Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#1751) andorra válasza Punike (#1750) üzenetére


andorra
őstag

Az ízlésükkel aligha lesz probléma.

(#1752) LonGleY válasza Punike (#1750) üzenetére


LonGleY
veterán

:s

[ Szerkesztve ]

(#1753) Fecogame


Fecogame
veterán

Van egy opció foobar2000-ben, miszerint adott mappákban figyeli a zenéket. Hogyan tudom ezt hozzáadni playlistként, úgy, hogy automatikusan frissüljön, ha új zene kerül a mappába? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1754) LonGleY válasza Fecogame (#1753) üzenetére


LonGleY
veterán

Facet pl., én ebben tallózgatok (bal-alul).

(#1755) Punike


Punike
tag

A másik Real Madrid-os :

(A gombok felirata még hiányzik, de a lényeg kivehető. A cipő lesz a "preferences" :)) )

(#1756) LonGleY válasza Punike (#1755) üzenetére


LonGleY
veterán

Hagyjuk már ezeket az igénytelenségeket!

(#1757) Apollyon válasza LonGleY (#1756) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na mivan, irigy vagy hogy te nem tudsz ilyet összeütni? Vagy csak nem bírod a metal zenét? ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1758) LonGleY válasza Apollyon (#1757) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyikről sincs szó. De belátom, grafikai igényességről kár vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#1759) Punike válasza LonGleY (#1756) üzenetére


Punike
tag

Az avatarodhoz illoen:

Kár, hogy nem latod ezek inkabb az erdekesseg es nem az igenyesseg miatt keszultek (bemutatva a foobar sokoldalusagat)

Ami szamomra mervado az, hogy akiknek keszult azoknak tetszik.

Azt, hogy mit hagyjunk mar itt... Inkabb hagyjuk!!!

[ Szerkesztve ]

(#1760) Punike válasza LonGleY (#1749) üzenetére


Punike
tag

Igen egyszeru, csak figyelmesen at kell nezni a foobar mappait...

(#1761) LonGleY válasza Punike (#1760) üzenetére


LonGleY
veterán

? Az a baj, hogy szerintem a kérdést sem olvastad el... de itt van ugyanez, kicsit bővebben.

[ Szerkesztve ]

(#1762) disy68 válasza LonGleY (#1761) üzenetére


disy68
aktív tag

Elvileg ezzel a kiegészítővel megoldható a dolog. Csinálsz egy friss telepítést a régi adatbázisfájllal, beállítod az általad használni kívánt library-t, majd kiexportálod a Library -> Playback Statistics -> Export statistics menüvel, ahol van olyan opció, hogy 'Statistics of current Media Library content only'. Ezt utána egy friss telepítés új adatbázisába vissza lehet importálni.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1763) LonGleY válasza disy68 (#1762) üzenetére


LonGleY
veterán

Eleve ezt a kiegészítőt használom - nem is gondoltam erre az export dologra, eddig átsiklottam a menüpont fölött. Friss telepítés helyett amúgy mostanit fogom használni, csak letörölt database fájllal (különben portable-ként hordozom vagy 10 éve, csak az 1.0-nál volt újrakonfigolás :]). Ott van az is, amit mondtál:

Köszönöm! :]

[ Szerkesztve ]

(#1764) Buccer válasza LonGleY (#1763) üzenetére


Buccer
tag

De megszivatott ez a hsz...
Bambultam aztán automatikusan rányomtam egyet a cancel-re :D

Pécs City

(#1765) LonGleY válasza Buccer (#1764) üzenetére


LonGleY
veterán

:D :D Az átlátszóságot kezelő PNG "átka". :)

Legfeljebb exportáltál volna egyet, ha okézol. :]

[ Szerkesztve ]

(#1766) Satyricon válasza Punike (#1755) üzenetére


Satyricon
addikt

Keeper Of The 7 Keys! - A zenei ízlésed nagyon ott van barátom! ;] \m/

Engem mondjuk valami Sabaton, vagy Limbonic Art skin érdekelne. Hogy tudnék ilyet csinálni? :F

