Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#1801) Melorin válasza JDHIV (#100) üzenetére


Melorin
addikt

Üdv!
Amikor egy zenét hozzáadok a playlistemhez, automatikusan előugrik a playlist és mehetek vissza a zenékhez, amiket addig hallgattam.
Ezt ki lehet kapcsolni?

(#1802) N0zer0 válasza Melorin (#1801) üzenetére


N0zer0
senior tag

Azt akarod tehát, hogy mindig az aktuálisan használt playlist végéhez adja hozzá az új fájlt?

Ha igen, akkor File -> Preferences -> Shell Integration -> Always send new files to playlist XY elől kiveszed a pipát. Esetleg a Set "Enqueue" as default actiont bepipálod hozzá, ha tényleg csak hozzá szeretnéd adni.

[ Szerkesztve ]

(#1803) gorbep válasza Melorin (#1801) üzenetére


gorbep
senior tag

vagy tegyél fel egy explorer tree ablakot, ott bönglszheted a dir struktúrát, jobb gomb, és van Add to playlist, és add to playlist and play is... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#1804) Melorin válasza N0zer0 (#1802) üzenetére


Melorin
addikt

Nem működik. Szóval azt csinálom, hogy elindítok egy jó hosszú albumot, pl. 100 legjobb rock...
Amikor megtetszik egy szám, be szeretném tenni valahogy egy listába a kedvenceim közé. (1. kép)
De ilyenkor az a baj, hogy az aktuális album nézetről elvált a playlistemre ahová pakolom a kedvenceket. (2. kép) Ilyenkor újra El kell kattintanom az albumról a bal oszlopban, majd vissza, és meg kell keresnem a dalt ahol tartottam, és a következő dalt betenni sorbaállásra, hogy onnan folytassa a lejátszást. (3. kép) Marhára macerás...

[ Szerkesztve ]

(#1805) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Feltettem a Foobaromhoz a WASAPI plugint, ami rettentő mód megdobta a hangminőséget a Sound Blaster Audigy hangkártyámon KX driverrel. Létezik ennél jobb hangzású kimeneti plugin, vagy felesleges váltanom?

[ Szerkesztve ]

(#1806) gorbep válasza mcs (#1805) üzenetére


gorbep
senior tag

KS lehet jobb, vagy JPLAY ASIO (de az fizetős, de próbáld ki az ingyenes demóját....)

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#1807) mcs válasza gorbep (#1806) üzenetére


mcs
veterán

A KS hangja nagyon hasonló, mint a Wasapi. Annyi különbség van csupán, hogy fade effekttel változik a hangerőállítás, és nem rögtön. Nehéz lesz eldönteni, melyik maradjon. :)

szerk.: Kernel lesz a győztes, mert simán megy alatta a youtube is gond nélkül. :DDD Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1808) kuntics


kuntics
aktív tag

sziasztok

Nemrég térem át winampról foobarra,eddig elég jónak találom.De van vele egy kisebb problémám.Minden zenémhez hozzárendelem az album borítót,de nem mindig jeleníti meg.Itt van róla kép is:

Esetleg nem tudjátok,hogy ez mitő lehet?

Üdv.
Balázs

(#1809) andorra válasza kuntics (#1808) üzenetére


andorra
őstag

A nem megfelelő névtől, vagy formátumtól. A biztos megoldás, amit minden más rendszer is általában elfogad: folder.jpg 300*300 pixel. Foobarnak jók más nevek és más felbontások is, de bizonyára nem bármi.

(#1810) kuntics válasza andorra (#1809) üzenetére


kuntics
aktív tag

KÖszi a választ.Csak ez nem lesz nálam jó.Az elöbb elfelejtettem odaírni,hogy mp3Tag nevű programmal rendelem hozzá,így nem látok képet a mappákban.

(#1811) andorra válasza kuntics (#1810) üzenetére


andorra
őstag

Akkor azokhoz újra kell rendelned olyan formátumút, amit írtam. Ha megér annyi munkát.

(#1812) kuntics válasza andorra (#1811) üzenetére


kuntics
aktív tag

A munkát megéri,hiszen pár perc alatt megvan.A baj csak az hogy egyszer megjeleníti, majd mikor újra elindítom a foobart akkor már nem.De ha megint bezárom a foobart és újra megnyitom akkor ismét megjeleníti.Ez elég változó.

(#1813) andorra válasza kuntics (#1812) üzenetére


andorra
őstag

Szerencsére nekem nincsenek ilyen gondjaim. Nem csinálok képeskönyvet a Foobar-ból. Amit hallgatni szeretnék, azt ráhúzom TC-ből, vagy megnyitom Androidos eszközről. Egy külső mappalista jobban áttekinthető és gyorsabban is kezelhető.

