Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#1551) martonx válasza Pazolini (#1550) üzenetére


martonx
veterán

Javaslat: ne szopasd magad felelslegesen ASIO-val.
Ha már van egy rendes hangkártyád, és az össze van kötve egy rendes erősítővel optikai kábelen, akkor komolyan mit vársz az ASIO-tól???
Mondjuk minden más esetben sem értem, hogy az emberek miért hülyéskednek ASIO-val.

Én kérek elnézést!

(#1552) T_Stark válasza martonx (#1551) üzenetére


T_Stark
őstag

Tényleg van hallható különbség ASIO meg az alap beállítás között.
Én általában ASIO-val hallgatom, aztán egyszer tesztelés céljából átállítottam alapra, utána el kellett mennem valahova gyorsan, és úgymaradt. El is feledkeztem róla.
Aztán mikor legközelebb hallgattam zenét, valahogy feltűnt hogy nem úgy szól mint szokott, nem tudom megmagyarázni pontosan miért, csak más volt.
Átnéztem a beállításokat, és akkor láttam hogy nem ASIO-n van.

(#1553) Fandango válasza Pazolini (#1550) üzenetére


Fandango
veterán

Volt egy idoszak amikor en is ASIO-t hasznaltam, de aztan rajottem, hogy nem hallom a kulonbseget a normal modhoz kepeset. Lehet valaki annyira vajtfulu, hogy eszre tudja venni, de ezt ketsegbe vonnam.

(#1554) Pazolini válasza Fandango (#1553) üzenetére


Pazolini
senior tag

Pedig te is fanatikus tag vagy... :DDD

(#1555) OnIces válasza Pazolini (#1550) üzenetére


OnIces
tag

1./ Itt található egy (zenére kihegyezett) általános beállítás foobar-ra vonatkozóan:
[link]

2./ Az ASIO components leírásának megjegyzése:
"Please note that this component is meant for systems where ASIO is the only available output method. It is highly recommended to use the default output modes instead of ASIO. Contrary to popular "audiophile" claims, there are NO benefits from using ASIO as far as music playback quality is concerned, while bugs in ASIO drivers may severely degrade the performance."
...én ebből azt szűröm le, hogy az ASIO components akkor használható, ha ez az egyetlen kimeneti lehetőség. (Arra készítették)
Erősen ajánlott, hogy ha van inkább használjuk az alapméretezett kimenetet az ASIO helyett.

3./ Minden, ami "megkerüli" a felesleges hangeszközöket a jel minőségromlását hivatott csökkenteni. Így elvben -és gyakorlatban is- a hangminőség közel marad a forrás minőségéhez. Ideális esetben az adott rendszeren elérhető legjobbhoz.
Ha jól tudom az ASIO is egy ilyen, ami megkerüli a windows hangleképzőjét -hasonlóan a WASAPI-hoz (én az utóbbit használom)-, tehát elviekben -és feltételezve azt, hogy jól van beállítva +mondjuk egy legalább középkategóriás cuccon ( /DAC-/ erősítő - hagszóró) hallgatod- kell, hogy legyen különbség a két kimenet között. Az, hogy valaki ezt hallja vagy nem az egy más kérdés. Az meg főleg más, hogy kinek, melyik tetszik jobban... de ez másik véget nem érő történet és vannak erre a témára más fórumok :)

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1556) OnIces


OnIces
tag

+1./
Személy szerint nekem a "Kernel Streaming support"-tal tetszett a legjobban a foobar hangja.
Sajnos ezt a mostani gépem (vagy rendszerem?) nem támogatja.

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1557) #46203904


#46203904
törölt tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy a foobarban játszott számok albumborítóit hogy tudnom megjeleníteni ha nincs külön képfájl mellette?

Előre is köszi!

(#1558) OnIces válasza #46203904 (#1557) üzenetére


OnIces
tag

Amennyiben a Preferences-ben a Display alatt a User interface module -ban a colums UI van, akkor sztem az artwork view-panel hozzáadásával (Prefereces/Display/ColumsUI/Layout-fül)
megoldhatod.
Ha jól emlékszem az ID tag-okból (IS) szedi az album borítót.

