Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

''Újabb topicot emésztett fel a száguldó cirkusz, itt a folytatás.

Kedves Mindenki!

Ismét kezd elfajulni ez a Formula-1 topic. A személyeskedő, egymás kedvenceit megalázó és lekicsinylő hozzászólások, rasszista kijelentések nagyon elszaporodtak az utóbbi időben. Ez a topic hasonló okok miatt megélt már néhány zárást. Akik régebben ide járnak, azok talán még emlékeznek is rá, hogy ez nem először történne meg. Most azonban komolyan elgondolkodtunk rajta, hogy kell-e egyáltalán nekünk egy olyan topic, amelyben a magukat rajongónak nevező, Formula-1 fanatikusok, képtelen normális vitára, eszmecserére. Természetesen tisztelet a kivételnek, azoknak, akik nem indulatból írnak, hanem higgadtam érvelve próbálják kifejteni a véleményüket. Nekik, a keveseknek köszönhető, hogy a topic még mindig létezik. Mert egy olyan topicra, amely szemmel láthatóan csak indulatokat gerjeszt, semmi szükség itt a Fórumon. Szeretnék megkérni mindenkit, hogy a jövőben tartózkodjon a személyeskedéstől, a rasszista megnyilvánulásoktól, valamint a versenyzők pocskondiázásától, mert ez felesleges indulatokat szül.

Éppen ezért a jövőben, ha ilyesmit tapasztalunk, azt szó nélkül töröljük és kirívó esetekben a „szerzőt”, vagy a visszaesőket banoljuk.

Hivatalos Formula-1 oldal

A 2008-as versenynaptár

2008-as tesztnaptár: f1hirek.hu-ról és a formula.hu-ról

Aktuális állás a hivatalos oldalon

Ha TV-n nem tudod nézni, itt követheted az eseményeket Live Timing-al: [link]

Lehetséges linkek a szabadedzések online követésére:

Online közvetítés #1
Online közvetítés #2
Online közvetítés #3
Online közvetítés #4
Online közvetítés #5
Online közvetítés #6
Online közvetítés #7

Régi linkek, egyelőre csak azért, hogy meglegyen:

#1
#2

F1History - 1950-től napjainkig: [link]

Kedvezményes jegyek a Magyar Nagydíjra: [link]

Előzmények:

Formula-1 2006 - Archívum I. [link]
Formula-1 2006 - Archívum II. [link]
Formula-1 2006 - Archívum III. [link]
Formula-1 2007 - Archívum IV. [link]
Formula-1 2007 - Archívum V. [link]
Formula-1 2007 - Archívum VI. [link]

[ Módosította: Pompi ]

Soirée...

(#2) dragonfx


dragonfx
veterán

1. ;)

picit uncsi futam volt ahogyan a magyar is.
Sajnáltam Hamiltont, tán még nyerhetett is volna ha megtolja, de raikönen lassan leégeti magát nálam, még massát sem képes megelőzni, lehet tényleg nincs tudás abban az emberben akkroa mint mindenki hiszi, mert elissza? :U

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3) FireKeeper válasza dragonfx (#2) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ennek ellenéree mégis ment egy leggyorsabb kört :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4) OTee


OTee
tag

Nem halgatta senki az interjúkat?! :F
+mondta Kimi, mégha virágnyelven is, hogy csapatutasítás volt, hogy ne kergesse Massat a 2. kiállás után.
Én így értettem.
A többi meg boxtaktika, most neki volt pechje.
1szerű a történet, időmérőt kell nyerni, és végigmenni.
A jelenlegi élmezőnyt jelentő 4 autó (2 ferka 2 meki) között szvsz nincs előzésre elegendő különbség.
SZVSZ. :DDD

OTee

''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

(#5) joshua7


joshua7
veterán

Akkor ide is: grat a Williams-nek, különösen Rosberg-nek. Szépen ment ma. :R

Semper Fi

(#6) marsu válasza dragonfx (#2) üzenetére


marsu
addikt

Hamilton a defekt miatt elbukta az esélyes harmadik helyét a dobogón, de mégis szerencsés lehet, hogy nem állt bele a gumifalba és be tudott menni a boxba kerékcserére. Sőt, az ötödik helyen még pontot is szerzett ....

Press any key to continue ...

