Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26001) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Szidjatok nyugodtan engem is, engem nem zavar.
De ma megnéztm a belső kamerás felvételt Hamilton autójáról.
1.Az azért nem teljesen tiszta, hogy egyböl tolta neki mint az állat és Kimmit csak éppen maga elé engedte és már támadta is azzal a lendülettel tovább.
2.Hamilton úgy is sokkal gyorsabb volt ,mért nem várta meg a hosszú egyenest és simán megelözhette volna.
Kár ,hogy igy ért véget ez a jó futam.

(#26002) Oliverda válasza 7Heads Drago (#25994) üzenetére


Oliverda
félisten

Nehezen jut el az agyadig hogy 3 napos bant kapott akinek írogatsz. :U Te is követhetnéd hunnylander példáját mert fájdalmas az a sok baromság amit itt általában öszehordasz. Még a neveket sem tudod normálisan leírni. Kicsit visszavehetnéd te is a volumét, mindekinek jobb lenne szvsz. Písz! :R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26003) copin válasza Oliverda (#26002) üzenetére


copin
őstag

Akkor azért lett csendes a topik. :DDD

(#26004) attisx


attisx
addikt

Petíció a Belga Nagydíj eredeti végeredményének visszaállításáért!

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#26005) !Overdose! válasza attisx (#26004) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szánalmas!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#26006) D@ni88 válasza attisx (#26004) üzenetére


D@ni88
addikt

Én meg petíciót nyújtok be hogy zárjanak ki mindenkit a futamról, mert miután Kimi kiesett, pofátlanul lassan mentek a pályán, és a kizárás után majd Kimi a +2 körével megnyeri a futamot :D és senki se kap pontot :) Sztem reális :C

(#26007) AMD Power


AMD Power
titán

Schumacher szerint a Ferrari elsőbbséget élvez!

„Lewis (Hamilton) megérdemelte a győzelmet, de végül elvették tőle. Véleményem szerint szabályos volt az előzés. Már az első blikkre is annak tűnt. Sajnos nem ez az első ilyen eset. A Ferrari mindig is elsőbbséget élvezett a Formula-1-ben.” – mondta a korábbi Formula-1-es versenyző, Ralf Schumacher

Ez úgy látszik nem csak nekem nyilvánvaló. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26008) brownus válasza AMD Power (#26007) üzenetére


brownus
veterán

majd a bátyja rendbe teszi ;] :) ő beszél amikor összesen huszonpárszor állt fel a dobogóra 10 év alatt?

szegény ralf; a bátyja is, majd szép sorban a csapattársak is; fisichella, montoya, és trulli is elkente a száját :U

[ Szerkesztve ]

(#26009) Pompi válasza AMD Power (#26007) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ralf Schumacher :U - inkább nem is írok semmit.

Amúgy érdekes, hogy itt még neked sem volt annyira nyilvánvaló...

Feel Good Inc.

(#26010) AMD Power


AMD Power
titán

Belgium Grand Prix - Lewis Hamilton was unfairly stripped of his win

Zajlik az élet.... :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26011) AMD Power válasza Pompi (#26009) üzenetére


AMD Power
titán

Nem volt 100% szabályos szerintem se. De mivel Kimi kiesett és főleg úgy ,hogy előtte sárga zászlónál előzött így nem tartom jogosnak a büntetést!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26012) Shabranigdo válasza Pompi (#26009) üzenetére


Shabranigdo
tag

gondolom a kiemelt részre gondolt az idézetből.amiben van valami,bár fel lehet hozni eseteket,amikor Ferrarit büntettek keményen.
Ralf véleményére viszont én se adok sokat (mondjuk máséra sem,én kialakítottam a sajátomat a felvételek alapján és tántoríthatatlan vagyok :DDD )

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#26013) Pompi válasza AMD Power (#26011) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A sárga zászlós előzés azt gondolom elég értelmesen el lett itt korábban magyarázva. Olvastad? Visszakeressem?

Feel Good Inc.

(#26014) mefistofeles válasza Vandit. (#25964) üzenetére

Jó sok butaságot belegyömöszöltél két mondatba......

"lajoska nem akarta bevenni a kanyart "
De bizony be akarta venni, ám kimi tökéletesen kiszorította a pályáról.