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1559) OnIces


OnIces
tag

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1560) OnIces


OnIces
tag

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1561) #46203904 válasza OnIces (#1558) üzenetére


#46203904
törölt tag

Köszi!

(#1562) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv újra.

Ezt a hibát kapom:

Unrecoverable playback error: Audio data format not supported by this device (0x88780064)

[link] Ezt csináltam, hogy legyen 5.1-em, de így nem akar lejátszani semmit a Foobar. Windows Media Player simán lejátsza.

Switch Tax

(#1564) pecze válasza #46372352 (#1563) üzenetére


pecze
aktív tag

Ezt kell letölteni, aztán a File - Preferences - Components részbe van egy Install gomb, azzal kell beletelepíteni a komponensek közé.

(#1566) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok

Elmagyarázná nekem valaki pontról pontra,hogy ezt a témát hogyan tudom beüzemelni?

[link]

:R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#1567) OnIces válasza ricshard444 (#1566) üzenetére


OnIces
tag

Szoktak leírást adni ezekhez. (de ebben nem találok)
Arra tippelek, hogy a .zip kicsomagolása után a Foobar2000 mappa tartalmát át kell másolni a C:/programs...../foobar2000-be (ki kell cserélni a tartalmat)
..és aztán indítani (vagy indítani és FCL-t beimportálni..)

Jobb ötletem nincs. -így, elsőre.

(vagy keress rá, hátha van valahol máshol van hozzá mellékelve útmutató)

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1568) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Volna egy elég speciális kérdésem. De hátha van valakinek ötlete.

Van nekem egy Lenovo X61s notebookom. Ehhez vettem egy ESI Maya 44 USB-s hangkártyát. Így van 4 csatornám. Aktív hajtást használnék, 3 útban. Tehát szűkségem volna még 2 csatornára. Foobar-ral szépen meg tudom csinálni az aktív keresztváltót.

A kérdés az lenne, valahogy megoldható, hogy + 2 csatornának tudjam használni az alaplapra integrált kártyát? Tudom, hogy nem lesz olyan minőség, de sajnos nem tudtam olyan kártyát venni ami USB-s, van 6 kimenete, 64 bites drivere, és még ki is tudom fizetni :)

Szóval ha bárkinek lenne tippje, ötlete, esetleg tapasztalata, szívesen fogadnám.

:)

(#1569) martonx válasza Az-X (#1568) üzenetére


martonx
veterán

nem

Én kérek elnézést!

(#1570) Az-X válasza martonx (#1569) üzenetére


Az-X
őstag

Esetleg csak annyi, hogy kijöjjön az alaplapin is a lejátszott zene (akár a teljes sáv)?

:)

(#1571) martonx válasza Az-X (#1570) üzenetére


martonx
veterán

tudtommal nem lehetséges. A windows-ban meg kell határoznod az adott program által használt hangeszközt, ami vagy az egyik, vagy a másik.

Én kérek elnézést!

(#1572) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Emberek segítsen nekem valaki plz, mert ahogy nézem elgurult a Cavintonom :)
Mivel lehet aktiválni azt a funkciót, hogy ha winből ráindítok egy adott zene file-ra akkor az hozzáadódjon a meglévő lejátszási listához, és ne törölje az ott levőket?
Anno valahogy sikerült megoldanom (még a 0.83nál) de elfelejtettem a mikéntjét.
A napokban rászántam maga és áttértem az 1.xx-es verzióra a a 0.9es után (mindent újra be kellett lőnöm, nem volt kis meló basszus :D) de erre az egyre nem tudok rájönni. :R

(#1573) Az-X válasza martonx (#1571) üzenetére


Az-X
őstag

ASIO4All a megoldás neve. Működik is :)

:)

(#1574) pecze válasza Maxtreme (#1572) üzenetére


pecze
aktív tag

Preferences - Shell Integration - Set "Enqueue" as the deafult action

(#1575) Maxtreme válasza pecze (#1574) üzenetére


Maxtreme
addikt

Köszönöm :R

(#1576) martonx válasza Az-X (#1573) üzenetére


martonx
veterán

A leírása alapján ez egy gyártófüggetlen ASIO driver.
Mondjuk attól még, hogy sehol nincs leírva, hogy ez tudná a különböző csatornákat a különböző hangeszközök között megosztani, attól még lehet, hogy tényleg tudja. Sose próbáltam (szerencsére nem kell ilyen trükközésekkel élni).

