Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#1201) kingabo válasza makinen72 (#1200) üzenetére


kingabo
őstag

"a" aztán F2-vel tudod szerkeszteni.
De lehet valahogy fel tudja olvasni az adatokat a file nevéből is, ha más nem valamelyik beépülővel.

szerk: jaja a képeden is látható ablakon Tools/ Automaticaly fill values...

[ Szerkesztve ]

(#1202) makinen72 válasza kingabo (#1201) üzenetére


makinen72
csendes tag

Köszi, "a" + F2 műxik... :K

"-A lehetetlent megkísérelni nem lehetetlen - zümmögött a computer -,és kiderülhet,hogy a látszat csal." Tőke Péter: A fogadás

(#1203) Apollyon válasza makinen72 (#1202) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A freedb taggert is próbáld ki, kijelölsz egy egész albumot, jobbklikk Tagging / Get tags from freedb és voálá :)
A freedb használatához be kell írni a Preferences / Tools / Tagging / freedb Tagger alatt egy email címet, és javaslom a freedb2.org szervert.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1204) superecneB


superecneB
őstag

Hello!

.flac lejátszásával lenne gondom - eddig sosem játszottam ilyet de egy zenét most így sikerült meg szereznem és vagy egyáltalán nem is játsza, vagy akadozva (számonként eltérő).
Amit próbáltam fórum hszei alapján: re-install, playbacknél a replaygain állítása - sikertelen orvoslás mind a kettő. Jelenleg a legújabb stabil verziót raktam fel.
Amit nem játszik ahhoz ezt írja:
Unable to open item for playback (Unsupported format or corrupted file):
"D:\Zene\PORTISHEAD - Dummy 1994\11 - Glory Box.flac"

(#1205) Visormail válasza superecneB (#1204) üzenetére


Visormail
addikt

A foobar alapban lejátsza a flac-et nem kell hozzá külső komponens, tehát valószínű hibás lehet ahogy írja.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1206) superecneB válasza Visormail (#1205) üzenetére


superecneB
őstag

Hmm... És ami akad arra mi az orvosság?

(#1207) Visormail válasza superecneB (#1206) üzenetére


Visormail
addikt

Azért mondom hogy szerintem hibásak azok a fájlok ahogy írja a hibaüzenet. Ezt a helyedben leellenőrizném pl winamp+flac plugin kombóval vagy bármilyen más lejátszóval ami viszi alapban vagy külső pluginnel a flacet és ha ott jól játsza le akkor a foobar a hibás, ha ott is rossz akkor a fájlok sérültek (esetleg másik gépen is kipróbálni őket).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1208) superecneB válasza Visormail (#1207) üzenetére


superecneB
őstag

Másik gépen jó volt, most felraktam a bétát, és ezzel viszi hibátlanul... Érdekes mindenesetre a probléma megoldódott én meg örülök :) - Nagyon megszoktam már ezt az egyszerű cicamica mentes lejátszót sokkal gyorsabban bejön mint a winampom ami volt. Bár még ennek is rengeteg szolgáltatása van amit nem használok ki.

(#1209) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

Sziasztok!

Lehet nem vagyok tisztában valami alapvetővel, de remélhetőleg majd valaki felvilágosít.

Itt van egy zenei CD, aminek a borítójára az van írva, hogy 24bit/96kHz. elindítom a lejátszást Foobarban, és a bal alsó sarokban a tulajdonságok között azt írja, hogy sample rate: 44100 Hz, Bits per sample: 16.

Kb. három lehetőséget látok:
1. nincs ellentmondás, csak én nem tudok valamit, ami kell az értelmezéshez.
2. a CD gyártója hazudik (de akkor nincs egyedül, mert több különféle kiadó lemezeivel ugyanez a jelenség, ideértve Sony)
3. A Foobar rosszul ismeri fel a tulajdonságokat.

Szerintetek melyik?

(#1210) Apollyon válasza Mackósajt (#1209) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem tudom tisztában vagy e ezzel a dologgal, de ha nem akkor a biztonság kedvéért itt ez a logoutos írás: 16 vs 24bit

A foobar valószínűleg azért azokkal az értékekkel játssza le a zenét mert a hangkártyád ennyit tud vagy erre van beállítva.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1211) Mackósajt válasza Apollyon (#1210) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Igen, az vitatható, hogy mennyire hallani a különbséget. Itt és most csak technikailag érdekel, hogy miért is van ez.

