Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#1851) kingabo válasza flash- (#1849) üzenetére


kingabo
őstag

Ok nincs kedved keresni. De van erre megfelelő topik: melyik az a program, ami..., viszont a foobarhoz semmi köze sem volt már.
Ha visszaolvasol lesznek nemcsak google-zhetó problémák is... Meg nemcsak problémák szerepelnek itt.

(#1852) nubreed


nubreed
veterán

Üdv!

Szerintetek a foobart installálhatom ugyanarra a gépre portable és normál módban is, nem akadnak össze? Skineket akarok tesztelni és a "normál" módon installált foobaromat nem akarom beáldozni, a portable-ben telepítettel próbálgatnám őket. Lehetséges így?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1853) andorra válasza nubreed (#1852) üzenetére


andorra
őstag

A portable verziót nem installálhatod. Nem valószínű, hogy problémát okozna a telepített mellett használni. Attól is függ, hogy hogyan készítették a portable verziót, mert ha azonos volt az elérési út, a nálad telepítettével, akkor a változtatásoknak értelemszerűen lehet hatása.

(#1854) N0zer0 válasza nubreed (#1852) üzenetére


N0zer0
senior tag

Szerintem minden további nélkül telepítheted a portable verziót a rendes verzió mellé. Mikor kérdezi hová telepítse, akkor egy másik mappát adsz meg neki, és bejelölöd, hogy portable módban telepítse.

(#1855) nubreed


nubreed
veterán

köszönöm mindenkinek, valóban működik!

Van egy másik kérdésem is. Van egy plugin aminek segítségével dvd-audiot is le lehet játszani Foobarban. Van egy DVD-Audio albumom és ezt szeretnén 5.1-ben halgatni. Maga a plugin gyönyörűen működik is, csak az a baj, hogy ugyanúgy sztereoban szól, mintha egy sima mp3-at vagy vagy bármilyen más sztereo forrást hallgatnék. Hogy kéne működésre bírni a Foobarban, hogy dvd-audionál meglegyen az 5.1 -es hang?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1856) N0zer0 válasza nubreed (#1855) üzenetére


N0zer0
senior tag

Egy másik fórumon írták a foo_channel_mixer addont foobar2000 alá. Próbáld meg, bár azt nem tudom, hogy DVD-vel működik-e.

(#1857) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv srácok

Találtam egy leírást a foobar2000 skin használatához. el is kezdtem a műveletet, be is másoltam a fájlokat a megfelelő helyre, viszont a leírásban ezt írták:

"- megnyitni a foobar-t, menu>preferences>ColumsUI>Main fül>FCL importing and exporting>FCL import -ban a kívánt téma FCL-ét beimportálni..."

Nos, a gond az, hogy én a preferences-nél nem látok olyan menüpontot, hogy ColumsUI. Időmként rámjön ez a foobar skinezés, de sohan em jutok el a végéig! :W Így kénytelen vagyok vagy aimp-ot, vagy jetaudiot használni emiatt. Ugyanis ki nem állhatom a foobar gyári kinézetét.

Egyébként ezt a skint akarom feltenni: [link]

Tudna valaki segíteni, mit hogy kell csinálni?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1858) Goose-T válasza Satyricon (#1857) üzenetére


Goose-T
veterán

A Columns UI egy külön komponens, innen tudod letölteni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1859) Satyricon válasza Goose-T (#1858) üzenetére


Satyricon
addikt

Hello

Leszedtem amit belinkeltél, de még így se jelenik meg ez a menüpont. :F

Am köszi hogy próbálsz segíteni :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1860) Goose-T válasza Satyricon (#1859) üzenetére


Goose-T
veterán

Másold be a dll-t a foobar könyvtárába, aztán meg fog jelenni elvileg, ha kiválasztod a User Interface Module Selection menüben. Minimum foobar2000 0.9.5.6 kell hozzá.

Installation

1. Extract foo_ui_columns.7z, using a suitable decompressor (such as 7-Zip or WinRAR) to the Components sub-directory of your foobar2000 directory.