"mert tudta ha beveszi, akkor Kimi elhúz."
Aha, gondolom nem láttad a futam utolsó 5-6 körét. Mert abból kitűnik, hogy Kimi max. repülővel tudott volna elhúzni a sokkal gyorsabb Hamiltontól.

"Csak nekem tűnik úgy, hogy nem nagyon vette el a gázról a lábát az úgymond elengedésnél??"
Igen csak neked! Ha nem veszi el, hogy került volna néhány méteren belül Kimi mögé?
És mi az, hogy úgymond elengedés? Kimi elé került, tehát elengedte. Ez világos!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#26015) Jarod1


Jarod1
addikt

Én úgy látom hogy A futómű nem sérült meg annyira Kimi hogy ne tudott volna bemenni a célba... :(( :O

(#26016) Shabranigdo válasza mefistofeles (#26014) üzenetére


Shabranigdo
tag

nem csak neki.nem néhány,hanem sok méter és úgy hogy Kimi legyorsulta, emiatt "úgymond elengedés"

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#26017) AMD Power válasza Pompi (#26013) üzenetére


AMD Power
titán

Megköszönném mert nem olvastam. :K

A fasiszt* illetve a rabzsolg* duma után kicsit hanyagoltam a topicot.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26018) Pompi válasza AMD Power (#26017) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Pedig pont neked válaszolta wildrain, ebben szerintem minden benne van, amit ezzel kapcsolatban el lehet mondani.

Feel Good Inc.

(#26019) AMD Power válasza Pompi (#26018) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi. Én erről a hsz-ről lemaradtam így már tiszta a kép.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26020) brownus válasza mefistofeles (#26014) üzenetére


brownus
veterán

akkor nézd meg párszor:

23. és 24. másodpercnél vette el a lábát a gázról... egy icipict a fehér vonalat nézd, ott kerül kimi hamilton elé...

(#26021) mefistofeles válasza Shabranigdo (#26016) üzenetére

...gondolom szerintetek az lett volna a jó ha Hamilton állóra fékezi a mekit. :C

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#26022) AMD Power válasza mefistofeles (#26021) üzenetére


AMD Power
titán

Nem erről van szó. Jobban le kellett volna maradni. Már csak azért is mert szerintem még így is megelőzte volna Kimit.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26023) DigitXT válasza mefistofeles (#26021) üzenetére


DigitXT
félisten

Felfognád, hogy nem fékezett egyáltalán?:U
Abszolút nem volt korrekt, de nem szídom ezért:
a verseny hevében, extrém körülmények között
történt. (A büntetést viszont nem véletlen kapta.)

(#26024) soulcube


soulcube
aktív tag

Massa - " Amit Lewis tett az előfordul, de azt hiszem talán kicsit optimista volt, amikor azt gondolta, hogy visszaengedi a pozíciót Kiminek, de csak részben és aztán azonnal megpróbálja megint megelőzni. " Teljes cikk

Massa tökéletesen leírta, hogy mi a pálya. Ott a pont !

(#26025) prmcsk


prmcsk
addikt

Vazzátokmeg !

Itt sorra, volt, vagy aktív pilóták mondják el a véleményüket, az előzéssel kapcsolatban. Erre jöttök ti a "ferkanoidok" meg a stewardok (biztos azok is volt pilóták helyett valami "érdek, vagy jogbuzik"), és eldöntitek, meg minősítitek a kijelentéseiket, az előzéssel, érdekekkel kapcsolatban. És véleményükben kurvára nem számít, hogy milyen szintű versenyző. Nem kell megmásznom ahhoz egy hegyet, hogy tudjam: ott van...

Az nem számít, hogy éveket töltöttek el az F1.-ben és bizonyára belülről ismerik minden gondjával, bajával és hierarhiájával együtt.

