Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#401) -FreaK- válasza chaval (#397) üzenetére


-FreaK-
veterán

Csak hogy tudd, szerintem mindenki tudja:) Nem csak ott lehet állítani hanem a beállításoknál ha bekapcsolod akkor ott lesz fennt a csuszka is.. ;)

(#402) frankie! válasza Apollyon (#400) üzenetére


frankie!
őstag

Ez CSAK sztereo jelekkel működik. Még a monot sem hajlandó lejátszani.

(#403) -FreaK- válasza Apollyon (#398) üzenetére


-FreaK-
veterán

Már úgy érted h KS-t cseréled ASIO-ra? Én a Sennheiser 555-ömön hallottam a külnbséget egy gyors meghalgatásnál is, de nem vagyok biztos benne h ez mondjuk a Genius HT5.1-5000emen is kijönne . Hozzáteszem h én úgy próbáltam h benntvolt a resampler 48khz-en és csak az outputot váltogattam KS és ASIO között de hallani lehetett.
Mondjuk gondolom neked komolyabb 5.1ed van tehát van rá esély. Az a baj h azért szerintem részletes teszt kell ehez nálad is ugyanúgy ahogy nálam, mert sztem Au4nél is ugyanúgy bennt kell lennie a resamplernek 48k-n. Tehát egyszer megkerülöd a win belső mixerét és közvetlen a hangkarinak küldöd bitpontosan az adatot és erre hardweres támogatás is van, vagy pedíg marad 44.1k-n a mintvételezés de akkor nincs meg az asio előnye. Illetve most jut eszembe h az Audigy-k ugye mindenképpen resample-nek, tehát akkor a különbség valszeg az h szoftveres és a hangkari előtt történik a resample vagy pedíg magában a hangkariban. Jó lenne ennek utánajárni h akkor most ez hogyisvan...
(bocs az eszmefuttatásért)

(#404) frankie! válasza -FreaK- (#403) üzenetére


frankie!
őstag

Talán itt találsz számodra érdekes infókat: foobar

(#405) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

letöltöttem én is a ks plugint .be is másoltam ahova mondtátok.de nem találom ahol el kéne inditani.heeeelp mee :B

(#406) -FreaK- válasza frankie! (#404) üzenetére


-FreaK-
veterán

Olvastám már:) ha jól rémlik a két plugin és az Audigy kártyák működéséről nincs benne több mint amit itt is leírtunk. Azért átfutok rajta mégegyszer.

szerk.: azért már kezdek képbe kerülni. Ezekre már nem is emlékszem, pedíg nem is egyszer ovlastam.

[ Szerkesztve ]

(#407) ZakRob


ZakRob
senior tag

Ez az ASIO plugin csak a 0.9.5 el működik?

[ Szerkesztve ]

(#408) Tibiajax válasza bendeguz 76 (#405) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hali,
Preferences - Output - legfelső lenyíló panel.
;)

(#409) bendeguz 76 válasza Tibiajax (#408) üzenetére


bendeguz 76
tag

megtaláltam :B köszi

(#410) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Hali.

Nekem olyan gondom van ezzel a 0.9.5 foobar-al hogy egyes számaimnak a hosszúságát totálisan rosszul ismeri fel, és bizony lejátszásnál is gyakran levágja a végét egyes számoknak mintha vége lenne azoknak.... :(
Ilyen hibával találkozott már valaki? Elképesztően idegesítő.
WinMediaP jól végigjátsza ezen számokat és jól is látja a hosszukat. Winamp érdekes módon nagyon hasonlóan rosszul látja a hosszt(asszem pont uazon rossz időt mond), viszont nem lép tovább az idő leteltekor hanem szépen végigjátsza a számokat ahogy kell.
Mi a bánatért csinálja ezt a foobar? (Vista 32bit alatt használom, minden plugint mifenét leszedtem, és továbbra is van a hiba)
Pls help! :O

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#411) SystemRoot válasza SystemRoot (#410) üzenetére


SystemRoot
őstag

Senki?
Ennyire élettelen ez a totyik?? Pedig aláírom én is hogy KS-el ez a lejátszó messze jobban szól a többinél. Át akartam állni a fent említett hiba miatt winampra, hát az első 10 másodpercben vonogattam a szemöldököm... olyan élettelenül szólt. Egyszerűen gagyi a dekódolása a winampnak. Ráadásul tök instabil vont a winamp Vista alatt.... hihetetlen hogy egy ilyen nagynevű szoftver ennyire egy hulladék legyen. Leszedtem Jetaudiot, de ez is bénán műxik, a hangprodukálását nem tudtam így elkülöníteni itt nem éreztem így spontán különbséget, objektíven meg nem teszteltem ki.(Winampnak nagyon ciki hogy csak úgy átlag belehallgatásnál azonnal hallottam a difit, milett volna ha nekiállok tesztelni és fülelni??)