------------------------------------------

Üdv srácok

Imádom a foobar-t, csak az a gáz, hogy az alap kinézete baromira nem tetszik! Nem tudom megszokni! Az lenne a kérdésem, hogy lehet témákat(vagy skineket) felpakolni a lejátszóhoz? elsősorban ez érdekelne, de nem tudom, hová kell másolni a fájlokat. Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1767) Fandango válasza Satyricon (#1766) üzenetére


Fandango
veterán

(#1768) Satyricon válasza Fandango (#1767) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen olvastam, és le is fordítottam a google-vel, de nem tudtam megcsinálni :( Nem igazán vágom ezeket a dolgokat a Foobar-ban. :(

Szerk.: esetleg tudnál segíteni? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1769) Fandango válasza Satyricon (#1768) üzenetére


Fandango
veterán

Igazsag szerint ha az alapjan nem tudtad megcsinalni, akkor en se tudok tobbet segiteni.
Egyebkent regen en is a skineket turtam allandoan, hogy igy meg ugy nezzen ki, aztan rajottem minek szorakozok ezzel? Addig nezem a lejatszot amig elinditom az elso zenet, utana meg olyan mindegy.

(#1770) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

Fel lehet okosítani a foobart úgy, hogy kényelmesen lehessen vele sok zenét kezelni.
iTunes-t használtam, aztán a MediaMonkeyt a flac támogatás miatt, de ez utóbbi nem annyira jött be, sem hangilag, sem használhatóságban. Az iTunest szerettem, csak az újabb változatok egyre lassabban futottak.
MediaMonkeyhoz képest sokkal jobb hangja van a foobarnak számomra.

Ilyesmi funkciók kellenének:
- lejátszás számolás (láttam erre van plugin)
- smart playlist (ezt is biztos meg lehet oldani)
- drag'n'drop úgy, hogy tag-ek alapján könyvtárba rendezi őket egy megadott helyre másolja. Mondjuk előadó/album szerint. Emiatt kezdtem el iTunest használni, ott nagyon jól működött.
- Random lejátszás az összes zenéből
- fejlett kereső (mint iTunes)
- Tetszett a mediamonkey autoDJ-s playlistje, illetve iTunes party módja, de tudok ilyen funkciók nélkül élni.

Ezeket meg lehet oldani? Érdemes foglalkozni vele (ki lehet hozni kényelmesen használható megoldást)?
Esetleg pár plugin nevet szívesen fogadok, ami nektek bevált a fenti célokra.
Tudom lehetne keresgetni, próbálgatni, de gondolom van aki használ ilyen pluginokat, és tud ajánlani, mert így sok fejfájást, mókolást megspórolhatok.
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!

(#1771) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Srácok én felnyomtam ezt a kernel streaming outputot és sokkal jobb lett a hangja. Vagy kurva jól működik a placebo hatás. :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1772) andorra válasza Plazmacucci (#1771) üzenetére


andorra
őstag

Ez a neve szerint valóban streameléshez tartozó kiegészítő, vagy digitális kimenethez?

(#1773) Plazmacucci válasza andorra (#1772) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Streameléshez tartozó.Windows kernel mixert kerüli ki.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1774) andorra válasza Plazmacucci (#1773) üzenetére


andorra
őstag

Betettem a dll-t de nem tudom, hogy a beállításokban meg kell-e jelenjen, mert nem találom a nyomát. A placebo nálam is működik ! Mire streamelsz?

