Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#501) frames


frames
tag

Üdv! Van egy kis problémám... Vista Home Premium 32 bit van fenn a notebookomon, a hangvezérlő egy alc888c. Bemásoltam a kernel streaming plugint a components-be, de az output-nál nem lehet átállítani ks-re a kimenetet. volt valakinek hasonló problémája? Hogy lehet mrgoldani, hogy működjön?

(#502) frankie! válasza frames (#501) üzenetére


frankie!
őstag

Itt is megkérdezheted, vagy itt

(#503) Cathfaern válasza frames (#501) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A ks elég rendszer közeli dolog, én el tudom képzelni, hogy ha nem adtak ki külön vistahoz még, akkor nem fog menni :(

(#504) frames válasza frankie! (#502) üzenetére


frames
tag

Köszi, majd megkérdezem, egyébként hidrogenaudio-n azt olvastam, hogy megy rendesen vista alatt, szóval, ha másnem marad a direct sound, így is sokkal jobb a winampnál

(#505) #56474624


#56474624
törölt tag

Azt tudja valaki, hogy miért lassul be feltűnően foobar, sőt az egész gépem, ha 96KHz/24bit ape-val találja szembe magát? Engem nem is idegesítene annyira, de nem túl esztétikus, hogy az egyébként egybefolyó számok között (amelyek valójában nem is különálló számok fizikailag, hanem egy cue fájllal van "szétdarabolva" az egyetlen ape fájl) van 2-3-4 másodperc szünet. :(((

Érdekesség, hogy a saját, szintén 96 KHz mintavételezésű, 24 bites, bakelitról felvett wav anyagaim egyáltalán nem lassítják be.

(#506) Fooler89 válasza #56474624 (#505) üzenetére


Fooler89
őstag

winchesteren van a zene? :F

(#507) #56474624 válasza Fooler89 (#506) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, azon.

(#508) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hogyan lehet a wv (wavpack) fileokat 44 KHz-es mp3-má konvertálni foobar-ral?

https://www.coreinfinity.tech

(#509) frankie! válasza sh4d0w (#508) üzenetére


frankie!
őstag

Miért akarsz ilyen eretnekséget csinálni? ;] Má boccs..

(#510) sh4d0w válasza frankie! (#509) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk nem ártana feltölteni a matériát a lejáccómba...

https://www.coreinfinity.tech

(#511) Cathfaern válasza sh4d0w (#510) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kijelölöd a fájlokat amiket szeretnél, majd jobb klikk, "Convert to", ott kiválasztod a neked tetsző formátumot (ez esetben MP3 (LAME), 190 kbps, V2, fast teljesen megfelelő, de úgy állítod be hogy szeretnéd), majd rányomsz az OK gombra. Akkor bekéri, hogy hol van a LAME.exe-d (amit pl. leszedhetsz Innen ha nem lenne meg), s utána már tömöríti is őket.

(#512) sh4d0w válasza Cathfaern (#511) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt próbáltam, de mindig hibaüzenetet kaptam, mikor nekiállt volna a tömörítésnek.

An error occured while writing to file (The encoder has terminated prematurely with code 0; please re-check parameters) "G:\Depeche Mode\001 New Life.mp3"
Additional information:
Command line: "D:\Program Files\lame-3.97\lame.exe" -S --noreplaygain -V 0 - "001 New Life.mp3"
Working folder: G:\Depeche Mode\

Érti ezt valaki, mit akar jelenteni?

https://www.coreinfinity.tech

(#513) sh4d0w válasza Cathfaern (#511) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Lame-et önmagában is rá lehet venni, hogy "megegye" a wv formátumot, vagy mindenképpen kell elé vmi dekóder?

https://www.coreinfinity.tech

(#514) Cathfaern válasza sh4d0w (#513) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem kell elé mindenképp valami.

Hiba: te magad adtad meg a paramétereket, vagy foobar egyikét választottad ki? Ha előbbi, akkor valamit elírtál, legalábbis paraméter hibát ír. Ami nekem így első ránézésre gyanús, az a

-V 0

utáni

-

(#515) sh4d0w válasza Cathfaern (#514) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én állítottam be egy új mp3-as profilt és nem kértem VBR-t, akkor került oda a -V 0. Mindenesetre kipróbálom a gyárilag beépítettet is, oszt beírom az eredményt.

