Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#3001) Kékes525 válasza Cs1csó (#3000) üzenetére


Kékes525
félisten

Jó kérdés. Nekem egyes daloknál kiemelve mutatja az énekelt sort, máskor pedig nem. Gyanítom, hogy ez attól függ, hogy melyik forrásról töltötte le a szöveget, mert az időbélyegnek abban kell lennie. Külön beállítást erre nem találtam. Most, hogy ismét ránéztem a "Timestamped" jelűek lesznek azok. Csak azokat állítsd be.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3002) Cs1csó válasza Kékes525 (#3001) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hoppá mire jöttem rá! Az egyik "TIMESTAPPED" sem ér semmit, egyenként beállítottam, hogy arról keresse és még a legpopulárisabbra sem talált ezek szerint már nem él, lehet nálad azért megy mert még mikor még működött akkor elmentette a gépedre és gondolom ha volt is újratelepítésed ha lementetted majd visszamásoltad akkor ha ezeket le is lőtték már a gépeden lévő adatbázisból tud még dolgozni. Ezeket tesztelve talált szöveget:
- google search
- lyrics.wikia.com

és még erre párat de az előbbi kettő mellett nincs értelme: darklyrics.com

Mivel számít a sorrend ezért amit te is linkeltél kép ez a sorrend most:

A darklyrics-et azér tettem előrébb mert ez keveset talál - rock zene inkább érthető "dark" de azok között volt időzített is az énekelt sor jelölésével aztán a wikia.lyrics majd a végső csapás a gugli.

+ Ha ami nem működik kihagyod a keresésből akkor gyorsabban is a végére ér, hiszen nem pörgeti a SEMMIT.

Vicces de a Minilyrics dalkeresője egyáltalán nem működik, gondolom már egy jó ideje, nekem fel sem tűnt mivel vagy 7 éve használom és azalatt tisztes adatbázisa összejött a zenéimnek, új zenét meg ritkán hallgatok vagy akkor is magyart és ezért fel sem tűnt. Úgyhogy ment a levesbe a Minilyrics is. (a vírusírtó fórumon írtam pont arról, hogy nem kell leragadni egy programnál mert MINDIG van ALTERNATÍVA.

[ Szerkesztve ]

(#3003) Kékes525 válasza Cs1csó (#3002) üzenetére


Kékes525
félisten

"lehet nálad azért megy mert még mikor még működött akkor elmentette a gépedre és gondolom ha volt is újratelepítésed ha lementetted majd visszamásoltad akkor ha ezeket le is lőtték már a gépeden lévő adatbázisból tud még dolgozni."

Ez lehetséges, mert ezeket mindig visszamásolom.

Most én is beállítottam úgy, amire te is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3004) Cs1csó válasza Kékes525 (#3003) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos az összes TIMESTAMPED kuka... Pedig piszok jó megoldás, nem mindig érti a hallott szöveget az ember és akkor ránézek mit is énekelt, ezt e nélkül is megtehetem csak macerásabb.

Keresgélek a témában lehet mást is érdekel ez a probléma és van rá megoldás, valami offline letölthető adatbázis - mint ami neked is van saját korábbi lejátszásaid alapján - ami elég nagy ahhoz, hogy élvezhetően lehessen használni.

Ilyen lett végül, összességében meg vagyok vele elégedve:

(#3005) Cs1csó


Cs1csó
félisten

" Unfortunately, the online database is down due to the site, crintsoft.com, being unavailable since mid February 2018. This means the only way to add lyrics is to search them out yourself (try searching with lyrics.wikia.com first) and adding them to the editor. Quite time consuming, especially if you like the karaoke style lyric scrolling.

Right now, I'd suggest looking for another lyric plugin until the site and community come back. Don't go holding your breath, though.

Tehát nem is olyan rég lőtték le az oldalt. Kár érte, kiváló ügynök volt!