(#1814) Haart


Haart
addikt

HI, van valami foobar addon amivel lehet pl összefűzött fájlokban keresni illetve számokhoz tekerni? Pl ami felismeri hol van a számok között néhány másodperc szünet, vagy hasonló. mert elég nehéz tekergetni és számokhoz lépkedni ha összefűzött flac-al van dolgom. :W

(#1815) andorra válasza Haart (#1814) üzenetére


andorra
őstag

Ezért van a cue fájl a Flac mellett, "összefűzés" esetén és eleve azt nyitjuk meg.

(#1816) Haart válasza andorra (#1815) üzenetére


Haart
addikt

És ha nincs? :D

(#1817) andorra válasza Haart (#1816) üzenetére


andorra
őstag

Mindíg lennie kell. Ahol meg nincs, azt ne tekintsd forrásnak !

(#1818) karlkani


karlkani
aktív tag

Lenne egy kérdésem. Rádió 1 hallgatásakor a címnél egyetlen R-betű jelenik meg. AIMP3-nál (nem akarok váltani rá) rendesen kiírja, hogy Rádió 1 Pécs. Valahogy megoldható, hogy a itt is kiírja? Egy Rainmeter felületen jelenítem meg az épp játszott zenét (meg sok mást is), s így elég ronda. Helyettesítő karakterekkel a következő jelennek meg: R�di� 1 P�cs

Előre is köszönöm!

(#1819) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Wasapi-val dac-on keresztül szeretnék 6 csatornás zenét meghallgatni, de letilt a progi, hogyan tudnám hallgatni?
(Régen a Asus Xonar DS-en keresztül Asio-val engedte, igaz az analóg kimeneten volt a fejhallgató)

(#1820) Buccer


Buccer
tag

Látom kicsit felpezsdült a fórum.
Használ valaki UPnP plugint? Lennének kérdéseim, főleg olyannal kapcsolatban ami régebben működött most meg nem.

Pécs City

(#1821) Mustármag válasza Mustármag (#1819) üzenetére


Mustármag
őstag

És még lenne egy olyanom, ha 44.1-nél nagyobb a mintavételezés akkor hibát dob pedig, a DAC 24bit 96kHz-et is elbír.
Szintén Wasapi-val szeretném de nem sikerül.
(Asio-val a Asus-on keresztül optikán működik, és a DAC-is kezeli)

[ Szerkesztve ]

(#1822) Zull


Zull
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám: mappaszerkezet szerint vannak zenéim, és a legtöbb mappánál a library view selection (ami ugye csinál egy playlistet abból a mappából amiben épp vagyunk) ahogy elvárnám track number szerint rendezi a zenéket, viszont van 1-2 mappa, ahol nem ezt csinálja, hanem valami látszólag teljesen random sorrendben vannak a zenék. Ezeknek rendben van az ID tagjük stb, lövésem sincs mi lehet a baja. Valakinek van valami ötlete?

Köszi a segítséget előre is!

MOD: gyorsan meg is lett a válasz, ezeknél a zenéknél rossz volt maga a filenév, és az alapján rakja ugye sorrendbe először.

[ Szerkesztve ]

(#1823) truefx


truefx
aktív tag

Azt meg tudja valaki mondani, hogy hogyan lehet kierőszakolni, hogy foobar legyen hozzárendelve a jobb klikkes menükhez Windows 7-en? Pl. jobb klikk egy mappán, és ott legyen a foobaros lejátszás, illetve sorba állítási opció.

Köszi!

(#1824) disy68 válasza truefx (#1823) üzenetére


disy68
aktív tag

Az alap: klikk
Plusz mókák: klikk, klikk

Én csak library alapján szoktam a foobar-t használni, de a fentiek alapján mindent ki lehet csikarni a context menüből.

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1825) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok! 3 kérdésem lenne.
Az egyik az, hogy meg lehet oldani, hogy kiírja az épp játszott szám adatait?
Mert ha kijelölöm bal oldalon, hogy All Music, és Entert ütök, akkor jobb oldalon az egyik részen Nothing selected, az alattalévőben pedig abc sorba rakja az előadókat, és ez nem változik.
A másik, hogy nekem nem reagál a gombokra, pl. "V"-re. Valahol külön engedélyezni kell?
A legfontosabb kérdés pedig az, hogy meg lehet-e oldani, hogy azok a zenék, amikhez van *.cue fájl, azokból csak azt tölti be, nem úgy, hogy betölti az összes számot tartalmazó fájlt, plusz a benne lévő számokat is külön. Persze vannak olyanok is, amikor fel van darabolva a fájl, mégis van *.cue fájl is.
Még egy kérdés... csak nálam tart 10 másodpercig ugrani a következő számra?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1826) Fandango válasza gyulank (#1825) üzenetére


Fandango
veterán

Keyboard shortcuts resz alatt tudod az adott funkciot az adott billentyuhoz rendelni.
Szamvaltas nalam azonnali, semmi keses nincs benne.
Az eppen jatszott szam adatait, ha nem irja ki, akkor egy ablakban be kell allitani a metadata kiirast.