MOD: ua. hiba, csak most -V 2 --new-vbr opciókat is beillesztette a lame-nek. Egyébként azért szeretnék magas bitrátájú (lehetőleg 320-as) mp3-mat belőle, hátha későbbiek folyamán CD-t kell írnom belőlük.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#516) sh4d0w válasza sh4d0w (#515) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Najó, dbpoweramp úgy tűnik, megoldja.

https://www.coreinfinity.tech

(#517) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hm a legújabb foobarban az említett változtatások mellett kicsit több "design" átalakítási lehetőség van, meg pl új styleja van a spectrum visualization-nek...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#518) dni


dni
őstag

Megtudnátok mondani, h hogyan tudnám átlátszóvá tenni a Foobar ablakát? :R

(#519) Chubbyinc


Chubbyinc
csendes tag

hello!
valaki nemtud 1 módszert hogyan tudnám a számokat Dátum szerint sorbarakni? úgy mint a totalcommandernél, szóvan a módosítás dátuma szerint.

(#520) cousin333 válasza Chubbyinc (#519) üzenetére


cousin333
addikt

Edit -> Sort -> Sort by (vagy valami ilyesmi, most nincs előttem)

Meg kell adni egy saját "sorrendberakási sztringet", ami legyen ebben az esetben:

%lastmodified%

Ekkor a legutólsó módosítás ideje szerint rendezi sorba. Itt van a teljes kódlista, ha kell...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#521) Chubbyinc válasza cousin333 (#520) üzenetére


Chubbyinc
csendes tag

köszönöm :))

(#522) Chubbyinc


Chubbyinc
csendes tag

még olyan kérdésem lenne,hogy létezik e olyan skin vagy mod hogy pl: fent látom a könyvtárszerkezetet, és amelyik mappára rámegyek, kijönnek az ottani zenék.

(#523) cousin333 válasza Chubbyinc (#522) üzenetére


cousin333
addikt

Van ilyesmi.

A Library menüben válaszd ki az Album List parancsot. Ekkor add meg a mappát, ahol a zenéid vannak.

Használd a View, Layout, Enable Layout Edition Mode kapcsolót. Lehetőség szerint kattints a View, Layout, Create Scratchbox pontra is, ekkor egy külön felületen tudsz "ökörködni" és csak akkor változtatod meg a gyári felületet, amikor ez a minta már megfelel neked.

A Cut paranccsal tüntess el minden elemet, majd kattints az üres területen és adj hozzá egy elválasztót (Splitter (top/bottom)), A felső mezőbe kattintva add hozzá az Album List-et. A View legördülő menüjébe meg válasz ki a By Folder parancsot. Alulra meg adj egy Playlist View-et, és kész is vagy nagyjából.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#524) Chubbyinc válasza cousin333 (#523) üzenetére


Chubbyinc
csendes tag

eleinte elég csunyán nézett ki aamit írtál és esélytelennek tünt hogy megcsinálom, DE sikerüült:D kösz :DD :DD

(#525) hammered


hammered
csendes tag

64 bites vista alatt SP1-el olyat csinal a foobar hogy ha elindítok egy .m3u filet akkor nem indul el automatikusan hanem meg kell nyomnom a play gombot hogy elinduljon vagy be van állítva hogy program induláskor onnan folytassa ahol abbahagyta az aktuális számot és azt se folytatja.Én az SP1-re gondolok mert eddig ugyan egy nem végleges SP1 volt fent amivel működött minden szépen viszont ujratettem a rendszert és azóta ezt csinálja.Valakinek valami ötlete lenne a megoldásra?

