Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46001) hunnylander válasza lenox (#45999) üzenetére


hunnylander
őstag

[link]

Lehet hogy félreértetted, de arra utaltam, hogy egy F1-es pl. maximális sebességénél 2,5-szeres mértékű leszorítóerőt generál. Az 1, amit az autó tömege hoz létre a gravitáció által. Ha ennél az egynél nagyobb leszorítóerő keletkezik, az autó elméletben közlekedhet fejjel lefelé.

A Gumpert Apollo is rendelkezik ezzel a 'képeséggel', akkor egy F1-esnél miért kételkednél ebben.

De gondolkozz a repülőgépekről. Nehezebbek a levegőnél mégis repülnek, hogyan lehetséges ez? :F

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#46002) bdav válasza hunnylander (#46001) üzenetére


bdav
őstag

sztem csak arra célzott hogy a tömeg nem erő ([kg] vs [N]) így összehasonlítani sem tudod. leszorítóerő vs. súly az már jobban hangzik (nekem).

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#46003) hunnylander válasza bdav (#46002) üzenetére


hunnylander
őstag

De a tömegre hat a gravitáció. :P Véletlenül tömeget írtam, mert magyarban még a tömeget is sokszor helytelenül súlynak nevezzük.

Az a kérdés, hogy mehet fejjel lefelé vagy nem? Ez a kérdés, azt hittem azzal akar vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#46004) Oliverda


Oliverda
félisten

13:05: As the rain begins to fall again, news from the pit lane is that Heikki Kovalainen will be running the old spec McLaren this afternoon, while Lewis Hamilton has got a new floor and nosecone. Rain is actually pretty heavy and the track is officially declared wet.

Fizikó már meg is szívta...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46005) Sanya595


Sanya595
senior tag

Na ez is kihalt.Mármint az online közvetités.

(#46006) DopeBob


DopeBob
addikt

:Y
Hamilton az első... újított valamit a McLaren?

Megvan közben, van pár új elem, de csak Hamilton kocsiján... eddig ugy tunik előreléptek :D

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#46007) Motion_Blur válasza DopeBob (#46006) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kb. akkora jelentősége van, mint amekkora az első edzésen Fizikella 3. helye volt..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46008) hunnylander válasza Motion_Blur (#46007) üzenetére


hunnylander
őstag

Annyi jelentősége van, hogy ez az update már működik valamennyire az előzőekhez képest.

De ez a pálya amúgy is jobban feküdt volna a McLarennek. Nade máskor is nyertek szabadedzést aztán meg borzalmas volt az időmérőn az autó.

www.HunnyF1.com

(#46009) madstunt


madstunt
addikt

Csak most láttam a reggeli eredményeket!Webbo 1 oje:D
FISICO P5 :Y

(#46010) madstunt válasza Motion_Blur (#46007) üzenetére


madstunt
addikt

Innentől F.Indiák meg a Mclarenek lesznek a dobogón:D:DDD

(#46011) Csabee. válasza madstunt (#46009) üzenetére


Csabee.
nagyúr

webber most megnyerhetné máár!: ) nagyon jó idén is, csak nem jött össze még neki sajnos.. majd most!

Üdv: Csabee.

(#46012) JJános válasza Csabee. (#46011) üzenetére


JJános
addikt

Tőlem a fáklyás menet! :D

2007-05-06 óta itt!

(#46013) grabber válasza hunnylander (#45960) üzenetére


grabber
addikt

Csak láttam a 70-es táblát ami a másik irányba néz :R

(#46014) wildrain


wildrain
addikt

Ezt megnéztem volna élőben. :D

(#46015) hunnylander válasza wildrain (#46014) üzenetére


hunnylander
őstag

Ennél többet nem mertek belőle publikálni az ügynökségek, botrány lett volna belőle.

www.HunnyF1.com

(#46016) wildrain válasza hunnylander (#46015) üzenetére


wildrain
addikt

Szerintem így is az lesz, mert a megsértett zsidó közösség valamiért nem gondolkodik. Csak azt látják benne, amin meg lehet sértődni, ahogy Bernie nyilatkozatát sem akarták úgy érteni, ahogy azt ő értette.
De azt azért szeretném tudni, hogy a srácok kinek szánták ezt a karlendítést. Bernienek, vagy a sértődötteknek?

