Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#1001) sto1911


sto1911
veterán

Tudna valaki segiteni a panelsui installalasaban?
Hiaba masoltam be a dll-t a components konyvtarba, nem akarja az igazsagot.
Foobar 101.

Megvan, a 0952-es verzio tamogatja a panels ui-t.

[ Szerkesztve ]

(#1002) Machinima válasza tzimash (#994) üzenetére


Machinima
csendes tag

Tzimash:
Nagyon szépen köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#1003) vamosip


vamosip
tag

Nincs valami kiegészítő, amivel a tálcán tudnám vezérelni a Foobart? (mint a Media Playerben)

Sima alap 1.0-t használok.

(#1004) Nyiscsák válasza vamosip (#1003) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Win 7-re ilyen megoldást tudok!

(#1005) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Sziasztok!

Nem olyan régen használom a foobar-t és lenne egy kérdésem. Adott egy playlist, amibe be vannak húzva mappák. Mindegyik egy album. A kérdés az lenne hogy hogyan tudo elérni ha ebből törlök vagy hozzáadok akkor azt észlelje a program, mert nekem nem csinálja.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#1006) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Helló,

Most tettem fel először foobar-t, az 1.0.1 es friss verziót. A neten találtam mindenféle szép skin-t hozzá, de egyiket sem bírtam működésre bírni. Mindenféle dll-t kell összevadászni hozzájuk, amik nagy résézre azt dobja hogy nem kompatibilisek ezzel a verzióval. Tudtok olyan oldalakat, vagy skineket amik gond nélkül mennek a friss verzióval? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1007) Gorneck válasza PartyShan (#1005) üzenetére


Gorneck
titán

Ez így nem lenne jó?

Így a balos listán ha törölsz vmit a gépről az eltűnik vagy ha hozzáadsz/másolsz meg is jelenik...vagy nem erre gondoltál?

Gorneck#1239

(#1008) PartyShan válasza Gorneck (#1007) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Köszönöm, hogy segíteni próbálsz.
Nekem máshogy néz ki. A mellékelt képen mutatom. Időközben sikerült találnom hozzá egy plug-in-t azzal megy is. Mellesleg ahogy neked van megoldva úgy meg sem tudom csinálni :)

Itt láthatod, hogy nekem hogyan van megoldva. A plug-in nélkül ezeket nem szinkronizálta még úgy sem, hogy a mappák monitorozása be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#1009) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Hogyan jelenítem meg egy-egy dal hányszor volt lejátszva? Winamp-ban erre volt egy oszlop. Ezen tényleg jobb a dalok hangzása, vagy aki ezt állítja csak vetít?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1010) Gorneck válasza PartyShan (#1008) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor azé csak jó lett... :K

Pedig nem nehéz... :)

tknof1871: Sztem össze vissza beszél...legalábbis sztem...ami miatt max másképp szól az az eq lehet...nálam a winamp és trsai meg se közelítik a foobart, pont emiatt...legalábbis amiket én hallgatok.
A belső lementett eq profilokat hasnzáltam a többi lejátszónál míg foobarnál le kellett töltenem.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1011) biga-csiga


biga-csiga
csendes tag

A legtöbben annyit bajlódnak itt a skinekkel. Miért nem felel meg a legtöbb embernek az alap skin. Szerintem tök jó alapból is és nem is az a lényeg, hogy minél jobban nézzen ki. Én mindig arra törekszem, hogy a rendszerem a lehető legjobban szóljon.
Egy régi hozzászólásban olvastam, hogy nem minden ember képes meghallani a különbséget a 320 kb/s -os mp3 és mondjuk a flac között. Ez valóban így van, DE ! - az sem mind1 milyen eszközökkel hallgatjuk a zenét. Gonodolok itt minden egyes "alkatrészre", legyen az hangkártya, kábel, erősítő, hangfal. Előbb észre lehet venni egy jól összeállított komoly rendszeren a hangminőségkülömbséget mint 1 "műanyag hifin".
Visszatérve a foobar-ra már lassan másfél éve használom, és eddig csak pozitív élményem volt. Próbáltam visszatérni a windows media player-re 1 kicsit nosztalgiázni, de csak csalódnom kellett benne. Nem beszélve a winampról amit sosem csíptem annyira mint a WMP-ott, mert úgy szól mint 1 doboz, szinte kopog.
1 szó mint száz ezt a progit valóban lehet szeretni, mert ki lehet vele használni a hangkártyát és teljesen átlátható.

Kérdés: az Outputnál : a Buffer Length állítása mire szolgál ?

[ Szerkesztve ]

(#1012) Gorneck válasza biga-csiga (#1011) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#1013) Viktor77 válasza tknof1871 (#1009) üzenetére


Viktor77
titán

Erre könnyű válaszolni. Készítők oldala, FAQ:

"Does foobar2000 sound better than other players?