(#1827) andorra válasza gyulank (#1825) üzenetére


andorra
őstag

A legfontosabb kérdés pedig az, hogy meg lehet-e oldani, hogy azok a zenék, amikhez van *.cue fájl, azokból csak azt tölti be, nem úgy, hogy betölti az összes számot tartalmazó fájlt, plusz a benne lévő számokat is külön.
Csak azt tölti be, amit megnyitsz, vagy amit ráhúzol az ablakra. Praktikusan a cue fájlt szoktam.
Máskor az fpl-t, ha lejátszási listákat kell készítenem.

(#1828) disy68 válasza gyulank (#1825) üzenetére


disy68
aktív tag

Üdv, nem tudom milyen felületet használsz, én a Columns UI-t tudom ajánlani. Én is úgy használom, hogy beraktam egy kis infó panelt (item details), azt bővítettem ki:

[%artist%]$crlf()
[%title%]$crlf()
[%album%]
[$crlf()$crlf()%playback_time% / %length%]
[$crlf()%bitrate% kbps | %codec% | %samplerate% Hz]

.

"Mert ha kijelölöm bal oldalon, hogy All Music, és Entert ütök, akkor jobb oldalon az egyik részen Nothing selected, az alattalévőben pedig abc sorba rakja az előadókat, és ez nem változik."

Ez nem annyira világos, de ezeket a kiegészítőket nézd meg, ezekkel úgy alakítod a columns ui-t tovább, ahogy tetszik. Szerintem érdemes vele elszüttyögni, átnézni a lehetőségeket, mert egyszer beállítod, utána nem lesz vele többet probléma.

*.cue-s kérdésben nem tudok nyilatkozni.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1829) gyulank válasza andorra (#1827) üzenetére


gyulank
addikt

Ez semmire se válasz... Nem azt kérdeztem, hogy én egyenként behúzhatom-e az összes valaha lejátszani kívánt számot, hanem, hogy ha ilyen mappákat is tartalmaz a behúzott mappa, akkor megoldható-e, hogy csak egyszer, számonként felosztva töltse be, és a számokat tartalmazó albumfájlt ne, ha lehet?
Szóval, ha van cue, és 1 fájl, akkor csak a cue-ben lévő számokat töltse be, ha van cue fájl, de már szeparálva vannak a számok külön fájlba, akkor csak a zenéket töltse be, a cue ilyenkor úgyse működne, ahol nincs cue ott a hangfájlt!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1830) andorra válasza gyulank (#1829) üzenetére


andorra
őstag

Azért az nem semmi, amit kérdeztél.
Nem jó megoldás ebben a felállásban a mappát behúzni, a benne lévő cue fájlt kell, vagy ha nincs, a kijelölt trekkeket. Be kell lépni a mappába, tudom, fárasztó.

(#1831) disy68 válasza gyulank (#1829) üzenetére


disy68
aktív tag

Kiegészítő a cue-s problémára. A media library beállításokban alapértelmezett a *.cue kizárása nálam, ez nem tudom mennyire befolyásolja a dolgot (nincs lossless zeném, nem tudom kipróbálni).

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1832) gyulank válasza disy68 (#1828) üzenetére


gyulank
addikt

Úgy értettem, hogy nem a lejátszott szám adatait írja ki, hanem mindig ugyanazt. Illetve néha a lejátszott számét, de az inkább csak olyankor fordul elő, ha egy konkrét számot jelölök ki bal oldalt, vagy konkrét albumot, de ha mind ki van jelölve, akkor így marad.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1833) disy68 válasza gyulank (#1832) üzenetére


disy68
aktív tag

Aham, ha a panel, ami megjeleníti a számadatokat az általam is említett item details panel, azon jobbklikkelve bejön ez:
Talán segít.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1834) karlkani válasza disy68 (#1831) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ez nekem is jól jött, köszönöm! :R

Más. Esetleg erre nem tudtok megoldást, a lényeg az lenne, hogy megnyitom ezt: http://94.199.181.143:6900/pecs.mp3
Az ékezetes karaktereket nem jeleníti meg, sőt csak egyetlen R-betű jelenik meg.

Ha van ötlet, jöhet, köszi előre is! :)

(#1835) gyulank válasza disy68 (#1833) üzenetére


gyulank
addikt

Nem. Eddig nekem az eredeti volt. Eddig legalább valamit kiírt róla a tetején, és alján, de most ugyanúgy nem változik semmi, a bal oldali sáv teljesen üres, nem jelölődik ki a lejátszott szám, csak a számcímet írja ki a címsávban, azt se tudom mit játszik..