Viszont a hangkártyám (Xonar Essence) tudja a 24 bitet, és a driverben a sample rate is 96 kHz-re van állítva. A bitmélység nem állítható.

(#1212) Visormail válasza Mackósajt (#1211) üzenetére


Visormail
addikt

A foobar beállításaiban kell átállítani kép

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1213) Apollyon válasza Visormail (#1212) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen ott is, de nekem pl nem lehet az ASIO miatt ;p [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1214) Visormail válasza Apollyon (#1213) üzenetére


Visormail
addikt

Ha asio-t használsz akkor annak a beállításaiban kell, egyel lejjebb mint ahol a képen vagy: asio virtual devices menüben kiválasztod, edit vagy mi.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1215) Mackósajt válasza Visormail (#1212) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nekem ez a menü ki van szürkülve, és "Output data format will be chosen automatically for the selected device.", pedig az ASIO-ról nem is tudom mi az.

Szerk.: 1.1.7-es verzió van fenn.

[ Szerkesztve ]

(#1216) Visormail válasza Mackósajt (#1215) üzenetére


Visormail
addikt

Melyik van kiszürkülve? Most itthon vagyok meg tudtam nézni pontosan: asio virtual devices menü, kiválasztani a hangkártyát, edit gomb, configure gomb. Ha idáig eljutsz de itt van kiszürkítve a bit-depth és latency akkor az nálam is előfordult, asio eszköz eltávolítása újra felvétele gépújraindítás driver frissítés esőtánc a gép körül stb megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1217) Mackósajt válasza Visormail (#1216) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nincs asio eszköz, az a menüpont nálam nem létezik.
Ami ki van szürkülve az a File>Preferences>Playback>Output menüben az Output data format beállítás.

Mondjuk portable installal van fenn a Foobar. Lehetséges, hogy ilyenkor nem képes megfelelően azonosítani/kezelni az eszközöket? Megér egy próbát, este talán lesz időm újratelepíteni.

(#1218) Visormail válasza Mackósajt (#1217) üzenetére


Visormail
addikt

De hát ott van a képeden felül a device alatt hogy Creative Asio van beállítva kimeneti eszköznek, vagy ezt a képet nem a saját lejátszódról csináltad? Tehát ilyenkor normális hogy az alatta levő ki van szürkülve és ott kell állítani ahol az előbb leírtam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1219) Mackósajt válasza Visormail (#1218) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nézd már meg, hogy kinek a hozzászólásában van az a kép, én még egy képet sem tettem be. ;)

(#1220) Visormail válasza Mackósajt (#1219) üzenetére


Visormail
addikt

Jahh bocs igaz, megkevertetek kicsit. Akkor neked mi van a device alatt? Ha megváltoztatod másra akkor se szürkül ki alatta a bitmélység?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1221) Mackósajt válasza Visormail (#1220) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Este megnézem, így fejből úgy rémlik csak annyi van ott, hogy alapértelmezett hangeszköz vagy valami ilyesmi, és nem lehet semmire megváltoztatni. Lehet, hogy tényleg a portable telepítés lesz a gond, este nekiesek.

(#1222) Mackósajt válasza Mackósajt (#1221) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Megnéztem, és lehet változtatni, de nem okoz semmi lényegeset. Lőttem egy képet is. Mindegy, hogy az elsődleges hangillesztő vagy név szerint a hangkártya van kiválasztva, ugyanúgy szürke az alsó mező. Hasonlóan a portable install átalakítása standard installra sem hoz semmi változást.

Szerk.: nem gondoltam volna, hogy ez ilyen gányul fog kinézni képfeltöltésről. Pedig ez elvileg a nagy méretű változat. Évek óta nem töltöttem fel képet oda, akkor még használható volt...

