Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#1051) kajinka válasza oszili (#1039) üzenetére


kajinka
csendes tag

Hali oszili,
Nekem is hasonló gondom volt, tele vagyok letöltött 5.1-es DTS-wav zenékkel.
Más lejátszókkal (pl.WMP) le tudom játszani, de bosszantott, hogy az általam magasan legjobbnak tartott foobarral ez miért nem sikerül?
Sok fórumot elolvastam, angolt meg magyart is, de eddig a legjobb ötletnek az bizonyult, hogy a .wav fájlt átnevezem .dts fájllá, és így már lejátszható, de gyatra minőségben (valszeg azért mert a header, vagy mi mégiscsak wav).
A megoldás egyszerű. A foobar components könyvtárában meg kell lenni egy foo_input_dts nevű dll-nek. A másik fontos dolog: a foobart megnyitva a Preferences (Ctrl-P) Playback menüjében nyisd meg a DSP Managert. Itt a jobboldali Available DSP oszlopból jelöld ki és vidd át a bal oszlopba a DTS decodert.
Zárd be a foobart, majd indítsd újra. Keress egy dts-wav-ot.
És indítsd el. És lőn. :C

(#1052) oszili válasza kajinka (#1051) üzenetére


oszili
csendes tag

Köszi szépen a segítséget, bár én is keresgéltem különböző fórumokon, mégsem bukkantam sehol a megoldásra. :R

(#1053) cousin333


cousin333
addikt

Egyre jobb lesz ez a Foobar (ezért is szeretem). Az 1.1-es változat már képes automatikusan frissíteni a beépülőit. Mindezt kombinálva az általam most felfedezett Auto Backup beépülővel még két lépés a tökéletesség felé... :)

Nem tudja valaki, hogy a menüt hogyan lehet odébb pakolni? A többit máshová is tudom tenni, de akkor a menü mellett hatalmas üresség támad. :O

"We spared no expense"

(#1054) frankie! válasza Gorneck (#653) üzenetére


frankie!
őstag

Szia! Ezt Win 7 alatt hol lehet beállitani? Nekem sem engedi valós idejűre tenni a folyamatot.

(#1055) Gorneck válasza frankie! (#1054) üzenetére


Gorneck
titán

Ennél már nekem se...Magas a max, de most is normálon van...mire jó ez az állítgatás?

cousin333: Nemtom hova szeretnéd rakni, de úgy tudod pakolni, ahogy a többit...unlock és mehet is a szaggatott megragadásával...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1056) Gorneck válasza peehee (#1050) üzenetére


Gorneck
titán

Pl itt...:

Gorneck#1239

(#1057) frankie! válasza Gorneck (#1055) üzenetére


frankie!
őstag

Ahhoz kéne, hogy a késleltetést le tudjam venni a legalacsonyabbra a hangkártyámon, mert csak igy tudja akadozás nélkül. :U :B

(#1058) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok.

Küzdök már egy ideje a Foobarral, és még mindíg nem találtam normális Lyrics kezelő plugint hozzá. Vagyis van egy(Lyric show panel), de azt sehogy sem tudom beleilleszteni jól a Columns UI-ba.
Egy előre készített skinem van, és van egy üres hely, ahová beférne a Lyrics, de ahogy beteszem az "Add panel"-lel, szétnyúlik, és eltakarja például a play stop gombokat. Szépen megadom a paramétereit, erre a következő indításnkor már megint nagy. grr...

Linuxon volt egy jó kis progi, ami még a linux asztalba is beépült, és érzékelte, ha lejátszottam egy számot, megkerste a neten, és a dallal szinkronban ment a szöveg.
Windowsra nincs ilyen?

(#1059) Melorin válasza Melorin (#1058) üzenetére


Melorin
addikt

Megoldva.

(#1060) FireShadow


FireShadow
senior tag

melyik az a plugin ami gyakorlatilag egy fél ac3filter? channel matrix mixer van benne amivel lehet 5.1-esiteni meg felcserélgetni a csatornákat

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#1061) FireShadow válasza Melorin (#1058) üzenetére


FireShadow
senior tag

Biztos van valami de ne ugy keresd hogy foobar. Winampot tud emulalni, ahoz meg minden sz*r van.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#1062) Whynot?