2. Start foobar2000, and select Columns UI in the User Interface Module Selection dialog that appears.

3. Click OK.

(innen)

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1861) Satyricon válasza Goose-T (#1860) üzenetére


Satyricon
addikt

Bemásoltam, de nem jelenik meg.

Lehet újra kéne telepíteni a foobart? :F

Viszont ha újra telepítem és bemásolom a fájlokat a megfelelő helyre, ugyanez a hibaüzenet fog fogadni:

foobar2000 encontered an error

Internal error - one or more of the installed components have been damaged

ez minden egyes indításkor megjelenik. Ha mégegyszer rámegyek az indító ikonra, akkor lehet választani a 3 lehetőség közül:

- Start foobar1000 in safe mode

- Check the online troubleshooter

- Start foobar2000 normally

Ezek közül kizárólag az első menüpontot lehet indítani, a többi kettőnél ismét a fentebb leírt hibaüzenetet dobja ki.

Az a baj, hogy szinte új volt a foobar-om, és a skin fájlok bemásolása után ez a hibaüzenet jelent meg. :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1862) andorra válasza Satyricon (#1861) üzenetére


andorra
őstag

Ha X Y-nak sikerült egy skint feltennie, csak annyit tud segíteni, hogy elmondja, hogy Ő hogyan csinálta. (Többnyire úgy, ahogy egyébként is le van írva a megfelelő helyeken.) Ha problémába ütközöl, alighanem neked kell megoldanod. Ha annyira fontos az a skin. (Mint amennyire nem.)

[ Szerkesztve ]

(#1863) Satyricon válasza andorra (#1862) üzenetére


Satyricon
addikt

Hello

Újratettem a foobar-t, és így sikerült behozni a columnsUi-t. Viszont a skin több mapából állt, és minden mappában volt egy olyan fájl, amit meg lehetett nyitni. De egyik se hasonlított a skin kinézetének bármelyik darabjára!

Aztán rájöttem, hogy létezik panelsUi fájl is, ami szintén a skinekkel/témákkal kapcsolatos. Leszedtem, de nem működött, olvastam, hogy régebbi foobar kell hozzá. Leszedtem azt is, telepítettem a panelsUi-t, majd a [ezzel] szenvedtem. Annyit olvastam erről a témáról, hogy a szemem már jojózik.

Szóval... A fekete képernyő bejött a CD tok grafikával, rajta a foobar logo, na itt nagyon megörültem. Aztán kis idő múlva kiderült, hogy ez csak az alap cucc, erre még sok minden kis apróságot kell betallózni, állítgatni, stb stb... És még a skin színváltásáról nem is beszéltünk... :DD

Szerk.:
Hát nem gondoltam volna, hogy egy profi zenelejátszó skinezéséhez agysebésznek, vagy atomfizikusnak kell lenni... :(( Bezzeg anno a winamphoz még egy dedós is tudott skint telepíteni. Sőt! Készíteni...

Szerk.: Csak egyszer jönnék rá hogy kell 1 adott skint 100%-osan telepíteni, onnantól kezdve gyerekjáték lenne ez az egész. És igaz az a mondás erre is, hogy: Minden kezdet nehéz... - Valóban az!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1864) Fandango válasza Satyricon (#1863) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem annyira felesleges skinelni, ugyse nezegetem, hanem hallgatom. (szvsz)

(#1865) Satyricon válasza Fandango (#1864) üzenetére


Satyricon
addikt

Én nézegetem is! Nem érem be akármilyen kinézettel :DDD

-----------------

Most pl itt akadtam el:

In the lowest right corner you find a button with letter S, this opens AvAOrange++ specific settings. Look through the options.

Magyarra fordítva fordítóval:

A legalacsonyabb helyes sarokban levéllel találsz meg egy gombot s,
ez kinyitja AvAOrange-et++ speciális beállítások. Nézd át az opciókat.

- Hol találom ezt a "legalacsonyabb helyes sarkot" ? :DDD Ki vagyok segítve ezekkel a fordító oldalakkal...