[ Szerkesztve ]

(#1223) Visormail válasza Mackósajt (#1222) üzenetére


Visormail
addikt

Milyen hangkártyád van? Drivere friss?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1224) Apollyon válasza Mackósajt (#1222) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tölts fel ide képet, új hsz írásánál a smileyk alatt ott van hogy "Új kép feltöltése a szöveghez"

Milyen hangkártyád van amúgy, jól látom hogy valami ASUS? Mert előbb azt kéne megnézni hogy tud e 16biten kívül mást is, mert szerintem nem a foobar a szűk keresztmetszet.

(#1214): Tudom ;p

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1225) Visormail válasza Apollyon (#1224) üzenetére


Visormail
addikt

Igen csak összekevertelek titeket bocs :DDD

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1226) Mackósajt válasza Apollyon (#1224) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Hangkártyám Asus Xonar Essence, és biztosan tudnia kell mind a 24 bit bitmélységet, mind a bitrátát 192 kHz-ig.

A drivere pedig a legújabb, amit találtam az Asus honlapján.

Nem akartam elsőre ide feltölteni a keret miatt, de végülis úgyis ritkán töltök fel, meg webesítettem is.

(#1227) Apollyon válasza Mackósajt (#1226) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hja igen, az a hsz-ed elkerülte a figyelmem, sorry. Hát igen nem gyenge hangkarid van, nekem Audigy4 van és elvileg ez is tudja a 24 bitet, de nincs olyan hanganyagom ami ilyen minőségű pedig sok Lossless cuccom van, ASIO-ban be sem lehet állítani a 24 bitet, illetve 44100Hz-en sem megy, csak 48 vagy 96, álá gyökér Creative.

BTW valami driver bizbasz lesz ott, nézd meg a beállításait, mert a foobar olyan fapados, hogy a lejátszás ezen részével szerintem tutira nincs probléma.
Amúgy ilyen minőségű zenét mint ami neked van CD-n nem inkább DVD-n szoktak kiadni?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1228) Apollyon válasza Mackósajt (#1226) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Upsz, közben eszembejutott, hogy megnézhetnél valamit foobarban :D
Nyomd be a playlistbe a CD-det, aztán klikk egy zeneszámra, majd jobb klikk, Properties, és megint a Properties fülön ott lesz a Sample rate, és a Bits per sample és akkor kiderül az igazság. [link]

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1229) Mackósajt válasza Apollyon (#1228) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Ugyanazt írja ki, mint az alap ablakban, 44,1 kHz, 16 bit.

Én is csodálkoztam egy kicsit CD ügyben, nem ezek alapján, hanem a darabok szerint választottam ki, és mintegy mellékesen észleltem, hogy rájuk van nyomva a 24 bit, ill. a 24 bit/96 kHz. Klasszikus zenei CD-k, Sony Music, Urania és Naxos kiadásban, vagyis 3 különböző kiadó, a Rózsavölgyiben vettem őket egyszerre nemrég.

Egyébként a Foobar a szöveges információ (címek, stb.) kiolvasása terén valami hihetetlen bénának tűnik, még nem tudtam olyan CD-t mutatni neki, ahol ne kérdőjelek és általános "track 1" jellegű adatok jelentek volna meg. Ebből a három lemezből azonban 2-ről a Windows Media Player sem tud ilyesmit kiolvasni, a harmadikról (meglepő módon a Naxos, nem a Sony) pedig japánul jelennek meg az előadó/cím információk. Pedig a WP egyébként sokkal jobb a szöveges infók kiolvasásában.

(#1230) Mackósajt válasza Mackósajt (#1229) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Most még egyszer végigmentem rajtuk, és javítanom kell, a Naxos kiadású sehol sem írja, hogy 24 bit lenne. A másik kettő (amelyekről a WP sem lát szerző/cím infót), hirdeti magát így. Vajon meg lehet ezt nézni valamivel?

szerk.: Elkések a munkából én hülye :W

[ Szerkesztve ]

(#1231) Apollyon válasza Mackósajt (#1229) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Aha, hát akkor passz, valszeg kamu a címke.

