Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#151) cousin333 válasza dbius (#146) üzenetére


cousin333
addikt

Feltettem a legfrissebb verziót, és sikeresen töröltem az előző beállításait :(.
Most csináltam ezt a titleformat kódot:

$rgb(128,0,128)%list_index%.
$rgb(0,0,255) $upper(%artist%)
$rgb() -+-
$rgb(216,0,0) $caps(%title%)
$tab(4)
$if2([$rgb(171,12,7)%tracknumber% $rgb(0,0,0)- ],' ')
$rgb(0,0,128)[%album%]
$tab(3)
$rgb(0,128,255)$codec()
$rgb() |
$rgb(128,0,0) %samplerate% Hz
$rgb() |
$rgb(0,128,64) %bitrate% kbps
$tab(3)
$if(%isplaying%,$rgb(234,0,0)>>>
' '%playback_time_remaining% $rgb(0,234,0) /
$rgb(0,0,234) %length%,
$rgb(215,107,0)%length%)


Ezt így, ahogy van (a space-ek sem véletlenül vannak benne!), bemásolod a Preferences -> Display -> Title Formatting -> Playlist részbe, felülírva az eredetit, majd Apply. Ha nem tetszik, akkor Reset Page. Vagy módosíthatod kedved szerint.

Még egyszer a referencia, ami alapján csináltam: [link]

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#152) dbius válasza cousin333 (#151) üzenetére


dbius
veterán

Végre egy kis élet a totyikban! :C

Köszi, készítettem én is sajátot, de vhogy olyan szépet sosem sikerült, mint amilyet a linken lévő srácoknak :D Kicsit béna vok hozzá :B

De próbálkozom! THX!

Amúgy ha vkinek sikerül vmi szép kis layout-ot összedobni, megoszthatná screenshot formájában, ill. esetleg a spec. formázásokat is. Mit szóltok hozzá?

:R

dbius

(#153) dbius válasza cousin333 (#151) üzenetére


dbius
veterán

:Y vááááááá... Most néztem rá a linkre..... :DDD lesz mit áttanulmányozni.... :R

(#154) Cathfaern válasza cousin333 (#150) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

- Nekem sem volt még ilyen hiba

- skinre külső kezdeményezés volt még a 0,8-as időkben, nem tudom továbbvitték-e. De akkor is elég esetleges volt, nem túl stabil. A foobar fejlesztői meg azon az állásponton vannak, hogy ezzel fognak foglalkozni utoljára

- régebbi creativ kártyáknál volt olyan gond (illetve nem tudom, lehet minden hangkártya így dolgozik ha nem a saját belső értékével megegyezőt kap) hogy ha 16 bites jelet adtál nekik, akkor azt felkonvertálták 24 bitre, majd úgy dolgoztak rajta, végül vissza 16 bitre...ellenben ha 24 bitest adtál neki, akkor azt nem konvertálgatta sehova...ennek a felesleges konverziónak a kiküszöbölésére jó

(#155) frankie! válasza Cathfaern (#154) üzenetére


frankie!
őstag

-Úgy látszik ez csak nálam jelentkezik, és csak beletekerés esetén, ha csak simán elindítom a lejátszást, naphosszat is elmegy repeat-el ahogy kell.:(

-szerintem is fontosabb azért a használhatóság és a hangminőség

-A 24 bit csak azért kezdett el izgatni, mert egy tesztben [link] nagyobb felbontás és mintavételi frekvencia mellett jobb értékeket mértek a Kreatív kártyáknál, és nekem is egy A2-m van. Vajon ez csak a jobb minőségű hanganyag miatt van, vagy a kártyán az ilyen anyag megszólaltatását más áramkör végzi? Mert ez esetben tényleg lehet javulás. Kipróbáltam ezt is, nem hallottam javulást, és a magasabb frekvenciát is a Resamplernél, itt némileg jobbnak éreztem 48 kHz-en, de tovább növelve már nem. Lehet hogy éppen emiatt sz@rakodik beletekeréskor? :(

(#156) frankie! válasza cousin333 (#150) üzenetére


frankie!
őstag

-Kösz a technikai felvilásgosítást, lesz mit fordítani.:)