Agyf..z a köbön! :D

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1866) Fandango válasza Satyricon (#1865) üzenetére


Fandango
veterán

A legalso jobb sarokban talalsz egy gombot S betuvel, ez megnyitja az AvAOrange++ beallitasait. Nezd at az opciokat (lehetosegeket).

(#1867) Satyricon válasza Fandango (#1866) üzenetére


Satyricon
addikt

Hát lehet én vagyok a vak, de nem látok a legalacsonyabb részen se S betűt. Se a jobb sarokban, se a balban. Se a preferences menüben, se a lejátszó ablakában! Max a Samsung monitorom feliratán, de ott kettőt is. :D Mostmár jó a foobar verziója is, és a panelsUi is jól van feltéve. Lehet már a win7 a baja, és win8.1 kell neki? :DDD Komolyan mondom...

Elgondolkoztam azon, ha esetleg rájönnék a skinezés rejtelmeire, nyitnék egy magániskolát, ahol 3 évig a foobar skinezést lehetne tanulni. Látom is magam előtt... Professional foobar2000 skin creator OKJ (jegyzékszám: 43 666 69) Közép, és felsőfok.

Szerk.:
Bocs az OFF-ért, de enyhén szólva... Kész vagyok! Nem tudom, szívtam-e valaha ennyit bármivel is...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1868) Satyricon válasza Fandango (#1866) üzenetére


Satyricon
addikt

Na újra belekezdtem.

Pontosan hol találom ezt az S betűs gombot? Gondolom a preferences menüben, de pontosan hol? Én akárhol nézem, nem találom! Videot is néztem már youtube-on, de sokat nem segített. A topicot is olvasgattam, de sajnos nem lettem előrébb. :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1869) Fandango válasza Satyricon (#1868) üzenetére


Fandango
veterán

En csak leforditottam neked a mondatot rendesen, a skin beallitasban nem tudok segiteni.

(#1870) Satyricon válasza Fandango (#1869) üzenetére


Satyricon
addikt

Ja, értem... :F Köszi azért.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1871) N0zer0 válasza Fandango (#1864) üzenetére


N0zer0
senior tag

Szerintem is felesleges. Ráadásul ez a Columns UI duplán felesleges, csak régi foobar verziókkal megy.

(#1872) disy68 válasza N0zer0 (#1871) üzenetére


disy68
aktív tag

Ha valaki szeretne szebb küllemet, azzal nincs semmi probléma. A Columns UI pedig nem csak régi verziókkal megy (nálam 1.3-as foobar-ral).

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1873) randras


randras
veterán

Őrület, hogy még ennek is van saját topikja itt... :) Régi szép idők...

Évekig használtam, de már jóideje átpártoltam AIMP3-ra.

(#1874) Fandango válasza randras (#1873) üzenetére


Fandango
veterán

Mert az miben jobb?

(#1875) randras válasza Fandango (#1874) üzenetére


randras
veterán

Azt hiszem annak idején azért váltottam erre, mert valamilyen Android appal ezt lehetett a legkönnyebben távolról vezérelni.

(#1876) zack


zack
nagyúr

Srácok!

A *.fb2k-component kiterjesztéseket hova kell másolni?

Szenvedek, mert a Creative Zx hangkártyámon ha bekapcsolom a "DTS Neo: PC"-t Music módban, ezt a hibaüzenetet írja ki:

Unrecoverable playback error: Unknown error code (0x8889000A)

Optikai kimeneten szól ha az output-ra beállítom a Foobar-t, ezzel nincs gond.

Milyen plugin-t célszerű feltenni a legjobb hangzás érdekében? Csak veszteségmentes formátumot hallgatok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1877) Ereshkigal válasza zack (#1876) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Azokat nem másolni kell, hanem futtatni.
A szimpla dll-eket kell a pluginek közé másolni.