(#1775) Plazmacucci válasza andorra (#1774) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát ha megjelenik itt akkor elvileg megy:

múgy egy Xonar D1-el hajtok meg egy Pioneer SA-510 erőlködőt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1776) gorbep válasza Plazmacucci (#1775) üzenetére


gorbep
senior tag

Jujj.... :Y

Ez egy direkt kimeneti mód...... akkor működik ha a preferences/output-nál olyan eszközt választasz, ami KS- el kezdődik...... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#1777) Plazmacucci válasza gorbep (#1776) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát akkor puff neki :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1778) andorra válasza gorbep (#1776) üzenetére


andorra
őstag

De hogyan lehet streamelni egy hangkártyával?

(#1779) disy68 válasza andorra (#1778) üzenetére


disy68
aktív tag

Ez csak azt befolyásolja, hogy a kimenetre (hangkártya) milyen úton jut el az adatfolyam (stream -> hang).

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1780) andorra válasza disy68 (#1779) üzenetére


andorra
őstag

Mindenesetre kérdés, hogy egy 2006-ban készült program, minden későbbi Windows esetében is működhetne-e vajon így?

(#1781) disy68 válasza andorra (#1780) üzenetére


disy68
aktív tag

A dokumentáció szerint:
"Kernel Streaming is known to work on certain Windows Vista and Windows 7 configurations, but not with devices having WaveRT drivers such as High Definition Audio Devices integrated with newer motherboards - such devices simply won't be shown on foobar2000's output device list as available KS devices.

If you run Windows Vista, you should be using WASAPI instead in most cases."

Tehát ahol megy, ott a kimenetnél megjelenik a KS eszköz, ahol nem, ott nem jelenik meg. Vista fölött a wasapi ajánlott.

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1782) andorra válasza disy68 (#1781) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm, ezt nem láttam. Csak kíváncsiságból kérdeztem, mivel én valóban streamelek, vagyis hálózaton küldöm a streamet UPNP szerveren keresztül.

(#1783) N0zer0


N0zer0
senior tag

Azt lehet tudni, hogy miért váltott át a fejlesztő ffmpeg dekódolóra? Kicsit mintha feladta volna a küzdelmet azzal, hogy külső forráshoz nyúlt. Mondjuk érezhető változást nem érzékelek, csak csodálkozom a lépésén, annak ellenére, hogy nem meglepő. Miért ne lehetne használni egy minden formátumok lejátszó kész megoldást, ha már van... mégis, félek, hogy a jövőben a foobarból nehogy csak egy szimpla, grafikus frontend legyen.

(#1784) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Nem vagyok nagyon otthon a témában, de régebben használtam foobart flac-ből mp3.ba konvertáláshoz.
Kérdésem, hogy melyik verziót kell leszednem, és milyen +cuccok kellenek (kodek, miegyéb), hogy flac-ből mp3-ba tudjam átdarálni az audiót. Bármilyen plusz infót, tanácsot szívesen veszek! :)

köszönöm előre is mindenkinek
üdv

:R

(#1785) Fandango válasza default. (#1784) üzenetére


Fandango
veterán

mp3 helyett javaslom, hogy hasznalj aac-t, annak konvertalasahoz pedig szedd le a Nero aac encodert, ezt allitsd be a foobarban, hogy ezt hasznalja. Ha ez megvan akkor huzd a quality csuszkat a legmagasabbra az aac beallitasokban es utana mehet a konvertalas.

Ha ragaszkodsz az mp3-hoz akkor pedig a Lame mp3 encodert hasznald.

[ Szerkesztve ]

(#1786) default. válasza Fandango (#1785) üzenetére


default.
őstag

az a gond, hogy jelenleg kb 200 albumom van mp3-ban, és ezeket nem kezdeném elölről átkonvertálgatni :) (mármint flac-ből aac-be)

szóval foobar hányas verzió és a lame-mel hogyan kell összedolgozni ? :)

köszi!
üdv

(#1787) Fandango válasza default. (#1786) üzenetére


Fandango
veterán

Hasznald a legujabb foobar verziot, a lame.exe-t kell betallozni, amikor eloszor konvertalsz vele.