Aki írta ezt ő is a lyrics.wikia.com-ot ajánlja első körben. A mostani megoldás azért is tetszik mert nem kellett egy külön programot - mint a minilyrics-et - telepíteni hanem csak egy plugin amit integrálni lehet a foobar felületébe, sokkal koherensebb lett az egész. A "karaoke" funkción meg túllépek de ezzel a pluginnal létre is lehet hozni nem bonyolult, már kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#3006) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Azt meg lehet oldani, hogy streaming rádió közben az adott számhoz megjelenjen a borító? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3007) csemege86 válasza Cs1csó (#3005) üzenetére


csemege86
tag

erre
Ott két programot ajánlottatok. Az AIMP nevezetűt próbáltam ki. Maga a felület tetszett, de amit ahhoz találtam lyrics plugin, azt nem tudtam működésre bírni.
Adnál direkt linkeket a Foobar alkalmazáshoz és a hozzá tartozó lyrics plugin-hoz?

Andris

(#3008) Cs1csó válasza csemege86 (#3007) üzenetére


Cs1csó
félisten

A foobarhoz a link:
latest stabil foobar
Itt pedig a dalszöveg megjelenítője: Lyric Show Panel 3

Itt egy videó a jutubról amiben megmutatják hogy lehet integrálni a foobarba: [link]

Ha valami nem tiszta akkor itt vagy akár nekem privátban is írhatsz. Most kukáztam a Minilyrics-et 2 napja és én is most tanultam meg a használatát.

Olvass vissza itt egy keveset mert a dalszövegek keresési beállításait is módosítani kell fentebb kitárgyaltuk már.

[ Szerkesztve ]

(#3009) csemege86 válasza Cs1csó (#3008) üzenetére


csemege86
tag

köszi, átolvasom a kommenteket és este megpróbálom felrakni. ha valami nem megy, írok

Andris

(#3010) TRob1


TRob1
veterán

Újabb beta: foobar2000 v1.4 beta 9

Ennyi beta és újdonság talán még sosem volt egy verzióra. :)

¤ R'n'R ¤

(#3011) Kékes525 válasza TRob1 (#3010) üzenetére


Kékes525
félisten

Most jól rákapcsolt a fejlesztő. :C

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3012) egykori válasza TRob1 (#3010) üzenetére


egykori
őstag

Nem túl régen kezdtem használni a foobart és a stabil van fenn a gépemen. Az a kérdésem, ha feltenném a legújabb betát, akkor a skin és beállításaim elvesznének?

(#3013) TRob1 válasza egykori (#3012) üzenetére


TRob1
veterán

Marad minden.
Én mindig minden beta-t felteszek (már ha épp észreveszem hogy van :) ), és eddig még soha semmim nem veszett el.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3014) egykori válasza TRob1 (#3013) üzenetére


egykori
őstag

Mivel ez már a sokadik beta, és többen is használjátok, gondoltam, kipróbálom. :)

Köszönöm.

(#3015) Kékes525 válasza egykori (#3012) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha biztosan megakarod őrizni a skint akkor ezt feltétlenül mentsd el: theme.fth

Helye: cd %APPDATA%\foobar2000\

Ha minden beállítást, akkor a fenti könyvtárat az alkönyvtáraival együtt. Amúgy csatlakozom TRob1-hoz, nem vesz el semmi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3016) egykori válasza Kékes525 (#3015) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, nem mentem át a bétára, mert a W10 (Smart Screen) valamilyen veszélyt látott, érzékelt a telepítőben...
Végül is csak a kíváncsiság hajtott a váltásra, majd ha elkészül a végleges új verzió, akkor azt fogom használni.

(#3017) TRob1 válasza egykori (#3016) üzenetére


TRob1
veterán

A w10 mindig ezt jelzi, mióta létezik (nem csak foobarra, hanem sok másra is)
Ha elolvasod, csak egy figyelmeztetés hogy "nem sokan töltötték még le"...
Attól még simán telepíthető, hisz a készítőtől van, ugyanolyan lesz mint az összes többi verzió (csak mindig újabb és többet tudó :K ).
De te tudod...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3018) egykori válasza TRob1 (#3017) üzenetére


egykori
őstag

Teljesen igazad van, de szerencsére nem bíráltam felül a figyelmeztetést, mert azokat a mentéseket nem végeztem el, amiket Kékes525 fórumtársunk ajánlott. Persze, bizonyos esetekben nem foglalkozom az ilyen riasztással, mert tudom a mögötte lévő okot.