Whynot?
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném default playerré tenni a foobart, de hiába pipálom be shell integrationben, nem indítja a billentyűzetem megfelelő gombja. (Nem lehet hozzárendelni a programot, hanem a winben default playernek beállított lejátszót indítja.) Ha a winampot, vagy más egyéb lejátszót állítok be, akkor az megy rendesen.

(#1063) Colos1 válasza Whynot? (#1062) üzenetére


Colos1
őstag

Azt állítsd be, hogy a Foobar legyen az alapértelmezett audio CD lejátszó. (A Shell Integration-ban van). Ezzel amúgy én is szívtam, de így működik.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1064) Valed


Valed
tag

Az miért van hogy néhány magyar számcímben az ékezetes betűket rosszul jeleníti meg?
Ezek a számok egy helyről származnak, más ékezetes szöveggel nincs baja. Más lejátszó rendesen jeleníti meg őket, tehát a foobar-ban kéne valamit állítani, de nem tudom hogy mit.

egy kép a problémáról: [link]

(#1065) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Tud valaki olyan megoldásról, hogy az idtag-kbe foobar-ral tudjam integrálni a képeket? Olyan megoldást találtam, hogy a mappából beolvassa, az nem jó... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1066) lokomo


lokomo
csendes tag

Hello

Még kezdő vagyok a Foobar-ral ,de egyszerűen nem tudom hol lehet BALANCE-ot állítani.

Esetleg plugin kell?

Ha igen hol találom meg?

Köszi

(#1067) Micka21


Micka21
tag

biztos sokan kérdezték már , de nincs a progihoz windowshade mode ?
a winampban van ilyen, mindennek a tetejére települ, a képernyő tetejére tehát

csak a win7 es tálcairányítót találtam meg , de nem az igazi

(#1068) Haart


Haart
addikt

Van valami jó skin foobarhoz :F ? Jelenleg dark one 2.1-et használok ez tűnt a legjobbnak.

(#1069) Eagl3


Eagl3
veterán

Hol tudom beállítani, hogy mutassa az adott albumhoz tartozó CD borítót? Valami külön plugin kell hozzá?
Mikor feltettem a dark one-t, akkor némelyiknél kitette, de nem működött valami jól.

(#1070) Gorneck válasza Eagl3 (#1069) üzenetére


Gorneck
titán

Nem árt jól elnevezni az adott jpg-t...cover vagy folder aszhem és akkor lesz képed.

Most az a skin is fent van?

Így gondoltad a képet?

Gorneck#1239

(#1071) F34R válasza Eagl3 (#1069) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor lessz megjelenítve ha az EP. zene mappájába benne van a cover

de ez aimp-nál , winamp-nál , foobar-nál is mindig érvényes

(#1072) Eagl3 válasza Gorneck (#1070) üzenetére


Eagl3
veterán

Semmilyen skin nincs most fent, csak a sima gyári foobar2000 meg egy-két letöltött EQ.
Úgy gondoltam igen, hogy valamelyik sarokban jelenítse meg a CD borítót. Igazából nekem tetszik ez a Dark One felület is, csak nem tudom rendesen beállítani úgy meg nem frankó.

Tehát jólértem, hogy cover nevet adjak a CD borító képének ami az albumban van mellékelve?

(#1073) Eagl3 válasza F34R (#1071) üzenetére


Eagl3
veterán

Természetesen arra gondoltam, hogy van az albumban CD borító kép, csak nem mindegyiket jeleníti meg. :)

(#1074) Gorneck válasza Eagl3 (#1072) üzenetére


Gorneck
titán

Ha jól emléxem, akkor úgy müxik csak...de este dobok képet, hogy van nálam (vagyis hogy nézne ki, ha használnám) és milyen kiegek vannak fent...mert így fejből nem megy...csak simán portable verziót használok, ahol sose módosítok semmit...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1075) Gorneck válasza Gorneck (#1074) üzenetére


Gorneck
titán

Art cucc bekapcsol:

Így fog kinézni és ilyen kiegek vannak fent:

Gorneck#1239

(#1076) Eagl3 válasza Gorneck (#1075) üzenetére


Eagl3
veterán

Köszi szépen!
Konkrétan mit is kell letöltenem ehhez? Azon belül amit linkeltél...

(#1077) Gorneck válasza Eagl3 (#1076) üzenetére


Gorneck
titán

Nem emléxem már, hogy alapba mik vannak benne, de sztem vagy az album list panel-t vagy a colums ui-t...nézd meg mi hiányzik....