No. Most of “sound quality differences” people “hear” are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of the other mainstream players are capable of doing the same by now."

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1014) Colos1 válasza tknof1871 (#1009) üzenetére


Colos1
őstag

Szia!

Jobb klikk a playlist fejlécén, mintha oszlopot szeretnél hozzáadni, majd a legördülő listában "columns", majd "more". Így megkapod a beállítások menü "playlist wiev"almenüjét. Van egy olyan, hogy "custom columns". Itt a táblázatba beírod a "name" -ba, pl. hogy "played", de elvileg bármit megadhatsz, ez lesz a neve az új oszlopodnak. a "pattern" oszlopba pedig kerüljön ez: %play_count% Ezután a playlistnél - fejléc-jobbklikk-columns - meg fog jelenni az új oszlop, hozzáadod és kész.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1015) bAtt001


bAtt001
addikt

Sziasztok!
Most kezdtem ismerkedni a programmal eddig Winampot használtam több mint 6 éve. A problémám nem is konkrétan a foobarral van hanem a CD Art Display programmal ami Winamp mellett tökéletesen működött de foobarral sehogy sem tudom életre kelteni. Ha valaki tud valamit amit pluszban kell letölteni szóljon. Jah és az lehet probléma hogy portable változatban telepítettem a programot?

(#1016) harylmu válasza bAtt001 (#1015) üzenetére


harylmu
őstag

Szia.

CAD-hez feltetted ezt a DLL-t a components mappába?

(#1017) bAtt001 válasza harylmu (#1016) üzenetére


bAtt001
addikt

Köszi szépen ez hiányzott :R

(#1018) footy


footy
addikt

Feltettem az 1.0.3-as foobar-t és próbáltam mellé tenni a Foo Flow témát a leírtak szerint,de hibával elszáll. Valaki esetleg használja ezt a témát?

[ Szerkesztve ]

(#1019) FireShadow


FireShadow
senior tag

Most váltok winampról foobar-ra minden tekintetben nagyon tetszik, csak egy dolog hiányzik.
foo_title-vel már megvan különféle skinekkel, az a kis csik ami minden ablak felett ott van mikor megy egy szám, de annyi kéne vele hogy ha rákattintok és tekerem az egér görgöt menjen a hangerő fel-le, erre van valami megoldás?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#1020) Colos1 válasza FireShadow (#1019) üzenetére


Colos1
őstag

Ha a hangerő csúszkára rákattansz, akkor működik. Ha ez nincs, akkor jobbklikk a toolbar -ra, és pipáld ki a "volume control" -t.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1021) lmno válasza footy (#1018) üzenetére


lmno
őstag

Nem fog menni csak max. 0.9.5.2-es verziójú foobarral, mert az újak már nem támogatják a panelsUI plugin-t.

(#1022) Melorin


Melorin
addikt

Linux alatt működésre lehet bírni a foobart?

(#1023) FireShadow válasza Colos1 (#1020) üzenetére


FireShadow
senior tag

Ja de nekem ugy kéne valahogy hogy anélkül állitsam a hangeröt egérrel hoyg nem aktiv az app, csak mondjuk az a kis foo_title.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#1024) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Nem talált valaki valami jó kis visualization plugin-t a foobar2000-hez? Egyedül ezt hiányolom belőle.

(#1025) dbius válasza vbbb (#1024) üzenetére


dbius
veterán

Ezt nézd meg: [link] Ezzel winamp vizualization plugineket tudsz foobar alatt használni. Én csak kipróbáltam, nálam működik, de nem végeztem finomhangolást vele.

(#1026) vbbb válasza dbius (#1025) üzenetére


vbbb
őstag

Felraktam, de nem találom a plugint a foobarban. :(

(#1027) dbius válasza vbbb (#1026) üzenetére


dbius
veterán

Pedig ott van, a beállításokba menj be és ott lesz az egyik menüponton belül (most linux alatt vagyok, nem tudom megnézni)

(#1028) vbbb válasza dbius (#1027) üzenetére


vbbb
őstag

Megtaláltam, köszi! Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a winampot is fel kell mellé telepíteni?

(#1029) dbius válasza vbbb (#1028) üzenetére


dbius
veterán

Nekem nem volt winamp mellette. Szerk: és nem is lesz ;]

[ Szerkesztve ]

(#1030) vbbb válasza dbius (#1029) üzenetére


vbbb
őstag

Csak, mert hiába csinálom meg a program files/winamp könyvtárat és telepítettem bele a pluginokat, azok nem látszanak még mindig :)

Így kéne látnom, de mégsem:

[link]

(#1031) dbius válasza vbbb (#1030) üzenetére


dbius
veterán

Hát nem tudom, nekem azok a winampos pluginok, amiket kipróbáltam, működnek.