Valaki pls segítsen már hogy mi a répát kell csinálni ezzel a foobival hogy rendesen végigjátsza mindegyik számomat. Amúgy érdekes módon csak nagyon ritkán és kevés számnál van ez, de a pechek csúcsa hogy azok pont nagyon kedves számok nekem.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#412) bendeguz 76 válasza SystemRoot (#411) üzenetére


bendeguz 76
tag

szia,xp alatt használom semmi ilyennnel nem találkoztam :F .talán foobar törlés ujratelepités megoldaná.KS plugin meg szerintem elég hozzá,nálam más nincs is fenn csak az

(#413) SystemRoot válasza bendeguz 76 (#412) üzenetére


SystemRoot
őstag

Sajna már régebbi installal is csinálta,(ráadásul az másik verzió volt)
XP-alatt nemtom csinálja e, de sztem vlszeg igen. Nem valószínű hogy ez OS bug lenne.
Az hogy nem nagyon találkozott vele senki az bőven belefér, mert nekem egy 70GB os gyűlyteményen belül tudomásom szerint csak 2 vagy 3 albumon belül úgy kb albumonként 3 számnál van ez a jelenség. Sajna néhol elég súlyosan, pl az egyik szeretett számomat 1:40secnek látja, pedig az 7perc....:(

Jah és semmilyen más plugint nem használok KS-en kívül, és a beállításokhoz sem nyúltam azonkívül hogy KS-24bitre állítottam az outputot.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#414) SystemRoot válasza SystemRoot (#413) üzenetére


SystemRoot
őstag

Áhh, most nézem, sajna kicsit alábecsültem, kevésbé súlyosan sokkal több fájl affektál a dolog, kb 5albumot, és abból az egyikben a számokat sorra kevesebbnek látja. Az mondjuk érdekes hogy ahogy elnézem a legtöbb egyazon együttestől van, aztgondolná az ember hogy a fájlok sérültek, de nem mert minden más player végigjátsza őket.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#415) bendeguz 76 válasza SystemRoot (#414) üzenetére


bendeguz 76
tag

probáld megszerezni mégegyszer.más bitsürüséggel vagy FLAC-ban.jobb ötletem sajna nincs

(#416) SystemRoot válasza bendeguz 76 (#415) üzenetére


SystemRoot
őstag

Jah, lehet ez lesz a végső megoldás...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#417) Cathfaern válasza SystemRoot (#416) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem tudsz esetleg egy számot feltölteni valahova? Akkor kiderülne, hogy a szám hibás-e (csak media player elnézi neki), vagy nálad van valami gond. De szerintem utóbbi, én újrabeszerzés előtt mindenképp megpróbálnék egy XP felrakását, akár emu alól. Vagy kipróbálnék még pár lejátszót, hogy csak media player jó-e, vagy más is.

(#418) SystemRoot válasza Cathfaern (#417) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát akár fel is tölthetek, de nem akarok másokat ilyesmivel fárasztani, persze ha nem nagy gond ezt kitesztelni akkor töltöm mindjárt:)

Van egy partícióm amin van egy XP, de az totál le van használva, mert amikor elhatározza az ember hogy átáll másik os-re akkor hirtelen totál elhanyagolja az előzőt, és hát az a szegény XP-m igencsak megsinylette ezt...:DDD
Megpróbálom majd helyrepofozni és kipróbálni alatta.
Amúgy nem csak a winmediaplayer játsza le jól hanem a winamp is, bár az szintén rosszul jelzi ki az időtartamot. JetAudióval mindjárt kipróbálom mert nem emlékszem rá...

szerk: JetAudio is hibátlanul játsza le és még az időtartamot is totálisan pontosan mutatja.