(#7) dragonfx válasza OTee (#4) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát ja szerintme is Hamilton érdemli meg legjobban idén, jött látott győzőtt...szép kerek történet nincs benne szálka.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#8) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sztem Button is jól ment ma, igaz csak 13. lett, de a 21. helyről indult, és közben nagyon sokat (néhány szépet is) előzött!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9) manutdzoli válasza dragonfx (#2) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Nincs tudás?Ha akarta volna megelőzhette volna,csak nem akarta a csapat hogy netalántán kiessen mind2 ferrari.Ha nem tudna akkor nem nyert volna idén 3 futamot.
Hamilton meg nem nyerhette volna meg,mert ma sokkal gyorsabbak volna a ferkák :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10) manutdzoli válasza FireKeeper (#8) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Amit Button ma csinált az nálam 5-ös,főleg ezzel a semmirevaló hondával.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#11) PazsitZ


PazsitZ
addikt

[link]HYDRAULICS FAILURE HALTS WEBBER AGAIN :W :O :(

- http://pazsitz.hu -

(#12) manutdzoli válasza PazsitZ (#11) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Az idei red bull-nak sajna minden baja van.Nem valami megbízható.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#13) bdav válasza PazsitZ (#11) üzenetére


bdav
őstag

redbull is szégyen amit művel lassan. DC rádiója az elején már jól beparáztatott de legalább ő kocsija végigbírt menni...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#14) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

[link]
Ralf lehet megy a Williams-hez

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#15) snecy válasza FireKeeper (#8) üzenetére


snecy
senior tag

Végülis ja, a fél mezőnyön keresztülgázolt ;]
Jó hogy szinte egy előzését nem mutatták..

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#16) snecy válasza manutdzoli (#14) üzenetére


snecy
senior tag

Ha Ralf megy a Williamsbe, akkor Frank felkészülhet pár ínséges idényre.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#17) manutdzoli válasza snecy (#16) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Az biztos!Jól nézne ki a Williams-nál Ralf-Rosberg páros.Főleg ha jobb autót csinálna a Williams,már ha egyszinten lenne a Bmw-vel az is jó lenne.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#18) hunnylander válasza manutdzoli (#14) üzenetére


hunnylander
őstag

Az msa értesülései szerint a Toyota megpróbálja leigazolni Rosberget. A gyári csapat nagyobb technikai támogatást ígér a Williamsnek a német versenyzőért. Amennyiben Ralf Schumachert is 'visszafogadja' (1999 és 2004 között a Williams-BMW színeiben versenyzett) jelentős pénzbeli támogatásban is részesülhet.

Hogy mik vannak! Ennek zsarolás szaga is van. ('Ha nem adjátok ide Rosberget, nem kaptok jó motort'.) És a Toyota még fizetne is a Williams-nek csak vigyék Ralfot? LOL :DDD

www.HunnyF1.com

(#19) manutdzoli válasza hunnylander (#18) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Nagyon meg akarják szerezni rosberget.Én nem tartom annyira zsarolásnak,mert ha ilyet próbál csinálni a toyota,hogy nem kaptok jó motort ha nem adjátok ide rosberget,akkor a williams keres magának más motorszállítót.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#20) soulcube válasza manutdzoli (#19) üzenetére


soulcube
aktív tag

Valami olyasmit hallottam, hogy Ralf szerződését a Toyotánál akkor lehet felbontani ha az utolsó futam után nem éri el a világbajnok pontjainak x (nemtom pontosan mennyi) százalékát. Még valamikor a 3.-4. futam környékén nyilatkozta valaki.

Lehet, hogy kamu ? :F

(#21) hunnylander válasza manutdzoli (#19) üzenetére


hunnylander
őstag

Viszont szegény Frank Williams-nek nincs sok választása, ami a motorszállítót és a vett motorokat illeti. Pl. adna e a Ferrari 100%-ig csúcs és legújabb motort egy olyan csapatnak amelyik történetesen elég ütős autót tud építeni még egy közepes motor köré is? A legjobb az lenne, ha egy új nagy gyártó (pl. az Audi) jönne és a Mclaren Mercedes-hez és BMW Sauber-hez hasonlóan felvirágoztatná a Williams-et.

www.HunnyF1.com

(#22) manutdzoli válasza hunnylander (#21) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Nem hiszem hogy adna.Viszont jó ötlet lenne ha egy új gyártó jönne,ahogy írtad audi,vagy volkswagen.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#23) koob


koob
senior tag

azvoltavicces h itt még az 1-3-ba se tettétek masszát :DDD

(#24) manutdzoli válasza soulcube (#20) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Nem tudom igaz-e ez a százalékos dolog.Sztem ha belehúzna év végéig,hozna egy pár pontszerző helyet vagy akár dobogót is(Amit kétlek az idei toyotától)talán maradhatna.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#25) Atlantis válasza hunnylander (#21) üzenetére


Atlantis
veterán

Nagyon kicsi az esély, hogy a VW konszern beszállna az F1-be. Nem látnak benne fantáziát, mint ahogy szerintem a Toyota és a Honda sem marad sokáig, ha nem jönnek az eredmények. Ez a márka lejáratása, amit most művelnek. Ráadásul nem is olcsón.