-egész jó lett a playlist, védesd le :U

-kezdem belátni, hogy ez a 24 bites upmix tényleg hülyeség. ;]

(#157) cousin333 válasza Cathfaern (#154) üzenetére


cousin333
addikt

Ha egyszer a zenefile 16 bites, akkor nem mindegy, hogy a Foobar konvertálja át 24 bitre, vagy a hangkártya? :)

"We spared no expense"

(#158) Cathfaern válasza cousin333 (#157) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az a lényeg, ha 24 biten kapja meg a hangkártya, csak 1 konvertálás van, amúgy meg 3. Hogy ez mennyit számít azon persze megint el lehet vitatkozni, de ami tény, hogy bármilyen veszteséges konvertálással romlik a hang minősége (még akkor is, ha magasabb minőségbe konvertálod)

(#159) cousin333 válasza frankie! (#156) üzenetére


cousin333
addikt

Itt az azóta továbbfejlesztett megjelenés (képpel, kóddal): [link]

Cathfaern: Mi az az 1 konverzió, és mi az a 3? Mert lehet, hogy nem teljesen ugyanarra gondolunk :U.

"We spared no expense"

(#160) Cathfaern válasza cousin333 (#159) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

#154-ben leírtam

(#161) cousin333 válasza Cathfaern (#160) üzenetére


cousin333
addikt

Na akkor az én verzióm :).

''A'' verzió:
- adott egy audio CD, amin 16 bitesek a zenék
- ezeket berippeled, esetleg még mp3-ba is konvertálod
- Foobar átkonvertálja 24 bitessé, hogy a hangkártyának jó legyen (1.konvertálás)
- az dolgozik vele, majd visszakeveri 16 bitre és kiadja a hangszóróknak (2. konvertálás)

''B'' verzió:
- adott egy audio CD, amin 16 bitesek a zenék
- ezeket berippeled, esetleg még mp3-ba is konvertálod
- Foobar 16 bitesként átadja a hangkártyának
- hangkártya átkonvertálja 24 bitessé (1.konvertálás)
- dolgozik vele, majd visszakeveri 16 bitre és kiadja a hangszóróknak (2. konvertálás)

Ez összesen két-két konverzió :U.

Csak akkor látom értelmét, ha az eredeti hanganyag 24 bites, mert akkor a Foobar nem keveri le, a hangkártya meg újra vissza.

"We spared no expense"

(#162) Cathfaern válasza cousin333 (#161) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az ''A'' verzióban nincs visszaalakítás, minek tegye, a hangkártya a lehető legjobb minőségben adja tovább a hangot, és ugyebár azt hiszi, 24 bites, szóval azon fogja továbbítani.

A ''B''-él viszont abban igazad van, tényleg csak 2, elszámoltam magam.

(#163) dbius


dbius
veterán

Na, keresgélések, próbálgatások után egy ilyet sikerült összedobnom, egyenlőre még használható is :) [link]

(#164) cousin333


cousin333
addikt

Ébresztő emberek!

Megjelent a Foobar 0.9.4!


Letöltés: [link]
Változások listája: [link]

"We spared no expense"

(#165) Cathfaern válasza cousin333 (#164) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

foobar2000 v0.9.4.1 beta 1: [link]

(#166) cousin333 válasza Cathfaern (#165) üzenetére


cousin333
addikt

Végleges foobar2000 0.9.4.1: [link]

"We spared no expense"

(#167) lajos001 válasza cousin333 (#166) üzenetére


lajos001
aktív tag

Én még a 0.9.3.1-et használom, érdemes váltani.
Nem lehet valahogyan egy ''Add Files'' ikont varázsolni a lejátszást vezérlő gombok mellé?
Mire szolgál a ''Visualization'' téglalap, nekem folyton szürke?
Szóval......nem vagyok egy Foobar guru. :(

(#168) Cathfaern válasza lajos001 (#167) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Add files gomb:
jobb klikk valamelyik gombra, ott customize. Feljövő ablakban pedig az Add gombbal adj hozzá a ''[Main menu item] File/Open...'' -t.

(#169) lajos001 válasza Cathfaern (#168) üzenetére


lajos001
aktív tag

Melyik verziót használod, mert nálam nem működik?