(#1788) default. válasza Fandango (#1787) üzenetére


default.
őstag

okés.
és valami beállítás elmagyarázó -hogy a legjobb- leírás vagy ilyesmi esetleg ? :)

(#1789) andorra válasza default. (#1788) üzenetére


andorra
őstag

A Foobar beállítása
Legjobb persze nem elrontani és butítani az audió anyagokat.

(#1790) underdark


underdark
aktív tag

Hali!
Egy olyat szeretnék megcsinálni, hogy egy adott zenekarról saját biography-t készíteni. Tudom, hogy van ilyen plugin, ami netről leszedi az infókat stb.... de
Olyasmire gondolok, hogy beírkálnám a zenekar tagokat, discographyt + még 1-2 saját infót
Ezt meglehetn-e valahogy oldani? Tehát mintha csak egy .txt fájból olvasná ki az infókat
Remélem érhető vmennyire mit szeretnék :D

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#1791) disy68 válasza underdark (#1790) üzenetére


disy68
aktív tag

Üdv, én a last.fm-et használom információs forrásnak, az csinál egy mappát, amin belül van egy artist és egy albums mappa, amik tartalmazzák a last.fm-ről lehúzott adatokat xml formában (lfml - kiterjesztés :) ). Szerintem azt meg tudod csinálni, hogy beállítod azt, utána az alapján tudod szerkeszteni a fájlokat, ha megvan a forma, magad is szerkesztheted. A fájlok tartalmaznak egy timestamp értéket a legutolsó szinkronizációról, szerintem azt átírva egy későbbi értékre, nem fog újra szinkronizálni (bár valószínűleg elég, ha kiveszed a szervereket a beállításokból).

Nem teszteltem a dolgot, de szerintem működőképes a dolog.

Kiegészítő.

szerk: a szóban forgó mappa portable esetén a <telepítés helye>\lastfm , rendes telepítés esetén az %appdata%\foobar2000\lastfm

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1792) Buccer


Buccer
tag

Sziasztok!
Kérdeztem már korábban, de nem oldódott meg azóta sem a gondom.
UPnP controllert hogy kell beállítani, hogy ne álljon le minden szám után? Ha a gépen hallgatok zenét, akkor megy folyamatosan, viszont ha megy ez a plugin akkor megáll minden szám után.

Pécs City

(#1793) underdark


underdark
aktív tag

Kösz
Megnéztem tényleg működni fog :R
de csak akkor olvasta be gépről, amikor letiltottam a netet...mert amúgy mindenáron online akarja leszedni az infókat....:D
Ha magát a last.fm sourcet nem engedélyezem akkor nem lesz jó...

Szóval mindenképp futnia kéne last.fm pluginnak és gépről kéne beolvasnia .P
Erre kéne vmi

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#1794) disy68 válasza underdark (#1793) üzenetére


disy68
aktív tag

Hmm, valóban nem egészen úgy megy, ahogy gondoltam. Nem tudom a last.fm-et mennyire használod, ha nem, akkor a %systemroot%\system32\drivers\etc\hosts fájlba a
127.0.0.1 last.fm
sort beszúrva nem éri el a géped a last.fm-et.

A másik - tisztább - megoldás az lenne, ha írnál saját scriptet, ami kezeli az infókat a Run External Script lehetőséggel, vagy rákeresel neten, hátha van valaki, akinek hasonló igényei voltak és már elkészítette ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1795) zitromz


zitromz
tag

Hali!
Próbálta már valaki a Free Encoder Packot a foobar oldaláról?
Brutál jól szól én wasapit használok mellette,DDPLII Movie-val és majdnem felére levett subbal körítve
Nagyon állat,végre a magasak is igazán rendben vannak,és borzasztóan egyben szól az egész,minden hang a helyén zéró zajjal egyszerűen tökéletes,nagyon élethű! :D
Z5500-al használom :)

[ Szerkesztve ]