[ Szerkesztve ]

(#3019) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Megtaláltam azt a funkciót ami számomra is tetszetős a BETA-ban!
"Playback controls in taskbar on Windows 7 and newer (beta 4). " A VLC is tudja már régóta de itt hasznosabbnak érzem.

(#3020) Kékes525 válasza Cs1csó (#3019) üzenetére


Kékes525
félisten

Eddig is tudta Foobar2000 Advanced Controls, de most már alapból is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3021) Cs1csó válasza Kékes525 (#3020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáltam, de olyan kicsi és csúnya a kezelőfelülete és ameddig a Minilyrics-et használtam addig nem is kellett mivel abban volt ilyen lehetőség.

(#3022) TRob1


TRob1
veterán

Új! foobar2000 v1.4 beta 11

Changelog

+

foobar2000 a Microsoft Store-ban (egyelőre nem támogatja a plusz komponenseket)

¤ R'n'R ¤

(#3023) Fandango válasza TRob1 (#3022) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom mi van a fejleszővel, de ez igen megsüvegelendő amit az utóbbi időben csinál! :C

(#3024) Cs1csó válasza TRob1 (#3022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Zseniálisan rámozdult az avast free és a windows saját védelme is.

EZ store-os cucc akkor UWP-s app? Ennek mi az értelme?

Fandango
Lehet elhagyta az asszony.

[ Szerkesztve ]

(#3025) TRob1 válasza Cs1csó (#3024) üzenetére


TRob1
veterán

Mint ahogy az eddigi összes beta-ra... akárcsak más appoknál (Avast meg még a teljes is kukába való, nemhogy a free)

A store-os cuccok nem feltétlenül uwp-sek. Viszont nem szemetelik tele a rendszert mint egy "sima", akárhonnan letöltött app. Nem beszélve arról h ugye elvileg biztonságosabb is minden ott lévő cucc.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3026) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Olyan "hangerő normalizáló" ( normalizer ), ami képes a hangerő csúcsok alapján egy hangerőre hozni a lejátszólistában levő összes számot a lejátszáshoz.

Az oka, hogy sokszor megy a zene háttérben halkan, és ha a hangosabbakhoz állítok hangerőt, akkor a halkat nem hallom, és vagy a hangosabb túl hangos már.

Az autogain segített valamennyit, de ha jól olvastam, akkor az nem egészen erre van.

A normalizáló és az autogaint együtt használva remélem jó lesz majd.

Előre is köszönöm a segítséget.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#3027) Tibe válasza szivacs1987 (#3026) üzenetére


Tibe
aktív tag

Ez engem is érdekelne, hasonló problémával küzdök én is. Szeretem ha szól a zene a háttérben, de egyszer túl hangos, máskor meg túl halk.....

(#3028) Fandango válasza szivacs1987 (#3026) üzenetére


Fandango
veterán

Playlistben jelöld ki az összes zenét, jobb klikkes menüben Replay Gain / Scan as album-ot ereszd rá.
Majd az Options/Playback alatt állítsd be a Scource mode album vagy track (ha egész albumot hallgatsz akkor album, ha random változnak a számok akkor track), a Processing alatt pedig apply gain and prevent clipping.
Ha ez megvan akkor lődd be a hangerőt, és várhatóan nem kell tekergetned a hangerőt a továbbiakban.

(#3029) szivacs1987 válasza Fandango (#3028) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Köszi, ezzel jobbnak tűnik.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#3030) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Hallottam a ATSurround plugin-ról, viszont a saját weboldalán már nem lehet letölteni/megvásárolni. Van ötletetek, hogy tudnék hozzájutni?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#3031) Kékes525 válasza Satyricon (#3030) üzenetére


Kékes525
félisten

Innen lejön egy verziója: ATSurround Processor 1.01

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3032) Satyricon válasza Kékes525 (#3031) üzenetére


Satyricon
addikt

Ohh, Találkoztam ezzel az oldallal is, csak rossz gombra kattintottam akkor! :DDD

Köszönöm! :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#3033) bigacsiga962


bigacsiga962
tag

Sziasztok

Tudtok valami mükődő plugint ami a tag-okat lyricet leszedi és be is illeszti hogy legközelebb ne kelljen keersni
a discoq itt nem müködik vagy csak gyenge vagyok a beállításokban

köszi

(#3034) Fandango válasza bigacsiga962 (#3033) üzenetére


Fandango
veterán

discoq az a Discogs tagger akar lenni?