(#170) Cathfaern válasza lajos001 (#169) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Uhh, sorry most jöttem rá, csak Columns UI-val megy, az Default User Interface-el nem.
(amúgy 0.9.4.1)

(#171) martonx


martonx
veterán

Add files van a file menüben, de drag and drop módszerrel is be tudsz dobni bármit a playlistbe.

Én kérek elnézést!

(#172) lajos001 válasza martonx (#171) üzenetére


lajos001
aktív tag

Igen tudom, csak egy kattintást meg akartam spórolni. :B Tudod, lustaság fél egészség.

(#173) Noddy


Noddy
senior tag

Van már Columns UI ehhez az új verzióhoz, mert a régebbi nekem nem működött együtt ezzel az újjal.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#174) lajos001 válasza lajos001 (#167) üzenetére


lajos001
aktív tag

Te jó ég, hát ott van az Open file ikon a random gomb mellett, csak én eddig azt hittem, hogy az eject gomb a CD játszó tálcához. :W
Húha.... :(

(#175) cousin333 válasza lajos001 (#174) üzenetére


cousin333
addikt

Túl triviálisnak tűnt ez a megoldás :DDD . De tapasztalatom szerint ez Open, és nem Add, tehát a playlist felülíródik, és nem hozzáadódik vele.

"We spared no expense"

(#176) lajos001 válasza cousin333 (#175) üzenetére


lajos001
aktív tag

Ott a pont! ;)

(#177) cousin333


cousin333
addikt

Nemrég vettem egy kétmagos processzort, és örömmel tapasztaltam, hogy pl. ReplayGain számolásakor a program intelligens módon 2 fájlt számol párhuzamosan, így maximálisan kihasználja a prociban levő lehetőségeket. :R

"We spared no expense"

(#178) Goose-T


Goose-T
veterán

Aki hiányolná a Winamp Shoutcast-böngészőjét, amivel marha jól lehet rádiózni, itt egy progi, ami frankón együttműködik a Foobar-ral: [link]. Eddig csak a rádiózás miatt használtam Winampot, de ezzel együtt most már visszatértem a Foobar használatára. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#179) Faget válasza Goose-T (#178) üzenetére


Faget
tag

NA ez tök jó, ezt hiányoltam eddig én is!

(#180) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Itunes-t hasznaltam volna eddig, de sajnos nagyon sok eroforrast evett a gepembol meg es nem birta, ezert valtottam erre a progira. A hangja ugyanolyan jo mint annak, csak ez szinte semmi procit nem eszik meg:)
Nagyon ugyes progi, en a legfrisebb verziot tettem fel.
Amit hianyolok az az album art meg, es sehogy nem tudom osszehozni vele. Talan mert a legujabbhoz meg nincs meg a szukseges dll?
Ismerkedek meg vele, de asszem megvan amit kerestem. Majd meg kerdezgetek hozza toletek.
Ja a webradios progit feltettem en is, nagyon jo!
Udv: Balazs

(#181) Killberk


Killberk
aktív tag

El lehet érni valahogy, hogy a felső sorban lévő gombok és a csúszka playlist alatt legyen?
Plusz ha állítok hangerőn, akkor azt egyből csinálja, és ne késéssel (buffer állításán kívüli megoldás érdekelne).

[Szerkesztve]

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#182) frankie! válasza Goose-T (#178) üzenetére


frankie!
őstag

Jó ez a progi, de valamiért nekem ennél is a Winampot hozza be mint alapértelmezett rádiós programot. Ezt hol lehet beállítani?

(#183) frankie! válasza cousin333 (#177) üzenetére


frankie!
őstag

Haj cousin! Lehet hogy nagyon láma vagyok, de én nem jöttem rá eddig, mit is takar ez a Gain dolog. Vmi normalizálás féle? :F

(#184) Cathfaern válasza Killberk (#181) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

hangerő:
ha 0.9-es verzió van fennt, akkor ilyen gond már nincs.

Másikra passz, elvileg el, láttam olyan képeket, ahol teljesen át volt szabva a foobar kinézete (nem csak a playlisté), de sajna pontosabbat nem tudok.