[ Szerkesztve ]

(#1878) zack válasza Ereshkigal (#1877) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. :R

Sikerült. Van hang! :C A Wasapi kellett neki. [link] Abban tudnál még segíteni, most mitől lett visszhangos? :DDD Mi több, olyan effekt szól alatta mintha 2 lejátszóból jönne a hang. Mit állítsak?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1879) zack válasza zack (#1878) üzenetére


zack
nagyúr

Mégse jó. :F Átállította a Wasapi a kimenetet. Ha SPDIF-re teszem, továbbra is hibaüzenet fogad. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1880) zack


zack
nagyúr

Ha kiválasztom a Wasapi SPDIF out-ot, akkor azt írja:

"Unrecoverable playback error: Device in use"

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1881) disy68 válasza zack (#1876) üzenetére


disy68
aktív tag

Nem egyszerű menet ez, ahogy látom:

- spdifer plugin telepít
- wasapi plugin telepít
- minden dsp plugin törlése (ez lényeges, mert az ac3/dts -> spdif konverthez az kell, hogy semmi más ne változtassa a bitfolyamot - teszt jelleggel mindent törölhetsz a fenti kettőn kívül (meg persze amit nem enged azt se))
- kimenet wasapi
- hangerő 100% - ez is a bitfolyamot befolyásolja
- wasapi output data formatot 16-bit-re állít

+ ezek után a buffer length-tel lehet még játszani (<500ms)

A fenti az spdifer plugin oldalán az infó, ha mindez megtörtént, de nem működik, akkor ajánlom az ASIO4ALL programot az asio support pluginnel.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1882) zack válasza disy68 (#1881) üzenetére


zack
nagyúr

Ezzel a Wasapi-val DSP törlés után se megy. :F

Az általad javasolt 2. megoldás az megy (ASIO), de továbbra is visszhangos. A buffer lenght-et bárhova állítom nem lesz jobb. Ötlet?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1883) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok

Aki profi a skinezésben tegye már meg hogy rámír privátban, vagy itt. Köszönöm :R

Egyébként pár napra rá újra elkezdtem, és ugyanitt tartok: [link] :D

Szerk.:
Addig úgyse nyugszok meg, míg be nem lövöm ezt az új skint :DD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1884) FB2000 válasza Satyricon (#1883) üzenetére


FB2000
csendes tag

Egy orosz audiophile oldalon találtam egy elég jó verziót ebből a lejátszóból mindenféle kiegészítőkkel már kiegészítve,ezt tovább bővítettem pl.különféle audioszerkesztőkkel ,beleintegrált streamripper netrádiókhoz,különféle konvertálók egy kezelőpult egy szép tovább variálható felülettel stb. stb.Akit érdekel majd részletesebben is leírom mi is van még benne.
Mivel ennek a lejátszónak ez a lényege hogy mindenki saját elképzelései szerint bővítheti fejlesztheti ez a verzió ami nálam összeállt máshol nem elérhető ebben a formájában akit érdekel itt megosztom vele

[link]

Érdekelnek vélemények ötletek,a programot telepíteni nem kell a rar -ból a foobar2000 mappát egyenesen csomagoljuk ki a C meghajtóra ez fontos a helyes működéshez.
A rar-ban még található 3 féle betűtípus (ttf) ezeket is telepíteni kell a skin megfelelő működéséhez továbbá az ASIO4ALL.exe-t is felkell telepíteni a számítógépre.Majd a foobar2000.exe-vel indítható az egész.

(#1885) strabowsky válasza FB2000 (#1884) üzenetére


strabowsky
tag

PW ? :U

(#1886) N0zer0 válasza FB2000 (#1884) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ez így gáz, hogy rar is, és jelszavazott is. A rar-t nyugodtan el lehet felejteni, nagyon megfelelő az átlag zip, ha meg erősebb tömörítés kell, akkor 7-zip.

Inkább írt le, hogy mik vannak benne, hányas foobar, stb..