(#46017) Motion_Blur válasza wildrain (#46016) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az anyjuk p*csáját, ha ebből (is) ügyet csinálnak...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46018) hunnylander válasza wildrain (#46016) üzenetére


hunnylander
őstag

A srácok? Szerintem ez náluk csak úgy jött spontán poénkodásból. Nem hiszem, hogy bármiféle politikai szándék sugallta, a véletlen hozta ki belőlük, de ha fotót publikálnak arról amikor mind az öten így mutogatnak, abból tuti botrány lett volna és lehetett volna magyarázkodni, hogy mi meg hogy. Még szerencse, hogy az ügynökségek nem merték publikálni azokat a fotókat, ha az újságok meg címlapra rakják, a német pilóták lejáratták volna magukat. Ennyi bőven elég, hogy ezt Max és Bernie rendszeresen megteszik, de azok előtt akik kevésbé ismerik a pilótákat és az F1-et igencsak furcsa képet mutatott volna a dolog.

www.HunnyF1.com

(#46019) Oliverda válasza Motion_Blur (#46007) üzenetére


Oliverda
félisten

Az elmúlt pár versenyen még üres tankkal sem sikerült összehozni első helyet szabadedzésen, tehát annyit szerintem biztosan jelent hogy most legalább egy 10. hely összejöhet holnap. Itt a KERS is sokat jelent, Norbi szerint legalább 3 tizedet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46020) wildrain válasza hunnylander (#46018) üzenetére


wildrain
addikt

Nagyon meg leszek lepve, ha tényleg nem jelenik meg egy kép sem erről a mozdulatról. Azért ez a sajtóban nem úgy működik, hogy "nem merik publikálni", mert hiszen pont a botrány, meg az érdekes téma hoz nagy példányszámot.
Ettől függetlenül persze előfordulhat, hogy nem jelenik meg egy kép sem, de annak szerintem inkább az lesz az oka, hogy letiltják azokat a képeket.

(#46021) hunnylander válasza Oliverda (#46019) üzenetére


hunnylander
őstag

Apropó Norbi és Nürburgring. Díjaznám, ha a hétvégén is verhetné örömében az asztalt: [link] :DDD

www.HunnyF1.com

(#46022) hunnylander válasza wildrain (#46020) üzenetére


hunnylander
őstag

Az újságok, főleg a bulvárlapok azok igen, szeretnek ferdíteni és szenzációt hajhászni. De az elismert neves (sport-)fotóügynökségek más tészta. Nekik adniuk kell a renoméjukra. Mivek a képek teljesen félreértelmezhetőek és nem a tényleges dolgokat olvasnák le róla az emberek, ezért jobb nem publikálni azok közé, amelyekből a média válogathat.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#46023) -Mike-


-Mike-
addikt

Ez aztán a felbontás. Kösz Rubens.

(#46024) wildrain válasza hunnylander (#46022) üzenetére


wildrain
addikt

Ezzel senki nem foglalkozik. Azok az újságírók, fotósok azért vannak ott, hogy megírják a dolgokat. Ha készült az esetről egy fotó vagy videó, akkor azzal nem fognak foglalkozni, hogy azt félreérthetik-e egyesek, mert nem az ő felelősségük. Semmi közük hozzá, hogy ki hogyan érti.

(#46025) hunnylander válasza wildrain (#46024) üzenetére


hunnylander
őstag

Én nem így gondolom.

Ha adódott egy helyzet, ahol 4 német pilóta el kezdte kifigurázni az ötödiket, aki egy emelkedő kifejezéséhez emelte fel a kezét és ebből adódott olyan pillanat, ami úgy tűnt mintha karlendítéssel tisztelegtek volna, ilyen képet ugyanakkora félrevezetés és hazugság publikálni, mint egy nyilatkozatot félrefordítani és kitekerni eredeti jelentéséből. És a fotóügynökségek igenis adnak a rangjukra és nem szándékuk hazudni a képekkel. És, hogy ezt a fotósaik nem önszántukból teszik, ez érthető. A FOM-nak megvan a hatalma kitiltani fotósokat/ügynökségeket a Forma-1-es eseményekről, éppezért adnak az ilyen ügynökségek a felelősségteljes viselkedésre ilyen dolgokban.

Te csak sajnálod, hogy nem láthatsz róla fotót, képzeld el. :D

www.HunnyF1.com

(#46026) gézu válasza -Mike- (#46023) üzenetére


gézu
őstag

De hol van ezen az ESC, ha esetleg elszabnék valamit? :D

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#46027) AMD Power válasza wildrain (#46014) üzenetére


AMD Power
titán

Én is röhögtem volna... :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46028) blazsey2


blazsey2
senior tag

Hétvégén tereprali úgyhogy sajna Palikot nélkülöznünk kell :D .