Gorneck#1239

(#1078) Eagl3 válasza Gorneck (#1077) üzenetére


Eagl3
veterán

Feltettem a legfrissebb Colums Ui.-t az oldalról. Egy nagy fehér ablak fogadott, még az eszköztár is eltűnt. Lejátszógombok mondjuk voltak. :D

(#1079) Gorneck válasza Eagl3 (#1078) üzenetére


Gorneck
titán

Vmit nagyon rosszul csináltál...

Gorneck#1239

(#1080) Eagl3 válasza Gorneck (#1079) üzenetére


Eagl3
veterán

Már alakul... találtam pár témát, de olyat még nem amiben borító is van. vagyis egyet igen, de azon meg van ilyen ratyi visual cucc is.

(#1081) Gorneck válasza Eagl3 (#1080) üzenetére


Gorneck
titán

Gyorsba feltettem az alapot...
Első indítás:

...kiválasztottam amit látsz a fenti képen és ezt kaptam:

Szal nem kell semmi skin...

Columns ui-val:

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1082) Eagl3 válasza Gorneck (#1081) üzenetére


Eagl3
veterán

Kösz a fáradtságot.
A középső képig én is eljutottam, de azt az alsó kék vizuális bizbazt' nem tudtam eltüntetni.

(#1083) Gorneck válasza Eagl3 (#1082) üzenetére


Gorneck
titán

Én úgy szerkesztettem magamnak össze a mostani...semmi extra dolog...kb 1-2 óra alatt ki lehet ismerni a foobart...

Gorneck#1239

(#1084) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Próbálta már valaki az ASIO-t és a KS outputokat egymás után? Elég durván különbözik a hangjuk pedig elvileg pont ugyanazt csinálják. Kinek melyik vált be jobban?

(#1085) Colos1 válasza -FreaK- (#1084) üzenetére


Colos1
őstag

Nekem Win7 alatt a KS recsegett, amikor más hangok is jelen voltak, pl. a win rendszerhangjai.
ASIO -val, 2 ms -os késleltetésen a Xonar DS fantasztikusan szól.

Amúgy nem teljesen ugyanaz, ha jól tudom, akkor az ASIO -nál közvetlen elérést kap a lejátszó a hangkártya memóriaterületéhez, a KS -nél pedig nem, és az ASIO valamelyest stabilabb.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1086) -FreaK- válasza Colos1 (#1085) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszönöm az infót! Rájöttem miért volt olyan drámai a különbség, ks-nél a kimeneti bitmélység 24bit-re volt állítva:) De nem értem ez hogyan befolyásolhat ha a zeneszám ugyanúgy 16bit-es, elvileg nem kéne csináljon vele semmit.

(#1087) superecneB


superecneB
őstag

Üdv!
Én Winampot használok DFX9-cel és integrált SoundMAX hangkártyával. Hasonló megoldás van Foobar2000 alá?
Erőforrás igényéről tudtok valami konkrétat mondani (mondjuk valami szebb skinnel)? Viszonyítás képp a winamp most 61 452 K -t eszik.

[ Szerkesztve ]

(#1088) Colos1 válasza superecneB (#1087) üzenetére


Colos1
őstag

Hali!
A Foobarhoz csak az alábbiak kellenek:
Az Advanced Limitert beteszed a DSP -k közé.
Ha tud a hangkártyád ASIO -t, akkor azt, ha nem, akkor a Kernel Streaming plugint letöltöd, bemásolod a Foobar2000/Components könyvtárba, majd a program újraindítása után kiválasztod az output -nál a megfelelőt. ASIO esetén be is kell azt állítani, ekkor megjelenik egy ág a beállításoknál.

A RAM -ból kb annyit eszik mint a winamp (nálam most kb 68K), de a processzorhasználata a Winampénak csak a töredéke. Mondjuk nálam egy csomó vacakkal ki van egészítve, a Monkey's audio decodertől a Quick search toolbar -ig mindennel...

Skinek nem nagyon vannak rá, ha ismered a Foobar2000 történetét, akkor megérted hogy miért.
De nagyon testreszabható.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1089) Gorneck válasza superecneB (#1087) üzenetére


Gorneck
titán

[link] ez az?

Skin az újabb verziókhoz nem nagyon van...ha meg van hol müxik hol nem...de max akkor láttom, ha új listát csinálok...kb 2-3 hát után nézek rá legközelebb... :D

18 232 nálam...