Azért annyit látsz csak a playlistben hogy "track 1" mert nincs betagelve. A MP régen default-ból leszedte a tageket netről de ezekszerint most már nem csinálja. De foobarban ezt úgy tudod megoldani, hogy kijelölöd a teljes albumot, jobbklikk, Tagging > Get tags from freedb. Előtte be kell írni egy (akár kamu) e-mail címet ide: [link] mitomén joskapista@mackosajt.com
Ajánlom azt a servert ami nálam is ki van jelölve, mert az több találatot ad.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1232) Visormail válasza Mackósajt (#1230) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor meg használd te is Asio módban (kikerüli a windows audio rétegeit és közvetlenül kommunikál a lejátszó program a kártyával/driverével). asio virtual devices menü, add vagy new gomb, kiválasztod a kártyádat, configure beállítod a bitmélységet (még 32bitet is engednie kell, az utolsó driverrel a D1-em is tudja) meg a latencyt mondjuk 5-10re, aztán visszamész az output menübe és ott kiválasztod az asio: xonar nevűt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1233) Mackósajt válasza Visormail (#1232) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Megnézem ezt az ASIO-t, hátha ad valami pluszt, de kezdem sejteni, hogy miről van szó. Utána olvastam angol nyelvű fórumokon (valamint a Wikipédián) és azt írják, hogy nincs olyan, hogy 24 bites audio CD, ha mégis ilyen van ráírva, akkor az eredeti felvétel bitmélységét értik alatta, ami a kereskedelmi CD masterelése során 16 bitre van téve, csak marketing okokból az eredeti felvétel bitmélységét/bitrátáját kihangsúlyozzák a lemezen.

Úgy tűnik tehát, hogy nincs nálam semmi gond, csak nem ismertem ezt a CD feliratozási gyakorlatot.

Köszönöm a türelmes tanácsokat, mindenképp tanultam belőlük. :)

Iscariah

Ez elég macerásnak tűnik, tudnám miért így oldották meg. Egy fekete pont nekik. Egyelőre kísérletezek a Foobarral, aztán mikor megjön végre az új fejhallgatóm, akkor lehet egy másik lejátszót véglegesítek.

[ Szerkesztve ]

(#1234) Visormail válasza Mackósajt (#1233) üzenetére


Visormail
addikt

Érdekes dolgok ezek, erről én se tudok semmit.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1235) Apollyon válasza Mackósajt (#1233) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Úgy működik amúgy, hogy használod a taggert, és egy külön mappába elrakja a cd azonosítót és a tageket, így amikor megint betolod a cd-t a gépbe a foobar már tudni fogja hogy melyik ez a cd. FLAC, APE, mp3, vagy egyéb konténeres fileoknál pedig beleírja (magába a zenefileokba), így nem más lejátszón is ottlesznek a tagek, és sem az audio, sem az utóbbi esetekben nem kell online lenni (nem mintha ez manapság probléma lenne)... Szerintem ez azért kicsit jobb mint a MP megoldása, de egyénfüggő.
Az igaz hogy album artot viszont nem szed le.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1236) Sentry1


Sentry1
csendes tag

Üdv!

Itt van ez a kegyetlen jó skin, de nekem nem így néz ki. Sajnos a gombok nem úgy néznek ki és az ablak is a kh*csög windowsos.

Itt a kép nálam hogy néz ki.

Bejelöltem mi nem stimmel. Ötlet?
Örülnék, ha működne normálisan mert a legjobb amit láttam eddig.

Előre is köszönöm szépen a választ/okat! :) :R

(#1237) Apollyon válasza Sentry1 (#1236) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Maga a keret azért windowsos, mert a windowsnak ez a skinje. A deviantarton lévő screenshot azért más mert ott a készítő hozzáigazította a windows skinjét a foobarhoz. Tehát elsőnek neked is azt kell, a gombokat nem tudom, lehet más verziód van, vagy nézd meg a skin sourceánál.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1238) F34R válasza Sentry1 (#1236) üzenetére


F34R
nagyúr

valamit nem jó állítottál be a configures mappába. egyébként úgytudom hogy ebből két féle verzió van nekem még a legelő működött de az még 0.9.x időszakban volt

(#1239) tundra


tundra
tag

Üdv!

Rádióhoz szeretnék csatorna logót megjeleníteni akár egy borítót.
Tuggya ezt a Foobar2000?