(#1887) FB2000 válasza N0zer0 (#1886) üzenetére


FB2000
csendes tag

Természetesen van a rar-hoz jelszó és szívesen átadom csak mivel ennek az oldalnak nem épp a letöltés a fő profilja nem akartam csak úgy kirakni nyílvánosan,viszont ebben a témában vagy a vélemények erről,vagy hogy más meddig jutott ebben érdekelnek itt nyílvánosan is.
Egyébként frissíthető mindig a legújabb foobar verzióra a beállítások felület a kiegészítők nem vesznek el.

(#1888) FB2000 válasza FB2000 (#1887) üzenetére


FB2000
csendes tag

majd csinálok pár videót róla..

[ Szerkesztve ]

(#1889) FB2000 válasza FB2000 (#1888) üzenetére


FB2000
csendes tag

Első beüzemelés esetén esetleg lehet pár dolgot így kell állítgatni.
[link]
Teljes leírás meg folyamatban...

(#1890) #07400704


#07400704
törölt tag

Sziasztok!
Rákerestem itt a topikban, de nem találtam, hogy a foobart lehet-e magyarítani, vagy létezik-e magyar változatban is, tud valaki segíteni?
Köszönöm! :)

(#1891) disy68 válasza #07400704 (#1890) üzenetére


disy68
aktív tag

Nincs tervben más nyelvek támogatása.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1892) #07400704 válasza disy68 (#1891) üzenetére


#07400704
törölt tag

Ezt szomorúan olvasom... :O

(#1893) N0zer0 válasza #07400704 (#1890) üzenetére


N0zer0
senior tag

Sajnos ez így van. Mondjuk nagy magyarításra nem szorul, a lejátszógombok nemzetközi jelzéssel vannak ellátva (mint egy magnón, videón, mp3 lejátszón), azon kívül meg tényleg csak 1-2 menüpont van, meg egy beállítási panel oldalfülekkel. Ennek ellenére nem értek egyet azzal, hogy a szerző nem támogatja. Ez durva koncepcionális hiba, mert ha rugalmasan csinálta volna meg hozzá az angol nyelvi fájlt, akkor a felhasználói tábor tudna magának fordításokat csinálni akármilyen nyelvre, és ingyen lehetne a foobar2000 népszerűbb.

(#1894) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak.

Tegnap kipróbáltam a progit, egy hiface two usb aszinkron eszközzel. Gyakorlatilag minden zökkenőmentes, kivéve, képtelen vagyok beállítani hogy, a hangerőszabályzó a hardveres szabályzót kezelje. Asio-n és wasapi felületen próbáltam. Az asio kontroll panelen egyébként benne van a volume kezelés.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1895) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Határozottan pörgős topik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1896) andorra válasza Mezga Aladár (#1895) üzenetére


andorra
őstag

Felesleges megjegyzés. Bizonyára nem használunk ilyet, ezért nem tudunk hozzászólni. E-helyett, célszerűbb a Foobar, vagy az eszköz angol nyelvű fórumán ugyanezt megkérdezni.

(#1897) Mezga Aladár válasza andorra (#1896) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megtörtént.
Egyébként nem hiszem, hogy nem használ senki xmos alapú átalakítót.
Sajna a foobar, egy igen gyenge szoftveres szabályzót használ. Mellőzve a használatát, viszont briliáns.

Azt a topikot, ahol 2 hétig nincs megszólalás, azt te hogyan jellemeznéd? :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1898) andorra válasza Mezga Aladár (#1897) üzenetére


andorra
őstag

Ha van olyan kérdés, amit meg tudunk válaszolni, az általában egy napon belül meg szokott történni. Tehát a topik élő.

(#1899) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Rá lehet valahogy venni a progit, hogy a rendszer hangerőszabályzóját használja?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1900) Kékes525 válasza Mezga Aladár (#1899) üzenetére


Kékes525
félisten

Tudomásom szerint nem. A kettő együtt él. De miért van szükség rá?
Belehet állítani a rendszerben egy olyan hangerőt, ami bármelyik programban módosítva biztosan jó lesz. Persze ez erősen hangkártyafüggő.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.