Ezért írtam már rég, hogy nem stewardok kellenek ide, hanem volt F1. pilóták, akik a vitás helyzeteket eldöntik. Kevesebb volna a tévedés joga meg a befolyása bizonyos köröknek.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#26026) Vandit. válasza mefistofeles (#26014) üzenetére


Vandit.
addikt

Nézd meg szépen a videót. 15. mp-től kezd el szépen kikockázni. Aztán nézd meg szépen ki van előrébb és ki van íven stbstb. Lajoskának nem tetszett, hogy nem lett elengedve és tisztában volt vele, ha besorol, akkor megint lemarad kimitől. Az elengedés meg nevetséges. Szabályosan gyorsult szó nem volt elengedésről, mert kimi legyorsulta ergo nem engedte el.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26027) lenox válasza prmcsk (#26025) üzenetére


lenox
veterán

volt F1. pilóták

Pl. Lauda, aki mindig annak nyal, aki fizet? En nem hiszek benne, hogy volt pilotak jobbak versenybironak, mint azok, akik mar akkor is versenybirok voltak, amikor az illeto meg versenyzett.

(#26028) AMD Power válasza prmcsk (#26025) üzenetére


AMD Power
titán

Nyugodj meg hétvégén újra Lewis lesz a győztes! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26029) Shabranigdo válasza mefistofeles (#26021) üzenetére


Shabranigdo
tag

nem,de köszi hogy eldöntöd helyettem mit gondolok. Korábban írtam,hogy én nem büntettem volna. Viszont ez a visszaengedés legjobb esetben is vitatható

prmcsk jelenlegi pilóták véleményét nem nagyon olvastam kivéve az érintettekét,akik ngyjából semlegesen fogalmaznak,picit belecsempészve a saját véleményüket.Lauda meg eddig is Hamilton párti volt,marad egyetlen vélemény Ralf Schumacheré,aki neekem nem mérvadó és amúgyis egy fecske nem csinál nyarat.

és még a hegyes példához saját verzió: tojást se kell tudjak tojni,hogy megmondjam róla ha záp

[ Szerkesztve ]

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#26030) mefistofeles

Végül is érdekes eszmecsere folyik itt (kevés kivétellel), bár az teljesen világos, hogy a bünti vs. nem bünti pártiak sosem fogják elfogadni egymás érveit, így nem is lehet meggyőzni a feleket egymás igazáról..
Részemről ez ügyben asszem le is zárom a dolgot, bár zárszóként annyit még megjegyeznék, hogy vannak ugye a tények, amit mindenki látott és van a bünti pártiak véleménye, hogy Hamilton nem lassult le eléggé, nem engedte kellőképpen maga elé stb.
Ezzel csak az a gond, hogy ezek a ködös kifejezések egy olyan sportban döntenek akár VB címről, ahol miliméterre, gramma, és ezred másodpercre meg van határozva minden. SENKI, beleértve a FIA isteneit, a ferrari mérnökeit, a bünti párti félszakértőket és az elfogult olasz sajtó szakujságíróit, szóval senki nem említi konkrétan, hogy mennyivel kellett volna lelassúlnia, mennyire kellet volna elengednie Kimit, mikor kezdhetett volna újabb előzésbe stb.
Ha utólag kockánként elmezve a felvételeket, ezen hatalmasságok nem tudnak konkrét mértéket mondani, akkor, hogy lehet elvárni Hamiltontól, hogy század másodpercek alatt hozzon megfelelő döntést úgy, hogy szánt szándékkal azért nem teszi lehetetlenné saját helyzetét.........

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#26031) sh4d0w válasza prmcsk (#26025) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ahha... tehát pl. az ügyes, okos, rendkívüli eredményeket felmutató, 100x-os világbajnok Ralf Schumacher véleményét kellene elfogadni...? Nála nagyobb lúzer nemigen versenyzett e sportágban...

https://www.coreinfinity.tech

(#26032) remington2


remington2
senior tag

Szerintem sem volt teljesen tiszta ez a szitu, de egyetértek vele, hogy megbüntették. A körülményekhez képest ez volt a legjobb megoldás. Ha nem teszik, elfajul a verseny, és a végén úgyis rásütik Hamiltonra, hogy nem tisztán nyert. Lényegében "arany középút" volt ez a döntés, szerintem jól tették.