(#185) cousin333 válasza frankie! (#183) üzenetére


cousin333
addikt

Röviden: Igen!

Hosszabban: idézek egy okos embert (magamat :DDD), máshonnan [link]:

''replaygain: A jelszintre vonatkozó információt tárol el, aminek következtében nem fordulhat elő, hogy az egyik szám miatt fel kell tekerni a hangerőt, a következő szám meg leüvölti a fejemet. Ráadásul albumonként is megadhatók ilyen értékek.''

''- replaygain: átelemzi a fájlt, megkeresi benne a csúcsokat, a végén pedig 1, azaz egy értéket ír a fájlhoz (pl. a TITLE-hez hasonló tag-ként), ami lejátszáskor megmondja neki a szükséges előerősítés mértékét. Lassú (főleg sok szám esetén), mivel mindent végig kell néznie, viszont nem ront el semmit . Ha valamiért nem tetszik, ez az eltárolt érték egy kattintással eltávolítható. A lehetőségekről: valóban három van, nagyon helyesen.

A per-file track annyit csinál, hogy minden számhoz külön meghatároz egy értéket. A leírásom alapján valószínűleg ezt a funkcionalitást várod el tőle. Minden számon annyit hangosít/halkít, ami ahhoz kell, hogy az egyes számok leghangosabb részei egyformán hangosak legyenek. Ezt érdemes használni különálló számoknál, vagy olyan albumoknál, ahol az egyes számok egymástól teljesen függetlenek (az albumok többsége ilyen, pl. Mike Oldfield - Discovery, Anastacia - Not That Kind...)
Az As Single Album az összes kijelölt számot végignézi, és a leghangosabb (pontosabban legnagyobb jelszintű) szám alapján lövi be az összes többit. Ez akkor jó, ha pl. teljes albumunk van, amiben vannak halk és hangos számok is, és amik esetében nem lenne jó, ha minden szám hangereje közel egyforma lenne (tipikusan instrumentális albumok, pl. Vangelis - 1492)
Az As Albums nagyon hasonlít az előbbihez, annyi különbséggel, hogy nem az összes kijelöltet veszi alapul, hanem csak azokat, amelyek ki vannak jelölve ÉS egy albumhoz tartoznak (az egy albumhoz tartozást az ALBUM ID3 tag alapján nézi). Ez akkor jön jól, ha egyszerre több albumot nézel, é azt szeretnéd, ha albumonként különbözne az előerősítés mértékét megszabó csúcsérték.''

Remélem érthető ezek után. Még annyit, hogy az újabb verziókban az apply kezdetű paranccsal ezek az értékek alkalmazhatók a fájlra. De akkor már átírja a teljes fájlt (normál esetben, ugye, csak egy plusz értéket csatol a fájlhoz), és bármivel, bárhol lejátszva is a normalizált hangerőt kapod.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#186) Goose-T válasza frankie! (#182) üzenetére


Goose-T
veterán

A progi nem a Foobar-hoz készült, mindig az alapértelmezett lejátszót indítja el. Tehát:
1. Takarítsd le a Winampot, vagy a beállításainál kapcsold ki a Winamp Agent-et meg a preserve file associations-t.
2. Indítsd el a Foobar-t, majd: File/Preferences/File types->Associate all->Save all->Close. Vagy legalább az MP3-at, M3U-t és a PLS-t pipáld be.
3. Kattints egy rádióra a kis progiban. Et voi'la.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#187) Cathfaern válasza cousin333 (#185) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Annyit tennék még hozzá, ezáltal nem kódolódik át az mp3, tehát a minősége nem fog romlani. Ezen kívül foobarban állítható, hogy foglalkozzon-e a replaygain infóval, vagy ezt figyelmen kívül hagyva játsza le a számot.

(#188) frankie! válasza cousin333 (#185) üzenetére


frankie!
őstag

Hát köszönöm a részletes leírást, tényleg okos dolog.
Eddig nem használtam, nem éreztem szükségét, de lehet, hogy ezután fogom. Akadnak régi felvételek, amik tényleg halkabbak.
Az albumon belüli számonkénti normalizálásnak szerintem megkérdőjelezhető a hasznossága. Ha stúdióban felvett profi albumokat hallgatunk, szerintem az a legkevesebb, hogy ügyelnek, hogy minden szám hangereje megegyezzen. Nem is tapasztaltam még ettől eltérő esetet. Ha meg az album olyan -mint ahogy te is írtad-, hogy a hangerőnek jelentősége van (pl. Chick Corea - My spanish heart), nem szabad hozzányúlni szerintem se. A koncertekről is ez a véleményem.

