Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37151) Oliverda


Oliverda
félisten

A McLaren, a Ferrari és a BMW is dolgozik az új diffúzoron

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37152) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ferrari bajban lesz...
Az ilyen megkésett újratervezés nem kecsegtet túl sok jóval. :U Még az is lehet, hogy nem nyernek vele semmit... Hihetetlen amúgy, hogy mások nem gondoltak erre a lehetőségre. Már rég tudták, hogy ez előnyt fog jelenteni, előbb el kellett volna kezdeni dolgozni rajta. :(((
Régen a Ferrari mindig kihasználta a szabályok nyújtotta kiskapukat, de elment az összes ész a csapatból, így már ennek az időszaknak is vége. A mostani vezetés meg lerombolja azt, amit Brawn, Todt, és Schumacher együtt felépítettek hosszú idő alatt. :W

Oliverda megelőzött, mert én még szöveget is írtam a linkhez. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37153) wildrain válasza hunnylander (#37150) üzenetére


wildrain
addikt

De a mézet meg hamisíthatják, úgyhogy bezárult a kör.
Hajajj, de még mennyire, hogy hamisítják! :)

(#37154) hunnylander válasza wildrain (#37153) üzenetére


hunnylander
őstag

Akkor erre igyunk is egy Red Bull-t, hátha semlegesíti a hamis méz megatív hatásait. :DDD

Hol vannak már a régi traubiszódás jaffa-szörpös szép idők. :)

www.HunnyF1.com

(#37155) Oliverda válasza MPowerPH (#37152) üzenetére


Oliverda
félisten

Idén nem lesznek VB-k sem egyéniben sem pedig konstruktőriben, én erre akár fogadni is mernék.

Viszont azt remélem hogy a McLaren Barcelona-ra elkészül a saját cuccával.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37156) hunnylander válasza Oliverda (#37155) üzenetére


hunnylander
őstag

Állítólag már Kínára.

www.HunnyF1.com

(#37157) Oliverda válasza hunnylander (#37156) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem lenne rossz... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37158) laci666 válasza Oliverda (#37155) üzenetére


laci666
senior tag

Az is 100% hogy a McLaren se nyer idén semmit.És van egy olyan érzésem a B kocsi olyan szar lesz mint a mostani ;]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#37159) válasza Oliverda (#37155) üzenetére



addikt

Brawn állítólag azért dobbantot a Ferkától, mert hiányzott neki a kihívás.
Még pár ilyen verseny és akár vissza is jöhetne, hasonló logika alapján. :D :O

#37160: az a baj, hogy a mekinek az überdifi által hozott +0,5mp is kevés lenne
bár szerintem is magukhoz fognak térni szép lassan

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#37160) Oliverda válasza laci666 (#37158) üzenetére


Oliverda
félisten

A McLaren-nek van egy jó pilótája meg egy olyan autója amit könnyen überdiffúzor kompatibilissá lehet tenni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37161) Pompi válasza laci666 (#37158) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Áznevezzelek Nostredamusra? ;]

Feel Good Inc.

(#37162) Motion_Blur válasza Oliverda (#37160) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A McLaren-szemüvegen keresztül ennyire egyszerű a világ? :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37163) Oliverda válasza Motion_Blur (#37162) üzenetére


Oliverda
félisten

:K

Pompi: Rám meg rajzolj egy McLaren szemüveget plíz. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37164) laci666 válasza Pompi (#37161) üzenetére


laci666
senior tag

Én benne vagyok :)

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#37165) laci666 válasza Oliverda (#37160) üzenetére


laci666
senior tag

És honnan tudod,hogy a Ferrarinak nincs.
Hát csak egy baj van,hogy ez a McLaren überdiffúzor nélküli autók között is elég hátul kullog.
Nem gondolom hogy az überdiffuzor annyit dobna rajta,de legyen igazad ;)