PSN ID:blazseydr

(#46029) AMD Power válasza blazsey2 (#46028) üzenetére


AMD Power
titán

Hála Istennek... :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46030) copin válasza blazsey2 (#46028) üzenetére


copin
őstag

Kár érte, kiváló ügynök volt. :DDD
Tipp a hétvégére?

szvsz a terepen:

1. Palik-Darázsi :D
2. Gál-Oroszlán
3. Fazekas-Horn

F1:

1. Vettel
2. Gombos
3. Sir Ham

(#46031) hunnylander válasza copin (#46030) üzenetére


hunnylander
őstag

Ahhoz az eredményhez eső kell meg mák. :D

Ha valaki szereti a tartalmasabb cikkeket: Friday press conference with Paddy Lowe (McLaren), Sam Michael (Williams), Adrian Newey (Red Bull) and Pat Symonds (Renault)

Nem egy nagyon érdekes témát fejtegetnek benne eme nem kis koponyák. :)

www.HunnyF1.com

(#46033) hunnylander válasza PazsitZ (#46032) üzenetére


hunnylander
őstag

Én úgy érzem ezen a pályán Webber nem kicsit gyorsabb, mint Vettel, aki sokszor belehibázik a köreibe, de ha az időmérőköreit össze tudja rakni, akkor már keményebb falat.

www.HunnyF1.com

(#46034) hunnylander


hunnylander
őstag

FP3 stream

www.HunnyF1.com

(#46035) hossszú válasza blazsey2 (#46028) üzenetére


hossszú
őstag

Akkor a retek klubbon nézem a versenyt :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#46036) Sanya595 válasza hunnylander (#46034) üzenetére


Sanya595
senior tag

Ne a legszebb,de köszönjük. :C :R

Mod a tegnap linkelt is megy és szebb is.De azért is köszi,mert azt is Te linkelted.

[ Szerkesztve ]

(#46037) hunnylander válasza Sanya595 (#46036) üzenetére


hunnylander
őstag

Ott meg a hang ratyi. :DDD (Kettőből lehet kombinálni...)

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#46038) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megyek Hamit megteszem pole-ra :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46039) hunnylander válasza Motion_Blur (#46038) üzenetére


hunnylander
őstag

Valahol van vagy 30-as oddsa. :DDD

www.HunnyF1.com

(#46040) Oliverda


Oliverda
félisten

Keménnyel 1:31:252 18 fokos aszfalthőmérséklet mellett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46041) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nagyon erős idők jönnek. Pedig még mindig csak 12 fok van és 18 fokra csökkent az aszfalt hőmérséklete. 40-50 fokos aszfalton mi lenne? 29-es idők?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46042) wildrain válasza hunnylander (#46025) üzenetére


wildrain
addikt

a fotóügynökségek igenis adnak a rangjukra és nem szándékuk hazudni a képekkel.
Hogy lehet képekkel hazudni??? Nyilván azok a sajtóelemek, amik felhasználják a fotóügynökségek képeit a cikkeikhez, azt írják le, ami történt, és nem azt, hogy a német versenyzők náci mozgalmat indítottak. Ilyen alapon nem csak ebben a témában, hanem bármely más fénykép mellé írt cikk lehet hazugság. Ez egyáltalán nem a fotóügynökség felelőssége.
Más kérdés, hogy nem fog megjelenni kép erről, mert a FOM vagy a versenyzők, vagy a menedzsereik, vagy a csapatuk letiltja.

És igen, tényleg sajnálom, hogy nem látok róla képet vagy videót.

(#46043) Sanya595 válasza Motion_Blur (#46041) üzenetére


Sanya595
senior tag

RAI P2!

(#46044) P00By


P00By
nagyúr

Izgalmas időmérőre számítok.

(#46045) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

FP3:

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46046) Bermi


Bermi
aktív tag

hosszú volt ez a 3 hét, kíváncsi vagyok, melyik csapat lépett előre.

F1.....

(#46047) AMD Power válasza Motion_Blur (#46045) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt már szeretem... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46048) blazsey2


blazsey2
senior tag

Ötszörös rallye világbajnok válthatja a négyszeres champcar bajnokot [link]Mod:go KIMI

[ Szerkesztve ]

PSN ID:blazseydr

(#46049) olta


olta
aktív tag

Sziasztok!

Valaki nem tud egy stream-et az idomerohoz, mert behalt az itteni szolgaltato, aztan nincs adas sehol :(

(#46050) Csabee.


Csabee.
nagyúr

nah elkezdődött a F1 hétvége.. :) kíváncsi leszek.. :) hajrá ferrari

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.