szerk2: amúgy msot nézem Foobar a fájlmértet jól látja teljesen, jó bitrátával játsza le, és mégis csak 1:44secre írja az időtartamot(ami 6:40) és csúnyán meg is szakítja akkor.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#419) SystemRoot válasza SystemRoot (#418) üzenetére


SystemRoot
őstag

áh, már nem futja az 5perc moddidő a szerk3-ra...

szerk3: amúgy van itt nekem több gép is kéznél mindjárt felpattintok rájuk egy foobart átkötöm a hifi-t és kiderül hogy mi a helyzet.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#420) SystemRoot válasza SystemRoot (#419) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nah kipróbáltam a másik gépemen (azon XP-van) letöltöttem a foobar.org ról a progit és uaz a szitu...:( Ugyanúgy 1:44nek látja...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#421) Cathfaern válasza SystemRoot (#420) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Viszont akkor tényleg tölts fel egyet, mert már kiváncsi vagyok :)

(#422) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Újra elkezdtem használni ezt a remekbeszabott lejátszót, és az volna a kérdésem, h létezik e hozzá olyan kiegészítő, mint a Winamp-nál a Tray Control (rákerestem, de nem találtam) :F

[ Szerkesztve ]

(#423) harylmu válasza SystemRoot (#420) üzenetére


harylmu
őstag

Töröld le az egészet, a mappáját, a registryből, majd szedj le egy eggyel régebbi/újabb verziót. Az hátha jobban látja.

(#424) harylmu


harylmu
őstag

Hali! Nem tudjátok miért nem működik a Quick Searchöm? Alapbeállításon van(mindenütt keres). [link] Köszi

(#425) SystemRoot válasza Cathfaern (#421) üzenetére


SystemRoot
őstag

feltöltöttem. Elküldtem priviben a linket. Ha valakinek kell még mert ki akarja tesztelni hogy nála jó e akkor szóljon és elküldöm privátban. Nem szivesen írnám ki publkiusan az ip-t, mert ez a saját szerverem.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#426) Cathfaern válasza SystemRoot (#425) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Megnéztem, nálam is. De szinte 100% hogy a kódolással lesz gáz, mert az egyiknek 730 kbps-et írt, másiknak 186kbps, mindkettő CBR...tudtommal ilyet mp3 nem nagyon tud, szóval vagy nem szabványos formátumba van tömörítve, vagy a foobar látja vmiért rosszul, de ezek szerint tényleg csak az újrabeszerzés, vagy az újratömörítés a megoldás :(

(#427) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

a legujabb verzio már elérhető,nem beta:http://www.foobar2000.org/download.html :R

(#428) SystemRoot válasza Cathfaern (#426) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát kár... Na mind1, szerencsére mostanában másféle zenéket hallgatok arra pedig tökéletes a foobar. Köszi mindenesetre.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#429) dni válasza dni (#422) üzenetére


dni
őstag

Semmilyen ötlet nem pattant ki,senki fejéből sem?

(#430) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy: ha randomon van a lejátszás, valahogy vissza tudom léptetni a számokat? Csak előre engedi. Aztán létezik-e olyan plugin, amivel tudom rangsorolni a számokat? (kis csillagok). Ezek hiányoznak nagyon, köszi!

(#431) frankie! válasza Dave™ (#430) üzenetére


frankie!
őstag

A csillagozás engem is érdekelne, de úgy tudom ez csak biz. spéci columns_ui skinek sajátja.

(#432) Dave™ válasza frankie! (#431) üzenetére


Dave™
nagyúr

jó lesz nekem skinnel együtt is, na de hol vannak a skinek? Foobar honlapján nagyon kevés plugin meg egyéb van, gondolom nem az a mérvadó.

szerk: azt azért sajnálhatjuk, hogy amarok nincs win-re, mert zenét pl amarok miatt ezerszer jobb linux alól hallgatni, mint winen, szerintem. De hát nincs winre.

[ Szerkesztve ]

(#433) frankie! válasza Dave™ (#432) üzenetére


frankie!
őstag

Ciki de ezeket meg én nem tudom micsodák. :B

(#434) Dave™ válasza frankie! (#433) üzenetére


Dave™
nagyúr

nem ciki, az amarok egy iszonyat jó "jukebox" jellegű zenelejátszó linux alá.

(#435) vbbb


vbbb
őstag

Hali!