Én meg azt remélem,hogy Ferrarinál is kitalálnak valami okosat :)
De meg várom a Maláj gp ott kiderül minden.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#37166) 30z.Samu válasza Pilács (#37123) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ma mondták, hogy találtak egy nagyobb szponzort Talmának, lesz második moci. :))

Sic Parvis Magna

(#37167) Pilács válasza 30z.Samu (#37166) üzenetére


Pilács
senior tag

Nagyszerű! :C

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#37168) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én a következőket várom a hétvégén:

- még simább Brawn 1-2
- Ferrarik első 6-ban qualon és versenyen is, talán dobogó
- McLarenek időmérőn 10-15 hely, versenyen Hami pontszerző
- Kubica, Vettel, Rosberg élmezőny ismét

Nyilván ha leesik az eső, akkor borul minden.. de ha végigmegy mindenki szárazon és nincsenek nagyobb technikai problémák, akkor tiszta képet kaphatunk végre. Azért egy épített versenypálya mégis más ;)

Remélem Luca tudatosította Dominikával, hogy az életével játszik :U ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37169) MPowerPH válasza Oliverda (#37155) üzenetére


MPowerPH
félisten

McLaren se lesz az igazi idén, nekik még nagyobb a lemaradásuk. Mert azért legyünk őszinték, a Ferkák Melbourne -ben is a legjobb 6 -ban voltak. :U
Azért azt nem lehet tudni, ki hogy áll a fejlesztésekkel. Ferka lehet már nagyban eddig is erre készült, nem tudja senki. :N Mekinél már biztosan régen azon vannak, mert ők már a teszteken is látták, hogy nagyon nagy a baj.
Az tuti, hogy idén nem lesz Ferrari, McLaren konstruktőri és egyéni se. Nekik a tavalyi éven megy el most a VB, ők a végletekig fejlesztették a gépet, míg a többiek már az idei évre koncentráltak.
Ez van, de azért reménykedek, hogy valahogy felállnak, főleg a Ferrari. Viszont a RedBull -ok nagyon jók lehetnek, főleg ha elkészül a diffúzor. :K Van esély rá, hogy megeszik disznósajtékat is.

Akárhogy is, Ferkák agyon lettek verve. [link] Massa is piszok lassú volt...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37170) Motion_Blur válasza MPowerPH (#37169) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A Ferrarik nem lettek 'agyonverve'. Stratégiai hiba, műszaki hiba, vezetői hiba. De Kimi tempója nem volt rossz. Leggyorsabb körök alapján pedig nem lehet ítélkezni, mert pl. Kimi 6 tizeddel futott jobbat, mint Barrichello. És? Semmit sem jelent. Legfeljebb azt, hogy Birka ezzel a csúcsgéppel is csak balfaszkodni képes. Remélem Button most is agyon fogja verni.. (igen, tudom: Birka sérült diffúzorral hajtott)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37171) JColee válasza MPowerPH (#37169) üzenetére


JColee
őstag

Tavaly hogy is volt?
Ugyanígy kezdődött a szezon, ferrari csak bénázott, stb de azért eléggé ott voltak a a többi versenyen :K
Persze nem azt mondom, h Malajziában nyerni fognak, de sztem jobbak lesznek mint Ausztráliában

Motion_Blur csak a szokásos szezonkezdést produkálták :W

[ Szerkesztve ]

(#37172) MPowerPH válasza JColee (#37171) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én nem vagyok ennyire optimista. Szerintem akkor is nagy a lemaradás. Két BrawnGp, Vettel, Kubica, Rosberg. Ők alapból gyorsabbak. Webber se lesz lassú, ez 100%. Szóljatok, ha kihagytam valakit. :)
Így nézve necces az első 6.