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1836) gyulank


gyulank
addikt

Szóval be lehet állítani, hogy ha a következőre megyek, akkor kijelölődjön a játszott szám a listában?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1837) gyulank válasza disy68 (#1831) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm! Ez a cues cucc viszont úgy tűnik működik. De jó lenne, ha ráugrana a játszott számra, és a VU meter vagy mi is jobban tetszett eredetibe, és eltűnt a hangerőszabályzó is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1838) disy68 válasza karlkani (#1834) üzenetére


disy68
aktív tag

Helló kicsit utánanéztem ennek, korábban én is tapasztaltam ezt, bár nem igazán zavart a dolog. Találtam egy fórum topicot a témában, ahol azt írják - ezt olvastam máshol is -, hogy erről a szerver tehet, nem szolgáltat a cím kódolásához megfelelő információt. Ajánlják az AppLocal nevű programot, amivel meg lehet oldani, hogy megfelelő legyen a karakterkódolás. Ehhez - nem néztem az applocal beállítási lehetőségeit - ISO 8859-2 vagy Windows 1250 karakterkészlet lesz szerintem jó - ezek magyar karaktertáblák.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1839) karlkani válasza disy68 (#1838) üzenetére


karlkani
aktív tag

Helló!

Engem is csak azért zavar, mert Rainmeter programmal teszek ki információt az épp hallgatott zenéről az asztalra, s így elég ronda. Ha a szerver szolgáltat rossz információt, akkor AIMP3 ugyan arra a rádióállomásra miért ad helyes információt? Most néztem WMP-t, azzal is rendben van. Csak arra tudok gondolni, hogy a foobar2000 valamiért nem szereti online rádió adásnál az ékezetes karaktereket.

Köszi a programot, megnézem. :)

(#1840) disy68 válasza karlkani (#1839) üzenetére


disy68
aktív tag

Én ezt úgy értelmeztem, hogy a szerver nem rossz, csak hiányos infót ad, és míg a többi lejátszó megpróbálja beazonosítani (pl. rendszerbeállítás alapján), addig a foobar alapértelmezett ANSI kódolással kezeli. Mindenesetre foobar hiányosság.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1841) flash-


flash-
veterán

sziasztok

egy Matroska Audio (mka) konténerben két hangsáv: DTS 5.1 és FLAC 2.0, van. foobar alatt hogy válthatok hogy most a 2.0 ás vagy az 5.1 es szóljon?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1842) karlkani válasza disy68 (#1840) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szerintem is valami ilyesmi lehet...
A program nálam nem működik (legalábbis azzal a rádióval nem csinál semmit, mással nem próbáltam). Amúgy AppLocal-on keresztül indított foobar2000-t meg nem is érzékeli a Rainmeter, ha működne se lenne haszna számomra. A segítséget ettől függetlenül köszönöm! :K

(#1843) andorra válasza flash- (#1841) üzenetére


andorra
őstag

Szerintem sehogy. Ki kell venni belőle valamelyik hangsávot, ha neked, ez fontos.

[ Szerkesztve ]

(#1844) flash- válasza andorra (#1843) üzenetére


flash-
veterán

hát fontos mert szerintem ha 5.1 et hallgat az ember 2.0án akkor nem teljes a hangzás mivel az a hang ami a többi hangszóróra lett "tervezve" az kiesik...

de javítsatok ki ha tévedek

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1845) andorra válasza flash- (#1844) üzenetére


andorra
őstag

A Foobart zenehallgatásra tervezték, nem mozizásra. Ahhoz kétcsatornás forrást használunk normál esetben. Ha ugyanannak a többcsatornás hangnak, vele együtt sztereó változata is van, ott semmi sem vész el a zenéből, inkább fordítva van, de ebbe most ne menjünk nagyon bele.

[ Szerkesztve ]

(#1846) kingabo válasza flash- (#1844) üzenetére


kingabo
őstag

A beállítások között a DSP Managerben van egy olyan, hogy Downmix channels to stereo. Nem hinném, hogy kompromisszum mentes lenne az átalakítás. De ott van a jó minőségű is mellette azt írtad, szedd ki az mka-ból.

(#1847) flash- válasza kingabo (#1846) üzenetére


flash-
veterán

oké kiszedném de nem tudom hogy kell kiszedni az mka-ból..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1848) kingabo válasza flash- (#1847) üzenetére


kingabo
őstag

(#1849) flash- válasza kingabo (#1848) üzenetére


flash-
veterán

jogos de akkor zárjuk is be a topicot
elvégre van google

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1850) andorra válasza flash- (#1849) üzenetére


andorra
őstag

Van, de ha azt írtad volna, hogy találtál két programot rá, ezt és ezt, de azokkal nem boldogultál, akkor biztosan nem ezt a választ kapnád.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.