Én kérek elnézést!

(#1577) Az-X válasza martonx (#1576) üzenetére


Az-X
őstag

Ki lehet osztani benne, hogy melyik hangkártya melyik csatornája milyen szerepet kapjon. Teljesen jól működik.

:)

(#1578) martonx válasza Az-X (#1577) üzenetére


martonx
veterán

Tök jó! Remélem soha nem kerülök a gányolás olyan szintjére, hogy használnom kelljen, de hasznos tudni, hogy ilyet is lehet.

Én kérek elnézést!

(#1579) MasterMark


MasterMark
titán

Valahogy meg lehet változtatni azt amit ott alul kiír a kodekhez? Gondolok itt arra, hogy amikor flac-ot hallgattok, akkor ugye FLAC-ot ír ott alul, de én azt akarom, hogy Free Lossless Audio Codec-ot írjon, és a többi formátumot is így írja. Valahol ezt át lehet írni kézzel?

Switch Tax

(#1580) default.


default.
őstag

sziasztok.

hogyan lehet beállítani, hogy a kimeneti/konvertált oldalon a számcímek előtt megmaradjon a számozás ?

01 jiagfgk
02 aeglghk
03 éskgjs lawgjeg
04 ljgsgj

(#1581) Apollyon válasza default. (#1580) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én ezt szoktam használni:
A Converter setup-ban:

- Generate multi-track files

[%album artist% - %track% -]%title%

Pl:
Satyricon - 08 - Taakeslottet.mp3

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1582) default. válasza Apollyon (#1581) üzenetére


default.
őstag

köszi szépen

(#1583) harylmu


harylmu
őstag

mitől függ az, hogy kiírja, hogy enqueue vagy nem? itt pl egyik mappánál felkínálja, a másiknál nem. kicsit zavaró.

(#1584) Apollyon válasza harylmu (#1583) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ahol van enqueue, az a mappa milyen típusú fileokat tartalmaz, amit a másik nem?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1585) harylmu válasza Apollyon (#1584) üzenetére


harylmu
őstag

jó, nyilván a leglogikusabb dolog ezt megnézni, persze csak ezután írtam ide.
nincsen különbség, csak mp3 fájlok. de van ahol van mellé cover kép is és úgy is kiírja hogy enqueue. szóval annyira nem függ ettől szerintem.

szerk.: sőt. van a Slender nevű játék. nyomtam jobb gombot a mappájára és ott is kiírja. de sima mp3 fájlokat tartalmazó mappáknál meg a legtöbb esetben nem. és tényleg tök véletlenszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#1586) Apollyon válasza harylmu (#1585) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kipróbáltam én is, nálam mappára jobbklikk után sehol nincs enqueue, egyedül ha mp3-(ak)ra kattintok Play in foobar2000...

Milyen verziójú foobarod van? Attól is független ez az összevisszaság hogy fut-e foobar vagy sem? Lehet bugzik még ez a beépülő.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1587) harylmu válasza Apollyon (#1586) üzenetére


harylmu
őstag

0.9.6.8 nem egy mai darab, lehet akkor bugos

(#1588) Apollyon válasza harylmu (#1587) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Te jó ég, azt már ideje lenne lecserélni, felhasználói élményben is sokkal gazdagabb, és már sokkal jobban testreszabhatóbb az új verzió, negatívumot nem is tudnék mondani.