A VW-nek nincs is tapasztalata ilyen téren, sokba kerülne nekik még beletanulni is. Meg aztán gondolom az sem véletlen, hogy a BMW, Toyota, Honda nem csak motort ad el, lehet jobban megéri gyári csapatot futtatni, mint csak motort szállítani. Abban meg pláne nincs tapasztalatuk.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#26) soulcube


soulcube
aktív tag

Állítólag a General Motors foglalkozik a gondolattal, hogy beszáll az F1-be.
Bizonyos források 2010-et említenek.

Vajon mi lenne a nevük? Chevrolet F1 Team? :DDD

(#27) attisx válasza hunnylander (#21) üzenetére


attisx
addikt

Willams-Audi: Diesel Powaaa! ;] :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#28) helkis válasza Atlantis (#25) üzenetére


helkis
addikt

a Porsche név mond valamit? :))
az is VW, és jó sokáig Mclaren-el karöltve verhetetlen volt, igaz az még turbós-korszakba nyúlik vissza..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#29) prmcsk válasza Atlantis (#25) üzenetére


prmcsk
addikt

A VW-nek a mai F1 szabályokkal semmi értelme ott lenni..... :(

Szerintem diesellel kéne indulnia, de szabályzat nem engedi a dupla köbcentit,
pedig a diesel megkaphatná.

Az egyszeri kötelező takolás sem volna jó nekik, mert lehet, hogy egy tankal végig
tudnának menni a versenyen és mint tudjuk, ez a művelet súlyos mp.-ket jelent. ;]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#30) snecy válasza prmcsk (#29) üzenetére


snecy
senior tag

Ha lehetne alkalmazni turbot, akkor a VW konszern már réges-rég jelen lenne az F1-ben.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#31) prmcsk válasza snecy (#30) üzenetére


prmcsk
addikt

Még ez is lehet......

Vagy ez a lehetőség........

Ugyanakkora motor, de turbicsekkel, ha diesel.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#32) poffsoft


poffsoft
addikt

Végre egy kis izgalom. Mikor is volt utsóra durrdefekt az élen??? :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Male válasza hunnylander (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Tudtommal van valami szabály arra, hogy nem adhatnak gyengébb-más motort el, mint amit ők is használnak (tehát már nem lehet pl a két verzióval korábbit adni).

(de ebben most így leírva elbizonytalanodtam :B )



hunnylander: a Toyota csak ne adjon nagyobb technikai támogatást a Williamsnek... legalábbis a teljesítményüket elnézve inkább fordítva lehetne :U

[Szerkesztve]

(#34) ronaldo válasza Atlantis (#25) üzenetére


ronaldo
őstag

Ha kiszállnak (=feladják) akkor is legalább akkorát tépáznak a hírnevükön. Nincs jó megoldás :) Mert így ha égnek is, legalább képernyőn vannak, Trulli révén meg időmérőn elég sok szó esik róluk (persze pozitív értelemben, mert Ralfot is hallani és látni eleget, csak más megfontolásból). Arra meg aligha lehetett számítani, hogy a Honda ilyen szinten elsüllyed idénre. Ha a tavalyi formájukat hoznák, ami a BMW-Renault környéke, akkor semmi probléma nem lenne. S ahogy Wurz elkapott egy dobogót, úgy a tűzközelben Button is tudna alkotni.

Itt jegyzem meg, szerintem a Hondánál is legalább 40%-ban a Bridgestone gumi okozza a gondot, a nem titkoltan eltolt karosszéria mellett. Ahogy a Renault is ebbe süllyedt bele év elején. Sőt, ha a tavalyi eredményeiket vesszük, akkor meg még most is csúnyán égnek, csak úgy jöhetnek ki pozitívan a számvetésből, ha az éveleji önmagukhoz hasonlítjuk. Most szólnom kellene a kémügyről is, mert az is erősen kapcsolódik ide (biztos sokan tudják, hogy miért) de ezt a magas labdát ezúttal kihagyom :D

(#35) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

[link]
[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36) joshua7 válasza manutdzoli (#14) üzenetére


joshua7
veterán

Nincs nekem semmi bajom vele, de nem szeretném, ha Rosberg helyére menne. Talán Wurz helyett el tudnám képzelni, de Rosberg maradjon csak ott szépen.