http://silkiehun.atw.hu/

(#526) Sanyix


Sanyix
őstag

Aaaaa kicsit megújítottam a konfigomat. Eddig abit nf-7 volt, 32 bites winxp-vel, foobar kernel streaming, brutális zúzós mélyhangok (equalizerben jól fel volt húzva, és a channel mixerben is), full hangerőn halláskárosodást okozós. Most az új lap asus m3a, és rajta valami realtek HD csoda (nf7-ben is valami realtek volt, de régebbi), vista 64bit sp1... Kernel streaming nincs(csak directsound), az eddigi mélyhang konfigokkal, még alacsony hangerőn is torzul mint az állat, ezek nélkül meg tücsökprüntyögés...win mixer hangerő maxon. Tud valaki mondani valami tippet amivel elérhetem a régi minőséget? Mert ez borzalom...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#527) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Létezik egy ilyen plugin: [link]
Próbálta ezt már vki?
Elsősorban a hifisekre gondolok, aki bi/triamp-ban használják a dobozaikat!
Mennyire használható a szoftveres váltó?
Ha jól müxik, akkor alternatíva lehet a pc transzportot használóknak az aktív váltóra.
Más kérdés, h minden más, az alkalmazáson kívüli hangforrás használhatattlan lesz. De ez mondjuk nem lenne gond, ha audiofil igényeknek épített pc-t használunk, ott amúgyis fel van áldozva mind hardveresen, mind szoftveresen a pc lényege és kizárólag audió megy róla...

(#528) Teasüti válasza Sanyix (#526) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha betorzul a hang, akkor ott az új hangchip a ludas. Nem képes megfelelő jelszintet leadni a kimenetén. Vegyél vmi olcsón beszerezhető igazi kártyát.

Vagy más esetben okozhatja ezt szoftveres hiba is, de ilyennel én magam csak egyzser találkoztam. Béta ill. alfa verziós komponensekkel fordult elő ilyen. Próbáld meg kiforrt rendszerrel is (értsd: nem 64 bites driverekkel, hanem a jó öreg 32-es xp-n friss meghajtókkal)!
Bár írtad, h ha lejebb veszed a hangerőt, akkor nem torzul. Ez egyértelmű jele az integrált megoldás korlátainak. De azért próbáld ki más szoftverkörnyezetben is!

(#529) frankie! válasza Teasüti (#527) üzenetére


frankie!
őstag

Kérdés hogy pl. az Asio, KS által nyújtott előnyök elvesztése árán mennyivel kapsz többet? Vagy ezek megmaradnak? Különben engem is baromira érdekel a téma!

(#531) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Kérdezném, vista sp1 alatt egyenlőre nem sikerül használnom a billenytűzetet a foobarban, xp alatt tudtam. Tehát se hangerö, se delete a playlistből, se semmire nem reagál, csak egér. Be kell/lehet ezt valahol külön kapcsolni?
Köszi!

(#532) Sanyix válasza Teasüti (#528) üzenetére


Sanyix
őstag

Éppen ezért kérdezem, vista 64-ről, mert nem akarok xp-t rakni. Torzulás meg a directsoundnak, és a win hülye mixelgetésének köszönhető, amit ugye most nem lehet kikerülni, mert vistán nincs kernel streaming (vagyis a foobar nem tud). Persze a hangchip miatt is betorzult eddig is, de olyan hangerőn ami már fájt. Directsounddal viszont jóval kisebb hangerőn is torzul az említett okok miatt. Vehetnék kártyát, de a ds miatt ugyanúgy nincs értelme.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#533) frankie! válasza Sanyix (#532) üzenetére


frankie!
őstag

Mikorra várható, hogy a Vistán ezt megoldják?

(#534) Sanyix válasza frankie! (#533) üzenetére


Sanyix
őstag

Fogalmam sincs. Azt se tudom próbálkoznak e, bár ha egyáltalán lehetséges, akkor tuti.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#535) underdark


underdark
aktív tag

hi
van egy problémám
bentvan a lejátszóban Xezer szám és randomra van beálítva, és a kijelölősáv nem követi az éppen jáccott számot
pl elindítom 5. számot, amikor vége átugrik pl 400. számra de képernyő 5. számon marad, és elég zavaró
nemtom menniyre érthető, ha vki tud segítsen!
kösz

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#536) Tibiajax válasza Tibiajax (#531) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

valaki?.. :F

(#537) Mania válasza Sanyix (#526) üzenetére


Mania
senior tag

Az nForce2 Soundstorm-ját sokan visszasirjuk.

Aki nem ismerné: [link]

[ Szerkesztve ]

(#538) bbazsy válasza Tibiajax (#536) üzenetére


bbazsy
őstag

tedd fel újra, tökéletesen működik nálam.
v esetleg shortcutokba nézz bele, reset default, stbstb. lényeg h mennie kell.

[ Szerkesztve ]

..