Gorneck#1239

(#1090) superecneB válasza Gorneck (#1089) üzenetére


superecneB
őstag

a DFX nem egy skin, hanem egy "hangzás javító" tulajdonképp szerintem egy plusz equalizer, de most látom a linkeden, hogy van foobarra is!! Javaslom aki tudja próbálja ki! Nekem tetszik amit csinál a hanggal.

[ Szerkesztve ]

(#1091) superecneB válasza Colos1 (#1088) üzenetére


superecneB
őstag

Felraktam ezt a kernel streaming cuccot, de nem nagyon értem milyen outputot mondasz. Megnyitottam 3 CD-t a progival és teljesen összekutyulta az albumokat. Ezt hogy lehet kiküszöbölni?

(#1092) Gorneck válasza superecneB (#1091) üzenetére


Gorneck
titán

Én a belső EQ-t használom és hozzá vannak mentett beállítások...simán jók.

Win7 alá elve wasapi kéne...de sztem tökre felesleges...

Rendezést be kéne állítani...bár én sose használtam CD-vel...nincs is olyanom már elég régóta...
Output pedig a hangeszköz kiválasztásnál van...

Gorneck#1239

(#1093) superecneB válasza Gorneck (#1092) üzenetére


superecneB
őstag

Mármint úgyértem 3 albumot nyitottam meg amik mp3 formátumban vannak a gépemen és szépen sorba szerettem volna berakni őket mert a számok össze vanna crossfadelve és most h összekutyulta elég rossz :)
Nekem nincsenek előre beállított sémák az EQhoz és annyira nem értek hozzá hogy beállítsam (mármint tökéletesen nem tudnám beállítani). Illetve a DFX ad ilyen 3D surround effektet meg ilyesmit ami azért túlmutat az EQn szerintem.

(#1094) Gorneck válasza superecneB (#1093) üzenetére


Gorneck
titán

Pl...

Nekem mind1...amiket én néztem azokkal amiket én hallgatok botrányosan rosszul szóltak...

Gorneck#1239

(#1095) Colos1 válasza superecneB (#1093) üzenetére


Colos1
őstag

Preferences - playback - output.
A listából legördíted a "ks: ..." nevű audioeszközt.

Ha minőségi zenét szeretnél, akkor ez kell, mert így a win nem cseszi szét a hangzást.

Amúgy az, hogy ez javít-e nálad valamit, függ a hangrendszeredtől, a hallgatott zene minőségétől, a hallásodtól, és kis mértékben a zene stílusától is.

Az EQ beállítás egyszerű, először kissé nehézkes, de be lehet lőni, és csak egyszer kell beállítani.

A Foobar -nak a hangzás az erőssége, szerintem a DFX csak ront rajta. A 3D surround, meg az ilyen egyéb térbeli effektek is rontják a hangzás minőségét.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1096) _Sanci_


_Sanci_
csendes tag

Olyan problémám van, hogy feltelepítem a Last.fm plugint hozzá mégsem scrobblingol.
Tudna valaki segíteni?

(#1097) superecneB válasza Colos1 (#1095) üzenetére


superecneB
őstag

Fenn van a KS plugin, de nem szerepel a listában. Csak a Null Output és DS: -os cuccok vannak (SoundMAX integrated digital HD audio) semmi ks.

(#1098) Colos1 válasza superecneB (#1097) üzenetére


Colos1
őstag

Nézd meg a preferences -> components listában, hogy látszik-e a "Kernel Streaming Output". Ha ott van, akkor mennie kellene. A Foobar újraindítás után meg is kérdezi, hogy biztosan akarod-e, meg ijesztget, hogy stabilitási problémát okozhat. Legalább is XP alatt ezt tette.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1099) superecneB válasza Colos1 (#1098) üzenetére


superecneB
őstag

Igen ott van, de nem ijesztgetett semmivel (Win7)
Most kitöröltem bementem pref-components-install beinstalláltam, kérte hogy apply-al véglegesítsem és újraindul, megtörtént, továbbra sincs az outputnál ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#1100) PuMbA válasza superecneB (#1099) üzenetére


PuMbA
titán

Win7-en nincs Kernel Streaming HD audio kodekeknél, csak WASAPI ami rossz, tehát DS-en kell maradnod.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.