(#3035) Cs1csó válasza Fandango (#3034) üzenetére


Cs1csó
félisten

Discogs Tagger én is próbáltam de nem tudom, hogy működik e egyáltalán, te tudod hogy működik?

(#3036) Satyricon válasza Kékes525 (#3031) üzenetére


Satyricon
addikt

Kipróbáltam volna a plugint, de nem működik. Magyarán hiába másoltam be a dll-t a components mappába, nem jelent meg a DSP Manager fül alatt található kiválasztós ablakba. Valami ötlet, mi lehet a probléma?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#3037) Fandango válasza Cs1csó (#3035) üzenetére


Fandango
veterán

Működik persze, sokszor használom.

(#3038) bigacsiga962


bigacsiga962
tag

Sajna nálam nem müködik
Még egy kédés a lejátszásnál megjelenitő képet hogy lehet cserélni?

(#3039) Cs1csó válasza Fandango (#3037) üzenetére


Cs1csó
félisten

A telepítésén kívül kell vele valamit csinálni? Automatikusan elkezd dolgozni?

(#3040) Kékes525 válasza Satyricon (#3036) üzenetére


Kékes525
félisten

Az nekem se megy, én is kipróbáltam. Ez viszont igen: FreeSurround

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3041) Fandango válasza Cs1csó (#3039) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt olvasd el.
Nekem van discogs.com accountom is, úgy használom.

(#3042) Kékes525 válasza Fandango (#3041) üzenetére


Kékes525
félisten

Regisztráltam a Discogsra. Ezekhez az adatokat hol találom, hogy kitölthessem?

Ja, hogy ezért fizetni kell? Mennyit? Anélkül a discogs nem használható? Nekem mindig amikor próbálom használni, kidobja a fenti képet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3043) bigacsiga962 válasza Kékes525 (#3042) üzenetére


bigacsiga962
tag

nekem is van de ez akkor se talál semmit

(#3044) bigacsiga962


bigacsiga962
tag

Borító cserére ötlet?

(#3045) szivacs1987 válasza bigacsiga962 (#3044) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Vagy beteszel egy front.jpg nevű képet a zenefile könyvtárába,
vagy
én az mp3tag nevű progit használom, hogy magába a zenefiléba beletegyem a borítóképet.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#3046) Fandango válasza Kékes525 (#3042) üzenetére


Fandango
veterán

Nem fizetős a dolog.
Jelentkezz be a discogs.com oldalra, majd katt az Authorize gombra a linkelt képeden is látható config ablakban, bejön ez az oldal.

Majd itt is katt az Authorize gombra, kapni fogsz egy Pin kódot, amit bemásolsz a config ablakba.
Aztán jön a Step 2., katt a Generate gombra.
Step 3. Test

Ha minden jó, akkor működik a dolog innentől kezdve.

[ Szerkesztve ]

(#3047) Kékes525 válasza Fandango (#3046) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem kihagytál néhány lépést, mert nálam az az oldal nem jön be (természetesen beléptem a discogsra).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3048) Fandango válasza Kékes525 (#3047) üzenetére


Fandango
veterán

Nem hiszem, hogy kihagytam volna bármit is.

(#3049) Cs1csó válasza Fandango (#3048) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kár hogy a legfontosabb részek inaktívak tehát ahol hiányzik a borító stb. azt nem keresi meg.

(#3050) Kékes525 válasza Fandango (#3048) üzenetére


Kékes525
félisten

Látod, nálam nem az jön be mint nálad. Azon a lapon más van. Abban a config ablakba hogy kell belépni? Nálam csak setting van, ott pedig ilyen lehetőségek nincsenek. Ez a kiinduló lap:

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.