(#1032) vbbb válasza dbius (#1031) üzenetére


vbbb
őstag

Sőt, pl. a MilkDrop.exe plugin nem is akar települni ezzel a trükkel sem...érzi, hogy nincs fent a winamp. Pedig még beszereztem egy winamp.ini fájlt is...:D

(#1033) vbbb válasza vbbb (#1032) üzenetére


vbbb
őstag

Egyébként lehet, hogy a Windows 7 x64bit kavar be...

(#1034) dbius válasza vbbb (#1033) üzenetére


dbius
veterán

Nálam XP volt, ahol teszteltem.

(#1035) FireShadow


FireShadow
senior tag

tud olyat a player hogy random vagy shuffle és repat is egyszerre? elég alap de a menü alapján mintha csak egyszerre az egyik menne neki vagy mit nem találok?

mittuodomén van egy 20as playlistem és azt akarom hogy végtelenitve menjen de összevissza akkor ilyet nem lehet?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#1036) Gorneck válasza FireShadow (#1035) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem a shuffle tracks ezt csinálja...

Gorneck#1239

(#1037) CséZé válasza Gorneck (#1007) üzenetére


CséZé
őstag

ezt a fajta kinézetet h lehet megcsinálni?

(#1038) Gorneck válasza CséZé (#1037) üzenetére


Gorneck
titán

Columns ui...

Gorneck#1239

(#1039) oszili


oszili
csendes tag

Hali,

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a foobarhoz milyen plugin kell vagy hol mit kell beállítani, hogy a 6 kanálisos az ún DTS 5.1 .wav-okat lejátsza? Pontosabban lejátszani lejátsza a számokat csak éppen a zene helyett sistergés hallatszik. Más média lejátszóval simán megy(MPCHC, VLC player).

A segítségeteket előre is köszönöm.
oszili

(#1040) CséZé válasza Gorneck (#1038) üzenetére


CséZé
őstag

köszi.

(#1041) CséZé


CséZé
őstag

most vettem észre h ha az ASIO-t átállítom mondjuk 10ms-re és megnézem megint akkor visszaugrik 80-ra. ez mitől van? miért nem marad 10-en?
egyébként Asus Xonar D1 hangkártyám van, ha ez számít.

(#1042) PhoenixSzG válasza CséZé (#1041) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Nalam is ez volt, ha win7 alol nem admin-kent inditottam foobar-t es probaltam allitani latency-t.

(#1043) MarioAna


MarioAna
senior tag

windows7 alá melyik a legjobb output plugin? XP-n a kernel streaming számomra tökéletes hangzást nyújt, vista alatt nem használtam foobart (pont a plugin-hiány és az ebből adódó iszonyatos dobozhangzás miatt :F ).
illetve van olyan zenelejátszó program/plugin win7 alatt, ami megközelíti a foobar+KS+XP triót minőségben? :)

[ Szerkesztve ]

(#1044) CséZé válasza MarioAna (#1043) üzenetére


CséZé
őstag

ASIO?

(#1045) FireShadow


FireShadow
senior tag

Ha totalcommanderrel megnyitok egy mp3-at a foobar ablakban egy pillanatra bejön egy please wait ablak, majd elindul a zene kb 1mp után.

Ha ugyanezt intézövel teszem meg vagy jobbegér menüből play in foobar2000 akkor instant elindul a szám és nincs please wait ablak.

Hogy tudám elérni hogy a sima duplakattkor ne legyen késés mire elindul a szám, egyáltalán mi ez?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#1046) FireShadow válasza FireShadow (#1045) üzenetére


FireShadow
senior tag

foobar2000.exe /immediate /play "some_track"

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#1047) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

Én már régebben használok Foobar-t. Olyan 2-3 éve kb. Sajnálattal vetetm észre, hogy a Serious Samurize 1.64.3-ban lévő Foobar plugin nem egy a Foobar 1.0-val :( Erre van valami gyógyír?

köszi mindekinek a választ.

--- N/A ---

(#1048) jimmy399


jimmy399
senior tag

OMG, mi a fene? Kérdezek, és rögtön lefagy az egész topic? :O :O :O :O :O :O :O :O :W

--- N/A ---

(#1049) Apollyon válasza jimmy399 (#1048) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valszeg nem tudják rá a választ, vagy nincs. Az a baj, hogy a foobar 1.0 nem hoz sok újdonságot magával a régiekhez képest, de amit meg hoz az nagyrészt inkompatibilitás a pluginekkel, dll-ekkel.
Használd a régebbit, nem kell mindenből a legújabbat használni, pedig én is azt szoktam, de itt most még nem jó.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1050) peehee


peehee
csendes tag

Üdv
Azt hogy tudom beállítani, hogy ha le van kicsinyítve a lejátszó akkor a tálcán ne csak a szám címét írja ki, hanem artist-songname
Kösz

A4es rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.