Az, hogy a FIA gyakorlatilag a Ferrari belső tanácsaként működik, nekem azóta tény, amióta - talán 2006-ban - épp csak nyíltan, sajtó előtt nem közölték, hogy minden döntésükkel a Ferrari mögött állnak. Emlékszik valaki arra, milyen pofátlan és hihetetlen módon gáncsolta az egyéni vb-t vezető csapatot (Alonso & Renault) akkor ez a "szervezet" sorozatosan, a világbajnokságon át? És mégis a Renault nyert, akiket bár sosem kedveltem (Alonsoval együtt), de ekkor nagyot nőttek a szememben. Fura módon az 5 éves Ferrari királyságot nem akarták megzavarni :U

Ehhez a 2006-os szituhoz képest legalább a mostani döntés relatíve jónak és igazságosnak minősíthető.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#26033) Incubus válasza JJános (#25925) üzenetére


Incubus
tag

Lehet, h a szabály rossz, de ez mindenkire érvényes! Ha tudta - mert miért ne tudta volna -, h gyorsabb mint a Ferrari, akkor ráért volna ott megelőzni, ahol nincs sikán, nincs kanyar, a szép hosszú egyenesben, ott tiszta lett volna minden. Nehogy már pont ne Ő tehessen róla! A pilóták, ha tiszta helyzetet teremtenek maguknak, akkor nincs gond. Itt meg pont emiatt van....

(#26034) attisx válasza prmcsk (#26025) üzenetére


attisx
addikt

Én azon szoktam jókat mosolyogni magamban, amikor a "nagy" Ferrari fanok Niki Laudát szidják. Pedig pont a ferrarisoktól kellene, hogy a legtöbb tisztelete kapja, hisz két VB-t is nyert a vörösöknek, öregbítve ezzel a csapat hírnevét... :U

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#26035) dokar válasza AMD Power (#26028) üzenetére


dokar
addikt

remélem legközelebb sem ő lesz a győztes :D

extra - SEXRay

(#26036) Shabranigdo válasza mefistofeles (#26030) üzenetére


Shabranigdo
tag

"bár zárszóként annyit még megjegyeznék, hogy vannak ugye a tények, amit mindenki látott és van a bünti pártiak véleménye" hát nem vagy semmi :W
"senki nem említi konkrétan, hogy mennyivel kellett volna lelassúlnia" de, itt mondták többen,hogy fékeznie kellett volna és a belső kamera alapján ezt nem tette meg

attisx bár én nem vagyok ferraris,de Lauda véleménye sokszor hülyeség sztem. És pl apámat is tisztelem,mert felnevelt,segített viszont ha hülyeséget beszél vitába szállok vele

[ Szerkesztve ]

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#26037) peterszky


peterszky
őstag

Szerintem egyértelmű miért sorolták vissza Hamiltont: pénz. Szorosabb vb verseny -> több néző -> több pénz. Ennyi, nem kéne ezért marni egymást :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#26038) attisx válasza peterszky (#26037) üzenetére


attisx
addikt

Mintha az a nyolc pontos előny nem lett volna elég szoros öt futtammal a vége előtt.

Shabranigdo: De azért gondolom édesapádat se szoktad lehülyézni, pláne nem folyamatosan, mondjon bármit is...

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#26039) peterszky válasza attisx (#26038) üzenetére


peterszky
őstag

A kettő pont szorosabb.

What else you gonna do on a Saturday?

(#26040) #70869248 válasza Vandit. (#26026) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nem nagyon szoktam ilyet írni, de ez elég nagy hülyeség...mármint hogy szó sem volt elengedésről, hanem Kimi legyorsulta...
idézek inkább pontosan töled:
"Szabályosan gyorsult szó nem volt elengedésről, mert kimi legyorsulta ergo nem engedte el."

Szal ez elég nagy répaság, azért figyelni kellene hogy milyen messze mész, mert azért a vélemény minősít.
Engem már lassan emnlékeztet ez a dolog, a medve a vakond meg a kölcsönkérendő ásó kalandjára, ahol a medve addig hajtogatta hogy ez lesz, az lesz, hogy mire a vakond kijött a kopogtatásra a medve elküldte a 'nyjába.