Most kezdtem el foobar2000-et használni, nem rossz!
Hogyan tudom megváltoztatni a kinézetét? Olvastam, h. kéne kódokba turkálni meg ilyenek. :)
Asszem a columns_ui is kell hozzá, az már bene van. Valaki segíthetne, köszi!

Ezt szeretném kipróbálni.

:)

(#436) vbbb válasza Dave™ (#432) üzenetére


vbbb
őstag

Itt van pár skin:

page

(elvileg van segítség is a használathoz, de nekem nem adott be semmi használhatót)

(#437) #56474624


#56474624
törölt tag

0.9.4.2-ről váltottam ma a 0.9.5.1-re, mintha ezutóbbi jobban szólna. :))

(#438) bendeguz 76 válasza #56474624 (#437) üzenetére


bendeguz 76
tag

"mintha"mint egy hifi fanatikus mondta volna.ők szoktak ilyeneket mondani

(#439) #56474624


#56474624
törölt tag

Hát az túlzás, hogy hifi-fanatikus (mégha adok is a hangminőségre), de én elsőre éreztem némi különbséget. A zene terét érzem szebbnek, kevésbé kuszának. Jobban elnyerte a tetszésemet, mint az előző verzió. :K

(#440) vbbb


vbbb
őstag

Találtam egy egész korrekt kis csomagot, fel lehet frissíteni valahogy?

link

(#441) Cathfaern válasza vbbb (#440) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mikori a foobar benne? Ha jól sejtem Panel_ui alapú, ha ahhoz van verzió a legújabb foobarhoz, akkor gond nélkül.

Ba cy lus:
A tényleges hangkeltő rész a foobar megjelenése óta semmit sem változott. Sőt, a foobar dekódere ugyanarra a dekóderre épül, mint az újabb* Winampoké. S ezt nem én találtam ki, hanem a foobar írója :)

*3.xx+

(#442) frankie! válasza #56474624 (#437) üzenetére


frankie!
őstag

Ezt nem vettem észre, de azt igen, hogy egyes billentyűkombinációk nem működnek az új verzióban! :O

(#443) #56474624 válasza Cathfaern (#441) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez érdekes, mert én egy másik lejátszóprogramhoz viszonyítva (steinberg mymp3pro) nézem. A régi verziónál határozottan jobban tetszett a steinberg, most ellenben már azt mondom, jobb az új. Legújabb winamppal is összehasonlítottam a legfrissebb foobart, és ott tényleg nagyon-nagyon hasonló, azt a különbséget leszámítva, hogy a winamp alapból hangosabban szól valamivel, pedig mindkettőnél kernel van kimenetként...

[ Szerkesztve ]

(#444) #56474624


#56474624
törölt tag

Ja még annyit hozzátennék, hogy nem mp3-ról beszélek, hanem flac-ról. Mp3-nál egyáltalán nem is néztem (sőt nem is hallgattam már jó ideje :D ) mostanában egyik említett lejátszót sem.

[ Szerkesztve ]

(#445) harylmu


harylmu
őstag

Hali! Nem tudja valaki véletlenül ASIO-ban miért nem szól 5.1ben a cucc?
Kernelbe működik..
SB Live kártyám van.

(#446) vbbb válasza Cathfaern (#441) üzenetére


vbbb
őstag

0.9-est ír ki neki.
Azt hol lehet bekapcsolni, hogy always on toppon legyen? Szeretem belecibálni a trackeket totalból...:)

(#447) frankie! válasza #56474624 (#443) üzenetére


frankie!
őstag

Érdekes..max hangerőre téve mindkettőt, hangosabb a winamp?

(#448) frankie! válasza harylmu (#445) üzenetére


frankie!
őstag

Ha jól tudom ez a szabvány csak sztereo anyagokkal működik.

(#449) #56474624 válasza frankie! (#447) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kernelre állítva winampban nálam mit sem ér a hangerő állítása. :) De már rájöttem, mi volt a hiba: tegnap figyelmetlenségből winamppal ugyanazon album más, azt hiszem remasterelt, vagy valami hasonló fájlait nyitottam meg, és ezért volt hangosabb. :B :DDD
De amúgy ugyanúgy szól, csak kernellel olykor már idegesítően lassabb a winamp.

[ Szerkesztve ]

(#450) harylmu válasza vbbb (#446) üzenetére


harylmu
őstag

Jaj vbbb :) Gondolj a legegyszerűbbre :)
View -> Always on top :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.