Don't Tread On Me

(#37173) Motion_Blur válasza MPowerPH (#37172) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha Kimi nem dobja el, simán meg lett volna neki Rosberg (is). Annak ellenére, hogy elbaszott stratégiával indultak 6-ban voltak és a végén még tudtak volna feljönni a kemény keverék miatt. Tavaly Massa dupla kieséssel kezdte az évet, mégis 1 pont híján VB lett..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37174) Sanya595 válasza Motion_Blur (#37173) üzenetére


Sanya595
senior tag

Tavaly a szezon nyiton aszem mind ketten kiesttek ha jó emlékszem.Pont úgy kezdtek most is.Amúgy nem hinném,hogy Kimi a szerzödés elenére kiszáljon.

(#37175) JColee válasza MPowerPH (#37172) üzenetére


JColee
őstag

tavaly Rosberg a 3. lett
utána mégsem volt sehol a többi futamon :N
fejlesztési versenyben nincs sok esélyük az tuti

(#37176) proof88 válasza Motion_Blur (#37173) üzenetére


proof88
addikt

Az a baj, hogy Kimi el szokta dobni. :(

(#37177) hunnylander


hunnylander
őstag

Egy állítólagos mai kép a maláj pályáról.

James Allen mai blogbejegyzése szerint kegyetlenül esik/esett ma Kuala Lumpurban és Sepangban.

www.HunnyF1.com

(#37178) Motion_Blur válasza hunnylander (#37177) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Faszán át lehet úszni a kanyart :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37179) hunnylander válasza Motion_Blur (#37178) üzenetére


hunnylander
őstag

Van rá esély, hogy úszóverseny lesz kényszerű befejezéssel, sötétedés miatt, esetleg időlimit miatt. Ilyen pályán nagyon lassúak lennének az idei autók, sőt lehet, hogy el se kezdenék a futamot ilyen vízátfolyások mellett. Majd kiderül, vagy beborul. :D

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#37180) MPowerPH válasza hunnylander (#37177) üzenetére


MPowerPH
félisten

Atya isten. Nah, egy ilyen vízátfolyás a verseny végét is jelentené. Ha nagyon esik, akkor el se engedik a mezőnyt... :(
Am, így nézve izgalmas hétvégénk lesz. ;]

Don't Tread On Me

(#37181) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Azért ez nem biztos, hogy hátrány lesz, hogy a ferrarinak szinte az egész kocsit ujra kell dolgoznia a diffuzor miatt. Lehet tovább tart, meg többe kerül, de a végereményben meg a diffuzoron kivül a kocsi egyéb részének módosítása is előny lehet :)

BMW001: hát szivattyúzni kell a vizet onnan de gyorsan, mert olyat ne játszanak, hogy elmarad a futam az idő miatt...

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#37182) D@ni88


D@ni88
addikt

az nem átfolyás :D ott van minimum 30cm-es víz középen :D
legalább nem hevülne fel a motor, vízhűtés rulez :D :C

(#37183) hunnylander válasza D@ni88 (#37182) üzenetére


hunnylander
őstag

A korlátnál meg majdnem a korlát magasságáig ér. Két fickó majdnem derékig áll a vízben, ha jól veszem ki, egy meg ül a a korláton. :)

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#37184) D@ni88 válasza hunnylander (#37183) üzenetére


D@ni88
addikt

azért mondtam hogy a pályán tuti van 30cm-es víz.
mert a korlát mintha alacsonyabban lenne. De tökmind1, így nem lehet megrendezni, ha ilyen marad. Vagy szivattyúzzák, vagy kétéltűt varázsolnak a kocsikból:D

(#37185) Barthezz2 válasza D@ni88 (#37184) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Minden nagyobb eső alkalmával problémás ez a kanyar, hogy átfolyik(most épp áll) rajta a víz.. Valami megoldást már igazán kitalálhattak volna rá :U

Everybody lies.

(#37186) válasza D@ni88 (#37184) üzenetére



addikt

De milyen poén lenne ha valaki belemegy a tócsa közepébe és ott rányom a KERS-re. :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#37187) Bermi válasza hunnylander (#37177) üzenetére


Bermi
aktív tag

remélem nem marad el a futam, de ez kinézetre nem versenypálya.

sztem az esős futamokat, mint mindenki más is, de ez már úszóverseny lenne :(

F1.....