[ Szerkesztve ]

(#1240) Gergő_


Gergő_
őstag

Üdv!
fade out/átfedést holt tudom beállítani? Nem találtam, a fórumban sem.

(#1241) Gergő_ válasza Gergő_ (#1240) üzenetére


Gergő_
őstag

remek :D meg is találtam

szerk:
tag: átfedés, fade out

[ Szerkesztve ]

(#1242) lmno válasza Sentry1 (#1236) üzenetére


lmno
őstag

A fontot nem telepítetted fel amit adtak hozzá, azért olyanok a gombok (meg azért mások a betűk). A keret meg ahogy írták csak külső hekkeléssel lesz olyan mint a screenshoton.

(#1243) Visormail


Visormail
addikt

Az osd plugint használja itt valaki? Leírom én hogy csináltam meg hátha hasznos lesz másnak is és így kevesebbet kell vele szöszölnie.
Nekem nagyon megtetszett, mivel ahogy filmnézésnél nem akarok a gép előtt ülni úgy zenehallgatásnál sem, inkább kényelembe helyezem magam az ágyon.
Vettem a géphez egy távirányítót, a win kiterjesztett asztalra van állítva a foobar ablakát áthúzom a tv-re, ami viszont egy kicsit messze van ahhoz hogy el lehessen olvasni a szövegeket. A foobar beállításaiban a Fonts and colors részen megnagyobbítottam a betűméreteket, defaultot 10re playlistset 12re.
Utána OSD plugint fel, a beállításai a kép szerint, úgy pozicionáltam hogy az osd a tv-n jelenik meg, a format fülön pedig ezt írtam be:

$rgb(0,255,0,0,0,0)[%artist%]: '('$num(%tracknumber%,2)/%totaltracks%')' $char(10)
$if(%title%,[' ']%title%,%_filename%) $char(10)
'Album:' %album% %date% $char(10)
%length%'/'[%_time_elapsed%]$if(%_ispaused%,' [szünet]') %codec% %bitrate%'kbps' [$info(bitspersample)'bit'] $ifequal(%samplerate%,44100,'44.1KHz',$ifequal(%samplerate%,48000,'48KHz',$ifequal(%samplerate%,96000,'96KHz',$ifequal(%samplerate%,192000,'192KHz',%samplerate%'Hz'))))

Az eredmény a tv képernyőjén, na ez így már teljesen jól használható messzebbről is:

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1244) Pety


Pety
senior tag

Sziasztok!
Volna egy kérdésem a foobar-rel kapcsolatosan.
Bármilyen cd lemezt rakok az olvasóba disc no avaible felirat jelenik meg és ugrál a számokon végig,de nem játsza a lemezt,majd eltünteti az optikai meghajtót a rendszerből,csak újraindítás után lehet azt újra használni.Az olvasónak egyébként semmi baja mert más program alatt működik.
Valaki segíthetne mert nekem ötletem sincs miért csinálja ezt.
:W

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1245) martonx válasza Pety (#1244) üzenetére


martonx
veterán

újrainstall?

Én kérek elnézést!

(#1246) Pety válasza martonx (#1245) üzenetére


Pety
senior tag

A Programot már újraraktam ha erre gondoltál,ez nem oldotta meg a problémámat.
Egyébként minden más program működik köztük a foobar is mp3,wav,flac kiterjesztéssel csak cd-t nem hajlandó lejátszani.....

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1247) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Hogy lehet beállítani hogy a dalok címét mutassa a playlistben valamint hogy nem "gombos" hanem "tekerős" legyen a hangerőszabályzó?
köszi

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1248) martonx válasza cintula187 (#1247) üzenetére


martonx
veterán

A playlist lista fejlécén jobb gomb, majd Colums és azt állítasz be, amit akarsz.
A hangerőszabályzót, tekintve hogy valami egyedi saját skin-ed van, passzolom.

Én kérek elnézést!

(#1249) cintula187 válasza martonx (#1248) üzenetére


cintula187
addikt

Köszönet

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1250) Whynot? válasza cintula187 (#1249) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Fúú, ez a skin nagyon tetszik! Help me pls, mi a neve és honnan lehet leszedni? :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.