(#1796) N0zer0 válasza zitromz (#1795) üzenetére


N0zer0
senior tag

Biztos jó ez a Free Encoder Pack, csak értelmét nem látom. Ilyen sok formátumot (Opus, Musepack, WavPack) nem használ senki. Nekem csak a legújabb lame.exe (v3.99.5), flac.exe (v1.3.0) és oggenc2.exe (libvorbis 1.3.3, ez utóbbi csak tesztelésre) van fent egy mappában, pont elég. Összesen elfoglalnak keményen 4 megát, nem valami sok. Csináltam hozzájuk pár profilt (ezekből is általában csak az insane fokozatot használom, ami a legjobb minőséget adja), aztán annyi. Emellett néha wav-ba is konvertálok (Praatban, GoldWave-ben elemzem, Audacityvel szerkesztem), de azt a foobar2000 alapból tudja, hiszen csak sima dekódolás.

(#1797) zitromz válasza N0zer0 (#1796) üzenetére


zitromz
tag

Hali!
Én nem nagyon értek hozzá,nem is szoktam különösebben állítgatni a szoftvereket...de ezt most megláttam a foobar főoldalán gondoltam teszek vele egy próbát feltettem és érezhetően magasabban,tisztábban,szebben szól :)
ennyit tudok róla mondani :D

(#1798) N0zer0 válasza zitromz (#1797) üzenetére


N0zer0
senior tag

Szerintem ez csak placebóhatás. Hinni akartál benne, és azért tetszik jobban hallomásra. Ezek az encoderek nem sokat fejlődnek, fülre nem hallható a különbség (pláne FLAC-nál, Muse, Wavpacknél mivel veszteségmentesek, de az Opus, Ogg vonalon sem hallható a különbség emberi fül számára) inkább csak a hatékonyságuk nő (kisebb fájlméret), meg hibajavításokat tartalmaznak az új verziók.

Egyébként megnéztem neked ezt a Free Encoder Packet, és az van benne (plusz a Muse, Wavpack, Opus hivatalos tömörítőjéből a legújabb változat), amit én is írtam... a lame kivételével, ez utóbbi nincs benne. Szóval nyugodtan használd ezt a packet, csak ajánlati tudom mindenkinek. Legfeljebb töltesz még hozzá legújabb LAME mp3 encodert innen:
http://www.rarewares.org/mp3-lame-bundle.php
(3.99.5 a legújabb, OS-ednek megfelelőt töltsd le, csak a lame.exe kell belőle)

Ez utóbbi oldal egyébként is jó, mert mindig közzéteszik rajta az ingyenes audiotömörítők legújabb stabil, windows-os verzióit és megbízhatók is, nem gányolások. Az ilyen packek mindig elavulnak idővel, de innen kézzel tudod szedegetni a legfrissebb tömörítőket (felülírod vele a régit, vagy megmutatod a foobar2000-nek az új .exe-k helyét). Mondjuk elve mindegy is, hogy melyik encodert használod, egyedül talán az mp3-nál számít valamennyire (a LAME a legjobb, a többi, a Blade, Xing, Fraunhofer már kihaltak), hogy mivel tömöríted, lehetőleg LAME legyen és a legújabb stabil kiadás (3.97 előttit nem szabad használni). A többiből jó akármelyik verzió, a régebbiek is, csak ne 10 évvel ezelőtti őskiadással csináld.

(#1799) N0zer0


N0zer0
senior tag

Meg még az AAC encoder sincs benne, de a fenti linken az is megtalálható, ha használnál olyat.

Egyébként egy kis használat után azt kell mondanom, hogy jót tett a FFMpegre átállás a foobarnak. Sokkal több formátumot játszik le, már mkv fájlokban is lejátssza a hangot. Eleinte aggódtam, hogy a fejlesztő elakadt, és azért állt át, de utólag tényleg előrelépés volt.

(#1800) N0zer0


N0zer0
senior tag

Ha már AAC, a Nero-félét érdemes használni. Nem kell hozzá a Nero, a parancssori encoder ingyenes.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.