Jah és itt van az a beállítás ami neked kell, és nálam hibátlanul működik (ottvan az enqueue, meg minden más)

(az első képen még nincs bepipálva, de aztán bepipáltam és így lett a második kép :D)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1589) harylmu válasza Apollyon (#1588) üzenetére


harylmu
őstag

nem, sajnos nem cserélhetem le, tiltja a vallásom. :D
egyébként be van lőve a columns UI, meg a kiegészítő szarjaim, így minden patentos, kompatibilitási problémákkal meg nincs kedvem szarakodni az újabb verziókban.
amúgy be van pipálva, csak biztosan bugos ebben a régi verzióban. se baj, akkor szenvedek vele inkább.

köszi az eddigi segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1590) Apollyon válasza harylmu (#1589) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem simán rátelepítheted az újat a régire, és megmaradnak a beállításaid. A biztonság kedvéért a Roaming mappából a foobar mappát külön, meg a foobar alap mappáját is külön mappába másolhatod, így ha mégis baj lenne, visszamásolod őket a helyükre, és marad minden a régiben.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1591) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy tudna-e valaki a DarkOne-hoz hasonló skinekre (gondolok itt elsősorban a könnyű telepítésére) linkelni valamilyen oldalt (deviantarton lévő legtöbb skinnek elég bonyolult a telepítése). Előre is köszönöm a segítséget!

(#1592) flash-


flash-
veterán

hogy kell a foobart beállitani hogy ha berakom a számaimat a lejátszási listába akkor kiirja az össz lejátszási időt?

meg mivel lehet mérni hogy mióta megy azóta hány órát volt használva?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1593) Apollyon válasza flash- (#1592) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kell egy playlist manager. Mint ami a képen be van karikázva. Jobb klikk a playlist címkére, és ott lehet beállítani ami kell.

Az eddigi összes lejátszási óra pedig a Preferences \ Playback menü alatt van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1594) makinen


makinen
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy foobar 1.1.6.0 van a gépemen, no skin, semmi cicoma, csak alap, ami feltétlen kell.
Ha csak nem javasoltok mást, maradok ennél, mert nem kevés küzdelembe került belőni anno rajta a dolgokat.
APE, FLAC, MP3 megy rajta rendesen, egy problémám van csak: a playlist lejátszáskor random módban többször játsza ugyanazokat a számokat, pedig a listán bőven van még lejátszatlan. Megoldható, hogy a teljes listát játssza le, és csak aztán ismételjen?

(#1595) Apollyon válasza makinen (#1594) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Klikk: Playback -> Order -> Shuffle (tracks)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1596) makinen válasza Apollyon (#1595) üzenetére


makinen
csendes tag

Köszönöm, így már jó. :DD

Amúgy létezik már olyan skin Foobarhoz, amihez nem kell programozónak lennem, csak úgy fogom, feltelepítem/beimportálom/ vagy ilyesmi és kész? :F
Mikor legutóbb keresgéltem ebben a témában, még komoly számgépes ismeret szükségeltetett az ilyen kunsztokhoz...

(#1597) mondomén válasza makinen (#1596) üzenetére


mondomén
őstag

Én most ezt raktam össze. Minimál, csak az van ott ami nekem kell...:) Ez volt az alap, egy picit változtattam rajta csak. Amúgy annyi, hogy amit leszedsz mappát, azt átmásolod a foobar mappájába és beállításokban átkapcsolsz a default témáról.

Egyébként most azzal küzdök, hogy nem hajlandó win8-al együtt indulni (bekapcsoláskor) a foobar. Folyton hibát ír ki, hogy hiányzik a shared.dll, pedig ott van a foo mappában az is. :F

[ Szerkesztve ]

(#1598) makinen


makinen
csendes tag

Leszedtem a 1.1.12.0 skinnel bütykölt verzióját. Jó lesz, csak egyelőre nem tudom elintézni, hogy a playlistből választva indítsam a programot, ne kelljen előbb elindítani és onnan behozni a playlistet. A korábban használt változatnál ezt meg tudtam oldani.

(#1600) Apollyon válasza #46372352 (#1599) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt a kiegészítőt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.