Hamilton elengedte Kimi-t...látszik a tempóján,..egyébként is mőtöl gyorsulta volna le Kimi amikor Hamilton ráesett tempóban a jobb tapadása miatt? Kimi maga nyilatkozta hogy nem volt igazán rendben az autó egyensúlya..a tapadásról nem is beszélve.
Hamilton ráesett Kimi-re a 'buszmegálló' sikánjának féktávján, megpróbált be is menni, mert nem tudta hogy Kimi mennyire küszködik az autóval..de Kimi annyira azért nem küszködött hogy ne tudja zárni Hamilton előtt az ívet.
Hamilton vágott...itt most lehet okoskodni, hogy fékeznie kellett volna, én sem fékeztem volna..abból bármi lehet, nekicsúszok-megpördülök mittomén,...a szabályok értelmében igen is lehet vágni ha a versenyző erre kényszerül, helye nem volt az ziher...és én láttam már vágni így száraz körülmények között is, csak nem volt belöle előnyszerzés..ez a sikánvágás lehetővé tette ezek a körülmények között.
Jó hogy azt nem mondják páran, hogy ha a rázókövön fordul tuti megpördül....ergo egy megpördülésnyi időt kellett volna visszaadnia Kimi-nek...

Maga elé engedte, még Massa (és többen mások) is elengedésről beszélnek.
A vita azon van, hogy mégis bármilyen formában profitált-e a vágásból..mert ha a legkisebb mértékben is igen, akkor büntetni kell.
Mivel külső ívről támadó ívre ment, így egyértelműen keresztezte Kimi versenyvonalát, és innen lehet beszélni szélárnyékról...lehet beszélni róla, én nem tagadom hogy minden autó mögött létezhet szélárnyék..Kimi mögött is volt, és így azt sem tagadom hogy erre alapozva meg lehet óvni.
Nekem az összes felszedett (vagy képzelt) versenymegítélésem azt mondja hogy nem volt olyan mértékű szélárnyék ami azon a távon annyi idő alatt előzéshez segítette volna Hamilton-t. Sztem féktávon előzte meg, és ehez támadó ívre kellett kerülnie.

..de hogy Hamilton nem engedte el, hanem Kimi legyorsulta....

(#26041) Vandit. válasza #70869248 (#26040) üzenetére


Vandit.
addikt

Én nem fogok erre litániát írni. Elég hallgatni a motorhangot és hallani lehet mennyire vette el a gázról a lábát. A levágáshoz annyit, hogy befordulhatott volna, ha akar, de nem akart, mert tudta mivel járna. Az első bekezdésedet meg nem értem. Azért répaság, mert én úgy láttam és esetleg nem egyezik a véleményeddel? :F Ez nem rossz. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26042) #70869248 válasza Vandit. (#26041) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nem azért répaság, mert nem egyezik az enyémmel, én kifejezetten szeretem ütköztetni a nézetem, mert taniulok belöle.
...hanem mert állítasz valamit amit nem tudsz alátámasztani...akkor idézem mégegyszer:
"Szabályosan gyorsult szó nem volt elengedésről, mert kimi legyorsulta ergo nem engedte el"

Ahoz hogy azt állíthasd hogy 'szabályosan gyorsult'..ahoz neked ezt tudnod kellene, de ugye miből...egy 6 vagy 7km/h-s sebességkülönbséghez nem kell fékezni, elég egy kis gázelvét.

(#26043) mefistofeles válasza Shabranigdo (#26036) üzenetére

Az első megjegyzésedre, igazad van, rosszúl fogalmaztam. Nem azt akartam mondani, hogy a bünti pártiak véleménye ellentétes a tényekkel, a tényeknél pedig a vitatható események előtti dolgokra gondoltam, amiben nagyjából mindenki egyetért.

Amit utána írsz az viszont már ne is haragudj, butaság. Miért kellett volna fékeznie? Bőven elég ha lassabban gyorsul Kiminél. Ezt Hamilton így is tette. Ami a problémám az az, hogy ezzel a módszerrel mennyire kellett volna elengednie Kimit, hogy szabályosnak ítéljék meg? 5 méter? 10 ? na ezt nem tudja senki. Akkor Hamilton honnan tudhatná?