(#539) Sanyix válasza underdark (#535) üzenetére


Sanyix
őstag

playback -> cursor follows playback

Egyébként most a felraktam az torzulós integrált hangkarihoz friss drivert. Többet bír már a mélyhangkiemelésből mint eddig, de ezen kívűl, egyszerűen fantasztikus lett a hangja. Olyan tiszta lett, és olyan hangokat hallani a zenében amit eddig nemnagyon hallottam. Így már van egy kis "HD" szaga :D

Közben utánaolvastam, ez a directsound ami a vistában van ez már csak emuláció, mivel átdolgozták a hang rendszert teljesen, ez is elvileg már közvetlenül bitre pontosan küldi az audio chipnek a hangot, tehát nincs szükség kernel streamre. És így friss driverrel ez már hallható is :D

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#540) frankie! válasza Sanyix (#539) üzenetére


frankie!
őstag

És az Asio működhet Vista alatt arra alkalmas kártyával, nem tudod?

(#541) frankie!


frankie!
őstag

NEm tudjátok hogy lehet azt beállítani, hogy Ctrl+F-et lenyomva az összes listában keressen? Valahogy már beállítottam egyszer, úgy emlékeztem, a ColumnsUI, de nem..

(#542) underdark válasza Sanyix (#539) üzenetére


underdark
aktív tag

thx bro!
másik kérdésem, mert kb végigolvastam egész fórumot, hogy vmi rating megoldás-t lehet e, mert csak oyalt láttam ami benne van skinben, de nekem nem kell skin

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#543) Sanyix válasza frankie! (#540) üzenetére


Sanyix
őstag

Gondolom működhet. Miért ne működne?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#544) berVi válasza dni (#422) üzenetére


berVi
senior tag

tray-es kezeléshez:

[link]

már csak arra kéne rájöjjek, hogy tiltsam le az ablak felugrását, ha fájlkezelőből megnyitok valamit

[ Szerkesztve ]

(#545) Teasüti válasza Sanyix (#539) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez akkora egy kapitális baromság. :)
Csak egy kérdés: van hozzá "HD" zenéd is? :D
Mert a 24 bites zene olyan ritka, mint a sokat említett madár...
Max dvd-audio. De azokon is ritka a 24/96-os hang.

Vistával én nem foglalkozom, szenvedjenek vele azok, akik igen! :P

(#546) Teasüti válasza Mania (#537) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nocsak, van ezen DDL? :U
Már várom, h mikor fogják integrálni az x-fi-ket és mikor lesz cserélhető opamp a lapokon... :P

(#547) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

ezt most találtam egy másik forumon.akinél jobban szolt ape formátum mint a FLAC talán ezért:"Akinek rosszabb minőségű volt a .flac lejátszás, az kapcsolja ki a Replaygain-t, de gyorsan!!!
Foobar: Playback - Replaygain - Source mode: none, Processing: none legyen beállítva.

''replaygain: A jelszintre vonatkozó információt tárol el, aminek következtében nem fordulhat elő, hogy az egyik szám miatt fel kell tekerni a hangerőt, a következő szám meg leüvölti a fejemet. Ráadásul albumonként is megadhatók ilyen értékek.''

''- replaygain: átelemzi a fájlt, megkeresi benne a csúcsokat, a végén pedig 1, azaz egy értéket ír a fájlhoz (pl. a TITLE-hez hasonló tag-ként), ami lejátszáskor megmondja neki a szükséges előerősítés mértékét."

Szval a Replaygain szoftveresen belenyúl lejátszáskor a hangerőbe, (ami mint tudjuk jó nem lehet) és esetenként sokkal halkabban játsza le a számokat, ami miatt a dinamika is szűkül."

(#548) Teasüti válasza bendeguz 76 (#547) üzenetére


Teasüti
nagyúr

replaygain-nek van létjogosultsága:
éjszaka, ha a szomszéd szobában már alszanak... :D
Ilyenkor berakok mellé még egy drc-t is és totál agyon nyomja a zenét, de legalább nem fordulhat elő, h felriadnak a többiek. :C

(#549) frankie! válasza Teasüti (#548) üzenetére


frankie!
őstag

Ezt kifejthetnéd kicsit bővebben, mert nem értem! :B :)
Mi az a drc?

[ Szerkesztve ]

(#550) Tibiajax válasza frankie! (#549) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

dynamic range compression. dinamikakompresszió, magasakból és a dinamikából probál visszavenni. Tény, h tompább összhatást kap az ember ha bekapcsolja

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.