(#37188) proof88


proof88
addikt

Esős futam esetén a Ferraritól nem számítok sok jóra. :U

(#37189) MPowerPH válasza (#37186) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tényleg, esőben a KERS -es autó nem rejt magában nagyobb kockázatot? :U

Don't Tread On Me

(#37190) wildrain válasza MPowerPH (#37189) üzenetére


wildrain
addikt

Ha kockázatos, vagy nincs meg a kellő tapadás, akkor legfeljebb nem nyomja meg a gombot (szárazon is csak akkor érdemes megnyomni, ha már kifelé jön a kanyarból, és megvan a kellő tapadás). Esőben egy padlógáz is elég lehet a kicsúszáshoz, nem kell ahhoz KERS.

(#37191) MPowerPH válasza wildrain (#37190) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igazából nem is arra gondoltam. Sokkal inkább arra, hogy a víz vezeti az áramot. ;]

Don't Tread On Me

(#37192) fekeandras


fekeandras
őstag

link + link

[ Szerkesztve ]

(#37193) MPowerPH válasza fekeandras (#37192) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vót mán, meg én nem szeretnék ilyen Baumgartner féléket látni az F1 -ben. :W

Don't Tread On Me

(#37194) JJános válasza proof88 (#37188) üzenetére


JJános
addikt

Szerintem most kellene felkérni olimpiai úszókat, hogy népszerűsítsék a F1-et.
Megúszni való víz folyik.

2007-05-06 óta itt!

(#37195) Oliverda válasza MPowerPH (#37169) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ezt én még nagyon nem kiabálnám el. Példának tudnám említeni az 1998-as évet ahol az első futamon mindenki egy kört kapot a 2 McLaren-től aztán betiltották az extra fékpedált meg még mittudoménmit és Májkül az utolsó futamig harcban volt a címért. A McLaren-nek pedig megvan a pénze, az ultramodern központja, emberei, VB pilótája és ezzel együtt a motivációja is. Jelenleg durván kerek egy másodperc javulásra lenne szükségük hogy az élmezőnybe kerüljenek. Ebből fél lehet a diffúzor a másik fél meg az egyék aerodinamika és futomű fejlesztések. Persze tudom hogy ez nem olyan egyszerű mint ahogy én leírtam de csak azt tudom mondani mit jópár pilóta és csapatfőnök. A McLaren-t nem kell félteni, hamar összekapják magukat. Nyilván a többi csapat is folyamatosan fejleszteni fog. Na meg lesz itt még káosz futam is bőven, illetve szerintem disznósajtéknál is be fog ütni párszor a műszaki hiba a kevés tesztelés okán.

Arra sem fogadott volna senki egy forintban sem hogy Hamilton harmadik lesz Melbourne-ben és mégis...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37196) Oliverda


Oliverda
félisten

2001 Sepang #1

2001 Sepang #2

Montoya vs. MS (...és a részrehajló FIA)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37197) JJános válasza Oliverda (#37196) üzenetére


JJános
addikt

Itt a pont!

Montoya vs. MS olyan volt számomra, mint legutóbb Barika, és Webber.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#37198) MPowerPH válasza JJános (#37197) üzenetére


MPowerPH
félisten

Milyen pont van itt? :))

Don't Tread On Me

(#37199) Oliverda válasza JJános (#37197) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen Barika és Webber?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37200) JJános válasza Oliverda (#37199) üzenetére


JJános
addikt

Csak azt szerettem volna kifejezni, hogy jogos a 2 pont.

És hogy legutóbb, amikor Barika megtolta Webbert, hasonló volt a szitu. Lehet hogy Barikát is megtolták, nem ezt mondom. Csak gondolom fáj még, nekem.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.