' fehér lovon érkező szőke herceg két szép szeméért nem büntették. :DDD Bernie hálálkodni akart neki a biznicért, Bernie sokat győzködte Bransont, hogy mentse meg / karolja fel az ex-Hondát / Brawnt, így neki nem kell kifizetnie a Hondának járó pénzeket, mert a Brawnt besorolták újoncnak az eredetileg tervezett jogutódlás és Bernie anyagi segítség helyett.

Rubens kavart ma rendesen, és láttunk már olyat nem egyszer, hogy ennek töredékéért is átzavartak valakit a boxutcán.

Így aztán kellően szirupos lehetett a Szűz és a disznósajt című romantikus eposz. Egy ilyen eseményfolyam hollywoodi léptékkel mérve is már émelyítő giccs lenne. :)

www.HunnyF1.com

(#36895) kdave9 válasza bdav (#36891) üzenetére


kdave9
tag

Kova szvsz mintha hozzáért volna egy kicsit, két felvételt mutattak a rajtról, mindegyiken látszik, hogy kicsit irányt változtat az autó. De ha nem löki meg, akkor sem biztos, hogy el tudnak fordulni, ha meg jobban fékez, Kova tuti belemegy hátulról. Jobban kellett volna rajtolnia, akkor ez a tömörülés

-H-U-N-T-E-R-

(#36896) Markgx10 válasza hunnylander (#36894) üzenetére


Markgx10
őstag

Valahogy én is így gondolom. :U

Elég kellemetlen a dolog, de az utóbbi hónapokban elég sokszor egyetértek az írásaiddal ;] :D Lehet, öregszem :D

(#36897) válasza hunnylander (#36894) üzenetére



addikt

Hát az tuti, hogy ha Brunos Senne műveli ugyanezt az első versenyén Barika helyett, akkor kapott volna hidget-meleget.
Mondjuk ha rajtam műlik kap barika is. :))

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#36898) hunnylander válasza Markgx10 (#36896) üzenetére


hunnylander
őstag

Hogy ebbe hogy beletenyerelt. :N

Ha felvásárolja a csapatot (felmerült már a téma, az autosport.com is írt róla), szerintem Virgin vörös lesz az autó (jól állna neki, és az első szárny is esztétikusabb lenne, amolyan Ferrari2 lenne az egész csapat full vörösben), a neve meg Virgin Mercedes. Hát nem e édi lenne, és a golden boy már idén világbajnok lenne vele. :D

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#36899) SzalaiG válasza Oliverda (#36881) üzenetére


SzalaiG
addikt

Na-na! Ez azért viccnek erős. :D

Brawn? ;]

A felvetés jogos. Fejben is javulnia kell a Ferrarinak.

(#36900) SzalaiG válasza hunnylander (#36898) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nekem a Brawn GP nagyon jól hangzik. Ez a Virgin nem az igazi. Plusz a vörös Ferrari-é és a kóláé. Jobb lenne fehérben Nagy piros plecsnivel az oldalán benne a Virgin felirattal, úgy, mint anno a Lucky Strike. :))

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.