(#189) cousin333


cousin333
addikt

Na, akit érdekel, megosztom veletek a playlist formázó kódomat :) (Így néz ki: [link]). Próbáljátok ki, ha tetszik, használjátok! Citromsárga háttérrel (255,255,200), 7-es, félkövér Tahoma betűtípussal tálaljuk :): [link]

1280x1024 erősen ajánlott!


[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#190) derek68


derek68
csendes tag

nekem lenne 1 olyan problémám h a colums uit nemtudom felrakni mert service packot kér hozzá! de 1x már felraktam az sp2t és akkrois megjártam! az egész windows szétesett!
ilyenkor mit tudok cisnálni? mi a teendő?

(#191) shev7 válasza derek68 (#190) üzenetére


shev7
veterán

tedd fel az sp2-t. Tenyleg :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#192) derek68


derek68
csendes tag

de 1x már megszívtam vele! még1x nemszeretném!
ilyenkor mit tok csinálni? :)

(#193) lajos001 válasza derek68 (#192) üzenetére


lajos001
aktív tag

Egyszer én is megjártam vele, de aztán beszereztem egy olyan XP-t amelyre nem kellett külön telepíteni, hanem alapból tartalmazta. Azóta semmi gondom vele.
Valamelyik havernak csak van olyan SP2-es XP-je amelyik rendesen műxik nem?
Természetesen csak kipróbálni. :D

(#194) martonx válasza derek68 (#192) üzenetére


martonx
veterán

Haladj a korral. Lehet inkább már Vistát kéne feltenned :))

Én kérek elnézést!

(#195) dbius


dbius
veterán

Időközben kijött a végleges 0.9.4.2-es verzió: [link]

(#196) Roxy


Roxy
tag

Hali all!
A minap a Winamp mar megint felbosszantott, azzal hogy egymas utan fagyogatot ki vmi miatt. Igy gondoltam, hogy kiprobalok vmi mas zene lejatszot. A PH forumat olvasgatva akadtam erre a topicra, es orulok hogy raakadtam :) .
A foobart mar 1 nap alatt megszerettem. Semmi fagyas, es meg kevesebb memot is foglal mint a Winamp. Bar a skinezest sajnalom hogy nem olyan jo, de nem gaz, majd hozzaszokom.
A foobarban vannak elore beallitott equalizer? mert en nem talaltam :O . Ha nincs, akkor szeretnek megkerni vkit, aki krealna nekem egy egyet. Foleg heavy metalt hallgatok, es tesom pop ot, es drum and bass-t. Nagyon koszi! :R

Ezek lennenek elso elmenyeim a progival kapcsolatban. Winamp, utott az orad.

(#197) frankie! válasza Roxy (#196) üzenetére


frankie!
őstag

Üdv. köreinkben!:)

Szerintem mindenkinek saját magának érdemes belőni az ilyesmit, mert minden hangrendszer más és már. View->Equalizer - itt tudod beállítani, menteni, mgnyitni, stb...
Ha kell még vmi, szólj!

(#198) Roxy válasza frankie! (#197) üzenetére


Roxy
tag

Az equalizert megtalaltam, de nem vagom, hogy mi a jo beallitas Pl. ha metalt hallgatok.
Elkezdtem kiserletezni, de vmit mindig jol elallitottam es szornyu volt az amugy jo muzsika :DDD .

(#199) frankie! válasza Roxy (#198) üzenetére


frankie!
őstag

Ha van egy jó rendszered, nem kell, és nem is szabad elállítani. Rossz láncon segít valamit, de nem az igazi. Nem lesz részletgazdagabb, és a sztereo tér sem lesz szélesebb, stb...

(#200) Roxy válasza frankie! (#199) üzenetére


Roxy
tag

ok, kosz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.