Semper Fi

(#37) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hűűűűűű de káááár, szegény Hamilton... Szerintem nem tudja vezetni azt a kocsit, ez már a második defektje idén :DDD

Alonso elkúrta a rajtot, kicsit össze kéne kapnia magát.

(#38) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Heló!
Ti jobban ismeritek a lehetőségeket, olyan oldalt keresek, ahol meg lehet nézni, a versenyzők verseny utáni üzeneteit a nézőknek, eredeti nyelven.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#39) snecy válasza CYBERIA (#38) üzenetére


snecy
senior tag

[link]
[link]
[link]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#40) manutdzoli válasza joshua7 (#36) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Én se szeretném ha rosberg helyére menne.Én is úgy gondoltam hogy a williamsnél rosberg-ralf felállás!Viszont akkor lehet az lenne hogy rosberg agyonverné ralfot.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#41) manutdzoli válasza (Kolombusz) (#37) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Mégis ő vezet a pontversenyben,ha tudja vezetni a kocsit ha nem :D

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#42) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

[link]
Toyota: Csalódást keltő eredmények
Pedig milyen jól kezdték a hetet.A szabadedzéseken ott voltak az első 10-ben,sőt volt olyan is asszem hogy 4-5.helyen voltak.Ehhez képest az időmérő meg a futam egy nagy ratyi volt.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#43) CYBERIA válasza snecy (#39) üzenetére


CYBERIA
őstag

Én ott nem találom.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#44) snecy válasza CYBERIA (#43) üzenetére


snecy
senior tag

Ja, közben leesett hogy mit szeretnél... de miért kell neked a verseny utáni szöveg kb 10 nyelven? :DDD

[Szerkesztve]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#45) CYBERIA válasza snecy (#44) üzenetére


CYBERIA
őstag

Milyen 10? Max 3.
Egyébként Räikkönent hallgatnám meg, hogy mit mond finnül.
***klub egyből elnyomja, amikor az jön, de a német *** is.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#46) hunnylander válasza Atlantis (#25) üzenetére


hunnylander
őstag

Az az irónikus a dologban, mármint a Toyotával kapcsoltban, hogy F1 égés ide vagy oda, annak ellenére vagy talán valamelyest abból is adódóan, a Toyota nemrég szerezte meg az előkelő első helyet mint a világ legnagyobb autógyártója (mindenben: bevétel, gyártás, eladás, profit), letaszítva a trónról a General Motors-t.

Viszont a GM/Chevrolet az jöhetne az F1-be. A NASCAR Top10 is egy Ford kivételével mind Chevrolet. Szóval lehet, hogy tudnának maradandót alkotni, a pénzük meg van rá. Egyébként a Toyota is szerepel a NASCAR-ban, és nem is olyan rosszul.

www.HunnyF1.com

(#47) hunnylander válasza (Kolombusz) (#37) üzenetére


hunnylander
őstag

Az első defektje az egyáltalán nem vezetői hibából következett. Az időmérőn volt, és műszaki hibából eredt (a kerékcsavar nem megfelelő rögzítése).

Úgyszintén a tegnapi is lehet pusztán anyaghibából eredő defekt, mert pl. egyetlenegy elfékezést sem láthattunk/mutattak Hamilton-tól. Plusz még Hamilton vezetési stílusa is Alonso-val ellentétben kedvez a lágy guminak (is). Hamarabb durrana el vezetési hiba miatt Alonso-nál, de még Alonso stílusát is kibírják, mert ki is kell, hogy bírják. Néhány elfékezéstől sem szabad egy guminak eldurrani. Ha úgy lenne a pilóták testi épségével játszana a gumigyártó.

www.HunnyF1.com

(#48) hunnylander válasza Motion_Blur (#35) üzenetére


hunnylander
őstag

Made by loser fans.

Jujj, csak úgy süt belőlük az intelligencia meg az elfogulatlanság. :U

www.HunnyF1.com

(#49) hunnylander válasza Motion_Blur (#35) üzenetére


hunnylander
őstag

Made by loser fans. :DDD

Jujj, csak úgy süt belőlük az intelligencia meg az elfogulatlanság. :))

www.HunnyF1.com

(#50) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

DHL kupa: Räikkönen az élen [link]

12 versenyből 9-en Ferrari futotta meg a leggyorsabb kört :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.