Amúgy Te is ragaszkodni fogsz az álláspontodhoz és persze én is, és talán így van jól. :D
Dönteni (szerencsére) úgy sem mi fogunk, bár az az érzésem, hogy a döntéssel kapcsolatos jövő idő csak kincstári optimizmus részemről. A leg elvakultabbak sem adhatnak nagy esélyt arra, hogy bármit változtatnak.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#26044) wildrain válasza #70869248 (#26040) üzenetére


wildrain
addikt

Nagyrészt egyetértek, Hamilton egyértelműen maga elé engedte Kimit.
Az, hogy a büntetés szabályos volt-e, az dönti el, hogy a sikán átvágásával előnyt szerzett-e avagy sem. Ehhez két esetet kell összehasonlítani:
1. Ami megtörtént, tehát azt, hogy levágta a sikánt.
2. Mi lett volna, ha nem vágja le a sikánt, hanem amikor látja, hogy Kimi keménykedik, visszavonul, és mintha fal lenne a fehér vonal helyén, a pályán maradva besorol Kimi mögé.
Ez utóbbi esetben valószínűleg lett volna akkora vesztesége a rossz ívből és a sebességvesztésből, hogy a célegyenes végén nem lett volna kifékezési pozícióban. Mivel ez nem történt meg, ezt senki nem tudhatja biztosra. Itt jönnek be a képbe a bírók, akik szintén megítélés alapján döntenek.

Mivel szerintem a Kimi mögé való besorolással kicsit lemaradt volna a Ferraritól, ezért a döntés helyes. A baj az, hogy túlságosan nagy a tét, és a dolog nagyon véleményszerű, túl képlékeny. A verseny szempontjából nem jó, hogy elvették a győzelmét.

(#26045) uszkart


uszkart
tag

Sztem kár ezen vitatkozni. Attól kezdve, hogy a kanyarlevágás után Hami mindegy, hogy fékezéssel, vagy csutka gázon, de visszakerült Kimi mögé, már elég meleg az ügy! Nehéz megitélni! Az meg, hogy a szabálykönyvben benne van-e, hogy a támadási pozíciót is fel kell adni, azt nem tudom.
Erős a bünti, de mégiscsak van 6 pont!
Az is biztos, hogy Kimit be kell áldozni, mert Massa egyedül nem hiszem, hogy megfoghatja Hamit. Csak a Ferrari!
Persze ennek nem örülök, mivel én is Kimi fan vagyok, de azt hiszem ez az év már elúszott számára!

(#26046) #70869248 válasza wildrain (#26044) üzenetére


#70869248
törölt tag

"Mivel szerintem a Kimi mögé való besorolással kicsit lemaradt volna a Ferraritól, ezért a döntés helyes."

..és mi lett volna akkor ha mindenképpen levágja a sikánt, de nem kerül Kimi elé?
Akkor viszont mennyi az annyi?

[ Szerkesztve ]

(#26047) mefistofeles válasza Vandit. (#26041) üzenetére

"befordulhatott volna ha akar"
Aha igen, sőt akár visszafelé is elindulhatott volna. De ő nyerni akart.
[link]
Tudom, hogy szar a felvétel, de a lényeg kivehető és pont a kanyarlevágás előtti pillanatot mutatja.
Szerinted a jelen élversenyzői közül hányan fékeznének, hogy besoroljanak a ferrari mőgé és hányan vágnák le a kanyart? Szerintem egyértelmű.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#26048) c.zsolti válasza remington2 (#26032) üzenetére


c.zsolti
őstag

Mert ugye Schumit nem szivatták meg Monacóban és a Hungaroringen?

...

(#26049) wildrain válasza #70869248 (#26046) üzenetére


wildrain
addikt

Akkor ugyanez van, vizsgálni kell. Levágta a sikánt -> szerzett-e belőle előnyt ahhoz képest, mint ha nem vágta volna le.
Az, hogy mennyi az annyi, a büdös életben senki nem mondja meg, mert ahhoz az kéne, hogy tudjuk, hogy egy ilyen helyzetben mekkora veszteséggel járt volna az, hogy Kimi mögé besorol. De nem tudjuk, és soha nem is fogjuk tudni. Csak megítélhetjük, és ugye az minden embernél más végeredményt adhat.

(#26050) Vandit. válasza #70869248 (#26042) üzenetére


Vandit.
addikt

Mint írtam a motorhangból lehet következtetni arra, hogy mennyire vette le a gázról a lábát. kb. semennyire. Az elengedés meg véleményes, úgyhogy azt sem lehet mondani, hogy kellően elengedte volna. És a 6 km/h sebbeségkülönbség ki szerint elég? Szerinted? Dennis szerint? Hamilton szerint? A szabály szerint? Ez is elég kétes dolog.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.